Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 07:22:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2314890 alkalommal)
0 Felhasználó és 44 vendég van a témában
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3400 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 22:11:50 »

Sziasztok!
'99-es évjáratú, 1.8-as, benzines, 4/5 ajtós MkII-es Mondiba milyen izzót tudnék belerakni, ami erősebb a mostaninál?
Éjszaka alig látok valamit, viszont fényszóróként remekül működnek!
Szóval milyen izzót ajánlotok?
Halogént nem szeretnék!!
Köszi
Haygományos izzó van benne, csak normál állásban elég gyenge a fénye!
Ezért szeretnék bele Xenon, halogén izzót!
Ezt most nem értem. Először azt írod, hogy halogént nem akarsz, majd azt, hogy azt szeretnél. Szeretnél, csak nem akarsz?  taps

Na de most komolyan: Fölösleges cserélgetned az izzókat, mert nem ott van a hiba. Ha nagyon meg van sárgulva a lámpa burája, akkor szét kell szedni és ki kell takarítani. Ha jól emlékszem az oldalon találsz hozzá útmutatót. Ha nem ez a probléma akkor kevés a delej a lámpánál. Mérd ki műszerrel, hogy hány volt jut el a tompítotthoz és hány a reflektorhoz. Ha az rendben van akkor ellenőrizd a testelést. Ha az is jó akkor  nemtudom
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3401 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 22:16:23 »

Haygományos izzó van benne, csak normál állásban elég gyenge a fénye!
Ezért szeretnék bele Xenon, halogén izzót!

Olyan, hogy "Xenon halogén" nincsen. Helyesebben csak a kínai dobozokra van írva, hogy xenongázzal töltött izzó, de teljesen mindegy, mert az is úgyanúgy halogénnek felel meg. A halogén wolfram-szálas ugye és annak az hevítése miatt világít, az igazi xenon pedig gázkisüléses, azaz nem wolfram szál van benne, hanem más, és tulajdonképpen sűrű ívet húz a két pont között reakcióba lépve a gázzal és így világít. Ezért is kell neki a trafó külön.
(persze az én tudásom sem tökéletes, sőt, de nagyjából a lényeg ez)
Tehát az egyik izzik, a másik pedig szikrázik. Smiley
Viszont xenon-t elviekben nem tehetsz bele, mert a törvények szerint csak olyan autóba lehet utólagosat is rakni, aminek van/volt gyárilag szerelt xenon-os verziója is. Az MK2-es Mondeo-ban nem volt gyárilag xenon. Csak az MK3-ban. Plusz kell hozzá lámpamosó és automata fényszóró magasság állító is. Ha ezeknek nem felel meg a kocsi (márpedig, nem felel meg, lévén, hogy xenon-t nem tettek gyárban MK2-be) se a műszakin nem megy át, sem a yard nem enged tovább. (max, ha szerencséd van)
Régen is divat volt a xenon, minden 2. ignisben meg lehetett találni és minden második ignis után meg is lehetett vakulni. Aztán jöttek a büntik, mostanában nem sok "nem gyári" xenon-os autót látok.
Pedig én magam is raknék bele, persze betartva az előírásokat, mert ég és föld a különbség, de nem szabad... Sad

Viszont jó foncsorral, tiszta, nem besárgult lámpabúrával és jó halogén izzókkal elérhető a jó (xenon-hoz közeli) világítás.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3402 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 22:23:42 »

Viszont jó foncsorral, tiszta, nem besárgult lámpabúrával és jó halogén izzókkal elérhető a jó (xenon-hoz közeli) világítás.
akkor már jobb a vésett búra ...
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #3403 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 22:34:06 »

akkor már jobb a vésett búra ...

ameg mi féle  Huh?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3404 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 22:37:04 »

ameg mi féle  Huh?
mk2-nél semmilyen ...
viszont nálatok meg könnyebb tisztítani az üveget Smiley
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #3405 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 22:46:02 »

mk2-nél semmilyen ...
viszont nálatok meg könnyebb tisztítani az üveget Smiley

Addig míg nem sárgul el rajta a külső lakk réteg vagy mifene.. de én azt már le is csiszoltam róla a plexiig 1000-1500víz papírral+ kapott egy gépi polírt..... most olyan mintha új lenne smile   
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #3406 Dátum: 2012.06.04 hétfő, 23:26:07 »

Sziasztok!
'99-es évjáratú, 1.8-as, benzines, 4/5 ajtós MkII-es Mondiba milyen izzót tudnék belerakni, ami erősebb a mostaninál?
Éjszaka alig látok valamit, viszont fényszóróként remekül működnek!
Szóval milyen izzót ajánlotok?
Halogént nem szeretnék!!
Köszi

Én múltkor General Electric-et tettem bele, valamit a közép/alsókategóriából. Nem volt rajta semmiféle kamu +2400% fényerős reklám. A bal oldaliban még mindig kicsi szorgos kínai kezek munkájának megtestesült végterméke található (dobozán mindenféle hangzatos szlogenek voltak). Szerintem ég és föld a kettő, és a két izzóra nézve nem volt 1000 Ft-tal sem drágább a GE. Az akku miatt a bal fényszóróhoz nehezen férek hozzá, de már ott a kesztyűtartóban a GE párja, csak ki kéne cserélni.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3407 Dátum: 2012.06.05 kedd, 14:41:43 »

mk2-nél semmilyen ...
viszont nálatok meg könnyebb tisztítani az üveget Smiley

igen, nem kell szétbombázni a fél elejét az autónak Cheesy
(de azok inkább műanyagok, nem? mármint az "üvegeik"... legalábbis nálam olyan volt)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3408 Dátum: 2012.06.05 kedd, 14:51:32 »

ameg mi féle  Huh?

MK1-nél volt olyan (talán 95 vége előtt?), hogy a lámpatestben egy bordázott plexilap pihent az izzó előtt, a foncsorra téve és az terítette a fényt. Meg sárgult is befelé szépen. Sad (főleg UV-s izzókkal, sok napon állva, stb.) Azoknál "sima" üveg volt a lámpatesten, de kiokoskodták a Fordék, hogy ez nem jó így, ezért kidobták a plexit és helyette a vetítést/terítést átdobták az üvegre. (úgy lett kialakítva a búra belseje, hogy a plexi nélkül se vakítson és jó fényt adjon) Nah ez lett a "vésett üvegbúra". Jó éjszakát gyereket. Grin  wave
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
szuszlov
Vendég
« Új hozzászólás #3409 Dátum: 2012.06.12 kedd, 12:57:53 »

Helló mindenki!

Vettem egy 99-es 1.8-as digit klímás mondeot. A klímával lenne egy kis problémám, Ha bekapcsolom, a kompresszor rögtön normál illatú jéghideg levegőt fúj, de amint a LO felirattól felfelé hőmérsékletet akarnék állítani, az nem megy. leáll. Javaslatot kérek?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3410 Dátum: 2012.06.12 kedd, 13:46:14 »

Helló mindenki!

Vettem egy 99-es 1.8-as digit klímás mondeot. A klímával lenne egy kis problémám, Ha bekapcsolom, a kompresszor rögtön normál illatú jéghideg levegőt fúj, de amint a LO felirattól felfelé hőmérsékletet akarnék állítani, az nem megy. leáll. Javaslatot kérek?

Szia, üdv a Mondeo-sok vidám táborában !  wave

Csinálj először egy tesztet. Így
Vagy magával a vezérlőegységgel lesz gond, vagy esetleg a belső hőmérő szenzorral. (az óra/fedkomp mellett/mögött a rácsos körnél) Szerintem. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3411 Dátum: 2012.06.12 kedd, 21:25:13 »

Szia, üdv a Mondeo-sok vidám táborában !  wave

Csinálj először egy tesztet. Így
Vagy magával a vezérlőegységgel lesz gond, vagy esetleg a belső hőmérő szenzorral. (az óra/fedkomp mellett/mögött a rácsos körnél) Szerintem. Smiley
Hát ezzel most nekem is segítettél  vigyor3 Kiolvastam és 60-62-es kódot írt ki. A szenzor szokott tönkremenni, vagy valami kábel odafelé? Miután kitöröltem a hibakódot újra először csak 60-ast újabb törlés után csak 62-est írt ki. Ennek van valami jelentősége?
Naplózva
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3412 Dátum: 2012.06.12 kedd, 22:09:40 »

A következőt vettem észre ma a kocsin.
Ha berakom rükvercbe az autót akkor csak felvillannak a tolatólámpák és utána el is alszanak.
A tolatólámpa kapcsoló lehet a ludas?
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #3413 Dátum: 2012.06.12 kedd, 23:06:23 »

A következőt vettem észre ma a kocsin.
Ha berakom rükvercbe az autót akkor csak felvillannak a tolatólámpák és utána el is alszanak.
A tolatólámpa kapcsoló lehet a ludas?

Ha van hátramenetben holtjátéka a váltónak, kicsit mozgasd meg. Ha ki-be kapcsol, akkor valószínű.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3414 Dátum: 2012.06.12 kedd, 23:08:26 »

A következőt vettem észre ma a kocsin.
Ha berakom rükvercbe az autót akkor csak felvillannak a tolatólámpák és utána el is alszanak.
A tolatólámpa kapcsoló lehet a ludas?
Igen. Ha tátra megnyomod a kart, akkor világít. Kikopott a kapcsolód. Valami alátéttel lehet orvosolni, nekem Mobidik csinálta meg 5 perc alatt az egyik minin anno  wave
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #3415 Dátum: 2012.06.12 kedd, 23:12:24 »

Igen. Ha tátra megnyomod a kart, akkor világít. Kikopott a kapcsolód. Valami alátéttel lehet orvosolni, nekem Mobidik csinálta meg 5 perc alatt az egyik minin anno  wave
mondeoja van, nem tátrája beka3
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3416 Dátum: 2012.06.12 kedd, 23:15:12 »

mondeoja van, nem tátrája beka3
pfff  nyes
mondeoban is vannak alátétek  vigyor3 , de ha nincsenek, ezek után egy biztosan lesz
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #3417 Dátum: 2012.06.12 kedd, 23:16:07 »

pfff  nyes
mondeoban is vannak alátétek  vigyor3 , de ha nincsenek, ezek után egy biztosan lesz

taps
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #3418 Dátum: 2012.06.12 kedd, 23:16:29 »

Igen. Ha tátra megnyomod a kart, akkor világít. Kikopott a kapcsolód. Valami alátéttel lehet orvosolni, nekem Mobidik csinálta meg 5 perc alatt az egyik minin anno  wave
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3419 Dátum: 2012.06.12 kedd, 23:20:16 »


bakker...már nem látok  eplus2
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #3420 Dátum: 2012.06.12 kedd, 23:20:59 »

bakker...már nem látok  eplus2
akkor ne igyál többet hehe
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3421 Dátum: 2012.06.13 szerda, 05:55:17 »

Hát ezzel most nekem is segítettél  vigyor3 Kiolvastam és 60-62-es kódot írt ki. A szenzor szokott tönkremenni, vagy valami kábel odafelé? Miután kitöröltem a hibakódot újra először csak 60-ast újabb törlés után csak 62-est írt ki. Ennek van valami jelentősége?

Nekem is ezt dobta ki. Smiley (után nyílván a napszenzor lesz a soros, mert volt benne, csak átépítésnél "eltünt" a szerelőknél...) Majd törlök egyet, de valszeg nálam is behalt a belső kis hőszenzor. (pedig szétkaptam, mint foxi a lábtörlőt, mert amikor belekerült, azt hittem egy úthengert vezető síkító csaj került oda... Grin, de ezek szerint maga a termisztor ment benne gallyra... nem csodálom, 3 darabban volt mikor a paraszt szerelő átrakta... komolyan egyre jobban fontolgatom, hogy beverem a száját, anonim... Cheesy )
Megy egyébként kábel, egy 4 eres cucc, az AWS és fedkomp helye között jön föl és csatlakozik a szenzorhoz. (ami a rácsos kis karika mögött van - ventilátoros henger, elején egy termisztorral, olyan, mint egy repülő hajtómű Smiley néha a hangja is... Sad )
A kiszedése érdekes, vagy kicsúszik mikor szeded le a műszerfal keretét, vagy ha egyben van és rögzítve akkor a mögötte lévő lyukban, elég bvzi helyen, van egy patentolt anyacsati és finom nőgyógyászati mozdulatokkal meg lehet találni a kis pöcköt rajta (hátul/alul) amit ha lenyomsz (esetünkben magadfelé nyomod), akkor ki lehet húzni belőle a szenzor csatiját.

A következőt vettem észre ma a kocsin.
Ha berakom rükvercbe az autót akkor csak felvillannak a tolatólámpák és utána el is alszanak.
A tolatólámpa kapcsoló lehet a ludas?

Igen, ha "rakétában" Cheesy kicsit hátrébb húzod és ismét világít/felvillan akkor az lesz a beteg. A régi motoromnál nekem is volt ilyen gondom.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.13 szerda, 05:58:32 írta [ Error ] » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3422 Dátum: 2012.06.13 szerda, 06:00:04 »

akkor ne igyál többet hehe
nyes vigyor3
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3423 Dátum: 2012.06.13 szerda, 08:02:30 »

Igen. Ha tátra megnyomod a kart, akkor világít. Kikopott a kapcsolód. Valami alátéttel lehet orvosolni, nekem Mobidik csinálta meg 5 perc alatt az egyik minin anno  wave

Köszi mindenkinek a válaszokat.
Inkább rakok bele egy másik kapcsolót. Csak találok egyet valahol.   vigyor3
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3424 Dátum: 2012.06.13 szerda, 09:56:45 »

Nekem is ezt dobta ki. Smiley (után nyílván a napszenzor lesz a soros, mert volt benne, csak átépítésnél "eltünt" a szerelőknél...) Majd törlök egyet, de valszeg nálam is behalt a belső kis hőszenzor. (pedig szétkaptam, mint foxi a lábtörlőt, mert amikor belekerült, azt hittem egy úthengert vezető síkító csaj került oda... Grin, de ezek szerint maga a termisztor ment benne gallyra... nem csodálom, 3 darabban volt mikor a paraszt szerelő átrakta... komolyan egyre jobban fontolgatom, hogy beverem a száját, anonim... Cheesy )
Megy egyébként kábel, egy 4 eres cucc, az AWS és fedkomp helye között jön föl és csatlakozik a szenzorhoz. (ami a rácsos kis karika mögött van - ventilátoros henger, elején egy termisztorral, olyan, mint egy repülő hajtómű Smiley néha a hangja is... Sad )
A kiszedése érdekes, vagy kicsúszik mikor szeded le a műszerfal keretét, vagy ha egyben van és rögzítve akkor a mögötte lévő lyukban, elég bvzi helyen, van egy patentolt anyacsati és finom nőgyógyászati mozdulatokkal meg lehet találni a kis pöcköt rajta (hátul/alul) amit ha lenyomsz (esetünkben magadfelé nyomod), akkor ki lehet húzni belőle a szenzor csatiját.

Igen, ha "rakétában" Cheesy kicsit hátrébb húzod és ismét világít/felvillan akkor az lesz a beteg. A régi motoromnál nekem is volt ilyen gondom.
Na majd valamelyik nap nekiállok és kiműtöm...
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3425 Dátum: 2012.06.13 szerda, 17:30:55 »

Köszi mindenkinek a válaszokat.
Inkább rakok bele egy másik kapcsolót. Csak találok egyet valahol.   vigyor3

Talán Cheesy Ha nincs szólj  eplus2

Na majd valamelyik nap nekiállok és kiműtöm...

Én kitöröltem a hibakódokat és 88-asom van tehát okés minden. Majd meglátod, hogy nálad egyben van-e a hőmérő-hajtómű Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3426 Dátum: 2012.06.13 szerda, 18:28:05 »

Én kitöröltem a hibakódokat és 88-asom van tehát okés minden. Majd meglátod, hogy nálad egyben van-e a hőmérő-hajtómű Cheesy
Na kiszedtem én is a turbinát és egyben volt minden. Bekapcsoltam a klímát és nem forgott a pörgettyű. Szétszedtem darabokra, kifújkáltam porpisztollyal és most működik. Töröltem a hibát és most nekem is 88  nyes nyes Tudom, hogy először nem nekem akartál segíteni, de köszönöm!
 worship worship worship worship worship worship worship
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3427 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 04:33:40 »

Na kiszedtem én is a turbinát és egyben volt minden. Bekapcsoltam a klímát és nem forgott a pörgettyű. Szétszedtem darabokra, kifújkáltam porpisztollyal és most működik. Töröltem a hibát és most nekem is 88  nyes nyes Tudom, hogy először nem nekem akartál segíteni, de köszönöm!
 worship worship worship worship worship worship worship

Örülök, hogy jókor voltál jó helyen és Neked is sikerült a mutatvány ! Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3428 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 12:30:45 »

Örülök, hogy jókor voltál jó helyen és Neked is sikerült a mutatvány ! Wink
Hát még én!  git
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3429 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:03:01 »

Elég fogyatékos kérdés, de nem akarok megsütni semmi, ezért kérdezek :
Hogyan lehetne a kaméleonlámpát (Ghia, térképolvasós, belső pislák) rávenni arra, hogy ajtónyitásnál világítson mind a 3 izzó, de külön is lehessen őket kapcsolni menet közben és ne kapjon frászt, ha esetleg valamelyik égve marad és kinyitom az ajtót? (magyarán zárlat)
Három szál van ugye, 12v folyamatos, 12v ajtónyitásnál, meg a test. Ha a két 12v találkozik az nem jó. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3430 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:16:24 »

Elég fogyatékos kérdés, de nem akarok megsütni semmi, ezért kérdezek :
Hogyan lehetne a kaméleonlámpát (Ghia, térképolvasós, belső pislák) rávenni arra, hogy ajtónyitásnál világítson mind a 3 izzó, de külön is lehessen őket kapcsolni menet közben és ne kapjon frászt, ha esetleg valamelyik égve marad és kinyitom az ajtót? (magyarán zárlat)
Három szál van ugye, 12v folyamatos, 12v ajtónyitásnál, meg a test. Ha a két 12v találkozik az nem jó. Smiley
Most nincs előttem a kapcsolási rajza, de úgy emlékszem, hogy testet kapcsolnak az ajtók is és a kapcsolók is. Namármost: ha a térképlámpa kapcsolója is testet kapcsol akkor nincs más dolgunk, mint megkerülni a kapcsolót és az ajtónyitásos testkábelről adni neki delejt. Ahhoz, hogy ne kapcsoljon fel az összes lámpa ha csak a térképet akarjuk olvasni be kell kötnünk egy diódát. Lehet, hogy hülyeségeket írok, de szerintem nem  hehe

Ps: Attól, hogy két 12v-os kábelt összekapcsolsz nem lesz semmi. Akkor lesz valami, ha testtel kapcsolod össze! Két 230V-os kábelt is összekapcsolhatsz, ha ugyanazon a körön vannak  wave
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3431 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:18:23 »

Elég fogyatékos kérdés, de nem akarok megsütni semmi, ezért kérdezek :
Hogyan lehetne a kaméleonlámpát (Ghia, térképolvasós, belső pislák) rávenni arra, hogy ajtónyitásnál világítson mind a 3 izzó, de külön is lehessen őket kapcsolni menet közben és ne kapjon frászt, ha esetleg valamelyik égve marad és kinyitom az ajtót? (magyarán zárlat)
Három szál van ugye, 12v folyamatos, 12v ajtónyitásnál, meg a test. Ha a két 12v találkozik az nem jó. Smiley


szia diodával szerintem. nekem a hátcso lámpám megoldva fékre világit a ködvágo is de különis kapcsolhato
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
drof
Vendég
« Új hozzászólás #3432 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:20:23 »



szia diodával szerintem. nekem a hátcso lámpám megoldva fékre világit a ködvágo is de különis kapcsolhato

Na erről valami részletesebbet mondanál, mutatnál? Engem is érdekelne.
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3433 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:22:11 »

Na erről valami részletesebbet mondanál, mutatnál? Engem is érdekelne.
A részletes annyi, hogy a féklámpáról adott egy pozitívot a ködzárfénynek és a kábelre pedig bekötött egy diódát (félvezetőt), hogy a ködzárfényből ne follyon vissza az áram a féklámpába  wave
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3434 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:22:39 »

Srácok hülye kérdésem lenne elektromos tükör kapcsolonak kell világitanija? ? ?
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
drof
Vendég
« Új hozzászólás #3435 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:22:53 »

A részletes annyi, hogy a féklámpáról adott egy pozitívot a ködzárfénynek és a kábelre pedig bekötött egy diódát (félvezetőt), hogy a ködzárfényből ne follyon vissza az áram a féklámpába  wave

Mijazadijóda? Én csak a ledet ismerem. wave
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3436 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:23:20 »

Srácok hülye kérdésem lenne elektromos tükör kapcsolonak kell világitanija? ? ?
Nem, ha jól tudom egyik kocsiban sem világít.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3437 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:23:41 »

Mijazadijóda? Én csak a ledet ismerem. wave
aztán ezt is cserélheted, mint a klímapanelt  hehe
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #3438 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:24:54 »

Rágugliztam, mán értem. Milyen kell oda?
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3439 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:26:38 »

A részletes annyi, hogy a féklámpáról adott egy pozitívot a ködzárfénynek és a kábelre pedig bekötött egy diódát (félvezetőt), hogy a ködzárfényből ne follyon vissza az áram a féklámpába  wave

köszönöm:-) ez igy pontos
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3440 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:26:44 »

Mijazadijóda? Én csak a ledet ismerem. wave
LED=Light Emitting Diode --> fényt kibocsátó dióda
Ebből elveszed a LE-t és megkapod a D-t, vagyis a diódát ami egy félvezető. A lényege, hogy az egyik irányban vezeti az áramot, a másik irányba szigeteli azt.
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3441 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:32:39 »

Rágugliztam, mán értem. Milyen kell oda?
 

255 DC. dioda kell a ködvágohoz
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
drof
Vendég
« Új hozzászólás #3442 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:49:17 »

 

255 DC. dioda kell a ködvágohoz
worship
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3443 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 21:53:16 »

 

255 DC. dioda kell a ködvágohoz
Drof!
Nekem van 12db BY255 DC diódám, adok szívesen 2db-ot  wave
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3444 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 22:09:32 »

ki tudna segiteni abban hogy mitöl nem megy a hütöventilátorom. termosztát nyit, biszti jo,  12voltot adok neki elindul a venti
 
de. magátol baszik
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3445 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 22:16:45 »

ki tudna segiteni abban hogy mitöl nem megy a hütöventilátorom. termosztát nyit, biszti jo,  12voltot adok neki elindul a venti
 
de. magátol baszik
Asszem mondtam a majálison, hogy Ribizke fórumtársnak ugyanez (de legalábbis hasonló) a problémája. Konzultálj vele, hátha talált már rá megoldást  wave
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3446 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 22:25:11 »

Asszem mondtam a majálison, hogy Ribizke fórumtársnak ugyanez (de legalábbis hasonló) a problémája. Konzultálj vele, hátha talált már rá megoldást  wave

Tudom hogy beszéltünk rola csak a névre nem emlékszek de meg keresem hátha tud valami okosat mondani
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
drof
Vendég
« Új hozzászólás #3447 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 22:36:20 »

ki tudna segiteni abban hogy mitöl nem megy a hütöventilátorom. termosztát nyit, biszti jo,  12voltot adok neki elindul a venti
 
de. magátol baszik

Valceg bexart a hőbizti a ventillátorkeret bal alsó sarkában.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #3448 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 22:37:38 »

Drof!
Nekem van 12db BY255 DC diódám, adok szívesen 2db-ot  wave

Jól hangzik. Mennyibe kerül amúgy egy ilyen? Raknék máshova is.
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3449 Dátum: 2012.06.14 csütörtök, 22:49:21 »

Jól hangzik. Mennyibe kerül amúgy egy ilyen? Raknék máshova is.
Nem emlékszem pontosan, de azt hiszem olyan 150 Ft körül volt 12 db  vigyor3
Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.132 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.