Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 09:11:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2315918 alkalommal)
0 Felhasználó és 41 vendég van a témában
simonaca
Vendég
« Új hozzászólás #3500 Dátum: 2012.06.16 szombat, 10:02:02 »

Szerencsére van a bontós ismerősömnek kapcsolója 1500-pénzért megszámítja,azért köszi a felajánlást.

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #3501 Dátum: 2012.06.16 szombat, 13:09:36 »

Ha gondolod tudok Neked postán küldeni egy első-hátsó ködlámpás világításkapcsolót tesztre. (az 100%-osan jó és jó az MK2-esbe is, próbáltam már és nem azért sült meg a fényerőszabályzó Grin )

Hohó. Esetleg egyszer kipróbálhatjuk nálam is?  vigyor3 Nekem jelenleg csak az első ködlámpákat kapcsolja. Gondolom utólagos beépítés, és a kapcsolót nem cserélték, így a hátsók nem világítanak.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3502 Dátum: 2012.06.16 szombat, 16:47:41 »

Hohó. Esetleg egyszer kipróbálhatjuk nálam is?  vigyor3 Nekem jelenleg csak az első ködlámpákat kapcsolja. Gondolom utólagos beépítés, és a kapcsolót nem cserélték, így a hátsók nem világítanak.
Én úgy tudom ,hogy hátsó mindegyikben alapból van és csak az első volt kérhető/választható extra....
Legalábbis a kombi-nál tuti....
Egyébként ha lehúzod a csatit akkor a középső sorban van 3 érintkező.. a középső a +12v a bal oldali az első ködlámpa a jobb pedig a hátsó.....
Egy darabka dróttal tudod ellenőrizni ,hogy minden OK-e....
 
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3503 Dátum: 2012.06.16 szombat, 17:21:08 »

Szerencsére van a bontós ismerősömnek kapcsolója 1500-pénzért megszámítja,azért köszi a felajánlást.
Igazán nincs mit, örülök/örülünk, hogy sikerült életet varázsolnod a Mondeod lámpáiba! Smiley  wave

Hohó. Esetleg egyszer kipróbálhatjuk nálam is?  vigyor3 Nekem jelenleg csak az első ködlámpákat kapcsolja. Gondolom utólagos beépítés, és a kapcsolót nem cserélték, így a hátsók nem világítanak.

Persze, szívesen, de Nálad akkor ezek szerint csak 1-et lehet kifelé húzni a kapcsolón. Az pedig a hátsó lenne. (a ködzáró fény) Tehát át van kötve az utólag beszerelt első ködlámpákra. Elsőkörben vissza kellene kötni hátra, ahogy gyárilag is volt, majd utána bekábelezni normálisan az elsőket is. És a végén kell a 2x kihúzható lámpakapcsoló. Smiley (első húzás -> ködlámpa, második húzás -> ködlámpa+ködzárófény)
Lényegében olyan csati és kapcsoló kell Neked ezekhez, amin szinte az összes láb használva van. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #3504 Dátum: 2012.06.16 szombat, 22:47:07 »

Persze, szívesen, de Nálad akkor ezek szerint csak 1-et lehet kifelé húzni a kapcsolón. Az pedig a hátsó lenne. (a ködzáró fény) Tehát át van kötve az utólag beszerelt első ködlámpákra. Elsőkörben vissza kellene kötni hátra, ahogy gyárilag is volt, majd utána bekábelezni normálisan az elsőket is. És a végén kell a 2x kihúzható lámpakapcsoló. Smiley (első húzás -> ködlámpa, második húzás -> ködlámpa+ködzárófény)
Lényegében olyan csati és kapcsoló kell Neked ezekhez, amin szinte az összes láb használva van. Smiley

Eddig a kötözgetés miatt nem akartam vele foglalkozni, de pár hete írta valaki, hogy első/hátsó ködlámpás kocsiba csak hátsólámpás kapcsolót tett, és az elsőt tudta vele kapcsolni.. nem a hátsót. De már nem emlékszem pontosan, csak annyi maradt meg, hogy mielőtt elkezdenék kötözgetni, meg kéne nézni bele való kapcsolóval. Smiley Majd ha végre lesz egy kis időm, akkor összehozhatunk egy találkozót, köszi!  worship  wave
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3505 Dátum: 2012.06.17 vasárnap, 16:36:06 »

Eddig a kötözgetés miatt nem akartam vele foglalkozni, de pár hete írta valaki, hogy első/hátsó ködlámpás kocsiba csak hátsólámpás kapcsolót tett, és az elsőt tudta vele kapcsolni.. nem a hátsót. De már nem emlékszem pontosan, csak annyi maradt meg, hogy mielőtt elkezdenék kötözgetni, meg kéne nézni bele való kapcsolóval. Smiley Majd ha végre lesz egy kis időm, akkor összehozhatunk egy találkozót, köszi!  worship  wave

Aham, értem. Legegyszerűbb: adj nékem címet, elküldöm postán a kapcsolót, ha jó akkor örülünk (és fizetsz egy vagyont nekem  eplus2 Wink ), ha nem visszaküldöd. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #3506 Dátum: 2012.06.17 vasárnap, 17:09:31 »

Aham, értem. Legegyszerűbb: adj nékem címet, elküldöm postán a kapcsolót, ha jó akkor örülünk (és fizetsz egy vagyont nekem  eplus2 Wink ), ha nem visszaküldöd. Smiley

Ha ráérsz, akkor inkább eccer majd elugrok érte. Smiley
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
don80
Vendég
« Új hozzászólás #3507 Dátum: 2012.06.17 vasárnap, 20:43:56 »

sziasztok!!hátha tudtok segiteni mert a v6-om klimája nem mükszik rendesen.voltam töltetni de nem azzal volt a gond.a kompresszor is müködik a klimás szerint vhogy rákeveri a meleget és ezért nem hüt rendesen.na már most a külsö hömérséklet jelzöm nem müködik illetve hülyeségeket mutat.van ennek köze a klimához?arra gondoltam hogy talán ezért nem jó.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #3508 Dátum: 2012.06.17 vasárnap, 21:33:59 »

sziasztok!!hátha tudtok segiteni mert a v6-om klimája nem mükszik rendesen.voltam töltetni de nem azzal volt a gond.a kompresszor is müködik a klimás szerint vhogy rákeveri a meleget és ezért nem hüt rendesen.na már most a külsö hömérséklet jelzöm nem müködik illetve hülyeségeket mutat.van ennek köze a klimához?arra gondoltam hogy talán ezért nem jó.

Digitklímás vagy sima?
Az anyós bal lábánál lévő flap motort kéne megnézni. Van róla cikk is a wikiben.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3509 Dátum: 2012.06.17 vasárnap, 23:32:37 »

sziasztok!!hátha tudtok segiteni mert a v6-om klimája nem mükszik rendesen.voltam töltetni de nem azzal volt a gond.a kompresszor is müködik a klimás szerint vhogy rákeveri a meleget és ezért nem hüt rendesen.na már most a külsö hömérséklet jelzöm nem müködik illetve hülyeségeket mutat.van ennek köze a klimához?arra gondoltam hogy talán ezért nem jó.

Az is számít, meg a belső is. (az óra/fedkomp mellett) Bár "LO" módban mennie kéne még ha rossz is mindkettő. (először nézz egy SATC tesztet, a wikiben van) Én is a flap-ra gondolok. Ha manuális, ha digit. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
don80
Vendég
« Új hozzászólás #3510 Dátum: 2012.06.18 hétfő, 19:35:12 »

Digitklímás vagy sima?
Az anyós bal lábánál lévő flap motort kéne megnézni. Van róla cikk is a wikiben.
manuális a klima.akkor majd ennek a tesztnek utánna nézek ha lesz rá idöm.és köszi!!
Naplózva
don80
Vendég
« Új hozzászólás #3511 Dátum: 2012.06.18 hétfő, 20:19:54 »

Az is számít, meg a belső is. (az óra/fedkomp mellett) Bár "LO" módban mennie kéne még ha rossz is mindkettő. (először nézz egy SATC tesztet, a wikiben van) Én is a flap-ra gondolok. Ha manuális, ha digit. Smiley
klima teszt csak digire van a wikiben ugye?
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3512 Dátum: 2012.06.18 hétfő, 20:31:38 »

klima teszt csak digire van a wikiben ugye?
Hát, manuálist nem igen lehet tesztelni, ott nincs vezérlő.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3513 Dátum: 2012.06.18 hétfő, 23:24:00 »

klima teszt csak digire van a wikiben ugye?

Hopsz. Smiley Akkor nincs teszt. Marad a nézegetés, bontogatás, hallgatózás. Smiley
A hőmérséklet tekerenyűjét kellene elsőnek megnézni, hogy a bowden kopptól-koppig rángatja-e a radiátor ajtaját.
(mert nem csak motoros flap van, mégha klímás a kocsi akkor sem... nekem is olyan volt)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
szuszlov
Vendég
« Új hozzászólás #3514 Dátum: 2012.06.20 szerda, 13:47:24 »

Helló mindenki!

A kérdésem a következő lenne. Villogó piros fény a műszerfalon (az óránál), gyári riasztó? Mi a működése? police
Naplózva
szuszlov
Vendég
« Új hozzászólás #3515 Dátum: 2012.06.20 szerda, 13:54:21 »

A gyári magnóval kapcsolatban kérdeznék: Nincs benne cd tár, de a gyári magnót semmi pénzért sem szerelném ki. Egyéb adathordozót (pl.: pendrive), miképp tudnék csatlakoztatni az autómhoz?
Naplózva
szuszlov
Vendég
« Új hozzászólás #3516 Dátum: 2012.06.20 szerda, 13:58:53 »

Valami frankó izzót szeretnék előre. Nem akarok mindenféle szetteket beépíteni, de igazán akarok látni és látszani, ti mit használtok?
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #3517 Dátum: 2012.06.20 szerda, 17:21:59 »

Valami frankó izzót szeretnék előre. Nem akarok mindenféle szetteket beépíteni, de igazán akarok látni és látszani, ti mit használtok?

Tungsram/General Electric nekem bevállt. A kínai +200% fényerőnek nem kell bedőlni, rosszabb volt mint a sima GE.

A gyári magnóval kapcsolatban kérdeznék: Nincs benne cd tár, de a gyári magnót semmi pénzért sem szerelném ki. Egyéb adathordozót (pl.: pendrive), miképp tudnék csatlakoztatni az autómhoz?

Vehetsz FM transmittert és akkor rádión átküldi, kb 2000 ft a szivargyujtós változat ami usbről/kártyáról is olvas. De asszem a wikiben találsz leírást, hogyan lehet line in bemenetet mókolni a gyári fejegységre. Persze ettől még nem fog pendrájvról olvasni, de bármit rá tudsz kötni, amin 3,5ös jack van.

A kérdésem a következő lenne. Villogó piros fény a műszerfalon (az óránál), gyári riasztó? Mi a működése? police

Immobiliser.
 integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3518 Dátum: 2012.06.20 szerda, 17:31:33 »

Helló mindenki!

A kérdésem a következő lenne. Villogó piros fény a műszerfalon (az óránál), gyári riasztó? Mi a működése? police

Üdv a klubban !  wave

Elsőkörben az villogó led csak az immobiliser-rel kapcsolatos, meg a központzárral. (azaz a PATS) Azt, hogy van-e riasztó a kocsiban Neked kéne megnézned: pl. a B-oszlop műanyagán, felül van rács a szenzoroknak? Ha nincsen, akkor riasztó sincs benne.
Lényegében a led figyelmeztető az immo-ra, a tolvajok ellen. De egy komoly infóalap is, mert ha többet, folyamatosan, stb, világít/villog akkor hibát mutat, elfogad, stb. Távirányító és új kulcs (új transzponder) rátanításában is ő az egyetlen segítség. Smiley

A gyári magnóval kapcsolatban kérdeznék: Nincs benne cd tár, de a gyári magnót semmi pénzért sem szerelném ki. Egyéb adathordozót (pl.: pendrive), miképp tudnék csatlakoztatni az autómhoz?

Milyen rádiód van? Van kazetta adapter line-in csatival, az oldalon találsz leírást a "Tuning" rovatban 1-2 rádió "line-in" képessé varázsolásához. Itt vannak CD-tár emulátorok is. Bár esetedben én spec. nem ragaszkodnék annyira a magnóhoz, lecserélném egy CD-s Ford fejre. (pl. 6000 RDS, 6000 MP3) Hacsak nem hallgatsz sok kazettát.

Valami frankó izzót szeretnék előre. Nem akarok mindenféle szetteket beépíteni, de igazán akarok látni és látszani, ti mit használtok?

Én spec. ezt szeretem. De sok van, a Hellák is jók, meg a Tungsram-ok is. Smiley

(+ az aláírásodba tedd be az autód évjáratát, típusát, kivitelét, stb-t, így mindenki rögtön tudja majd, hogy milyen autód is van, ha kérdezel Wink )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3519 Dátum: 2012.06.20 szerda, 17:32:30 »

Tungsram/General Electric nekem bevállt. A kínai +200% fényerőnek nem kell bedőlni, rosszabb volt mint a sima GE.

Vehetsz FM transmittert és akkor rádión átküldi, kb 2000 ft a szivargyujtós változat ami usbről/kártyáról is olvas. De asszem a wikiben találsz leírást, hogyan lehet line in bemenetet mókolni a gyári fejegységre. Persze ettől még nem fog pendrájvról olvasni, de bármit rá tudsz kötni, amin 3,5ös jack van.

Immobiliser.
 integet2

 vigyor3 ezt összehoztuk Grin (majdnem egyszerre)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
szuperhangya
Vendég
« Új hozzászólás #3520 Dátum: 2012.06.20 szerda, 19:33:28 »

Üdv a klubban !  wave

Elsőkörben az villogó led csak az immobiliser-rel kapcsolatos, meg a központzárral. (azaz a PATS) Azt, hogy van-e riasztó a kocsiban Neked kéne megnézned: pl. a B-oszlop műanyagán, felül van rács a szenzoroknak? Ha nincsen, akkor riasztó sincs benne.
Lényegében a led figyelmeztető az immo-ra, a tolvajok ellen. De egy komoly infóalap is, mert ha többet, folyamatosan, stb, világít/villog akkor hibát mutat, elfogad, stb. Távirányító és új kulcs (új transzponder) rátanításában is ő az egyetlen segítség. Smiley

Milyen rádiód van? Van kazetta adapter line-in csatival, az oldalon találsz leírást a "Tuning" rovatban 1-2 rádió "line-in" képessé varázsolásához. Itt vannak CD-tár emulátorok is. Bár esetedben én spec. nem ragaszkodnék annyira a magnóhoz, lecserélném egy CD-s Ford fejre. (pl. 6000 RDS, 6000 MP3) Hacsak nem hallgatsz sok kazettát.

Én spec. ezt szeretem. De sok van, a Hellák is jók, meg a Tungsram-ok is. Smiley

(+ az aláírásodba tedd be az autód évjáratát, típusát, kivitelét, stb-t, így mindenki rögtön tudja majd, hogy milyen autód is van, ha kérdezel Wink )
Gyári riasztó nem is létezik a b oszlopban levő érzékelő nélkül?nanemá....
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3521 Dátum: 2012.06.20 szerda, 20:57:48 »

Én semmilyen gyári Ford rádióhoz nem ragaszkodnék. Szerintem csapnivaló a hangminőségük. Az FM transzmittert és a kazetta adaptert felejtsd el (szintén a hangminőség miatt). A CD-tár emulátor drága, egy kicsit még hozzágyüjtesz és vehetsz egy 2 DIN méretü fejegységet  wave
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #3522 Dátum: 2012.06.20 szerda, 21:09:45 »

Én semmilyen gyári Ford rádióhoz nem ragaszkodnék. Szerintem csapnivaló a hangminőségük. Az FM transzmittert és a kazetta adaptert felejtsd el (szintén a hangminőség miatt). A CD-tár emulátor drága, egy kicsit még hozzágyüjtesz és vehetsz egy 2 DIN méretü fejegységet  wave
Ez így van, de MkII-be 2 dineset ne vegyél, mert faraghatod. Abban a 1,5 Din a méret.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
siky
Vendég
« Új hozzászólás #3523 Dátum: 2012.06.20 szerda, 21:17:28 »

Ez így van, de MkII-be 2 dineset ne vegyél, mert faraghatod. Abban a 1,5 Din a méret.
Tényleg? Ezt nem tudtam, de majd megmérem  szomoru1
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #3524 Dátum: 2012.06.20 szerda, 21:36:22 »

Tényleg? Ezt nem tudtam, de majd megmérem  szomoru1
MkIII Facelift utániak az igazi 2 Dinesek, MkIII Facelift előtti+MkII még ez furcsa 1,5 Dines
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3525 Dátum: 2012.06.20 szerda, 23:08:51 »

Gyári riasztó nem is létezik a b oszlopban levő érzékelő nélkül?nanemá....
Eddig csak olyat láttam. Vagy utólagos riasztót. Tudomásom szerint a gyárilag riasztós Mondeo-kban ilyen van. Neked nem olyan?
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3526 Dátum: 2012.06.20 szerda, 23:11:08 »

Tényleg? Ezt nem tudtam, de majd megmérem  szomoru1

Nem kell méregetni, lényegében az összes Fordban 1, vagy 1.5 DIN-es a fej. Kivéve a speckósakat/újakat. A 2 DIN csak faragással megy be. Sajnos... Sad
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
marcell
Vendég
« Új hozzászólás #3527 Dátum: 2012.06.22 péntek, 10:22:06 »

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni hogy az olyan mondeokba amikben nincsenek benn a GHIA extrák (ajtó nyitás illetve fényszóró kiégés figyelő, ajtóban lábtér világítás hőmérsékelt figyelés, automata klima ... ) útolag ezek az egységek beszerelhetőek-e. Azaz a kábelezés megvan mindegyik típusban? És ha bontóban találok ilyen egységet akkor azt viszonylag egyszerűen beszerelhető ? Vagy nem érdemes ilyenben gondolkoznom hanem kell keresnem egy jól felszerelt példányt? 

OFF. Amúgy keresek jó állapotban lévő MK2-es kombi disel mondeot Smiley Tetőablak előny Cheesy

üdv
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3528 Dátum: 2012.06.22 péntek, 10:34:45 »

...
Vagy nem érdemes ilyenben gondolkoznom hanem kell keresnem egy jól felszerelt példányt?  
...
Inkább.
Olcsóbban is jönnél ki, és a beszereléssel/befaragással sem vesződnél.
Egyébként nincsenek mindegyik változatban bekábelezve az extrák, sőt.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3529 Dátum: 2012.06.22 péntek, 13:04:28 »

Inkább.
Olcsóbban is jönnél ki, és a beszereléssel/befaragással sem vesződnél.
Egyébként nincsenek mindegyik változatban bekábelezve az extrák, sőt.

Egyetértek. Rengeteg meló az AWS, a SATC, meg egyebek telepítése, kábelezése.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
svega
Vendég
« Új hozzászólás #3530 Dátum: 2012.06.22 péntek, 13:07:27 »

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni hogy az olyan mondeokba amikben nincsenek benn a GHIA extrák (ajtó nyitás illetve fényszóró kiégés figyelő, ajtóban lábtér világítás hőmérsékelt figyelés, automata klima ... ) útolag ezek az egységek beszerelhetőek-e. Azaz a kábelezés megvan mindegyik típusban? És ha bontóban találok ilyen egységet akkor azt viszonylag egyszerűen beszerelhető ? Vagy nem érdemes ilyenben gondolkoznom hanem kell keresnem egy jól felszerelt példányt? 

OFF. Amúgy keresek jó állapotban lévő MK2-es kombi disel mondeot Smiley Tetőablak előny Cheesy

üdv

A Mondeok típus/évjárat/felszereltség szinten 12269353416849 variációban készültek. Eltérő kábelezéssel, eltérő kábelszínekkel, stb. Még megszállottként is emberes feladat az utólagos extrák beszerzése és berakása.
Pl. egy utólagos első ködlámpa berakása is ki tud vágni pár biztit, mert eltérő a lámpakapcsoló bekötése.
Akkor van reményed, ha egymáshoz közelálló felszereltségű gépekkel próbálkozol, pl. GHIA-GHIA X, vagy GLX-GHIA.
Nincs kötött GLX vagy GHIA lista, például láttam alap LX kocsit elektromos üléssel és kézi ablaktekerővel.
Rugalmas a dolog. Próbálj nagyobb felszereltségűt keresni, hacsak nem vagy megszállott, aki imád szopni.
Naplózva
marcell
Vendég
« Új hozzászólás #3531 Dátum: 2012.06.22 péntek, 14:28:15 »

A Mondeok típus/évjárat/felszereltség szinten 12269353416849 variációban készültek. Eltérő kábelezéssel, eltérő kábelszínekkel, stb. Még megszállottként is emberes feladat az utólagos extrák beszerzése és berakása.
Pl. egy utólagos első ködlámpa berakása is ki tud vágni pár biztit, mert eltérő a lámpakapcsoló bekötése.
Akkor van reményed, ha egymáshoz közelálló felszereltségű gépekkel próbálkozol, pl. GHIA-GHIA X, vagy GLX-GHIA.
Nincs kötött GLX vagy GHIA lista, például láttam alap LX kocsit elektromos üléssel és kézi ablaktekerővel.
Rugalmas a dolog. Próbálj nagyobb felszereltségűt keresni, hacsak nem vagy megszállott, aki imád szopni.

Értem és köszönöm a válaszokat! Azt gondolom hogy egy ennyi idős autónál sokkal fontosabb hogy műszakilag (motor, futómű stb) rendben legyen mint az hogy minden extra benne legyen. Szóval igyekszem találni egy jól felszerelt jó állapotban lévő példányt majd de nem a felszereltség lesz az elsődleges. Szóval ha valaki tud egy eladó mk2-es kombi-t ami jó állapotban van akkor szoljon nyugodtan . Nem sürgős kivárom az igazit Smiley

még egyszer köszi a válaszokat.
M
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3532 Dátum: 2012.06.24 vasárnap, 12:14:02 »

Halli érdeklödnék hogy fedkompot szeretnék betteni a autoba miket kéne cserélnem

Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #3533 Dátum: 2012.06.24 vasárnap, 15:44:14 »

Halli érdeklödnék hogy fedkompot szeretnék betteni a autoba miket kéne cserélnem



Attól függ, hogy az óra mögött hány vezetéked van a csatlakozóban.
Ha 5-6, akkor sok mindent. Ha több, akkor vagy csak beteszel egy fedcompot és működik, vagy a felszereltségi szinttől függ..
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3534 Dátum: 2012.06.24 vasárnap, 17:39:13 »

Attól függ, hogy az óra mögött hány vezetéked van a csatlakozóban.
Ha 5-6, akkor sok mindent. Ha több, akkor vagy csak beteszel egy fedcompot és működik, vagy a felszereltségi szinttől függ..

10 db.ot számoltam a régiről
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3535 Dátum: 2012.06.24 vasárnap, 17:48:40 »

10 db.ot számoltam a régiről

GIHA. kábelén . 12 számoltam
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #3536 Dátum: 2012.06.24 vasárnap, 21:39:30 »

GIHA. kábelén . 12 számoltam

Akkor próba szerencse alapon, tedd be a fedcompot és majd kiderül mi hiányzik még. Smiley
(Ami általában nem szokott meglenni: 2 hőmérő az első lökhárító alatt, esetleg a szintjelzős üa szivattyú.)
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3537 Dátum: 2012.06.25 hétfő, 06:43:08 »

GIHA. kábelén . 12 számoltam



Ők mennek oda. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3538 Dátum: 2012.06.25 hétfő, 07:19:01 »

Köszönöm a utba igazitást worship
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3539 Dátum: 2012.06.25 hétfő, 13:42:04 »

10 db.ot számoltam a régiről
GIHA. kábelén . 12 számoltam
Hali!
'97-98-as gépekben 12 szál kábel van a csatin - óra esetében 6.
'98-99-es gépekben 14 szál kábel van a csatin - óra esetében 8.
'99-00-es gépekben 13 szál kábel van a csatin - óra esetében 5.
(Legalábbis ezt írja a TISokos.)

Hogy melyik kábel hova megy, az már teljesen más kérdés Grin.
Naplózva
voto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 549


AKINEKSZERENCSÉJESINCS 0036705007081

vototomi@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #3540 Dátum: 2012.06.25 hétfő, 15:12:49 »

GIHA. kábelén . 12 számoltam

Hali!
'97-98-as gépekben 12 szál kábel van a csatin - óra esetében 6.
'98-99-es gépekben 14 szál kábel van a csatin - óra esetében 8.
'99-00-es gépekben 13 szál kábel van a csatin - óra esetében 5.
(Legalábbis ezt írja a TISokos.)

Hogy melyik kábel hova megy, az már teljesen más kérdés Grin.

Azért arra kiváncsi lennék ,hogy annak idején hány centet spóroltak ezekkel a változtatásokkal azok a marha okos és pihent mérnökök...
Naplózva

'97/12 1.8 TD BOSCH adagoló Romos kasztni faxa motor....
'07/09 2,2 TDCI Transit családi csapatszállító...
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3541 Dátum: 2012.06.25 hétfő, 17:07:37 »

Azért arra kiváncsi lennék ,hogy annak idején hány centet spóroltak ezekkel a változtatásokkal azok a marha okos és pihent mérnökök...
Én is kíváncsi lennék, de valószínűsítem, hogy nem keveset.
Ha két felszereltségi szint között kihagytak mondjuk 60 méter kábelt és 4 csatlakozópárt, az már 5000-es tételnél komoly tényező lehet.
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3542 Dátum: 2012.06.25 hétfő, 17:09:02 »

GIHA. kábelén . 12 számoltam

Hali!
'97-98-as gépekben 12 szál kábel van a csatin - óra esetében 6.
'98-99-es gépekben 14 szál kábel van a csatin - óra esetében 8.
'99-00-es gépekben 13 szál kábel van a csatin - óra esetében 5.
(Legalábbis ezt írja a TISokos.)

Hogy melyik kábel hova megy, az már teljesen más kérdés Grin.

Szia.
akor nekem a első tipusu van ha nem szàmoltam el magam
mijen árba lehet fedkompotveni?
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3543 Dátum: 2012.06.25 hétfő, 17:25:30 »

...
Milyen árban lehet fedkompot venni?
Kérdezd mk2-t. Aztán lehet, hogy tudsz találni valakinél olcsóbbat, de arra még számolj pk-t is, mk2 pedig itt van a XIII.-ban.

Szerk.: Elírtam, javítottam, hogy ki van a XIII.-ban.
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.25 hétfő, 18:17:25 írta HegeGabi » Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3544 Dátum: 2012.06.25 hétfő, 18:10:32 »


Szia.
akor nekem a első tipusu van ha nem szàmoltam el magam
mijen árba lehet fedkompotveni?

Viló 10-ért adja, ha van neki, mk2 8-ért, de nála fix 2 ropi a futár, mással nem küldet. Mást hirtelen nem tudok... Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3545 Dátum: 2012.06.25 hétfő, 19:28:25 »

Viló 10-ért adja, ha van neki, mk2 8-ért, de nála fix 2 ropi a futár, mással nem küldet. Mást hirtelen nem tudok... Smiley
köszőnöm.Smiley
kicsit erösödök anyagilag asztán megkeresem őket de elöte lemegyek a bontos csökához és kiprobálom hogy csinále. valamit. feleslegesen nem veszem meg
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #3546 Dátum: 2012.06.26 kedd, 06:41:46 »

köszőnöm.Smiley
kicsit erösödök anyagilag asztán megkeresem őket de elöte lemegyek a bontos csökához és kiprobálom hogy csinále. valamit. feleslegesen nem veszem meg

üsd le, hozd el... szépen világít, meg tud dátumot is Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #3547 Dátum: 2012.06.26 kedd, 07:37:36 »

üsd le, hozd el... szépen világít, meg tud dátumot is Grin

Smiley el ásom a saját kertjébe
kösszi. a sok utba igazitást:)
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
sebifater
Vendég
« Új hozzászólás #3548 Dátum: 2012.06.26 kedd, 17:04:07 »

Sziasztok!
Hétvégén az M7-es kifeküdt a km/h mutató!!! A 0-ra falbav
Amikor jöttünk hazafelé néha néha felugrott de ennyi.
Aztán pesten egy kisebb kátyút megtalálva ismét működött de nem túl stabil.
Itthon nézegettem.Jól láttam, hogy ez elektromos? A váltón van egy jeladó és 2 vezeték megy
be az órához? Ott lehet valami érintkezési probléma?
Kössz előre is a segítséget!!!
Naplózva
BeG 2.5/V6
Vendég
« Új hozzászólás #3549 Dátum: 2012.06.27 szerda, 07:50:55 »

Helló.

Nem tudom hogy jó helyre írom-e de mivel elektromos dologról érdeklődnék ezért gondolom.

A probléma a kövi.

Ütköztem az autóval 2.5 V6 a jobb oldalát kapta el egy villanyoszlop, mára már kész van, de adódott egy kis probléma.
A kitörésgátlóm gennyázik.  falbav
Szitu a kövi.  wow1
Megelözök egy jármüvet, behuzodok elé majd elözném a következöt és amikor velle egyvonalba érek
villog a kitörésgátló jele a műszeregységen, és a pedál beton keménységűvé válik,
nem gyorsít csak simán tartja a tempót ezáltal visszakel húzodnom a már majdnem megelőzött
jármű mögé ami ugyebár elég cinkes, rá egy pár percre megjavul.
De viszont ha kikapcsolom akkor semibaj.  eplus2 ami persze nem megoldás  duhos2

Mi lehet a hiba oka?
Esetleg el tud valami törni benne???
Vagy kábelszakadás? (De akkor indulásnál miért nem csinálja?)
 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.