Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 07:06:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2314733 alkalommal)
0 Felhasználó és 65 vendég van a témában
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4200 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 13:54:39 »

Szerintem azt a rövidkét, ami a pedálkapcsolókat gyűjti egybe 1 nagyobb oválisba, és olyan 20-25 centi hosszú.
Én is ilyet kerestem, amin rajta van mind3 pedál csatija, de senki nem adja külön azt a kábelrészt, csak az egész tempomat cuccost egyben.

Ferqo! Egyébként szerintem egyszerűbb, ha szerzel sarut, szétszeded a csatit, levágod róla a rossz sarut, majd az újat ráfogod, összerak csati. Vagy felesleges kötegből levágod a sarut pici kábellal, és összeforrasztod az árválkodó madzaggal, majd össze a csati.
De ha nem lesz ismét rossz a kontakt, akkor nem kell vele foglalkozni.
mivel az összes csati bontható, simán lehet újraépíteni. nekem is mk2 kapcsolóköteg jött, amit eleve át kellett alakítani a szögletes csatiról az oválra...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #4201 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 15:50:54 »

mivel az összes csati bontható, simán lehet újraépíteni. nekem is mk2 kapcsolóköteg jött, amit eleve át kellett alakítani a szögletes csatiról az oválra...

Nem sikerült szétbontanom, lehet elegem volt már az egészből és nem volt hozzá türelmem, hideg volt, rideg volt a műanyag elkezdett széttörni, itt hagytam abba, egyébként bele való sarum van, a világításkapcsoló stekkerével is ezt játszottam, amikor szétégett hasonló okok miatt.
Ha másnem a régi kábelem megvan, ami a nem tempomatos, arról levágom a stekkert, ráforrasztom, zsugorcsövezem.
De valszeg HegeGabi féle megoldás lesz, ha működik nem baxogatom.
Egyúttal köszönöm a segítséget mindenkinek.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
gpepe
Vendég
« Új hozzászólás #4202 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 16:35:30 »

Sziasztok! Bajban vagyok. Vettem egy ilyet:
http://www.ebay.de/itm/370684871935?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_1228wt_1271

Csak az a baj, hogy nem tudom beépíteni, mert a kaszni egész hátulját át kellene alakítani!
Mi a lóf..szt csináljak?
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #4203 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 16:40:24 »

Sziasztok! Bajban vagyok. Vettem egy ilyet:
http://www.ebay.de/itm/370684871935?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_1228wt_1271

Csak az a baj, hogy nem tudom beépíteni, mert a kaszni egész hátulját át kellene alakítani!
Mi a lóf..szt csináljak?

4ajtos mondi, es 5 ajtosnak a lampai nem egyformak. Talan nem jot vettel? legalabb nem csufitod el vele Cheesy
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
gpepe
Vendég
« Új hozzászólás #4204 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 16:42:47 »

4ajtos mondi, es 5 ajtosnak a lampai nem egyformak. Talan nem jot vettel? legalabb nem csufitod el vele Cheesy

b..ssza......
ezt nekem senki nem mondta
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #4205 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 16:45:32 »

b..ssza......
ezt nekem senki nem mondta
Keress ra gugliba, aztan csereltesd ki Smiley sajnalom hogy igy jartal.......
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4206 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 18:02:13 »

b..ssza......
ezt nekem senki nem mondta

Ó, te szegény...  szomoru1 Igen, van ferdehátú (4/5 ajtós, "hatchback") és lépcsőshátú (4 ajtós, "sedan"/"limuzin"), meg persze a kombi Grin...
Próbáld meg visszacseréltetni, hátha, ha nem sikerül, szerintem vaterán vagy itt lesz rá vevő... (bár én rá nem tenném, de hát ízlések és pofonok Wink )
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4207 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 18:04:52 »

4ajtos mondi, es 5 ajtosnak a lampai nem egyformak. Talan nem jot vettel? legalabb nem csufitod el vele Cheesy

Még ha csak a lámpák különböznének csak... Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #4208 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 18:18:38 »

Még ha csak a lámpák különböznének csak... Smiley

 Roll Eyes
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
mmendejóó
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13

96' 1.8 TD GHIA KOMBI MK II


E-mail
« Új hozzászólás #4209 Dátum: 2012.11.27 kedd, 18:07:58 »

Szasztok!Tegnap levettem  a generátoromat,és feltettem Apám mondeojára,tökéletesen működik,nem vibrál, 14.14 V a töltés!Kaptam tippet adjak testet a generátornak közvetlenül az akkuról,reménytelen.... 
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4210 Dátum: 2012.11.27 kedd, 20:15:38 »

Szasztok!Tegnap levettem  a generátoromat,és feltettem Apám mondeojára,tökéletesen működik,nem vibrál, 14.14 V a töltés!Kaptam tippet adjak testet a generátornak közvetlenül az akkuról,reménytelen.... 

Töltésszabályzó esetleg? Smiley Vagy a pozitív vezetékek?
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #4211 Dátum: 2012.11.27 kedd, 20:23:53 »

Töltésszabályzó esetleg? Smiley Vagy a pozitív vezetékek?


En is a feszszabajzora gondolnek Smiley
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
david01
Vendég
« Új hozzászólás #4212 Dátum: 2012.11.28 szerda, 21:02:50 »

Megjött a fed kompom és betettem a kocsiba és arra lennék kíváncsi hogy mi az akkor aminek müködni kell minden átalakítás nélkül mert nekem dízel a gépem és mondták hogy van ami nem fog müködni csak már csak nem tudom mi?? vigyor3
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #4213 Dátum: 2012.11.28 szerda, 21:16:12 »

Megjött a fed kompom és betettem a kocsiba és arra lennék kíváncsi hogy mi az akkor aminek müködni kell minden átalakítás nélkül mert nekem dízel a gépem és mondták hogy van ami nem fog müködni csak már csak nem tudom mi?? vigyor3

Stopper, ora,naptar,datum,napi km szamlalo hehe
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
david01
Vendég
« Új hozzászólás #4214 Dátum: 2012.11.28 szerda, 21:23:37 »

Stopper, ora,naptar,datum,napi km szamlalo hehe

És meg lehet csinálni hogy minden müködjön??
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4215 Dátum: 2012.11.28 szerda, 21:31:43 »

És meg lehet csinálni hogy minden müködjön??
nem.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4216 Dátum: 2012.11.29 csütörtök, 09:46:27 »

És meg lehet csinálni hogy minden müködjön??
nem.
Nem jól emlékszem, hogy svega megoldotta?
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4217 Dátum: 2012.11.29 csütörtök, 09:53:34 »

nem.

Nem jól emlékszem, hogy svega megoldotta?
De, csak jól el lett véve a kedve a fórumozástól.  szomoru1 Pedig igen kreatív fickó.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4218 Dátum: 2012.11.29 csütörtök, 12:22:27 »

nem.

Nem jól emlékszem, hogy svega megoldotta?
a megoldás nem lett közzé téve az üa. átfolyás jelre. mivel rajta kívül más nem tudta megoldani, ő meg nem mondta el, így a válasz: nem.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4219 Dátum: 2012.11.29 csütörtök, 15:06:42 »

És meg lehet csinálni hogy minden müködjön??

Mindent csinál, csak a lényeget nem. Grin Átlagfogyasztás nincs, pillanatnyi nincs, megtehető táv nincs. Fogyasztással kapcsolatban lényegében csak annyit tud mutatni (szerviz módban), hogy a tankban hány liter nafta van. Nincsen semmi go átfolyás mérés, ezért nem tud kalkulálni.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4220 Dátum: 2012.11.29 csütörtök, 15:09:32 »

De, csak jól el lett véve a kedve a fórumozástól.  szomoru1 Pedig igen kreatív fickó.

Én is sajnálom, hogy elment... Piti ügyből kifolyólag...  falbav
Egyébként én úgy tudom, hogy nem sikerült háromszögelést csinálnia, vagy nem volt kedve, tehát neki sem mért fogyasztást. Azóta már nincs kizárva, hogy megoldotta a dolgot.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #4221 Dátum: 2012.11.30 péntek, 18:30:24 »

Én is sajnálom, hogy elment... Piti ügyből kifolyólag...  falbav
Egyébként én úgy tudom, hogy nem sikerült háromszögelést csinálnia, vagy nem volt kedve, tehát neki sem mért fogyasztást. Azóta már nincs kizárva, hogy megoldotta a dolgot.

Sokáig nem tudta megcsinálni mert esett az eső folyton.... aztán megoldotta ha jól rémlik.... Kár hogy elment én is sajnálom,  lett volna már hozzá pár kérdésem. De ha jól rémlik azért ő is hibás volt abban hogy elment......túl komolyra vette a dolgokat........
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
mmendejóó
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13

96' 1.8 TD GHIA KOMBI MK II


E-mail
« Új hozzászólás #4222 Dátum: 2012.11.30 péntek, 19:00:50 »

Sziasztok!96'-os II-es 1.8 Td mondeom van,2,5 éve vettem,a km óra és a generátor a gyengéje!Órából,generátorból a harmadikat vettem bele,km számláló és mutató,üzemanyag szintjelző romlott el mindegyikben!Generátorban a töltés 1-1,5 V-t ingadozik,villamosságszerelő padra tette,kuka,vettem felújítottat+cseredarab garanciával,aminek lejártával ismét előjöttek az említett gondok!Vettem egy bontottat,esküdöznek,hogy jó,felrakom,kb 1 perc múlva töltés ingadozik,lámpák fényereje vibrál!cseréltem szabályzót,kefét!Testkábeleket az akkunál,motornál,kasztninál megtisztítottam,hátha..  de semmi változás!Szerintetek?
Hali!Sikerült megtalálni a generátorral kapcsolatos hibát,a feszültségszabályozó csatlakozóján kell lennie állandó pozitívnak,a vill.szerelő szerint,kapcsolási rajz és Ő szerinte is!Az enyémen gyújtási pozitív volt,ami nem volt elég!Adtunk neki a generátor pozitívjáról áramot és láss csodát!!!Egy napja tünetmentes!!Köszönöm az ötleteket!
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #4223 Dátum: 2012.11.30 péntek, 19:42:54 »

Sziasztok!
MK2-es 1.8 TD Mondeom van. Pár napja észleltem hogy beindítás után 2 másodpercenként, periódikusan ciripelő- nyikorgó hangot hallok, ami menet közben is ugyanilyen intenzitással tart - tehát állandó - fordulatszámtól teljesen függetlenül. Motortérben hallom a hibát. Előre is köszönöm ha ezek alapján meg tudná valaki mondani mi a hiba. Olvasgattam más nyikorgó ciripelő hibát is, fűtőventillátor hibát találtam, de ezt már kizártam, a fokozatok erősségénél sem változik a hang és nem is belülről jön.
Előre is köszönöm Nektek.

Sziasztok, Dávid
bőven elég egy helyre beírnod a bajod
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #4224 Dátum: 2012.11.30 péntek, 19:43:45 »

Sziasztok!
MK2-es 1.8 TD Mondeom van. Pár napja észleltem hogy beindítás után 2 másodpercenként, periódikusan ciripelő- nyikorgó hangot hallok, ami menet közben is ugyanilyen intenzitással tart - tehát állandó - fordulatszámtól teljesen függetlenül. Motortérben hallom a hibát. Előre is köszönöm ha ezek alapján meg tudná valaki mondani mi a hiba. Olvasgattam más nyikorgó ciripelő hibát is, fűtőventillátor hibát találtam, de ezt már kizártam, a fokozatok erősségénél sem változik a hang és nem is belülről jön.
Előre is köszönöm Nektek.

Sziasztok, Dávid
A háromból két helyről töröld ki!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4225 Dátum: 2012.11.30 péntek, 20:23:11 »

Sokáig nem tudta megcsinálni mert esett az eső folyton.... aztán megoldotta ha jól rémlik.... Kár hogy elment én is sajnálom,  lett volna már hozzá pár kérdésem. De ha jól rémlik azért ő is hibás volt abban hogy elment......túl komolyra vette a dolgokat........

Érzékeny ember volt. (tény, hogy "érdekes" volt, de speciel nekem tetszettek a "beteg tervei" Cheesy )Régebben, ha sokan rámszálltak volna... bár fene tudja... lehet, hogy csak a p*csába küldtem volna el őket, én meg maradok...  hehe
Hátha visszajön éccő... Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4226 Dátum: 2012.11.30 péntek, 20:25:18 »

Hali!Sikerült megtalálni a generátorral kapcsolatos hibát,a feszültségszabályozó csatlakozóján kell lennie állandó pozitívnak,a vill.szerelő szerint,kapcsolási rajz és Ő szerinte is!Az enyémen gyújtási pozitív volt,ami nem volt elég!Adtunk neki a generátor pozitívjáról áramot és láss csodát!!!Egy napja tünetmentes!!Köszönöm az ötleteket!

taps Örülünk, hogy segíthettünk (ha segítettünk..)! Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4227 Dátum: 2012.11.30 péntek, 21:05:29 »

Érzékeny ember volt. (tény, hogy "érdekes" volt, de speciel nekem tetszettek a "beteg tervei" Cheesy )Régebben, ha sokan rámszálltak volna... bár fene tudja... lehet, hogy csak a p*csába küldtem volna el őket, én meg maradok...  hehe
Hátha visszajön éccő... Smiley
ok nélkül nem hiszem, hogy bárkire rá szokott itt szállni bárki...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #4228 Dátum: 2012.11.30 péntek, 21:13:24 »

Sokáig nem tudta megcsinálni mert esett az eső folyton.... aztán megoldotta ha jól rémlik.... Kár hogy elment én is sajnálom,  lett volna már hozzá pár kérdésem. De ha jól rémlik azért ő is hibás volt abban hogy elment......túl komolyra vette a dolgokat........
csak azt kéne tudni, milyen jel kell neki. aztán olyan átfolyásmérőt kell beszerelni. az meg nem nagy dolog onnan már

esetleg egy benyás átfolyásmérőt? ott hogy van bekötve? nem nagyon lehet más
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4229 Dátum: 2012.11.30 péntek, 21:20:19 »

ok nélkül nem hiszem, hogy bárkire rá szokott itt szállni bárki...
Ok nélkül nem, viszont "komolyabb" ok nélkül túl sokszor is... most nem svega balhéjára gondolok, hanem általában...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #4230 Dátum: 2012.12.01 szombat, 00:29:33 »

csak azt kéne tudni, milyen jel kell neki. aztán olyan átfolyásmérőt kell beszerelni. az meg nem nagy dolog onnan már

esetleg egy benyás átfolyásmérőt? ott hogy van bekötve? nem nagyon lehet más

Nem is biztos hogy benyásból kellene kiindulni, inkább keresni kellene egy olyan hasonló évjáratú ford dízel modelt, ahol gyárilag megoldott  smile szerintem nagyobb sikerrel lehetne azt másolni. Pl galaxi vagy valamelyik amcsi modelt nem tudom Undecided
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #4231 Dátum: 2012.12.01 szombat, 00:38:25 »

Ok nélkül nem, viszont "komolyabb" ok nélkül túl sokszor is... most nem svega balhéjára gondolok, hanem általában...

 eplus2
Na igen, pedig pont az "újakkal" kellene több türelmet tanúsítani, mert ha már csak okosak maradnak akik már mindent tudnak, kifog halni a topik Undecided nem lesz mire válaszolni hehe
Nem mintha én mindenhez értenék idiota
 angel
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4232 Dátum: 2012.12.01 szombat, 00:59:37 »

eplus2
Na igen, pedig pont az "újakkal" kellene több türelmet tanúsítani, mert ha már csak okosak maradnak akik már mindent tudnak, kifog halni a topik Undecided nem lesz mire válaszolni hehe
Nem mintha én mindenhez értenék idiota
 angel
a türelem megvan, csak nekik sem jár több tolerancia, mint amit ők tanúsítanak.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
midas
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


norbert2074
E-mail
« Új hozzászólás #4233 Dátum: 2012.12.01 szombat, 05:03:13 »

Sziasztok. Gyújtógyertyát szeretnék cserélni de nem tudom milyet vegyek. Sokan az Ngk-t javasolták de én szeretnék inkább eredetitt.Ti melyiket ajánljátok? A cromaxnál szeretném rendelni mert több minden kellene de  sajna ott nem találtam. És olajcserénél kötelező a levegőszürő cseréje is? Köszi
Naplózva

Mk2 97-es, 1.6-os 90Le lépcsőshátú
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #4234 Dátum: 2012.12.01 szombat, 06:08:58 »

Nem is biztos hogy benyásból kellene kiindulni, inkább keresni kellene egy olyan hasonló évjáratú ford dízel modelt, ahol gyárilag megoldott  smile szerintem nagyobb sikerrel lehetne azt másolni. Pl galaxi vagy valamelyik amcsi modelt nem tudom Undecided
mert a benzin nem ugy folyik mint a gázolaj? ha lenne hasonló évjáratúban gyárilag, akkor a mondeoban is lenne. Galaxy is csak tdi volt, aminek annyi köze van a sima td-hez, mint a benzineshez
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #4235 Dátum: 2012.12.01 szombat, 10:38:33 »

mert a benzin nem ugy folyik mint a gázolaj? ha lenne hasonló évjáratúban gyárilag, akkor a mondeoban is lenne. Galaxy is csak tdi volt, aminek annyi köze van a sima td-hez, mint a benzineshez
a  go sűrűbb nem tudom befolyásolná-e  Huh?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4236 Dátum: 2012.12.01 szombat, 11:31:07 »

Sziasztok. Gyújtógyertyát szeretnék cserélni de nem tudom milyet vegyek. Sokan az Ngk-t javasolták de én szeretnék inkább eredetitt.Ti melyiket ajánljátok? A cromaxnál szeretném rendelni mert több minden kellene de  sajna ott nem találtam. És olajcserénél kötelező a levegőszürő cseréje is? Köszi

NGK-át ajánlanak sokan, én nem, mert nekem csak izzító gyertya kell. Cheesy Vagy NGK, vagy Motorcraft. (utóbbi szerintem van a cromaxban is)
Kötelezőnek nem kötelező a légszűrőcsere, de érdemes, nem igazán összeg egy normális papírszűrő. Wink
(egy MANN légszűrő teljesen jó, nem rosszabb, mint a "Ford"-nak állított cromaxos és kevesebb, mint fele az ára...)
Szerintem a légszűrőt és gyertyákat valamelyik off autósboltban vedd meg.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4237 Dátum: 2012.12.01 szombat, 11:37:12 »

mert a benzin nem ugy folyik mint a gázolaj? ha lenne hasonló évjáratúban gyárilag, akkor a mondeoban is lenne. Galaxy is csak tdi volt, aminek annyi köze van a sima td-hez, mint a benzineshez
Bizonyára nem sprórólták volna ki... Amerikai jószág ami Mondeós, az a Mercury Cougar. Viszont úgy tudom, hogy azt dízelben nem csináltak. Inkább V6-ban. A Galaxy (mármint az egyterű) meg inkább VW konszern, mintsem Ford, sajna. Az újabb meg PD TDi...
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4238 Dátum: 2012.12.01 szombat, 16:34:49 »

Vissza az óra/fedkomp cseréhez.
Elgondolkoztam egy kicsit azon, vajon milyen a FF (Fuel Flow) jel egy benzines kocsiban.
A Trabantban anno úgy oldották meg a benzin folyásának mérését, hogy egy kis propellert forgatott a folyó benzin, annak a jelét vették le. Egy mai modern benzines kocsiban biztosan nincsenek ilyenek, az elektronika a befecskendező szelepek nyitásából, nyitvatartási idejéből meg a fordulatszámból számítja ki, illetve generálja az FF jelet. A propelleres megoldás azért is nem jó, mert a benzinbefecskendezős rendszereknél az elektromos szivattyú mindig többletet szállít, a felesleg meg visszafolyik a második csövön a tankba. Ez a buborékmentesítéshez kell.
Másrészt nem hiszem el, hogy egy márka (Ford) csúcsmodelljéhez a tervezők úgy álltak hozzá, hogy a dízelesek le vannak fosva, nekik úgysem kell fogyasztási adat. Volt Omegám, dízelben, abban volt fedkomp gyárilag.
A dízelben sem megvalósítható a propelleres átfolyásmérés, mert ott is folyik vissza felesleg, ezzel melegítik a tankban levő gázolajat a dermedés megelőzésére. Vagyis szerintem a Mondenoban lennie kell valahol egy mesterségesen képzett fogyasztási (Fuel Flow) jelnek.
Izgat az a 8 vezeték, amelyik az adagolóra megy. Mivel a vezérlése illetve szabályozása teljesen mechanikus, nem kell neki drót. De kell a leállításhoz kell egy mágnesszelep, és vezérli a második bowdent működtető elektronikát is. Ezen felül potméter is van a gázkaron. Vajon minek?
Összefoglalva: ha jobb idő lesz, kimérem az adagoló vezetékeinek jelét. Ha isten is akarja, találok benne FF jelet. S akkor minden akadály elhárul a fedkomp dízelbe berakása elöl.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4239 Dátum: 2012.12.01 szombat, 16:34:56 »

Így van. A fogyasztást nem lehet bekötni, mert nincs Fuel Flow jel a dízel kötegben. De én nem adom fel.
Mivel ez a jel is valószínűleg egy négyszög-jel, amelynek a kitöltési tényezőjét változtatják, vagy frekvenciáját, lehet egy kicsit csalni. A kocsiban vannak ilyen jelek, pl. a sebességjel és a fordulatszám is ilyen. Sőt az adagolón is van egy poti, az sem dísz szerintem. Ennek a három jelnek a kombinációjából, "és" vagy "vagy" csatolással szerintem ki lehet keverni egy jelet, amelyik közelítőleg a fogyasztást fogja mutatni, esetleg egy trimmer potenciométerrel be is lehet lőni közelítő pontossá. Majd rámegyek a témára.
Új felvetés: a tempomat szintén nincs a dízelben. De technikailag a tempomat motor a gázbowdent húzza csak. Vagyis dízelnél kormánycsere, égő a műszerfalba, pár drót, és van tempomat, mert ehhez csak a VSS (Vehicle Speed Signal) kell, az meg van! Egy drót a féklámpától meg egy kuplungkapcsoló és kész is. Nem? A motor húzhatja a dízel gázbowdent is?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #4240 Dátum: 2012.12.01 szombat, 16:48:59 »



Ügyes emberke volt... Egyébként a tempomatot meg is csinálta  smile azóta meg már tuti a fedcomb is mér mindent  hehe jobb lenne valaki vissza hívná smile én meg is próbálnám ha tudnék elérhetőséget...
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4241 Dátum: 2012.12.01 szombat, 16:53:38 »

Ügyes emberke volt... Egyébként a tempomatot meg is csinálta  smile azóta meg már tuti a fedcomb is mér mindent  hehe jobb lenne valaki vissza hívná smile én meg is próbálnám ha tudnék elérhetőséget...
azért kapartam elő, mert hátha tudja valaki hasznosítani és tovább fejleszteni az eddigi közzétett eredményeit, meg gondolatait.
nem hiszem, hogy visszajönne, mert sok szüksége nem hiszem, hogy van arra, amit itt kapott. az meg nem biztos, hogy motiválná, hogy másokkal tegyen jót, miközben kapja az ívet...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4242 Dátum: 2012.12.01 szombat, 17:11:07 »

Akik dizelbe tempomatot raknának, leírom a tapasztalatomat:
Nagyon remekül dolgozik, olyan, mint a gyári. De a mechanikus részt úgy kötöttem be, hogy a lábammal érzem, amikor húzza a gázt, mert a pedál is mozdul.
A lényeg. hogy igaza volt annak, aki kevesellte a dizel erejét. Mert amikor nagyon leesik a sebesség és ötödikben van a váltó és nyomok egy = gombot, a dízel próbál gyorsulni, érzem a gázpedálon, hogy tövig nyomja a tempomat, de csak kinlódik a gép, nem képes 1600-as fordulat alatt húzni. És ezt nem nagyon lehet észrevenni, mert a motorhang sem változik semmit, csak 2 perc után veszed észre, hogy nem gyorsul a gép.
Szóval tanulni kell használni a cuccot. De már van egy tervem, amivel felturbózom a tempomat rendszert.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
david01
Vendég
« Új hozzászólás #4243 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:12:07 »

Üdvözlet
érdekes probléma adódott a múltkor nem zárt a kocsi gombbal mert a jobb első ajtó nem záródott be aztán két napra megjavult és most megint csinálja ez valami kontakt hiba lenne vagy a zárhelyzet érzékelő koszos??  Huh?
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #4244 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:42:44 »

azért kapartam elő, mert hátha tudja valaki hasznosítani és tovább fejleszteni az eddigi közzétett eredményeit, meg gondolatait.
nem hiszem, hogy visszajönne, mert sok szüksége nem hiszem, hogy van arra, amit itt kapott. az meg nem biztos, hogy motiválná, hogy másokkal tegyen jót, miközben kapja az ívet...
jól tetted. dízelnél csak az átfolyásmérős megoldás működik, másból nem tudja kiszámolni. az adagolós vezetékes találgatás baromság, viszont a visszafolyó ágat símán meg lehet szüntetni, nem fog ledermedni semmi
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
david01
Vendég
« Új hozzászólás #4245 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:51:20 »


Uhh nem tudom ki ez a svega de ez tutira nagy agy négyszögjel meg frekvencia meg minden ez benne van az elektronikában respect neki  worship eljen
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #4246 Dátum: 2012.12.01 szombat, 21:04:00 »

Uhh nem tudom ki ez a svega de ez tutira nagy agy négyszögjel meg frekvencia meg minden ez benne van az elektronikában respect neki  worship eljen
nem az a nagy agy, aki olyat mond, amit nem értesz  Wink

Ő egyébként tényleg az volt
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4247 Dátum: 2012.12.01 szombat, 21:39:57 »

nem az a nagy agy, aki olyat mond, amit nem értesz  Wink

Ő egyébként tényleg az volt

feltehetően, most is nagy agy és van egy valagra való olyan dolog a kocsijában, ami egyedi a világon...már ami a mondeo mk2 td-t illeti...
csak ugye ebből mi mit sem tudunk, mert sikerült elüldöznünk
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4248 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 10:20:58 »

feltehetően, most is nagy agy és van egy valagra való olyan dolog a kocsijában, ami egyedi a világon...már ami a mondeo mk2 td-t illeti...
csak ugye ebből mi mit sem tudunk, mert sikerült elüldöznünk
szomoru1

Azt nem árt hozzátenni, sokan szerintem nem tudják, de Angliában lakik és jobbkormányos Mondeoja van. (vagyis legutoljára még ezek voltak a tények)
Hát Anglia meg ugye, elég Ford párti és 99%-a az elkövetett módosításoknak Mondeo-n, onnan származik. Smiley (pl. Zetec Turbo, stb..)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
kovaimi
Vendég
« Új hozzászólás #4249 Dátum: 2012.12.04 kedd, 22:18:39 »

sziasztok, van egy kis problémám. A hátsó ablakemelők a hátsó kapcsolókkal nem irányithatóak csak a vezetőoldali kobinált kapcsolóval. Ötletet tudnátok adni hogy induljak el. Ja az autó 2000 ghia, ha ez számit. Köszi előre is . kovaimi.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.124 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.