Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 07:12:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2314799 alkalommal)
0 Felhasználó és 48 vendég van a témában
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #5400 Dátum: 2013.10.03 csütörtök, 20:39:49 »

Sziasztok,

bocs ha már volt rá válasz, de konkrétan én erre a problémára nem találtam megoldást a fórumon. Főleg hideg időben kp. zár nyitás után kis idővel (motor nem jár, de kulcs benne) előfordul hogy kinyitja a kp zár az ajtókat. Ma megesett, hogy bezárta, úgy hogy bent volt a kulcs  szomoru1 Még jó hogy itthon voltam és van pótkulcsom.  Undecided Érdekes, hogy ha valahol leállítom és bezárom, sose nyílik  ki magától, ráadásul teljesen össze-vissza jelentkezik a tünet...hol kezdjem a vizsgálódást? Minden zár működőképes és van utólag beszerelt riasztóm is. THX
Naplózva
lacasa
Vendég
« Új hozzászólás #5401 Dátum: 2013.10.03 csütörtök, 23:19:11 »

Sziasztok,

bocs ha már volt rá válasz, de konkrétan én erre a problémára nem találtam megoldást a fórumon. Főleg hideg időben kp. zár nyitás után kis idővel (motor nem jár, de kulcs benne) előfordul hogy kinyitja a kp zár az ajtókat. Ma megesett, hogy bezárta, úgy hogy bent volt a kulcs  szomoru1 Még jó hogy itthon voltam és van pótkulcsom.  Undecided Érdekes, hogy ha valahol leállítom és bezárom, sose nyílik  ki magától, ráadásul teljesen össze-vissza jelentkezik a tünet...hol kezdjem a vizsgálódást? Minden zár működőképes és van utólag beszerelt riasztóm is. THX
Szia!
Valószínűleg az egyik oldali záradban a mikrokapcsolók késnek. Nekem ez volt a tünet amit leírtál, szétszerelés, összeszerelés után megszűnt. A hiba valódi oka ismeretlen. Talán jön erre valaki, aki már rájött a hibájára.
 integet2  
Naplózva
ghostforme
Vendég
« Új hozzászólás #5402 Dátum: 2013.10.04 péntek, 15:42:11 »

Sziasztok,

bocs ha már volt rá válasz, de konkrétan én erre a problémára nem találtam megoldást a fórumon. Főleg hideg időben kp. zár nyitás után kis idővel (motor nem jár, de kulcs benne) előfordul hogy kinyitja a kp zár az ajtókat. Ma megesett, hogy bezárta, úgy hogy bent volt a kulcs  szomoru1 Még jó hogy itthon voltam és van pótkulcsom.  Undecided Érdekes, hogy ha valahol leállítom és bezárom, sose nyílik  ki magától, ráadásul teljesen össze-vissza jelentkezik a tünet...hol kezdjem a vizsgálódást? Minden zár működőképes és van utólag beszerelt riasztóm is. THX

Hali!

Nem tudom, hogy az én hibám mennyire illik rá a tiedre. Következő volt a szitu (kocsit 1 kulccsal vettem). Elvittem a szerelőhöz, mert nem működött az ablakemelőm (nincs köze a zárhoz), megérkezek, és benne hagytam a kulcsot, de becsaptam az ajtó. Azzal a lendülettel hallottam, hogy szépen lezár mind a négy zár.
Jelen esetben nekem a vezérlő, tehát a bal oldali központi zárral volt problémám. Szerencsére volt ott szaki, aki 3 perc alatt kinyitotta a kocsit. Konkrétan mit szerelt rajta, azt nem tudom, mert egyben fel is kellett újítani a zárat, de kemény 4.000 Ft-ot kért mindenért (nyitás, újítás).
Tanulság: ha nincs pótkulcsod, akkor az aktuális kulcsot mindig vedd ki Cheesy (legalább is azóta mindig kiveszem, és teszem zsebre a kulcsot.
Sajnos a gyújtáskapcsolóm is kezdi beadni a derekát, de nem tudom mennyi lenne egy komplett zár szett+gyújtás kapcsoló.
Naplózva
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #5403 Dátum: 2013.10.04 péntek, 18:03:39 »

Hali!

Nem tudom, hogy az én hibám mennyire illik rá a tiedre. Következő volt a szitu (kocsit 1 kulccsal vettem). Elvittem a szerelőhöz, mert nem működött az ablakemelőm (nincs köze a zárhoz), megérkezek, és benne hagytam a kulcsot, de becsaptam az ajtó. Azzal a lendülettel hallottam, hogy szépen lezár mind a négy zár.
Jelen esetben nekem a vezérlő, tehát a bal oldali központi zárral volt problémám. Szerencsére volt ott szaki, aki 3 perc alatt kinyitotta a kocsit. Konkrétan mit szerelt rajta, azt nem tudom, mert egyben fel is kellett újítani a zárat, de kemény 4.000 Ft-ot kért mindenért (nyitás, újítás).
Tanulság: ha nincs pótkulcsod, akkor az aktuális kulcsot mindig vedd ki Cheesy (legalább is azóta mindig kiveszem, és teszem zsebre a kulcsot.
Sajnos a gyújtáskapcsolóm is kezdi beadni a derekát, de nem tudom mennyi lenne egy komplett zár szett+gyújtás kapcsoló.

Hmm...logikusnak tűnik a balos, vezérlő kp. zár hibája. Az ajtóban találom a burkolat mögött? Szétszedem, megpucolom, összerakom azon nem múlik vigyor3
Naplózva
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #5404 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 13:01:23 »

Helló mindenki!

Az után érdeklődnék, hogy a trip comp által jelzett hőmérséklet jeladó ha gyárilag nincs beépítve akkor ez beépithető-e. Amit kinyomoztam az az, hogy a trip csatlakozóján elindul a hőmérő vezetéke (ha minden igaz akkor fehér/fekete és barna/sárga), de nem tudom merre. Az biztos, hogy elől nincs hőmérséklet jeladó és csatlakozó se. (a tripcomputert utólag vettem)

A segítséget előre is köszi.

Naplózva
ricsi89
Vendég
« Új hozzászólás #5405 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 19:42:27 »

Sziasztok,

Lenne hozzátok egy pár kérdésem:
1. - az ülésfűtésnek a reléje a kormány alatti biztosító tábla mellett található  kék csatlakozóba kell?
2. - automata váltós volt a kocsi de váltó csere volt már manuális de azóta nem működik a kipörgésgátló meg lehet csinálni hogy működjön vagy a váltó vezérelte?
3. - a kocsi méri az átlag fogyasztást meg a a pillanatnyit is de hátralévő távot nem ez miért lehet ?
4. - a külső hőmérséklet érzékelője hol található mert az se működik?
5. - kocsim simán kulccsal központi-s, hogy tudom legegyszerűbben és legolcsóbban távirányítós központissá csinálni ?
6. - tempomatot utólag lehet tetetni a kocsiba?
Ford Mondeo Mk2 98-as
Előre is köszi!!!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5406 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 19:43:37 »

Az után érdeklődnék, hogy a trip comp által jelzett hőmérséklet jeladó ha gyárilag nincs beépítve akkor ez beépithető-e. Amit kinyomoztam az az, hogy a trip csatlakozóján elindul a hőmérő vezetéke (ha minden igaz akkor fehér/fekete és barna/sárga), de nem tudom merre. Az biztos, hogy elől nincs hőmérséklet jeladó és csatlakozó se. (a tripcomputert utólag vettem)
Igen, beépíthető.
Kábel elindul a bal lábtérnél levő biztitábla feletti csatlakozóhalmazhoz. Innen tovább a motortérbe a többi kábellel együtt. Aztán a külső biztitábla alatt a lámpa mögött tovább, egészen a lámpák közötti hűtőrácsig.
A helyéről nem találtam képet, de magáról a hőmérő egységről igen.
Naplózva
mrmorgan
Vendég
« Új hozzászólás #5407 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 20:07:04 »

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van egy MK2-es 96-os Mondeo 2.5 V6 turnierem. Svájci import, szóval elég furcsa felszereltsége van az autónak, pl. ülésfűtés van, de kombinált kijelző nincsen, csak óra. Ha veszek bontottan egy mindent mutató kombinált kijelzőt és kicserélem az órával akkor az működni fog vajon? A hőmérő szerintem kell, hogy működjön, mivel a kis hópihe jel világít, ha minusz van, csak kérdés, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérő és a többi funkció be van-e kábelezve alapból, vagy nincsen. Vélemény?
Naplózva
ricsi89
Vendég
« Új hozzászólás #5408 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 21:27:04 »

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van egy MK2-es 96-os Mondeo 2.5 V6 turnierem. Svájci import, szóval elég furcsa felszereltsége van az autónak, pl. ülésfűtés van, de kombinált kijelző nincsen, csak óra. Ha veszek bontottan egy mindent mutató kombinált kijelzőt és kicserélem az órával akkor az működni fog vajon? A hőmérő szerintem kell, hogy működjön, mivel a kis hópihe jel világít, ha minusz van, csak kérdés, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérő és a többi funkció be van-e kábelezve alapból, vagy nincsen. Vélemény?
Hello,

Szerintem több mint valószínű, hogy működni fog, mert én is kicseréltem és nekem is működik ( a pillanatnyi az átlag is csak az nem hogy mennyit van még hátra) pedig nekem is sima volt viszont nekem meg a hőmérős dolgok nem működnek egyáltalán!
 
Naplózva
CsuTee
Vendég
« Új hozzászólás #5409 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 22:21:36 »

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van egy MK2-es 96-os Mondeo 2.5 V6 turnierem. Svájci import, szóval elég furcsa felszereltsége van az autónak, pl. ülésfűtés van, de kombinált kijelző nincsen, csak óra. Ha veszek bontottan egy mindent mutató kombinált kijelzőt és kicserélem az órával akkor az működni fog vajon? A hőmérő szerintem kell, hogy működjön, mivel a kis hópihe jel világít, ha minusz van, csak kérdés, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérő és a többi funkció be van-e kábelezve alapból, vagy nincsen. Vélemény?

Én úgy tudom,hogy a fogyasztás mérős része nem fog működni mert ahhoz olyan jeladó kell a tankba ami ezt a funkciót is tudja...De beszéljen az aki ezt már kipróbálta Wink
Naplózva
CsuTee
Vendég
« Új hozzászólás #5410 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 22:27:26 »

Olyan kérdésem lenne,hogy merre található a V6-oson a 2 db motor hőfok jeladó?
Ha jól néztem az egyik egy gumicsőbe van beépítve a másik peddig az aluöntvénybe a motor jobb oldalán középen...Ez így helyes?
És mi lehet a baja a vízhőfok mutatómnak ha már az aksit is kivettem és még mindig a maximumon van kiakadva??
Előre is köszi a válaszokat!!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5411 Dátum: 2013.10.06 vasárnap, 22:46:19 »

1. - az ülésfűtésnek a reléje a kormány alatti biztosító tábla mellett található  kék csatlakozóba kell?
2. - automata váltós volt a kocsi de váltó csere volt már manuális de azóta nem működik a kipörgésgátló meg lehet csinálni hogy működjön vagy a váltó vezérelte?
3. - a kocsi méri az átlag fogyasztást meg a a pillanatnyit is de hátralévő távot nem ez miért lehet ?
4. - a külső hőmérséklet érzékelője hol található mert az se működik?
5. - kocsim simán kulccsal központi-s, hogy tudom legegyszerűbben és legolcsóbban távirányítós központissá csinálni ?
6. - tempomatot utólag lehet tetetni a kocsiba?
Ford Mondeo Mk2 98-as
1 - Nem. Az ülésfűtés reléje a jobb oldalon a kesztyűtartó mögötti relésorban van. Ha minden igaz, barna.
3 - Lehet, hogy nem kap sebességjelet a fedkomp?
4 - A hűtőrács mögött - ha jól tudom.
5 - Én pl. tetettem bele utólagos riasztót, mert gyári nem volt. Az vezérli. De beleapplikálhatod a gyári infrás távirányítót is.
6 - Igen. De én a gyárit ajánlanám.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #5412 Dátum: 2013.10.07 hétfő, 14:21:54 »

Sziasztok,

Lenne hozzátok egy pár kérdésem:
1. - az ülésfűtésnek a reléje a kormány alatti biztosító tábla mellett található  kék csatlakozóba kell?
2. - automata váltós volt a kocsi de váltó csere volt már manuális de azóta nem működik a kipörgésgátló meg lehet csinálni hogy működjön vagy a váltó vezérelte?
3. - a kocsi méri az átlag fogyasztást meg a a pillanatnyit is de hátralévő távot nem ez miért lehet ?
4. - a külső hőmérséklet érzékelője hol található mert az se működik?
5. - kocsim simán kulccsal központi-s, hogy tudom legegyszerűbben és legolcsóbban távirányítós központissá csinálni ?
6. - tempomatot utólag lehet tetetni a kocsiba?
Ford Mondeo Mk2 98-as
Előre is köszi!!!

Szia !

1. Nem, az elvileg a fényszórómosó reléjének a helye, HegeGabi mondta a jót.
2-3. Szintén egyetértek Gabival, VSS jelet elképzelhető, hogy nem kapnak a cuccok. (azt a manuális váltó is ugyanúgy adja)
4. Kb. ott ahol Gabi írta, ilyet keress, kb. itt, a 7. hozzászóló képei alapján. Ha digitklímád van akkor 2db is van jobb és bal oldalon 1-1.
5. MK2-esbe inkább gyári rádiósat ajánlanék. Vagy utólagos bármilyet, csak fenyegesd meg a beépítés előtt a villanyászt ! Grin (az enyém tisztességesen el van qrva, bár más miatt)
6. Lehet, ha benzines, bár ha automata volt, akkor nyilván az. Smiley Itt is Gabi mellé állok, gyári szettet vegyél (kormány+pedálkapcsolók+motor+stb) bontva és azt tedd bele.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
ricsi4x
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


E-mail
« Új hozzászólás #5413 Dátum: 2013.10.07 hétfő, 17:00:19 »

1 - Nem. Az ülésfűtés reléje a jobb oldalon a kesztyűtartó mögötti relésorban van. Ha minden igaz, barna.
3 - Lehet, hogy nem kap sebességjelet a fedkomp?
4 - A hűtőrács mögött - ha jól tudom.
5 - Én pl. tetettem bele utólagos riasztót, mert gyári nem volt. Az vezérli. De beleapplikálhatod a gyári infrás távirányítót is.
6 - Igen. De én a gyárit ajánlanám.

Először is köszönöm a segítséget!  Wink
1 akkor megnézzem a másik oldalt a relét
4 ott nem látam semmit de megnézzem megint
5 gyári infrásat hol tudok szerezni?
6 nem tudod kb milyen árba van és hogy nagy munkával jár ennek a bekötése?




Naplózva
ricsi4x
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


E-mail
« Új hozzászólás #5414 Dátum: 2013.10.07 hétfő, 17:01:19 »

Szia !

1. Nem, az elvileg a fényszórómosó reléjének a helye, HegeGabi mondta a jót.
2-3. Szintén egyetértek Gabival, VSS jelet elképzelhető, hogy nem kapnak a cuccok. (azt a manuális váltó is ugyanúgy adja)
4. Kb. ott ahol Gabi írta, ilyet keress, kb. itt, a 7. hozzászóló képei alapján. Ha digitklímád van akkor 2db is van jobb és bal oldalon 1-1.
5. MK2-esbe inkább gyári rádiósat ajánlanék. Vagy utólagos bármilyet, csak fenyegesd meg a beépítés előtt a villanyászt ! Grin (az enyém tisztességesen el van qrva, bár más miatt)
6. Lehet, ha benzines, bár ha automata volt, akkor nyilván az. Smiley Itt is Gabi mellé állok, gyári szettet vegyél (kormány+pedálkapcsolók+motor+stb) bontva és azt tedd bele.


Neked is köszi az infókat!  Wink
Naplózva
ricsi4x
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


E-mail
« Új hozzászólás #5415 Dátum: 2013.10.07 hétfő, 17:08:12 »

Hello,

 Valaki meg tudja mondani hogy ebbe minek a reléje tartozik Huh?

http://kepfeltoltes.hu/view/131007/WP_20131007_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/131007/WP_20131007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előre is köszi  vigyor3

 Ricsi
Naplózva
mrmorgan
Vendég
« Új hozzászólás #5416 Dátum: 2013.10.07 hétfő, 19:10:05 »

Olyan kérdésem lenne,hogy merre található a V6-oson a 2 db motor hőfok jeladó?
Ha jól néztem az egyik egy gumicsőbe van beépítve a másik peddig az aluöntvénybe a motor jobb oldalán középen...Ez így helyes?
És mi lehet a baja a vízhőfok mutatómnak ha már az aksit is kivettem és még mindig a maximumon van kiakadva??
Előre is köszi a válaszokat!!

Szia! Nekem ugyanilyen autóm van, és ugyanez a hibája. Ha szembe állsz a motorral akkor a blokk jobb oldalán található a légtömegmérő alatt (ahol a vákuumcső megy). Húzd ki a csatlakozód a blokk oldalán található jeladóról majd add rá az AC-t és meg fogod látni, hogy lemegy a műszer a minimumba, ha ez így van akkor az óracsoporthoz tartozó jeladód ment tönkre. Nézd meg (két emberes meló), hogyha nyomogatod a csatlakozót a jeladóra rátéve (kis járatás után), hogy mér-e a műszer? Első pár alkalommal a levétel és visszarakás után jó volt pár napig (kis WD40 is ment rá), de azóta akárhogy bűvészkedek vele ki van akadva (a hűtő kapcsol, ha meleg a motor, szóval csak félig para), de lassan én is veszek egy újat bele, csakhát 10.000 jó magyar Forintba kerül. Remélem érthető voltam, ha nem akkor leírom holnap értelmesebben, csak baromi fáradt vagyok.  smile
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5417 Dátum: 2013.10.07 hétfő, 20:32:28 »

Először is köszönöm a segítséget!  Wink
1 akkor megnézzem a másik oldalt a relét
4 ott nem látam semmit de megnézzem megint
5 gyári infrásat hol tudok szerezni?
6 nem tudod kb milyen árba van és hogy nagy munkával jár ennek a bekötése?
1, Tedd. Smiley
4, Tedd. Smiley
5, Bontó. De lehet, hogy Error-nak van igaza, és rádiós már az Mk2 nem infrás - ezt én passzolom. Az Mk1 tuti infrás volt.
6, Nem mai hirdetés, de e körüli áron szoktak menni. Nézd a kínál részt, hátha bontanak tempomatos autót. Vagy mk2 fórumtársnál érdeklődj.
Naplózva
CsuTee
Vendég
« Új hozzászólás #5418 Dátum: 2013.10.08 kedd, 16:44:45 »

Szia! Nekem ugyanilyen autóm van, és ugyanez a hibája. Ha szembe állsz a motorral akkor a blokk jobb oldalán található a légtömegmérő alatt (ahol a vákuumcső megy). Húzd ki a csatlakozód a blokk oldalán található jeladóról majd add rá az AC-t és meg fogod látni, hogy lemegy a műszer a minimumba, ha ez így van akkor az óracsoporthoz tartozó jeladód ment tönkre. Nézd meg (két emberes meló), hogyha nyomogatod a csatlakozót a jeladóra rátéve (kis járatás után), hogy mér-e a műszer? Első pár alkalommal a levétel és visszarakás után jó volt pár napig (kis WD40 is ment rá), de azóta akárhogy bűvészkedek vele ki van akadva (a hűtő kapcsol, ha meleg a motor, szóval csak félig para), de lassan én is veszek egy újat bele, csakhát 10.000 jó magyar Forintba kerül. Remélem érthető voltam, ha nem akkor leírom holnap értelmesebben, csak baromi fáradt vagyok.  smile

Szia!
köszönöm a segítséget,meg fogom nézni!! Ha jól értem akkor ez a blokk oldalán van és egy ilyen menetes részre megy rá a csati. Nekem ez a menetes rész lobog,mintha ki lenne törve...lehet ez lesz a baja. De ez lenne az óracsoporthoz tartozó jeladó?
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #5419 Dátum: 2013.10.09 szerda, 16:00:36 »

1, Tedd. Smiley
4, Tedd. Smiley
5, Bontó. De lehet, hogy Error-nak van igaza, és rádiós már az Mk2 nem infrás - ezt én passzolom. Az Mk1 tuti infrás volt.
6, Nem mai hirdetés, de e körüli áron szoktak menni. Nézd a kínál részt, hátha bontanak tempomatos autót. Vagy mk2 fórumtársnál érdeklődj.

5. Van még infrás MK2-es is, de kényelmesebb a rádiós. (bár én visszasírom jelen pillanatban a működő(!) infrás duplazárat Sad ) Ill. MK1-nél is volt rádiós, nagyon régen, külön riasztóegységgel. (talán 93-ast láttam gyárit) De lényegében igen, az MK1-esek 99%-a infrás, az MK2-esek 80%-a rádiós.
6. Igen, neki azt hiszem megvan még a komplett szettje, MK2-eshez. Smiley

1-6. Szívesen, máskor is ! Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
mrmorgan
Vendég
« Új hozzászólás #5420 Dátum: 2013.10.09 szerda, 18:41:54 »

Szia!
köszönöm a segítséget,meg fogom nézni!! Ha jól értem akkor ez a blokk oldalán van és egy ilyen menetes részre megy rá a csati. Nekem ez a menetes rész lobog,mintha ki lenne törve...lehet ez lesz a baja. De ez lenne az óracsoporthoz tartozó jeladó?

Szia! Igen, így van, és nekem is lobog, olyan mint egy kis joystick. Cheesy
Naplózva
CsuTee
Vendég
« Új hozzászólás #5421 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 12:50:25 »

Szia! Igen, így van, és nekem is lobog, olyan mint egy kis joystick. Cheesy

Klafa,akkor bontózok hozzá majd valami használhatót Smiley Feltéver ha nem ment tönkre az óra !!
Naplózva
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #5422 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 17:45:55 »

Igen, beépíthető.
Kábel elindul a bal lábtérnél levő biztitábla feletti csatlakozóhalmazhoz. Innen tovább a motortérbe a többi kábellel együtt. Aztán a külső biztitábla alatt a lámpa mögött tovább, egészen a lámpák közötti hűtőrácsig.
A helyéről nem találtam képet, de magáról a hőmérő egységről igen.

Köszi az infót, de csak a jobb oldalon van ilyen érzékelő ami ha jól tudom a klímához tartozik. A helye ott van a bal oldalon de semmilyen kábelt nem látok ott.
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5423 Dátum: 2013.10.10 csütörtök, 21:47:15 »

Köszi az infót, de csak a jobb oldalon van ilyen érzékelő ami ha jól tudom a klímához tartozik. A helye ott van a bal oldalon de semmilyen kábelt nem látok ott.
Én annyiban tudok segíteni, hogy simán ha alulról benézel alá nem fogod látni a csatlakozót, mert gyárilag a homlokfal belső felére van felpattintva. Szóval én amikor cseréltem a köteget, akkor tudtam meg hogy hol is van, és abszolut nem láttam alulról v felülről benézve, mert eltakarja a hűtő. Úgy tudod megnézni hogy bennt-e a csati, hogy leszeded a hűtőrácsot, így látszik a hűtő, és a lámpa mellett benyúlsz a hűtő és a vas közé úgy srégen lefelé a lámpa irányába és ki tudod tapogatni hogy ott van e, először azt tapogasd ki amelyik bennt van, és akkor már tudni fogod hogy a másik oldalt is benne van e. Gyárilag csak akkor van kettő beépítve a digit klímás és aws-es, ha csak az egyik van gyárilag akkor csak egy van vagy bal oldalt vagy jobb oldalt. a fedcomp az aws jeladóját használja.
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.10 csütörtök, 21:53:40 írta layzi » Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #5424 Dátum: 2013.10.11 péntek, 14:03:04 »


Ha minden igaz akkor a fényszóró-mosó reléje lenne az. Ha van egy másik is, ami kék és a biztitábla műanyag-blokkjának a hátsó részébe van bepattintva (elég macerás hely), akkor az a fényszóró-mosóé, ez pedig a tempomaté lenne. (elvileg)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
ricsi89
Vendég
« Új hozzászólás #5425 Dátum: 2013.10.11 péntek, 21:55:34 »

Ha minden igaz akkor a fényszóró-mosó reléje lenne az. Ha van egy másik is, ami kék és a biztitábla műanyag-blokkjának a hátsó részébe van bepattintva (elég macerás hely), akkor az a fényszóró-mosóé, ez pedig a tempomaté lenne. (elvileg)

Köszi a segítséget!
Még az anyós oldalt is lefotóztam egy pár dolgot majd felrakom holnap kérlek segíts abba is ha tudsz!
Naplózva
ricsi89
Vendég
« Új hozzászólás #5426 Dátum: 2013.10.12 szombat, 11:34:27 »

Sziasztok,

Kérlek segítsetek hogy a képen látható 3db csatlakozó minek a csatlakozója?
http://kepfeltoltes.hu/view/131012/3_db_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Előre is köszi!
Ricsi
Naplózva
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #5427 Dátum: 2013.10.12 szombat, 13:24:24 »

Én annyiban tudok segíteni, hogy simán ha alulról benézel alá nem fogod látni a csatlakozót, mert gyárilag a homlokfal belső felére van felpattintva. Szóval én amikor cseréltem a köteget, akkor tudtam meg hogy hol is van, és abszolut nem láttam alulról v felülről benézve, mert eltakarja a hűtő. Úgy tudod megnézni hogy bennt-e a csati, hogy leszeded a hűtőrácsot, így látszik a hűtő, és a lámpa mellett benyúlsz a hűtő és a vas közé úgy srégen lefelé a lámpa irányába és ki tudod tapogatni hogy ott van e, először azt tapogasd ki amelyik bennt van, és akkor már tudni fogod hogy a másik oldalt is benne van e. Gyárilag csak akkor van kettő beépítve a digit klímás és aws-es, ha csak az egyik van gyárilag akkor csak egy van vagy bal oldalt vagy jobb oldalt. a fedcomp az aws jeladóját használja.

Hát most megnéztem, és csak a jobb oldalon van (klímáé) a bal oldali kábelköteget kibontottam és olyan színű kábel nem is megy benne. De a tripből elindul csak nem tudom, hogy hol áll meg, hogy hová kéne rácsatlakozni, hogy kivihessem az elejéhez a kábelt. Azért köszi a segítséget.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5428 Dátum: 2013.10.13 vasárnap, 16:52:06 »

Kérlek segítsetek hogy a képen látható 3db csatlakozó minek a csatlakozója?
http://kepfeltoltes.hu/view/131012/3_db_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ha feltüntetnéd a kocsid infóit az aláírásodban ('98.07, GLX), akkor jobban tudnánk segíteni - én legalábbis biztosan.
Egyelőre azt tudom mondani, hogy a barna az a tippem, hogy az ülésfűtés reléjének az aljzata.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #5429 Dátum: 2013.10.13 vasárnap, 20:38:07 »

Ha feltüntetnéd a kocsid infóit az aláírásodban ('98.07, GLX), akkor jobban tudnánk segíteni - én legalábbis biztosan.
Egyelőre azt tudom mondani, hogy a barna az a tippem, hogy az ülésfűtés reléjének az aljzata.

Egyetértek, a másik 2db-ra a riasztó reléfoglalat lenne a tippem. (esetleg, ha nincs ködlámpád, akkor még az is lehet)
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
ricsi4x
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


E-mail
« Új hozzászólás #5430 Dátum: 2013.10.14 hétfő, 15:32:40 »

Ha feltüntetnéd a kocsid infóit az aláírásodban ('98.07, GLX), akkor jobban tudnánk segíteni - én legalábbis biztosan.
Egyelőre azt tudom mondani, hogy a barna az a tippem, hogy az ülésfűtés reléjének az aljzata.
Hello,

Mondeo Mk2 (98-as 5. havi) GLX
Az jó lenne ha a ülésfűtés ajzata lenne mert az keresem meg a ködlámpát ez a kettő nem működik. (utólag lettek beletéve)
Honnan tudnék ilyet szerezni jó áron, mert néztem egy pár autós oldalt de kimondottan nem láttam ehhez valót?


Köszi a segítséged
Naplózva
ricsi4x
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


E-mail
« Új hozzászólás #5431 Dátum: 2013.10.14 hétfő, 15:34:37 »

Egyetértek, a másik 2db-ra a riasztó reléfoglalat lenne a tippem. (esetleg, ha nincs ködlámpád, akkor még az is lehet)

Hello ,

Riasztó nincs, de van ködlámpán és nem is működik utólag lett beszerelve! Remélem annak lesz a reléje!

Köszi a segítséget neked is!

Ricsi   worship
 
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #5432 Dátum: 2013.10.14 hétfő, 19:16:01 »

Hello,

Mondeo Mk2 (98-as 5. havi) GLX
Az jó lenne ha a ülésfűtés ajzata lenne mert az keresem meg a ködlámpát ez a kettő nem működik. (utólag lettek beletéve)
Honnan tudnék ilyet szerezni jó áron, mert néztem egy pár autós oldalt de kimondottan nem láttam ehhez valót?


Köszi a segítséged

Nézz körül a keres-kínál/autóbotások ill. mk2 alkatrészek topikban.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5433 Dátum: 2013.10.15 kedd, 12:28:04 »

Riasztó nincs, de van ködlámpán és nem is működik utólag lett beszerelve! Remélem annak lesz a reléje!
Helló!

Most nézegettem az okosítót, és ott '98.08 előtti Mk2-ben nem találtam külön relét a ködlámpához. A kapcsolótól egyenesen megy a madzag a lámpákhoz. Huh?
Lehetséges, hogy én nem láttam jól?
Naplózva
maltermester
Vendég
« Új hozzászólás #5434 Dátum: 2013.10.16 szerda, 19:43:37 »

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy mi a fenének gondol egyet és zár be az autó magától úgy, hogy gyujtáson van.
Ami tuti, hogy álló helyzetben volt nem gurult, mert éppen egy vízzel teli árokban pihent :-))))

Risztó már nincs benne, mert az előző tulaj mesélt, hogy neki is bezárt és egy tízesért kivágta a szerelő a risztót.  gun
Így most az sincs  falbav

Köszönet!
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #5435 Dátum: 2013.10.16 szerda, 19:45:07 »

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy mi a fenének gondol egyet és zár be az autó magától úgy, hogy gyujtáson van.
Ami tuti, hogy álló helyzetben volt nem gurult, mert éppen egy vízzel teli árokban pihent :-))))

Risztó már nincs benne, mert az előző tulaj mesélt, hogy neki is bezárt és egy tízesért kivágta a szerelő a risztót.  gun
Így most az sincs  falbav

Köszönet!

Lehet, hogy a Skynet lett felrakva az autódra és öntudatára ébredt.  hehe
Naplózva
maltermester
Vendég
« Új hozzászólás #5436 Dátum: 2013.10.16 szerda, 19:49:00 »

Lehet, hogy a Skynet lett felrakva az autódra és öntudatára ébredt.  hehe

Akkor ő beszél nekem néha  wave
Lehet KIT-nek kellene hívom és Én vagyok Knight Rider  taps
Naplózva
arpo77
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


E-mail
« Új hozzászólás #5437 Dátum: 2013.10.22 kedd, 15:04:56 »

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, ill. új mk2-es mondeo tulaj is vagyok. Az autóhoz kaptam két kulcsot két távirányítóval. Baj volta központi zárral mielőtt megvettem, megcsinálták és ezután csak az egyik távirányító (ami a szerelőnél volt) nyitja/zárja az ajtókat. Ilyen a távirányító: https://drive.google.com/?authuser=0#folders/0BxKMkE_MtVWHc1dpVWpRNHV2MG8 Valaki tudna segíteni, hogyan kell betanítani? Ja és Debrecenben vagy környékén tudtok ajánlani egy mondeoban profi szerelőt (többek között egy sport légszűrőt is be kellene szerelni)? Előre is köszi a segítséget!
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #5438 Dátum: 2013.10.22 kedd, 15:57:28 »

Akkor ő beszél nekem néha  wave

A hangok a skizofrénia miatt vannak, esetleg pedig a kossuth rádió - középhullámon.
Naplózva
maltermester
Vendég
« Új hozzászólás #5439 Dátum: 2013.10.22 kedd, 17:39:55 »

A hangok a skizofrénia miatt vannak, esetleg pedig a kossuth rádió - középhullámon.

SCH lettem  taps taps taps nyes
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #5440 Dátum: 2013.10.22 kedd, 19:42:42 »

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, ill. új mk2-es mondeo tulaj is vagyok. Az autóhoz kaptam két kulcsot két távirányítóval. Baj volta központi zárral mielőtt megvettem, megcsinálták és ezután csak az egyik távirányító (ami a szerelőnél volt) nyitja/zárja az ajtókat. Ilyen a távirányító: https://drive.google.com/?authuser=0#folders/0BxKMkE_MtVWHc1dpVWpRNHV2MG8 Valaki tudna segíteni, hogyan kell betanítani? Ja és Debrecenben vagy környékén tudtok ajánlani egy mondeoban profi szerelőt (többek között egy sport légszűrőt is be kellene szerelni)? Előre is köszi a segítséget!

Nem tudom, hogy ez így van-e az MKII-nél is, de az MKIII-nál csak egy távirányítót tudsz felprogramozni. Nekem is 2 távirányítós kulcs van az autómhoz, de csak az egyiket lehet használni, mint távirányítót. Amint feltanítom az egyiket, onnantól a másikat elfelejti.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #5441 Dátum: 2013.10.22 kedd, 20:12:31 »

Nem tudom, hogy ez így van-e az MKII-nél is, de az MKIII-nál csak egy távirányítót tudsz felprogramozni. Nekem is 2 távirányítós kulcs van az autómhoz, de csak az egyiket lehet használni, mint távirányítót. Amint feltanítom az egyiket, onnantól a másikat elfelejti.

Micsoda?

A képen nem is gyári távirányító van.

Gyárilag 2, külön kérésre 3 távirányítóval adják át az autót.

Nem értem a fenti hsz-edet. Wink
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #5442 Dátum: 2013.10.22 kedd, 20:26:21 »

Micsoda?

A képen nem is gyári távirányító van.

Gyárilag 2, külön kérésre 3 távirányítóval adják át az autót.

Nem értem a fenti hsz-edet. Wink


A képet nem tudtam megnézni, mert azt akarja, hogy bejelentkezzek. Én arra az esetre írtam, ha a kulcs távirányítós. (nyilván a gyári) Ha utólagos központi zár van berakva, akkor tárgytalan.
Naplózva
arpo77
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


E-mail
« Új hozzászólás #5443 Dátum: 2013.10.22 kedd, 21:09:38 »

Feltöltöttem a képet ide is ha ez esetleg segít: (azt nem tudom, hogy gyárilag van benne a központi vagy nem, de az autó németországból lett behozva..
Naplózva
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #5444 Dátum: 2013.10.23 szerda, 09:05:14 »

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy mi a fenének gondol egyet és zár be az autó magától úgy, hogy gyujtáson van.
Ami tuti, hogy álló helyzetben volt nem gurult, mert éppen egy vízzel teli árokban pihent :-))))

Risztó már nincs benne, mert az előző tulaj mesélt, hogy neki is bezárt és egy tízesért kivágta a szerelő a risztót.  gun
Így most az sincs  falbav

Köszönet!
Az én első MK2 TD Mondeóm menet közben is csinált olyat,hogy bezárt-kinyitott többször egymás után.Egyszer bennefelejtettem a kulcsot és a pótkulcsok 200 km-re voltak,természetesen pont ekkor zárt be önállóan. vigyor3 Azóta sosem hagyom a kulcsot a kocsiban,ha kiszállok.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #5445 Dátum: 2013.10.23 szerda, 11:08:28 »

Feltöltöttem a képet ide is ha ez esetleg segít: (azt nem tudom, hogy gyárilag van benne a központi vagy nem, de az autó németországból lett behozva..

Hát ezt passzolom.
Naplózva
szekelylaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


E-mail
« Új hozzászólás #5446 Dátum: 2013.10.23 szerda, 18:59:06 »

Sziasztok!
Új vagyok a fórumon és nem olyan rég lettem mondeo tulajdonos. Már sok mindent megcsináltam rajta, de egy kicsit elakadtam most! Szóval a lényeg a következő. Fűthető első szélvédőm van, ami nincs bekötve MÉG. viszont a kábelezés bent van és majdnem teljes is. A szélvédő aljánál ugyebár van az a "rács". (nem tudom mi a neve). ott vannak a csatik, illetve a szélvédőn is rajta vannak, viszont a kettő közti kábelkorbács hiányzik. Azt milyen néven és hol tudom beszerezni? Illetve milyen relé kell az első szélvédő fűtéshez? Köszi
Naplózva
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #5447 Dátum: 2013.10.23 szerda, 19:25:14 »

Az én első MK2 TD Mondeóm menet közben is csinált olyat,hogy bezárt-kinyitott többször egymás után.Egyszer bennefelejtettem a kulcsot és a pótkulcsok 200 km-re voltak,természetesen pont ekkor zárt be önállóan. vigyor3 Azóta sosem hagyom a kulcsot a kocsiban,ha kiszállok.

Én tegnap előtt jártam így persze járó motorral, még szerencse, hogy otthon az udvaron történt, bementem a pótkulcsért...   wow1
Naplózva
arpo77
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34


E-mail
« Új hozzászólás #5448 Dátum: 2013.10.23 szerda, 21:28:58 »

Akkor a távirányítómmal kapcsolatban nincs ötlet srácok? És debreceni mondeohoz értő szerelőt tud valaki?
Naplózva
krisz32
Vendég
« Új hozzászólás #5449 Dátum: 2013.10.24 csütörtök, 07:16:43 »

Akkor a távirányítómmal kapcsolatban nincs ötlet srácok? És debreceni mondeohoz értő szerelőt tud valaki?
A központizárad valószínüleg gyári,de a távirányító egy utólag beépített kpzár vezérlőhöz tartozik,ami a gyári kpzár "agyára" van rákötve.Kesztyűtartó kiszed,lábtér burkolat lebont és már meg is fogod találni a kpzár vezérlőt,amire nagy valószínüséggel rá lesz kötve az utólag beépített vezérlő.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114 115 116 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.