Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 21:16:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 ... 170   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fék, ABS, ESP  (Megtekintve 2743231 alkalommal)
0 Felhasználó és 45 vendég van a témában
norberto31
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új hozzászólás #3650 Dátum: 2013.07.07 vasárnap, 12:29:24 »

attól kérd, akitől a nyergeket vetted, nem szokták általában külön adni
Hát igen....Ez volt a legelső ötletem nekem is,de sajnos nem segít.Egyébként szokták külön is árulni "fékalkatrészek"címzó alatt,de per pill. nincs senkinek ezért gondoltam hátha itt tud valaki segíteni.
Azért köszi a jótanácsot!
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia Kombi Aut.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3651 Dátum: 2013.07.07 vasárnap, 12:31:55 »

Hát igen....Ez volt a legelső ötletem nekem is,de sajnos nem segít.Egyébként szokták külön is árulni "fékalkatrészek"címzó alatt,de per pill. nincs senkinek ezért gondoltam hátha itt tud valaki segíteni.
Azért köszi a jótanácsot!

Én nem is igazán értem, hogy miért választja el egymástól a nyerget és a tuskót. Csakis együtt használhatók!
Az egyiket el tudja adni -mint ahogy neked is- a másik nélkül, de fordítva nem. Értéke nem sok...tehát teljesen őrült dolog nem egyben adni.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
norberto31
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új hozzászólás #3652 Dátum: 2013.07.07 vasárnap, 20:08:33 »

Én nem is igazán értem, hogy miért választja el egymástól a nyerget és a tuskót. Csakis együtt használhatók!
Az egyiket el tudja adni -mint ahogy neked is- a másik nélkül, de fordítva nem. Értéke nem sok...tehát teljesen őrült dolog nem egyben adni.
Sajnos a szerelőm volt balf@sz,úgyvolt vele hogy bemegy a régi helyére ez és kész.Akitől meg van behajította egy rakás alkatrész közé és mos hivogatom hogy keresse meg de sajnos nem hajlandó rá.
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia Kombi Aut.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3653 Dátum: 2013.07.07 vasárnap, 20:11:55 »

Sajnos a szerelőm volt balf@sz,úgyvolt vele hogy bemegy a régi helyére ez és kész.Akitől meg van behajította egy rakás alkatrész közé és mos hivogatom hogy keresse meg de sajnos nem hajlandó rá.

Hát elég balf@sz volt, hogy a te szavaiddal éljek.
Mivel más a két fék, másik betét is kell bele nem értem miért kombinált.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #3654 Dátum: 2013.07.08 hétfő, 14:31:40 »

Első fékbetét + tárcsa előtt állok, a következő márkák közül ki mit választana:
Delphi, Ferodo, Bosch, +betéteknél Trw, Textar, +tárcsáknál Brembo
Szinte egy árban lennének mind, és egyik sem noname gyártó, lenne valakinek valami ajánlása?

Redstuff irányban nem gondolkodom, meg vagyok elégedve a fékekkel.

Én Delphi-t tettem fel előre is meg hátra is Starline betétekkel (kicsit puhább) és én meg vagyok vele elégedve. Voltak már nagy fékezéseim és még mindig nem ütnek. A nagytalin Dentcraft ment vele, őt kérdezd, mi a véleménye róla.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #3655 Dátum: 2013.07.08 hétfő, 16:01:47 »

Sajnos a szerelőm volt balf@sz,úgyvolt vele hogy bemegy a régi helyére ez és kész.Akitől meg van behajította egy rakás alkatrész közé és mos hivogatom hogy keresse meg de sajnos nem hajlandó rá.

De amikor kérdezted akkor is mondtam, hogy csak a tárcsa marad. Szerelőd meg  levele
Naplózva
norberto31
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új hozzászólás #3656 Dátum: 2013.07.08 hétfő, 19:33:44 »

De amikor kérdezted akkor is mondtam, hogy csak a tárcsa marad. Szerelőd meg  levele
Na most mond meg....úgy kell összekaparnom a cuccokat :falbav:ideg szétvág falbav
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia Kombi Aut.
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #3657 Dátum: 2013.07.10 szerda, 10:35:25 »

Sziasztok!

A hátsó fékem be van rohadva ezért a kézifék nem működik. Kapott már vd40-et, de csak egy rövid ideig volt jó. A kötelek rendben vannak és a kar is tehát csak a féknyereg a rossz. Jól tudom, hogy a facelift mondeónak jobbak a hátsó nyergei és egy az egyben ki lehet cserélni? Vagy ha nem akkor mit tudnátok ajánlani, hogy működjön a kézifékem.

Köszi!
Joe
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.10 szerda, 10:51:55 írta joeboy » Naplózva
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #3658 Dátum: 2013.07.10 szerda, 12:14:39 »

Sziasztok!

A hátsó fékem be van rohadva ezért a kézifék nem működik. Kapott már vd40-et, de csak egy rövid ideig volt jó. A kötelek rendben vannak és a kar is tehát csak a féknyereg a rossz. Jól tudom, hogy a facelift mondeónak jobbak a hátsó nyergei és egy az egyben ki lehet cserélni? Vagy ha nem akkor mit tudnátok ajánlani, hogy működjön a kézifékem.

Köszi!
Joe
lehet felújító szettet is kapni hozzá kinek melyik a szimpatikus megoldás a 2004 10.hó után gyártott féknyereg lehet a megoldás egy az egyben ki lehet cserélni!
üdv Attila
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #3659 Dátum: 2013.07.10 szerda, 12:17:59 »

lehet felújító szettet is kapni hozzá kinek melyik a szimpatikus megoldás a 2004 10.hó után gyártott féknyereg lehet a megoldás egy az egyben ki lehet cserélni!
üdv Attila

Köszi szépen!
Naplózva
norberto31
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új hozzászólás #3660 Dátum: 2013.07.10 szerda, 16:12:18 »

Sziasztok!

A hátsó fékem be van rohadva ezért a kézifék nem működik. Kapott már vd40-et, de csak egy rövid ideig volt jó. A kötelek rendben vannak és a kar is tehát csak a féknyereg a rossz. Jól tudom, hogy a facelift mondeónak jobbak a hátsó nyergei és egy az egyben ki lehet cserélni? Vagy ha nem akkor mit tudnátok ajánlani, hogy működjön a kézifékem.

Köszi!
Joe
Szia! én pont ugyanebbe kezdek megőrülni. Jól mondják a kollégék ki lehet cserélni egy az egyben 2004.10-hó utánira. Kicsit ha visszaolvasol láthatod én hogy jártam.....
Egyébként találhatsz használtba könnyen. A régi betétek nem lesznek jók hozzá!
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia Kombi Aut.
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #3661 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 09:50:25 »

Szia! én pont ugyanebbe kezdek megőrülni. Jól mondják a kollégék ki lehet cserélni egy az egyben 2004.10-hó utánira. Kicsit ha visszaolvasol láthatod én hogy jártam.....
Egyébként találhatsz használtba könnyen. A régi betétek nem lesznek jók hozzá!

Szia!

Koszi, akkor csere lesz a tuti.
Naplózva
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #3662 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 17:25:52 »

Tisztelt Fórumtársak!
EBC redstuffot mindenkinek!csatlakozom AndyA fórumtárshoz ebben a témában!a fékhatás sokkal jobb mint a sima betétekkel!nem nyúlik nincs az hogy ha melegben sokadik fékezés után már nem fog!aki nem elégedett a gyári fékhatással mindenképpen ajánlom!
üdv Attila
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3663 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 21:43:10 »

Tisztelt Fórumtársak!
EBC redstuffot mindenkinek!csatlakozom AndyA fórumtárshoz ebben a témában!a fékhatás sokkal jobb mint a sima betétekkel!nem nyúlik nincs az hogy ha melegben sokadik fékezés után már nem fog!aki nem elégedett a gyári fékhatással mindenképpen ajánlom!
üdv Attila
Csak előre vettél, vagy hátra is? Milyen volt előtte, és milyen a tárcsa?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #3664 Dátum: 2013.07.11 csütörtök, 23:39:27 »

Csak előre vettél, vagy hátra is? Milyen volt előtte, és milyen a tárcsa?
igen csak előre vettem,egyenlőre hátul marad a brembo.előtte amúgy brembo volt benne de azzal is ugyanolyan volt mint a gyárival!a tárcsám az még fennmaradt a gyári mert a mérete még a minimum fölött volt 22 lehet most 23-23.2mm,ha érdekel meg tudom adni az elérhetőségét a srácnak!
28+szállítás volt aki pesti az főleg annak jó mert akkor nincs szállítás!de tényleg az autó majdnem leteszi a első lököst míg a bremboval csak lassított!gyönyörűen be lehet osztani vele a fékerőt!
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #3665 Dátum: 2013.07.12 péntek, 12:34:38 »

Tisztelt Fórumtársak!
Néhány gondolat az EBC Reedstuff betétekkel kapcsolatban. Mindenképp, én is javaslom a beszerelését. Én kipróbáltam AndyA autóját. A tapasztalat brutális, egésszen megdöbbentő fékhatás. wow1 wow1 wow1 Más beszélni róla és egészen más megtapasztalni! Ezzel kapcsolatban azért nem árt egy két dolgot tudni. A legjobb eredményt az EBC sport tárcsa és fékpofa, együttes alkalmazása adja. Sajnos a minőséget meg kell fizetni. Van viszont egy komromisszumos megoldás ami, még mindig sokkal többet tud a gyári fékhatásnál. Ez pedig a következő. EBC sporttárcsa helyett, minőségi  EBC normál féktárcsa. A fékpofák Reedstuff helyett Greenstuff fékpofák. Árban jobban megfizethető és a surlódási együtthatója 650°C ig  0.55 ami messze jobb a gyári pofákénál, és legfőképp nem zabálja a tárcsát. Tudni illik a sport fékpofák erőteljesebben és gyorsabban koptatják a tárcsákat. A Greensuff pofák messze kielégitik a városi és az autópályaüzem által támasztott követelményeket. Az EBC normál tárcsa mindenképp jobb a más cégek által gyártott tárcsáknál. Ezt egy speciális öntési technologia, és az állandó ipari röntgen vizsgálat garantálja. Én is lassan a teljes fék garnitúra cseréje elött állok. Én mindenképpp ezt a párositást fogom felszerelni. Az előbbi párositást nem én találtam ki, hanem az EBC  gyári ajánlások közt található. wave
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #3666 Dátum: 2013.07.12 péntek, 12:39:00 »

igen csak előre vettem,egyenlőre hátul marad a brembo.előtte amúgy brembo volt benne de azzal is ugyanolyan volt mint a gyárival!a tárcsám az még fennmaradt a gyári mert a mérete még a minimum fölött volt 22 lehet most 23-23.2mm,ha érdekel meg tudom adni az elérhetőségét a srácnak!
28+szállítás volt aki pesti az főleg annak jó mert akkor nincs szállítás!de tényleg az autó majdnem leteszi a első lököst míg a bremboval csak lassított!gyönyörűen be lehet osztani vele a fékerőt!
Tisztelt Fórumtárs!
Engem érdekel a srác elérhetősége.  wave
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3667 Dátum: 2013.07.12 péntek, 13:32:28 »

igen csak előre vettem,egyenlőre hátul marad a brembo.előtte amúgy brembo volt benne de azzal is ugyanolyan volt mint a gyárival!a tárcsám az még fennmaradt a gyári mert a mérete még a minimum fölött volt 22 lehet most 23-23.2mm,ha érdekel meg tudom adni az elérhetőségét a srácnak!
28+szállítás volt aki pesti az főleg annak jó mert akkor nincs szállítás!de tényleg az autó majdnem leteszi a első lököst míg a bremboval csak lassított!gyönyörűen be lehet osztani vele a fékerőt!
Próbáltam AndyA-ét én is, tudom milyen: nagyon jó  smile  ennyi a Fékmesternél is, de ott is azt mondták amit László ír, h Greent tegyünk bele mert az nem zabálja a tárcsát és bőven elég a fékhatás. De ne gyilkold még a féket, mert kell neki nem kevés km mire összekopik a tárcsával.

 érdekesség képpen érdemes lenne kipróbálnod Lacika 71-ét is, mert az is hibátlan fék. Bár nagy tempónál nem próbáltam, de azt mondja ott is jó. De az F2, annak alapból jobb a féke.

Én megvettem a fókusz ST fékeket múltkor, elvileg az lesz rajta.  Hacsak el nem adom mert elég horror áron mérik, és akkor veszek Greent előre hátra  a haszonból smile
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3668 Dátum: 2013.07.12 péntek, 18:23:29 »

Próbáltam AndyA-ét én is, tudom milyen: nagyon jó  smile  ennyi a Fékmesternél is, de ott is azt mondták amit László ír, h Greent tegyünk bele mert az nem zabálja a tárcsát és bőven elég a fékhatás. De ne gyilkold még a féket, mert kell neki nem kevés km mire összekopik a tárcsával.

 érdekesség képpen érdemes lenne kipróbálnod Lacika 71-ét is, mert az is hibátlan fék. Bár nagy tempónál nem próbáltam, de azt mondja ott is jó. De az F2, annak alapból jobb a féke.

Én megvettem a fókusz ST fékeket múltkor, elvileg az lesz rajta.  Hacsak el nem adom mert elég horror áron mérik, és akkor veszek Greent előre hátra  a haszonból smile
A képeken  látható ST 170 Fóca fék Jurid J betéttel is kiváló, nagy tempóról is, nem melegszik el, ez már elég utcára. Az MK II mondiknak minimum ilyennel kellett volna jönniük gyárilag.  http://imagerz.com/QE5DWEtvAwMCVg4ZGAVR
http://imagerz.com/QE5DWEtvAwMCVg4ZQAVR
Naplózva
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #3669 Dátum: 2013.07.12 péntek, 20:25:16 »

Tisztelt Fórumtársak!
itt a fékalkatrészeket áruló srác elérhetősége:
adam.juhasz74@gmail.com
a neve Juhász Ádám
aki ír neki írja hogy a Madár Attilától kapta az elérhetőséget!
üdv Attila
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #3670 Dátum: 2013.07.12 péntek, 20:28:08 »

Próbáltam AndyA-ét én is, tudom milyen: nagyon jó  smile  ennyi a Fékmesternél is, de ott is azt mondták amit László ír, h Greent tegyünk bele mert az nem zabálja a tárcsát és bőven elég a fékhatás. De ne gyilkold még a féket, mert kell neki nem kevés km mire összekopik a tárcsával.

 érdekesség képpen érdemes lenne kipróbálnod Lacika 71-ét is, mert az is hibátlan fék. Bár nagy tempónál nem próbáltam, de azt mondja ott is jó. De az F2, annak alapból jobb a féke.

Én megvettem a fókusz ST fékeket múltkor, elvileg az lesz rajta.  Hacsak el nem adom mert elég horror áron mérik, és akkor veszek Greent előre hátra  a haszonból smile
nem gyilkoltam a féket csak van hogy ha az ember nem akarja akkor is kell! de nagyon észrevehető a különbség!
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3671 Dátum: 2013.07.13 szombat, 13:17:05 »

A képeken  látható ST 170 Fóca fék Jurid J betéttel is kiváló, nagy tempóról is, nem melegszik el, ez már elég utcára. Az MK II mondiknak minimum ilyennel kellett volna jönniük gyárilag.  http://imagerz.com/QE5DWEtvAwMCVg4ZGAVR
http://imagerz.com/QE5DWEtvAwMCVg4ZQAVR
Gyári Ate betétekkel és tárcsákkal vettem, amik szinte újak. De ez nem olyan mint amit vettem
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3672 Dátum: 2013.07.13 szombat, 14:38:21 »

Gyári Ate betétekkel és tárcsákkal vettem, amik szinte újak. De ez nem olyan mint amit vettem
A képen CAR HPD fúrkált, mart tárcsa látható, olasz gyártmányú tárcsa, alfások is nagy szeretettel használják, probléma nélkül, nem vetemedik és még az EBC Red stuff betétet is bírja, legalább is van olyan fórumtárs akinek, ilyen tárcsa és redstuff betét van használatban az autójában.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3673 Dátum: 2013.07.13 szombat, 14:42:00 »

A képen CAR HPD fúrkált, mart tárcsa látható, olasz gyártmányú tárcsa, alfások is nagy szeretettel használják, probléma nélkül, nem vetemedik és még az EBC Red stuff betétet is bírja, legalább is van olyan fórumtárs akinek, ilyen tárcsa és redstuff betét van használatban az autójában.
aha.  nem ismerem ezt a márkát
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #3674 Dátum: 2013.07.13 szombat, 18:33:02 »

Tisztelt Fórumtársak!
itt a fékalkatrészeket áruló srác elérhetősége:
adam.juhasz74@gmail.com
a neve Juhász Ádám
aki ír neki írja hogy a Madár Attilától kapta az elérhetőséget!
üdv Attila
Köszönöm kedves Attila. eljen
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3675 Dátum: 2013.07.21 vasárnap, 10:38:49 »

hello  wave

Gyári tárcsa + betétek vannak elől. Úgy tűnik elfogytak elől a betétjeim (hogy miért itt elolvashatod). Utánanézve, 40e km van bennük. Milyen betéteket ajánlotok hozzá? Maradjon a gyári, vagy brembo, ferrodo, .....?? Kösziii  worship
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #3676 Dátum: 2013.07.21 vasárnap, 11:41:01 »

hello  wave

Gyári tárcsa + betétek vannak elől. Úgy tűnik elfogytak elől a betétjeim (hogy miért itt elolvashatod). Utánanézve, 40e km van bennük. Milyen betéteket ajánlotok hozzá? Maradjon a gyári, vagy brembo, ferrodo, .....?? Kösziii  worship

Sokan írták már, hogy a Brembo nem ér semmit, le is cserélték. A Greenstuff-ot ajánlják inkább, de a gyári is jó lehet. Nekem Delphi van fenn. Nem horror az ára, ahhoz képest egész jó.
Naplózva
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3677 Dátum: 2013.07.21 vasárnap, 21:56:17 »

Sokan írták már, hogy a Brembo nem ér semmit, le is cserélték. A Greenstuff-ot ajánlják inkább, de a gyári is jó lehet. Nekem Delphi van fenn. Nem horror az ára, ahhoz képest egész jó.
kösziii  worship

érdekes, most nem hallom a hangot. így nézki:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

nem értek hozzá, meg tudjátok ebből állapítani, hogy jók e még?
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #3678 Dátum: 2013.07.21 vasárnap, 22:01:38 »

kösziii  worship

érdekes, most nem hallom a hangot. így nézki:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

nem értek hozzá, meg tudjátok ebből állapítani, hogy jók e még?

Betétben van még élet, tárcsa elég elfogyottnak tűnik.
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #3679 Dátum: 2013.07.21 vasárnap, 22:03:32 »

nem értek hozzá, meg tudjátok ebből állapítani, hogy jók e még?
Azt szokták mondani, hogy 3-5mm kopóréteg vastagság elérésekor lesz kuka a betét. Szemmértékem alapján az első képen látható betét még jó, a másikat nem tudtam kivenni. De azt is szem előtt kell tartani, hogy a képen nem a dugattyúnál lévő betét van. Ez azért fontos, mert az a betét kopik kevésbé, a dugattyú oldalán lévő betét kopik jobban, szóval a másik oldali betétet is meg kell nézni.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #3680 Dátum: 2013.07.21 vasárnap, 22:19:06 »

kösziii  worship

érdekes, most nem hallom a hangot. így nézki:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

nem értek hozzá, meg tudjátok ebből állapítani, hogy jók e még?

Ez még simán jó.
Amit hallottál hangot, az lehet annyi volt, hogy a betét és a tárcsa közé valami kosz, kődarab bekerült és az csikorgott.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3681 Dátum: 2013.07.21 vasárnap, 22:33:24 »

kösziii  worship

érdekes, most nem hallom a hangot. így nézki:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

nem értek hozzá, meg tudjátok ebből állapítani, hogy jók e még?

Simán jó ez még.....
Ha elfogyott ez a betét, akkor komplett csere. (tárcsa + betét)
Azért nézd meg a belső betéteket is, mert azokat nyomja a dugattyú és ha kicsit szorul a nyereg az jobban kopik.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3682 Dátum: 2013.07.21 vasárnap, 23:01:55 »

köszi a sok észrevételt!  worship worship worship worship

számomra meglepő, h a tárcsák is ilyen állapotban vannak  szomoru1 180e-nél voltak cserélve, most 222e van benne. úgy tudtam, h egy tárcsa, kibír 2 garnitúra betétet  falbav

csináltam belülről is képet, nem tudom, jók-e.... mintha az első képen beleérne a féknyereg a tárcsába, jól gondolom?   gun


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3683 Dátum: 2013.07.22 hétfő, 06:52:19 »

Betétben van még élet, tárcsa elég elfogyottnak tűnik.

A betétekben sincs már túl sok.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3684 Dátum: 2013.07.22 hétfő, 08:43:36 »

A betétekben sincs már túl sok.

AndyA
Hát az a külső betét amelyik jól látszik az még bőven 50% állapotban van a tárcsát meg kár találgatni, mert egyszerű megmérni, ha már lent van a kerék és akkor pontos állapotát lehet tudni.
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #3685 Dátum: 2013.07.22 hétfő, 10:02:10 »


Ez még simán jó.
Amit hallottál hangot, az lehet annyi volt, hogy a betét és a tárcsa közé valami kosz, kődarab bekerült és az csikorgott.
[/quote]azért nincs ott akkora hézag,hogy kődarab meg minden oda beszorul szerintem aztán ki tudja  Huh?
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #3686 Dátum: 2013.07.22 hétfő, 14:01:29 »

Ez még simán jó.
Amit hallottál hangot, az lehet annyi volt, hogy a betét és a tárcsa közé valami kosz, kődarab bekerült és az csikorgott.
azért nincs ott akkora hézag,hogy kődarab meg minden oda beszorul szerintem aztán ki tudja  Huh?

Fékezéskori csikorgást úgy szokták javítani, hogy lecsiszolják a betét külső és belső íves élét. Akkor abbahagyja egy darabig a csikorgást. (Tapasztalat)
Naplózva
GKovacs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


« Új hozzászólás #3687 Dátum: 2013.07.23 kedd, 12:07:45 »

A segítségeteket kérem a következőben: fék vákuum hibaüzenetem van. Meg is van a hibás darab, csak nem tudom hogyan keressem, mi a neve. Itt van 3 foto hátha tudtok segíteni:
http://kepfeltoltes.hu/view/130723/foto1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130723/foto3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130723/foto4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Bekereteztem azt a kis gumitömítést ami kellene nekem. Az autó 2004-es 1.8 SCi benzines. Előre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.23 kedd, 12:16:43 írta GKovacs » Naplózva

MK4 2.2 TDCI Titanium S
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3688 Dátum: 2013.07.23 kedd, 12:25:39 »

A segítségeteket kérem a következőben: fék vákuum hibaüzenetem van. Meg is van a hibás darab, csak nem tudom hogyan keressem, mi a neve. Itt van 3 foto hátha tudtok segíteni:
http://kepfeltoltes.hu/view/130723/foto1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130723/foto3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/130723/foto4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Bekereteztem azt a kis gumitömítést ami kellene nekem. Az autó 2004-es 1.8 SCi benzines. Előre is köszönöm.

Fék szervódob vákuumcsatlakozás tömítése.
Ha így nem tudja az eladó..... az baj.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3689 Dátum: 2013.07.24 szerda, 18:06:06 »

köszi a sok észrevételt!  worship worship worship worship

számomra meglepő, h a tárcsák is ilyen állapotban vannak  szomoru1 180e-nél voltak cserélve, most 222e van benne. úgy tudtam, h egy tárcsa, kibír 2 garnitúra betétet  falbav

csináltam belülről is képet, nem tudom, jók-e.... mintha az első képen beleérne a féknyereg a tárcsába, jól gondolom?   gun


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Vik szerint, a betétekben + a tárcsában még 50% élettartam van, hiszek neki. Köszi a tanácsokat, biztos a képek nem adják vissza azt amit élőben látni lehet  worship worship worship
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
GKovacs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


« Új hozzászólás #3690 Dátum: 2013.07.26 péntek, 18:36:00 »

Fék szervódob vákuumcsatlakozás tömítése.
Ha így nem tudja az eladó..... az baj.

Köszönöm a segítséget, sikerült venni a Cromaxtól. A hibajelzés is eltűnt. Mégegyszer köszi.
Naplózva

MK4 2.2 TDCI Titanium S
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3691 Dátum: 2013.07.26 péntek, 19:47:18 »

Na,  felraktam a ST Fókusz fékeket hétfőn.       Most h össze is kopott, egész jó  vigyor3     Már csak precízen le kellene festeni eccer.

Ate a tárcsa és a betét is+ benne a FoMoCo.   És mostmár esőben is van fék!    Bólint az eleje rendesen nagyobb fékezésnél

A lényeg:  Ferodo betétet ne vegyetek mert 1 rakás xar.  duhos2
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #3692 Dátum: 2013.07.26 péntek, 19:51:20 »

Na,  felraktam a ST Fókusz fékeket hétfőn.       Most h össze is kopott, egész jó  vigyor3     Már csak precízen le kellene festeni eccer.

Ate a tárcsa és a betét is+ benne a FoMoCo.   És mostmár esőben is van fék!    Bólint az eleje rendesen nagyobb fékezésnél

A lényeg:  Ferodo betétet ne vegyetek mert 1 rakás xar.  duhos2
Örülöj, hogy végre jó a féked!
Mesélj, hogy mi mennyi volt!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #3693 Dátum: 2013.07.26 péntek, 20:22:11 »

Örülöj, hogy végre jó a féked!
Mesélj, hogy mi mennyi volt!
60 ér vettem komplett+ 5 a gázolaj.  betétek tárcsák alig mentek valamit
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #3694 Dátum: 2013.07.26 péntek, 22:06:01 »

Na,  felraktam a ST Fókusz fékeket hétfőn.       Most h össze is kopott, egész jó  vigyor3     Már csak precízen le kellene festeni eccer.

Ate a tárcsa és a betét is+ benne a FoMoCo.   És mostmár esőben is van fék!    Bólint az eleje rendesen nagyobb fékezésnél

A lényeg:  Ferodo betétet ne vegyetek mert 1 rakás xar.  duhos2

Nagyobb nyeregtől lett féked esőben?  fejvakaras
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3695 Dátum: 2013.07.26 péntek, 23:11:51 »

Na,  felraktam a ST Fókusz fékeket hétfőn.       Most h össze is kopott, egész jó  vigyor3     Már csak precízen le kellene festeni eccer.

Ate a tárcsa és a betét is+ benne a FoMoCo.   És mostmár esőben is van fék!    Bólint az eleje rendesen nagyobb fékezésnél

A lényeg:  Ferodo betétet ne vegyetek mert 1 rakás xar.  duhos2
A festés, nem a felrakás előtt lett volna célszerű? Wink
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #3696 Dátum: 2013.07.27 szombat, 16:18:23 »

Na,  felraktam a ST Fókusz fékeket hétfőn.       Most h össze is kopott, egész jó  vigyor3     Már csak precízen le kellene festeni eccer.

Ate a tárcsa és a betét is+ benne a FoMoCo.   És mostmár esőben is van fék!    Bólint az eleje rendesen nagyobb fékezésnél

A lényeg:  Ferodo betétet ne vegyetek mert 1 rakás xar.  duhos2
hónapok óta nem esik az esö  eplus2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3697 Dátum: 2013.07.27 szombat, 17:25:55 »

hónapok óta nem esik az esö  eplus2
Nálatok lehet, de a héten az ország több részén is volt, még, ha csak félórás zápor, de az is eső. smile
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #3698 Dátum: 2013.07.27 szombat, 17:34:00 »

Na,  felraktam a ST Fókusz fékeket hétfőn.       Most h össze is kopott, egész jó  vigyor3     Már csak precízen le kellene festeni eccer.

Ate a tárcsa és a betét is+ benne a FoMoCo.   És mostmár esőben is van fék!    Bólint az eleje rendesen nagyobb fékezésnél

A lényeg:  Ferodo betétet ne vegyetek mert 1 rakás xar.  duhos2
Így gondoltad a lefestést?
http://imagerz.com/QE5DDktvAwMCVF5IGAVR
http://imagerz.com/QE5DDktvAwMCVF5IQAVR
http://imagerz.com/QE5DDktvAwMCVF5IQwVR
http://imagerz.com/QE5DDktvAwMCVF5IQgVR
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3699 Dátum: 2013.07.27 szombat, 17:40:23 »


A harmadik képen alul mintha nem középen futna a tárcsa a féktuskóban....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Oldalak: 1 ... 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 ... 170   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.086 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.