Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 19:11:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1863037 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #450 Dátum: 2010.08.04 szerda, 11:47:55 »

Köszi a bíztatást!  Wink Szervizkönyv sajna nem játszik, marad a fizetős megoldás. Kérdés, mekkora összeget emészthet fel egy ilyen ajtó karosszériás munka? Nyilván ez a probléma nagyságától függ...konkrétan csak a vezető ajtóról van szó. Az ajtó alján az íveknél kezd lepörögni a festék, alatta meg eszi a rozsda, ill. kívülről szintén az aljánál kezd elszíneződni meg púposodni. Mindezt pár hónap leforgása alatt. Nagy durván kb. mibe fájhat felső hangon? 100 ezres kiadásokra sajnos most semennyire sem vagyok berendezkedve.
Vegyél bontott komplettet, tedd föl azt. Vagy vegyél bontott üreset és építsd át. Ez a legolcsóbb.
Annyi ilyen gép fut, biztos találsz megfelelő színt (színkód a B oszlopon rajta van)
A nyers ajtó kb. 100eFt, 40eFt-ért fényezi a Ford, + szerelés
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
seekay
Vendég
« Új hozzászólás #451 Dátum: 2010.08.04 szerda, 11:57:51 »

Vegyél bontott komplettet, tedd föl azt. Vagy vegyél bontott üreset és építsd át. Ez a legolcsóbb.
Annyi ilyen gép fut, biztos találsz megfelelő színt (színkód a B oszlopon rajta van)
A nyers ajtó kb. 100eFt, 40eFt-ért fényezi a Ford, + szerelés

Sajna annyi most nem fussa, keresem a legköltségkímélőbb megoldást, még ha csak 1 évvel sikerülne vele elodázni a problémát, már az is jó lenne, utána vmikor keresnék egy bontottat.
A karosszériás meló mi pénzeket emészt fel durván?
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #452 Dátum: 2010.08.04 szerda, 12:51:48 »

Szia,

Ezekszerint akkor nem egyedi dologról van szó, megnyugodtam, köszi!  wave

Más:
Elkezdett rohadni a vezetőoldali ajtóm alja...  rinya Lemállott belülről az a peremes rész, és kívülről is az alján minimálisan már látszik, hogy elkezdett púposodni. Rétegvastagság mérő szerint is fényezve (és valszeg törve) volt az első ajtó, amit nagyon ***ul javítottak ki. Kérdés, lehet-e vele bármit is kezdeni, javítani, csiszolni, glettelni, karosszérialakatoshoz elvinni, vagy dobhatom a kukába az ajtót?
Mennyibe kerül egy új, ill. egy bontott + színre fújás?  Nagyon el vagyok keseredve. szomoru1

Nos, ne keseregj, én így jártam a Focus-szal. 2004-es, és rohad mind a négy ajtó alja a tömítőmasszánál. A Ford rosszabb minőségű tömítőanyagot vásárolt be, az Audival és a Mercedes-szel együtt, ami felkeményedik, repedezik, a repedésekben megül a nedvesség, és elősegíti a korróziót. A Mercedesnél megfogták a hibát üzemen belül, az Audi cserélte az ajtókat, mi pedig Fordot vettünk.

Eredetileg a Ford is cserélte a z ajtókat, de most már csak garanciális javítás létezik, de az se tökéletes, mert kb. három évente megint átjön a rozsda.
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #453 Dátum: 2010.08.04 szerda, 16:53:36 »

Szerintem ez azert nem annyira gyasz.

Nekem az anyos oldalon van ez a gaz, de elobb meg akarom szuntetni a "beazast" Mostanaban sok eso volt, ne csodalkozz rajta.

Ha facelift elottid van(most nem is neztem)akkor siman fenyeztetni kell a diszlecig, es kesz.

Most a hasamra utok, es azt mondom szedd szet az ajtot, szuntesd meg a beazast. ívegyel hozza tomitopasztat, a forumon irtak hogyan, mikepp' stb..

Aztan elviszed egy muhelybe, es sztem max 50e Ft-bol megvan a csiszolas, gitteles, fenyezes stb...sztem...
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #454 Dátum: 2010.08.04 szerda, 19:24:40 »

nekem gariba csinálták a 4 ajtót...de kérdeztem és aztmondták hogy 30-40-ért megcsinálták volna kb....gariba meg lett vagy 200.000 az is biztos. eplus2
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #455 Dátum: 2010.08.04 szerda, 19:34:32 »

nekem gariba csinálták a 4 ajtót...de kérdeztem és aztmondták hogy 30-40-ért megcsinálták volna kb....gariba meg lett vagy 200.000 az is biztos. eplus2

mutatok én nektek olyan kasztnist debrecenben aki pár ezer forintért, de max 5ért meg csinálja az ajtókat oszt még fényező ismerőse is van. "sajnos" ismerem már jól mer az asszony sokat ártott már a kocsijaimnak.... rinya
Naplózva
seekay
Vendég
« Új hozzászólás #456 Dátum: 2010.08.10 kedd, 10:25:47 »

Köszönöm az infókat, a héten elviszem átnézetni és jelentkezem, hogy mit sikerült intézni.  worship
Naplózva
spyware
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222



E-mail
« Új hozzászólás #457 Dátum: 2010.08.22 vasárnap, 20:25:54 »

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy a jobb hátsó ajtót nem tudom bezárni távirányítóval és belülről sem. Az ajtó zárgombját nem lehet benyomni. Az ajtó rendesen lehet nyitni csukni csak zárni nem.
Szóval kéne egy két ötlet. Előre is köszi.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCI 115LE, 2006
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #458 Dátum: 2010.08.22 vasárnap, 22:23:49 »

Nem biztos, hogy ez segít de hátha:
Nekem ugyanez a problémám volt még év elején. Véletlenül vettem észre, hogy a jobb hátsó -pont mint Neked- ajtó nem záródik be a többi ajtóval együtt. Annak az ajtónak a zárgombját se lehetett benyomni, mint ha mechanikailag akadt volna. Se nyitott se csukott ajtónál nem mozdult meg.

Elvittem a márkaszervizbe, ahol szétszedték és megállapították, hogy a zárszerkezet ment tönkre.
Mutattak is a zárban a ház belsejében valami érdes felületet, ahol szerintük egy rugóval körbevett műanyag tengelynek kellett volna lennie, de csak egy "törésnyom" látszott, a tengely meg pár mm-re szabadon forgott a rugójával. Mondtam OK, rendeljék meg (35000,-) addig meg rakják össze, hogy használhassam. A törésnyomról annyit, hogy aki tudja mi a fröccsöntés az azt is tudja, hogy mi az angus, és milyen amikor lecsípik öntés után....  smile

Összerakták, és azóta is patentül működik. Szóltam, hogy sztorno a rendelés, de csak megrendelték mert szerintük az rossz volt és úgyis vissza megyek majd érte. Lehet, de ennek már több mint fél éve és az ajtó teszi a dolgát. Kopp-kopp.  Lips Sealed

Nekem olyan érzésem volt, hogy valamelyik alkatrész meg tud akadni valami holtponton, ahonnan csak egy szét és összeszereléssel lehet kibillenteni. Egy próbát megér.


Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám hogy a jobb hátsó ajtót nem tudom bezárni távirányítóval és belülről sem. Az ajtó zárgombját nem lehet benyomni. Az ajtó rendesen lehet nyitni csukni csak zárni nem.
Szóval kéne egy két ötlet. Előre is köszi.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
spyware
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222



E-mail
« Új hozzászólás #459 Dátum: 2010.08.23 hétfő, 07:58:05 »

Nem biztos, hogy ez segít de hátha:
Nekem ugyanez a problémám volt még év elején. Véletlenül vettem észre, hogy a jobb hátsó -pont mint Neked- ajtó nem záródik be a többi ajtóval együtt. Annak az ajtónak a zárgombját se lehetett benyomni, mint ha mechanikailag akadt volna. Se nyitott se csukott ajtónál nem mozdult meg.

Elvittem a márkaszervizbe, ahol szétszedték és megállapították, hogy a zárszerkezet ment tönkre.
Mutattak is a zárban a ház belsejében valami érdes felületet, ahol szerintük egy rugóval körbevett műanyag tengelynek kellett volna lennie, de csak egy "törésnyom" látszott, a tengely meg pár mm-re szabadon forgott a rugójával. Mondtam OK, rendeljék meg (35000,-) addig meg rakják össze, hogy használhassam. A törésnyomról annyit, hogy aki tudja mi a fröccsöntés az azt is tudja, hogy mi az angus, és milyen amikor lecsípik öntés után....  smile

Összerakták, és azóta is patentül működik. Szóltam, hogy sztorno a rendelés, de csak megrendelték mert szerintük az rossz volt és úgyis vissza megyek majd érte. Lehet, de ennek már több mint fél éve és az ajtó teszi a dolgát. Kopp-kopp.  Lips Sealed

Nekem olyan érzésem volt, hogy valamelyik alkatrész meg tud akadni valami holtponton, ahonnan csak egy szét és összeszereléssel lehet kibillenteni. Egy próbát megér.

Ja ja egy próbát megér. Köszi a segítséget.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCI 115LE, 2006
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #460 Dátum: 2010.08.26 csütörtök, 09:45:54 »

Sziasztok!

Lepolíroztattam + lewaxoltattam a gépet. A Polgár kft.-nél csinálták Zalaegerszegen, 15.000 Ft-ot kértek a komplett munkáért, de nagyon megérte, mert a gépsárkány úgy csillog-villog, mint új korában (a színe stardust silver)!  szeret
A kilincsek mögül is kiszedték a karcokat, szóval nagyon tuti lett. A fogadtatás és a hozzáértésük is meggyőző volt. Mielőtt elcsöppen a számítógép, inkább abbahagyom a dícséretet...

Szóval csak ajánlani tudom őket. thumbup

Gabe
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #461 Dátum: 2010.08.26 csütörtök, 09:48:10 »

Sziasztok!

Lepolíroztattam + lewaxoltattam a gépet. A Polgár kft.-nél csinálták Zalaegerszegen, 15.000 Ft-ot kértek a komplett munkáért, de nagyon megérte, mert a gépsárkány úgy csillog-villog, mint új korában (a színe stardust silver)!  szeret
A kilincsek mögül is kiszedték a karcokat, szóval nagyon tuti lett. A fogadtatás és a hozzáértésük is meggyőző volt. Mielőtt elcsöppen a számítógép, inkább abbahagyom a dícséretet...

Szóval csak ajánlani tudom őket. thumbup

Gabe

tessék képeket mutatni...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #462 Dátum: 2010.08.26 csütörtök, 10:08:59 »

Sziasztok!

Lepolíroztattam + lewaxoltattam a gépet. A Polgár kft.-nél csinálták Zalaegerszegen, 15.000 Ft-ot kértek a komplett munkáért, de nagyon megérte, mert a gépsárkány úgy csillog-villog, mint új korában (a színe stardust silver)!  szeret
A kilincsek mögül is kiszedték a karcokat, szóval nagyon tuti lett. A fogadtatás és a hozzáértésük is meggyőző volt. Mielőtt elcsöppen a számítógép, inkább abbahagyom a dícséretet...

Szóval csak ajánlani tudom őket. thumbup

Gabe

az én sárkányomra is nagyon ráférne egy polír + wax csak nem tudom hova merjem elvinni, ja és persze nem 30eft-ért...
ha valaki tud ajánlani valakit Bp. 3.kerben vagy Dunakeszi környékén ne tartsa vissza az infót  Wink
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Feco66
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 863


feco66@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #463 Dátum: 2010.08.26 csütörtök, 20:30:04 »

az én sárkányomra is nagyon ráférne egy polír + wax csak nem tudom hova merjem elvinni, ja és persze nem 30eft-ért...
ha valaki tud ajánlani valakit Bp. 3.kerben vagy Dunakeszi környékén ne tartsa vissza az infót  Wink


Nálunk a cégnél Veresegyházon most ajánlottak egy új céget.

http://www.wizardauto.hu/index.html

Viszonzlag közel van hozzád a hely.  wave
Naplózva

2001 MKIII Turnier TDDi 115Le Ghia; EGR OFF; Black Eye; No Katalizator by Ervin; Füthető - Hüthető börülés
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #464 Dátum: 2010.08.27 péntek, 00:18:02 »

tessék képeket mutatni...

Íme:

http://kepfeltoltes.hu/100827/modeo-elol_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100827/mondeo-hatul_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #465 Dátum: 2010.08.27 péntek, 00:38:07 »

... ja, sajnos nincs fotóm, hogy hogy nézett ki a wax előtt, de elhihetitek, hogy nem így.
 laugh
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #466 Dátum: 2010.08.27 péntek, 10:54:39 »

Nálunk a cégnél Veresegyházon most ajánlottak egy új céget.

http://www.wizardauto.hu/index.html

Viszonzlag közel van hozzád a hely.  wave

köszi,
megnéztem a weboldalt, elég korrektnek néz ki
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #467 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 19:44:03 »

Gáz van. Kaptam egy követ a szélvédőre (pedig nem is akartam), és a jobb széle kb 15 cm-re berepedt.  rinya

Tud valaki egy szélvédőjavítót Sopronban? Ha igen ===>  email

THX!
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #468 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 19:58:03 »

Gáz van. Kaptam egy követ a szélvédőre (pedig nem is akartam), és a jobb széle kb 15 cm-re berepedt.  rinya

Tud valaki egy szélvédőjavítót Sopronban? Ha igen ===>  email

THX!
15 centi?Javítani?
Szerintem az cserés lesz..... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #469 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 20:01:27 »

15 centi?Javítani?
Szerintem az cserés lesz..... Roll Eyes
MINDEN SÉRÜLÉS JAVÍTHATÓ nyes vigyor3 amúgy soproniak wave
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #470 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 20:03:30 »

csodák márpedig nincsenek,csak ez is fizetés után derül ki legtöbbször..... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #471 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 20:04:31 »

15 centi?Javítani?
Szerintem az cserés lesz..... Roll Eyes

Nem tudom, de legalább úgy meg kéne csináltatni, hogy ne terjedjen tovább, míg ki nem lesz cserélve. Én se vagyok annyira krőzus, hogy kidobjak kb. 70 rongyot, mielőtt javíttatni próbálnám...
 Undecided
De szép lenne a fűthető szélvédő bele!  Tongue
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #472 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 20:05:50 »

csodák márpedig nincsenek,csak ez is fizetés után derül ki legtöbbször..... hehe
ki kell próbálni. 400ft\cm, 15cm-nél az 6eft, egy új szélvédő pedig asszem 60eft
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #473 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 20:15:16 »


Köszi!
Nem is láttam még a Tesco parkolójában, vagy csak nem figyeltem...
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #474 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 20:21:27 »

Nem tudom, de legalább úgy meg kéne csináltatni, hogy ne terjedjen tovább, míg ki nem lesz cserélve. Én se vagyok annyira krőzus, hogy kidobjak kb. 70 rongyot, mielőtt javíttatni próbálnám...
 Undecided
De szép lenne a fűthető szélvédő bele!  Tongue
a vizsgáig kilehet húzni.ott semmiképp nem fog átmenni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #475 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 20:33:14 »

a vizsgáig kilehet húzni.ott semmiképp nem fog átmenni.

Addig még sok idő van, nem fogom addig húzni ezzel az üveggel. Mindenképpen csere lesz, de minél később annál jobb!

 wave
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #476 Dátum: 2010.08.30 hétfő, 21:50:35 »

Nem tudom, de legalább úgy meg kéne csináltatni, hogy ne terjedjen tovább, míg ki nem lesz cserélve. Én se vagyok annyira krőzus, hogy kidobjak kb. 70 rongyot, mielőtt javíttatni próbálnám...
 Undecided
De szép lenne a fűthető szélvédő bele!  Tongue
meg  kell fúrni a repedés végét, úgy nem megy tovább. Én javíttattam már olyan repedést, ami a szélétől befelé ment a szélvédő 1/3-ig a jobb oldalon. Nem lett jó, de nem is ment tovább. Vizsgára cserélni kellett a szélvédőt.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #477 Dátum: 2010.08.31 kedd, 11:30:21 »

ki kell próbálni. 400ft\cm, 15cm-nél az 6eft, egy új szélvédő pedig asszem 60eft

Én igaz Budapesten, de lengyel utángyártott fűtött-esőérzékelős szélvédőre cserével együtt kaptam 46e árajánlatot... nekem 3 csíkba is megrepedt, meg lett fúrva, hogy ne repedjen tovább 9ezerért, majd nagy nyomású mosó-szárítójában tovább is repedt... sztem fél megoldás! a semmi sincs benne szélvédőt kb 20ból munkával együtt ki lehet cserélni!
Naplózva
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #478 Dátum: 2010.08.31 kedd, 11:32:53 »

Én igaz Budapesten, de lengyel utángyártott fűtött-esőérzékelős szélvédőre cserével együtt kaptam 46e árajánlatot... nekem 3 csíkba is megrepedt, meg lett fúrva, hogy ne repedjen tovább 9ezerért, majd nagy nyomású mosó-szárítójában tovább is repedt... sztem fél megoldás! a semmi sincs benne szélvédőt kb 20ból munkával együtt ki lehet cserélni!


http://www.shp.hu/hpc/web.php?a=autouveg&o=1132678308autouvegszelvedo , például!
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #479 Dátum: 2010.08.31 kedd, 13:12:44 »

wow1 ezek jó árak, ha jó minőségűek a szélvédők
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #480 Dátum: 2010.08.31 kedd, 13:36:12 »

wow1 ezek jó árak, ha jó minőségűek a szélvédők

nagyon jó árak,
nekem kb. 3-4 hete cseréltek szélvédőt, csúnya kőfelverődés, kaszkóra, securit fűtött üveg, 109e ft lett a kifizetett összeg...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #481 Dátum: 2010.08.31 kedd, 15:31:29 »

nagyon jó árak,
nekem kb. 3-4 hete cseréltek szélvédőt, csúnya kőfelverődés, kaszkóra, securit fűtött üveg, 109e ft lett a kifizetett összeg...

még jó hogy casco volt....

én is kaptam ajánlatokat 100e körül, de az azért sztem igencsak elrugaszkodott ár!

A legjobb árat a Maglódi út-nál találtam, de oda csak telefonszámom van, ha kell valakinek. Nordglass lengyel utángyártottat tesznek bele és mondom a fűtött esőszenzoros szélvédőt ajánlották 36.000-ért plusz 10 a beszerelés!

remélem tudtam segíteni!  wave
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #482 Dátum: 2010.08.31 kedd, 16:19:29 »

még jó hogy casco volt....

én is kaptam ajánlatokat 100e körül, de az azért sztem igencsak elrugaszkodott ár!

A legjobb árat a Maglódi út-nál találtam, de oda csak telefonszámom van, ha kell valakinek. Nordglass lengyel utángyártottat tesznek bele és mondom a fűtött esőszenzoros szélvédőt ajánlották 36.000-ért plusz 10 a beszerelés!

remélem tudtam segíteni!  wave
nekem remélem nem kell egyhamar cserélni, igaz nekem 1 tel hívásomba került...
ha nem tévedek ez a fűtött gyári szélvédő a Fordnál 160e körül van ha nem tévedek, és az is Securit, csak azon rajta van a Ford jel is.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #483 Dátum: 2010.08.31 kedd, 20:06:54 »

nekem remélem nem kell egyhamar cserélni, igaz nekem 1 tel hívásomba került...
ha nem tévedek ez a fűtött gyári szélvédő a Fordnál 160e körül van ha nem tévedek, és az is Securit, csak azon rajta van a Ford jel is.

Ma voltam egy ford alkatreszuzletben, asszem cserhalmi ford alkatresz.
Na ott a sima futott elso uvegre mondott 33-at, ha van benne esoerzekelos ablaktorlo optikanak is hely akkor kb egy tizessel tobb. Azt mondta gagyi kinai szarokat nem forgalmaz, ezek eu-ban gyartott cuccok. Mondta is a markajat, de elfelejtettem  vigyor3 Nekem 4 szep nagy ko van az ablakomon, es eddig a 100K feletti arak miatt amiket en is tudtam, eszembe sem jutott volna cserelni...na de igy  Wink
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #484 Dátum: 2010.08.31 kedd, 20:18:40 »

Ma voltam egy ford alkatreszuzletben, asszem cserhalmi ford alkatresz.
Na ott a sima futott elso uvegre mondott 33-at, ha van benne esoerzekelos ablaktorlo optikanak is hely akkor kb egy tizessel tobb. Azt mondta gagyi kinai ***okat nem forgalmaz, ezek eu-ban gyartott cuccok. Mondta is a markajat, de elfelejtettem  vigyor3 Nekem 4 szep nagy ko van az ablakomon, es eddig a 100K feletti arak miatt amiket en is tudtam, eszembe sem jutott volna cserelni...na de igy  Wink

én a Pilkington-nal érdeklődtem korábban, ott 30e körül volt a nem fűtőtt és 60e körül a fűtött szereléssel. nekem a kaszko 85e/év ...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #485 Dátum: 2010.08.31 kedd, 20:21:32 »

én a Pilkington-nal érdeklődtem korábban, ott 30e körül volt a nem fűtőtt és 60e körül a fűtött szereléssel. nekem a kaszko 85e/év ...

ez nem az volt, valami szamomra ismeretlen, nem pilkington, salgoglas vagy akarmi amirol mar hallottam...amugy pesti a ceg, ezt nem irtam.
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #486 Dátum: 2010.08.31 kedd, 21:42:14 »

ez nem az volt, valami szamomra ismeretlen, nem pilkington, salgoglas vagy akarmi amirol mar hallottam...amugy pesti a ceg, ezt nem irtam.

Na, én meg voltam a soproni szélvédőjavítónál. 6000 pénzért megcsinálják a fúrást + ragasztást, de nem vizes időben... Ma meg egész nap szakadt.
Amennyire olcsók ezek a fűtött szélvédők, még lehet, hogy elcsábulok, és végül olyat veszek...  Grin  taps
Addig is még elfut az autó ezzel az üveggel.  eljen

Köszönöm a segítséget!   eljen worship
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #487 Dátum: 2010.09.01 szerda, 00:04:22 »

Ma voltam egy ford alkatreszuzletben, asszem cserhalmi ford alkatresz.
Na ott a sima futott elso uvegre mondott 33-at, ha van benne esoerzekelos ablaktorlo optikanak is hely akkor kb egy tizessel tobb. Azt mondta gagyi kinai ***okat nem forgalmaz, ezek eu-ban gyartott cuccok. Mondta is a markajat, de elfelejtettem  vigyor3 Nekem 4 szep nagy ko van az ablakomon, es eddig a 100K feletti arak miatt amiket en is tudtam, eszembe sem jutott volna cserelni...na de igy  Wink

Sziasztok!

Érdeklődve olvasom a szélvédővel kapcsolatos infókat. Én is érdekelt lennék a dologban, mert tavaly kaptam egy követ a látómező kellős közepébe  rinya.
Feltöltötték ugyan ragasztóval a kagylós repedésem, de nem az igazi, szórja a fényeket. A szélvédő fűtésem szálai, főleg előttem, kezdenek behalni.
Szeretném cseréltetni, egy jó árú alkatrész és egy jól dolgozó műhely esetén akár B.Pestre is felviszem. Akár össze is beszélhetnénk kedvezmény elérése érdekében.
A Securit üvegek milyen árban mozognak?

Üdv: V.Tamás  integet2
Naplózva
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #488 Dátum: 2010.09.01 szerda, 11:32:16 »

Sziasztok!

Érdeklődve olvasom a szélvédővel kapcsolatos infókat. Én is érdekelt lennék a dologban, mert tavaly kaptam egy követ a látómező kellős közepébe  rinya.
Feltöltötték ugyan ragasztóval a kagylós repedésem, de nem az igazi, szórja a fényeket. A szélvédő fűtésem szálai, főleg előttem, kezdenek behalni.
Szeretném cseréltetni, egy jó árú alkatrész és egy jól dolgozó műhely esetén akár B.Pestre is felviszem. Akár össze is beszélhetnénk kedvezmény elérése érdekében.
A Securit üvegek milyen árban mozognak?

Üdv: V.Tamás  integet2

http://www.shp.hu/hpc/web.php?a=autouveg&o=1132075810, itt securit, nordglass, Pilkington, és  Hirschler márkájú csak európai üvegek vannak. Egy ilyen kedvezmény elérése végett való összefogásban én is benne vagyok! ha már vagyunk 5-en az lehet jó biznisz neki, hogy pár ezerrel olcsóbban adja fejenként! nekem amugy is egyből egy fűtött-szenzorosra lenne szükségem! nekem ráadásul 6 repedés fut a visszapillantótól, abból 3 kifutott felfele, 1 balra indult , 1 jobbra ezek félúton tartanak, s pont lefelé is elindult egy, de a megállításos fúrás miatt most ez is jobbra indult...a zord hideget-fűtést sztem már nem fogja nagyon bírni...
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #489 Dátum: 2010.09.01 szerda, 12:48:22 »

http://www.shp.hu/hpc/web.php?a=autouveg&o=1132075810, itt securit, nordglass, Pilkington, és  Hirschler márkájú csak európai üvegek vannak. Egy ilyen kedvezmény elérése végett való összefogásban én is benne vagyok! ha már vagyunk 5-en az lehet jó biznisz neki, hogy pár ezerrel olcsóbban adja fejenként! nekem amugy is egyből egy fűtött-szenzorosra lenne szükségem! nekem ráadásul 6 repedés fut a visszapillantótól, abból 3 kifutott felfele, 1 balra indult , 1 jobbra ezek félúton tartanak, s pont lefelé is elindult egy, de a megállításos fúrás miatt most ez is jobbra indult...a zord hideget-fűtést sztem már nem fogja nagyon bírni...

Úgy látom neked azért fontosabb lesz egy csere... szomoru1
Ez a cég csak forgalmazza a szélvédőket, vagy van beszerelés is?
Naplózva
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #490 Dátum: 2010.09.01 szerda, 13:27:21 »

Úgy látom neked azért fontosabb lesz egy csere... szomoru1
Ez a cég csak forgalmazza a szélvédőket, vagy van beszerelés is?

hát sajnos igen!

A weblapról nem derül ki, hogy szerelnek is. Nem tudom...
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #491 Dátum: 2010.09.01 szerda, 21:55:22 »

hát sajnos igen!

A weblapról nem derül ki, hogy szerelnek is. Nem tudom...

Ma voltam a szélvédőjavítónál. Meglepő volt, hogy a repedés végét nem fúrták meg, csak ragasztották az üveget. Egy "összefogásos" szélvédőcserére én is vevő vagyok. Nekem ugyan sima üveg van benne, de erősen hajlok a fűthető (de nem szenzoros) üveg felé.
 taps
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #492 Dátum: 2010.09.02 csütörtök, 03:44:29 »

Sziasztok!

Egy tegnapi élményem: du-n megyek ki az Mondihoz (ott állt a ház előtt) és látom hiányzik a bal oldali fényszórómosó fedele  wow1 csak a nagy lyuk tátong a lökösön  szomoru1. Kicsit körbenézek és megtaláltam 3-4 méterre a fűben leharcolt állapotban. A fényezett felülete tele mély barázdákkal, a hátsó oldalon meg elhajolva, letörve a rögzítőfülek  rinya
Vajon ez a nagyon szeles idő lefújta a helyéről a járdára és egy véletlenül arra járó cipője alá kerülhetett, aki esetleg miután rálépett berugta a fűbe?  Huh? ....vagy valami hasonló.
Remélem nem jönnek vissza ezek a "szeles napok" elég lesz valahogy ezt is helyre állítani.
Többször olvastam itt (de nem találtam meg), hogy volt gondotok a mosó fedelével. Lehet ezt pótolni, a sérült fülek ellenére stabilan rögzíteni?
Elfogadnám az ötleteket, tanácsokat  Wink

Üdv: Tamás

Naplózva
zetec130
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új hozzászólás #493 Dátum: 2010.09.02 csütörtök, 15:30:36 »

Sziasztok,

Ablaktörlő garnitúra csere előtt állok. Maradjak a gyárinál,  vagy tudtok javasolni más tipust, aminek  télen sem fog befagyni a szerkezete ?  Mi is az eredeti hossza a lapátoknak egy 5 ajtóson ?  55-50-48 ?

Köszi
 wave
Naplózva

2006 TDCi 2.0 130 LE MMT6 ZETEC
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #494 Dátum: 2010.09.02 csütörtök, 15:52:00 »

Sziasztok!

Egy tegnapi élményem: du-n megyek ki az Mondihoz (ott állt a ház előtt) és látom hiányzik a bal oldali fényszórómosó fedele  wow1 csak a nagy lyuk tátong a lökösön  szomoru1. Kicsit körbenézek és megtaláltam 3-4 méterre a fűben leharcolt állapotban. A fényezett felülete tele mély barázdákkal, a hátsó oldalon meg elhajolva, letörve a rögzítőfülek  rinya
Vajon ez a nagyon szeles idő lefújta a helyéről a járdára és egy véletlenül arra járó cipője alá kerülhetett, aki esetleg miután rálépett berugta a fűbe?  Huh? ....vagy valami hasonló.
Remélem nem jönnek vissza ezek a "szeles napok" elég lesz valahogy ezt is helyre állítani.
Többször olvastam itt (de nem találtam meg), hogy volt gondotok a mosó fedelével. Lehet ezt pótolni, a sérült fülek ellenére stabilan rögzíteni?
Elfogadnám az ötleteket, tanácsokat  Wink

Üdv: Tamás


én nyomtam alá egy kicsi pillanatragasztót
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #495 Dátum: 2010.09.02 csütörtök, 16:00:08 »

Sziasztok,

Ablaktörlő garnitúra csere előtt állok. Maradjak a gyárinál,  vagy tudtok javasolni más tipust, aminek  télen sem fog befagyni a szerkezete ?  Mi is az eredeti hossza a lapátoknak egy 5 ajtóson ?  55-50-48 ?

Köszi
 wave
nekem volt motorcraftos aeroblade és hagyományos is, a hagyományosra szavazok.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
jancsoj
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 387



E-mail
« Új hozzászólás #496 Dátum: 2010.09.02 csütörtök, 17:03:43 »

Sziasztok!

Egy tegnapi élményem: du-n megyek ki az Mondihoz (ott állt a ház előtt) és látom hiányzik a bal oldali fényszórómosó fedele  wow1 csak a nagy lyuk tátong a lökösön  szomoru1. Kicsit körbenézek és megtaláltam 3-4 méterre a fűben leharcolt állapotban. A fényezett felülete tele mély barázdákkal, a hátsó oldalon meg elhajolva, letörve a rögzítőfülek  rinya
Vajon ez a nagyon szeles idő lefújta a helyéről a járdára és egy véletlenül arra járó cipője alá kerülhetett, aki esetleg miután rálépett berugta a fűbe?  Huh? ....vagy valami hasonló.
Remélem nem jönnek vissza ezek a "szeles napok" elég lesz valahogy ezt is helyre állítani.
Többször olvastam itt (de nem találtam meg), hogy volt gondotok a mosó fedelével. Lehet ezt pótolni, a sérült fülek ellenére stabilan rögzíteni?
Elfogadnám az ötleteket, tanácsokat  Wink

Üdv: Tamás



http://www.material.hu/tomitok.htm          esetleg?
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 140 Le
EX:2005 TDCI Ghia 130Le
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #497 Dátum: 2010.09.03 péntek, 00:23:58 »

http://www.material.hu/tomitok.htm          esetleg?

Kösz  worship
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #498 Dátum: 2010.09.03 péntek, 00:26:08 »

én nyomtam alá egy kicsi pillanatragasztót

Kösz. Bírni fogja? Hideg-meleg, rezgés, nedvesség, ha elengedi elhagyom  rinya Ennyire nem bízom bennük.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #499 Dátum: 2010.09.03 péntek, 10:52:46 »

Kösz. Bírni fogja? Hideg-meleg, rezgés, nedvesség, ha elengedi elhagyom  rinya Ennyire nem bízom bennük.
nem. inkább kétkomponensű ragasztó. A gond az, hogy ha valamiért le kell venni a lökhárítót (pl. turbócsőcsere nehezített esete, ablakmosó szivattyú probléma), nehezen kezelhető a dolog.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.