Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 19:32:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1863073 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #150 Dátum: 2009.12.12 szombat, 15:11:23 »

Szia Ervin!

A kárpit lebontás nem vészes. Először a behúzó/kapaszkodó burkolatot kell kipattintani - én spaknit használtam. Közel függölegesen betolod a résbe és magad felé lenyomva feszíted - kiugrik. Ott lesz egy csavar. A többi csavar végig látható a kárpit oldalán. Még a kilincsnél kell kipattintani a kis műanyag takarót az alatt is lesz egy csavar. Ha ez mind megvan kicsit emelve már lent is van a kárpit. Mőgé nézve bontsd az elektromos csatit és már teheted is félre.
A szigetelőpaplan lágy ragasztóanyaggal van rögzítve az ajtó lemezelésén. Éles dekorkéssel ketté tudod vágni. Ne vágj bele a paplanba, próbálj középen haladni. Nem kell az egészet körbevágni, látni fogod, hogy férsz hozzá.
A zár házán minnél magasabban a sarkánál furtam 2-es lyukat. Óvatósan nehogy fogj valamit - sajna nem csináltam képet, már bánom.
A fegyverolaj spray-hez adtak kis csövet ezt betolva a lyukon jó alaposan telefújtam 2*3 és járattam a zárat is. A fölösleg kifolyik a zár alján az ajtó aljába és a vízkivezetőn lecsepeg. A zárházat zsírtalanítottam akkora helyen, amit egy erősebb ragasztószalag megkíván a takarás miatt. Összeszerelés fordítva.
Nálam még 1-2 hétig előfordult elvétve 1-2 bizonytalan működés, de utána semmi - tők jól működik most minden. Ha gond lesz a többinél ott is megcsinálom. Szerintem mindenképpen fegyverolajat használj. Léteznek olyan változatok is amelyik a rozsdásodást is feloldva használhatóvá tud tenni egy fegyvert, bár én nem ezt választottam, mert lehet, hogy agrasszív erre a célra. 1000 Ft körül rengeteg termék van a vadászboltokba ezekből a spraykból.
Jó munkát és sok sikert!
Néztem az EGR eltávolításodat. Milyen évjárat vagy mert nekem teljesen más a hőszigetelt cső kialakításom a feltöltött levegő becsatlakozásnál. Nálam ott nem egy ilyen alu öntvény van, hanem egy krómozott íves cső, amibe hegesztéssel csatlakozik, így a lezárás lakatosmunka - hegesztés lenne mindenképpen.

Üdv: V.Tamás  integet2

Szia!
Most végeztem a zár javítással, hibátlanul működik afro1
A csati ami a zárra megy, a párától be volt ázva, most kapott kontakt zsírt, és leszigeteltem rendesen...többet ez nem fog beázni.. eplus2
A mechanikus rész fegyverolaj híjján WD40-et és teflonos zsírt kapott...apróságok tudom, de megnyugtató, hogy most minden OK. a géppel! smile
Mégegyszer kösz a segítséget! worship
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #151 Dátum: 2009.12.12 szombat, 15:49:00 »

SZiasztok!

Lemosattam ma jó drágán a mondimat... letört az antenna Sad Lecsavarni előtte már nem tudtam (kombinátfogó segitségévle sem), mert rárohadt, már az előző tulajnál. Nagyauto.hu-nál azonnal vettem is egy "szettet" (talp+szár). Az lenne a kérdésem hogy tudom kicserélni. Gondolom a belső világtás műanyagját kell lepattintani (tetőablak kapcsolós, napszemüveg tartó nélküli). Hogyan tudom leszedni anélkül h még drágítanék a mosáson?

köszi, üdv

"Lenyitod a napszemüvegtartót és így szabaddá válik a keret hátsó (csomitartó felőli) része belülröl. Ott tartja kettő pöcök. Könnyen megismered, mert a világos színű keretben szemetszúrnak a fekete pöckök. Ha azok kijöttek, akkor már lehet kétoldalon jobbra-balra feszegetve kipattintani az oldalsó akasztókat. Ezek után meghúzod a tetővel párhuzamosan hátrafelé és az első része egyszerűen lecsúszik a tetőkárpitról." - BTomi írása, én is ez alapján cseréltem az antennatalpat.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #152 Dátum: 2009.12.12 szombat, 20:13:48 »

"Lenyitod a napszemüvegtartót és így szabaddá válik a keret hátsó (csomitartó felőli) része belülröl. Ott tartja kettő pöcök. Könnyen megismered, mert a világos színű keretben szemetszúrnak a fekete pöckök. Ha azok kijöttek, akkor már lehet kétoldalon jobbra-balra feszegetve kipattintani az oldalsó akasztókat. Ezek után meghúzod a tetővel párhuzamosan hátrafelé és az első része egyszerűen lecsúszik a tetőkárpitról." - BTomi írása, én is ez alapján cseréltem az antennatalpat.

Köszi Ultio!

Nekem pont ez a problémám, nincs szemüvegtartóm. Tehát, ha előre "feszegetem", akkor ki tudom pattintani. Milyen mélyen vannak benne azok a pöckök? Nem szeretném letörni :S

köszi:q
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Jack
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


« Új hozzászólás #153 Dátum: 2009.12.12 szombat, 22:31:00 »

Bontottat. Nézegesd a Keres-Kínál topikot, vagy hívogasd a debreceni/nyíregyházi bontókat. Újonnan drága... szerintem. Az enyémen a megvásárlás óta nincs...de komolyabb hátrányát még nem tapasztaltam. Persze jobb az ha alulról védi valami a motort, meg a hűtőt, stb.

oks, Mester, köszi a választ, akkor majd be-benézek (felhívok) egy bontóba
esetleg nem tudsz ajánlani egyet a kisfalunkban?  Cheesy

(kezdem úgy érezni, hogy te vagy a "védőangyalom"  Grin)

 wave
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #154 Dátum: 2009.12.13 vasárnap, 14:51:01 »

Köszi meg is történt még tegnap. A 4 szálas visszajelző kell és már meg is rendeltem a dolgot.

A jövő évi vizsgákkal kapcsolatos változásokkal kapcsolatban tud valaki bővebbet?
Ismi azt javasolta ne várjam meg a januárt a vizsgával...
Csinálhatnál néhány képet a "prizmás" horogról (alulról is), ha felkerült...
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #155 Dátum: 2009.12.14 hétfő, 08:07:22 »

Csinálhatnál néhány képet a "prizmás" horogról (alulról is), ha felkerült...
Engem is érdekelne, január elején én is rakatok...
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #156 Dátum: 2009.12.14 hétfő, 10:09:50 »

Köszi Ultio!

Nekem pont ez a problémám, nincs szemüvegtartóm. Tehát, ha előre "feszegetem", akkor ki tudom pattintani. Milyen mélyen vannak benne azok a pöckök? Nem szeretném letörni :S

köszi:q
Nem olyan mélyen. Nem nehéz kiszedni, de óvatosnak kell lenne. Meg a tetőkárpit is engdett nekem.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #157 Dátum: 2009.12.14 hétfő, 11:53:09 »

Nem olyan mélyen. Nem nehéz kiszedni, de óvatosnak kell lenne. Meg a tetőkárpit is engdett nekem.
thx worship
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #158 Dátum: 2009.12.14 hétfő, 13:03:17 »

Csinálhatnál néhány képet a "prizmás" horogról (alulról is), ha felkerült...

Engem is érdekelne, január elején én is rakatok...

Igyekszem majd srácok. Most itt van a lában mellett, ha gondoljátok lefotózom, bár csak mobillal tudom, de egész tűrhető képeket lehet készíteni vele.
Alulról nem ígérem, mert nem leszek ott a szereléskor, de ahogy tudom majd körbefotózom.
Naplózva
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #159 Dátum: 2009.12.14 hétfő, 18:24:04 »

Igyekszem majd srácok. Most itt van a lában mellett, ha gondoljátok lefotózom, bár csak mobillal tudom, de egész tűrhető képeket lehet készíteni vele.
Alulról nem ígérem, mert nem leszek ott a szereléskor, de ahogy tudom majd körbefotózom.
Várjuk Smiley

Budapesti vagy? Amennyiben igen, akkor hol szerelteted? Mint ahogy írtam, január közepén nálam is lesz ilyesmi, csak nem szeretném hogy szétgányolják. Keresgetek megbízható szerelőket. Hova rakatod a vonóhorog visszajelző fényt?

Sikeres szerelést  wave
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
mleslie
Vendég
« Új hozzászólás #160 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 12:23:57 »

Várjuk Smiley

Budapesti vagy? Amennyiben igen, akkor hol szerelteted? Mint ahogy írtam, január közepén nálam is lesz ilyesmi, csak nem szeretném hogy szétgányolják. Keresgetek megbízható szerelőket. Hova rakatod a vonóhorog visszajelző fényt?

Sikeres szerelést  wave

Szia!

Na közben letörték a kocsimat a parkolóban, ráadásul a visszajelző sem jött meg a mai napig.  falbav
A vizsga így most bizonytalan időre elmarad. Ha nem felejtem el képet azért csinálok magáról a vasról.
Megyek is a keres kínál topicba a karosszériához keresni dolgokat.  rinya

Edit: Ja igen és miskolci vagyok, így nem sokra mész vele, hogy hol csináltatom majd. Egyébként a besenyői elágazásnál van haveromnak egy megbízható szerelő és vizsgáztató ismerőse, oda szerettem volna vinni...
Azért beszámolok majd a dolgokról, ha még az éven összejön.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.17 csütörtök, 12:25:47 írta mleslie » Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #161 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 15:44:14 »


Ne má...
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.17 csütörtök, 22:35:22 írta Angel » Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #162 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 15:45:30 »

Sziasztok!
  :help:Abban kérem a segitségeteket hogy hol talélok budapesten vagy csepel sziget környékén bontott. Mert küzütkezelö rt nek hála meglöktem egy beton oszlopot rinya Királyul le volt sozva minden, még jo hogy nem érte váratlanul ökket! A lökháritom meg az összekötö vas bátna az incidens meg egy pár hajszállam.

Elöre is köszi

Van fenn a főoldalon olyan, hogy bontók. Amúgy az egyik: megindulsz kifelé a Rákóczin, az M0 felé, ott egymás után van néhány bontó.
De van még a vidámvásárban... lásd a főoldali listát.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #163 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 15:45:39 »

Ne má...

töröltem.  worship
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #164 Dátum: 2009.12.17 csütörtök, 16:23:03 »

 angel meg a sajátjából törölhetné az idézést! worship
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #165 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 08:52:13 »



Köszi, de még midig érdekelne pár infó.... (gyorsleszedős köll e?; vonóhorog visszajelző Nektek hol van?


üdv::q
http://www.vonohorog.hu/
Itt megtalálod a jogszabályokat is kigyüjtve, és nekik van olyan elektromos dobozuk ami tudja azokat a dolgokat, mint az általad említett paszuly, mindamellet levédi az autót esetleges utánfutó zárlatoktól is. És ezzel nincs szükség külön visszajelzőre, mert az autó visszajelzőjt használja.
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #166 Dátum: 2009.12.21 hétfő, 09:56:02 »

http://www.vonohorog.hu/
Itt megtalálod a jogszabályokat is kigyüjtve, és nekik van olyan elektromos dobozuk ami tudja azokat a dolgokat, mint az általad említett paszuly, mindamellet levédi az autót esetleges utánfutó zárlatoktól is. És ezzel nincs szükség külön visszajelzőre, mert az autó visszajelzőjt használja.
Köszi  worship

Elektromos dobozkájuk igen jónek tűnik. Főleg h tolatóradaros a mondim Smiley

Áldott Karácsonyt  integet2
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #167 Dátum: 2009.12.25 péntek, 22:25:45 »

 :integet2:Sziasztok nekem a kárpit az anyós ülés alatt beázik mikor esik az esö mi lehet a gond remélem valaki tud segiteni
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #168 Dátum: 2009.12.26 szombat, 08:13:28 »

:integet2:Sziasztok nekem a kárpit az anyós ülés alatt beázik mikor esik az esö mi lehet a gond remélem valaki tud segiteni


Első körben nézd meg a pollenszűrőt elöl, hogy az jól van-e visszarakva, illetve felette a műanyag borítás az ablak alján lévő sínbe rendesen bele van-e pattintva. Ha ezek nincsenek a helyükön, az szokott beázást okozni.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #169 Dátum: 2009.12.26 szombat, 11:00:59 »

:integet2:Sziasztok nekem a kárpit az anyós ülés alatt beázik mikor esik az esö mi lehet a gond remélem valaki tud segiteni
Ha nem pollenszűrő, akkor vízlehúzó probléma, ami az ablakemelő rögzítésének tervezési hibája miatt az ajtókárpit alá vezeti a vizet, ami a kárpit első alsó rögzítőcsavarjánál kifolyik a belső kérderre, onnét meg a lábtérkárpitra.
Sakos kolléga értekezett a témában, keresővel megtalálod.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #170 Dátum: 2009.12.26 szombat, 16:55:44 »

sziasztok ma néztem honnan folyhat a viz a kárpitpadlóra a mult héten elsö szélvédöt cseréltek a ford dealernél,ha vizet öntök az anyós ülés felöli szélvédö tetejéröl a sarokra a kesztyütartó fölött a sarokból csepeg söt folyik a viz lefelé a padlóra mi lehet a zür wow1
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #171 Dátum: 2009.12.26 szombat, 17:00:57 »

sziasztok ma néztem honnan folyhat a viz a kárpitpadlóra a mult héten elsö szélvédöt cseréltek a ford dealernél,ha vizet öntök az anyós ülés felöli szélvédö tetejéröl a sarokra a kesztyütartó fölött a sarokból csepeg söt folyik a viz lefelé a padlóra mi lehet a zür wow1
Pollenszűrő nincs megfelelően a helyén. Vagy a pollenszűrő fölötti bepattintós takaróidom nincs a helyén. Vagy a pollenszűrő házát eltörték. (Tomi3118 is ezt írta)
Vidd vissza azzal, hogy csinálják meg, garanciálisnak kell lennie. Gondolom, a régi szélvédővel nem ázott be.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #172 Dátum: 2009.12.26 szombat, 21:42:18 »

Jó estét ki tudná megmondani hol van az A oszlop mert állitólag arra van a vizelvezetés a szélvédö felöl
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #173 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 09:47:34 »

Jó estét ki tudná megmondani hol van az A oszlop mert állitólag arra van a vizelvezetés a szélvédö felöl
nyes
Az autó tetejéről húzódik le két oldalon az első sárvédő felé,ebben van rögzítve az első szélvédő kétoldalt! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #174 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 11:13:19 »

Helóka ki tudná megmondani hogy szerelhetem le a jobb elsö sárvédöt előre is köszönöm szomoru1
Naplózva
Jack
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


« Új hozzászólás #175 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 11:54:05 »

Helóka ki tudná megmondani hogy szerelhetem le a jobb elsö sárvédöt előre is köszönöm szomoru1

hát nekem nem rémlik, hogy az én autómon lenne, úgyh én sajnos nem  Smiley
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #176 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 11:57:07 »

Helóka ki tudná megmondani hogy szerelhetem le a jobb elsö sárvédöt előre is köszönöm szomoru1
Asszem csavarozva van a motortérben,és az ajtófelől...... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #177 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 12:00:44 »

az ütközőhöz is hozzá van csavarozva?,meg a jobb lámpát is ki kell hogy vegyem ?
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.28 hétfő, 12:02:15 írta Kali 74 » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #178 Dátum: 2009.12.28 hétfő, 13:12:11 »

az ütközőhöz is hozzá van csavarozva?,meg a jobb lámpát is ki kell hogy vegyem ?
Igen,igen!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #179 Dátum: 2009.12.29 kedd, 22:48:13 »

Heló mindenkinek. Tapasztalta már valaki, hogy menet közben, fütés mellett hideg levegö áramlik a kormány alól a térdre. Huh?
Naplózva
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #180 Dátum: 2010.01.01 péntek, 20:19:14 »

Heló mindenkinek. Tapasztalta már valaki, hogy menet közben, fütés mellett hideg levegö áramlik a kormány alól a térdre.  falbav
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #181 Dátum: 2010.01.01 péntek, 20:34:59 »

Heló mindenkinek. Tapasztalta már valaki, hogy menet közben, fütés mellett hideg levegö áramlik a kormány alól a térdre.  falbav
Sorry,én még nem! wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #182 Dátum: 2010.01.01 péntek, 23:11:54 »

Heló mindenkinek. Tapasztalta már valaki, hogy menet közben, fütés mellett hideg levegö áramlik a kormány alól a térdre.  falbav
Ha digitklímád van, akkor lehet olyan, hogy már megvan a beállított hő, és egy kicsit hűvösebb levegővel kompenzálja, szinten tartja a hőmérsékletet.
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #183 Dátum: 2010.01.02 szombat, 07:40:40 »

Ha digitklímád van, akkor lehet olyan, hogy már megvan a beállított hő, és egy kicsit hűvösebb levegővel kompenzálja, szinten tartja a hőmérsékletet.

Most hogy mondod, mitha már nálam is lett volna ilyen, elkezdtem fázni és feljebb állítottam 1 fokkal....
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Kali 74
Vendég
« Új hozzászólás #184 Dátum: 2010.01.02 szombat, 19:39:57 »

Ha digitklímád van, akkor lehet olyan, hogy már megvan a beállított hő, és egy kicsit hűvösebb levegővel kompenzálja, szinten tartja a hőmérsékletet.
Az elözö mondeómon nem volt digitklima és mégis a térdemnél hideg levegö áramlását éreztem
Naplózva
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #185 Dátum: 2010.01.02 szombat, 22:01:28 »

Heló mindenkinek. Tapasztalta már valaki, hogy menet közben, fütés mellett hideg levegö áramlik a kormány alól a térdre.  falbav
Szerintem nem kéne. A levegőkeverő box (HVAC) három helyre tud fújni (szélvédő, mellmagasság, lábrész), ezeket a csatornákat leszámítva közel tökéletesen zárt. A kormány alatt nem kéne, hogy fújjon.
Egyébként az automatikus klíma csinál olyant, hogy a meleg szinten tartásakor -amikor már nem kell ezerrel fűteni a beállított hőfok eléréséhez-, hogy lábra meleget, szélvédőre meg langyosat vagy hűvöset fúj a megfelelő "klíma" kialakításához. De ekkor is lábra fújja a meleget.
Még azt tudom elképzelni magyarázatként -anélkül, hogy részletesen ismerném a műszerfal konzolt- hogy a hőszenzor ventilátora kihajtja a megrekedt hideg levegőt a térd előtti takaró alól, vagy, hogy amikor lezárod az első szellőző rostélyok valamelyikét -mondjuk több mint a felét- a torlónyomás kifúja a levegőt ott ahol nem kéne és oda jut a térdre lehűlve.
Nem lenne rossz tudni, hogy mennyire hideg és mennyire erős az áramlás, illetve, hogy marad-e akkor is ha már hosszabb ideje melegszik az utastér...
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
mondeotuning18
Vendég
« Új hozzászólás #186 Dátum: 2010.01.05 kedd, 22:08:04 »

hello eladó egy gyári ford alufelni garnitúra amelyek 17"-ak 5X108 ET45 szép állapotúak nem sokat futottak, 2db felnin van téli gumi is amely 50%lehet kb de a másik kettöre is igény szerint lehet fel tetetni gumikat!!!
Ennek a felninek a 17"-os utánzata 58ezer Ft ujjonan
Itt a link:
http://www.aabroncs.hu/alufelni/replica_wheels_r213_-_ford_mondeo.html
a 17" lenne ő
ha érdekel dobj 1 privit
juhasz9@freemail.hu
Naplózva
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #187 Dátum: 2010.01.06 szerda, 13:13:15 »



Elég lett volna a Keres-kínálba beírni, nem kell mindenhova!
Naplózva
zee
Vendég
« Új hozzászólás #188 Dátum: 2010.01.15 péntek, 14:31:33 »

Sziasztok

Remélem jó helyre írok,sorry még csak kezdő vok itt.
Engem is utolért a kp zár megbolondulás,sikeresen ki is zárt az autó  -5 fokba a melóhelyen,csak néztem hogy ketyeg a motor és nem tudok mit csinálni...  schmoll2 végül pótkulcs megoldotta.
Ma nekiugrottam szétszedni a bal 1 ajtóban a zárat. Nem volt egyszerű művelet,főleg hogy most láttam először a kárpit alá. Kibontottam,de láttam,hogy vki már babrált vele,valószínűleg ugyanebből az okból kifolyólag. Összerakás után odáig fajult a helyzet,hogy csak kulccsal tudom zárni,ugyanis kp zárás után azonnal kinyit. Csináltam pár képet is,remélem sikerül helyesen feltöltenem.

 

Jobb lett volna ha kisebb felbontásban készítem őket,bocsi.



« Utoljára szerkesztve: 2010.01.15 péntek, 15:55:49 írta zee » Naplózva
dre
Vendég
« Új hozzászólás #189 Dátum: 2010.01.17 vasárnap, 12:41:56 »

sziasztok,

sose gondoltam, hogy velem is előfordulhat, hogy üres parkolóházban ráfordulok a betonfalra.  Cool  mint kiderült, tévedtem.  falbav ennek eredményét alább látjátok. szerintem az ajtót nem kell kalapálni, csak fényezni, a másik viszont rendesen megnyomódott. mennyibe fog ez kb nekem fájni, és tudtok ajánlani budapesten (lehetőleg óbudán) valakit, aki megbízhatóan megcsinál mindent egy helyen?

köszi...  worship



(képek nagyban itt)
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #190 Dátum: 2010.01.17 vasárnap, 13:52:31 »

ez lóf....kis kalapálás,gitt,ködölés....
Naplózva
dre
Vendég
« Új hozzászólás #191 Dátum: 2010.01.18 hétfő, 14:20:31 »

ez lóf....kis kalapálás,gitt,ködölés....

mennyibe kerülhet ez kb allzusammen?
Naplózva
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #192 Dátum: 2010.01.18 hétfő, 20:49:56 »

mennyibe kerülhet ez kb allzusammen?

Ezt három éve én is eljátszottam itt náunk a mélygarázsban egy szép Karácsony előtti napon. A tarjáni mester 50 000 jó magyar forintért úgy megcsinálta, hogy nyoma se maradt. Sárvédő, ajtó és kilincs javítás és fényezés.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #193 Dátum: 2010.01.18 hétfő, 21:30:41 »

mennyibe kerülhet ez kb allzusammen?

nem tudom arra mennyiért dolgoznak....erre lakatos egy 10-es kb,festő 15 max....
Naplózva
dre
Vendég
« Új hozzászólás #194 Dátum: 2010.01.18 hétfő, 22:53:14 »

nah ez annyira még nem riasztó, összegyűjtöm a casht aztán megnézem itt mennyiér vállalnák, köszi
Naplózva
zsolt_z
Vendég
« Új hozzászólás #195 Dátum: 2010.01.19 kedd, 20:59:05 »

Heló mindenkinek. Tapasztalta már valaki, hogy menet közben, fütés mellett hideg levegö áramlik a kormány alól a térdre.  falbav

Helló. Igen én tapasztaltam már. Van egy 2001es kombi 2.0 motor. én is és mellettem a barátnőm is. szinte egesz ut alatt 2esen ment a ventillator a labra fujva a meleget. mikor megosztottem a az ablakra is kezdett jonni a hideg. Erosebben akkorerzem mikor tobb a sebesseg mint 50-70. Meg nem tudom hol is jon. De ha idom lessz alánezek mi is van ott es ha lehet kikomitem valamivel.
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #196 Dátum: 2010.01.20 szerda, 16:59:20 »

nah ez annyira még nem riasztó, összegyűjtöm a casht aztán megnézem itt mennyiér vállalnák, köszi
ha nem metál fényezés akkor nem vészes, lehet ehhez nem is kell kasznis csak 1 ügyesebb festő, én is most a napokban keresek festőt, mert a meghegesztett lökhárítómat kéne újra fújni, (metál zöld) eddig Gödön találtam 1 embert aki 20ért vállalta, de 25 és 40 között mondtak itt mindent... Tavaly én vittem festéket mert az akkori kocsim egész oldalát újra fújattam úgy elemenként 10ft-ot kértek (1l metál festék 12ft volt), bár ha nagyítóval néztem a festés nem volt hibátlan csak sajna az a hely bezárt
Naplózva
mondeotuning18
Vendég
« Új hozzászólás #197 Dátum: 2010.01.20 szerda, 19:38:31 »

Eladó szép állaputú Ford GYÁRI (nem utánzat) alufelni kocsi eladása miatt!!!
17"-os
2db Goode year eagler F1es gumival 215/45zr 17 60-70%-os
2db Dunlop Sp Winter Sport M2 205/50 r17 40%-os probára megfelelő
Ha érdekel küldj privit!!!!
Kérésre küldök képeket!!!!
Naplózva
Tripi
Vendég
« Új hozzászólás #198 Dátum: 2010.02.05 péntek, 19:35:21 »

Hali!

Érdeklődnék, hogy az első lököshöz külön szoknyát lehet e venni?
Tegnap sikerült megtörnöm az autó jobb elejét, a szoknya kettétört és hiányos és minuszos a ködlámpám. falbav
Egy komplett elsőlökös 40ezer, ezért kérném a segítségeteket, hogy lehet-e külön szoknyát venni!
Előre is köszi a segítségeteket!

Üdv: Tripi
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #199 Dátum: 2010.02.05 péntek, 21:12:26 »

sziasztok,

sose gondoltam, hogy velem is előfordulhat, hogy üres parkolóházban ráfordulok a betonfalra.  Cool  mint kiderült, tévedtem.  falbav ennek eredményét alább látjátok. szerintem az ajtót nem kell kalapálni, csak fényezni, a másik viszont rendesen megnyomódott. mennyibe fog ez kb nekem fájni, és tudtok ajánlani budapesten (lehetőleg óbudán) valakit, aki megbízhatóan megcsinál mindent egy helyen?

köszi...  worship


Ránézésre 50e Ft körül orvosolható.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.