Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 02:16:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1861066 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Dátum: 2009.09.01 kedd, 19:43:24 »

Karosszéria
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
RoboGoD
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2009.09.02 szerda, 09:28:55 »

Sziasztok!

 rinya Megtörtem a kocsim jobb elejét. Még sosem volt balesetem és fogalmam sincs mihez kezdjek. A lámpa 1 centit beljebb ment és elrepedt. A lámpa mellett a doblemez behorpadt. A lökhárítón hiányos lett a festék. Mihez kezdjek? Karosszériást talán még találok is.

Köszi

Robo
Naplózva
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2009.09.02 szerda, 10:03:39 »

Hát sajnálom, hogy így jártál.
Legfontosabb, hogy nem lett bajod, a leírtak alapján az autónak se sok. Nyugodj meg, gondold át milyen szerelőket ismersz, ha teljesen funkciónál az autód ne kapkodj, ne fuss bele feleslegesen drága javításokba. Mozgásképes maradt, gondolom...
Casco-d van? Ha igen, akkor irány a biztosítóhoz kárbejelenteni és szemléztetni, ott majd megmondják hova tovább.
Ha nincs casco-d akkor menj el az autóval egy szerelőhöz, nézze meg lett-e szerkezeti baja az autónak, illetve írjatok egy listát a sérült dolgokról. Aztán menj el a karosszériáshoz és csináld meg ugyanezt karosszériás munkákról. A lökhárító lehet meg is tört/repedt, de valószínűleg lehet hegeszteni.
Aztán fényezőhöz ajánlatért. És ha felmérted a teljes károdat kezdj el akatrészeket és jól dolgozó szakembereket keresgélni -akár itt a fórumon.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2009.09.02 szerda, 10:30:21 »

Sziasztok!

 rinya Megtörtem a kocsim jobb elejét. Még sosem volt balesetem és fogalmam sincs mihez kezdjek. A lámpa 1 centit beljebb ment és elrepedt. A lámpa mellett a doblemez behorpadt. A lökhárítón hiányos lett a festék. Mihez kezdjek? Karosszériást talán még találok is.

Köszi

Robo
Több szerencsét...
Mindenképp vedd le a lökhárítót, nézd meg mi maradt alatta. Valószínű sérült a lökhárító merevítő vas és a hab is a műanyag mellett. A lámpának a rögzítőit nézd meg, hátha még menthető. Szóval le kell bontani/bontatni, meg kell nézni mi más sérült, mert lehet alul "belső vérzése" Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
RoboGoD
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2009.09.02 szerda, 13:30:29 »

Köszi a hozzászólásokat. Cascom van.
Naplózva
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 22:33:06 »

Szeretnék feltenni az MK3-ra is szélterelőt, legalább az első ablakokra. A Fiestán nagyon szerettem, lehetett szellőztetni akár esőben is...
A Ford-nál azt tanácsolták, hogy -bár kapható- ne tegyek fel mert csak bajom lesz vele. Megszorítja az automata ablakot, visszamegy miatta stb...
Igaz ez? Van tapasztalatotok erről. akinek esetleg jó tapasztalata van, annak milyen gyártmány?
Köszi
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2009.09.03 csütörtök, 23:04:24 »

Sakos,
Most jutottam el odáig, hogy szétszedjem a jobb első ajtót vízbefolyás ügyileg. A múlt szombati hidegfrontos esőt pont jobbról kapta, így másnap jól látszott a vízbefolyás a belső kéderen az ajtó aljánál az első kárpitrögzítő műanyagnál és a kárpiton. Levettem az ajtókárpitot és a hangszórót. A hangszóró hátuljában állt a víz. gun Itt is az van, mint nálad: víz ajtóba be, ablakemelő sinen végig, alul a kárpiton át ki. Jól értem, hogy te az ablakemelő sínjének alsó rögzítőcsavarjának furatát nyomtad ki szilóval?
Engem persze az is érdekel, hogy hol jut be, így le fogom venni a tükröt is (ld. zsoel hsz-e a beázás topicban)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2009.09.04 péntek, 07:26:26 »

Szeretnék feltenni az MK3-ra is szélterelőt, legalább az első ablakokra. A Fiestán nagyon szerettem, lehetett szellőztetni akár esőben is...
A Ford-nál azt tanácsolták, hogy -bár kapható- ne tegyek fel mert csak bajom lesz vele. Megszorítja az automata ablakot, visszamegy miatta stb...
Igaz ez? Van tapasztalatotok erről. akinek esetleg jó tapasztalata van, annak milyen gyártmány?
Köszi

Nekem van, semmi bajom vele, nem befolyásolja az ablak működését. eljen
Ezúton gratulálok a Fordos embernek, akivel beszéltél, ennyire ért hozzá! levele
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8 Dátum: 2009.09.04 péntek, 07:42:45 »

Szeretnék feltenni az MK3-ra is szélterelőt, legalább az első ablakokra. A Fiestán nagyon szerettem, lehetett szellőztetni akár esőben is...
A Ford-nál azt tanácsolták, hogy -bár kapható- ne tegyek fel mert csak bajom lesz vele. Megszorítja az automata ablakot, visszamegy miatta stb...
Igaz ez? Van tapasztalatotok erről. akinek esetleg jó tapasztalata van, annak milyen gyártmány?
Köszi

Én csak mk4-en próbáltam, de két hónapot követően leszedtem. Süvít és valóban nagy ritkán az autómata felhúzást megzavarja...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2009.09.04 péntek, 08:22:14 »

Nekem van, semmi bajom vele, nem befolyásolja az ablak működését. eljen
Ezúton gratulálok a Fordos embernek, akivel beszéltél, ennyire ért hozzá! levele
Milyened van? (egyébként meggyőzőnek tűnt az emberke, azt mondta, hogy Focusra simán ajánlja de MK3 Mondeo-ra nem, a nem meggyőző illeszkedés miatt.)
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2009.09.04 péntek, 08:27:03 »

Milyened van? (egyébként meggyőzőnek tűnt az emberke, azt mondta, hogy Focusra simán ajánlja de MK3 Mondeo-ra nem, a nem meggyőző illeszkedés miatt.)

Szatuna van.
Naplózva
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2009.09.04 péntek, 10:46:27 »

Sziasztok,érdekelne,hogy felmegy e a kromos hütörács a nem krómos helyére?Huh?
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2009.09.04 péntek, 10:56:51 »

Sziasztok,érdekelne,hogy felmegy e a kromos hütörács a nem krómos helyére?Huh?

Igen.
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2009.09.04 péntek, 16:22:44 »

Igen.

Ez tuti?
Tapasztalatból mondod?
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2009.09.04 péntek, 18:47:30 »

Sakos,
Most jutottam el odáig, hogy szétszedjem a jobb első ajtót vízbefolyás ügyileg. A múlt szombati hidegfrontos esőt pont jobbról kapta, így másnap jól látszott a vízbefolyás a belső kéderen az ajtó aljánál az első kárpitrögzítő műanyagnál és a kárpiton. Levettem az ajtókárpitot és a hangszórót. A hangszóró hátuljában állt a víz. gun Itt is az van, mint nálad: víz ajtóba be, ablakemelő sinen végig, alul a kárpiton át ki. Jól értem, hogy te az ablakemelő sínjének alsó rögzítőcsavarjának furatát nyomtad ki szilóval?
Engem persze az is érdekel, hogy hol jut be, így le fogom venni a tükröt is (ld. zsoel hsz-e a beázás topicban)
Igen, a csavar és környékét szilóztam ki. Pontosabban valami akril tömítőt nyomtam oda. A sziló ecetsavasan térhálósodó, korrodálja a fémet.
Nem (csak) a tükörnél folyik be a víz. Én slaggal adtam neki. Hiába az ablak melletti vízlehúzó, ami látszólag tökéletesen simul az ablakra; ömlik be mellette a víz. Sajnos pont a hangszóróra folyik. Jó lenne föléje valami műanyag borítás, de hirtelenjében nem tudtam megoldani. Maradt így, majd óvatosan mosom az ajtót.
Nem a víz bejutását kell megakadályozni, hanem az elfolyást megfelelő mederbe terelni.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Ifju Balázs
Vendég
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2009.09.04 péntek, 20:26:03 »

Ez tuti?
Tapasztalatból mondod?

Igen. Nem illeszkedik 100%-osan, de nem zavaró a különbség.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2009.09.04 péntek, 22:14:09 »

Igen, a csavar és környékét szilóztam ki. Pontosabban valami akril tömítőt nyomtam oda. A sziló ecetsavasan térhálósodó, korrodálja a fémet.
Nem (csak) a tükörnél folyik be a víz. Én slaggal adtam neki. Hiába az ablak melletti vízlehúzó, ami látszólag tökéletesen simul az ablakra; ömlik be mellette a víz. Sajnos pont a hangszóróra folyik. Jó lenne föléje valami műanyag borítás, de hirtelenjében nem tudtam megoldani. Maradt így, majd óvatosan mosom az ajtót.
Nem a víz bejutását kell megakadályozni, hanem az elfolyást megfelelő mederbe terelni.
Aha. Kösz.
A múltkor a G astra vízlehúzóját néztem, azon giga rések vannak, de mégsem folyik be a víz a kasztniba. A kérdés, hogy kerül az ablakemelő sínjére a víz az ablak külső részéről. Lehet, el van tömődve valami csatorna, ami a vízelvezetést hivatott megoldani. Ha lesz időm, szétszedem, lassan úgy is aktuális lesz az őszi esők miatt Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2009.09.12 szombat, 12:33:17 »

Idézetet írta: Obszerver
A jobb első ajtó nehezen nyílt, erősebben kellett nyitni, jóval.

Szerelő leszedte a kilincset, és oldalról megnézte a zárat, és mondta hogy el
van csúszva a zár (vagy valami, ami elcsúszhat.

Idézetet írta: Obszerver
Beszélek a szerelővel, és pontosan elmondatom vele, hogy mit és hogyan.

Erről van valami infó azóta esetleg?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2009.09.12 szombat, 14:31:43 »

Aha. Kösz.
A múltkor a G astra vízlehúzóját néztem, azon giga rések vannak, de mégsem folyik be a víz a kasztniba. A kérdés, hogy kerül az ablakemelő sínjére a víz az ablak külső részéről. Lehet, el van tömődve valami csatorna, ami a vízelvezetést hivatott megoldani. Ha lesz időm, szétszedem, lassan úgy is aktuális lesz az őszi esők miatt Smiley

A valasz ecceru  Wink Elqrtak, nem kicsit nagyon  vigyor3 A belso merevitok, ablax mechanika pont ugy van kialakitva, hogy  a viz ne az ajto belso-kulso felen folydogaljon le, hanem egyenest az utaster fele vegye az iranyt. Ilyen ecceru...Ha szetszedted, ra fox jonni mirol beszelek  Wink wave
Raadasul a viz pontosan az ablax mozgato mechanika tartokonzoljanak csavarjara folyik... taps levele
Naplózva

blah blah blah
kovaf
Vendég
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 14:43:41 »

Sziasztok!
Az első lökhárítót kellene leszerelnem, segítsen valaki. Elég jól eldugták a rögzítőcsavarokat, hogy lehet legkönnyebben hozzáférni?
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 15:15:55 »

Sziasztok!
Az első lökhárítót kellene leszerelnem, segítsen valaki. Elég jól eldugták a rögzítőcsavarokat, hogy lehet legkönnyebben hozzáférni?

Szia!

Nem túl kicsi meló. Én régebben csak néztem, de elég macerás (ablakmosó szivattyú csere volt).
Fent: hűtőmaszk, lámpa ki. Lentről: Motorvédő le, első kerekek ki, dobjárat bont és onnét érhető el egy hosszúszárú csuklós kulcsal a csavaros biztosítás, amely a sárvédő-lámpa találkozásánál van elől. Ezt a macerás kiszedni. Én nálam is le kell szedni, mert nagyon lóg - a lámpám alatt már kb 1 cm-es résem van - a rögzítések ellenőrzése is szükséges Vik vállalta, hogy ő fogja csinálni egyébb más dolgokkal együtt.

Üdv. V.Tamás
Naplózva
kovaf
Vendég
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 15:32:01 »

Szia!

Nem túl kicsi meló. Én régebben csak néztem, de elég macerás (ablakmosó szivattyú csere volt).
Fent: hűtőmaszk, lámpa ki. Lentről: Motorvédő le, első kerekek ki, dobjárat bont és onnét érhető el egy hosszúszárú csuklós kulcsal a csavaros biztosítás, amely a sárvédő-lámpa találkozásánál van elől. Ezt a macerás kiszedni. Én nálam is le kell szedni, mert nagyon lóg - a lámpám alatt már kb 1 cm-es résem van - a rögzítések ellenőrzése is szükséges Vik vállalta, hogy ő fogja csinálni egyébb más dolgokkal együtt.

Üdv. V.Tamás
Ettől féltem, de le kellene szednem, mert mögötte kellene szerelnem.
A múltkor leállt az autó, hogy haza kellett vontatni. Levettem a vonószem elől a takarókarikát és nem volt ott semmi wow1.
Levéve a hűtőmaszkot láttam, hogy a lökhárító mögötti elem, amiben a vonószem is van fordítva van felszerelve. Na azt kellene megfordítani.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 15:37:35 »

Ettől féltem, de le kellene szednem, mert mögötte kellene szerelnem.
A múltkor leállt az autó, hogy haza kellett vontatni. Levettem a vonószem elől a takarókarikát és nem volt ott semmi wow1.
Levéve a hűtőmaszkot láttam, hogy a lökhárító mögötti elem, amiben a vonószem is van fordítva van felszerelve. Na azt kellene megfordítani.

Mitől fordult meg Roll Eyes? Csak nem törték szomoru1?
Naplózva
kovaf
Vendég
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 15:50:50 »

Mitől fordult meg Roll Eyes? Csak nem törték szomoru1?
Nem tudom. Én 3 évesen vettem külföldről lett behozva, az előéletét nem ismerem.
De nem néz úgy ki az eleje mint ami össze volt törve. Bár én nem értek hozzá.
Nálam nem volt leszerelve.
Naplózva
paky
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 272


2.0 TDCI Amb. 2011


« Új hozzászólás #24 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 15:52:45 »

Üdv!

Tudna segíteni valaki abban, hogy lehet-e mondihoz nagyon cudarul sötét üvegeket kapni? NEM fóliázott üveg kell nekem hanem gyárilag nagyon sötét. Nemrég láttam egy OF-F-ábiát aminek gyárilag eléggé sötétek voltak körben az üvegek(természetesen az első abban is csak ésszel sötét), xóval ielyesmit keresek mondihoz.
Naplózva
paky
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 272


2.0 TDCI Amb. 2011


« Új hozzászólás #25 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 15:54:30 »

Mitől fordult meg Roll Eyes? Csak nem törték szomoru1?

Lehet h van benne egy kis angol donor is. ott van fordítva nem?  worship  Roll Eyes
Naplózva
kovaf
Vendég
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 16:17:22 »

Lehet h van benne egy kis angol donor is. ott van fordítva nem?  worship  Roll Eyes
A lökhárítón jó oldalon van, az autót Olaszországból hozták. De szerintem a vonószem mindegyiken ugyanott van.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 17:02:59 »

Üdv!

Tudna segíteni valaki abban, hogy lehet-e mondihoz nagyon cudarul sötét üvegeket kapni? NEM fóliázott üveg kell nekem hanem gyárilag nagyon sötét. Nemrég láttam egy OF-F-ábiát aminek gyárilag eléggé sötétek voltak körben az üvegek(természetesen az első abban is csak ésszel sötét), xóval ielyesmit keresek mondihoz.

Szia!

Nem tudom, hogy létezik-e ilyen üveg, de egy ilyen akció mibe kerülne szerinted? 4 "új" oldalüveg + "új" hátsó szélvédő - szerintem ez túl lehet 100-on. A 4 oldalsó cseréje még rendben is van, de a hátsót kivágni, újat ragasztani - elég macera. Ez így sokkal drágább lenne a fóliázáshoz képest, mert azt kb  30 körül meg lehet úszni. Mi a baj a fóliával, nem bízol bennük?

Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #28 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 17:24:40 »

Nem tudom. Én 3 évesen vettem külföldről lett behozva, az előéletét nem ismerem.
De nem néz úgy ki az eleje mint ami össze volt törve. Bár én nem értek hozzá.
Nálam nem volt leszerelve.

Szia!

Hát egy behozott autón nem lehet kizárni, hogy sérült volt és nagyon szépen is helyre lehet rakni egy autót. Azért ez gyanús, hogy nincs a helyén az alkatrész. Te is tudsz olyan ellenőrzést végezni, hogy megkeresed az orrán lévő alkatrészek gyártási idejét. Gondolok itt pl lámpákra, mert a műanyag házon kell legyen egy besütött/öntött körtárcsa évszámmal/hónappal - ha ez fiatalabb mint a 2002-es autód akkor nagyon valószínű, hogy cserélt az alkatrész.
A lehetőség kizárása miatt kutakodnék, mert ha gyanús a dolog akkor jó lenne sejteni mekkora kocc lehetett, vajon mindent rendbe tettek lufik, ővfeszítő (az öveken is kell legyen címke gyártási idővel), vagy vannak hiányok esetleg kikötött érzékelők is. Jobb ezt tudni.
Naplózva
kovaf
Vendég
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 19:43:31 »

Szia!

Hát egy behozott autón nem lehet kizárni, hogy sérült volt és nagyon szépen is helyre lehet rakni egy autót. Azért ez gyanús, hogy nincs a helyén az alkatrész. Te is tudsz olyan ellenőrzést végezni, hogy megkeresed az orrán lévő alkatrészek gyártási idejét. Gondolok itt pl lámpákra, mert a műanyag házon kell legyen egy besütött/öntött körtárcsa évszámmal/hónappal - ha ez fiatalabb mint a 2002-es autód akkor nagyon valószínű, hogy cserélt az alkatrész.
A lehetőség kizárása miatt kutakodnék, mert ha gyanús a dolog akkor jó lenne sejteni mekkora kocc lehetett, vajon mindent rendbe tettek lufik, ővfeszítő (az öveken is kell legyen címke gyártási idővel), vagy vannak hiányok esetleg kikötött érzékelők is. Jobb ezt tudni.
  :szomoru1:A lámpák fiatalabbak, meg amibe a motorháztető zárja van, majd holnap megnézem az öveket is.
A légzsákokat be lehet méretni, hogy működnek-e?
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #30 Dátum: 2009.09.13 vasárnap, 19:57:16 »

  :szomoru1:A lámpák fiatalabbak, meg amibe a motorháztető zárja van, majd holnap megnézem az öveket is.
A légzsákokat be lehet méretni, hogy működnek-e?

Sajnálom, ha ez lett az eredmény Sad. Most inkább azt kell tudni, hogy minden OK-e a gépen. Sajna ilyen diag dolgokban nem vagyok otthon, de itt a fórumon biztosan kapsz majd tanácsot, segítséget.
Naplózva
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #31 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 22:59:28 »

Vonóhorog tanácsot szeretnék kapni.
MK3, 5 ajtósra szeretnék előbb-utóbb vonóhorgot szereltetni. Lehetőleg minnél esztétikusabbat, lehetőleg levehetőt az se baj ha rejtet. Örülnék javaslatnak de legfőképpen képeknek a Ti megoldásaitokról ha ajánlható és tudjátok a tipust és beszerzési helyet+árat.
Köszi előre is.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #32 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 23:21:57 »

Sziasztok!
Az első lökhárítót kellene leszerelnem, segítsen valaki. Elég jól eldugták a rögzítőcsavarokat, hogy lehet legkönnyebben hozzáférni?
Én nemrég vettem le az enyémről az első merevítő cseréje miatt. Nem muszáj az alsó szoknyát lebontani a lökösről, lejön egyben is. Oldalanként 5 csavar tartja:
- 1 torx az alsó szoknyát rögzíti a doblemez aljához
- 2db  8-as a doblemezt rögzíti a lökhárítóhoz
- 2 db 10-es a lámpa alatt a sárvédő lemez csúcsánál rögzíti a sárvédőhöz a lökhárítót.

Én azt csináltam, hogy kivettem a doblemezhez rögzítő csavarokat majd kicsit megfeszítve a műanyagot benyúltam a két első rögzítő csavarhoz, amit vagy kis racsinssal vagy csavarhúzószárra épített 10-es dugóval szedtem le.
Mielőtt leveszed, le kell szedni a fényszóró mosó fedeleit (ha van), szét kell húzni a ködlámpák csatlakozását a turbócsövek között és szét kell húzni a külső hőmérséklet jeladó vezetékét.

a merevítőt oldalanként 3 csavar tartja, kettők kívülről 1 belülről.
A jobb oldal (menetirány szerint) leszedéséhez le kell engedni a mosótartály rögzítését vagy megfelelő rövid szerszám kell hozzá.

Vissza fordítva megy.
Figyelni kell a sárvédőhöz rögzítő betét műanyag elem pöckeire, hogy mind a lemezhez, mind a műanyaghoz jól illeszkedjen.

A le- föl szerelés így kicsit "nőgyógyászos", sokkal kényelmesebb, ha megemeled az autót, lebontod az alsószokányát és úgy veszed le.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2009.09.14 hétfő, 23:23:48 »

  :szomoru1:A lámpák fiatalabbak, meg amibe a motorháztető zárja van, majd holnap megnézem az öveket is.
A légzsákokat be lehet méretni, hogy működnek-e?
Az SRS vezérlőegység folyamatosan ellenőrzi a légzsákok állapotát több ponton is. Elvileg szervizben IDS eszközzel meg tudják mondani, rendben vannak-e a légzsákok.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
paky
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 272


2.0 TDCI Amb. 2011


« Új hozzászólás #34 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:44:29 »

Szia!

Nem tudom, hogy létezik-e ilyen üveg, de egy ilyen akció mibe kerülne szerinted? 4 "új" oldalüveg + "új" hátsó szélvédő - szerintem ez túl lehet 100-on. A 4 oldalsó cseréje még rendben is van, de a hátsót kivágni, újat ragasztani - elég macera. Ez így sokkal drágább lenne a fóliázáshoz képest, mert azt kb  30 körül meg lehet úszni. Mi a baj a fóliával, nem bízol bennük?



Szia!

Nem a főliával van bajom, meg ügyes ismik csinálnák. Nekem azzal a sünnel ( police ) van bajom ameik egy csekk kíséretében leszedetti  levele ;
És egy idő után többe fáj mint az üveg csere. Igen sokba fájna de egy része visszajön az eladött üvegekből. úgy már nem is vészes anyira. Az pár bünti meg a bünti utáni újrafóliázás ára.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #35 Dátum: 2009.09.16 szerda, 19:57:37 »

Szia!

Nem a főliával van bajom, meg ügyes ismik csinálnák. Nekem azzal a sünnel ( police ) van bajom ameik egy csekk kíséretében leszedetti  levele ;
És egy idő után többe fáj mint az üveg csere. Igen sokba fájna de egy része visszajön az eladött üvegekből. úgy már nem is vészes anyira. Az pár bünti meg a bünti utáni újrafóliázás ára.


Szia!

Hát tény a fólia az első oldalsó ablakokon rizikó, mert szinte semmit nem lehetne rátenni, hogy a 70%-os áteresztőképesség fennmaradjon. Jelenleg én is rizikózom, mert az nem tetszik, hogy csak a hátsó oldalsó ablakok kapnak fóliát, számomra furcsák oldalról nézve az ilyen kivitelek. Én 35-ös fóliát rakattam fel, de persze csak a hátsókban van jóváhagyási jel. Az autóm fekete színű és belül világos bőr kárpitozású, ez napfényes időbe elég sokat ellensúlyoz, akkor egészen jól átlátható az autó. Borongós időben - hát igen akkor látszik, hogy sötét az ablak, még nem szúrtak ki. Remélem megúszom. A fólia azért nagyszerű dolog, nagyon sokat megszűr a napfényből. Nyáron megszűnt az a karperzselő érzés, amit az ablakhoz feltett karon lehet érezni - szerintem jó dolog.
Kíváncsi vagyok találsz-e ilyen üveget. Sok sikert!

Üdv: V.Tamás
Naplózva
paky
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 272


2.0 TDCI Amb. 2011


« Új hozzászólás #36 Dátum: 2009.09.16 szerda, 20:06:21 »

Szia!

Hát tény a fólia az első oldalsó ablakokon rizikó, mert szinte semmit nem lehetne rátenni, hogy a 70%-os áteresztőképesség fennmaradjon. Jelenleg én is rizikózom, mert az nem tetszik, hogy csak a hátsó oldalsó ablakok kapnak fóliát, számomra furcsák oldalról nézve az ilyen kivitelek. Én 35-ös fóliát rakattam fel, de persze csak a hátsókban van jóváhagyási jel. Az autóm fekete színű és belül világos bőr kárpitozású, ez napfényes időbe elég sokat ellensúlyoz, akkor egészen jól átlátható az autó. Borongós időben - hát igen akkor látszik, hogy sötét az ablak, még nem szúrtak ki. Remélem megúszom. A fólia azért nagyszerű dolog, nagyon sokat megszűr a napfényből. Nyáron megszűnt az a karperzselő érzés, amit az ablakhoz feltett karon lehet érezni - szerintem jó dolog.
Kíváncsi vagyok találsz-e ilyen üveget. Sok sikert!

Üdv: V.Tamás


Az első üvegeken még a nem sötétített fólia se lehet, mivel akadályozza az esetleges mentést. Mert nehezebben üthető be a secus üveg ha összefogja a fólia. Ha minden kötél szakad én is feltettek vmit aztán majd kidumálom vhogy  eplus2

üdv,
Páky
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #37 Dátum: 2009.09.16 szerda, 20:16:57 »


Az első üvegeken még a nem sötétített fólia se lehet, mivel akadályozza az esetleges mentést. Mert nehezebben üthető be a secus üveg ha összefogja a fólia. Ha minden kötél szakad én is feltettek vmit aztán majd kidumálom vhogy  eplus2

üdv,
Páky

Szia!

Úgy látom világos, talán fehér az autód. Ez talán még jobban ki fogja emelni a fóliát. Lehet, hogy az elsőkre csak 50-est kéne rakatnod.
Teszek fel 2 képet a 35-ös fóliával ellátott autóról. Nekem ilyen lett. Itt is nézőszög kérdése, hogy mennyire látszik.
http://kepfeltoltes.hu/view/090916/DSCF3552_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/090916/DSCF3554_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

« Utoljára szerkesztve: 2009.09.16 szerda, 20:20:31 írta V.Tamás » Naplózva
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #38 Dátum: 2009.09.17 csütörtök, 11:09:47 »

Vonóhorog tanácsot szeretnék kapni.
MK3, 5 ajtósra szeretnék előbb-utóbb vonóhorgot szereltetni. Lehetőleg minnél esztétikusabbat, lehetőleg levehetőt az se baj ha rejtet. Örülnék javaslatnak de legfőképpen képeknek a Ti megoldásaitokról ha ajánlható és tudjátok a tipust és beszerzési helyet+árat.
Köszi előre is.
Bocs srácok kicsit felhozom ezt a vonóhorgos kérdést, hátha így belefut valaki aki tud tanácsot adni  help
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #39 Dátum: 2009.09.17 csütörtök, 17:25:33 »

Bocs srácok kicsit felhozom ezt a vonóhorgos kérdést, hátha így belefut valaki aki tud tanácsot adni  help
Remélem ,ez segít:  Wink
http://vonohorog.hu/Vonohorgok/lista/Mondeo?kategoria_id=165
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #40 Dátum: 2009.09.17 csütörtök, 23:07:50 »

Köszi, hasznos oldal!
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #41 Dátum: 2009.09.22 kedd, 11:28:38 »


Nekem gyári vonóhorgom van, sztem csak a vonófejet kellene megvenni hozzá nem? Mert alapból ki van alakítva a csatlakozás a alvázon...
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #42 Dátum: 2009.09.22 kedd, 14:39:10 »

Hát szerintem ott max a furatok vannak gyárilag. Megkérdeztem a márkakereskedést, a gyári szet 107000HUF+kb 2 óra munkadíj. De állítólag az a szép, fejet leszedve nyoma sincs...
Na, ezért kerestem én alternatívát, és nagy jó lett volna ha valaki tesz fel képeket a sajátjáról, hozzátéve, hogy milyen tipus, mennyibe került.... A linkelt oldalon a legtöbbnél nincs kép, neház elképzelni, hogy nézne ki az autón, nekem pedig az fontos.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
frenk66
Vendég
« Új hozzászólás #43 Dátum: 2009.09.28 hétfő, 10:02:31 »

Szasztok integet2
Lenne egy kérdésem.
Kb. úgy 60-70 km/h-tól az első ajtó szélvédők környékéről szélzaj hallatszik (mintha nem lenne rendesen felhúzva az ablak).
Tanács, orvoslat?
Előre is köszönöm worship
Naplózva
Andris77
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


E-mail
« Új hozzászólás #44 Dátum: 2009.09.28 hétfő, 13:31:37 »

Sziasztok!

A MkIII. kesztyűtartónak elromlott (törött) a "kilincse". Hogy orvosolható? ki lehet nyitni vhogyan, vagy kell szereznem 1 bontottat, ezt meg kitépni?

Köszi, üdv
Andris
Naplózva

EX - 2002.05. TDCi Tournier GHIA (96kW) (Magnum Grey)
Sierra 1985 Hatchback - Ghia - under (re)construction
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #45 Dátum: 2009.09.28 hétfő, 14:00:24 »

Sziasztok!

A MkIII. kesztyűtartónak elromlott (törött) a "kilincse". Hogy orvosolható? ki lehet nyitni vhogyan, vagy kell szereznem 1 bontottat, ezt meg kitépni?

Köszi, üdv
Andris
Egy széles pajszeral kell feszíteni,hogy a műszerfal puha felülete ne sérüljön!Egy zseblámpával világítani,és egy csavarhúzóval vissza nyomni a zárnyelvet!Egyedül is neki állhatsz,de elkel egy harmadik kéz!
A zárszerkezet egy amúgy stabil és jó konstrukció,egy helyen van elvékonyítva,és ott el is törik.
én annak idején forrasztó pákával fém alkatrészek beépítésével,és ragasztó pisztollyal megjavítottam.
de utána úgy bántam vele mint a hímes tojással.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
szabogaby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1125



E-mail
« Új hozzászólás #46 Dátum: 2009.09.28 hétfő, 21:07:17 »

Pécsen szinte mindenki őket ajánlja. Nekem is ők szerelték, nem a legolcsóbb, de nagyon jók, és ügyesek.
Naplózva

1996 1.8 TD MKI.
2003 2.0 TDCi Ghia 115 LE MKIII.
Jelenleg 2008 2.0 TDCi Titanium Kombi MKIV.
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #47 Dátum: 2009.09.28 hétfő, 22:10:20 »

Sziasztok!

A MkIII. kesztyűtartónak elromlott (törött) a "kilincse". Hogy orvosolható? ki lehet nyitni vhogyan, vagy kell szereznem 1 bontottat, ezt meg kitépni?

Köszi, üdv
Andris

Ez már nekem is megvolt.  vigyor3 Egy vékony lapos csavarhúzóval be tudsz nyúlni a zárnyelvhez, csak ki kell tapogatni, hogy hol van. Ha jól látom a szerelési ábrán, akkor a középtől talán egy centivel balra van a zárnyel, visszatolható a csavarhúzóval. A zárszerkezet bizonyos törései egyszerűen javíthatók mezei lemezcsavarok behelyezésével - nekem most is az van benne. Ronda, viszont műköik és nem látszik, és pláne az mégegyszer nem fog eltörni.
Naplózva
Eversman
Vendég
« Új hozzászólás #48 Dátum: 2009.09.29 kedd, 08:38:59 »

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy bal oldali visszapillantó tükröt szét lehet-e szedni vagy ha törik csere az egész?

Eversman
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #49 Dátum: 2009.09.29 kedd, 19:03:20 »

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy bal oldali visszapillantó tükröt szét lehet-e szedni vagy ha törik csere az egész?

Eversman
A lapot ki lehet pattintani,onnan minden látszani fog tovább! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.