Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 19:15:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1863044 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #200 Dátum: 2010.02.06 szombat, 09:17:40 »

Hali!

Érdeklődnék, hogy az első lököshöz külön szoknyát lehet e venni?
Tegnap sikerült megtörnöm az autó jobb elejét, a szoknya kettétört és hiányos és minuszos a ködlámpám. falbav
Egy komplett elsőlökös 40ezer, ezért kérném a segítségeteket, hogy lehet-e külön szoknyát venni!
Előre is köszi a segítségeteket!

Üdv: Tripi
ha van elég időd, meg türelmed keresgélni biztos találsz, de biztos, hogy új kell nem lehet hegeszteni? én is nem rég venni akartam egy első lököst egy csomó időt elbaxtam, na meg rengeteg pénzt eltelefonálgattam, oszt a végén nem vettem másikat hanem meghegesztetettem
Naplózva
kasuki
Vendég
« Új hozzászólás #201 Dátum: 2010.02.06 szombat, 12:25:27 »

ha van elég időd, meg türelmed keresgélni biztos találsz, de biztos, hogy új kell nem lehet hegeszteni? én is nem rég venni akartam egy első lököst egy csomó időt elbaxtam, na meg rengeteg pénzt eltelefonálgattam, oszt a végén nem vettem másikat hanem meghegesztetettem
szia nekem van elsö lökháritom egy 20-asért odaadom ha kell!T06702159562
Naplózva
KTsk
Vendég
« Új hozzászólás #202 Dátum: 2010.02.13 szombat, 13:06:50 »

Sziasztok! V6-os, benzines Mondeoval járok, melynek az évjárata 2005. Szeretnék néhány változtatást csinálni rajta, de ehhez szükségem volna egy tartalék hűtőmaszkra. Az új nagyon drága (15-25000 huf), ennyit nem szánok rá. Szeretném a segítségeteket kérni, hátha tud valaki egy bontott, de még jó állapotú hűtőmaszkot ajánlani. Segítségeteket előre is köszönöm!!!
Naplózva
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #203 Dátum: 2010.02.15 hétfő, 18:18:41 »

Sziasztok!
Srácok az a kérdésem, hogy a jobb eleje lóg a lökösömnek!nem látom , hogyan van rögzítve.Tud na valaki segíteni abban hogy hogyan rögzítsem a lököst úgy hogy ne lógjon??Na meg hogy hol is keressem a csavarokat!! wow1
Naplózva
marchello
Vendég
« Új hozzászólás #204 Dátum: 2010.02.16 kedd, 13:12:47 »

Sziasztok!
Valaki próbálkozott már a következővel: Hátsó ablakra roló fabrikálása.
A gyerekek miatt /meg mert a fóliázás szerintem nem annyira jó megoldás egy amúgy is hővédő üvegezésen/ a hátsó két ablakra szeretnék rolót tenni. Az újabb full extrás modellekből tetszett meg az ötlet. A rolókat már meg is vettem, csak az okoz némi fejtörést, hogy az ajtóba (kárpiton belülre) vajon fel tudom e tenni? Valakinek tapasztalata ezen a téren? A hátsó két ablakom elektromos... a kárpitot még sosem szedtem szét.
Ha valaki tudna segíteni akkor a szerelés menetét én is dokumentálnám, hogy többen tudjanak kis luxust vinni a kocsijukba.
Smiley
Naplózva
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #205 Dátum: 2010.02.16 kedd, 13:38:28 »

Sziasztok!

A MkIII. kesztyűtartónak elromlott (törött) a "kilincse". Hogy orvosolható? ki lehet nyitni vhogyan, vagy kell szereznem 1 bontottat, ezt meg kitépni?

Köszi, üdv
Andris
Én megragasztottam és nagyon jól szuperál azóta!! taps
Naplózva
drfarkas
Vendég
« Új hozzászólás #206 Dátum: 2010.02.25 csütörtök, 17:31:09 »

Hali!

Vki tud ajánlani helyet, ahol javítófestéket tudnék venni, nem horror árban? A fényszórómosó burkolatait be akarom szerezni és gondolom festetlenül lehet kapni őket. Panther Black vagy vmi a gyári megnevezése az autó színének, ennek tudja vki  a színkódját?

Előre is köszi!
Naplózva
KBtddi
Vendég
« Új hozzászólás #207 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 15:48:04 »

Sziasztok!

Régen jártam már itt,sok új név. integet2

Tudna valaki arra válaszolni,hogy a 2005-ben vásárolt gépemet elöször kellett volna meghúzni,akku lemerülés miatt
és csodák csodájára a müanyag korong mögött nincs menetes lyuk a vonoszemnek.Ezek szerint a "sérülésmentes"
cimkét benéztük annak idején.Van erre valami jó megoldás? Az lehet hogy a cserélt lökhárító vason nincs gyárilag ilyen furat?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #208 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 15:57:14 »

Sziasztok!

Régen jártam már itt,sok új név. integet2

Tudna valaki arra válaszolni,hogy a 2005-ben vásárolt gépemet elöször kellett volna meghúzni,akku lemerülés miatt
és csodák csodájára a müanyag korong mögött nincs menetes lyuk a vonoszemnek.Ezek szerint a "sérülésmentes"
cimkét benéztük annak idején.Van erre valami jó megoldás? Az lehet hogy a cserélt lökhárító vason nincs gyárilag ilyen furat?

Szerintem azon is kellene legyen........de ha nincs hát nincs.
Nem mozogsz miklós halásztelek vonalon?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #209 Dátum: 2010.03.01 hétfő, 16:31:13 »

Sziasztok!

Régen jártam már itt,sok új név. integet2

Tudna valaki arra válaszolni,hogy a 2005-ben vásárolt gépemet elöször kellett volna meghúzni,akku lemerülés miatt
és csodák csodájára a müanyag korong mögött nincs menetes lyuk a vonoszemnek.Ezek szerint a "sérülésmentes"
cimkét benéztük annak idején.Van erre valami jó megoldás? Az lehet hogy a cserélt lökhárító vason nincs gyárilag ilyen furat?

Szerintem szimplán fordítva tették fel a sérülésmentesítés során az első lökhárító merevítőt. A vonószem furata ezen van, viszont ha nem figyelnek oda, simán felmegy fordítva is, mert a hossztengelyre szimmetrikus a furatolása. Mikor cseréltem az enyémen, figyelni kellett, hogy teszem fel.
Megoldás valószínűleg az lesz, hogy leveszed az első lökhárító burkolatot és megfordítod ezt a cuccot.

A mondeoknál a behúzás nem ajánlott, inkább a bikázás.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #210 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 10:55:07 »

a vonószemet hol kéne +találnom mert most kerestem a kocsiban a pótkerék környékén de ott nincs, meg az 1. segély doboz mellett is, lehet ,hogy az enyémből kilopták?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #211 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 11:07:13 »

a vonószemet hol kéne +találnom mert most kerestem a kocsiban a pótkerék környékén de ott nincs, meg az 1. segély doboz mellett is, lehet ,hogy az enyémből kilopták?
Eredetileg a pótkerékben a szivacsba van benyomva a helyére.Balmenetes.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #212 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 11:47:33 »

Eredetileg a pótkerékben a szivacsba van benyomva a helyére.Balmenetes.

Balmenetes?  wow1
Szerencsére még sosem volt rá szükség, de az tuti elsz@ptam volna vele mire rájövök, hogy miért nem tudom betekerni!  nyes
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #213 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 12:00:24 »

Balmenetes?  wow1
Szerencsére még sosem volt rá szükség, de az tuti elsz@ptam volna vele mire rájövök, hogy miért nem tudom betekerni!  nyes
nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kárszakértő
Vendég
« Új hozzászólás #214 Dátum: 2010.03.09 kedd, 08:22:59 »

Hali!

Vki tud ajánlani helyet, ahol javítófestéket tudnék venni, nem horror árban? A fényszórómosó burkolatait be akarom szerezni és gondolom festetlenül lehet kapni őket. Panther Black vagy vmi a gyári megnevezése az autó színének, ennek tudja vki  a színkódját?

Előre is köszi!
Szia, a panther black gyönygyház hatású festék, házilag nem nagyon tudod megcsinálni, autófényezők általában 2000 ft körül szokták fújni párban (mi legalábbis), de csak ha otthagyod, és egy másik ilyen színű autóval vagy alkatrészeivel kell fényezni, mert a legkísebb kikeverhető mennyiség deciliter méretű, maga a festék lenne kb 7-8000 külön fényezve. A gyárilag kapható javítófesték olyan kiszerelésben van, mint kb a körömlakk, kis ecsettel a kupak belső részén, de ez inkább kőfelverődések javításához alkalmas.
Egyébként nem kell színkód, a szín neve alapján keresik a fényezők, jobb rendszereknél a számítógépben is így szerepel.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.09 kedd, 08:25:11 írta kárszakértő » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #215 Dátum: 2010.03.09 kedd, 08:45:53 »

Szia, a panther black gyönygyház hatású festék, házilag nem nagyon tudod megcsinálni, autófényezők általában 2000 ft körül szokták fújni párban (mi legalábbis), de csak ha otthagyod, és egy másik ilyen színű autóval vagy alkatrészeivel kell fényezni, mert a legkísebb kikeverhető mennyiség deciliter méretű, maga a festék lenne kb 7-8000 külön fényezve. A gyárilag kapható javítófesték olyan kiszerelésben van, mint kb a körömlakk, kis ecsettel a kupak belső részén, de ez inkább kőfelverődések javításához alkalmas.
Egyébként nem kell színkód, a szín neve alapján keresik a fényezők, jobb rendszereknél a számítógépben is így szerepel.

De egy színen belül is van kb. 3 árnyalat (már eleve gyárilag), nem?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kárszakértő
Vendég
« Új hozzászólás #216 Dátum: 2010.03.09 kedd, 09:16:11 »

De egy színen belül is van kb. 3 árnyalat (már eleve gyárilag), nem?
Az attól is függ, hogy fényezéskor a festék milyen szögben érkezik az anyagra. Úgy kell eljárni, hogy elmész egy fényezőhöz, színkártyával beazonosítja a pontos színt, és utána fényezi. Mi úgy szoktuk pl, hogy ne legyen eltérés, ha lököst cseréljük, akkor mindig lefényezzük a járulékos alkatrészeket is, de ilyen takarókat rendszeresen fújnak a festők külön is, van aki 2 párat is kér. Ha nem jól van beállítva a mosófúvóka helyzete, visszatéréskor lepattintja a fedelet menet közben.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #217 Dátum: 2010.03.09 kedd, 09:17:14 »

De egy színen belül is van kb. 3 árnyalat (már eleve gyárilag), nem?
Amilyet csak kérsz a szemed alá!Ha kell zöld,kék ,barna és az összes árnyalata.... nyes nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zolie
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



E-mail
« Új hozzászólás #218 Dátum: 2010.03.17 szerda, 01:11:02 »

Az attól is függ, hogy fényezéskor a festék milyen szögben érkezik az anyagra. Úgy kell eljárni, hogy elmész egy fényezőhöz, színkártyával beazonosítja a pontos színt, és utána fényezi. Mi úgy szoktuk pl, hogy ne legyen eltérés, ha lököst cseréljük, akkor mindig lefényezzük a járulékos alkatrészeket is, de ilyen takarókat rendszeresen fújnak a festők külön is, van aki 2 párat is kér. Ha nem jól van beállítva a mosófúvóka helyzete, visszatéréskor lepattintja a fedelet menet közben.
Naplózva

TDCI 130le Ghia  2002.07.
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #219 Dátum: 2010.03.17 szerda, 13:20:20 »

Szia, a panther black gyönygyház hatású festék, házilag nem nagyon tudod megcsinálni, autófényezők általában 2000 ft körül szokták fújni párban (mi legalábbis), de csak ha otthagyod, és egy másik ilyen színű autóval vagy alkatrészeivel kell fényezni, mert a legkísebb kikeverhető mennyiség deciliter méretű, maga a festék lenne kb 7-8000 külön fényezve. A gyárilag kapható javítófesték olyan kiszerelésben van, mint kb a körömlakk, kis ecsettel a kupak belső részén, de ez inkább kőfelverődések javításához alkalmas.
Egyébként nem kell színkód, a szín neve alapján keresik a fényezők, jobb rendszereknél a számítógépben is így szerepel.
Kiegészítésképp:
Én ilyet használtam/használok a fényszóró mosó fedeleihez:
http://www.lifestylefordparts.co.uk/product/Ford_Aerosol_Spray_Paint_1316236
Cromaxnál, nagyautó-nál is lehet kapni. festék + lakk.
Én 2xfesték 2x lakk kombinációval használom, jó eredményt ad.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Tiburia
Vendég
« Új hozzászólás #220 Dátum: 2010.03.17 szerda, 15:54:53 »

Sziasztok.

A négy kilincsből 3 szó szerint kiakad folyamatosan. Nyitáskor nem húzza vissza a rugó, és emiatt nem is záródik az ajtó. Mindig figyelni kell, hogy visszanyomjam, ami akkor nem zavaró, ha csak én járok vele, de utasoknál már igen, főleg, ha elfelejtem ellenőrizni és így indulunk el. Mit lehet tenni? Kárpit lebont, kilincs szétszed, wd40-ez?
Naplózva
sanyi79
Vendég
« Új hozzászólás #221 Dátum: 2010.03.21 vasárnap, 19:21:22 »

Sziasztok.Segítségét kérnék van egy 2001-es Mondeom tddi a problémám az ,hogy már kis sebességnél is van szélzaj de 130-nál igen nagy. Előző autóm egy Passat B5 volt ahoz viszonyítok.Ha esetleg tud valaki segíteni azt előre is köszi.
Naplózva
zso-73
Vendég
« Új hozzászólás #222 Dátum: 2010.03.22 hétfő, 12:30:43 »

2004-es kombihoz keresek bontott hátsó lökhárítót.Ha tud valaki,azt nagyon köszi!
Naplózva
boczus
Vendég
« Új hozzászólás #223 Dátum: 2010.03.23 kedd, 20:34:19 »

Sziasztok!

Hol tudom az autómon megnézni a gyári színkódot?

köszi!
B.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #224 Dátum: 2010.04.03 szombat, 19:18:42 »

Ma vettem észre, hogy a bal első ajtó belső küszöbrészén holyagzásnak indult a festék. Gyári küszöbvédő/díszítő cucc van az első küszöbökön, annak a szélénél jelent meg. Lehet, alatta is ez van. Tapasztalat?
Az éves revízióval megnézetem, de elég gáz...
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #225 Dátum: 2010.04.03 szombat, 19:34:50 »

Ma vettem észre, hogy a bal első ajtó belső küszöbrészén holyagzásnak indult a festék. Gyári küszöbvédő/díszítő cucc van az első küszöbökön, annak a szélénél jelent meg. Lehet, alatta is ez van. Tapasztalat?
Az éves revízióval megnézetem, de elég gáz...

Szia!

Nálam is ez van szomoru1, de gondolom semmi sem tart örökké, a lassan 9 éves autómon az ilyenekből csak egyre több lesz. De ha van egyszerű tüneti kezelés, akkor az engem is érdekelni fog.  Wink

Üdv: V.Tamás  integet2
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #226 Dátum: 2010.04.03 szombat, 20:15:50 »

Szia!

Nálam is ez van szomoru1, de gondolom semmi sem tart örökké, a lassan 9 éves autómon az ilyenekből csak egyre több lesz. De ha van egyszerű tüneti kezelés, akkor az engem is érdekelni fog.  Wink

Üdv: V.Tamás  integet2
Hogyne. Küszöbvédő le, rohadás kijavítása 12 év átrozsdásodásra vállalt garancia keretében, küszöbvédő vissza. Végülis ezért van szervizkönyve a gépnek, vagy mifene. Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #227 Dátum: 2010.04.03 szombat, 21:14:03 »

Hogyne. Küszöbvédő le, rohadás kijavítása 12 év átrozsdásodásra vállalt garancia keretében, küszöbvédő vissza. Végülis ezért van szervizkönyve a gépnek, vagy mifene. Smiley

Hát már akinek van szervízkönyve  szomoru1 (egy németből behozott neppertől vett Mondeón ebből van a legkevesebb, de visszatekert km-ből annál tőbb  nyes) Majd az utat nézem, nem a küszöböt  nyes
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #228 Dátum: 2010.04.04 vasárnap, 09:32:03 »

Sziasztok.

A négy kilincsből 3 szó szerint kiakad folyamatosan. Nyitáskor nem húzza vissza a rugó, és emiatt nem is záródik az ajtó. Mindig figyelni kell, hogy visszanyomjam, ami akkor nem zavaró, ha csak én járok vele, de utasoknál már igen, főleg, ha elfelejtem ellenőrizni és így indulunk el. Mit lehet tenni? Kárpit lebont, kilincs szétszed, wd40-ez?

Hali!
Nálunk a sógornőm Focus-án volt ez a hibajelenség, bár nem állandóan, hanem ritkán.
Én is szétszedtem, beolajoztam, összeraktam azóta pöpec.
No meg ha szétszeded, látod hogy esetleg mi törött el.
Nem WD 40-et használtam, mert szerintem az büdös, hanem a decatlonban a bicajos részlegen lehet
kapni f@sza olajozó sprayt, az teljesen szagtalan.
http://kepfeltoltes.hu/view/100404/P1180379_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Amúgy pü-t is küldök a témában. 

Üdv
Sz
Naplózva
ggyuri
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #229 Dátum: 2010.04.06 kedd, 16:15:51 »

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

A vezető oldali ajtó kicsit le van szállva, a stiftek elkoptak. Vettünk komplett zsanérokat (kettőt), és szeretnénk kicserélni. Tud valaki egy robbantott ábrát küldeni amiben le van írva a szerelés menete? Gondolom a kaszniba van erősítve az anya, és nem kell a belső burkolatot megbontani, de szeretném ha ezt megerősítené valaki.

A másik:

Szeretnénk vonóhorgot felrakatni. Viszont nem tudom, hogy gyárilag van e előkészítése a dolognak, vagy be kell kábelezni a visszajelzőnek a dolgot. Valamint kell-e új hátsó lökhárító.

Köszi a válaszokat előre is!

2002/8 MK3, TDCI 130Le
Naplózva

Mondeo Mk3 2.0 TDCi, 130Le (2002)
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #230 Dátum: 2010.04.06 kedd, 17:58:47 »



Szeretnénk vonóhorgot felrakatni. Viszont nem tudom, hogy gyárilag van e előkészítése a dolognak, vagy be kell kábelezni a visszajelzőnek a dolgot. Valamint kell-e új hátsó lökhárító.

Köszi a válaszokat előre is!

2002/8 MK3, TDCI 130Le
új alsószoknya kell majd a hátsó lökös alá.
A kábelezést ellenőrizni kell, mert elképzelhető, hogy a relék helye ill. a kábelezés a hátsó ülés sorig rendelkezésre áll.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Barney
Vendég
« Új hozzászólás #231 Dátum: 2010.04.08 csütörtök, 18:51:46 »

Sziasztok!

Van egy 2006-os dízel Mondeom. Leszedném a gyári lökhárítókat és ST220-on ami van azokra cserélném.
Ha valaki tud ELSŐ, HÁTSÓ, KÜSZÖB spoilert és lökhárítókat, vagy 4db ST220 Felniket (18 ') az kérem szóljon nekem. Előre is köszönöm!

Naplózva
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #232 Dátum: 2010.04.13 kedd, 12:51:23 »

Barátomnak a kesztyűtartó nyitója adta meg magát.
a belső szerk. jó, a patentos résznél van hiba, lehet, h cserélni kell a teljes zárszerkezetet?
Meg lehet ezt ragasztani pl.?
2005-ös évjárat





Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #233 Dátum: 2010.04.13 kedd, 16:07:54 »

Barátomnak a kesztyűtartó nyitója adta meg magát.
a belső szerk. jó, a patentos résznél van hiba, lehet, h cserélni kell a teljes zárszerkezetet?
Meg lehet ezt ragasztani pl.?
2005-ös évjárat






nekem van ilyen 2005-ös autóból, karc mentes, ha érdekel keress meg
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.13 kedd, 16:12:59 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
szucsiapu
Vendég
« Új hozzászólás #234 Dátum: 2010.04.14 szerda, 21:09:57 »

Sziasztok 2005 ös mondihoz keresek műszerfalat
ha tud valaki irjatok
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #235 Dátum: 2010.04.14 szerda, 21:25:23 »

Sziasztok 2005 ös mondihoz keresek műszerfalat
ha tud valaki irjatok

http://racing-bazar.hu/alkatresz/muszerfal-kormany-legzsak/ford_mondeo_mk3_muszerfal
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
szucsiapu
Vendég
« Új hozzászólás #236 Dátum: 2010.04.14 szerda, 21:39:27 »


A te hirdetésed?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #237 Dátum: 2010.04.14 szerda, 21:46:28 »


A te hirdetésed?
nem csak kerestem neked integet2
am ha minden benne van az jó ár érte. debrecenből 150e-ért vitték el légzsákok meg indítóik nélkül
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
szucsiapu
Vendég
« Új hozzászólás #238 Dátum: 2010.04.14 szerda, 21:54:38 »

nem csak kerestem neked integet2
am ha minden benne van az jó ár érte. debrecenből 150e-ért vitték el légzsákok meg indítóik nélkül
Köszi ezt én is láttam, csak nem vagyok biztos benne ugyan olyan e
 mint a 2005-ös
Naplózva
hun507@vipmail.hu
Vendég
« Új hozzászólás #239 Dátum: 2010.04.21 szerda, 19:27:20 »

A gyárilag kapható javítófesték olyan kiszerelésben van, mint kb a körömlakk, kis ecsettel a kupak belső részén, de ez inkább kőfelverődések javításához alkalmas.
Egyébként nem kell színkód, a szín neve alapján keresik a fényezők, jobb rendszereknél a számítógépben is így szerepel.
Hali, ilyen "körömlakk" kiszerelésű javítófestéket hol lehet kapni, illetve hol lehet megnézni, hogy mi a szín nev/kódja?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #240 Dátum: 2010.04.21 szerda, 19:28:17 »

Hali, ilyen "körömlakk" kiszerelésű javítófestéket hol lehet kapni, illetve hol lehet megnézni, hogy mi a szín nev/kódja?
én a debreceni tescoban vettem ilyet, bár az ottani metál zöld kicsit világosabb volt mint a gyárim
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #241 Dátum: 2010.04.21 szerda, 21:41:29 »

Hali, ilyen "körömlakk" kiszerelésű javítófestéket hol lehet kapni, illetve hol lehet megnézni, hogy mi a szín nev/kódja?

Ford szalonok alvázszám alapján adnak.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #242 Dátum: 2010.04.21 szerda, 21:47:27 »

Ford szalonok alvázszám alapján adnak.
igen?? wow1
és az is ilyen ecsetes vagy fújós??
és mennyiért? persze csak ha tudod integet2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #243 Dátum: 2010.04.21 szerda, 22:08:31 »

igen?? wow1
és az is ilyen ecsetes vagy fújós??
és mennyiért? persze csak ha tudod integet2

Mint a két fajta van, és lakk is jár hozzá.
Vagy 4 vagy 7e Ft.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #244 Dátum: 2010.04.21 szerda, 22:12:02 »

Mint a két fajta van, és lakk is jár hozzá.
Vagy 4 vagy 7e Ft.
és lámpamosóra fedlapot színrefújva mennyiért adnak?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #245 Dátum: 2010.04.21 szerda, 22:53:40 »

és lámpamosóra fedlapot színrefújva mennyiért adnak?
nem kapsz.
Vegyél festetlent, és vegyél festéket. A fedél kb. 2300Ft a festék meg kb. 6500Ft, ami elég 6-8 fedél 2x festésére és lakkozására. Én a Nagy Autóalkatrésztől szoktam ilyet venni.
Alvázszám alapján adja a Ford a festéket.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #246 Dátum: 2010.04.22 csütörtök, 08:38:23 »

és lámpamosóra fedlapot színrefújva mennyiért adnak?

Semennyiért, Neked kell fújatni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #247 Dátum: 2010.04.30 péntek, 15:42:27 »

2001-es évjáratú, 5 ajtós Mondeómra fel tudnám rakni egy 2006-os évjáratú, 5 ajtós Mondeo első- és hátsó lökhárítóját?
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #248 Dátum: 2010.04.30 péntek, 17:29:46 »

Hali!

Megadta magát a deréktámasz. Szerintem eltört, mert hátul nyomja ki az üléskárpitot. Tud valaki valami okos metódust, amivel javítani lehet?

Ja, és erről jut eszembe, hogy ehhez le kell fejteni a kárpitot. Arra rájöttem, hogy a háttámla hátsó kárpitja egy műanyag sínnel van rögzítve, de több egyelőre nem ment. Tudja valaki, hogy hogyan tudom leszedni?

Gabe
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #249 Dátum: 2010.04.30 péntek, 18:17:03 »

Hali!

Megadta magát a deréktámasz. Szerintem eltört, mert hátul nyomja ki az üléskárpitot. Tud valaki valami okos metódust, amivel javítani lehet?

Ja, és erről jut eszembe, hogy ehhez le kell fejteni a kárpitot. Arra rájöttem, hogy a háttámla hátsó kárpitja egy műanyag sínnel van rögzítve, de több egyelőre nem ment. Tudja valaki, hogy hogyan tudom leszedni?

Gabe


Volt hasonló gondom, nekem is nyomta a kárpitot.

A deréktámasz egyik alkatrésze, egy kis fémpálca tört el benne valószínűleg. Ezt nem lehet külön kapni, csak komplett deréktámasz részt, ami tizenhuszonezer. Visznont én legyártattam ezt a fémpálcát párszáz, ezer ft-ból. Kép róla: http://kepfeltoltes.hu/view/100430/F_nyk_pek-0012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha Neked is ez a gondod, akkor vagy csináltass Te is, de akár tudok adni mert többet csináltattam belőle. Wink

Szedd le a kárpitot, nézd meg hogy ez-e a baj.

Igen, egy sínszerű fogja a kárpitot alul.Meg talán még az állítógombokat (deréktámasz, és az ülést előre-hátra döntő) is le kell húzni hozzá.
Én kiszereltem az egész ülést, úgy egyszerűbb a művelet.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.30 péntek, 19:46:40 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.063 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.