Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 04:36:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 ... 111   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 1862468 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #2150 Dátum: 2012.12.11 kedd, 22:46:51 »

A prizma miatt kérdezem, mert sikerült szereznem krómos hátsó lámpát, amiben ugye nincs prizma, mert azoknál a lökösre rakták a prizmát. És nem mindegy, hogy csak azt veszem meg vagy az egész lököst. Ma mondták, hogy ez mindenképp meg kell oldanom, mert nem engedik át a műszakin. A másik megoldás az lenne, hogy a műszakira visszateszem a régi lámpát. Esetleg azt nem tudod, hogy elfogadják-e, hogy ragasztok piros fényvisszaverő csíkot a lökösre?
tényleg?  rinya nemááár.
én is most vettem előző héten egy pár krómost.
és nekem facelift előtti. szóval nincs rajta nekem se prizma rajta.
mennyire biztos az, hogy tényleg nincs benne ilyen fényvisszaverő téma, és kell a változtatás?
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #2151 Dátum: 2012.12.11 kedd, 23:50:22 »

tényleg?  rinya nemááár.
én is most vettem előző héten egy pár krómost.
és nekem facelift előtti. szóval nincs rajta nekem se prizma rajta.
mennyire biztos az, hogy tényleg nincs benne ilyen fényvisszaverő téma, és kell a változtatás?
az enyém facelift1-es és már 3x vizsgázott csíkos (facelift2-es) hátsó lámpával, prizma nélkül, és még nem szóltak érte.
(igaz, a vonóhorog hiányát is harmadszorra vették észre)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #2152 Dátum: 2012.12.12 szerda, 00:01:17 »

az enyém facelift1-es és már 3x vizsgázott csíkos (facelift2-es) hátsó lámpával, prizma nélkül, és még nem szóltak érte.
(igaz, a vonóhorog hiányát is harmadszorra vették észre)
az esetleg tudod, hogy a fl előttiben hol van ez a prizma?
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2153 Dátum: 2012.12.12 szerda, 00:55:27 »

az esetleg tudod, hogy a fl előttiben hol van ez a prizma?

A tolatólámpa körül van a 3 helyzetjelző és azt "öleli" körül a prizma. Majd nézd meg sötétben egy lámpával. Na a krómos lámpáról ez hiányzik és ezt rakták rá a lökös alsó burkolatára.
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #2154 Dátum: 2012.12.12 szerda, 01:28:36 »

A tolatólámpa körül van a 3 helyzetjelző és azt "öleli" körül a prizma. Majd nézd meg sötétben egy lámpával. Na a krómos lámpáról ez hiányzik és ezt rakták rá a lökös alsó burkolatára.
nah ma is tanultam valamit Sad
köszi szépen  integet2 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2155 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 20:24:09 »

nah ma is tanultam valamit Sad
köszi szépen  integet2 integet2

Igazán nincs mit.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2156 Dátum: 2012.12.14 péntek, 13:59:11 »

Sziasztok
Lenne egy kérdésem mégpedig az st lökösből a ködlámpát és a müanyag részt be le lehet e tenni a face liftes normál löküsbe?
nem
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #2157 Dátum: 2012.12.20 csütörtök, 22:51:51 »

FL előtti mk3 5 ajtósnál járt már valamelyikőtök úgy hogy a jobb első ajtó beázik az utastérbe allul ?
Olyan mintha az ajtó karosszéria és a belső műanyag borítás között csorogna be a víz, ha nagyobb esőben vagy autómosóban vagyok.
Pont egy kábelkorbács fölötti gumicsíkon áll meg a víz Sad

Volt valakinek ilyen tapasztalata korábban ?

Köszönöm,

FD.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2158 Dátum: 2012.12.20 csütörtök, 23:22:54 »

FL előtti mk3 5 ajtósnál járt már valamelyikőtök úgy hogy a jobb első ajtó beázik az utastérbe allul ?
Olyan mintha az ajtó karosszéria és a belső műanyag borítás között csorogna be a víz, ha nagyobb esőben vagy autómosóban vagyok.
Pont egy kábelkorbács fölötti gumicsíkon áll meg a víz Sad

Volt valakinek ilyen tapasztalata korábban ?

Köszönöm,

FD.


Szerintem nézd meg a vízlehúzód, hogy a helyén van-e meg, hogy rendesen illeszkedik-e az ablakhoz. Máshol nem folyhat be a víz. Nekem még nem volt ilyen.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2159 Dátum: 2012.12.21 péntek, 09:20:08 »

FL előtti mk3 5 ajtósnál járt már valamelyikőtök úgy hogy a jobb első ajtó beázik az utastérbe allul ?
Olyan mintha az ajtó karosszéria és a belső műanyag borítás között csorogna be a víz, ha nagyobb esőben vagy autómosóban vagyok.
Pont egy kábelkorbács fölötti gumicsíkon áll meg a víz Sad

Volt valakinek ilyen tapasztalata korábban ?

Köszönöm,

FD.

Igen, a hiba az lesz, hogy az ajtó és a kárpit közötti vízzáró szivacs elvált az ajtótól, és ott megy ki a víz az ajtó aljában erre kialakított lyukak helyett, egyenesen a gumikéderre. Ragaszd vissza valamivel, plusz ellenőrizd a vízlehúzókat.
Naplózva
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #2160 Dátum: 2012.12.21 péntek, 13:17:38 »

Igen, a hiba az lesz, hogy az ajtó és a kárpit közötti vízzáró szivacs elvált az ajtótól, és ott megy ki a víz az ajtó aljában erre kialakított lyukak helyett, egyenesen a gumikéderre. Ragaszd vissza valamivel, plusz ellenőrizd a vízlehúzókat.

Remek, köszönöm a tanácsokat ! integet2 Kellemes ünnepeket !
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2161 Dátum: 2012.12.21 péntek, 17:39:16 »

Hello.

Belelehet tenni a sima elsöszériás mk3-ba a krómcsíkos hátsó lámpát egy az egyben? Valamint a hütőrács is cserélhető gond nélkül a krómorsa?

Köszi a választ!

Szia!
A hátsó lámpa cserélhető, de nem lesz legális megfelelő lökhárító nélkül, mert abban a lámpában nincs fényvisszaverő prizma, mert a második facelift során az a lökhárító aljára került. Legalábbis erről volt itt nemrég szó.
A hűtőmaszk cserélhető, de azt hiszem nem fog tökéletesen illeszkedni a lökhárító felső pereméhez, és a motorháztető zárjához való hozzáféréshez körbe kell vágni a nyílás körül, mert a facelift előtti zár nem nyúlik ki annyira, mint az utáni.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2162 Dátum: 2012.12.21 péntek, 21:15:42 »

FL előtti mk3 5 ajtósnál járt már valamelyikőtök úgy hogy a jobb első ajtó beázik az utastérbe allul ?
Olyan mintha az ajtó karosszéria és a belső műanyag borítás között csorogna be a víz, ha nagyobb esőben vagy autómosóban vagyok.
Pont egy kábelkorbács fölötti gumicsíkon áll meg a víz Sad

Volt valakinek ilyen tapasztalata korábban ?

Köszönöm,

FD.
A tükör alatt megy be a vízlehúzónál, rácsöpög az ablak függőleges sínjére, onnan asszem a hangszóróra, majd a kárpit alól folyik a gumikéderre, onnan a szőnyegre  Wink  Én betömítőztem a vízlehúzó végénél a tükör alatt és jó lett.   Ez nekem jópár napomba/estémbe került mire rájöttem, már a szélvédőt akartam kivágni. Akkor még nemtudtam a klubról.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2163 Dátum: 2012.12.21 péntek, 21:22:04 »

A tükör alatt megy be a vízlehúzónál, rácsöpög az ablak függőleges sínjére, onnan asszem a hangszóróra, majd a kárpit alól folyik a gumikéderre, onnan a szőnyegre  Wink  Én betömítőztem a vízlehúzó végénél a tükör alatt és jó lett.   Ez nekem jópár napomba/estémbe került mire rájöttem, már a szélvédőt akartam kivágni. Akkor még nemtudtam a klubról.
Amióta megcsináltam az ajtókon belül, az üvegek aljára a vízvetőket (Relhist alapötletét upgrade-elve), azóta nem ázik be az autó, persze a polifomra is odafigyeltem.  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2164 Dátum: 2012.12.21 péntek, 21:26:28 »

Amióta megcsináltam az ajtókon belül, az üvegek aljára a vízvetőket (Relhist alapötletét upgrade-elve), azóta nem ázik be az autó, persze a polifomra is odafigyeltem.  integet2

Erről tudnál bővebbet írni? Nekem nem sokára lesz szétdöntve az ajtó (kábelköteg csere)és ha már szét van szedve, akkor már megcsinálom ezt is. Köszi
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2165 Dátum: 2012.12.21 péntek, 22:04:08 »

Erről tudnál bővebbet írni? Nekem nem sokára lesz szétdöntve az ajtó (kábelköteg csere)és ha már szét van szedve, akkor már megcsinálom ezt is. Köszi
Az ajtó szigetelő öntapadós P gumiprofil amire eredetileg Relhist gondolt (mármint, hogy az legyen a vízvető) azt el kell felejteni, teszteltem, de később le volt esve az ajtó aljába.


Ilyenből készült a vízvető.
http://bolthely.hu/szilikongumi/id/00958_Zuhanykabin_ajto_szilikon_elvedo_profil__4x19__103_

1. Kárpit lebontása, minden leszerelése, hogy a polifoam szigetelés leszedhető legyen.
2. Éles sniccerrel le kell választani a polifoam borítást.
3. Ablakot félig le kell engedni, méretet venni és méretre vágni a szilikon gumi profilt.
Első ajtóknál, az üveg felfogatása miatt 3 darab kell. Érdemes rögtön mindegyikből 2 darabot csinálni, hogy a másik oldali ajtóhoz is meglegyen. A hátsó ajtóknál 2 darab / ajtó. Összesen 3 méterből kihozható (kb 1500 Ft).
4. FBS ragasztót húzni a gumiprofil "U" részébe (kis kiszerelés elég) és felragasztani az üveg aljára (úgy, hogy a vizet kifelé vezesse).
5. Kötési időt hagyni.
6. Polifoam visszaragasztása (ahol ki kell egészíteni a gyári ragasztót ott tegyük ezt meg).
7. Minden amit leszereltünk azt most vissza.

Kb. Ennyi. Jó időtöltést
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #2166 Dátum: 2012.12.21 péntek, 22:07:50 »

Az ajtó szigetelő öntapadós P gumiprofil amire eredetileg Relhist gondolt (mármint, hogy az legyen a vízvető) azt el kell felejteni, teszteltem, de később le volt esve az ajtó aljába.


Ilyenből készült a vízvető.
http://bolthely.hu/szilikongumi/id/00958_Zuhanykabin_ajto_szilikon_elvedo_profil__4x19__103_

1. Kárpit lebontása, minden leszerelése, hogy a polifoam szigetelés leszedhető legyen.
2. Éles sniccerrel le kell választani a polifoam borítást.
3. Ablakot félig le kell engedni, méretet venni és méretre vágni a szilikon gumi profilt.
Első ajtóknál, az üveg felfogatása miatt 3 darab kell. Érdemes rögtön mindegyikből 2 darabot csinálni, hogy a másik oldali ajtóhoz is meglegyen. A hátsó ajtóknál 2 darab / ajtó. Összesen 3 méterből kihozható (kb 1500 Ft).
4. FBS ragasztót húzni a gumiprofil "U" részébe (kis kiszerelés elég) és felragasztani az üveg aljára (úgy, hogy a vizet kifelé vezesse).
5. Kötési időt hagyni.
6. Polifoam visszaragasztása (ahol ki kell egészíteni a gyári ragasztót ott tegyük ezt meg).
7. Minden amit leszereltünk azt most vissza.

Kb. Ennyi. Jó időtöltést

Csak kíváncsiságból a 4.-es pontban írtakhoz, minek az FBS ha így hagynád nem lenne jó?
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2167 Dátum: 2012.12.21 péntek, 22:11:39 »

Az ajtó szigetelő öntapadós P gumiprofil amire eredetileg Relhist gondolt (mármint, hogy az legyen a vízvető) azt el kell felejteni, teszteltem, de később le volt esve az ajtó aljába.


Ilyenből készült a vízvető.
http://bolthely.hu/szilikongumi/id/00958_Zuhanykabin_ajto_szilikon_elvedo_profil__4x19__103_

1. Kárpit lebontása, minden leszerelése, hogy a polifoam szigetelés leszedhető legyen.
2. Éles sniccerrel le kell választani a polifoam borítást.
3. Ablakot félig le kell engedni, méretet venni és méretre vágni a szilikon gumi profilt.
Első ajtóknál, az üveg felfogatása miatt 3 darab kell. Érdemes rögtön mindegyikből 2 darabot csinálni, hogy a másik oldali ajtóhoz is meglegyen. A hátsó ajtóknál 2 darab / ajtó. Összesen 3 méterből kihozható (kb 1500 Ft).
4. FBS ragasztót húzni a gumiprofil "U" részébe (kis kiszerelés elég) és felragasztani az üveg aljára (úgy, hogy a vizet kifelé vezesse).
5. Kötési időt hagyni.
6. Polifoam visszaragasztása (ahol ki kell egészíteni a gyári ragasztót ott tegyük ezt meg).
7. Minden amit leszereltünk azt most vissza.

Kb. Ennyi. Jó időtöltést
Na majd ha megin beázik megcsinálom. De nem a kocsira akarom már elcseszni azt a kevés szabadidőt ami van
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2168 Dátum: 2012.12.21 péntek, 22:11:44 »

Az ajtó szigetelő öntapadós P gumiprofil amire eredetileg Relhist gondolt (mármint, hogy az legyen a vízvető) azt el kell felejteni, teszteltem, de később le volt esve az ajtó aljába.


Ilyenből készült a vízvető.
http://bolthely.hu/szilikongumi/id/00958_Zuhanykabin_ajto_szilikon_elvedo_profil__4x19__103_

1. Kárpit lebontása, minden leszerelése, hogy a polifoam szigetelés leszedhető legyen.
2. Éles sniccerrel le kell választani a polifoam borítást.
3. Ablakot félig le kell engedni, méretet venni és méretre vágni a szilikon gumi profilt.
Első ajtóknál, az üveg felfogatása miatt 3 darab kell. Érdemes rögtön mindegyikből 2 darabot csinálni, hogy a másik oldali ajtóhoz is meglegyen. A hátsó ajtóknál 2 darab / ajtó. Összesen 3 méterből kihozható (kb 1500 Ft).
4. FBS ragasztót húzni a gumiprofil "U" részébe (kis kiszerelés elég) és felragasztani az üveg aljára (úgy, hogy a vizet kifelé vezesse).
5. Kötési időt hagyni.
6. Polifoam visszaragasztása (ahol ki kell egészíteni a gyári ragasztót ott tegyük ezt meg).
7. Minden amit leszereltünk azt most vissza.

Kb. Ennyi. Jó időtöltést


Az a szilikon gumi profil az az, ami az ablakokra, ajtókra kapható vagy az valami spec cucc?
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2169 Dátum: 2012.12.21 péntek, 22:13:07 »


Az a szilikon gumi profil az az, ami az ablakokra, ajtókra kapható vagy az valami spec cucc?

Bocs nem kérdeztem semmit. Átugrottam a linken.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2170 Dátum: 2012.12.21 péntek, 22:19:28 »

Csak kíváncsiságból a 4.-es pontban írtakhoz, minek az FBS ha így hagynád nem lenne jó?
Azért kell mert az üveg kb 3,3 mm vastag, a profilban a köz meg 4mm. FBS kitölti a teret és még rögzíti is.
Pont akkor közzel nem kaptam szilikon gumit, próbálgattam a boltnál a minta darabokat, ez volt a legjobb.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2171 Dátum: 2012.12.21 péntek, 22:22:58 »

Na majd ha megin beázik megcsinálom. De nem a kocsira akarom már elcseszni azt a kevés szabadidőt ami van
Egyik nap munka után megcsináltam a bal oldalt, másik nap munka után meg a jobb oldalt. 1/2, - max. laza sörözős - egy nap.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #2172 Dátum: 2012.12.21 péntek, 22:23:44 »

Azért kell mert az üveg kb 3,3 mm vastag, a profilban a köz meg 4mm. FBS kitölti a teret és még rögzíti is.
Pont akkor közzel nem kaptam szilikon gumit, próbálgattam a boltnál a minta darabokat, ez volt a legjobb.

Aha. Szóval az üveget beilleszted az U alakba úgy, hogy a szilikon porfil "maradék" szára kifelé nézzen és kifelé vesse a vizet. Ugye? Mert így el tudom képzelni.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2173 Dátum: 2012.12.21 péntek, 23:00:30 »

Aha. Szóval az üveget beilleszted az U alakba úgy, hogy a szilikon porfil "maradék" szára kifelé nézzen és kifelé vesse a vizet. Ugye? Mert így el tudom képzelni.
Így van. Tehát alulról nyomod az üveg élére az U formát, szárral (vízvető) kifelé.  eljen
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2174 Dátum: 2012.12.21 péntek, 23:04:03 »

Egyik nap munka után megcsináltam a bal oldalt, másik nap munka után meg a jobb oldalt. 1/2, - max. laza sörözős - egy nap.
túl sok  smile   
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #2175 Dátum: 2012.12.26 szerda, 05:38:23 »

túl sok  smile   

Szerintem reális. Gratula a munkához!   eljen

Szélvédő beázás témában tudtok mondani pár tippet? Autómosóban beázik a pollenszűrőnél. Legutóbb olyat hallottam, hogy ki kell pucolni a vízelvezetőt, ami a kerékjárati ívben van, de ez nem kamu? szomoru1
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #2176 Dátum: 2012.12.26 szerda, 08:29:22 »

Szerintem reális. Gratula a munkához!   eljen

Szélvédő beázás témában tudtok mondani pár tippet? Autómosóban beázik a pollenszűrőnél. Legutóbb olyat hallottam, hogy ki kell pucolni a vízelvezetőt, ami a kerékjárati ívben van, de ez nem kamu? szomoru1
Pollenszűrős beázásnál a felső takaró műanyag nincs a helyén. Nem pattan be a szélvédő alsó élén lévő sínbe a takaró alján lévő profil, vagy a sín törött (mint az enyémen).
Szervizben nagyon szeretik nem visszarakni rendesen.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #2177 Dátum: 2012.12.26 szerda, 08:29:51 »

Az ajtó szigetelő öntapadós P gumiprofil amire eredetileg Relhist gondolt (mármint, hogy az legyen a vízvető) azt el kell felejteni, teszteltem, de később le volt esve az ajtó aljába.


Ilyenből készült a vízvető.
http://bolthely.hu/szilikongumi/id/00958_Zuhanykabin_ajto_szilikon_elvedo_profil__4x19__103_

1. Kárpit lebontása, minden leszerelése, hogy a polifoam szigetelés leszedhető legyen.
2. Éles sniccerrel le kell választani a polifoam borítást.
3. Ablakot félig le kell engedni, méretet venni és méretre vágni a szilikon gumi profilt.
Első ajtóknál, az üveg felfogatása miatt 3 darab kell. Érdemes rögtön mindegyikből 2 darabot csinálni, hogy a másik oldali ajtóhoz is meglegyen. A hátsó ajtóknál 2 darab / ajtó. Összesen 3 méterből kihozható (kb 1500 Ft).
4. FBS ragasztót húzni a gumiprofil "U" részébe (kis kiszerelés elég) és felragasztani az üveg aljára (úgy, hogy a vizet kifelé vezesse).
5. Kötési időt hagyni.
6. Polifoam visszaragasztása (ahol ki kell egészíteni a gyári ragasztót ott tegyük ezt meg).
7. Minden amit leszereltünk azt most vissza.

Kb. Ennyi. Jó időtöltést
eljen  worship
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2178 Dátum: 2012.12.26 szerda, 09:38:56 »

Pollenszűrős beázásnál a felső takaró műanyag nincs a helyén. Nem pattan be a szélvédő alsó élén lévő sínbe a takaró alján lévő profil, vagy a sín törött (mint az enyémen).
Szervizben nagyon szeretik nem visszarakni rendesen.

+ még azt is érdemes megnézni, hogy a pollenszűrő-ház aljánál jó-e a tömítés.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2179 Dátum: 2012.12.26 szerda, 12:53:10 »

+ még azt is érdemes megnézni, hogy a pollenszűrő-ház aljánál jó-e a tömítés.
vagy a sín a helyén van e az üvegen
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #2180 Dátum: 2012.12.26 szerda, 15:47:10 »

vagy a sín a helyén van e az üvegen
ez így van, de ha már nincs a helyén a ragasztott sín, már megette az egészet a fene....  gun
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2181 Dátum: 2012.12.26 szerda, 17:15:49 »

ez így van, de ha már nincs a helyén a ragasztott sín, már megette az egészet a fene....  gun
nekem is lejár.  vissza kell rakni a helyére és utána jó. csak ezt nem mindenhol teszik meg. nemsokára lesz benne új üveg, azon csak jó lesz.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #2182 Dátum: 2012.12.29 szombat, 03:12:43 »

nekem is lejár.  vissza kell rakni a helyére és utána jó. csak ezt nem mindenhol teszik meg. nemsokára lesz benne új üveg, azon csak jó lesz.

Rendben, ezeket ellenőrizni fogom. worship
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Istvan85
Vendég
« Új hozzászólás #2183 Dátum: 2013.01.01 kedd, 18:51:49 »

Sziasztok!

Segítsége szeretnék kérni tőletek.
2004-es 5-ajtós  Mk3-nál a csomagtérajtó teleszkópok nem tartanak. Az ajtót kinyitom és visszaesik. Biztosan találkoztatok már hasonló problémával.
Kérdésem az lenne hogy ezt a teleszkópot nehéz e kicserélni, ill. javítható-e. Próbáljam meg házilag kicserélni vagy bízzam a szervizre?
A másik problémám szintén a csomagtérajtónál van. A zárszerkezet random kinyílik ha jár a motor , ill. egyátalán nem nyitható ..Ezt mi okozhatja?
Mindkét probléma karácsonykor jött elő. egyik napról a másikra.
Mit gondoltok?

Előre s köszi
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #2184 Dátum: 2013.01.01 kedd, 18:58:58 »

Sziasztok!

Segítsége szeretnék kérni tőletek.
2004-es 5-ajtós  Mk3-nál a csomagtérajtó teleszkópok nem tartanak. Az ajtót kinyitom és visszaesik. Biztosan találkoztatok már hasonló problémával.
Kérdésem az lenne hogy ezt a teleszkópot nehéz e kicserélni, ill. javítható-e. Próbáljam meg házilag kicserélni vagy bízzam a szervizre?
A másik problémám szintén a csomagtérajtónál van. A zárszerkezet random kinyílik ha jár a motor , ill. egyátalán nem nyitható ..Ezt mi okozhatja?
Mindkét probléma karácsonykor jött elő. egyik napról a másikra.
Mit gondoltok?

Előre s köszi
a teleszkópon nem nagy ördöngősség kicserélni.azt hiszem kb 3e ftért már lehet venni/db.
A csomitartó valszeg a mikrokapcsi halála miatt nem működik.   http://mondeo.hu/index.php?topic=5061.msg540454#msg540454
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Istvan85
Vendég
« Új hozzászólás #2185 Dátum: 2013.01.01 kedd, 19:08:49 »

a teleszkópon nem nagy ördöngősség kicserélni.azt hiszem kb 3e ftért már lehet venni/db.
A csomitartó valszeg a mikrokapcsi halála miatt nem működik.   http://mondeo.hu/index.php?topic=5061.msg540454#msg540454


Köszönöm a gyors választ. Akkor nekirugaszkodok házilag :-)
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #2186 Dátum: 2013.01.01 kedd, 20:09:03 »


Köszönöm a gyors választ. Akkor nekirugaszkodok házilag :-)

A csomagtérajtó teleszkópjának a cseréjét kb. tíz perc alatt ki lehet cserélni odahaza is. Érdemes segítséget is hívni, mert az ajtót nem fogja megtartani egy teleszkóp, és úgy le tud csukódni, mintha nem is tartaná egy teleszkóp sem. Könnyebb a csre, ha valaki nyitva tartja addig az ajtót. Amire még figyelni kell, hogy a teleszkóp két darab gömbfejszerű csavarba kapaszkodik, és a teleszkópok végei biztosítva vannak, hogy ne essen le a gömbfejről a teleszkóp. Tehát nem érdemes rángatni cibálni meg ilyesmi, csak miután oldottad ezt a biztosítást. Gyártónként eltérő ennek a biztosításnak a megoldása. A gyárin asszem felül egy vékony fémlemezke van, amit csavarhúzóval ki kell pattintani a helyéről, hogy le tudd venni a teleszkópot. Azon a teleszkópon amit én vettem, azon meg egy kétágú villával volt megoldva a biztosítás. Ki kellett húznom a biztosítóvillát a helyéről félig, akkor a helyére illesztettem a teleszkópot aztán vissza kellett dugni a teleszkópot és kész.  integet2
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #2187 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 00:15:52 »

Üdv!

Facelift előtti és faceliftes grillrácsos első lökhárító mennyire csereszabatos?

Kell valamit még műteni, vagy csak ki és be művelet?

 worship worship
 integet2 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #2188 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 08:21:42 »

Üdv!

Facelift előtti és faceliftes grillrácsos első lökhárító mennyire csereszabatos?

Kell valamit még műteni, vagy csak ki és be művelet?

 worship worship
 integet2 integet2

A zárnál ki kell vágni a faceliftest, hogy beférjen rajta a kulcs. Vagy lehet venni a zárhoz "átalakító" szettet. (olcsóbb a vágás)
A szépséghibája pedig annyi, hogy a lökhárítónál nem passzol más az íve, kicsit eláll. (nem vészes, csak nagyon közelről feltűnő)
A rögzítés ugyanaz.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #2189 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 09:36:12 »

A zárnál ki kell vágni a faceliftest, hogy beférjen rajta a kulcs. Vagy lehet venni a zárhoz "átalakító" szettet. (olcsóbb a vágás)
A szépséghibája pedig annyi, hogy a lökhárítónál nem passzol más az íve, kicsit eláll. (nem vészes, csak nagyon közelről feltűnő)
A rögzítés ugyanaz.
szerintem te a hűtőrácsra gondolsz.
az szerencsére nem tört.
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2190 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 09:56:41 »

Üdv!

Facelift előtti és faceliftes grillrácsos első lökhárító mennyire csereszabatos?

Kell valamit még műteni, vagy csak ki és be művelet?

 worship worship
 integet2 integet2
simán felrakható
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #2191 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 13:48:47 »

Sziasztok!

Pici segítséget kérnék tőletek. Olyan gondom lenne, hogy a bal első ajtónál menet közben valahol befúj a levegő. Nem érzem, de hallom és nagyon zavar, már-már az az ideg szétvet miatta.  Nem jövök rá, hogy honnét jöhet. A gumiszigetelésnél nem találok semmi szakadást vagy egyéb erre utaló nyomot. Tapasztaltatok esetleg hasonlót? Az ajtókárpit egyszer az előttem lévő tulajnál már biztos, hogy le volt szedve, lehet, hogy valami ott nincs rendben?

Előre is köszi!

Üdv, joe
Naplózva
nino666
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 295


E-mail
« Új hozzászólás #2192 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 13:55:32 »

Sziasztok!

Pici segítséget kérnék tőletek. Olyan gondom lenne, hogy a bal első ajtónál menet közben valahol befúj a levegő. Nem érzem, de hallom és nagyon zavar, már-már az az ideg szétvet miatta.  Nem jövök rá, hogy honnét jöhet. A gumiszigetelésnél nem találok semmi szakadást vagy egyéb erre utaló nyomot. Tapasztaltatok esetleg hasonlót? Az ajtókárpit egyszer az előttem lévő tulajnál már biztos, hogy le volt szedve, lehet, hogy valami ott nincs rendben?

Előre is köszi!

Üdv, joe

Szia!

Ez a jelenség nálam is van... Én a gumit körbe lecseréltem, de nálam sem oldotta meg. :S
Szóval engem is érdekelne honnan jöhet a menetközbeni susogás. Wink
Üdv.:
Nino
Naplózva
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #2193 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 13:58:40 »

Szia!

Ez a jelenség nálam is van... Én a gumit körbe lecseréltem, de nálam sem oldotta meg. :S
Szóval engem is érdekelne honnan jöhet a menetközbeni susogás. Wink
Üdv.:
Nino

Szia!

Szuper egy hang, nem?Smiley
Ha tudok valamit akkor írok majd.
Naplózva
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #2194 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 14:17:46 »

Szia!

Szuper egy hang, nem?Smiley
Ha tudok valamit akkor írok majd.

Nekem van két tippem: az egyik a tetősín ahol fel van téve a tetőre, alatta van egy horony amibe fut egy gumi tömítés hátra a kocsi hossztengelyével párhuzamosan és itt ebben a csatornában van egy lyuk a tetősín alja és a kocsi teteje között. Szerintem ott fog susogni. Illetve a másik hely az az első és hátsó ajtó tetejénél van egy kb 2cm rész ahol nincs gumitömítés már az ajtón. Én ide egy öntapadós filccel orvosoltam ezt a problémát. Lehet majd lövök egy két képet, hogy érthetőbb legyen.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #2195 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 14:40:12 »

simán felrakható
remek vagy. köszi.  worship worship integet2 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
joeboy
Vendég
« Új hozzászólás #2196 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 14:59:00 »

Nekem van két tippem: az egyik a tetősín ahol fel van téve a tetőre, alatta van egy horony amibe fut egy gumi tömítés hátra a kocsi hossztengelyével párhuzamosan és itt ebben a csatornában van egy lyuk a tetősín alja és a kocsi teteje között. Szerintem ott fog susogni. Illetve a másik hely az az első és hátsó ajtó tetejénél van egy kb 2cm rész ahol nincs gumitömítés már az ajtón. Én ide egy öntapadós filccel orvosoltam ezt a problémát. Lehet majd lövök egy két képet, hogy érthetőbb legyen.

Szia!

Köszi, azt megköszönjük. Szerintem nekem ott lesz a bibi.
Naplózva
nino666
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 295


E-mail
« Új hozzászólás #2197 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 15:44:19 »

Nekem van két tippem: az egyik a tetősín ahol fel van téve a tetőre, alatta van egy horony amibe fut egy gumi tömítés hátra a kocsi hossztengelyével párhuzamosan és itt ebben a csatornában van egy lyuk a tetősín alja és a kocsi teteje között. Szerintem ott fog susogni. Illetve a másik hely az az első és hátsó ajtó tetejénél van egy kb 2cm rész ahol nincs gumitömítés már az ajtón. Én ide egy öntapadós filccel orvosoltam ezt a problémát. Lehet majd lövök egy két képet, hogy érthetőbb legyen.

Igeeen azt én is +köszönném Wink
Thx Wink
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #2198 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 16:11:21 »

Fl1 lökös rácsa átalakítható fl2esre?
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2199 Dátum: 2013.01.03 csütörtök, 16:36:35 »

Fl1 lökös rácsa átalakítható fl2esre?
Majd egyszer valaki röviden foglalja már össze nekem, hogy mi a különbség az FL1 és az FL2 között! Illetve egészen pontosan mikortól datáljuk a facelift1-et és a 2-őt?
Köszi!
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 ... 111   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.