Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 06:34:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 ... 185   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Futómű  (Megtekintve 2888214 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6100 Dátum: 2015.04.20 hétfő, 20:40:13 »

Nem tudom jó helyre írok e, féltengelyről van szó.
Cserélt már valaki féltengely-csapágyat? Ami a belső féltengelyt támasztja.
Szándékozom cserélni, lehet is kapni külön csak a csapágyat, de mindenhol azt látom, hogy a csapágy mindkét oldalán vastagabb a féltengely mint a csapágy belső átmérője. Hogy lehet azt leszedni?

Pl: Itt lehet látni: http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-MK3-STDCi-TDDi-TDCi-DRIVESHAFT-WITH-BEARING-RIGHT-INTERMEDIATE-SHAFT-/331102672375
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
szucsis75
Vendég
« Új hozzászólás #6101 Dátum: 2015.04.21 kedd, 09:46:52 »

a fékeket méresd meg ütésre.ott lesz a hiba.nem szemre,hanem műszerrel.


Szia alf,

Tegnap próbálgattam a kocsit és azt figyeltem meg, hogy a remegő kormány akkor erősödik, ha egy kicsikét el van fordítva a kormány......
A fékek esetében nem minden sebességi tartományba kellene éreznem a remegő érzést?

Köszi
Naplózva
Thomas85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276



E-mail
« Új hozzászólás #6102 Dátum: 2015.04.21 kedd, 14:54:14 »

Sziasztok. Mi okozhat fémes kattogó hangot a hátsó keréknél? Sima úton is hallani. Fékezésre a hang megszűnik. Valaki találkozott már ilyennel?
Üdv.
Tomi   
Naplózva

2001 MK3 (B4Y) Ghia 2.0 benzin
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6103 Dátum: 2015.04.21 kedd, 17:45:44 »


Szia alf,

Tegnap próbálgattam a kocsit és azt figyeltem meg, hogy a remegő kormány akkor erősödik, ha egy kicsikét el van fordítva a kormány......
A fékek esetében nem minden sebességi tartományba kellene éreznem a remegő érzést?

Köszi
nemcsak fékezéskor,és nem minden tarományban.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.21 kedd, 20:13:18 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Kispusi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 625


BLACK SMOKE & HIGH TORQUE


E-mail
« Új hozzászólás #6104 Dátum: 2015.04.21 kedd, 19:33:26 »

Nem tudom jó helyre írok e, féltengelyről van szó.
Cserélt már valaki féltengely-csapágyat? Ami a belső féltengelyt támasztja.
Szándékozom cserélni, lehet is kapni külön csak a csapágyat, de mindenhol azt látom, hogy a csapágy mindkét oldalán vastagabb a féltengely mint a csapágy belső átmérője. Hogy lehet azt leszedni?

Pl: Itt lehet látni: http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-MK3-STDCi-TDDi-TDCi-DRIVESHAFT-WITH-BEARING-RIGHT-INTERMEDIATE-SHAFT-/331102672375


Nekem már lett cserélve belső féltengely csapágy.
2 éve volt úgy emlékszem h, simán lejött a régi csapágy és vissza az új.
Ki kellett venni teljesen a féltengelyt... széthúztuk teljesen az egészet
Naplózva

2.2 ST TDCi, 2004/9, MACHINE SILVER, DENSO navi, 6 GANG, EGéR-ke OFF, KATALYST OFF, INA, ,CHIP, STRAIGHT PIPE + BLACK SMOKE, FOCUS ST ELSŐ FÉKEK, EBC BETÉT,
Kispusi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 625


BLACK SMOKE & HIGH TORQUE


E-mail
« Új hozzászólás #6105 Dátum: 2015.04.21 kedd, 19:39:01 »


Szia alf,

Tegnap próbálgattam a kocsit és azt figyeltem meg, hogy a remegő kormány akkor erősödik, ha egy kicsikét el van fordítva a kormány......
A fékek esetében nem minden sebességi tartományba kellene éreznem a remegő érzést?

Köszi

Féktárcsa mikor lett cserélve? Ott is szokott gond lenni, amikor cserélik a tárcsát kosz marad a tárcsa
alatt. Akkor már nem tökéletes a tárcsa felfekvése... "ferdén" állhat
Naplózva

2.2 ST TDCi, 2004/9, MACHINE SILVER, DENSO navi, 6 GANG, EGéR-ke OFF, KATALYST OFF, INA, ,CHIP, STRAIGHT PIPE + BLACK SMOKE, FOCUS ST ELSŐ FÉKEK, EBC BETÉT,
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6106 Dátum: 2015.04.21 kedd, 23:56:09 »

Nekem már lett cserélve belső féltengely csapágy.
2 éve volt úgy emlékszem h, simán lejött a régi csapágy és vissza az új.
Ki kellett venni teljesen a féltengelyt... széthúztuk teljesen az egészet


Köszi!
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
szucsis75
Vendég
« Új hozzászólás #6107 Dátum: 2015.04.22 szerda, 10:15:16 »

Féktárcsa mikor lett cserélve? Ott is szokott gond lenni, amikor cserélik a tárcsát kosz marad a tárcsa
alatt. Akkor már nem tökéletes a tárcsa felfekvése... "ferdén" állhat

Köszi, megnézetem.ez okozhatja a kormányrezgést lassú tempónál is?
Naplózva
Szili
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 450


+36309729832


E-mail
« Új hozzászólás #6108 Dátum: 2015.04.22 szerda, 16:16:05 »

Szasztok! Lenne egy kérdésem! Mennyi az et száma egy 2005-ös évjáratu ford mondeonak?
A mondeonak nem tudom de ha a kerékre gondoltál akkor 6,5x16 5x108 ET52 KF 63,4
Naplózva

2004.08... Ford Mondeo 2.0 TDCi GHIA  5 ajtó,EGR OFF,Visteon szabadonfutó, 1 db kormány,4 alukerék+1 pot stb.
R 1 3 5  
 └-┼┼┤   
   2 4 6
fazer070
Vendég
« Új hozzászólás #6109 Dátum: 2015.04.25 szombat, 00:36:51 »

Sziasztok!

Új vagyok a clubban, a futóművel kapcsolatban lenne kérdésem.
Tavaly lett cserélve az autóban (2004 évj. 2.0 16v benzin, kombi) a két első rugó gyárira. Azóta valahogy nem igazán áll össze a futómű, messze nem olyan stabil az autó mint volt. Voltam futóművet beállíttatni, szerintük minden rendben. A héten mennem kellett pár km-t földúton, tele kátyúkkal, azóta még rosszabb a helyzet. Az autó úgy viselkedik mintha jégen mennék, kúszik az úton. Ez kb 70-80 km/h-tól érezhető. Lehetséges hogy a hátsó rugók annyira elfáradtak már, hogy ezért viselkedik így az autó? Azt elfelejtettem mondani, hogy nem kopog, kotyog semmi. Filóztam rajta, hogy cserélni kéne a a hátsó rugókat is. Én gyári rugókat szeretnék venni, de érdekelne a véleményetek, mik a tapasztalataitok a Sachs , Monroe, vagy a Lesjöfors rugókkal?

Előre is köszi a választ!
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.25 szombat, 00:39:23 írta fazer070 » Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #6110 Dátum: 2015.04.25 szombat, 06:39:19 »

Sziasztok!

Új vagyok a clubban, a futóművel kapcsolatban lenne kérdésem.
Tavaly lett cserélve az autóban (2004 évj. 2.0 16v benzin, kombi) a két első rugó gyárira. Azóta valahogy nem igazán áll össze a futómű, messze nem olyan stabil az autó mint volt. Voltam futóművet beállíttatni, szerintük minden rendben. A héten mennem kellett pár km-t földúton, tele kátyúkkal, azóta még rosszabb a helyzet. Az autó úgy viselkedik mintha jégen mennék, kúszik az úton. Ez kb 70-80 km/h-tól érezhető. Lehetséges hogy a hátsó rugók annyira elfáradtak már, hogy ezért viselkedik így az autó? Azt elfelejtettem mondani, hogy nem kopog, kotyog semmi. Filóztam rajta, hogy cserélni kéne a a hátsó rugókat is. Én gyári rugókat szeretnék venni, de érdekelne a véleményetek, mik a tapasztalataitok a Sachs , Monroe, vagy a Lesjöfors rugókkal?

Előre is köszi a választ!
Tisztelt Fórumtárs!
Az futóműnél nem a rugók adják a gépjármű stabilitását. Ezt a feladatot a lengéscsillapítók látják el mégpedig úgy, hogy leszorítják a kerekeket az úttestre. Ellenkező esetben a kocsi imbolyog, instabil, sőt kanyarban, kifejezetten veszélyes, kiszámíthatatlanná válik. Javaslom egy teljes lengéscsillapító mérés elvégzését. A rugócsere önmagában nem indokolja az instabilitást. Feltételezem, hogy a rugócsere alkalmával nem csesztek el valamit a futóműelemeknél. Megjegyzem ennek a futóművizsgálatnál ki kellett volna jönnie. wave
Tisztelettel László! worship
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.25 szombat, 06:41:53 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
fazer070
Vendég
« Új hozzászólás #6111 Dátum: 2015.04.25 szombat, 10:05:23 »

Tisztelt Fórumtárs!
Az futóműnél nem a rugók adják a gépjármű stabilitását. Ezt a feladatot a lengéscsillapítók látják el mégpedig úgy, hogy leszorítják a kerekeket az úttestre. Ellenkező esetben a kocsi imbolyog, instabil, sőt kanyarban, kifejezetten veszélyes, kiszámíthatatlanná válik. Javaslom egy teljes lengéscsillapító mérés elvégzését. A rugócsere önmagában nem indokolja az instabilitást. Feltételezem, hogy a rugócsere alkalmával nem csesztek el valamit a futóműelemeknél. Megjegyzem ennek a futóművizsgálatnál ki kellett volna jönnie. wave
Tisztelettel László! worship

Szia László!

Köszi a gyors választ, de probléma sajnos nem ilyen egyszerű!  falbav
A telók is jók, ki lettek mérve, illetve közben volt az autó műszakin is és simán átment. A furcsa az, hogy azóta van ez a probléma mióta cserélve lettek elöl a rugók. Én is arra gyanakodtam hogy elcsesztek valamit a csere közben, de azóta szét lett szedve megint, újra összerakva és nem sok minden változott.
Naplózva
Kispusi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 625


BLACK SMOKE & HIGH TORQUE


E-mail
« Új hozzászólás #6112 Dátum: 2015.04.27 hétfő, 18:25:47 »

Sziasztok!

Új vagyok a clubban, a futóművel kapcsolatban lenne kérdésem.
Tavaly lett cserélve az autóban (2004 évj. 2.0 16v benzin, kombi) a két első rugó gyárira. Azóta valahogy nem igazán áll össze a futómű, messze nem olyan stabil az autó mint volt. Voltam futóművet beállíttatni, szerintük minden rendben. A héten mennem kellett pár km-t földúton, tele kátyúkkal, azóta még rosszabb a helyzet. Az autó úgy viselkedik mintha jégen mennék, kúszik az úton. Ez kb 70-80 km/h-tól érezhető. Lehetséges hogy a hátsó rugók annyira elfáradtak már, hogy ezért viselkedik így az autó? Azt elfelejtettem mondani, hogy nem kopog, kotyog semmi. Filóztam rajta, hogy cserélni kéne a a hátsó rugókat is. Én gyári rugókat szeretnék venni, de érdekelne a véleményetek, mik a tapasztalataitok a Sachs , Monroe, vagy a Lesjöfors rugókkal?

Előre is köszi a választ!


Nem lehet h, valamelyik szilent adta meg magát szerelés közben..
Naplózva

2.2 ST TDCi, 2004/9, MACHINE SILVER, DENSO navi, 6 GANG, EGéR-ke OFF, KATALYST OFF, INA, ,CHIP, STRAIGHT PIPE + BLACK SMOKE, FOCUS ST ELSŐ FÉKEK, EBC BETÉT,
fazer070
Vendég
« Új hozzászólás #6113 Dátum: 2015.04.27 hétfő, 18:57:16 »


Nem lehet h, valamelyik szilent adta meg magát szerelés közben..

Szia Kispusi!
 
Elvileg lehet, de átnéztünk már mindent a futóműben. Silentek, gömbfejek, stb.

Megtudná valaki mondani, hogy mi a különbség a 2 gátló között?

Mindkettő Sachs Super Touring, egyik SFE36X112A (ez az olcsóbb) a másik pedig SFE36/22X112A ez a drágább. Mindkettőt a mk3 2.0.16v benya kombihoz való.
Naplózva
Kispusi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 625


BLACK SMOKE & HIGH TORQUE


E-mail
« Új hozzászólás #6114 Dátum: 2015.04.27 hétfő, 19:16:03 »

Szia Kispusi!
 
Elvileg lehet, de átnéztünk már mindent a futóműben. Silentek, gömbfejek, stb.

Megtudná valaki mondani, hogy mi a különbség a 2 gátló között?

Mindkettő Sachs Super Touring, egyik SFE36X112A (ez az olcsóbb) a másik pedig SFE36/22X112A ez a drágább. Mindkettőt a mk3 2.0.16v benya kombihoz való.



Akkor kizárásos alapon marad a hátsó rész. Lehet h, mivel az eleje rendben van
jobban kihozza a mozgást a rossz hátsó rész....
Naplózva

2.2 ST TDCi, 2004/9, MACHINE SILVER, DENSO navi, 6 GANG, EGéR-ke OFF, KATALYST OFF, INA, ,CHIP, STRAIGHT PIPE + BLACK SMOKE, FOCUS ST ELSŐ FÉKEK, EBC BETÉT,
SOAD
Vendég
« Új hozzászólás #6115 Dátum: 2015.05.02 szombat, 21:34:23 »

Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, amivel már elég rég óta szenvedek és még mindig nem oldódott meg.
Van egy furcsa zaj, ami nagyon idegesít és senki se tudja megmondani, hogy mi okozhatja. A hibajelenséget feltöltöttem jutyúbra, légyszi véleményezzétek:

https://www.youtube.com/watch?v=oLmLjJU29nk

Először elvittem egy közeli autószerelőhöz, ott lecserélték a jobb első kerékcsapágyat, 2. körben a jobb hátsót is. Nem oldotta meg.
Utána gondoltam a márkaszerviz többet tud, ott lecseréltették a kettőstömegűt. Ez sem oldotta meg.
Már ráköltöttem 220ezret, de azóta is hallom. Most a márkaszerviz azt mondta, hogy a jobb hátsó féknyereg nem tuti, le kellene cserélni.
Szerintetek mi okozhatja? Lehetséges, hogy valóban a fék? Én úgy vettem észre, hogy ha elindulok, akkor még nem hallani, de pár fékezés után már igen.
A hangot egyébként úgy is produkálja, ha nincs sebességben, a felvételen is üresben van az autó és úgy gurulok 90-100 körül.

Szeretnélek megkérdezni titeket is, mielőtt megint otthagyok egy nem kis összeget a szervizben, mert mint láthatjátok teljesen laikus vagyok és bármit képes vagyok kifizetni a szerelőnek.
Előre is köszi!

Mondeo MK3, 2001, 2.0 benzin, 4 ajtós
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.02 szombat, 22:51:56 írta SOAD » Naplózva
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6116 Dátum: 2015.05.03 vasárnap, 09:38:32 »

Sziasztok,

Egy olyan problémám lenne, amivel már elég rég óta szenvedek és még mindig nem oldódott meg.
Van egy furcsa zaj, ami nagyon idegesít és senki se tudja megmondani, hogy mi okozhatja. A hibajelenséget feltöltöttem jutyúbra, légyszi véleményezzétek:

https://www.youtube.com/watch?v=oLmLjJU29nk

Először elvittem egy közeli autószerelőhöz, ott lecserélték a jobb első kerékcsapágyat, 2. körben a jobb hátsót is. Nem oldotta meg.
Utána gondoltam a márkaszerviz többet tud, ott lecseréltették a kettőstömegűt. Ez sem oldotta meg.
Már ráköltöttem 220ezret, de azóta is hallom. Most a márkaszerviz azt mondta, hogy a jobb hátsó féknyereg nem tuti, le kellene cserélni.
Szerintetek mi okozhatja? Lehetséges, hogy valóban a fék? Én úgy vettem észre, hogy ha elindulok, akkor még nem hallani, de pár fékezés után már igen.
A hangot egyébként úgy is produkálja, ha nincs sebességben, a felvételen is üresben van az autó és úgy gurulok 90-100 körül.

Szeretnélek megkérdezni titeket is, mielőtt megint otthagyok egy nem kis összeget a szervizben, mert mint láthatjátok teljesen laikus vagyok és bármit képes vagyok kifizetni a szerelőnek.
Előre is köszi!

Mondeo MK3, 2001, 2.0 benzin, 4 ajtós

Ha gumik jók, centírozottak, akkor esetleg a féltengelyeket/féltengely csapágyat kellene megvizsgálni. Sok más nem már nem maradt.  vigyor3

UI: Bírom mikor szakszervizek, vagy akármilyen szervíz úgy cserél sok tízezres alkatrészeket, hogy az nem oldja meg a problémát. Akkor miért kéne kifizetni? Ha lenne valami törvény rá, hogy ilyen esetben ingyenes a javítás, hidd el, elsőre megtalálnák a gondot. Egyik ok amiért utáltam szervízbe vinni az autót ha valami nehezebben behatárolható baja volt az autónak.

UI2: Miért cserélnek csapágyat 1 oldalon??? Ha az egyik *** akkor a másik is hamarosan megadja magát. Annak idején csak az egyik rugót cserélték nekem ki elől, 2 hét múlva eltört a másik is. Amiből 2 van és ugyanúgy használod, nem párba kéne cserélni?
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.03 vasárnap, 10:22:26 írta Bleky » Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #6117 Dátum: 2015.05.08 péntek, 17:21:34 »

Sziasztok!
A bal hátsó kerékagy csapágyam beadta a kulcsot.
Ezek a 30K HUF környékiek mennyire megbízhatóak?
Kombi és nem kombi között van különbség? FL előtti és utáni féknyerges között van különbség?

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80210000-hatso-futomu-alkatreszek/80210094-hatso-kerekagy-es-csapagy/2855-hatso-kerekagy-csapaggyal-ford-mondeo-2000-2007

A gyári árából majdnem 3  kijön  wow1 levele
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6118 Dátum: 2015.05.08 péntek, 21:17:33 »

Sziasztok!
A bal hátsó kerékagy csapágyam beadta a kulcsot.
Ezek a 30K HUF környékiek mennyire megbízhatóak?
Kombi és nem kombi között van különbség? FL előtti és utáni féknyerges között van különbség?

https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80210000-hatso-futomu-alkatreszek/80210094-hatso-kerekagy-es-csapagy/2855-hatso-kerekagy-csapaggyal-ford-mondeo-2000-2007

A gyári árából majdnem 3  kijön  wow1 levele
én a legolcsóbbat venném meg.még akkor is ha 2évente cserélni kellene.... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #6119 Dátum: 2015.05.09 szombat, 08:29:28 »

Ha gumik jók, centírozottak, akkor esetleg a féltengelyeket/féltengely csapágyat kellene megvizsgálni. Sok más nem már nem maradt.  vigyor3

UI: Bírom mikor szakszervizek, vagy akármilyen szervíz úgy cserél sok tízezres alkatrészeket, hogy az nem oldja meg a problémát. Akkor miért kéne kifizetni? Ha lenne valami törvény rá, hogy ilyen esetben ingyenes a javítás, hidd el, elsőre megtalálnák a gondot. Egyik ok amiért utáltam szervízbe vinni az autót ha valami nehezebben behatárolható baja volt az autónak.

UI2: Miért cserélnek csapágyat 1 oldalon??? Ha az egyik *** akkor a másik is hamarosan megadja magát. Annak idején csak az egyik rugót cserélték nekem ki elől, 2 hét múlva eltört a másik is. Amiből 2 van és ugyanúgy használod, nem párba kéne cserélni?

A két oldalon a csapágyak nagyon nem egyforma terhelést kapnak. Rendesen a jobbos sokkal többet - az út széle inkább kátyúsabb, mint a sáv belső széle.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
SOAD
Vendég
« Új hozzászólás #6120 Dátum: 2015.05.11 hétfő, 10:06:16 »

Ha gumik jók, centírozottak, akkor esetleg a féltengelyeket/féltengely csapágyat kellene megvizsgálni. Sok más nem már nem maradt.  vigyor3

UI: Bírom mikor szakszervizek, vagy akármilyen szervíz úgy cserél sok tízezres alkatrészeket, hogy az nem oldja meg a problémát. Akkor miért kéne kifizetni? Ha lenne valami törvény rá, hogy ilyen esetben ingyenes a javítás, hidd el, elsőre megtalálnák a gondot. Egyik ok amiért utáltam szervízbe vinni az autót ha valami nehezebben behatárolható baja volt az autónak.

UI2: Miért cserélnek csapágyat 1 oldalon??? Ha az egyik *** akkor a másik is hamarosan megadja magát. Annak idején csak az egyik rugót cserélték nekem ki elől, 2 hét múlva eltört a másik is. Amiből 2 van és ugyanúgy használod, nem párba kéne cserélni?

No a gumik voltak a bűnösek.
Ugyanitt eladó 4db Goodyear nyári gumi (205/55/R16). Mélység szempontjából még bőven jók, csak kicsit hangosak Smiley
Naplózva
fgabor
Vendég
« Új hozzászólás #6121 Dátum: 2015.05.15 péntek, 09:10:11 »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a következő problémára. Kb. 2 hónapja a  jobb hátsó kerék felől furcsa zuhogó hangot kezdtem hallani kisebb döccenőknél. Érdekes, hogy nagyobbaknál nem hallatszik. A hang olyan mint amikor egy üres lemezláda zuhog a csomagtartóban. A szerelőmmel átnéztük a futóművet, megfeszegette, megrázta, semmi. A lengéscsillapítókat (Sachs) kb. 1 hónapja cseréltük mert azok már amúgy is rászorultak. A hang ugyanúgy megvan. Ha erre tudnátok megoldást. Még annyit írnék, hogy kerékcserénél észrevettem, hogy a rugó alatt lógott egy gumigyűrű amikor fel volt emelve az autó. Az autó 2004-es, kombi, 2.0TDCi ha ez számít.

Köszönettel: fgabor
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6122 Dátum: 2015.05.15 péntek, 10:01:24 »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a következő problémára. Kb. 2 hónapja a  jobb hátsó kerék felől furcsa zuhogó hangot kezdtem hallani kisebb döccenőknél. Érdekes, hogy nagyobbaknál nem hallatszik. A hang olyan mint amikor egy üres lemezláda zuhog a csomagtartóban. A szerelőmmel átnéztük a futóművet, megfeszegette, megrázta, semmi. A lengéscsillapítókat (Sachs) kb. 1 hónapja cseréltük mert azok már amúgy is rászorultak. A hang ugyanúgy megvan. Ha erre tudnátok megoldást. Még annyit írnék, hogy kerékcserénél észrevettem, hogy a rugó alatt lógott egy gumigyűrű amikor fel volt emelve az autó. Az autó 2004-es, kombi, 2.0TDCi ha ez számít.

Köszönettel: fgabor
kutyacsont.?!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fgabor
Vendég
« Új hozzászólás #6123 Dátum: 2015.05.15 péntek, 10:29:47 »

kutyacsont.?!
Köszönöm!
Naplózva
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #6124 Dátum: 2015.05.15 péntek, 10:42:05 »

a rugó alatt lógott egy gumigyűrű amikor fel volt emelve az autó...

Nem a rugó tört el? http://www.talkford.com/community/topic/157691-broken-coil-spring/
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
szucsis75
Vendég
« Új hozzászólás #6125 Dátum: 2015.05.22 péntek, 10:21:00 »

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy ha a jelenlegi 17' kerekemet 205/50 le akarom cserélni 16' ballonosabb kerékre, akkor milyen gumiméretet kell választanom?

Esetleg valakit nem érdekel egy csere?  (vadonat új nyári gumik vannak rajta + van 4 db téli is)

Köszi
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #6126 Dátum: 2015.05.22 péntek, 10:42:58 »

Sziasztok,

Szeretném megkérdezni, hogy ha a jelenlegi 17' kerekemet 205/50 le akarom cserélni 16' ballonosabb kerékre, akkor milyen gumiméretet kell választanom?

Esetleg valakit nem érdekel egy csere?  (vadonat új nyári gumik vannak rajta + van 4 db téli is)

Köszi

205/55R16
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
FokaDriver
Vendég
« Új hozzászólás #6127 Dátum: 2015.05.23 szombat, 16:51:54 »

Szevasztok,

Fél éve cseréltettem hosszabbik féltengelyt,utána kifogástalan lett a futómű, most olajcsere során láttam hogy a váltóműből könnyezzik a váltóolaj a féltengelynél. Ez mennyire veszélyes ? Fogalmam sincs mennyi váltóolaj fogyhatott el...
Itt szimmering van ? Ezt lehet cserélni ? Gyári vagy jó az utángyártott ?  Mindent választ előre köszönök !

Képek:
https://www.dropbox.com/s/drz45lxvz343hx3/DSC_0814.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/h9uknx79nvxjqjk/DSC_0815.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/71q8q34ni2l418q/DSC_0818.JPG?dl=0
üdv, FD.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.23 szombat, 16:56:08 írta FokaDriver » Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #6128 Dátum: 2015.05.23 szombat, 17:05:39 »

Szevasztok,

Fél éve cseréltettem hosszabbik féltengelyt,utána kifogástalan lett a futómű, most olajcsere során láttam hogy a váltóműből könnyezzik a váltóolaj a féltengelynél. Ez mennyire veszélyes ? Fogalmam sincs mennyi váltóolaj fogyhatott el...
Itt szimmering van ? Ezt lehet cserélni ? Gyári vagy jó az utángyártott ?  Mindent választ előre köszönök !

Képek:
https://www.dropbox.com/s/drz45lxvz343hx3/DSC_0814.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/h9uknx79nvxjqjk/DSC_0815.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/71q8q34ni2l418q/DSC_0818.JPG?dl=0
üdv, FD.



Szimering van, cserélhető, gyárit vegyél.
https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80200000-elso-futomu-alkatreszek/80200334-elso-feltengely-szimering/11631-szimering-feltengely-ford
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


E-mail
« Új hozzászólás #6129 Dátum: 2015.05.24 vasárnap, 19:21:29 »

Sziasztok
Erdekes hangra lettem figyelmes:
-allo helyzetben ha elforditom a kormanyt mondjuk 30 fokot, es tartom abban a pozicioban, fura sziszego hang hallatszik a kormanyoszlop alol. Ha elengedem a kormanyt a hang megszunik. Tehat csak akkor sziszeg amikor ugymond "feszitem"(tartom) a kormanyt , ha el van engedve , barmilyen szogben is all , nincs ez a hang. Mi lehet ez?
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
SzMagus87
Vendég
« Új hozzászólás #6130 Dátum: 2015.06.02 kedd, 07:39:57 »

Sziasztok.
Nem tudom hogy jó helyre írom e be a kérdésem de nincs köztetek olyan aki javít lemezfelnit és rendesen is megtudja csinálni? Sajnos üt 2 db Mk3 gyári lemez.
Köszönöm
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #6131 Dátum: 2015.06.02 kedd, 09:08:20 »

Szevasztok,

Fél éve cseréltettem hosszabbik féltengelyt,utána kifogástalan lett a futómű, most olajcsere során láttam hogy a váltóműből könnyezzik a váltóolaj a féltengelynél. Ez mennyire veszélyes ? Fogalmam sincs mennyi váltóolaj fogyhatott el...
Itt szimmering van ? Ezt lehet cserélni ? Gyári vagy jó az utángyártott ?  Mindent választ előre köszönök !

Képek:
https://www.dropbox.com/s/drz45lxvz343hx3/DSC_0814.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/h9uknx79nvxjqjk/DSC_0815.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s/71q8q34ni2l418q/DSC_0818.JPG?dl=0
üdv, FD.


Mikor a féltengelyt cserélték, akkor cseréltek szimeringet is, igaz?
Ha igen, akkor fél évet bírt ki a szimering?
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Borso76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #6132 Dátum: 2015.06.05 péntek, 19:28:02 »

Üdvözlök mindenkit!

nekem olyan gondom van hogyha a kormányt tekerem álló helyzetben jobbra balra akkor ropogó hangot hallani. Mi lehet a hiba válaszotokat előre köszönöm 
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6133 Dátum: 2015.06.05 péntek, 19:50:03 »

Üdvözlök mindenkit!

nekem olyan gondom van hogyha a kormányt tekerem álló helyzetben jobbra balra akkor ropogó hangot hallani. Mi lehet a hiba válaszotokat előre köszönöm 
álló helyzetben soha ne tegerd a kormányt! vigyor3

amúgy meg toronycsapágy.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Borso76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #6134 Dátum: 2015.06.05 péntek, 20:09:16 »

köszönöm válaszod és ezzel még lehet menni? mert még előttem áll 2200km
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6135 Dátum: 2015.06.05 péntek, 20:15:08 »

köszönöm válaszod és ezzel még lehet menni? mert még előttem áll 2200km
szerintem haza tudsz vele jönni.de ha indulnál éppen nyaralni,akkor inkább cseréltesd ki.kb fél-egy óra a csere.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Borso76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #6136 Dátum: 2015.06.05 péntek, 20:17:30 »

köszönöm a válaszod minden jót
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #6137 Dátum: 2015.06.06 szombat, 08:17:48 »

Sziasztok.
Nem tudom hogy jó helyre írom e be a kérdésem de nincs köztetek olyan aki javít lemezfelnit és rendesen is megtudja csinálni? Sajnos üt 2 db Mk3 gyári lemez.
Köszönöm

 Felniklinika.
Naplózva
gazember77
Vendég
« Új hozzászólás #6138 Dátum: 2015.06.09 kedd, 15:10:16 »

Sziasztok!
Mire tippelnétek a tünet alapján:
ha a kormány teljesen középen áll, és lassan, gyengén el akarom húzni jobbra, ellenáll, majd egy kis roppanás után megindul. Balra húzásnál nem csinálja, illetve ha csak egy kicsit  is ki van már tekerve valamerre a kormány, akkor sem. Ja, és csak hidegen, azaz néhány km megtétele után megszűnik a jelenség.
Kormánymű? Szervó? Vagy valami más lehet?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #6139 Dátum: 2015.06.10 szerda, 00:04:49 »

Sziasztok!
Mire tippelnétek a tünet alapján:
ha a kormány teljesen középen áll, és lassan, gyengén el akarom húzni jobbra, ellenáll, majd egy kis roppanás után megindul. Balra húzásnál nem csinálja, illetve ha csak egy kicsit  is ki van már tekerve valamerre a kormány, akkor sem. Ja, és csak hidegen, azaz néhány km megtétele után megszűnik a jelenség.
Kormánymű? Szervó? Vagy valami más lehet?

Kormánymű.

Ne használd, csak ha nagyon muszáj (olvasd: amíg elmész vele a szerelőhöz), mert ha beáll fixen, bajban vagy.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
gazember77
Vendég
« Új hozzászólás #6140 Dátum: 2015.06.10 szerda, 15:19:31 »

Köszönöm!
Ha tényleg az lesz, az cserét jelent, vagy javítható az ilyen?
És nagyságrendileg mekkora érvágásra  számíthatok?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #6141 Dátum: 2015.06.10 szerda, 21:33:16 »

Köszönöm!
Ha tényleg az lesz, az cserét jelent, vagy javítható az ilyen?
És nagyságrendileg mekkora érvágásra  számíthatok?

Nőgyógyásznak való műtét kivenni, felújíttatni lehet.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
laza
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176



E-mail
« Új hozzászólás #6142 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 19:35:32 »

Sziasztok! Van nekem egy flakon ,Valvoline Moly Fortified MP Grease NLG 1-2 zsírom itthon.Adatlapját néztem de nem igazán egyértelmű nekem.Szerintetek jó-e a féltengely csuklóhoz? Ugyanis ép a porvédőharang nincs repedés rajta se elszakadva.A porvédőgumi bilincse alól verte ki a zsírt"valószínű,hogy nem volt eléggé megszorítva"kerékagy csapágy csere után.200-300 km mehettem vele így rinya
Ha mégis cserélnem kell a féltengely csuklót,mit ajánlanátok nekem? Ami megbízható de nem horror áron adják.
Naplózva

2004 Ford Mondeo 2,0 tdci bvy kombi 6 seb. 130 Le Machine Silver (met) EGR off
netcore
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1107


netcoore@gmai.com
E-mail
« Új hozzászólás #6143 Dátum: 2015.06.13 szombat, 07:44:37 »

este fél8kor nekikezdeni az udvaron a komplett rugócserének nem tűnt rossz ötletnek...
tengejcsonk csavar eltört, talpas szétszakadt...hajnal 2kor még légkulccsal kínoztuk de kész lett Cheesy
-6cm Cheesy
Naplózva

0670-5882782


A nőknek 70 házimunkához kell érteniük:a főzés és a 69!
Mk4 2008 2,0Tdci 143Le? Titanium-x
Ex:Focus mk2 1,6tdci kombi 18"
R.I.P. Mondeo mk3(2002)2.0 tddi(tdci vgt turbo 1,5bar boost+csipsz)kombi -8cm
mpalfy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47



E-mail
« Új hozzászólás #6144 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 11:38:16 »

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.
A problémám a következő:

Az autó fékezésnél ráz (pedál, kormány, kasztni), csak fékezésnél 110 feletti tempónál. Ez eddig fék Smiley
Ezt a jelenséget az autó a nyári 16-os alufelnivel követi el. A fékek elvileg fékpados mérés alapján jók (állítólag nem ütnek), lengéscsillapítók jók.
Voltam futóművesnél, szerinte jó.
Gumisnál: vettem rá 4 új Michelin gumit. Centír, felni szerinte rendben.
másik gumisnál: centír, felni, gumi rendben.
autószerelő: a hátsó stabrúdnakk valamelyik szilentjei döglöttek. kicseréltettem. Jelenség maradt.

Ha a fék lenne nem kellene éreznem alacsonyabb sebességnél, hogy pulzál a fékpedál a lábam alatt? Illetve a hiba diagnosztizálásnál még nehezítő körülmény, hogy visszateszem rá a téli acélfelni a Pirelli téligumikkal akkor hibátlan az autó.

Esetleg van valakinek valami ötlete?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Miklós
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.15 hétfő, 11:40:36 írta mpalfy » Naplózva

Ember kűzdj és bízva szívjál!
Ford Escort MK7 1.4 EFI 1999
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 2007 (N7BA)
autokiller
Vendég
« Új hozzászólás #6145 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 14:35:59 »

Üdv!

Valaki meg tudná mondani, hogy MKIII kombi Mondeóba milyen légrugó való? Úgy értem, hogy a meglévő spirál rugóban tennék egy betétet, amit fel lehet fújni, mert állandó kockára rakott csomagtartóval járok és láthatóan ül a hátulja. Találtam az OLX.hu-n egy párat 8 ezerért, de nem tudom, hogy a 8,5x20cm-es méret jó a szekerembe.
Köszönet előre is ha valaki tud segíteni.

autokiller

Ui: Ha valaki jó áron tud eladó szettet, természetesen az is érdekel. Gumi pogácsákkal, meg ami kell hozzá.
Naplózva
netcore
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1107


netcoore@gmai.com
E-mail
« Új hozzászólás #6146 Dátum: 2015.06.15 hétfő, 16:18:07 »

Üdv!

Valaki meg tudná mondani, hogy MKIII kombi Mondeóba milyen légrugó való? Úgy értem, hogy a meglévő spirál rugóban tennék egy betétet, amit fel lehet fújni, mert állandó kockára rakott csomagtartóval járok és láthatóan ül a hátulja. Találtam az OLX.hu-n egy párat 8 ezerért, de nem tudom, hogy a 8,5x20cm-es méret jó a szekerembe.
Köszönet előre is ha valaki tud segíteni.

autokiller

Ui: Ha valaki jó áron tud eladó szettet, természetesen az is érdekel. Gumi pogácsákkal, meg ami kell hozzá.
azt veddmeg jólesz
én tőle vettem anno:+36709418296
Naplózva

0670-5882782


A nőknek 70 házimunkához kell érteniük:a főzés és a 69!
Mk4 2008 2,0Tdci 143Le? Titanium-x
Ex:Focus mk2 1,6tdci kombi 18"
R.I.P. Mondeo mk3(2002)2.0 tddi(tdci vgt turbo 1,5bar boost+csipsz)kombi -8cm
autokiller
Vendég
« Új hozzászólás #6147 Dátum: 2015.06.16 kedd, 13:05:50 »

azt veddmeg jólesz
én tőle vettem anno:+36709418296


THX! Megrendeltem!
Naplózva
CáPeti
Vendég
« Új hozzászólás #6148 Dátum: 2015.06.22 hétfő, 17:58:55 »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy próbált-e már valaki a gyári MKIII-as 17-es felnire (6,5x17) 205/50 helyett 215/50-es gumit felrakni ?
Elméletileg épp jó rá, de inkább hagyatkoznék a tapasztalatokra.
Felmegy rá?  Jó lesz?

Köszönöm:
Peti
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #6149 Dátum: 2015.06.22 hétfő, 20:17:17 »

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy próbált-e már valaki a gyári MKIII-as 17-es felnire (6,5x17) 205/50 helyett 215/50-es gumit felrakni ?
Elméletileg épp jó rá, de inkább hagyatkoznék a tapasztalatokra.
Felmegy rá?  Jó lesz?

Köszönöm:
Peti

nekem 225/50/17 volt fenn.simán.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 ... 185   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.067 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.