Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.09 kedd, 02:00:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 239 240 241 242 243 244 245 [246] 247 248 249 250 251 252 253 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10599880 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
virus-5
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


virus-5@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #12250 Dátum: 2012.09.23 vasárnap, 20:27:15 »

Sziasztok.

Érdeklődnék nálam tapasztaltabbaktól. Angol autoból szeretnék ülést áttenni az enyimbe, de azt mondták, hogy sok vele a probléma! Légzsák hiba, foglaltság jeladó, öv jeladó. Ha valakimak van ilyen tapasztalata legyen szíves azt megosztani velem.

Köszönöm.  worship
Naplózva

2003, Mondeo kombi 2.0 TDDI 115LE
rnagy8
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 457


E-mail
« Új hozzászólás #12251 Dátum: 2012.09.23 vasárnap, 21:11:56 »

Ha a klíma ennyire érzékeny lenne, akkor a rendszer gondoskodna róla, hogy teszem azt, havonta egyszer indítsa már be.
Gondolom nem kell konkrét példákkal jönnöm, hogy szemléltessem a Ford-ot mennyire nem érdekli, hogy pl. elmegy-e a tömítésed és a gázod, vagy tegyük fel megszorul a kompresszorod mert a kenésére szánt olaj dekkolás közben szépen elvándorol oda, ahol aztán nem sokat segít a belső alkatrészek kenésében.
A Fordot az érdekli, hogy megvedd az autót újonnan és a garancia alatt ne romoljon el benne semmi.  levele

Íratlan szabály, klímát beindítjuk legalább havonta egyszer akkor is ha nem indokolja a hőérzet... Ez annyira kicsi dolog, hogy ha nem hinném el, akkor is megcsinálnám már csak a lelki békémért.

Az meg, hogy a klímázás miatt párásodik az autó, félig igaz. Én például nem állítom le AC ON állással, hanem az utolsó pár percben már ECO-ban megyek. Ez elég ahhoz, hogy kondenzvíz ne maradjon.

Emellett egyetértek, ki így ki úgy. De ha valaki engem kérdez, én ezt fogom javasolni.  wave

Naplózva

Ford Mondeo Ghia 1.8 SCI, MKIII, fekete, 5 ajtós.
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #12252 Dátum: 2012.09.23 vasárnap, 21:51:10 »

Gondolom nem kell konkrét példákkal jönnöm, hogy szemléltessem a Ford-ot mennyire nem érdekli, hogy pl. elmegy-e a tömítésed és a gázod, vagy tegyük fel megszorul a kompresszorod mert a kenésére szánt olaj dekkolás közben szépen elvándorol oda, ahol aztán nem sokat segít a belső alkatrészek kenésében.
A Fordot az érdekli, hogy megvedd az autót újonnan és a garancia alatt ne romoljon el benne semmi.  levele

Íratlan szabály, klímát beindítjuk legalább havonta egyszer akkor is ha nem indokolja a hőérzet... Ez annyira kicsi dolog, hogy ha nem hinném el, akkor is megcsinálnám már csak a lelki békémért.

Az meg, hogy a klímázás miatt párásodik az autó, félig igaz. Én például nem állítom le AC ON állással, hanem az utolsó pár percben már ECO-ban megyek. Ez elég ahhoz, hogy kondenzvíz ne maradjon.

Emellett egyetértek, ki így ki úgy. De ha valaki engem kérdez, én ezt fogom javasolni.  wave

Nyilván, hogy őt nem érdekli... én is időnként be szoktam indítani. Nem hit kérdése... tényleg kell a tömítések miatt.
Nyáron én is így használom a klímát. Általában pár kilométerrel a cél előtt kikapcsolom.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #12253 Dátum: 2012.09.23 vasárnap, 22:06:24 »

Nyilván, hogy őt nem érdekli... én is időnként be szoktam indítani. Nem hit kérdése... tényleg kell a tömítések miatt.
Nyáron én is így használom a klímát. Általában pár kilométerrel a cél előtt kikapcsolom.
Nyílván így van de ha jól emlékszem Te is meg Én is arra válaszoltunk,hogy azért ha 2-3 hétig nem kapcsoljuk be akkor az még nem megy tönkre annál többet kibír!!! taps
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #12254 Dátum: 2012.09.23 vasárnap, 22:08:46 »

Nyílván így van de ha jól emlékszem Te is meg Én is arra válaszoltunk,hogy azért ha 2-3 hétig nem kapcsoljuk be akkor az még nem megy tönkre annál többet kibír!!! taps

Biztosan volt olyan is, hogy egész télen nem kapcsoltam be, és nem ment tönkre... de jobb a békesség, egyrészt tényleg jobb azt a tanácsot adni, hogy időnként kapcsolja be az ember, másrészt meg ez nem egy nagy meló, hogy megnyomod a gombot. Ártani nem fogsz vele.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #12255 Dátum: 2012.09.23 vasárnap, 23:20:40 »

Íratlan szabály, klímát beindítjuk legalább havonta egyszer akkor is ha nem indokolja a hőérzet... Ez annyira kicsi dolog, hogy ha nem hinném el, akkor is megcsinálnám már csak a lelki békémért.
Írott, a kezelésiben benne van  wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #12256 Dátum: 2012.09.24 hétfő, 01:13:24 »

Biztosan volt olyan is, hogy egész télen nem kapcsoltam be, és nem ment tönkre... de jobb a békesség, egyrészt tényleg jobb azt a tanácsot adni, hogy időnként kapcsolja be az ember, másrészt meg ez nem egy nagy meló, hogy megnyomod a gombot. Ártani nem fogsz vele.
Azért én is bekapcsolom időnként eljen
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
virus-5
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


virus-5@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #12257 Dátum: 2012.09.25 kedd, 10:54:10 »

Sziasztok.

Érdeklődnék nálam tapasztaltabbaktól. Angol autoból szeretnék ülést áttenni az enyimbe, de azt mondták, hogy sok vele a probléma! Légzsák hiba, foglaltság jeladó, öv jeladó. Ha valakimak van ilyen tapasztalata legyen szíves azt megosztani velem.

Köszönöm.

Senkinek sincs ilyen jellegü tapasztalata??? wave  :integet2
Naplózva

2003, Mondeo kombi 2.0 TDDI 115LE
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #12258 Dátum: 2012.09.25 kedd, 13:26:34 »

keress vissza picit, nemreg volt kivesezve az ugy.

vannak akik ezt mar vegigszenvedtek.
Naplózva
md16
Vendég
« Új hozzászólás #12259 Dátum: 2012.09.26 szerda, 12:13:11 »

Üdv!

Szeretnék segítséget kérni. Az lenne a problémám, hogy az elektromos ablakemelő automatikusan nem húz fel csak ha nyomva tartom a gombot. Lefelé viszont automatikusan is lemegy, a kulcson lévő gombokkal mikor zárom illetve nyitom ugyanez a helyzet. Mi lehet a gond? Egy relé? Ha igen melyik?
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #12260 Dátum: 2012.09.26 szerda, 12:18:59 »

Üdv!

Szeretnék segítséget kérni. Az lenne a problémám, hogy az elektromos ablakemelő automatikusan nem húz fel csak ha nyomva tartom a gombot. Lefelé viszont automatikusan is lemegy, a kulcson lévő gombokkal mikor zárom illetve nyitom ugyanez a helyzet. Mi lehet a gond? Egy relé? Ha igen melyik?
Hali!
Semmi baj nincs vele, csak elfelejtette a programozást az ablak. Ha bármikor leveszed az aksisarut, utána újra kell majd programozni az ablakokat + napfénytetőt, ha van.

Mindössze annyit kell csinálnod, hogy gyújtás rá. Le a 4 ablakot. Majd egyesével a következőt:
-nyomd le a gombot (áttolva a billenőn), majd az ablakfelhúzása után tartsd lenyomva 2-3 mp-ig. Majd nyom meg a gombot és tartsd úgy megint pár mp erejéig.(nem kell előtte megint lehúzni az ablakot). Én meg szoktam csinálni 3adjára is nem tudom kell-e. Cheesy megszokás.
És elvileg így meg is tanulta. Ezt csináld végig az összes ablakkal és újra jó lesz. Wink
 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #12261 Dátum: 2012.09.26 szerda, 12:22:38 »

Üdv mindenki!

Én abban kérnék segítséget, hogy megcsináltam ma a klímaöntesztet. És az történt, hogy a végén megjlenik egy felirat: A2°C eltűnik, megjelenik 97°C.
Megjelenik A2°C eltűnik, majd 99°C jelenik meg. Szóval ez a 2 sor ismétlődik. Van ennek valami jelentése?  szomoru1 Mert nem hangzik jól.
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
md16
Vendég
« Új hozzászólás #12262 Dátum: 2012.09.26 szerda, 12:43:47 »

Hali!
Semmi baj nincs vele, csak elfelejtette a programozást az ablak. Ha bármikor leveszed az aksisarut, utána újra kell majd programozni az ablakokat + napfénytetőt, ha van.

Mindössze annyit kell csinálnod, hogy gyújtás rá. Le a 4 ablakot. Majd egyesével a következőt:
-nyomd le a gombot (áttolva a billenőn), majd az ablakfelhúzása után tartsd lenyomva 2-3 mp-ig. Majd nyom meg a gombot és tartsd úgy megint pár mp erejéig.(nem kell előtte megint lehúzni az ablakot). Én meg szoktam csinálni 3adjára is nem tudom kell-e. Cheesy megszokás.
És elvileg így meg is tanulta. Ezt csináld végig az összes ablakkal és újra jó lesz. Wink
 integet2

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, megoldódott a probléma. Most már tökéletesen működik Smiley
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #12263 Dátum: 2012.09.26 szerda, 14:37:57 »

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, megoldódott a probléma. Most már tökéletesen működik Smiley
Örülök, hogy segíthettem.
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #12264 Dátum: 2012.09.26 szerda, 15:07:53 »

Sziasztok!

Új vagyok errefelé, és elnézést ha volt már a problémám kerestem rá, de lehet rosszul.
Olyan problémám van, hogy hiába nyomogatom az info gombot, a fedkompon nem változnak az adatok, ez a kar/gomb hibája lenne, vagy esetleg valami szoftveres, elektromos (biztosíték). Nem rég vettem az autót és akkucserével kellett kezdeni, így nem tudom előtte működött-e.

Köszi a választ
Üdv,
ChPh
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #12265 Dátum: 2012.09.26 szerda, 16:43:44 »

Sziasztok!

Új vagyok errefelé, és elnézést ha volt már a problémám kerestem rá, de lehet rosszul.
Olyan problémám van, hogy hiába nyomogatom az info gombot, a fedkompon nem változnak az adatok, ez a kar/gomb hibája lenne, vagy esetleg valami szoftveres, elektromos (biztosíték). Nem rég vettem az autót és akkucserével kellett kezdeni, így nem tudom előtte működött-e.

Köszi a választ
Üdv,
ChPh

Valoszinu, hogy a kar. Veszel bontoban egy infogombos kart, kb 5e. Azt te is ki tudod cserelni, akar a bonto elott is.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #12266 Dátum: 2012.09.26 szerda, 18:46:07 »

Üdv mindenki!

Én abban kérnék segítséget, hogy megcsináltam ma a klímaöntesztet. És az történt, hogy a végén megjlenik egy felirat: A2°C eltűnik, megjelenik 97°C.
Megjelenik A2°C eltűnik, majd 99°C jelenik meg. Szóval ez a 2 sor ismétlődik. Van ennek valami jelentése?  szomoru1 Mert nem hangzik jól.
Én ezt A299nek értelmezem,ami a következőt jelenti: A299 Alsó levegőkilépés hőmérséklet-érzékelő áramkör nyitva
Talán valami csatlakozó le van csúszva!

CSemegézz! Wink wave
http://mondeo.hu/index.php?topic=5056.0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #12267 Dátum: 2012.09.26 szerda, 18:59:53 »

Valoszinu, hogy a kar. Veszel bontoban egy infogombos kart, kb 5e. Azt te is ki tudod cserelni, akar a bonto elott is.
Köszi, ez így csak el szokott romlani?
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #12268 Dátum: 2012.09.26 szerda, 20:58:54 »

Én ezt A299nek értelmezem,ami a következőt jelenti: A299 Alsó levegőkilépés hőmérséklet-érzékelő áramkör nyitva
Talán valami csatlakozó le van csúszva!

CSemegézz! Wink wave
http://mondeo.hu/index.php?topic=5056.0
Isteni. Köszönöm.  worship worship
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #12269 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 19:33:56 »

Ha nem a fékkel szhopok akkor tuti valami mással...
A napokban észleltem, h villog a világításom alapjáraton.
Ma már besötétedett mire elindultam melóbol és eszembe juttatta a dolgot.
Kizárólag alapjáraton felkapcsolt fényszórónál villog a fényszóró, hátsó lámpák és a beltér világítás is. Ha lekapcsolom a fényszórót mintha megszünne a beltér világítás villogás.
Gyorsan rádugtam az elm327-es cuccot és néztem mit mutat. Alapjáraton felkapcsolt fényszórónál 14.1-14.7V között ingadozik. Emelt fordulaton 14.1-14.3V
A generátorom pár hónapja lett felújítva. Kb. 3000km-t mentem azóta.
Létezik, h vihetem megint felújítani és fizethetek egy zsák pénzt?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #12270 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 19:37:53 »

Ha nem a fékkel szhopok akkor tuti valami mással...
A napokban észleltem, h villog a világításom alapjáraton.
Ma már besötétedett mire elindultam melóbol és eszembe juttatta a dolgot.
Kizárólag alapjáraton felkapcsolt fényszórónál villog a fényszóró, hátsó lámpák és a beltér világítás is. Ha lekapcsolom a fényszórót mintha megszünne a beltér világítás villogás.
Gyorsan rádugtam az elm327-es cuccot és néztem mit mutat. Alapjáraton felkapcsolt fényszórónál 14.1-14.7V között ingadozik. Emelt fordulaton 14.1-14.3V
A generátorom pár hónapja lett felújítva. Kb. 3000km-t mentem azóta.
Létezik, h vihetem megint felújítani és fizethetek egy zsák pénzt?

Asszem ilyenkor a bronzkeféket kell javítani.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #12271 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 19:48:21 »

Ha nem a fékkel szhopok akkor tuti valami mással...
A napokban észleltem, h villog a világításom alapjáraton.
Ma már besötétedett mire elindultam melóbol és eszembe juttatta a dolgot.
Kizárólag alapjáraton felkapcsolt fényszórónál villog a fényszóró, hátsó lámpák és a beltér világítás is. Ha lekapcsolom a fényszórót mintha megszünne a beltér világítás villogás.
Gyorsan rádugtam az elm327-es cuccot és néztem mit mutat. Alapjáraton felkapcsolt fényszórónál 14.1-14.7V között ingadozik. Emelt fordulaton 14.1-14.3V
A generátorom pár hónapja lett felújítva. Kb. 3000km-t mentem azóta.
Létezik, h vihetem megint felújítani és fizethetek egy zsák pénzt?

Mi lett cserélve? Feszszabályzó, csúszógyűrű? A villogás sok benzines generátoránál megvan, de az ingadozás aggasztó. Én érdeklődnék ott, ahol felújították.
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #12272 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 19:56:45 »

Asszem ilyenkor a bronzkeféket kell javítani.

azok rendben, elvileg
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #12273 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 19:58:18 »

Mi lett cserélve? Feszszabályzó, csúszógyűrű? A villogás sok benzines generátoránál megvan, de az ingadozás aggasztó. Én érdeklődnék ott, ahol felújították.

elvileg f.szab, cs.gyűrű, bronzkefe.
holnap fel is hívom őket de lehet más villanyászhoz kellene vinnem...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #12274 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 19:59:04 »

Köszi, ez így csak el szokott romlani?
Nem csak így/úgy, gondolom a használattól/nem tudom.  vigyor3
Én amikor vettem az autót nekem is rossz volt. Mikor mentem az autóért, akkor már vittem magammal egy bontóban vásárolt infós kart. Autópályán hazafelé jövet, első benzinkútnál (pálya mellett) kicseréltem. Azóta is jó.  vigyor3

A helyedben egy bontónál cserélném ki, mert ha nem az a hiba, akkor a bontósnak visszaadod és nem dobsz ki pénzt, ha meg csere után működik, akkor örülsz.  vigyor3

Majd írd meg, hogy mi volt!  integet2
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.27 csütörtök, 20:01:59 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #12275 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 20:00:20 »

elvileg f.szab, cs.gyűrű, bronzkefe.
holnap fel is hívom őket de lehet más villanyászhoz kellene vinnem...

Elsőnek ők nézzenek rá, mert ha más hozzányúl még lesz képük letagadni a garanciát (ha adtak)  levele
Naplózva
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #12276 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 20:35:16 »

Nem csak így/úgy, gondolom a használattól/nem tudom.  vigyor3
Én amikor vettem az autót nekem is rossz volt. Mikor mentem az autóért, akkor már vittem magammal egy bontóban vásárolt infós kart. Autópályán hazafelé jövet, első benzinkútnál (pálya mellett) kicseréltem. Azóta is jó.  vigyor3

A helyedben egy bontónál cserélném ki, mert ha nem az a hiba, akkor a bontósnak visszaadod és nem dobsz ki pénzt, ha meg csere után működik, akkor örülsz.  vigyor3

Majd írd meg, hogy mi volt!  integet2

Oké, megírom. mk2 írt, hogy neki van Smiley
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #12277 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 20:51:03 »

automata ablaktörlés gyűrűs állítós ablaktörlőkarral működik??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #12278 Dátum: 2012.09.27 csütörtök, 21:10:08 »

automata ablaktörlés gyűrűs állítós ablaktörlőkarral működik??

Nem tudom, jól értem-e a kérést... de a ghia-x-nél van olyan automata, ahol az érzékenységet lehetett állítani a gyűrűssel.
Erre gondoltál?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Zsola
Vendég
« Új hozzászólás #12279 Dátum: 2012.09.28 péntek, 13:25:32 »

Sziasztok

Mai nap sikerült beprogramoznom, hogy indulás után bezárjon a központi zár (a fővárosban ez nagyon hasznos dolog Wink) illetve, hogy a központi zárral az ablakok is felhúzódnak automatikusan (ezt is nagyon hasznosnak találom).
A biztonsági öv hangjelzését nem kapcsoltam ki, mert inkább bekapcsolom, mert idegesítene a hang és a rendőrök sem büntetnek meg érte ...  eljen

Ezt gondoltam csak megosztom veletek ....  Wink

Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy ugye van egy infó gomb, amivel meg lehet nézni, hogy mennyi a fogyasztás.
Ott ugye kiírja, hogy:
mennyi a fogyasztás
hány km-t tudsz még menni következő tankolásig
hány fok van
Huh?

Az lenne a kérdésem, hogy mi a negyedik? Mert ott ugye kiír egy bizonyos számot km/h-ban. Ez mit jelent?

Köszi előre is!
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #12280 Dátum: 2012.09.28 péntek, 13:35:27 »

Sziasztok

Mai nap sikerült beprogramoznom, hogy indulás után bezárjon a központi zár (a fővárosban ez nagyon hasznos dolog Wink) illetve, hogy a központi zárral az ablakok is felhúzódnak automatikusan (ezt is nagyon hasznosnak találom).
A biztonsági öv hangjelzését nem kapcsoltam ki, mert inkább bekapcsolom, mert idegesítene a hang és a rendőrök sem büntetnek meg érte ...  eljen

Ezt gondoltam csak megosztom veletek ....  Wink

Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy ugye van egy infó gomb, amivel meg lehet nézni, hogy mennyi a fogyasztás.
Ott ugye kiírja, hogy:
mennyi a fogyasztás
hány km-t tudsz még menni következő tankolásig
hány fok van
Huh?

Az lenne a kérdésem, hogy mi a negyedik? Mert ott ugye kiír egy bizonyos számot km/h-ban. Ez mit jelent?

Köszi előre is!

Átlagsebesség szerintem.
Naplózva
kl68ice
Vendég
« Új hozzászólás #12281 Dátum: 2012.09.28 péntek, 13:59:07 »

Üdv, mindegykinek!

Kérdés:  a jobb első ajtónál a centrálzár használata esetén nem történik semmi, nem nyit, nem zár. Csak manuálisan belülről. Ötlet valaki?
Naplózva
makrobi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


E-mail
« Új hozzászólás #12282 Dátum: 2012.09.28 péntek, 14:43:22 »

Üdv!

Automatikus ajtózárást szeretnék a kocsiba. 2001-es (nem tudom hányadik hét, este megnézem). Mikori gyártási dátum utániaknál kapcsolható ez a funkció? Ha az enyém ez előtti, nagy műtét beletenni ezt a tudást? Jelenleg vacakol a központi záram, szerelői tanácsra cserélni kellene a vezető ajtóban lévő vezérlőt (nem lehúzós szerelők, egyszer már javították, valszeg tényleg rossz. Néha önállósodik, a csomagtartó zárat nem mindig nyitja, stb...).
1. Fiatalabb évjáratba való kp.zár vezérlő tudja az automata zárást?
2. Ha más eszköz végzi ezt (GEM?), beépíthető / lecserélhető?
3. Ha gyári alkatrészekkel való fiatalítással ez nem megoldható, akkor tudtok olyan riasztót, ami illeszthető a mondeo-hoz és tudja ezt a fícsört?

koszi
m
Naplózva

Mondeo 2001 MKIII 2.0 Ghia LPG
Mondeo 2003 MKIII TDCI Ghia
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #12283 Dátum: 2012.09.28 péntek, 14:55:08 »

Üdv!

Automatikus ajtózárást szeretnék a kocsiba. 2001-es (nem tudom hányadik hét, este megnézem). Mikori gyártási dátum utániaknál kapcsolható ez a funkció? Ha az enyém ez előtti, nagy műtét beletenni ezt a tudást? Jelenleg vacakol a központi záram, szerelői tanácsra cserélni kellene a vezető ajtóban lévő vezérlőt (nem lehúzós szerelők, egyszer már javították, valszeg tényleg rossz. Néha önállósodik, a csomagtartó zárat nem mindig nyitja, stb...).
1. Fiatalabb évjáratba való kp.zár vezérlő tudja az automata zárást?
2. Ha más eszköz végzi ezt (GEM?), beépíthető / lecserélhető?
3. Ha gyári alkatrészekkel való fiatalítással ez nem megoldható, akkor tudtok olyan riasztót, ami illeszthető a mondeo-hoz és tudja ezt a fícsört?

koszi
m

 wave
Nekünk a benzines 2001.06. havi, és a bal első zár a Tiédhez hasonló tüneteket mutatott (ami télen csak rosszabb lesz majd), és ezért kicseréltem egy bontott facelift utáni (javított) bal első zárra. Azóta minden rendesen működik, és csak minimálisan kellett hozzányúlni a bal első ajtóbal lévő rudakat takaró műanyaghoz, hogy jól illeszkedjen, szóval ha cserélitek, akkor szerintem új fajtát vegyetek.

Az automatikus záródás alatt mit értesz?
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #12284 Dátum: 2012.09.28 péntek, 15:29:54 »

Üdv!

Automatikus ajtózárást szeretnék a kocsiba. 2001-es (nem tudom hányadik hét, este megnézem). Mikori gyártási dátum utániaknál kapcsolható ez a funkció? Ha az enyém ez előtti, nagy műtét beletenni ezt a tudást? Jelenleg vacakol a központi záram, szerelői tanácsra cserélni kellene a vezető ajtóban lévő vezérlőt (nem lehúzós szerelők, egyszer már javították, valszeg tényleg rossz. Néha önállósodik, a csomagtartó zárat nem mindig nyitja, stb...).
1. Fiatalabb évjáratba való kp.zár vezérlő tudja az automata zárást?
2. Ha más eszköz végzi ezt (GEM?), beépíthető / lecserélhető?
3. Ha gyári alkatrészekkel való fiatalítással ez nem megoldható, akkor tudtok olyan riasztót, ami illeszthető a mondeo-hoz és tudja ezt a fícsört?

koszi
m

nekem zárja az ajtókat induláskor
lehet programozni elvileg, vagy van leírás a wikiben vagy csak IDS-el lehet, de ezt majd a hozzáértők megmondják neked
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #12285 Dátum: 2012.09.28 péntek, 15:31:00 »

Mi lett cserélve? Feszszabályzó, csúszógyűrű? A villogás sok benzines generátoránál megvan, de az ingadozás aggasztó. Én érdeklődnék ott, ahol felújították.
holnap délelőtt ha sikerül elmegyek hozzájuk, megigérték, h átnézik...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
kisgyerek83
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1652



E-mail
« Új hozzászólás #12286 Dátum: 2012.09.28 péntek, 16:49:20 »

Üdv!

Automatikus ajtózárást szeretnék a kocsiba. 2001-es (nem tudom hányadik hét, este megnézem). Mikori gyártási dátum utániaknál kapcsolható ez a funkció? Ha az enyém ez előtti, nagy műtét beletenni ezt a tudást? Jelenleg vacakol a központi záram, szerelői tanácsra cserélni kellene a vezető ajtóban lévő vezérlőt (nem lehúzós szerelők, egyszer már javították, valszeg tényleg rossz. Néha önállósodik, a csomagtartó zárat nem mindig nyitja, stb...).
1. Fiatalabb évjáratba való kp.zár vezérlő tudja az automata zárást?
2. Ha más eszköz végzi ezt (GEM?), beépíthető / lecserélhető?
3. Ha gyári alkatrészekkel való fiatalítással ez nem megoldható, akkor tudtok olyan riasztót, ami illeszthető a mondeo-hoz és tudja ezt a fícsört?

koszi
m

Ha erre gondolsz az automatikus zárás alatt akk itt van Cheesy :
Automatikus ajtózárás (MK3) Az autó indulás után 3km/h elérésekor bezárja automatikusan a központi zárat. - Adjuk rá a gyújtást. - Az ajtónyitó kar melletti gombbal háromszor egymás után zárjuk be és nyissuk ki az ajtót. - Vegyük le a gyújtást. - A gombbal ismételjük meg az elöbbi műveletet újra háromszor. - Adjuk rá gyújtást (egy rövid sípolást hallunk). - A gombbal egyszer zárjuk be és nyissuk ki az ajtót (egy hosszú sípolást hallunk).
Naplózva

MK3, 2001.12.20. fekete Kombi , 2.0 TDDI, Ghia 
EGR-t már nyomokban sem tartalmaz Cheesy
AIR SPRING légrugó Smiley
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #12287 Dátum: 2012.09.28 péntek, 16:59:33 »

Átlagsebesség szerintem.
Az bizony:ÁTLAGSEBESSÉG!!!!!!!!!!!!
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
szabotom
Vendég
« Új hozzászólás #12288 Dátum: 2012.09.28 péntek, 18:06:34 »

Sziasztok

Nem biztos hogy jó helyre írok , de reménykedem benne.Történt a következő. Bezártam a központi zárat ,utána próbáltam nyitni , de a jobb hátsó ajtó sehogy nem akar kinyílni ,se elektromosan ,sem pedig mechanikusan  rinya
Mi a bánat lett vele ?

Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #12289 Dátum: 2012.09.28 péntek, 18:36:21 »

Sziasztok

Nem biztos hogy jó helyre írok , de reménykedem benne.Történt a következő. Bezártam a központi zárat ,utána próbáltam nyitni , de a jobb hátsó ajtó sehogy nem akar kinyílni ,se elektromosan ,sem pedig mechanikusan  rinya
Mi a bánat lett vele ?



Meghalt vagy a jobb hátsó, vagy a bal első zár. Valaki már szenvedett itt ezzel, és ha jól emlékszem belülről leoperálta az ajtókárpitot, és belülről valahogy kinyitotta. Próbáld meg a jobb hátsó meg a bal első ajtóba menő kábelkötegeket szétszedni-összerakni, esetleg kontaktspray-vel kezelni, hátha csak valami érintkezési hiba.
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #12290 Dátum: 2012.09.28 péntek, 18:37:52 »

Meghalt vagy a jobb hátsó, vagy a bal első zár. Valaki már szenvedett itt ezzel, és ha jól emlékszem belülről leoperálta az ajtókárpitot, és belülről valahogy kinyitotta. Próbáld meg a jobb hátsó meg a bal első ajtóba menő kábelkötegeket szétszedni-összerakni, esetleg kontaktspray-vel kezelni, hátha csak valami érintkezési hiba.
V.Tamás volt őt keresd meg úgytudom.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
szabotom
Vendég
« Új hozzászólás #12291 Dátum: 2012.09.28 péntek, 19:36:54 »

Köszönöm . Felveszem vele a kapcsolatot .
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #12292 Dátum: 2012.09.28 péntek, 19:48:56 »

holnap délelőtt ha sikerül elmegyek hozzájuk, megigérték, h átnézik...

javítom tegnapi észrevételem:
nem csak alapjáraton villog...  falbav falbav falbav
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Zsola
Vendég
« Új hozzászólás #12293 Dátum: 2012.09.28 péntek, 20:47:04 »

Az bizony:ÁTLAGSEBESSÉG!!!!!!!!!!!!

Ez esetben nálam viszont valami nem stimmel, ugyanis pl mikor Vácról megyek a reptérre és elég gyakran járok mindig 110 átlaggal megyek ami olyan 65 km öszesen, és átlagnak is eddig akárhol is voltam akár a Balcsira is lementünk 3 óra vezetés esetén is  nem ment asszem 60 fölé pedig a pályán is 130 átlagot nyomtam! Nah ilyenkor mi van? Smiley
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #12294 Dátum: 2012.09.28 péntek, 20:55:20 »

Ez esetben nálam viszont valami nem stimmel, ugyanis pl mikor Vácról megyek a reptérre és elég gyakran járok mindig 110 átlaggal megyek ami olyan 65 km öszesen, és átlagnak is eddig akárhol is voltam akár a Balcsira is lementünk 3 óra vezetés esetén is  nem ment asszem 60 fölé pedig a pályán is 130 átlagot nyomtam! Nah ilyenkor mi van? Smiley
ha nem tévedek az utolsó 1000km-re méri az átlagot
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #12295 Dátum: 2012.09.28 péntek, 20:55:47 »

Ez esetben nálam viszont valami nem stimmel, ugyanis pl mikor Vácról megyek a reptérre és elég gyakran járok mindig 110 átlaggal megyek ami olyan 65 km öszesen, és átlagnak is eddig akárhol is voltam akár a Balcsira is lementünk 3 óra vezetés esetén is  nem ment asszem 60 fölé pedig a pályán is 130 átlagot nyomtam! Nah ilyenkor mi van? Smiley
sajnos romlott az átlagod,amikor 5el mentél..... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #12296 Dátum: 2012.09.28 péntek, 20:59:17 »

sajnos romlott az átlagod,amikor 5el mentél..... eplus2

Csak próbaképpen tegyél annyit, hogy nullázd a számlálót mielőtt mondjuk kicsit kiadósabban autópályán mész. Biztosan felmegy az átlagsebesség is.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #12297 Dátum: 2012.09.28 péntek, 21:00:05 »

Csak próbaképpen tegyél annyit, hogy nullázd a számlálót mielőtt mondjuk kicsit kiadósabban autópályán mész. Biztosan felmegy az átlagsebesség is.
oksa,kifogom próbálni  eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #12298 Dátum: 2012.09.28 péntek, 21:01:00 »

sajnos romlott az átlagod,amikor 5el mentél..... eplus2

Bocsi, Alf, ezt nem neked akartam írni, hanem Mondejoooooo-nak.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #12299 Dátum: 2012.09.28 péntek, 21:01:42 »

Bocsi, Alf, ezt nem neked akartam írni, hanem Mondejoooooo-nak.
vágási  vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 239 240 241 242 243 244 245 [246] 247 248 249 250 251 252 253 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.102 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.