Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 05:46:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 716 717 718 719 720 721 722 [723] 724 725 726 727 728 729 730 ... 741   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10035492 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Sanci83
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új hozzászólás #36100 Dátum: 2020.06.17 szerda, 19:40:07 »

Sziasztok!
Van egy olyan gondom a ventillátoral, hogy gyújtásnál tudom álitani a ventilátor sebeséget  de viszont ha beinditom a motrot csak egy fokozatban fúj.
Ha gyújtásnál a maximumra teszem és gyújtom ok minden fúj mint a bolond... Eggyet csökkentek ö lefelezi a ventilátor sebességet vagy még lejebb épp-épp hogy fúj..
Segitségeteket előre is köszönöm...

Mondeo mk3 facelift
Naplózva
SzIstván
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #36101 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 11:13:28 »

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni olyan dologban, hogy ma reggelre az egyik xenon fényszoróm megadta magát és egyáltalán nem világít. A lámpatesten belül minden más világít. Érdekelne hogy merre érdemes elindulni? Trafó? Esetleg izzó? Milyen alkatrészt érdemes beszerezni? Bontott? Utángyártott? Gyári? Válaszokat előre is köszönöm.
Naplózva

2003 2.0 TDCI Ghia Kombi
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #36102 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 11:22:12 »

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni olyan dologban, hogy ma reggelre az egyik xenon fényszoróm megadta magát és egyáltalán nem világít. A lámpatesten belül minden más világít. Érdekelne hogy merre érdemes elindulni? Trafó? Esetleg izzó? Milyen alkatrészt érdemes beszerezni? Bontott? Utángyártott? Gyári? Válaszokat előre is köszönöm.

Ha van kódolvasód, akkor azzal is lehet kezdeni, hátha van benne hibakód (pl gyújtóval ha megszakad a kapcsolat arra dob) . Aztán lehet cserélni jobb-bal között az alkatrészeket. Trafót, fénycsövet, gyújtót (ha olyan verzió ami a csövön ül), és akkor kibukik melyik a rossz.
Fénycsőből osram, Philips, Tungsram alap d2s, a többiből meg bontott.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36103 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 11:32:30 »

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni olyan dologban, hogy ma reggelre az egyik xenon fényszoróm megadta magát és egyáltalán nem világít. A lámpatesten belül minden más világít. Érdekelne hogy merre érdemes elindulni? Trafó? Esetleg izzó? Milyen alkatrészt érdemes beszerezni? Bontott? Utángyártott? Gyári? Válaszokat előre is köszönöm.

Elsőre cserélj izzót, nyilván. (Ha nincs másik, akkor a másik oldalit tedd át ideiglenesen, amiről tudod, hogy jó.) Ha ez nem segít, mérd ki, hogy kap-e villanyt a csatlakozón, amikor felkapcsolod a lámpát. Ha villany is van, akkor cseréld meg az elektronikát a két oldal között. Ha utána a másik oldal nem világít, akkor az elektronika volt a rossz.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36104 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 11:46:28 »

Elsőre cserélj izzót, nyilván. (Ha nincs másik, akkor a másik oldalit tedd át ideiglenesen, amiről tudod, hogy jó.) Ha ez nem segít, mérd ki, hogy kap-e villanyt a csatlakozón, amikor felkapcsolod a lámpát. Ha villany is van, akkor cseréld meg az elektronikát a két oldal között. Ha utána a másik oldal nem világít, akkor az elektronika volt a rossz.

AndyA

Izzót?
A Xenon nem világít, írja is.....   eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #36105 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 12:22:23 »

Sziasztok!
Van egy olyan gondom a ventillátoral, hogy gyújtásnál tudom álitani a ventilátor sebeséget  de viszont ha beinditom a motrot csak egy fokozatban fúj.
Ha gyújtásnál a maximumra teszem és gyújtom ok minden fúj mint a bolond... Eggyet csökkentek ö lefelezi a ventilátor sebességet vagy még lejebb épp-épp hogy fúj..
Segitségeteket előre is köszönöm...

Mondeo mk3 facelift

Klíma vezérlő vagy ventilátor sebességszabályzó modulja megadhatta magát. Inkább az utóbbi talán. Mostanában jött elő, a nagy esők után? Ha kicsit bejött a víz a pollenszűrőnél, be tud ázni a sebességszabályzója a ventilátornak.
Naplózva
Sanci83
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új hozzászólás #36106 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 14:01:04 »

Klíma vezérlő vagy ventilátor sebességszabályzó modulja megadhatta magát. Inkább az utóbbi talán. Mostanában jött elő, a nagy esők után? Ha kicsit bejött a víz a pollenszűrőnél, be tud ázni a sebességszabályzója a ventilátornak.
A sebességszabályzó modul az a tüskés egység ami a ventilátor alat van? Vagy hol helyezkedik?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36107 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 14:19:51 »

A sebességszabályzó modul az a tüskés egység ami a ventilátor alat van? Vagy hol helyezkedik?

Nem alatt, hanem az alján, rácsavarozva. Ha klímás az autód, akkor ez a tüskés cucc kell rajta legyen. Ez egy elektronika, ami a vezérlés szerint pörgeti a ventilátort. Nagyon mit csinálni nem tudsz vele, ha megdöglött, csak venni egy ventit valaki bontóstól. Azért a vezetékelést, csatit érdemes megnézni, hátha.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Sanci83
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új hozzászólás #36108 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 14:25:14 »

Nem alatt, hanem az alján, rácsavarozva. Ha klímás az autód, akkor ez a tüskés cucc kell rajta legyen. Ez egy elektronika, ami a vezérlés szerint pörgeti a ventilátort. Nagyon mit csinálni nem tudsz vele, ha megdöglött, csak venni egy ventit valaki bontóstól. Azért a vezetékelést, csatit érdemes megnézni, hátha.

AndyA
Értem, szerintem az lessz a ludas mert kis időalat nagyon felmelegszik szerintem akkor ott van a bi-bi...
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36109 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 14:38:49 »

Értem, szerintem az lessz a ludas mert kis időalat nagyon felmelegszik szerintem akkor ott van a bi-bi...

Az a dolga hogy melegedjen. Azért is vannak hűtő/hőelvezető tüskék rajta.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36110 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 14:40:32 »

Nem alatt, hanem az alján, rácsavarozva. Ha klímás az autód, akkor ez a tüskés cucc kell rajta legyen. Ez egy elektronika, ami a vezérlés szerint pörgeti a ventilátort. Nagyon mit csinálni nem tudsz vele, ha megdöglött, csak venni egy ventit valaki bontóstól. Azért a vezetékelést, csatit érdemes megnézni, hátha.

AndyA

Ha DIGIT klímás.....  Cool
MK3 nem jött ki klíma nélkül.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36111 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 14:42:21 »

Sziasztok!
Van egy olyan gondom a ventillátoral, hogy gyújtásnál tudom álitani a ventilátor sebeséget  de viszont ha beinditom a motrot csak egy fokozatban fúj.
Ha gyújtásnál a maximumra teszem és gyújtom ok minden fúj mint a bolond... Eggyet csökkentek ö lefelezi a ventilátor sebességet vagy még lejebb épp-épp hogy fúj..
Segitségeteket előre is köszönöm...

Mondeo mk3 facelift

Az utastéri biztosíték dobozban ellenőrizd a biztosítékot. Első lépésként....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Sanci83
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új hozzászólás #36112 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 14:48:22 »

Ha DIGIT klímás.....  Cool
MK3 nem jött ki klíma nélkül.
Igen diditális
Naplózva
Sanci83
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új hozzászólás #36113 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 14:49:49 »

Az utastéri biztosíték dobozban ellenőrizd a biztosítékot. Első lépésként....
De akkor szerintem egyáltalán nem fújna ha a biztositékkal lenne a gond. Vagy?
Naplózva
SzIstván
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #36114 Dátum: 2020.06.18 csütörtök, 22:47:44 »

Köszönöm a xenonos problémára a válaszokat.   wave
Naplózva

2003 2.0 TDCI Ghia Kombi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36115 Dátum: 2020.06.19 péntek, 07:24:27 »

Igen diditális

Én tudom.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36116 Dátum: 2020.06.19 péntek, 07:28:33 »

De akkor szerintem egyáltalán nem fújna ha a biztositékkal lenne a gond. Vagy?

Nem azt írtam, hogy a ventilátor motor biztosíték rossz.
Van ott másnak is biztosítéka, többek között a klímavezérlőnek is, ami nem csak egy betápot kap.  Én ott kezdenék.

De ha szerinted ott nem lehet gond...akkor nem.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
A-magyar
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


E-mail
« Új hozzászólás #36117 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 19:48:18 »

Sziasztok .Volna egy kérdésem.A bal első záram egy gombnyomásra nem zár csak a másodikra reteszel a bal hátsó meg egyáltalán semmire se  nem zár se nem nyit.Az ablakok nyitáskor lemennek de záráskor nem húzódnak fel.A bal elsőt szerintem cserélni kell de a hátsóval nem tudom mi lehet Valakinek valami ötlete?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36118 Dátum: 2020.06.21 vasárnap, 20:36:11 »

Sziasztok .Volna egy kérdésem.A bal első záram egy gombnyomásra nem zár csak a másodikra reteszel a bal hátsó meg egyáltalán semmire se  nem zár se nem nyit.Az ablakok nyitáskor lemennek de záráskor nem húzódnak fel.A bal elsőt szerintem cserélni kell de a hátsóval nem tudom mi lehet Valakinek valami ötlete?

A hátsót is cserélni kel, ez miért kérdés? Teljesen nyilvánvaló....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36119 Dátum: 2020.06.22 hétfő, 09:11:31 »

Sziasztok .Volna egy kérdésem.A bal első záram egy gombnyomásra nem zár csak a másodikra reteszel a bal hátsó meg egyáltalán semmire se  nem zár se nem nyit.Az ablakok nyitáskor lemennek de záráskor nem húzódnak fel.A bal elsőt szerintem cserélni kell de a hátsóval nem tudom mi lehet Valakinek valami ötlete?

Az ablakokat programozd fel, a többire meg már kaptál választ.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #36120 Dátum: 2020.06.24 szerda, 11:55:43 »

Sziasztok .Volna egy kérdésem.A bal első záram egy gombnyomásra nem zár csak a másodikra reteszel a bal hátsó meg egyáltalán semmire se  nem zár se nem nyit.Az ablakok nyitáskor lemennek de záráskor nem húzódnak fel.A bal elsőt szerintem cserélni kell de a hátsóval nem tudom mi lehet Valakinek valami ötlete?

Volt már sokunknak ilyen problémája. A bal első zár adta fel a harcot. Az vezérli a többit. Nekem pl a zárcsere megoldotta a hátsó zár nem zárásának a problémáját. 8 vezetékes zár kell, a cikkszám pedig: 2S4A-A21813-DB, de a két utolsó betű lehet CB, FA, FB, meg még talán más is. A lényeg az, hogy a fehér nem jó csak a fekete. (2005 utáni)
Naplózva
A-magyar
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


E-mail
« Új hozzászólás #36121 Dátum: 2020.07.18 szombat, 19:45:57 »

Köszönöm az elöbbi kerdesemre a segitséget.De volna megint egy kérdés..Járt ugy valaki hogy tavirányitoval es belülről nyilik a csomagtartó de a mikrokapcsolóval nem.A mikrokapcsoló cserélve van egy bontott de működőre. Köszönöm  a segitséget előre is
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36122 Dátum: 2020.07.18 szombat, 21:10:44 »

Köszönöm az elöbbi kerdesemre a segitséget.De volna megint egy kérdés..Járt ugy valaki hogy tavirányitoval es belülről nyilik a csomagtartó de a mikrokapcsolóval nem.A mikrokapcsoló cserélve van egy bontott de működőre. Köszönöm  a segitséget előre is
lehet, hogy kidörzsölődött a vezeték a kábel átvezetőben. Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
A-magyar
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


E-mail
« Új hozzászólás #36123 Dátum: 2020.07.21 kedd, 16:53:03 »

Köszönöm mindenkinek a segitséget .Megoldódott most már nyit minden honnan a csomagtartó.
Naplózva
b.joci1979
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #36124 Dátum: 2020.07.30 csütörtök, 15:54:24 »

Kedves Fórumtársak!
2001-es 2,0 TDDI Mondeommal küzdök.
Az indítás az esetek többségében elsőre nem működik.
Nevezetesen az önindító pörög, azonban a behúzótekercs nem teszi a dolgát, tehát a lendkereket nem forgatja.
A behúzó tekercs cserén már túl vagyok, azonban a probléma ezt követően is azonnal jelentkezett.
Azért kérem a segítségeteket, mert számomra nem egyértelmű az önindító hiba, bár már megvettem az új  önindítót.
Ugyanis rájöttem, hogy ha a kulcsot egy mozdulattal fordítom át indításkor (tehát nem gyújtás, és indítás), akkor a gyorsaságomtól függően az autó azonnal indul.
Ha ez nem sikerül elég gyorsan, esetleg pillanatra is megakad a fordítás, akkor jellemzően nem húz be a tekercs.
A tekercs új, típusazonos, Motocraft önindítóhoz való. Ráadásul a csere után azonnal ugyanazt a hibát produkálta, mint elődje.
Valakinek esetleg van valamilyen ötlete, hogy mi okozhatja a problémát?
Én inkább gondolnék valamilyen egyéb elektronikus problémára, testelési gond, indításgátló, stb. mint az Önindító problémájára.
Az új önindító megvan, azonban jelenleg nincs időm szétszedni a fél autó elejét, ahogy azt a Cs12 fórumtársunk képekkel illusztrálva bemutatta.
Annak tükrében főleg, hogy az indítómotor a kulcs fordításának gyorsaságától függően indít, vagy nem.
Várom segítőkész hozzászólásotokat.

Köszönöm
Joci
Naplózva
etekefiloz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347


E-mail
« Új hozzászólás #36125 Dátum: 2020.07.31 péntek, 08:23:48 »

Kedves Fórumtársak!
2001-es 2,0 TDDI Mondeommal küzdök.
Az indítás az esetek többségében elsőre nem működik.
Nevezetesen az önindító pörög, azonban a behúzótekercs nem teszi a dolgát, tehát a lendkereket nem forgatja.
A behúzó tekercs cserén már túl vagyok, azonban a probléma ezt követően is azonnal jelentkezett.
Azért kérem a segítségeteket, mert számomra nem egyértelmű az önindító hiba, bár már megvettem az új  önindítót.
Ugyanis rájöttem, hogy ha a kulcsot egy mozdulattal fordítom át indításkor (tehát nem gyújtás, és indítás), akkor a gyorsaságomtól függően az autó azonnal indul.
Ha ez nem sikerül elég gyorsan, esetleg pillanatra is megakad a fordítás, akkor jellemzően nem húz be a tekercs.
A tekercs új, típusazonos, Motocraft önindítóhoz való. Ráadásul a csere után azonnal ugyanazt a hibát produkálta, mint elődje.
Valakinek esetleg van valamilyen ötlete, hogy mi okozhatja a problémát?
Én inkább gondolnék valamilyen egyéb elektronikus problémára, testelési gond, indításgátló, stb. mint az Önindító problémájára.
Az új önindító megvan, azonban jelenleg nincs időm szétszedni a fél autó elejét, ahogy azt a Cs12 fórumtársunk képekkel illusztrálva bemutatta.
Annak tükrében főleg, hogy az indítómotor a kulcs fordításának gyorsaságától függően indít, vagy nem.
Várom segítőkész hozzászólásotokat.

Köszönöm
Joci


A gyújtáskapcsolód nincs széthullva kicsit?
Naplózva

2006 MK3 kombi 2.2 TDCI QJBB Egr szoftveresen OFF,  Chip sok ló!
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36126 Dátum: 2020.07.31 péntek, 08:58:45 »

Kedves Fórumtársak!
2001-es 2,0 TDDI Mondeommal küzdök.
Az indítás az esetek többségében elsőre nem működik.
Nevezetesen az önindító pörög, azonban a behúzótekercs nem teszi a dolgát, tehát a lendkereket nem forgatja.
A behúzó tekercs cserén már túl vagyok, azonban a probléma ezt követően is azonnal jelentkezett.
Azért kérem a segítségeteket, mert számomra nem egyértelmű az önindító hiba, bár már megvettem az új  önindítót.
Ugyanis rájöttem, hogy ha a kulcsot egy mozdulattal fordítom át indításkor (tehát nem gyújtás, és indítás), akkor a gyorsaságomtól függően az autó azonnal indul.
Ha ez nem sikerül elég gyorsan, esetleg pillanatra is megakad a fordítás, akkor jellemzően nem húz be a tekercs.
A tekercs új, típusazonos, Motocraft önindítóhoz való. Ráadásul a csere után azonnal ugyanazt a hibát produkálta, mint elődje.
Valakinek esetleg van valamilyen ötlete, hogy mi okozhatja a problémát?
Én inkább gondolnék valamilyen egyéb elektronikus problémára, testelési gond, indításgátló, stb. mint az Önindító problémájára.
Az új önindító megvan, azonban jelenleg nincs időm szétszedni a fél autó elejét, ahogy azt a Cs12 fórumtársunk képekkel illusztrálva bemutatta.
Annak tükrében főleg, hogy az indítómotor a kulcs fordításának gyorsaságától függően indít, vagy nem.
Várom segítőkész hozzászólásotokat.

Köszönöm
Joci

Nem olyan rettenet kicserélni az indítómotort. Ki kell venni a hútóventilátort, de utána simán hozzáférsz.

A ventilátort felül két csavar tartja, alul meg füle van. A csavarokat csak meglazítani kell, különben kihull a négyszögletes anyája a műanyag fészekből hátul, és sosem találod meg többé. Ne kérdezd, honnan tudom... Cheesy

Lekötöd róla a villanyt, és a menetirány szerinti jobb oldalon emelve féloldalasan ki lehet hűzni. Itt alul el fog akadni valamelyik csőben, de ha kiveszed a fényszórót, könnyen ki tudod szabadítani.

Utána táncolni lehet az autó elejében, simán ki tudod tekerni a három csavart, le tudod kötni a villanyt az önindítóról, és kész.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
b.joci1979
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #36127 Dátum: 2020.07.31 péntek, 15:52:48 »


A gyújtáskapcsolód nincs széthullva kicsit?
Agyujtáskapcsoló nem tűnik kopottnak, nem lötyög.
Ráadásul az indítómotor minden elfordításnál pörög.
A behúzótekercs nem teszi a dolgát!
Persze ettől még lehet gyújtáskapcsoló.
Nem ismerem a belső kialakítását, azonban nem hiszem, hogy külön-külön vezérelné az indítómotort, és a behúzótekercset.
Joci
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36128 Dátum: 2020.07.31 péntek, 16:15:58 »

Agyujtáskapcsoló nem tűnik kopottnak, nem lötyög.
Ráadásul az indítómotor minden elfordításnál pörög.
A behúzótekercs nem teszi a dolgát!
Persze ettől még lehet gyújtáskapcsoló.
Nem ismerem a belső kialakítását, azonban nem hiszem, hogy külön-külön vezérelné az indítómotort, és a behúzótekercset.
Joci

a behuzo kapcsolja az indító motort.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
b.joci1979
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #36129 Dátum: 2020.07.31 péntek, 16:33:49 »

a behuzo kapcsolja az indító motort.
Ennek megfelelően a gyújtáskapcsoló jó, mert az indítómotor mindig pörög.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
Joci
Naplózva
bjozsef
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #36130 Dátum: 2020.08.01 szombat, 16:08:51 »

Tisztelt Fórumtagok!

Extrém kérdéssel fordulok hozzátok!

Adott egy 130 lovas facelift előtti mondeo, az 5-ös váltó ki lett cserélve 6-osra.

A tempomat csak 5-ösig működik.

Valaki tud abban segíteni, hogy a tempomat mi módon határozza meg a sebesség fokozatot?

Mármint ECU szinten. Programozással korrigálható?

Válaszokat és ötleteket előre is köszönöm  worship

Üdv,
Józsi.
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003 Ghia 2.0 TDCI kombi, 130LE
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #36131 Dátum: 2020.08.01 szombat, 19:59:45 »

Tisztelt Fórumtagok!

Extrém kérdéssel fordulok hozzátok!

Adott egy 130 lovas facelift előtti mondeo, az 5-ös váltó ki lett cserélve 6-osra.

A tempomat csak 5-ösig működik.

Valaki tud abban segíteni, hogy a tempomat mi módon határozza meg a sebesség fokozatot?

Mármint ECU szinten. Programozással korrigálható?

Válaszokat és ötleteket előre is köszönöm  worship

Üdv,
Józsi.

Volt itt a fórumon többször szó róla, hogy akik átalakították, ugyanúgy nem tudta 6.-ban használni a tempomatot. Szerintem próbálj meg rákeresni a váltó topikban.


http://mondeo.hu/index.php?topic=1438.msg922225#msg922225
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.01 szombat, 20:10:28 írta Lacika71 » Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #36132 Dátum: 2020.08.01 szombat, 21:22:41 »

Volt itt a fórumon többször szó róla, hogy akik átalakították, ugyanúgy nem tudta 6.-ban használni a tempomatot. Szerintem próbálj meg rákeresni a váltó topikban.


http://mondeo.hu/index.php?topic=1438.msg922225#msg922225

Az talán csak a Tddi -nél volt gond, mert abból nem létezett 6-os váltós ECU.
Meg ott még vmi jeladót kellett még ráfabrikálni.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #36133 Dátum: 2020.08.02 vasárnap, 16:29:22 »

Az talán csak a Tddi -nél volt gond, mert abból nem létezett 6-os váltós ECU.
Meg ott még vmi jeladót kellett még ráfabrikálni.


Pont, hogy arról értekeznek, hogy a Fl előttiekben nem megoldható, mert nem volt belőle 6-os váltós. Tischlernek is Tdci-je volt és neki sem működött.

Innen kezdd el olvsasni: http://mondeo.hu/index.php?topic=1438.msg922006#msg922006
Ezen az oldalon minden választ megtallsz. Bár 6 éves a beírás, azóta lehet, hogy megoldották valahogy.
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #36134 Dátum: 2020.08.02 vasárnap, 20:54:28 »

Pont, hogy arról értekeznek, hogy a Fl előttiekben nem megoldható, mert nem volt belőle 6-os váltós. Tischlernek is Tdci-je volt és neki sem működött.

Innen kezdd el olvsasni: http://mondeo.hu/index.php?topic=1438.msg922006#msg922006
Ezen az oldalon minden választ megtallsz. Bár 6 éves a beírás, azóta lehet, hogy megoldották valahogy.
Biztos így van, majd a kérdező elolvassa.
Engem nem annyira érdekel.  wave
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Laci84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #36135 Dátum: 2020.08.03 hétfő, 19:32:28 »

Sziasztok,
Nem találtam emberi távlatban erre vonatkozóan témát, ha mégis van elnézést.  worship
Ő a kis beteg: Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
Tünetek: egyik nap indítanám, de izzításjelző villog. Teker-teker, nem indul. Gyújtás ráad, majd levesz, hiszen hiába tekertetem, ha villog a kis drága, úgysem indul be. Egyszer csak nem villogott amikor gyújtást adtam és pöccre beindult.  taps
Két napig hibátlanul működik. Egyik reggel (most szombaton) indítanám, de újra villog a malacfarok. Azóta egyszerűen nem indul.  falbav
Ma cseréltünk vezérműtengely jeladót, de semmi javulás.
Itt az első kérdésem: Hol van a főtengely jeladó? Egyszerűen nem találom/találjuk! Így nem tudom kicserélni.

Azt mondták páran, hogy ez a kettő legyen az első, amit cserélek.

Másik kérdés(ek): mi a jó fenét csináljak ilyenkor? Hova vigyem?(trailer  szomoru1) Ki tud segíteni ebben? Mi lehet a baja?

SOS megoldásra van szükségem, mert napi szinten használom és munkába járni is nagyon nehéz autó nélkül.

Diagnózis?

Köszönöm előre is!

(16. kerületben lakom, mint infó, hátha valaki mentőangyalnak képzeli magát Wink )

Laci

Naplózva

Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36136 Dátum: 2020.08.03 hétfő, 20:10:46 »

Sziasztok,
Nem találtam emberi távlatban erre vonatkozóan témát, ha mégis van elnézést.  worship
Ő a kis beteg: Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
Tünetek: egyik nap indítanám, de izzításjelző villog. Teker-teker, nem indul. Gyújtás ráad, majd levesz, hiszen hiába tekertetem, ha villog a kis drága, úgysem indul be. Egyszer csak nem villogott amikor gyújtást adtam és pöccre beindult.  taps
Két napig hibátlanul működik. Egyik reggel (most szombaton) indítanám, de újra villog a malacfarok. Azóta egyszerűen nem indul.  falbav
Ma cseréltünk vezérműtengely jeladót, de semmi javulás.
Itt az első kérdésem: Hol van a főtengely jeladó? Egyszerűen nem találom/találjuk! Így nem tudom kicserélni.

Azt mondták páran, hogy ez a kettő legyen az első, amit cserélek.

Másik kérdés(ek): mi a jó fenét csináljak ilyenkor? Hova vigyem?(trailer  szomoru1) Ki tud segíteni ebben? Mi lehet a baja?

SOS megoldásra van szükségem, mert napi szinten használom és munkába járni is nagyon nehéz autó nélkül.

Diagnózis?

Köszönöm előre is!

(16. kerületben lakom, mint infó, hátha valaki mentőangyalnak képzeli magát Wink )

Laci


szia.Diagnózis csak akkor lesz, ha hibakódot olvastok,amikor villog,és nem indul.Azután már lehet célirányosan javítani.Felesleges találgatni,és cserélgetned a jeladókat,mert lehet, hogy egész másról van szó,pl üza rendszeri probléma.
Ha nektek nincs,hátha van a közeledben egy fórumtárs,aki kedvtelésből kiolvassa a hibakódot egy elm327-el.

De ha valahogy sikerülne kivergődnöd délpestre,szívesen segítek diagolni.
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.03 hétfő, 20:12:48 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Laci84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #36137 Dátum: 2020.08.03 hétfő, 22:50:50 »

szia.Diagnózis csak akkor lesz, ha hibakódot olvastok,amikor villog,és nem indul.Azután már lehet célirányosan javítani.Felesleges találgatni,és cserélgetned a jeladókat,mert lehet, hogy egész másról van szó,pl üza rendszeri probléma.
Ha nektek nincs,hátha van a közeledben egy fórumtárs,aki kedvtelésből kiolvassa a hibakódot egy elm327-el.

De ha valahogy sikerülne kivergődnöd délpestre,szívesen segítek diagolni.

Szia,

Köszönöm a reakciót.  worship
Marad a hibakód olvasás. Ha megvan az eredmény jelentkezem. Hátha másnak is segít majd a későbbiekben ez a "poszt".  Wink


Naplózva

Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36138 Dátum: 2020.08.04 kedd, 07:15:23 »

Szia,

Köszönöm a reakciót.  worship
Marad a hibakód olvasás. Ha megvan az eredmény jelentkezem. Hátha másnak is segít majd a későbbiekben ez a "poszt".  Wink



eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36139 Dátum: 2020.08.04 kedd, 08:24:19 »

Sziasztok,
Nem találtam emberi távlatban erre vonatkozóan témát, ha mégis van elnézést.  worship
Ő a kis beteg: Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
Tünetek: egyik nap indítanám, de izzításjelző villog. Teker-teker, nem indul. Gyújtás ráad, majd levesz, hiszen hiába tekertetem, ha villog a kis drága, úgysem indul be. Egyszer csak nem villogott amikor gyújtást adtam és pöccre beindult.  taps
Két napig hibátlanul működik. Egyik reggel (most szombaton) indítanám, de újra villog a malacfarok. Azóta egyszerűen nem indul.  falbav
Ma cseréltünk vezérműtengely jeladót, de semmi javulás.
Itt az első kérdésem: Hol van a főtengely jeladó? Egyszerűen nem találom/találjuk! Így nem tudom kicserélni.

Azt mondták páran, hogy ez a kettő legyen az első, amit cserélek.

Másik kérdés(ek): mi a jó fenét csináljak ilyenkor? Hova vigyem?(trailer  szomoru1) Ki tud segíteni ebben? Mi lehet a baja?

SOS megoldásra van szükségem, mert napi szinten használom és munkába járni is nagyon nehéz autó nélkül.

Diagnózis?

Köszönöm előre is!

(16. kerületben lakom, mint infó, hátha valaki mentőangyalnak képzeli magát Wink )

Laci



Ne kezdj el találomra alkatrészeket cserélgetni. Sokba kerül, és várhatóan nem lesz vele sok sikerélményed sem.

Hibakódolvasás, amikor villog, utána lehet elgondolkodni, minek van baja, és arra mi a gyógyír.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Laci84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #36140 Dátum: 2020.08.04 kedd, 17:59:13 »

Ne kezdj el találomra alkatrészeket cserélgetni. Sokba kerül, és várhatóan nem lesz vele sok sikerélményed sem.

Hibakódolvasás, amikor villog, utána lehet elgondolkodni, minek van baja, és arra mi a gyógyír.

AndyA

Köszönöm a válaszod.
Egyelőre ott tartok, hogy senkit nem találtam, aki kiolvassa. Egy kódolvasás miatt meg nem viszem el XY-hoz traileren, hogy utána újra haza hozzam.  szomoru1
Keresek valami szervizt/szerelőt, ahol érdemben tudnak foglalkozni vele a hibakód kiolvasása után is. De egyelőre egy nagy csalódás a szervizek sora, akiket felkerestem.
Vagy bunkók, vagy 2-3-4 hét múlva tudnak fogadni. Vicc kategória.  rinya


Naplózva

Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #36141 Dátum: 2020.08.04 kedd, 18:44:51 »

Köszönöm a válaszod.
Egyelőre ott tartok, hogy senkit nem találtam, aki kiolvassa. Egy kódolvasás miatt meg nem viszem el XY-hoz traileren, hogy utána újra haza hozzam.  szomoru1
Keresek valami szervizt/szerelőt, ahol érdemben tudnak foglalkozni vele a hibakód kiolvasása után is. De egyelőre egy nagy csalódás a szervizek sora, akiket felkerestem.
Vagy bunkók, vagy 2-3-4 hét múlva tudnak fogadni. Vicc kategória.  rinya




Vegyél egy ELM327-et a jófogásról 5ezerért, és FORScan-nel ki tudod te is olvasni.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
etekefiloz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347


E-mail
« Új hozzászólás #36142 Dátum: 2020.08.04 kedd, 20:18:17 »

Köszönöm a válaszod.
Egyelőre ott tartok, hogy senkit nem találtam, aki kiolvassa. Egy kódolvasás miatt meg nem viszem el XY-hoz traileren, hogy utána újra haza hozzam.  szomoru1
Keresek valami szervizt/szerelőt, ahol érdemben tudnak foglalkozni vele a hibakód kiolvasása után is. De egyelőre egy nagy csalódás a szervizek sora, akiket felkerestem.
Vagy bunkók, vagy 2-3-4 hét múlva tudnak fogadni. Vicc kategória.  rinya




Hol laksz pontosan, ha ezt megosztod hamarabb találsz segítőre.
Naplózva

2006 MK3 kombi 2.2 TDCI QJBB Egr szoftveresen OFF,  Chip sok ló!
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36143 Dátum: 2020.08.04 kedd, 21:03:35 »

Hol laksz pontosan, ha ezt megosztod hamarabb találsz segítőre.
"(16. kerületben lakom, mint infó, hátha valaki mentőangyalnak képzeli magát  )"
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36144 Dátum: 2020.08.05 szerda, 07:49:59 »

Köszönöm a válaszod.
Egyelőre ott tartok, hogy senkit nem találtam, aki kiolvassa. Egy kódolvasás miatt meg nem viszem el XY-hoz traileren, hogy utána újra haza hozzam.  szomoru1
Keresek valami szervizt/szerelőt, ahol érdemben tudnak foglalkozni vele a hibakód kiolvasása után is. De egyelőre egy nagy csalódás a szervizek sora, akiket felkerestem.
Vagy bunkók, vagy 2-3-4 hét múlva tudnak fogadni. Vicc kategória.  rinya

Ha megírod, merre laksz, szerintem lesz valaki a közelben a fórumról, aki tud segíteni.

De egy kódolvasó pár ezer Ft, és utána telefonnal vagy notebokkal ki tudod magad olvasni a kódot.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36145 Dátum: 2020.08.05 szerda, 07:51:00 »

"(16. kerületben lakom, mint infó, hátha valaki mentőangyalnak képzeli magát  )"

Ennél azért kicsit pontosabban kellene, nem egy kicsi kerület. :-)

Vik arrafelé lakik, de ő nem fogja szívességből megcsinálni. Viszont egyből megmondja a tuttit is, hogy hogyan tovább. Valamit valamiért... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Gyuri74
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 256



« Új hozzászólás #36146 Dátum: 2020.08.05 szerda, 08:43:04 »

Ennél azért kicsit pontosabban kellene, nem egy kicsi kerület. :-)

Vik arrafelé lakik, de ő nem fogja szívességből megcsinálni. Viszont egyből megmondja a tuttit is, hogy hogyan tovább. Valamit valamiért... Smiley

AndyA
Pl ilyen:
https://www.aliexpress.com/item/32761065127.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d88l13Y

Naplózva

Chrysler Town&Country 3.8i V6 aut. '08
Ford Mondeo MK3 2.0i Ghia '01
Volvo S80 2.4i aut. '00
Ex: Ford Mondeo MK4 2.3i Automata Titanium kombi '10
Ex: Ford Scorpio 2.9 24V SW Cosworth Ghia '95
Ex: Ford Scorpio 2.0 16V SW aut. '95
Ex: Ford Scorpio 2.0 8V SW '95
Ex: Ford Sierra 2.0 8V EFI '85
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36147 Dátum: 2020.08.05 szerda, 08:46:43 »

Ennél azért kicsit pontosabban kellene, nem egy kicsi kerület. :-)

Vik arrafelé lakik, de ő nem fogja szívességből megcsinálni. Viszont egyből megmondja a tuttit is, hogy hogyan tovább. Valamit valamiért... Smiley

AndyA
szia Tibi... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36148 Dátum: 2020.08.05 szerda, 08:54:05 »


Egy hónap, mire megérkezik...

Ez eggyel jobb verzió, de ugyanúgy egy hónap. Ilyenem van, ez tutti működik.

https://www.aliexpress.com/item/32761077242.html?spm=a2g0o.detail.1000060.2.60f62d1ckM3Pic

Nézegettem Jófogáson, Vaterán, még eBay-en is, hátha van olcsó magyar postás, de nincs sehol értelmes cucc, értelmes áron, értelmes szállítási határidővel. Jó, jó, tudom, hogy a háromból kettőt lehet választani, de akkor is... Sad

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Gyuri74
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 256



« Új hozzászólás #36149 Dátum: 2020.08.05 szerda, 09:28:06 »

Egy hónap, mire megérkezik...

Ez eggyel jobb verzió, de ugyanúgy egy hónap. Ilyenem van, ez tutti működik.

https://www.aliexpress.com/item/32761077242.html?spm=a2g0o.detail.1000060.2.60f62d1ckM3Pic

Nézegettem Jófogáson, Vaterán, még eBay-en is, hátha van olcsó magyar postás, de nincs sehol értelmes cucc, értelmes áron, értelmes szállítási határidővel. Jó, jó, tudom, hogy a háromból kettőt lehet választani, de akkor is... Sad

AndyA

Sajnos tényleg egy hónap, de érdemes beruházni rá, mert majdnem mindent meg tudsz csinálni vele és egy kiterjesztett licences Forscan-nel...
Naplózva

Chrysler Town&Country 3.8i V6 aut. '08
Ford Mondeo MK3 2.0i Ghia '01
Volvo S80 2.4i aut. '00
Ex: Ford Mondeo MK4 2.3i Automata Titanium kombi '10
Ex: Ford Scorpio 2.9 24V SW Cosworth Ghia '95
Ex: Ford Scorpio 2.0 16V SW aut. '95
Ex: Ford Scorpio 2.0 8V SW '95
Ex: Ford Sierra 2.0 8V EFI '85
Oldalak: 1 ... 716 717 718 719 720 721 722 [723] 724 725 726 727 728 729 730 ... 741   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.