Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.01 hétfő, 03:42:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 [1075] 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20597078 alkalommal)
0 Felhasználó és 49 vendég van a témában
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #53700 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 15:13:28 »

Mk3-ról beszélünk...Tis-ben láttam egyszer, hogy van egy relé a DRL funkcióhoz.
Mk4-nél tényleg csak programozni kell. 

Az MK3 DRL funkciója a skandináv országokban volt csak használatos, és azt jelentette, hogy a gyújtásra fel kell kapcsolódni a tompítottnak. Az nem ugyanaz, mint amiről itt beszélünk.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #53701 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 15:13:53 »

A recés résznél van a küdlámpa szellőzője....ha eltömíted a led miatt szerintem utána párásodni fog.

Az a sarokban van, alatta bőven van elég hely kikerülni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53702 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 15:16:02 »

Az MK3 DRL funkciója a skandináv országokban volt csak használatos, és azt jelentette, hogy a gyújtásra fel kell kapcsolódni a tompítottnak. Az nem ugyanaz, mint amiről itt beszélünk.

AndyA

Tudom miről beszéltek....ez csak egy másik lehetőség.....TIS-ben ezt (gyújtásra felkapcsolás) hívják DRL-nek.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53703 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 15:17:39 »

Az a sarokban van, alatta bőven van elég hely kikerülni.

AndyA

Annyira nem nézegettem, de hiszek Neked.  Smiley 
Viszont attól még ugyanúgy nem lesz szabályos....mivel az még mindig a ködlámpa(test).   
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #53704 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 15:19:45 »

Az MK3 DRL funkciója a skandináv országokban volt csak használatos, és azt jelentette, hogy a gyújtásra fel kell kapcsolódni a tompítottnak. Az nem ugyanaz, mint amiről itt beszélünk.

AndyA

de, ugyanaz!! Amerikában is ez volt a szabvány!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #53705 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 15:26:51 »

Annyira nem nézegettem, de hiszek Neked.  Smiley 
Viszont attól még ugyanúgy nem lesz szabályos....mivel az még mindig a ködlámpa(test).   

Több gyártó alkalmaz ilyen megoldásokat:

"A nappali menetfényt szolgáltató lámpatest lehet különálló egység (ahogyan például az új E-osztályos, W212-es kódjelű Mercedeseken láthatjuk), vagy elhelyezkedhet a már meglévő fényszórókon belül is. Utóbbi esetre szolgálnak példaként az A6-os Audik fényszóróinak alján megbúvó LED-csíkok, vagy a BMW-k fényszóróinak optikáit körülölelő, Angel-Eye névre keresztelt, világító gyűrűpárok – hogy a teljesség igénye nélkül, csak a legnagyobb gyártókat említsük. De egyszerűbb – és nem utolsó sorban olcsóbb – megoldásként szót érdemel a Volkswagenek távolsági fényszóróizzóinak csökkentett teljesítményen történő, e célú üzemeltetése is, amely egy plusz elektronikán kívül nem igényli újabb lámpatest kialakítását. Hasonlóan integrálták a fényt a Skoda Octaviákon is, ahol a ködfényszóróban került elhelyezésre egy külön izzó."

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #53706 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 15:30:01 »

Több gyártó alkalmaz ilyen megoldásokat:

"A nappali menetfényt szolgáltató lámpatest lehet különálló egység (ahogyan például az új E-osztályos, W212-es kódjelű Mercedeseken láthatjuk), vagy elhelyezkedhet a már meglévő fényszórókon belül is. Utóbbi esetre szolgálnak példaként az A6-os Audik fényszóróinak alján megbúvó LED-csíkok, vagy a BMW-k fényszóróinak optikáit körülölelő, Angel-Eye névre keresztelt, világító gyűrűpárok – hogy a teljesség igénye nélkül, csak a legnagyobb gyártókat említsük. De egyszerűbb – és nem utolsó sorban olcsóbb – megoldásként szót érdemel a Volkswagenek távolsági fényszóróizzóinak csökkentett teljesítményen történő, e célú üzemeltetése is, amely egy plusz elektronikán kívül nem igényli újabb lámpatest kialakítását. Hasonlóan integrálták a fényt a Skoda Octaviákon is, ahol a ködfényszóróban került elhelyezésre egy külön izzó."

AndyA


Na de azoknak a típusbizonyítványa úgy szól, míg a mondeó mk3-on drl sem volt, nem hogy a ködlámpában...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53707 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 15:32:44 »

Több gyártó alkalmaz ilyen megoldásokat:

"A nappali menetfényt szolgáltató lámpatest lehet különálló egység (ahogyan például az új E-osztályos, W212-es kódjelű Mercedeseken láthatjuk), vagy elhelyezkedhet a már meglévő fényszórókon belül is. Utóbbi esetre szolgálnak példaként az A6-os Audik fényszóróinak alján megbúvó LED-csíkok, vagy a BMW-k fényszóróinak optikáit körülölelő, Angel-Eye névre keresztelt, világító gyűrűpárok – hogy a teljesség igénye nélkül, csak a legnagyobb gyártókat említsük. De egyszerűbb – és nem utolsó sorban olcsóbb – megoldásként szót érdemel a Volkswagenek távolsági fényszóróizzóinak csökkentett teljesítményen történő, e célú üzemeltetése is, amely egy plusz elektronikán kívül nem igényli újabb lámpatest kialakítását. Hasonlóan integrálták a fényt a Skoda Octaviákon is, ahol a ködfényszóróban került elhelyezésre egy külön izzó."

AndyA


De amiket felsoroltál azoknak mindnek gyárilag van....
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #53708 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 15:33:06 »

Na de azoknak a típusbizonyítványa úgy szól, míg a mondeó mk3-on drl sem volt, nem hogy a ködlámpában...
Pedig ez milyen faxa: https://www.youtube.com/watch?v=ym7ONy2Mcyw
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53709 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 15:38:44 »


 eljen
Nekem pl ez a megoldás tetszik a legjobban.....csak sajnos ez sem szabályos.  szomoru1 
Ezért nem rakok DRL-t a kocsira....az utólagosak (külön lámpatest) nem tetszenek, nem lehet szépen (ahol nekem tetszene) elhelyezni, ha fel is rakom az (nekem) olyan "barkács" megoldás.   Ami meg tetszene azért megbax a rendőr.
Felkapcsolom a xenont és ennyi....majd a következő autóm olyan lesz amiben gyárilag van DRL. 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #53710 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 17:10:05 »

eljen
Nekem pl ez a megoldás tetszik a legjobban.....csak sajnos ez sem szabályos.  szomoru1  
Ezért nem rakok DRL-t a kocsira....az utólagosak (külön lámpatest) nem tetszenek, nem lehet szépen (ahol nekem tetszene) elhelyezni, ha fel is rakom az (nekem) olyan "barkács" megoldás.   Ami meg tetszene azért megbax a rendőr.
Felkapcsolom a xenont és ennyi....majd a következő autóm olyan lesz amiben gyárilag van DRL.  
Tisztelt Fórumtárs!
Én már két NKH műszaki vizsgán túl vagyok az utólag beépített nappali menetfényemmel. EU szabványos DRL lámpa testek jobb és bal oldal 6x1W a két első fényszóró alatt lévő díszlécbe beépítve. Az NKH által előírt szabvány méreteknek megfelelően. A műszaki vizsgán az elektromos bekötést és az EU szabványosságot vizsgálták. wave
Tisztelettel László! worship
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 csütörtök, 17:12:06 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53711 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 17:18:11 »

Tisztelt Fórumtárs!
Én már két NKH műszaki vizsgán túl vagyok az utólag beépített nappali menetfényemmel. EU szabványos DRL lámpa testek jobb és bal oldal 6x1W a két első fényszóró alatt lévő díszlécbe beépítve. Az NKH által előírt szabvány méreteknek megfelelően. wave
Tisztelettel László! worship

Tisztelt László!

Én nem azt mondom, hogy nem lehet szabályosan DRL-t felszerelni / használni.
Csak azt mondom, hogy ami szabályos az nekem nem tetszik, mert látszik hogy nem gyárilag lett odatervezve az autóra (csúnya).  Ami tetszene (pl amit joxer fúrumtárs linkelt) az meg nem szabályos. 
Ezért arra jutottam, hogy majd a következő autóm olyan lesz amin van gyárilag.....addig meg használom a xenont.

Tisztelettel,  worship
Zoltán
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
TSPORT
Vendég
« Új hozzászólás #53712 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 17:24:40 »

Budapesten, hol lehet Cromaxos árnál olcsóbban beszerezni az 5w30-as (Ford) motorolajat?
Köszönöm.
http://www.makrocar.hu/
Naplózva
TSPORT
Vendég
« Új hozzászólás #53713 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 17:33:06 »

Érdeklődnék hogy tud e valaki olyan megoldást nappali menetfényre, ami a meglévő világítások átalakításával megoldható. Esetleg izzó csere? vagy nem tudom.
1 biztos nem szeretnék ilyen nappali menetfény sz..rt felszerelni, mert nem tetszik!!   nyes Köszönöm a válaszokat
Nekem a ködlámpa van bekötve nappalifénynek úgy,hogy gyújtás rá bekapcsol,helyzetjelző bekapcs elalszik,fényszóró bekpcs alszik,ködlámpa bekapcs világít.
Előtte beszéltem a vizsgabiztos barimmal,hogy problémás-e a dolog és Ő is azon a véleményen van,hogy nem. OFF autóval szemléltetés: http://www.kepfeltoltes.hu/view/140320/normal_drl_compare_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Talán annyi szabálytalan,hogy az izzó nem E jelű hanem ilyen LED: http://dx.com/p/h11-10w-900lm-5-led-white-light-car-fog-lamp-10-30v-168838#.UysWic7LL5k
viszont nagyon jól világít.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 csütörtök, 17:38:59 írta TSPORT » Naplózva
TSPORT
Vendég
« Új hozzászólás #53714 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 17:41:11 »

  "Ezért arra jutottam, hogy majd a következő autóm olyan lesz amin van gyárilag....."
...nekem is!  nyes
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #53715 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 18:08:13 »

Nemrég voltam az Auto Fortnál és megdöbbenve láttam a plakáton, hogy a "normális olajfogyasztás 0,5-1  l/1000 km"  wow1

Ez szerintem egy óriási blődség...ha ennyit eszik a kocsi,főleg ha TDCI,akkor az a motor KUKA... eplus2 A miénkben most 320 van,a régiben 420 volt és egyik se ette sose az olajat,amennyit beletöltöttél 20ezer után is ugyanott volt... integet2
Naplózva
GKovacs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


« Új hozzászólás #53716 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 18:09:30 »

Érdeklődnék hogy tud e valaki olyan megoldást nappali menetfényre, ami a meglévő világítások átalakításával megoldható. Esetleg izzó csere? vagy nem tudom.
1 biztos nem szeretnék ilyen nappali menetfény sz..rt felszerelni, mert nem tetszik!!   nyes Köszönöm a válaszokat

Én ezt raktam be a helyzetjelző helyére:
http://dx.com/p/t10-194-w5w-7w-250lm-cree-xb-d-r3-white-car-clearance-lamp-side-light-headlamp-12v-281209#.UyscKPl5MuM

Persze messze van egy drl-től. Eddig még csak városban mentem vele, nem tudom lakott területen kívűl mit szól hozzá a rendőr. Majd a többiek megmondják. Nekem nincs xenonom, csak halogén, abból is csak mezei Tungsram, így túlzás lenne azt állítani, hogy azt kell kímélnem.  Wink
Naplózva

MK4 2.2 TDCI Titanium S
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #53717 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 18:23:18 »

Én ezt raktam be a helyzetjelző helyére:
http://dx.com/p/t10-194-w5w-7w-250lm-cree-xb-d-r3-white-car-clearance-lamp-side-light-headlamp-12v-281209#.UyscKPl5MuM

Persze messze van egy drl-től. Eddig még csak városban mentem vele, nem tudom lakott területen kívűl mit szól hozzá a rendőr. Majd a többiek megmondják. Nekem nincs xenonom, csak halogén, abból is csak mezei Tungsram, így túlzás lenne azt állítani, hogy azt kell kímélnem.  Wink

Tisztelt Fórumtárs!
Ebben az esetben nem az a probléma, hogy LED van a helyzetjelzőben. A szabálysértés ténye az, hogy országúton csak a helyzetjelződ ég. Az tök mindegy, hogy milyen fényforrással, ha a fénye fehér és a teljesítménye megfelelő. A helyzetjelző önmagában nem helyettesítheti a nappalifényt, vagy a tompított fényszórót.
Én nem kísérleteznék ezzel, mert a szerv nagyon sok esetben nem érti a viccet, a szabályokat még kevésbé, és ezért nem tud mást tenni mint büntet wave
Tisztelettel László. worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
GKovacs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


« Új hozzászólás #53718 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 18:37:41 »

Tisztelt Fórumtárs!
Ebben az esetben nem az a probléma, hogy LED van a helyzetjelzőben. A szabálysértés ténye az, hogy országúton csak a helyzetjelződ ég. Az tök mindegy, hogy milyen fényforrással, ha a fénye fehér és a teljesítménye megfelelő. A helyzetjelző önmagában nem helyettesítheti a nappalifényt, vagy a tompított fényszórót.
Én nem kísérleteznék ezzel, mert a szerv nagyon sok esetben nem érti a viccet, a szabályokat még kevésbé, és ezért nem tud mást tenni mint büntet wave
Tisztelettel László. worship

Kedves László!

Igen, nekem is az a gyanúm, hogy ez kevés lakott területen kívűl, de 80%-ban városban járok, ott szerintem nem köthetnek bele. Persze amennyiben a fényviszonyok  olyanok, a városban is tompítottal járok. De megfogadva a tanácsát, nem is fogok vele kísérletezni. Valóban egy büntetés sokkal többe kerülhet.

A LED-nek egyébként hidegfehér fénye van (leírás szerint 6000-6500 K), és 7W (5W az eredeti), tehát megfelelő, de erősebb a fénye.

Üdvözlettel:
Géza
Naplózva

MK4 2.2 TDCI Titanium S
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #53719 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 18:45:22 »

Én ezt raktam be a helyzetjelző helyére:
http://dx.com/p/t10-194-w5w-7w-250lm-cree-xb-d-r3-white-car-clearance-lamp-side-light-headlamp-12v-281209#.UyscKPl5MuM

Persze messze van egy drl-től. Eddig még csak városban mentem vele, nem tudom lakott területen kívűl mit szól hozzá a rendőr. Majd a többiek megmondják. Nekem nincs xenonom, csak halogén, abból is csak mezei Tungsram, így túlzás lenne azt állítani, hogy azt kell kímélnem.  Wink


Mit szólna? Helyzetjelző, fehér, ennyi.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #53720 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 18:46:52 »

Kedves László!

Igen, nekem is az a gyanúm, hogy ez kevés lakott területen kívűl, de 80%-ban városban járok, ott szerintem nem köthetnek bele. Persze amennyiben a fényviszonyok  olyanok, a városban is tompítottal járok. De megfogadva a tanácsát, nem is fogok vele kísérletezni. Valóban egy büntetés sokkal többe kerülhet.

A LED-nek egyébként hidegfehér fénye van (leírás szerint 6000-6500 K), és 7W (5W az eredeti), tehát megfelelő, de erősebb a fénye.

Üdvözlettel:
Géza

A Kresz szerint helyzetjelzővel csak parkolhatsz, ha emlékei nem csalnak, közlekedni bizonyos, igen ritkán teljesülő feltételek esetén szabad vele. Azaz gyakorlatilag nem. Vagy semmi/utólagos DRL (nappal), vagy tompított (éjjel és nappal is). Ennyi.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
siky
Vendég
« Új hozzászólás #53721 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 19:17:54 »

Kedves László!

Igen, nekem is az a gyanúm, hogy ez kevés lakott területen kívűl, de 80%-ban városban járok, ott szerintem nem köthetnek bele. Persze amennyiben a fényviszonyok  olyanok, a városban is tompítottal járok. De megfogadva a tanácsát, nem is fogok vele kísérletezni. Valóban egy büntetés sokkal többe kerülhet.

A LED-nek egyébként hidegfehér fénye van (leírás szerint 6000-6500 K), és 7W (5W az eredeti), tehát megfelelő, de erősebb a fénye.

Üdvözlettel:
Géza
Mivel az előírás 5W, ezért a 7 Wattos LED nem szabályos  wave
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #53722 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 19:22:35 »

Mivel az előírás 5W, ezért a 7 Wattos LED nem szabályos  wave

Egyébként sem, mert a KÖHÉM rendelet az izzószállal működő izzót is előírja. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
siky
Vendég
« Új hozzászólás #53723 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 19:27:08 »

Egyébként sem, mert a KÖHÉM rendelet az izzószállal működő izzót is előírja. Smiley

AndyA
Natessék. Egyébként ez az 1990-es rendelet eléggé elavult. Lassan az összes új autónak LED a helyzetjelzője, de utólag beépíteni tilos!!!
Naplózva
GKovacs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


« Új hozzászólás #53724 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 19:47:30 »

Natessék. Egyébként ez az 1990-es rendelet eléggé elavult. Lassan az összes új autónak LED a helyzetjelzője, de utólag beépíteni tilos!!!

Hát remélem ebbe (mármint a LED-be) csak nem köt bele a rendőr. Augusztusban megy vizsgára a kocsi, na azért lehet, hogy előtte visszarakom az izzót. Arra is van rendelet, hogy a belső világítás milyen lehet? Mert oda is rendeltem már jópár ledet (csak lassan érkezik).
Még a hátsó helyzetjelző/féklámpa ledesítésen is gondolkodom, de akkor valószínű az is szabálytalan... Lehet inkább egy H7-es NB Unlimitedet kéne vennem. Nehéz az élet, ilyen gondokkal...  Wink
Naplózva

MK4 2.2 TDCI Titanium S
siky
Vendég
« Új hozzászólás #53725 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 19:53:38 »

Hát remélem ebbe (mármint a LED-be) csak nem köt bele a rendőr. Augusztusban megy vizsgára a kocsi, na azért lehet, hogy előtte visszarakom az izzót. Arra is van rendelet, hogy a belső világítás milyen lehet? Mert oda is rendeltem már jópár ledet (csak lassan érkezik).
Még a hátsó helyzetjelző/féklámpa ledesítésen is gondolkodom, de akkor valószínű az is szabálytalan... Lehet inkább egy H7-es NB Unlimitedet kéne vennem. Nehéz az élet, ilyen gondokkal...  Wink
A kívülről nem látható világítás nincs szabályozva, tehát belülre azt teszel amit akarsz. A H7 NB Unlimited jó választás, nekem H1 van Xenonnal párosítva és elég meggyőző  Wink
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53726 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 20:18:54 »

Hát remélem ebbe (mármint a LED-be) csak nem köt bele a rendőr. Augusztusban megy vizsgára a kocsi, na azért lehet, hogy előtte visszarakom az izzót. Arra is van rendelet, hogy a belső világítás milyen lehet? Mert oda is rendeltem már jópár ledet (csak lassan érkezik).
Még a hátsó helyzetjelző/féklámpa ledesítésen is gondolkodom, de akkor valószínű az is szabálytalan... Lehet inkább egy H7-es NB Unlimitedet kéne vennem. Nehéz az élet, ilyen gondokkal...  Wink

Ne aggódj augusztusig bőven kicseréled.  vigyor3  Nekem is voltak ilyen "csoda" ledek....2hétig bírta az egyik....a másik 3 hét után kezdett vibrálni/villogni.  szomoru1   
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #53727 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 20:42:19 »

Ne aggódj augusztusig bőven kicseréled.  vigyor3  Nekem is voltak ilyen "csoda" ledek....2hétig bírta az egyik....a másik 3 hét után kezdett vibrálni/villogni.  szomoru1   

Lassan 3. éve használom őket. Nem villog egy sem...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53728 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 20:49:51 »

Lassan 3. éve használom őket. Nem villog egy sem...

AndyA

Én eddig mindig rábaxtam a kínai ledekkel....évekig egy sem bírta.  szomoru1   Valamikor teszek még egy próbát az osram ledekkel.  Ezzel: http://www.vilagitas.eu/OSRAM_2850WW_LED_W5W_RETROFIT_JELZOFENY  Van 5 év gari és ők legalább közel vannak, így bármilyen probléma esetén verhetem az asztalt.   Smiley
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #53729 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:01:32 »

Én ezt raktam be a helyzetjelző helyére:
http://dx.com/p/t10-194-w5w-7w-250lm-cree-xb-d-r3-white-car-clearance-lamp-side-light-headlamp-12v-281209#.UyscKPl5MuM

Persze messze van egy drl-től. Eddig még csak városban mentem vele, nem tudom lakott területen kívűl mit szól hozzá a rendőr. Majd a többiek megmondják. Nekem nincs xenonom, csak halogén, abból is csak mezei Tungsram, így túlzás lenne azt állítani, hogy azt kell kímélnem.  Wink


üdv !

Ahogy Tsport kolléga írta, hasonló képpen van az enyém is.
Mellékelek képet.
Sokat járok, külföld is hetente....sokszor igazoltatnak,de ebbe senki nem kötött bele.



H11 Cree led és T10 cree.....tartós!  vigyor3
Naplózva
wolfgabor
Vendég
« Új hozzászólás #53730 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:02:52 »

Én eddig mindig rábaxtam a kínai ledekkel....évekig egy sem bírta.  szomoru1   Valamikor teszek még egy próbát az osram ledekkel.  Ezzel: http://www.vilagitas.eu/OSRAM_2850WW_LED_W5W_RETROFIT_JELZOFENY  Van 5 év gari és ők legalább közel vannak, így bármilyen probléma esetén verhetem az asztalt.   Smiley

Zoleex!

Probálj Te is olyat mint én.....szerintem hibátlan! Persze ezt is AndyA ajánlotta! Cheesy Smiley
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53731 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:06:07 »

Zoleex!

Probálj Te is olyat mint én.....szerintem hibátlan! Persze ezt is AndyA ajánlotta! Cheesy Smiley

Olyan (is) volt nekem amit AndyA ajánlott (T10).  Smiley  Most egy darabig marad a hagyományos izzó benne....aztán kipróbálom az osram-ot. 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #53732 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:07:03 »

Zoleex!

Probálj Te is olyat mint én.....szerintem hibátlan! Persze ezt is AndyA ajánlotta! Cheesy Smiley

4800 Ft...?!?! wow1

Egy fél tucatot kapni annyiért, akkor is kitart 5 évig, ha évente kell cserélni...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
sam47
Vendég
« Új hozzászólás #53733 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:09:11 »

Budapesten, hol lehet Cromaxos árnál olcsóbban beszerezni az 5w30-as (Ford) motorolajat?
Köszönöm.

Én itt vettem két hete:
http://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=1154&cat=5
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53734 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:14:29 »

4800 Ft...?!?! wow1

Egy fél tucatot kapni annyiért, akkor is kitart 5 évig, ha évente kell cserélni...

AndyA

Amit legutóbb vettem csoda Cree LED-eket azok kb 2400ft körül voltak. Az nálam 2 garnitúra.....az én (pancser) szerencsémmel az lehet elég lenne fél évig.  vigyor3  Inkább kipróbálom az osramot....a BT azt mondta neki bevállt.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #53735 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:17:22 »

én a gatlo.hu csapattól (erner-car) vettem 7090Ft-10% árért március elején.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Bounty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217



E-mail
« Új hozzászólás #53736 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:30:15 »

sziasztok ezek közül melyiket érdemes megvenni?   http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/FORD/MONDEO/2002/2_5/BENZIN/futomu---kormanyzas/kerekagy-tengelycsonk-alkatreszek/kerekagy
Naplózva

Mk3 benzin 2002
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53737 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:31:46 »


SKF
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
siky
Vendég
« Új hozzászólás #53738 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:34:39 »

Az attól függ, hogy első, vagy hátsó kell. Elsőből nincs választék, hátsóból szerintem SKF. Kedvezményed van?
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53739 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:35:34 »

Az attól függ, hogy első, vagy hátsó kell. Elsőből nincs választék, hátsóból szerintem SKF. Kedvezményed van?

Elsőből is az a jó.  Wink  Bárdiba lehet nincs....
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
siky
Vendég
« Új hozzászólás #53740 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:38:50 »

Elsőből is az a jó.  Wink  Bárdiba lehet nincs....
Bárdiban nincs és azt linkelte, ezért arra válaszoltam  wave
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53741 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:44:20 »

Bárdiban nincs és azt linkelte, ezért arra válaszoltam  wave

Csak kiegészítettem, hogy előre is az SKF a jó.  Wink
Tudom, hogy Bárdiban nincs....de akkor is az a jó.  eplus2 
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
siky
Vendég
« Új hozzászólás #53742 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:47:52 »

Csak kiegészítettem, hogy előre is az SKF a jó.  Wink
Tudom, hogy Bárdiban nincs....de akkor is az a jó.  eplus2 
Ez olyan mint a bontóban: ami nincs az ingyen van  nyes
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #53743 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:52:40 »

Én eddig mindig rábaxtam a kínai ledekkel....évekig egy sem bírta.  szomoru1   Valamikor teszek még egy próbát az osram ledekkel.  Ezzel: http://www.vilagitas.eu/OSRAM_2850WW_LED_W5W_RETROFIT_JELZOFENY  Van 5 év gari és ők legalább közel vannak, így bármilyen probléma esetén verhetem az asztalt.   Smiley

Az miért jó, hogy a helyzetjelzőbe (ami úgy kb semmit nem ér normál normál körülmények között) ilyen rohadt drága izzót raksz?
Most igy hirtelen rákeresve egy normál T10-es izzónak darabja saccperkb 50 ft (de még ha 100 ft is), mitől fogja megérni a LED? Szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hogy életemben hány helyzetjelző izzót cseréltünk. A ~4W fogyasztáskülönbség meg nem hiszem, hogy olyan sokat jelentene üzemanyagban...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #53744 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 21:53:03 »

Ez olyan mint a bontóban: ami nincs az ingyen van  nyes

Te még abból is alkudnál  nyes nyes
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #53745 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 22:01:03 »

Az miért jó, hogy a helyzetjelzőbe (ami úgy kb semmit nem ér normál normál körülmények között) ilyen rohadt drága izzót raksz?
Most igy hirtelen rákeresve egy normál T10-es izzónak darabja saccperkb 50 ft (de még ha 100 ft is), mitől fogja megérni a LED? Szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hogy életemben hány helyzetjelző izzót cseréltünk. A ~4W fogyasztáskülönbség meg nem hiszem, hogy olyan sokat jelentene üzemanyagban...

Csak esztétikai oka van. Smiley  Nagyon bután néz ki a xenon mellett a sima izzó sárgás fénye....csak ezért szeretnék ledet...és hamár veszek akkor kipróbálok valami olyat ami nem kínai és van rá 5 év gari.  Wink   
Vagy eladom a xenont és visszarakom a halogéneket.  eplus2
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #53746 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 22:05:02 »

Csak esztétikai oka van. Smiley  Nagyon bután néz ki a xenon mellett a sima izzó sárgás fénye....csak ezért szeretnék ledet...és hamár veszek akkor kipróbálok valami olyat ami nem kínai és van rá 5 év gari.  Wink   
Vagy eladom a xenont és visszarakom a halogéneket.  eplus2

Érteni értem, de meg nem értem  Grin
Még jó, hogy nincs xenonom, igy nem kell ilyen kérdéseken gondolkodjak  eplus2
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
siky
Vendég
« Új hozzászólás #53747 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 22:17:17 »

Csak esztétikai oka van. Smiley  Nagyon bután néz ki a xenon mellett a sima izzó sárgás fénye....csak ezért szeretnék ledet...és hamár veszek akkor kipróbálok valami olyat ami nem kínai és van rá 5 év gari.  Wink   
Vagy eladom a xenont és visszarakom a halogéneket.  eplus2
Én fehér fényű izzót vettem 1690 Ft-ért, OSRAM-ot, nem olyan fehér mint a LED, de nem is 5000  wave
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #53748 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 22:22:14 »

Én fehér fényű izzót vettem 1690 Ft-ért, OSRAM-ot, nem olyan fehér mint a LED, de nem is 5000  wave
Ti hol veszitek a ledeket?
Én a helyzetjelzőbe 600ért vettem 2darabot. Fehéret. 3éve működik.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #53749 Dátum: 2014.03.20 csütörtök, 22:25:24 »

Ti hol veszitek a ledeket?
Én a helyzetjelzőbe 600ért vettem 2darabot. Fehéret. 3éve működik.

Ez mondjuk nem 600, hanem 1500 (darabja), viszont lézerkard effekt. Este a kertbe beálláshoz ennyi is elég, a "nagy villanyt" fel sem kapcsolom... Smiley

http://dx.com/p/sencart-t10-5w-300lm-7500k-cree-xp-e-r3-led-white-light-car-license-plate-lamp-12-24v-2-pcs-159926

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Oldalak: 1 ... 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 [1075] 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.141 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.