Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 18:28:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21474036 alkalommal)
0 Felhasználó és 156 vendég van a témában
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5500 Dátum: 2006.02.11 szombat, 21:35:00 »

pimpa,
 
Mar csinalom a cikket. PDF doksi lesz, mert aztat konnyebb osszedobni openoffice-al, es ugye letoltheto, igy offline modban is olvashato. Lesz benne szoveg meg sok-sok kep.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5501 Dátum: 2006.02.11 szombat, 21:44:00 »

wyctor,
 
Snicerrel es borotva pengevel vagtam ki.
 
http://amigos.amiga.hu/zacci/DSC06206.JPG
http://amigos.amiga.hu/zacci/DSC06205.JPG
http://amigos.amiga.hu/zacci/DSC06208.JPG
http://amigos.amiga.hu/zacci/DSC06209.JPG
http://amigos.amiga.hu/zacci/DSC06210.JPG
Naplózva

blah blah blah
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #5502 Dátum: 2006.02.11 szombat, 21:50:00 »

Egészen jó lett, ha újra csinálnád, mit csinálnál másként?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5503 Dátum: 2006.02.11 szombat, 21:55:00 »

wyctor,
 
hmmm, nemis tom, talan meginnek +1 Kvt Cool
Az eredetihez kepest annyi a kulonbseg, hogy nincs lekerekitve a vagas vonala. Sajna nem volt megfelelo csiszolo papirom, amivel finom ivet lehetne csiszolni. De aztan lattam a vegeredmenyt, es hagytam a fenebe a csiszolgatast Cool
Szal max valami ultra finom csiszoloval lehetne lekerekiteni a vagas menten, de eleg csak a vizszintes reszt.
Naplózva

blah blah blah
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #5504 Dátum: 2006.02.11 szombat, 21:57:00 »

wyctor,
 
hmmm, nemis tom, talan meginnek +1 Kvt Cool
Az eredetihez kepest annyi a kulonbseg, hogy nincs lekerekitve a vagas vonala. Sajna nem volt megfelelo csiszolo papirom, amivel finom ivet lehetne csiszolni. De aztan lattam a vegeredmenyt, es hagytam a fenebe a csiszolgatast Cool
Szal max valami ultra finom csiszoloval lehetne lekerekiteni a vagas menten, de eleg csak a vizszintes reszt.
Igen, a képeket nézve, talán ott lehet kiszúrni, a házgyári megoldást, de egyébként
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5505 Dátum: 2006.02.11 szombat, 22:05:00 »

pimpa,
 
Mar csinalom a cikket. PDF doksi lesz, mert aztat konnyebb osszedobni openoffice-al, es ugye letoltheto, igy offline modban is olvashato. Lesz benne szoveg meg sok-sok kep.
Köszi! Hátha majd páran még kedvet kapnak! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #5506 Dátum: 2006.02.11 szombat, 23:03:00 »

ügyes vagy!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5507 Dátum: 2006.02.11 szombat, 23:10:00 »

pablo,
 
thanx Cool Majd akkormond, ha mukodni fog a cucc. Egyelore csak disz Cool
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5508 Dátum: 2006.02.11 szombat, 23:10:00 »

wyctor,
 
Egyebkent igazabol fel sem tunik, csak ha mar jol megneztel magadnak egy gyari tempos kormanyt. De az osszhatas szerintem megfelelo. Ezert sem szenvedtem mar a lekerekitessel. Majd a kipukkant kormanyon kitesztelek valami normalis lekerekitesi megoldast, aztan ha bejon, akkor talan megcsinalom... De konnyen L lehet baxni, mert az anyag elegge puha, igy ha hozza kepest durva anyaggal mesz neki, akkor meg csunyabb is lehet, mint igy.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #5509 Dátum: 2006.02.12 vasárnap, 08:29:00 »

pablo,
 
thanx Cool Majd akkormond, ha mukodni fog a cucc. Egyelore csak disz Cool
Zacci!
 
Szoritok neked, hogy sikerüljön. Akkor már csak egy kábel hibádzik, ha jól olvasom az eseményeket?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5510 Dátum: 2006.02.12 vasárnap, 12:00:00 »

Gabo,
 
jah, kabel meg egy bowden, es kesz a remekmu Cool
Sajna kicsit felreerterlmeztem a manualt, es most derult ki, hogy a kabel nelkul nem muxik a cucc. Csak akkor kapcsolhato be a tempo, ha a pedal kapcsoloktol megkapja a 12v-ot. Mivel nincs meg beszerelve a pedalkapcsolo, igy 12v sincs Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #5511 Dátum: 2006.02.12 vasárnap, 12:08:00 »

Gabo,
 
jah, kabel meg egy bowden, es kesz a remekmu Cool
Sajna kicsit felreerterlmeztem a manualt, es most derult ki, hogy a kabel nelkul nem muxik a cucc. Csak akkor kapcsolhato be a tempo, ha a pedal kapcsoloktol megkapja a 12v-ot. Mivel nincs meg beszerelve a pedalkapcsolo, igy 12v sincs Cool
Szia Zacci!
...
Minden elismerésem, a munkádért, utánajárásért, és az ambíciódért!
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5512 Dátum: 2006.02.12 vasárnap, 21:44:00 »

2 éves Mondeo III-m van. Balra kitekert kormánynál, illetve emelkedőn gyorsításnál remeg az egész cucc. Garanciában cserélték a féltengelyeket, de a probléma maradt. Van valakinek egy mentő ötlete? Kösz, g
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5513 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 08:14:00 »

A tiéd nem faceliftes? A 2003/7 a forgalombahelyezés dátuma? Mert júliusban már a facelifteseket gyártották. Vagy nem?
 
A klímát ki lehet kapcsolni! A faceliftben.
És mit értesz azalatt hogy És tökre veszi a fordulatot? Hogy nagyon fúj? Én télen a ventillátort 2-esre állítom, nyárig úgy marad. Csak a nyáron megy auto-ra a ventillátor.
Nem facelift-es, mert a MicroCat szerint 2003/1/28 Genk a gyártás ideje, helye.
Mivel magán autó volt és szélvédőcserés, nem költött rá sajnos 120ezret a tulaj odakinn.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5514 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 10:08:00 »

Nem facelift-es, mert a MicroCat szerint 2003/1/28 Genk a gyártás ideje, helye.
Mivel magán autó volt és szélvédőcserés, nem költött rá sajnos 120ezret a tulaj odakinn.
Mindegyik mondeo genki. Egyébiránt itthon kb 87e egy fűthető szélvédő. A nem fűthető meg kb 40-60, úgyhogy a difi nem nagy. Persz én sem cserélném ki csak úgy. Majd ha kavicsot kap...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5515 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 12:14:00 »

Mindegyik mondeo genki. Egyébiránt itthon kb 87e egy fűthető szélvédő. A nem fűthető meg kb 40-60, úgyhogy a difi nem nagy. Persz én sem cserélném ki csak úgy. Majd ha kavicsot kap...
Szia!
Ha jól emlékszem, a biztosítók beleveszik az üvegsérülést totálban, függetlenül az önrésztől...
+ ki lehet egészíteni - opcióban - valamennyi ablaküvegre is.
Üdv.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5516 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 12:30:00 »

Szia!
Ha jól emlékszem, a biztosítók beleveszik az üvegsérülést totálban, függetlenül az önrésztől...
+ ki lehet egészíteni - opcióban - valamennyi ablaküvegre is.
Üdv.
Ez így van, én 1x már cseréltem, de újra elrepedt, újra cserélni fogom. A casco fizeti, csak az önrészt (10-20%) kell fizetni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5517 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 12:35:00 »

pablo,
 
thanx Cool Majd akkormond, ha mukodni fog a cucc. Egyelore csak disz Cool
Mi van a tempomattal? Műxik már?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5518 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 12:39:00 »

az övcsipogó kikapcsolásnál az automata váltót N állásba kell tenni?
a programozásnál az van, hogy a sebváltót üresbe, ez az automatánál az N állás, ugye?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5519 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 12:44:00 »

Angel,
 
Mar bent van a tempo motor, de a pedal kapcsolok kabele nelkul sajna nem muxik 8( Mar megrendeltem a kabelt+uj bowdent, igy gyakorlatilag mar csak eza 2 alkatresz hianyzik. Bowden holnapra megjon, a kabel meg valceg pentek kornyeken erkezik meg. Akkor majd kiderul....
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #5520 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 12:47:00 »

az övcsipogó kikapcsolásnál az automata váltót N állásba kell tenni?
a programozásnál az van, hogy a sebváltót üresbe, ez az automatánál az N állás, ugye?
Sztem mi nem tudjuk kivenni az övsípolást.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5521 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 12:48:00 »

az övcsipogó kikapcsolásnál az automata váltót N állásba kell tenni?
a programozásnál az van, hogy a sebváltót üresbe, ez az automatánál az N állás, ugye?
Az a helyzet, hogy nálunk matásoknál ki sem gyulad az öv jelző lámpa gyujtásnál, így azt sem tudjuk megvárni hogy elaludjon.:-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5522 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 13:03:00 »

hát ez elkeserít, mert nem is csipogás idegesít, hanem nehezen tudom bekapcsolni az övet a karfa miatt. ( mert nagydarab vagyok)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5523 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 15:21:00 »

hát ez elkeserít, mert nem is csipogás idegesít, hanem nehezen tudom bekapcsolni az övet a karfa miatt. ( mert nagydarab vagyok)
Én 3mm vastag textil-bakelitből csináltam vakdugót mindkét oldalra. És kész.
Majd csinálok róla egy képet.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5524 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 16:08:00 »

Én 3mm vastag textil-bakelitből csináltam vakdugót mindkét oldalra. És kész.
Majd csinálok róla egy képet.
Szia!
Meg vegyél fel egy olyan felsőt, amibe bele van festve keresztben a biztonsági öv...
Üdv.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #5525 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 16:26:00 »

haj,
 
kaptam egy fulest! Allitolag a 2003 elotti diesel mondeokban esetenkent gyari hibas lucas/Delphi gyartmanyu nagynyomasu szivattyut szereltek! Ez ugy nyilvanul meg, hogy egy ido utan a szivattyu belseje L kezd lemallani es az igy keletkezett fem szemcsek hadat uzennek annak aki az utjukba kerul. Allitolag nem mind1ik nagynyomasu szippantyu anyag hibas, de elofordulhat...
Allitolag, ha bekovetkezik a baj, akkor esetenkent nem csak porlaszto csucsot kell cserelni, hanem nagynyomasu szippantyut+uzemanyag rendszer vezetekeit, (vagy annak tisztitasa). Eleg horrorisztikusan hangzik
Mar csak arra kene rajonni, hogy mikent lehet ellenorizni a kerdeses szippantyu allapotat
Nem vicceeeesz!? Csaknem visszaolvastál egy két évvel korábbra???
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5526 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 16:53:00 »

Sztem mi nem tudjuk kivenni az övsípolást.
Nem lehet kikapcsolni? A talin mindenképpen próbáljuk ki! És miután ráadtad a gyújtást, vártál 1-2 percig?Próbáljátok ki úgy is, hogy kézifék behúzva/kiemgedve, váltó D/N. Mind a 4 kombinációt. Ha másként nem megy, WDS-sel ki lehet kapcsolni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5527 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 17:47:00 »

Én 3mm vastag textil-bakelitből csináltam vakdugót mindkét oldalra. És kész.
Majd csinálok róla egy képet.
megpróbáltam, sikerült. hogyan lehet visszakapcsolni?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5528 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 17:49:00 »

Én 3mm vastag textil-bakelitből csináltam vakdugót mindkét oldalra. És kész.
Majd csinálok róla egy képet.
agostonb: és minderre miért volt szükség? Te nem használod a biztonsági övet?
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #5529 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 18:56:00 »

Sziasztok megnézné nekem valaki, hogy a kormányoszlopon lévő hifiirányító kábele, az egy nagy kötegbe van becsavarva, vagy külön megy a magnóhoz.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5530 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 21:27:00 »

megpróbáltam, sikerült. hogyan lehet visszakapcsolni?
Ugyanez, mág 1x.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5531 Dátum: 2006.02.13 hétfő, 21:28:00 »

agostonb: és minderre miért volt szükség? Te nem használod a biztonsági övet?
Én használom az övet, de a bimbamot kikapcsoltam. Nehogymá az ő kedvéért kapcsoljam be. Én ezt önként teszem, nem pár tranyó kedvéért.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5532 Dátum: 2006.02.14 kedd, 08:18:00 »

agostonb: és minderre miért volt szükség? Te nem használod a biztonsági övet?
Városban, télen nagy kabátban, amikor 2 percet megyek, majd kiszállok, majd ismét megyek.  NEM.
Városon kívül igen.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5533 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:05:00 »

Városban, télen nagy kabátban, amikor 2 percet megyek, majd kiszállok, majd ismét megyek.  NEM.
Városon kívül igen.
Közlekedési szekemberek kimutatták,hogy a balesetek zöme városban,"amikor csak 2 percet megyek" szituban történik.
És azt se felejtsük,hogy a mondeo "legendás" biztonsága a bekapcsolt övvel az igazi.
Sokáig én sem kapcsoltam be,de aztán meggyőztek egyes képek,videók.
Nem akarok a városban kipurcanni azért,mert egy részeg frontálisan szemből belémjön,és az intelligens védelmi rendszer nem véd meg a be NEM kapcsolt öv miatt.
Nem okvetlenkedés,mindenki ugy közlekedik,ahogy akar.Én bekapcsolt övvel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5534 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:09:00 »

Közlekedési szekemberek kimutatták,hogy a balesetek zöme városban,"amikor csak 2 percet megyek" szituban történik.
És azt se felejtsük,hogy a mondeo "legendás" biztonsága a bekapcsolt övvel az igazi.
Sokáig én sem kapcsoltam be,de aztán meggyőztek egyes képek,videók.
Nem akarok a városban kipurcanni azért,mert egy részeg frontálisan szemből belémjön,és az intelligens védelmi rendszer nem véd meg a be NEM kapcsolt öv miatt.
Nem okvetlenkedés,mindenki ugy közlekedik,ahogy akar.Én bekapcsolt övvel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5535 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:17:00 »

Városban, télen nagy kabátban, amikor 2 percet megyek, majd kiszállok, majd ismét megyek.  NEM.
Városon kívül igen.
Szíved joga nem bekapcsolni az övet, de ha esetleg ilyenkor ne adj Isten balesetet szenvedsz és kirepülsz az autóból, vagy összezúzod magad az autóban, akkor elméletileg az lenne a korrekt, hogy ne várj ingyenes orvosi ellátást, mert végül is Te döntöttél úgy, hogy kockáztatsz.  
 
50 méter alatt is beléd jöhet valaki úgy, hogy azt nem köszönöd meg, még akkor is, ha Te maximálisan körültekintő vagy. A légzsák önmagában nagyon kevés, sőt öv nélkül néha még veszélyes is lehet.
 
A biztonsági övet nem használókat a legszigorúbban büntetni kellene! Baleset esetén pedig csak akkor lehetne ingyenes az orvosi ellátás és rehabilitáció, ha be volt csatolva az öv. Mindjárt jobbak lennének a baleseti statisztikák.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #5536 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:18:00 »

Sziasztok megnézné nekem valaki, hogy a kormányoszlopon lévő hifiirányító kábele, az egy nagy kötegbe van becsavarva, vagy külön megy a magnóhoz.
Kábelkötegben, de utólag mehet kivül is! Ha keresed, hogy be van e kábelezve, és nem találod a csatit, akkor valszeg nincs is ott. Általában feltűnő helyen van a műanyag burkolatra erősítve...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #5537 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:24:00 »

Szíved joga nem bekapcsolni az övet, de ha esetleg ilyenkor ne adj Isten balesetet szenvedsz és kirepülsz az autóból, vagy összezúzod magad az autóban, akkor elméletileg az lenne a korrekt, hogy ne várj ingyenes orvosi ellátást, mert végül is Te döntöttél úgy, hogy kockáztatsz.  
 
50 méter alatt is beléd jöhet valaki úgy, hogy azt nem köszönöd meg, még akkor is, ha Te maximálisan körültekintő vagy. A légzsák önmagában nagyon kevés, sőt öv nélkül néha még veszélyes is lehet.
 
A biztonsági övet nem használókat a legszigorúbban büntetni kellene! Baleset esetén pedig csak akkor lehetne ingyenes az orvosi ellátás és rehabilitáció, ha be volt csatolva az öv. Mindjárt jobbak lennének a baleseti statisztikák.
Én maximálisan egyetértek veled. Sokat szoktam vitatkozni(hál' Istennek gyorsan bekötik) a "nem kötök övet, mert minek" utasaimmal. De amikor itt városon belül egy-két percet közlekedem, egyszerűen eszembe sem jut sokszor, hogy bekössem. Nincs mentségem, ez van, sőt volt is már balesetem bekötés nélkül, elég súlyos, és itt vagyok, de ez is az autón múlott, és mégis... Ellenben, ha már keresztül megyek a városon (5km 5-8perc) már nyúlok is az övért...(hülyeség mi?)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5538 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:40:00 »

Szíved joga nem bekapcsolni az övet, de ha esetleg ilyenkor ne adj Isten balesetet szenvedsz és kirepülsz az autóból, vagy összezúzod magad az autóban, akkor elméletileg az lenne a korrekt, hogy ne várj ingyenes orvosi ellátást, mert végül is Te döntöttél úgy, hogy kockáztatsz.  
 
50 méter alatt is beléd jöhet valaki úgy, hogy azt nem köszönöd meg, még akkor is, ha Te maximálisan körültekintő vagy. A légzsák önmagában nagyon kevés, sőt öv nélkül néha még veszélyes is lehet.
 
A biztonsági övet nem használókat a legszigorúbban büntetni kellene! Baleset esetén pedig csak akkor lehetne ingyenes az orvosi ellátás és rehabilitáció, ha be volt csatolva az öv. Mindjárt jobbak lennének a baleseti statisztikák.
Nézzük a dolgot más szemszögből: kevés a szervdonor, az ilyen hozzáállás segít e probléma megoldásában.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5539 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:47:00 »

Én maximálisan egyetértek veled. Sokat szoktam vitatkozni(hál' Istennek gyorsan bekötik) a "nem kötök övet, mert minek" utasaimmal. De amikor itt városon belül egy-két percet közlekedem, egyszerűen eszembe sem jut sokszor, hogy bekössem. Nincs mentségem, ez van, sőt volt is már balesetem bekötés nélkül, elég súlyos, és itt vagyok, de ez is az autón múlott, és mégis... Ellenben, ha már keresztül megyek a városon (5km 5-8perc) már nyúlok is az övért...(hülyeség mi?)
Én ha beülök a kocsiba, első mozdulat az öv, a második a lámpa.
Mert az a fixa ideám, hogy attól hogy én jól vezetek  (), találkozhatok barmokkal az úton.
És ha ég a lámpám, talán könnyebben észrevesznek (ha már a nagy kék bálna észlelése nehézségekbe ütközne...)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5540 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:50:00 »

Én ha beülök a kocsiba, első mozdulat az öv, a második a lámpa.
Mert az a fixa ideám, hogy attól hogy én jól vezetek  (), találkozhatok barmokkal az úton.
És ha ég a lámpám, talán könnyebben észrevesznek (ha már a nagy kék bálna észlelése nehézségekbe ütközne...)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5541 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:50:00 »

Nézzük a dolgot más szemszögből: kevés a szervdonor, az ilyen hozzáállás segít e probléma megoldásában.
Angel, végül is igazad van (sajnos)...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5542 Dátum: 2006.02.14 kedd, 09:56:00 »

Én ha beülök a kocsiba, első mozdulat az öv, a második a lámpa.
Mert az a fixa ideám, hogy attól hogy én jól vezetek  (), találkozhatok barmokkal az úton.
És ha ég a lámpám, talán könnyebben észrevesznek (ha már a nagy kék bálna észlelése nehézségekbe ütközne...)
... és csak harmadikra indítasz oda lesz az akksid de perszehogy mindig a barmokkal van a baj
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #5543 Dátum: 2006.02.14 kedd, 10:10:00 »

Én ha beülök a kocsiba, első mozdulat az öv, a második a lámpa.
Mert az a fixa ideám, hogy attól hogy én jól vezetek  (), találkozhatok barmokkal az úton.
És ha ég a lámpám, talán könnyebben észrevesznek (ha már a nagy kék bálna észlelése nehézségekbe ütközne...)
Nekem + kormányzár, indítok, majd jégkaparó!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #5544 Dátum: 2006.02.14 kedd, 10:51:00 »

Szíved joga nem bekapcsolni az övet, de ha esetleg ilyenkor ne adj Isten balesetet szenvedsz és kirepülsz az autóból, vagy összezúzod magad az autóban, akkor elméletileg az lenne a korrekt, hogy ne várj ingyenes orvosi ellátást, mert végül is Te döntöttél úgy, hogy kockáztatsz.  
 
50 méter alatt is beléd jöhet valaki úgy, hogy azt nem köszönöd meg, még akkor is, ha Te maximálisan körültekintő vagy. A légzsák önmagában nagyon kevés, sőt öv nélkül néha még veszélyes is lehet.
 
A biztonsági övet nem használókat a legszigorúbban büntetni kellene! Baleset esetén pedig csak akkor lehetne ingyenes az orvosi ellátás és rehabilitáció, ha be volt csatolva az öv. Mindjárt jobbak lennének a baleseti statisztikák.
Sztem pedig ezt egyáltalán nem kellene büntetni.
Ezzel én senkinek nem okozok semmilyen veszélyhelyzetet. Az autóban dohányzás veszélyes (nem úgy mint az övbenemkapcsolás), mégsem büntetik. Pedig valszeg statisztikával ezt lehet mégcsak alátámasztani. És ő (dohányzó) ami a lényeg MÁSRA is veszélyes, nem úgy mint én.
Övbenemkapcsolásból még nem volt baleset!
Cigaretta: Hány dohányzót kezelnek tüdő-valamivel? És? Pedig mindenki tudja hogy a cigitől van. Sőt van hogy a tüdőszanatóriumban külön dohányzó van kialakítva a betegeknek. Miért?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5545 Dátum: 2006.02.14 kedd, 11:19:00 »

agostonb: ˝övbenemkapcsolásból még nem volt baleset˝ - írod.  
 
Ez igaz, de Neked talán mindegy, hogy egy adott balesetet bekapcsolt övvel megúszol néhány zúzódással, vagy ha nem vagy bekötve, akkor úgy odavered magad, hogy talán egy életre lebénulsz és tolókocsiba kerülsz, vagy ha kirepülsz a szélvédőn, akkor ne adj Isten meg is halhatsz? Vagy ha magadra nem is gondolsz, legalább a családodra gondolhatnál.
 
Számtalanszor hallani a hírekben, hogy balesetben meghaltak ennyien meg annyian, de övet ugyebár nem használtak. Ekkor én sajnos nem sok sajnálatot tudok érezni ezen személyek iránt, inkább csak felhúzom magam az emberi hülyeségen.  
 
Akik nem használnak övet, nekik fizikai fájdalmat, viszketést, bizsergést, vagy mit okoz az öv, ami miatt nem kapcsolják be? Szerintem inkább lustaság és maximális felelőtlenség áll a háttérben.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5546 Dátum: 2006.02.14 kedd, 11:33:00 »

Sztem pedig ezt egyáltalán nem kellene büntetni.
Ezzel én senkinek nem okozok semmilyen veszélyhelyzetet. Az autóban dohányzás veszélyes (nem úgy mint az övbenemkapcsolás), mégsem büntetik. Pedig valszeg statisztikával ezt lehet mégcsak alátámasztani. És ő (dohányzó) ami a lényeg MÁSRA is veszélyes, nem úgy mint én.
Övbenemkapcsolásból még nem volt baleset!
Cigaretta: Hány dohányzót kezelnek tüdő-valamivel? És? Pedig mindenki tudja hogy a cigitől van. Sőt van hogy a tüdőszanatóriumban külön dohányzó van kialakítva a betegeknek. Miért?
Ha nem használsz övet, akkor - durva példával élve - Te akár kiragaszthatnál egy cetlit a szélvédőre, vagy a műszerfalra, hogy:  
 
˝Kedves mentők! Kijelentem, hogy nem szoktam biztonsági övet használni, így baleset történtekor az elszenvedett sérüléseimért 100 %-os anyagi és erkölcsi felelősséget vállalok. Az ingyenes orvosi kezelést nem igénylem, amint idejük engedi, vigyenek a következő címen található magánklinikára...˝
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5547 Dátum: 2006.02.14 kedd, 11:37:00 »

Ha nem használsz övet, akkor - durva példával élve - Te akár kiragaszthatnál egy cetlit a szélvédőre, vagy a műszerfalra, hogy:  
 
˝Kedves mentők! Kijelentem, hogy nem szoktam biztonsági övet használni, így baleset történtekor az elszenvedett sérüléseimért 100 %-os anyagi és erkölcsi felelősséget vállalok. Az ingyenes orvosi kezelést nem igénylem, amint idejük engedi, vigyenek a következő címen található magánklinikára...˝
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5548 Dátum: 2006.02.14 kedd, 11:45:00 »

Ha nem használsz övet, akkor - durva példával élve - Te akár kiragaszthatnál egy cetlit a szélvédőre, vagy a műszerfalra, hogy:  
 
˝Kedves mentők! Kijelentem, hogy nem szoktam biztonsági övet használni, így baleset történtekor az elszenvedett sérüléseimért 100 %-os anyagi és erkölcsi felelősséget vállalok. Az ingyenes orvosi kezelést nem igénylem, amint idejük engedi, vigyenek a következő címen található magánklinikára...˝
Szerencsére amennyit én igénybe veszem az orvosi ellátást, a befizetett TB-mből életem végéig minden nap szívátültetést végezhetnek rajtam. :-)
Ettől már sokkal nagyobb baj hogy kb. 5 millióan vannak Mo-on olyanok akik igénybe veszik a TB-t, de még 1 fillért nem fizettek be. :-(
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5549 Dátum: 2006.02.14 kedd, 11:52:00 »

Ha nem használsz övet, akkor - durva példával élve - Te akár kiragaszthatnál egy cetlit a szélvédőre, vagy a műszerfalra, hogy:  
 
˝Kedves mentők! Kijelentem, hogy nem szoktam biztonsági övet használni, így baleset történtekor az elszenvedett sérüléseimért 100 %-os anyagi és erkölcsi felelősséget vállalok. Az ingyenes orvosi kezelést nem igénylem, amint idejük engedi, vigyenek a következő címen található magánklinikára...˝
Fogadjuk Srac te dohányzol.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 117 118 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.184 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.