Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 03:21:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 [1117] 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19762030 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #55800 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:53:02 »

Én nagy ívben leszharom kinek a kije az eladó, vagy milyen körülmények közt él. A főnököm sokszoros milliomos, de olyan igénytelen, hogy sírva fakadok néha. Na tőle sem vennék autót, pedig a körítés szép.
Ennek az a másik oldala, hogy a főnököd autóját is megvennéd egy kereskedésből ,mert nem tudod, hogy az igénytelen fickótól van.
Egy kereskedésben az autó előéletéről semmit nem tudsz meg, magánszemélynél esetleg valamit, ami talán igaz. Jó dumával mész a hülye úgy is belezavarodik a saját ellentmondásaiba, ha van neki és akkor máris hiteltelen és passzolod. Ez is egyfajta szűrés.

Alapvetőlen mindenki azt mond amit akar és valóban állapotot veszünk.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
zolika81
Vendég
« Új hozzászólás #55801 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:56:52 »

Még egy kérdés az pedig az autó árára vonatkozik mivel már többen is szóba hoztátok...szerintetek jó árban van az autó avagy drága/olcsó?

Természetesen én is látom honnan indulnak a használtautón a mondeo árak de ez a példány nehezebben összehasonlítható mert kevesebb van belőle mivel egy 2004-es 2.2 TDCI jó felszerelt és fogjuk rá hogy jó állapotú darab...

Ellenben nehezebben is eladható mivel mindenki a 2.0 TDCi-t keresi és sokan nem fizetnek ki többet az extrákért sem és vannak akkor már inkább az 1.7-1.8-tól induló mk4-es verziót veszik meg még ha ennyiért csak tényleg romos darabokat kapni...

Szóval megér 1.4milliót ez a kocsi?



Ezen a ponton már neked kell döntened hogy neked mi éri meg!!!Sok szerencsét hozzá!!

Én a második legolcsóbb 2003-as magyar papiros mk3 2.0tdci kombit vettem meg a használtautóról.Fél éve nyúzzuk normál családi autóként és pár
kopóalkatrészt leszámítva köszöni szépen teszi a dolgát!Remélem így is marad!

Csak a szerencséden múlik!!!!Sok sikert!!
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #55802 Dátum: 2014.06.20 péntek, 11:58:32 »

Ennek az a másik oldala, hogy a főnököd autóját is megvennéd egy kereskedésből ,mert nem tudod, hogy az igénytelen fickótól van.
Egy kereskedésben az autó előéletéről semmit nem tudsz meg, magánszemélynél esetleg valamit, ami talán igaz. Jó dumával mész a hülye úgy is belezavarodik a saját ellentmondásaiba, ha van neki és akkor máris hiteltelen és passzolod. Ez is egyfajta szűrés.

Alapvetőlen mindenki azt mond amit akar és valóban állapotot veszünk.
Igen, akár megvenném kereskedésből, mint ahogy tőle méginkább, ha nem ismerném, csak ránéznék. Az autó előéletéről jó eséllyel sosem tudsz meg semmit. Én pl úgy szűrtem, hogy mindenhová elmenetem, és megnéztem magam a kocsit(nem az udvart)- bár egyszer a tulaj feleségét nézegettem sokáig.  hehe
Aki elhatárolódott a telefonba, hogy rátegyem a számítógépet, ahhoz el sem mentem, azt gondoltam, hogy ő is tisztában van vele, hogy bajok vannak
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55803 Dátum: 2014.06.20 péntek, 12:02:53 »

Alapvetőlen mindenki azt mond amit akar és valóban állapotot veszünk.
Ez így igaz. Az enyém kívülről nagyon rossz állapotban van (csak nem látszik mert most sárga), ezért vettem meg a piaci ár feléért. Belűről szép, motorikusan még nem volt baja, bár még csak 20e km-t mentem vele.
Naplózva
lcs10
Vendég
« Új hozzászólás #55804 Dátum: 2014.06.20 péntek, 13:11:57 »

Én nagy ívben leszharom kinek a kije az eladó, vagy milyen körülmények közt él. A főnököm sokszoros milliomos, de olyan igénytelen, hogy sírva fakadok néha. Na tőle sem vennék autót, pedig a körítés szép. Az hogy látod, hol áll az autó, abból eldöntöd, hogy megéri-e? Jó neked. Lehet a szomszéd brazilé az autó, csak bekéreckedett, mert a telek szebb, mint az övé. De lehet, hogy azért csóró, mert minden pénze az autóra ment. Lehet, hogy még a 10 éves olaj van benne. Ezen te az ég világon semmit nem látsz. Ha valamiért nagyon el akarja adni, akkor lehet akármilyen ismerősnek ismerőse, úgyis át fog b@szni. Nekem eddig a 5-ből egy kocsim származott magánembertől, egy beszámított autó volt kereskedésben, 2 pedig külföldről behozott kocsi. Bajom még sosem volt belőle.

Az a baj, hiába akarsz sarkítani, mert ha a hülyeségeket sarkítod, akkor az nagy hülyeségnek fog látszani


A mostani autóm, ha ránézek a hahu-ra, kb a legolcsóbb lenne az összes között. 2006-os 900-ért névre írva, friss vizsgával. Mi van, ha ráköltök egy százast a porlasztókra? akkor annyiba fog kerülni, mint a második legolcsóbb, csak éppen felújított porlasztókkal, amit nem másnak kell elhinnem(vagy sem)

Te mondtad ki a lényeget, igénytelen a főnököd, tőle nem vennél autót,mert nagy valószínűséggel az autójával is ehhez mérten bánt (sehogy). Kereskedésből meg elvinnéd ugyanezt abban a tudatban,hogy egy jómódú családapa családi autója volt. Smiley Pont ez a lényeg,hogy egy információ birtokában nem vennél meg egy látszólag jó autót. Kereskedésben viszont nem kapjuk/kaphatjuk meg ezeket az infókat sem. Nekem ez teljesen egyértelmű,hogy ez a kockázatosabb út.

Egyáltalán nem csak az anyagi helyzetére gondoltam az eladónak amikor ezt említettem. Hanem pl:
egyenes ember e vagy hazudozik,ellentmondásokba keveredik, rendben tartja e a házát udvarát stb, egyáltalán milyen benyomást kelt külsőre a fazon, milyen a hozzáállása a kocsihoz, mire használta, hogyan beszél róla, miért adja el, ért valamit az autókhoz vagy műszaki analfabéta, tud e normálisan vezetni, ő jár e vele stb stb.



Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #55805 Dátum: 2014.06.20 péntek, 13:23:29 »

Te mondtad ki a lényeget, igénytelen a főnököd, tőle nem vennél autót,mert nagy valószínűséggel az autójával is ehhez mérten bánt (sehogy). Kereskedésből meg elvinnéd ugyanezt abban a tudatban,hogy egy jómódú családapa családi autója volt. Smiley Pont ez a lényeg,hogy egy információ birtokában nem vennél meg egy látszólag jó autót. Kereskedésben viszont nem kapjuk/kaphatjuk meg ezeket az infókat sem. Nekem ez teljesen egyértelmű,hogy ez a kockázatosabb út.

Egyáltalán nem csak az anyagi helyzetére gondoltam az eladónak amikor ezt említettem. Hanem pl:
egyenes ember e vagy hazudozik,ellentmondásokba keveredik, rendben tartja e a házát udvarát stb, egyáltalán milyen benyomást kelt külsőre a fazon, milyen a hozzáállása a kocsihoz, mire használta, hogyan beszél róla, miért adja el, ért valamit az autókhoz vagy műszaki analfabéta, tud e normálisan vezetni, ő jár e vele stb stb.




igen kimondtam a lényeget, csak nem érted. Én nem venném meg a főnökömtől, mert tudom róla, hogy milyen igénytelen. Ellenben bárki, aki nem ismeri megvenné tőle, mert csak a csili-vilit látja. Te odamennél, kereskedőnél talán kételkednél, mert nem ismered az előéletét. Elmennél a főnökömhöz, azt látnád, hogy szép ház, nagy udvar, mercedes-ek bmw-k szana szét. Megvennéd, mert azt hiszed tudod az előéletét. a 20000 km-el ezelőtt cserélt olajat nem látod

mindennek 2 oldala van. én nem azt mondtam, hogy mindenképp kereskedésben vennék, mert nem igaz, viszont az sem igaz, amit írsz, hogy kereskedéstől nem szabad. Ez volt a lényeg. A szavakat tekergetheted, akármeddig, de ez nem változik
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.20 péntek, 13:25:35 írta GinJoy » Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
lcs10
Vendég
« Új hozzászólás #55806 Dátum: 2014.06.20 péntek, 13:27:29 »

igen kimondtam a lényeget, csak nem érted. Én nem venném meg a főnökömtől, mert tudom róla, hogy milyen igénytelen. Ellenben bárki, aki nem ismeri megvenné tőle, mert csak a csili-vilit látja. Te odamennél, kereskedőnél talán kételkednél, mert nem ismered az előéletét. Elmennél a főnökömhöz, azt látnád, hogy szép ház, nagy udvar, mercedes-ek bmw-k szana szét. Megvennéd, mert azt hiszed tudod az előéletét. a 20000 km-el ezelőtt cserélt olajat nem látod

Nem akarlak idegesíteni, de ahol azt látnám,hogy bmw-kkel és mercikkkel van tele az udvar, na onnan nagyon nem vennék meg egy mondeót! Cheesy Mert kérdés,hogy mi volt a szerepe ott a mondeónak? Cheesy

Meg ez mi,hogy akinek bmw-je van az csak igényes ember lehet? Vagy akinek bmw-je van az jól él, vagy legalábbis van pénze? Én nagyon nem ilyeneket látok.
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.20 péntek, 13:31:19 írta lcs10 » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #55807 Dátum: 2014.06.20 péntek, 13:31:20 »

Nem akarlak idegesíteni, de ahol azt látnám,hogy bmw-kkel és mercikkkel van tele az udvar, na onnan nagyon nem vennék meg egy mondeót! Cheesy Mert kérdés,hogy mi volt a szerepe ott a mondeónak? Cheesy
kit érdekel a mondeo? nem is akarod érteni miről van szó, mi?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55808 Dátum: 2014.06.20 péntek, 14:53:25 »

kit érdekel a mondeo? nem is akarod érteni miről van szó, mi?
Nem, nem akarja! Szerintem ne szóljunk hozzá, hátha abbahagyja  hehe
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #55809 Dátum: 2014.06.20 péntek, 15:05:17 »

Te mondtad ki a lényeget, igénytelen a főnököd, tőle nem vennél autót,mert nagy valószínűséggel az autójával is ehhez mérten bánt (sehogy). Kereskedésből meg elvinnéd ugyanezt abban a tudatban,hogy egy jómódú családapa családi autója volt. Smiley Pont ez a lényeg,hogy egy információ birtokában nem vennél meg egy látszólag jó autót. Kereskedésben viszont nem kapjuk/kaphatjuk meg ezeket az infókat sem. Nekem ez teljesen egyértelmű,hogy ez a kockázatosabb út.

Egyáltalán nem csak az anyagi helyzetére gondoltam az eladónak amikor ezt említettem. Hanem pl:
egyenes ember e vagy hazudozik,ellentmondásokba keveredik, rendben tartja e a házát udvarát stb, egyáltalán milyen benyomást kelt külsőre a fazon, milyen a hozzáállása a kocsihoz, mire használta, hogyan beszél róla, miért adja el, ért valamit az autókhoz vagy műszaki analfabéta, tud e normálisan vezetni, ő jár e vele stb stb.


Én leszek az a kötsög, aki melléd állok.  vigyor3 Én is inkább így keresek autót, mint te, annyival kiegészítve, hogy én kereskedőnek eladni sem szeretek autót.
Nem zárom ki a kereskedőtől/nek való vételt/eladást sem, de nem azt preferálom, ugyan azon okok miatt, mint te.

Egyébként meg siky és GinJoy bekaphassa Cheesy, de azért neked is vannak felesleges mondataid, sarkításaid.  Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
lcs10
Vendég
« Új hozzászólás #55810 Dátum: 2014.06.20 péntek, 15:25:50 »

Én leszek az a kötsög, aki melléd állok.  vigyor3 Én is inkább így keresek autót, mint te, annyival kiegészítve, hogy én kereskedőnek eladni sem szeretek autót.
Nem zárom ki a kereskedőtől/nek való vételt/eladást sem, de nem azt preferálom, ugyan azon okok miatt, mint te.

Egyébként meg siky és GinJoy bekaphassa Cheesy, de azért neked is vannak felesleges mondataid, sarkításaid.  Cheesy

Nem értem mi előnye volna beiktatni az adásvételbe egy harmadik felet is, aki még keres is az ügyön? Persze sokaknak ez tetszik,mert sok kereskedő jól megél ebből. Smiley
És zárásként mégegyszer leírom,hogy az én és az ismerősi köröm tapasztalatai alapján írtam a véleményem.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #55811 Dátum: 2014.06.20 péntek, 15:28:06 »

Jelen pillanatban a legjobb és biztosabb ha veszel egy fost olcsóbban és magad rendbe teszed...akkor egy ideig nyugodt maradhatsz.
Jó autó meg ugy sincs a piacon, ezt elkell felejteni...JÓ autót nem ad el senki...csak amire költeni kell vagy kényszerből.

Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #55812 Dátum: 2014.06.20 péntek, 15:50:25 »

Én leszek az a kötsög, aki melléd állok.  vigyor3 Én is inkább így keresek autót, mint te, annyival kiegészítve, hogy én kereskedőnek eladni sem szeretek autót.
Nem zárom ki a kereskedőtől/nek való vételt/eladást sem, de nem azt preferálom, ugyan azon okok miatt, mint te.

Egyébként meg siky és GinJoy bekaphassa Cheesy, de azért neked is vannak felesleges mondataid, sarkításaid.  Cheesy
És tényleg
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #55813 Dátum: 2014.06.20 péntek, 15:58:04 »

És tényleg
Lemeradt a szmájli!  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #55814 Dátum: 2014.06.20 péntek, 15:58:44 »

Lemeradt a szmájli!  Wink
milyen szmájli? hehe
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #55815 Dátum: 2014.06.20 péntek, 15:59:11 »

milyen szmájli? hehe
eljen wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
zolika81
Vendég
« Új hozzászólás #55816 Dátum: 2014.06.20 péntek, 16:21:25 »

Mindig egy élmény itt olvasgatni taps nyes
Naplózva
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #55817 Dátum: 2014.06.20 péntek, 18:00:04 »

Nem akarlak idegesíteni, de ahol azt látnám,hogy bmw-kkel és mercikkkel van tele az udvar, na onnan nagyon nem vennék meg egy mondeót! Cheesy Mert kérdés,hogy mi volt a szerepe ott a mondeónak? Cheesy

Meg ez mi,hogy akinek bmw-je van az csak igényes ember lehet? Vagy akinek bmw-je van az jól él, vagy legalábbis van pénze? Én nagyon nem ilyeneket látok.


Lassan előállsz az összeesküvés elméleteddel. eplus2 Vagy nem?De!
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55818 Dátum: 2014.06.20 péntek, 18:15:05 »

Nem értem mi előnye volna beiktatni az adásvételbe egy harmadik felet is, aki még keres is az ügyön?

Azért, mert sokan nem szeretnek az eladással foglalkozni, vevőknek mutogatni az autót meg ilyesmi. Beviszi a kereskedésbe, kap érte valamennyit, aztán hív egy taxit  Wink
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #55819 Dátum: 2014.06.20 péntek, 18:17:13 »

Azért, mert sokan nem szeretnek az eladással foglalkozni, vevőknek mutogatni az autót meg ilyesmi. Beviszi a kereskedésbe, kap érte valamennyit, aztán hív egy taxit  Wink
és így még egy negyedik is keres vele
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
KissLaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


E-mail
« Új hozzászólás #55820 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 09:20:49 »

Sziasztok!

Tovabbra sincs valtozas az auto hibajaval kapcsolatban, meg mindig a fordulattal kuszkodok.
Tovabbra is az a hiba, hogy nem esik le a fordulat csak miutan az autot ujra inditom.
Most ki lett cserelve a folytoszelep helyzet erzekelo ezekutan 2hetig mukodott az auto hibamentesen, de most megint ***.
A segitsegeteket szeretnem kerni szerelo ugyben, Borsod,Szabol, Hajdu megyeben elsosorban...
De ha valaki bombabiztos tippet mond akkor elviszem mashova is!
5 szerelonel voltam eddig, orulnek egy megbizhatonak mostmar.
Koszi elore is!
Naplózva

2002.9. Havi
1.8 125 Le Mondeo
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #55821 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 15:10:20 »

Sziasztok!
Egyszer levolt itt írva, hogyan lehet a kilómétert mérföldre átállítani és vissza. Emlékszem akkor ki is próbáltam, most egy havernak kéne, csak nem találtam meg itt. valaki tudna segíteni?
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55822 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 15:13:09 »

Sziasztok!
Egyszer levolt itt írva, hogyan lehet a kilómétert mérföldre átállítani és vissza. Emlékszem akkor ki is próbáltam, most egy havernak kéne, csak nem találtam meg itt. valaki tudna segíteni?
A nullázó gombot röviden nyomva tudsz mértékegységet váltani.
Naplózva
siky
Vendég
« Új hozzászólás #55823 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 15:14:07 »

Sziasztok!

Tovabbra sincs valtozas az auto hibajaval kapcsolatban, meg mindig a fordulattal kuszkodok.
Tovabbra is az a hiba, hogy nem esik le a fordulat csak miutan az autot ujra inditom.
Most ki lett cserelve a folytoszelep helyzet erzekelo ezekutan 2hetig mukodott az auto hibamentesen, de most megint ***.
A segitsegeteket szeretnem kerni szerelo ugyben, Borsod,Szabol, Hajdu megyeben elsosorban...
De ha valaki bombabiztos tippet mond akkor elviszem mashova is!
5 szerelonel voltam eddig, orulnek egy megbizhatonak mostmar.
Koszi elore is!
Hibakódot olvastatok?
Budapesten tudunk szerelőt, de az neked eléggé messze van...
Naplózva
Dezsi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222


E-mail
« Új hozzászólás #55824 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 17:52:24 »

Az ára 1.499.000.-
Az az alap,h lealkudják 1.450.000-re.
Ha csak 150-t keres rajta a kereskedő, és tiéd ez az autó és így néz ki és tudod,hogy hibátlan, teljesen rendben van motor váltó stb, akkor eladod 1.3-ért?Huh??
Pláne úgy,hogy van pénzed újra?
És nincs egy olyan ismerőse a tulajnak aki ismeri őt, tudja,hogy jó gazdája volt és jó az autó és ne venné meg?
Mindíg jön valaki aki meglátja és beleszeret és elviszi, ha ott áll 2 évig akkor 2 év után, de elviszik.

Személyes tapasztalatom és véleményem,hogy kereskedőtől nem vennék használtautót, kivéve ha korlátlan és kiapadhatatlan pénzmennyiséggel rendelkezem.
Rengeteg mindenre lehet következtetni egy személyes találkozás során a tulajjal. Kérdezel és látod a reakcióját. Milyen körülmények között él, hol tartotta a kocsit, hol hogyan használta stb. Sok kis információmorzsából kell kialakítani a véleményünket,hogy belevágjunk e vagy hagyjuk inkább. De egy kereskedővel szemben nagyon nagy hátrányban vagyunk.

Sziasztok! Sajnos több napja nem volt idöm itt járni és olvasni itteni dolgokat,de ehez nekem is lenne hozzá füzni valóm.Mi a párommal ugy vettünk 1 mondit,hogy ki se probáltuk bementünk 1 kereskedöhöz tavaly november-ben és a páromnak megtetszet a mondi 2006-s/én opelt akartam/217e km volt benne   most 245 e van benne és eddig   vásárlás után 3 napra rá 1 turbó csövet kelett cserélni 24e meg a termosztát és a kiegyenlitö tartály közötti csövet kellett kicserélni meg a szokásos rendszeres olaj és szürök cseréje volt.Utána jártam elö életének az autonak és semmi fö alkatrész amitöl félünk nem lett kicserélve rajta.Nagyon rendes gazdája volt.Szoval pro és kontra az autokereskedéseknek.
Naplózva

2006.11.Tdci machine silver 115le 5ajtó 5gang mk3 itthol is,de többet külföldön vok./Győr-Bretten/ +36309487082, +4915144935048
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #55825 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 19:43:10 »

 integet2

a világításkapcsolóm kezd huncutkodni, mikor elvileg le van kapcsolva, időnként mégis világít a ködlámpa. ha kicsit megmozdítom helyreáll. érdemes javíttatni vagy vegyek másikat?
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
rabcsa
Vendég
« Új hozzászólás #55826 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 20:46:01 »

Sziasztok Mesterek  vigyor3
Lenne egy hatalmas  kérdésem, ilyen jelenséggel még nem talàlkoztam...
Először is az autóm: Ford Mondeo 2.0 TDDI 2001 évj.
Ma délutàn kocsikàztam és egy beindítàs utàn a motornak ilyen furcsa hangos kerepelő hangja lett ami kb fél perc utàn abba is maradt. Utànna indultam a kocsimosóból tovàbb, akkor ismét ez a jelenség csak most ez a hang meg hangosabb lett és nem maradt abba. Hazaértem gondoltam leàllítom a kocsit, ami nem sikerült. Kihúztam a kulcsot es motor jàrt tovàbb nem úgy mint màskor hanem mint amikot le akar fulladni a kocsi csak nem sikerül neki  wow1 és ez igy ment amig a kocsi tényleg le nem fulladt. Első alkalommal ez eltartott 2 percig, a màsodik alkalommal màr csak fél percig bírta így. Inkàbb hagyom is, nem akarok nagyobb bajt csinàlni...
Valaki tudna segíteni hogy ez  a jelenség? Mire szàmítsak?
Köszönöm előre is a segítséget  wave
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #55827 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 20:54:58 »

integet2

a világításkapcsolóm kezd huncutkodni, mikor elvileg le van kapcsolva, időnként mégis világít a ködlámpa. ha kicsit megmozdítom helyreáll. érdemes javíttatni vagy vegyek másikat?

Javítani? Nincs rajta mit......
Vegyél másikat, pár ezres a bontott.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
KissLaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


E-mail
« Új hozzászólás #55828 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 20:58:23 »

Hibakódot olvastatok?
Budapesten tudunk szerelőt, de az neked eléggé messze van...

Hibakod alapjan csak a folytoszekep allapot erzekelot hozta, de igy is rossz.
Annyi hogy most 2hetig hibamentes volt.
Pm ben kuldhettek cimeket ha tud valaki profi szerelot!
Naplózva

2002.9. Havi
1.8 125 Le Mondeo
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #55829 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 20:58:48 »

Sziasztok Mesterek  vigyor3
Lenne egy hatalmas  kérdésem, ilyen jelenséggel még nem talàlkoztam...
Először is az autóm: Ford Mondeo 2.0 TDDI 2001 évj.
Ma délutàn kocsikàztam és egy beindítàs utàn a motornak ilyen furcsa hangos kerepelő hangja lett ami kb fél perc utàn abba is maradt. Utànna indultam a kocsimosóból tovàbb, akkor ismét ez a jelenség csak most ez a hang meg hangosabb lett és nem maradt abba. Hazaértem gondoltam leàllítom a kocsit, ami nem sikerült. Kihúztam a kulcsot es motor jàrt tovàbb nem úgy mint màskor hanem mint amikot le akar fulladni a kocsi csak nem sikerül neki  wow1 és ez igy ment amig a kocsi tényleg le nem fulladt. Első alkalommal ez eltartott 2 percig, a màsodik alkalommal màr csak fél percig bírta így. Inkàbb hagyom is, nem akarok nagyobb bajt csinàlni...
Valaki tudna segíteni hogy ez  a jelenség? Mire szàmítsak?
Köszönöm előre is a segítséget  wave


Zsebbe nyúlásra, pénzkiadásra számíts.
Olajszint rendben?
Vagy a turbód annyira gatya, hogy felhordja az olajat és azzal megy a motor vagy adagoló egyéb hiba....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
rabcsa
Vendég
« Új hozzászólás #55830 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 21:08:10 »

Az olajszintem a fele alatt van kicsivel. Tegnap töltöttem utànna kb fél literrel. Olajcsere a jövőhéten esedékes, egy kicsit màr meghalladtam. A turbónal eddig még hibàt nem észleltem. Nincs baj a kocsi erejével sztem. Mondjuk màr 330ezer van benne. Az adagolót még soha nem nézettem meg mióta nálam a kocsi (6 év).
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #55831 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 21:51:49 »

Az olajszintem a fele alatt van kicsivel. Tegnap töltöttem utànna kb fél literrel. Olajcsere a jövőhéten esedékes, egy kicsit màr meghalladtam. A turbónal eddig még hibàt nem észleltem. Nincs baj a kocsi erejével sztem. Mondjuk màr 330ezer van benne. Az adagolót még soha nem nézettem meg mióta nálam a kocsi (6 év).

vedd le a legszuro csövet a turborol,es nézd meg,hogy lóg-e a turbo tengely.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #55832 Dátum: 2014.06.22 vasárnap, 23:06:59 »

A nullázó gombot röviden nyomva tudsz mértékegységet váltani.
Ha röviden nyomja, akkor nulláz  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #55833 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 08:10:56 »

Javítani? Nincs rajta mit......
Vegyél másikat, pár ezres a bontott.

ok eljen
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Paxtoll
Vendég
« Új hozzászólás #55834 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 11:36:18 »



Sziasztok!
Ha ezt a képet látom, akkor mit kell beszerelni a Tempomat életrekeltéséhez?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #55835 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 12:06:45 »

[img width=800 height=449]http://kepfeltoltes.hu/140623/WP_20140623_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img

Sziasztok!
Ha ezt a képet látom, akkor mit kell beszerelni a Tempomat életrekeltéséhez?



A hiányzó alkatrészeket.  vigyor3
Ha kicsit utánanézel és nem egyből a könnyebbet választod, hogy kérdezel, akkor le van írva minden. Cool

http://mondeo.hu/index.php?topic=5073.0

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
giorgio080
Vendég
« Új hozzászólás #55836 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 13:42:45 »

Sziasztok!

Még új vagyok itt és azért regisztráltam, hogy MK3-t használók objektív véleményét/segítségét kérjem, mivel nagyon tetszik ez a Mondeo és a jövőben szeretnék venni egy ilyen autót!
A kérdésem az lenne,hogy melyik változatot ajánlanátok 1.8-as (melyik teljesítményű?), 2.0 vagy V6? Esetleg dízel?
Kb. 13-15.000 km az éves futásteljesítmény.
Melyikkel mik a tapasztalatotok? szervizigény/megbízhatóság
Sokat segítenétek ezekkel az infókkal, hogy melyiket vegyem meg.
Köszönettel:Giorgio
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #55837 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 14:21:10 »

Sziasztok!

Még új vagyok itt és azért regisztráltam, hogy MK3-t használók objektív véleményét/segítségét kérjem, mivel nagyon tetszik ez a Mondeo és a jövőben szeretnék venni egy ilyen autót!
A kérdésem az lenne,hogy melyik változatot ajánlanátok 1.8-as (melyik teljesítményű?), 2.0 vagy V6? Esetleg dízel?
Kb. 13-15.000 km az éves futásteljesítmény.
Melyikkel mik a tapasztalatotok? szervizigény/megbízhatóság
Sokat segítenétek ezekkel az infókkal, hogy melyiket vegyem meg.
Köszönettel:Giorgio

Benzines, 2 literes. Ha bírod pénztárcával a fogyasztást és szereted a gyors autókat, akkor egy V6.

Ennyi km-hez dízelt nem érdemes venni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #55838 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 14:55:44 »

Sziasztok!

Még új vagyok itt és azért regisztráltam, hogy MK3-t használók objektív véleményét/segítségét kérjem, mivel nagyon tetszik ez a Mondeo és a jövőben szeretnék venni egy ilyen autót!
A kérdésem az lenne,hogy melyik változatot ajánlanátok 1.8-as (melyik teljesítményű?), 2.0 vagy V6? Esetleg dízel?
Kb. 13-15.000 km az éves futásteljesítmény.
Melyikkel mik a tapasztalatotok? szervizigény/megbízhatóság
Sokat segítenétek ezekkel az infókkal, hogy melyiket vegyem meg.
Köszönettel:Giorgio

Ahogy AndyA is írta 2.0 literes benzinest (146 Le).  nyes
Én is ilyet használok három éve, évi kb 13.000 km futással, inkább pályán, mint városban. Fogyasztásom: 8,3 - 9,0 liter között mozog.  eljen
Számláló szerint 255.000 km van az autóban, a motorhoz nem kellett hozzányúlni a kötelező olaj és szűrőcseréken kívül.
Pályán kényelmes 130-140 km/óra tempó és még van szufla az emelkedőn való előzéshez.  hehe

yartam
Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #55839 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 15:48:55 »

Sziasztok!

Még új vagyok itt és azért regisztráltam, hogy MK3-t használók objektív véleményét/segítségét kérjem, mivel nagyon tetszik ez a Mondeo és a jövőben szeretnék venni egy ilyen autót!
A kérdésem az lenne,hogy melyik változatot ajánlanátok 1.8-as (melyik teljesítményű?), 2.0 vagy V6? Esetleg dízel?
Kb. 13-15.000 km az éves futásteljesítmény.
Melyikkel mik a tapasztalatotok? szervizigény/megbízhatóság
Sokat segítenétek ezekkel az infókkal, hogy melyiket vegyem meg.
Köszönettel:Giorgio
Az én 2.0 benyásra szavazok,nem véletlenül  nyes
Minden az anyegin múlik,de egyéb szempont is fontos,ha lehet akkor ghia felszereltségűt nézzél. Nálam 300e környékén is még mindíg szép az élet taps taps taps
Véleményem:Nekem bejött a 2.0 benya worship
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
kismio
Vendég
« Új hozzászólás #55840 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 15:58:52 »

Sziasztok!
Travelpilot ex fejegységbe milyen formátumban kel cd írni? Mert nem igazán játsza le az uj írt lemezeket
Naplózva
rabcsa
Vendég
« Új hozzászólás #55841 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 16:25:33 »

vedd le a legszuro csövet a turborol,es nézd meg,hogy lóg-e a turbo tengely.

Lehívtam egy szerelő barátomat hogy mégis lessen már rá, hogy mi lehet a gond.
a kocsit beindítani se tudtam, pedig tegnap este még semmi gond nem volt ezzel a résszel.
az akksiban van töltés szóval indítani kellene neki, de ez meg se mukkan egy hang vagy egy kattanás...semmi  szomoru1
Levettük a légszűrő csövet, a tengely nem lóg...
Tudtok esetleg adni magyarázatot, hogy mi lehet ez? vagy akkor most már az adagolóra kell gondolni?
Köszönöm előre is a válaszokat
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #55842 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 17:57:55 »

Sziasztok!
Travelpilot ex fejegységbe milyen formátumban kel cd írni? Mert nem igazán játsza le az uj írt lemezeket
Mikori térkép?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #55843 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 18:14:35 »

 integet2

balos ablakom meg sem moccan, mivel a kapcsoló is fura volt kicseréltem, de így sem jó. valami tipp, hogy mi lehet. az a fura hogy meg sem nyikkan semmi hiába nyomom a kapcsolót Roll Eyes ráadásul minden előjel nélkül
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #55844 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 18:17:28 »

integet2

balos ablakom meg sem moccan, mivel a kapcsoló is fura volt kicseréltem, de így sem jó. valami tipp, hogy mi lehet. az a fura hogy meg sem nyikkan semmi hiába nyomom a kapcsolót Roll Eyes ráadásul minden előjel nélkül
Vedd el a gyerektől a pillanatragasztót  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #55845 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 18:28:35 »

Vedd el a gyerektől a pillanatragasztót  vigyor3

se pillanatragasztó se gyerek vigyor3
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
giorgio080
Vendég
« Új hozzászólás #55846 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 19:18:37 »

Nagyon köszönöm a segítségetek!
Még egy kérdés felmerült bennem ezzel kapcsolatban!
Facelift előtti vagy utáni?
Vagy itt nincs különbség ennél a motornál(2.0 benzin)?
Kb. 1-1,1 m körül szerintetek itthon lehet jó állapotút találni vagy irány külföld?
Naplózva
spyware
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222



E-mail
« Új hozzászólás #55847 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 19:33:37 »

Hali!

A képen a nyíllal jelölt helyen a vezeték hogyan van rögzítve? http://kepfeltoltes.hu/view/140623/PA070002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCI 115LE, 2006
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #55848 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 19:40:40 »

Nagyon köszönöm a segítségetek!
Még egy kérdés felmerült bennem ezzel kapcsolatban!
Facelift előtti vagy utáni?
Vagy itt nincs különbség ennél a motornál(2.0 benzin)?
Kb. 1-1,1 m körül szerintetek itthon lehet jó állapotút találni vagy irány külföld?

A motornál nincs különbség, csak belső és külső átalakítások történtek.
Szerintem található.  eljen

yartam
Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #55849 Dátum: 2014.06.23 hétfő, 19:52:06 »

Nagyon köszönöm a segítségetek!
Még egy kérdés felmerült bennem ezzel kapcsolatban!
Facelift előtti vagy utáni?
Vagy itt nincs különbség ennél a motornál(2.0 benzin)?
Kb. 1-1,1 m körül szerintetek itthon lehet jó állapotút találni vagy irány külföld?
Nagy különbség nincs,motorikusan szerintem semmi,persze apróbb ráncfelvarrások azért voltak(FL után:szívósori lapátok cserélhetők,első lökös kinézet,hűtőrács,lámpák,átalakított féknyereg stb)
Sokan FL elöttiből csinálnak FL utánit :taps:kicsit macerás,de ez is egy megoldás.
Keresgéléshez egy kis szerencse és idő nem árt,nézd meg mind a két lehetőséget itthon talán egyszerűbb.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Oldalak: 1 ... 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 [1117] 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.123 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.