Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 06:22:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 188 189 190 191 192 193 194 [195] 196 197 198 199 200 201 202 ... 1558   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21490466 alkalommal)
0 Felhasználó és 227 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #9700 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 10:01:00 »

Pontosan mi ez a szélzajra ajánlott módszer? Kiváncsivá tettél Smiley
Valami olyasmi, hogy az első ajtókeretben lévő felső gumit le kell szedni és a felső-hátsó sarkánál vékony szivacs-, esetleg papírcsíkot be kell dugdosni. A solymári szerelők napokig jártak az autópályán csak azért, hogy rájöjjenek mi okozza a szélzajt, és végül ezt találták ki.
A felső gumi alatt ugyanis nincs kivezető rés amin a visszapillantónál beáramló levegő el tudna távozni a gumi alól, így utat tör magának a szélein és az susog.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9701 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 10:04:00 »

Valami olyasmi, hogy az első ajtókeretben lévő felső gumit le kell szedni és a felső-hátsó sarkánál vékony szivacs-, esetleg papírcsíkot be kell dugdosni. A solymári szerelők napokig jártak az autópályán csak azért, hogy rájöjjenek mi okozza a szélzajt, és végül ezt találták ki.
A felső gumi alatt ugyanis nincs kivezető rés amin a visszapillantónál beáramló levegő el tudna távozni a gumi alól, így utat tör magának a szélein és az susog.
És szülni mikor mentek már?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #9702 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 10:04:00 »

Fox elérhetőségét meg tudná adni nekem valaki? Előre is köszönöm!
 
120 ezres szervizre mit érdemes tőle rendelni? Olajat a legegyszerűbb a NagyAutónál venni gondolom.
 
Ezenkívül szükségem lenne egy műanyag alkatrészre: ez egy 30-40 centis lap, ami a szélvédő anyósülés felé eső részére van rárakva, és asszem ezt szerelik le pollenszűrő cserénél (nekem el van törve). Tudja valaki ennek a pontos nevét, cikkszámát? Csak hogy egyszerűbb legyen leadni a rendelésemet Fox-nak...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #9703 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 10:06:00 »

Srac,
 
Amirol beszelsz az a kezifekotel rogzitesenek rpblemaja. Konnyu beazonositani. Rangasd meg a kezifekkotelet a hatso kereknel. Ha zorog, akkor kabelkotegelovel adj a szajanak. Rogzitsd ahhoz a fem tartohoz, amin vegigfut.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #9704 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 10:08:00 »

Szendre,
 
Ooo izeee, ezt nem ertem. Magyarazd el meg 1x, hogyan kell birkavesevel foldrenges megelozni ?
Tehat hova mit dugdossak ? Sajna nekem is van szelzajom 8( Ez akkot tudatosult bennem, mikor eccer hatul utaztam. Persze akkor nem en vezettem...Szal eleg csunya hangja van. Zavaro nah...
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #9705 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 10:14:00 »

Fox elérhetőségét meg tudná adni nekem valaki? Előre is köszönöm!
 
120 ezres szervizre mit érdemes tőle rendelni? Olajat a legegyszerűbb a NagyAutónál venni gondolom.
 
Ezenkívül szükségem lenne egy műanyag alkatrészre: ez egy 30-40 centis lap, ami a szélvédő anyósülés felé eső részére van rárakva, és asszem ezt szerelik le pollenszűrő cserénél (nekem el van törve). Tudja valaki ennek a pontos nevét, cikkszámát? Csak hogy egyszerűbb legyen leadni a rendelésemet Fox-nak...
Hali!
 
Mail ment fox ügyben.
NAgyautónál lehet kapni olyan műanyagot, pont tegnap előtt kérdeztem őket, arra az esetre ha eltörném pollenszűrő cserénél. Ha jól emléxem olyan 8K körül van de lehet, hogy rosszak az emlékeim.
Egyébként nem szerelik le, hanem csak fel feszegetik és nőgyógyász módjára cserélik a szűrőt. Én tegnap csináltam de nem törtem el.
Egyébként Fox azt mondta a múltkor, hogy ilyen viszonylag olcsó termékeknél nem bitzos, hogy megéri rá várni, mert akkora különbség nem lesz az ő és a gyár ára között.
Üdv,
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9706 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 10:15:00 »

És szülni mikor mentek már?
Ha addig nem akkor szombaton tuti! Ez a végső határidő! (a doki szerint)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9707 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 10:22:00 »

Szendre,
 
Ooo izeee, ezt nem ertem. Magyarazd el meg 1x, hogyan kell birkavesevel foldrenges megelozni ?
Tehat hova mit dugdossak ? Sajna nekem is van szelzajom 8( Ez akkot tudatosult bennem, mikor eccer hatul utaztam. Persze akkor nem en vezettem...Szal eleg csunya hangja van. Zavaro nah...
A Zabaj, hogy mivel én még nem csináltam, csak Solymáron magyarázták ezért tapasztalataim nincsenek. Ők már rájöttek,  hogy a föld banán alakú.....
 
Ha a gumi leveszed akkor töümködjél réseket addig amíg jó nem lesz.
AMúgy mostanában akarok majd menni Solymárra, akkor majd megmutattatom, hogy hogyan is van ez...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9708 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 10:29:00 »

Hali!
 
Mail ment fox ügyben.
NAgyautónál lehet kapni olyan műanyagot, pont tegnap előtt kérdeztem őket, arra az esetre ha eltörném pollenszűrő cserénél. Ha jól emléxem olyan 8K körül van de lehet, hogy rosszak az emlékeim.
Egyébként nem szerelik le, hanem csak fel feszegetik és nőgyógyász módjára cserélik a szűrőt. Én tegnap csináltam de nem törtem el.
Egyébként Fox azt mondta a múltkor, hogy ilyen viszonylag olcsó termékeknél nem bitzos, hogy megéri rá várni, mert akkora különbség nem lesz az ő és a gyár ára között.
Üdv,
Köszi a mailt, vettem az adást.
 
A 8e az jó ár erre az alkatrészre, mert a Fordnál 14e-t mondtak rá
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9709 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 10:30:00 »

Srac,
 
Amirol beszelsz az a kezifekotel rogzitesenek rpblemaja. Konnyu beazonositani. Rangasd meg a kezifekkotelet a hatso kereknel. Ha zorog, akkor kabelkotegelovel adj a szajanak. Rogzitsd ahhoz a fem tartohoz, amin vegigfut.
Jaja, köszi!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9710 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 10:40:00 »

Köszi a mailt, vettem az adást.
 
A 8e az jó ár erre az alkatrészre, mert a Fordnál 14e-t mondtak rá
Mondom, hoyg nem vagyo biztos az árban de 14 nél tuti olcsóbb a nagautónál.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #9711 Dátum: 2006.10.19 csütörtök, 14:01:00 »

szendre,
 
Ha leveszem az ajto szigetelo gumit, akkor ott egy bazi nagy res lesz. Azt mind tomkodjem ki ?
Vagy magaba a gumi kederbe tomjek valamit ? Esetleg birkaveset ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #9712 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 13:02:00 »

Sziasztok!
 
Elöre bocs, ha ez a tema mar valahol ki van vesezve, de nem talaltam ilyesmit.
 
En ha minden jol megy nemsokara egy ilyen Mondeo tulaj leszek. Egy dieselt szeretnek venni, kb 4 eveset.  
A kerdesem, hogy vasarlasnal mire kell figyelni, milyen tipushibai lehetnek?
Ugy hallottam dieselben 2 fele motor is van, mi a különbseg?
 
A valaszokat elöre is köszi!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9713 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 13:09:00 »

szendre,
 
Ha leveszem az ajto szigetelo gumit, akkor ott egy bazi nagy res lesz. Azt mind tomkodjem ki ?
Vagy magaba a gumi kederbe tomjek valamit ? Esetleg birkaveset ?
Szerintem várj egy picit, amíg eljutok Solymárra és jól megkérdezem részletesen. De ha Te jutsz el előbb oda akkor szólj!
A birkavese csak földrengés-megelőzésre jó..erre sajnos nem.  
Esetleg mondj neki NI-t! Sokat! Vagy ekijeki-ekijeki-jepang-ot.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9714 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 13:21:00 »

Sziasztok!
 
Elöre bocs, ha ez a tema mar valahol ki van vesezve, de nem talaltam ilyesmit.
 
En ha minden jol megy nemsokara egy ilyen Mondeo tulaj leszek. Egy dieselt szeretnek venni, kb 4 eveset.  
A kerdesem, hogy vasarlasnal mire kell figyelni, milyen tipushibai lehetnek?
Ugy hallottam dieselben 2 fele motor is van, mi a különbseg?
 
A valaszokat elöre is köszi!
Szia!
Igazából 4 féle dízel van. Normál közvetleny befecsis turbódízel (TDDI) 90 és 115 paripás változatban és az újabb TDCI vagyis közös nyomócsöves moci, és ebből is van 115 és 130 lovas verzió. (mindez 2.0liter esetén)
A TDDI picit hangosabb, viszont kiforrottabb tachnológia, ergo régi jól bevált módszer.
A TDCI halkabb, erősebb és kevesebbet eszik de igazából én csak a fiatalabb TDCI-t ajánlanám.
TDDI ből én csak a 115 öst ajánlanám, mert azért csak közel másfél tonnát kell mozgatnia. Nekem bejött!
A TDCI azért egy más világ, van bőven különbség. Baromi élvezetes hajtani. Természetesen drágább is. A feltűnően olcsó TDCIkkel vigyázz. A kereskedők szeretnek még 115 lovasat 130 as ként eladni. A főoldalon van motorkód megfejtő cikk. Tanulmányozd! Kiderül belőle sokminden. Nekem is 90 lovas TDDIt akartak 115 ösként beállítani..aztán mentem vele egy kört....rögtön kiderült.  
Típushibával kapcsolatban az ajtók alját nézd meg jól, hajlamos rohadásra, de ha van szervízkönyv akkor garaniűlisan meg lehet csináltatni.
A TDCIkkel néha előfordul (nem mindegyikkel és nem törvényszerű) a porlsztócsúcs (igazából magasnyomású szelep a neve) hiba. Üzemanyag érzékeny (gagyi gázolajat nem szereti) és sok-sok kilóméter után jelentkezhet. De az is javítható.
alapjában véve egy megbízható autó! Szerintem! Azért használom már a második mondimat!
 
Sok szerencsét!
 
Üdv,
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9715 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 13:30:00 »

Szia!
Igazából 4 féle dízel van. Normál közvetleny befecsis turbódízel (TDDI) 90 és 115 paripás változatban és az újabb TDCI vagyis közös nyomócsöves moci, és ebből is van 115 és 130 lovas verzió. (mindez 2.0liter esetén)
A TDDI picit hangosabb, viszont kiforrottabb tachnológia, ergo régi jól bevált módszer.
A TDCI halkabb, erősebb és kevesebbet eszik de igazából én csak a fiatalabb TDCI-t ajánlanám.
TDDI ből én csak a 115 öst ajánlanám, mert azért csak közel másfél tonnát kell mozgatnia. Nekem bejött!
A TDCI azért egy más világ, van bőven különbség. Baromi élvezetes hajtani. Természetesen drágább is. A feltűnően olcsó TDCIkkel vigyázz. A kereskedők szeretnek még 115 lovasat 130 as ként eladni. A főoldalon van motorkód megfejtő cikk. Tanulmányozd! Kiderül belőle sokminden. Nekem is 90 lovas TDDIt akartak 115 ösként beállítani..aztán mentem vele egy kört....rögtön kiderült.  
Típushibával kapcsolatban az ajtók alját nézd meg jól, hajlamos rohadásra, de ha van szervízkönyv akkor garaniűlisan meg lehet csináltatni.
A TDCIkkel néha előfordul (nem mindegyikkel és nem törvényszerű) a porlsztócsúcs (igazából magasnyomású szelep a neve) hiba. Üzemanyag érzékeny (gagyi gázolajat nem szereti) és sok-sok kilóméter után jelentkezhet. De az is javítható.
alapjában véve egy megbízható autó! Szerintem! Azért használom már a második mondimat!
 
Sok szerencsét!
 
Üdv,
Hmm..ezt nem nagyon ertettem, irtam egy valaszt, de nem latom sehol..eltünt volna...
 
Na szoval, köszi a gyors valaszt, ez mar igy elsöre sok segitseg volt.  
Ugy tervezem, hogy szervizkönyveset veszek, de nem sok hirdetesben lattam, hogy adnak hozza, vagy joval dragabbak. En 2,5m Ft föle nem nagyon szeretnek menni...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9716 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 13:31:00 »

Szia!
Igazából 4 féle dízel van. Normál közvetleny befecsis turbódízel (TDDI) 90 és 115 paripás változatban és az újabb TDCI vagyis közös nyomócsöves moci, és ebből is van 115 és 130 lovas verzió. (mindez 2.0liter esetén)
A TDDI picit hangosabb, viszont kiforrottabb tachnológia, ergo régi jól bevált módszer.
A TDCI halkabb, erősebb és kevesebbet eszik de igazából én csak a fiatalabb TDCI-t ajánlanám.
TDDI ből én csak a 115 öst ajánlanám, mert azért csak közel másfél tonnát kell mozgatnia. Nekem bejött!
A TDCI azért egy más világ, van bőven különbség. Baromi élvezetes hajtani. Természetesen drágább is. A feltűnően olcsó TDCIkkel vigyázz. A kereskedők szeretnek még 115 lovasat 130 as ként eladni. A főoldalon van motorkód megfejtő cikk. Tanulmányozd! Kiderül belőle sokminden. Nekem is 90 lovas TDDIt akartak 115 ösként beállítani..aztán mentem vele egy kört....rögtön kiderült.  
Típushibával kapcsolatban az ajtók alját nézd meg jól, hajlamos rohadásra, de ha van szervízkönyv akkor garaniűlisan meg lehet csináltatni.
A TDCIkkel néha előfordul (nem mindegyikkel és nem törvényszerű) a porlsztócsúcs (igazából magasnyomású szelep a neve) hiba. Üzemanyag érzékeny (gagyi gázolajat nem szereti) és sok-sok kilóméter után jelentkezhet. De az is javítható.
alapjában véve egy megbízható autó! Szerintem! Azért használom már a második mondimat!
 
Sok szerencsét!
 
Üdv,
Valójában 6 fajta dízelmotor van.
Tddi 2,0: 90, 115
TDCi 2,0: 90, 115, 130
TDCi 2,2: 155
És a kereskedők folyamatosan trükköznek, a gyengébbet az erősebbként, tddi-t, tdci-ként próbálják eladni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9717 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 13:32:00 »

Hmm..ezt nem nagyon ertettem, irtam egy valaszt, de nem latom sehol..eltünt volna...
 
Na szoval, köszi a gyors valaszt, ez mar igy elsöre sok segitseg volt.  
Ugy tervezem, hogy szervizkönyveset veszek, de nem sok hirdetesben lattam, hogy adnak hozza, vagy joval dragabbak. En 2,5m Ft föle nem nagyon szeretnek menni...
Ha 2,5 fölé nem akarsz menni, akkor egyértelműen tddi-t vegyél. Annyira nagyon nagy difi nincs, viszont ennyiért csak problémás tdci-t kapsz.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #9718 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 13:37:00 »

Ha 2,5 fölé nem akarsz menni, akkor egyértelműen tddi-t vegyél. Annyira nagyon nagy difi nincs, viszont ennyiért csak problémás tdci-t kapsz.
Köszönöm a kiegészítést!
Igen, ezt akartam még én is mondani, hogy attól is függ mennyit szánsz rá.
Egyetértek Angel-lel. 2.5 ért TDDI. Nem fogod megbánni.
ÜDv,
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9719 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 13:50:00 »

(Nem hiszem el, mar masodszor szivat meg az oldal. Megirom a hozzaszolast, ranyomok a mehet-re, es eltünik a begepelt szövegem, es nem törtenik semmi.)
 
Mar nagyon varom, hogy elkezdjem a vadaszatot, egyenlöre a B Vectram eladasa van folyamatban.
Az mar biztos, hogy 2.0-s motorral szeretnem, es valoszinü kombit, de vegülis mind a 3 verzio tetszik, igy ami eppen jo vetel lesz, szerintem olyan lesz. Smiley)
 
A motorkodokat majd figyelni fogom, köszönöm a tippet.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9720 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 13:56:00 »

(Nem hiszem el, mar masodszor szivat meg az oldal. Megirom a hozzaszolast, ranyomok a mehet-re, es eltünik a begepelt szövegem, es nem törtenik semmi.)
 
Mar nagyon varom, hogy elkezdjem a vadaszatot, egyenlöre a B Vectram eladasa van folyamatban.
Az mar biztos, hogy 2.0-s motorral szeretnem, es valoszinü kombit, de vegülis mind a 3 verzio tetszik, igy ami eppen jo vetel lesz, szerintem olyan lesz. Smiley)
 
A motorkodokat majd figyelni fogom, köszönöm a tippet.
"Mehet!" előtt jelöld ki aztán ctrl+c....
biztos ami tuti alapon.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9721 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 13:59:00 »

"Mehet!" előtt jelöld ki aztán ctrl+c....
biztos ami tuti alapon.
Igen, mar igy csinalom Smiley
Most azt vettem eszre, hogy ki kell lepnem ebböl a forumbol, es vissza, es csak akkor küldi el...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9722 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 14:00:00 »

(Nem hiszem el, mar masodszor szivat meg az oldal. Megirom a hozzaszolast, ranyomok a mehet-re, es eltünik a begepelt szövegem, es nem törtenik semmi.)
 
Mar nagyon varom, hogy elkezdjem a vadaszatot, egyenlöre a B Vectram eladasa van folyamatban.
Az mar biztos, hogy 2.0-s motorral szeretnem, es valoszinü kombit, de vegülis mind a 3 verzio tetszik, igy ami eppen jo vetel lesz, szerintem olyan lesz. Smiley)
 
A motorkodokat majd figyelni fogom, köszönöm a tippet.
Őszinte részvétem a b"vectrádhoz!
Ez csak vicc volt,ne vedd komolyan,habár nekem is volt egyszer egy b"kombi dieselem és annál szarabb autóval még nem találkoztam .
Otthagyott Bucarestben ,traillerel kellett hazajönnöm potom 130-ezerért légtömegmérőhibás volt ,vácum hibás stb.áldottam a napot mikor eladtam!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9723 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 14:06:00 »

Őszinte részvétem a b"vectrádhoz!
Ez csak vicc volt,ne vedd komolyan,habár nekem is volt egyszer egy b"kombi dieselem és annál szarabb autóval még nem találkoztam .
Otthagyott Bucarestben ,traillerel kellett hazajönnöm potom 130-ezerért légtömegmérőhibás volt ,vácum hibás stb.áldottam a napot mikor eladtam!
Én újonnan vettem 1 "B" vectrát annó,2,0 benyás volt.190-e km-rel adtam el addig semmi különös baja nem jött elő.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #9724 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 14:07:00 »

Őszinte részvétem a b"vectrádhoz!
Ez csak vicc volt,ne vedd komolyan,habár nekem is volt egyszer egy b"kombi dieselem és annál szarabb autóval még nem találkoztam .
Otthagyott Bucarestben ,traillerel kellett hazajönnöm potom 130-ezerért légtömegmérőhibás volt ,vácum hibás stb.áldottam a napot mikor eladtam!
Sok régi opeles van errefelé... egy idő után beleunnak az emberek... nekem is volt... az volt a baja, hogy időnként leállt, és meg kellett várni, még lehűl az elosztó, addig nem ment. Potom 10 szervízben voltunk vele, mire egy ford szervízben (Borsodi) aprópénzért megcsinálták... aztán már csak 2 féltengely-csere, 2x tört el a vezérműtengely, elosztófej-csere, gyújtéskapcsolócsere, zárcsere, meg ilyenek. Nekem többet opel nem kell. Ingyen sem. Az orionom öregebb, és sokkal többet futott példány volt. Na azzal 1x volt majdnem gond: eltömődött a go szűrő, és alig ment (de még haza tudtam menni). Majd az akksi volt vacak, télen nagy hidegben nem tudtam beröffenteni. Ezt meguntam, vettem egy 74-es akksit, és ez teljesen megoldotta. Gyakorlatilag egyszer sem hagyott ott sehol, és alig kellett költeni rá
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #9725 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 14:08:00 »

Bocs,ez az "off" topickba való..lehet törölni,kössz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9726 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 14:08:00 »

Őszinte részvétem a b"vectrádhoz!
Ez csak vicc volt,ne vedd komolyan,habár nekem is volt egyszer egy b"kombi dieselem és annál szarabb autóval még nem találkoztam .
Otthagyott Bucarestben ,traillerel kellett hazajönnöm potom 130-ezerért légtömegmérőhibás volt ,vácum hibás stb.áldottam a napot mikor eladtam!
Hat szerencsere nekem eddig nem volt panaszom, csak sajnos mar kezdi enni a rozsda, es lassan 10 eves, ezert gondoltam beujitok, es a Mondeo maradt vegül a kalapban.
En egyebkent pl klimaval 4,4 -4.7 literrel eljarok vele, es 2.0 Diesel. Motorilag nagyon jo, de hat hasznalt autonal sajnos az allapot elegge zsakba macska...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9727 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 14:11:00 »

Nekem szerencsére birja a Mondim(2.0 tdci 115le) is kopp-kopp.Edddig nem vettem bele semmit.Persze a kötelező szervízes dolgokon kívűl,de elég jó oilt is használok.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9728 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 14:14:00 »

Én újonnan vettem 1 "B" vectrát annó,2,0 benyás volt.190-e km-rel adtam el addig semmi különös baja nem jött elő.
A benzinesekkel nincs is semmi gond,elötte nekem is volt egy benyás astrám kb.3évig használtam és szerettem is nagyon,bopcsi azt elfelejtettem írni hogy az enyém egy 2.0ás dtl,volt és köztudott volt mivel a szervizekben is megmondták,hogy adagolóhibás lessz 10-böl5legalább és hát a többi problémárol nem is szeretnék beszélni mivel egy év alatt 400000.magyar forintot költöttem erre a számomra nagyon rossz autóra,valszeg a gyár is hamar rájött a rossz konstrukcióra mert 2 év sem telt el és máris leváltotta a dtl,motorokat dti.re!
Bár ez csak az én véleményem és tapasztalatom ezzel az autóval kapcsolatban!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9729 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 14:18:00 »

Sok régi opeles van errefelé... egy idő után beleunnak az emberek... nekem is volt... az volt a baja, hogy időnként leállt, és meg kellett várni, még lehűl az elosztó, addig nem ment. Potom 10 szervízben voltunk vele, mire egy ford szervízben (Borsodi) aprópénzért megcsinálták... aztán már csak 2 féltengely-csere, 2x tört el a vezérműtengely, elosztófej-csere, gyújtéskapcsolócsere, zárcsere, meg ilyenek. Nekem többet opel nem kell. Ingyen sem. Az orionom öregebb, és sokkal többet futott példány volt. Na azzal 1x volt majdnem gond: eltömődött a go szűrő, és alig ment (de még haza tudtam menni). Majd az akksi volt vacak, télen nagy hidegben nem tudtam beröffenteni. Ezt meguntam, vettem egy 74-es akksit, és ez teljesen megoldotta. Gyakorlatilag egyszer sem hagyott ott sehol, és alig kellett költeni rá
Osztom a véleményedet ,opelt többet soha az életbe.....!
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2569



WWW
« Új hozzászólás #9730 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 18:19:00 »

Fura, mert Én sokáig használtam egy kadettet 1,7D és nagyon meg voltam vele elégedve. Soha nem hagyott ott sehol, pedig sokat jártam az országot meló végett. Aztán eljött a motorgenerál ideje és eladtam...
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2569



WWW
« Új hozzászólás #9731 Dátum: 2006.10.22 vasárnap, 18:20:00 »

Ja, 1991-es volt a gép.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Vendég
« Új hozzászólás #9732 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 08:28:00 »

Hat szerencsere nekem eddig nem volt panaszom, csak sajnos mar kezdi enni a rozsda, es lassan 10 eves, ezert gondoltam beujitok, es a Mondeo maradt vegül a kalapban.
En egyebkent pl klimaval 4,4 -4.7 literrel eljarok vele, es 2.0 Diesel. Motorilag nagyon jo, de hat hasznalt autonal sajnos az allapot elegge zsakba macska...
Szia!
Sikeres vadászatot, én annyit tennék hozzá, felszereltségben a Ghia-t keresd! Ennyi év után már eltűnik ( az újkori ) árban a különbség, az a plusz extra meg jól jöhet!
Szervízkönyv-el vigyázni, láttunk már itt ezt-azt.  
Ha esetleg megvan a kiválasztott példány, a főoldalon a "Hírek" közt vannak a motorkódok, onnan kiderül, hogy át akarnak-e verni, vagy korrekt a dolog!
Ha esetleg további kérdéseid lennének, írj!
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9733 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 09:33:00 »

Szia!
Sikeres vadászatot, én annyit tennék hozzá, felszereltségben a Ghia-t keresd! Ennyi év után már eltűnik ( az újkori ) árban a különbség, az a plusz extra meg jól jöhet!
Szervízkönyv-el vigyázni, láttunk már itt ezt-azt.  
Ha esetleg megvan a kiválasztott példány, a főoldalon a "Hírek" közt vannak a motorkódok, onnan kiderül, hogy át akarnak-e verni, vagy korrekt a dolog!
Ha esetleg további kérdéseid lennének, írj!
Üdv:
Sziasztok!
 
Nagyon kellemesen csalodtam a forumban, a tapasztalatom az, ha alap kerdesekkel jelenik meg valaki egy forumban, akkor egy "olvass vissza" mondattal le is razzak az illetöt. Smiley
 
Hat igen, a nagy felszereltseg szükseges lesz, mert az Opelnel ehhez hozzaszoktam, az CD felszereltsegü. (Szerintem ugyanazt jelenti mint Fordnal a Ghia)
 
Lassan kezd kialakulni a kep az autorol (Az Opelt tegnap lefoglaloztak, ugyhogy most be vagyok indulva nagyon. Smiley) kb. 2002-es TDDI 115 lovas, Ghia felszereltsegü fekete kombi. (Plusz vilagos belsö, de ezt nagyon ritkan lattam) Smiley)
 
Bar a feketehez eleg nehez hozzajutni, keves hirdetest lattam feketeben.  
 
Ha meg lesz kerdes, akkor jövök...nameg ha meglesz a "Kicsike"... Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9734 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 09:59:00 »

Eszembe is jutott egy kerdes:  
Mennyire hihetöek a hasznalt Mondeokban a megtett km-ek?
Nekem ez is eleg fontos, 110000 ezernel többet mar nem nagyon szeretnek bevallalni...de az igazi az lenne ha talalnek egyet amibe meg 100e alatt van.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9735 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 10:12:00 »

Eszembe is jutott egy kerdes:  
Mennyire hihetöek a hasznalt Mondeokban a megtett km-ek?
Nekem ez is eleg fontos, 110000 ezernel többet mar nem nagyon szeretnek bevallalni...de az igazi az lenne ha talalnek egyet amibe meg 100e alatt van.
Hát, ilyenről még nem is hallottunk. 100 e alatti dízel, külföldről? Azok általában flottaautók, és azért vesznak dízelt, mert sokat mennek vele. 150 e km alatt nemigen adják le.  
Gyakorlatilag nem találsz olyan kereskedőt, akinél a km óra állása a valóságot tükrözné. majdnem mindegyikben 72 000/80 000/85 000 a kmóra állása, ezeket már átállították. Előtte el kell vinni egy márkaszervizbe, ráteszik a WDS műszerre és az megmondja, a gép milyen állapotban van. Ha a kereskedő ezt nem engedi, akkor hárta arc és iszkiri onnét... Ha nagyon szerencsés vagy, akkor itthonit lehet kapni szervizkönyvvel, úgy egy kicsit megbízhatóbb a kmóra, de már azt is hamisítják.
Úgyhogy az általad áhított autót nem lesz könnyű megtalálni.
 
Viszont itt sokan járnak használt autóval és a tapasztalat vegyes, van, aki több éve jár a gépével különösebb baj nélkül és van, akinek két hónap alatt porlasztócsere meg ilyesmik. Ez valamennyire lutri, de ha átnézeted, az sokmindent kiderít.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9736 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 10:13:00 »

Sztem egy 2002-be a minimum a 1200000 km vagy felette
bocs 120EZER
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9737 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 10:13:00 »

Eszembe is jutott egy kerdes:  
Mennyire hihetöek a hasznalt Mondeokban a megtett km-ek?
Nekem ez is eleg fontos, 110000 ezernel többet mar nem nagyon szeretnek bevallalni...de az igazi az lenne ha talalnek egyet amibe meg 100e alatt van.
Sztem egy 2002-be a minimum a 1200000 km vagy felette
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9738 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 11:41:00 »

Eszembe is jutott egy kerdes:  
Mennyire hihetöek a hasznalt Mondeokban a megtett km-ek?
Nekem ez is eleg fontos, 110000 ezernel többet mar nem nagyon szeretnek bevallalni...de az igazi az lenne ha talalnek egyet amibe meg 100e alatt van.
Szia!
Az igazi nagy "fogás" szerintem itthoni üzembehelyezésű lenne, első tulajdonostól! Ami már használt-kereskedőhöz bejut, azzal lehet némi trükk. ( Ott azt állítják az autóról, amit a leendő vevő hallani szeretne. Ez tökéletes psychologia ) Biztos van kivétel, de ezzel erősödik...Ha nem is a szabály, hanem az általános tapasztalat.
Egy biztos: a korrektség nagyon be van árazva.
Olvasom, milyet szeretnél, megpróbálok utánanézni...Sötét színűt szeretnél? Olvasom, fekete. Esetleg sötét-kék, vagy sötét-zöld?
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9739 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 11:52:00 »

Sziasztok!
 
Nagyon kellemesen csalodtam a forumban, a tapasztalatom az, ha alap kerdesekkel jelenik meg valaki egy forumban, akkor egy "olvass vissza" mondattal le is razzak az illetöt. Smiley
 
Hat igen, a nagy felszereltseg szükseges lesz, mert az Opelnel ehhez hozzaszoktam, az CD felszereltsegü. (Szerintem ugyanazt jelenti mint Fordnal a Ghia)
 
Lassan kezd kialakulni a kep az autorol (Az Opelt tegnap lefoglaloztak, ugyhogy most be vagyok indulva nagyon. Smiley) kb. 2002-es TDDI 115 lovas, Ghia felszereltsegü fekete kombi. (Plusz vilagos belsö, de ezt nagyon ritkan lattam) Smiley)
 
Bar a feketehez eleg nehez hozzajutni, keves hirdetest lattam feketeben.  
 
Ha meg lesz kerdes, akkor jövök...nameg ha meglesz a "Kicsike"... Smiley
Szia!
Ez itt például. Nem fekete, de sok extra.
Üdv:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9740 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 11:59:00 »

Szia!
Az igazi nagy "fogás" szerintem itthoni üzembehelyezésű lenne, első tulajdonostól! Ami már használt-kereskedőhöz bejut, azzal lehet némi trükk. ( Ott azt állítják az autóról, amit a leendő vevő hallani szeretne. Ez tökéletes psychologia ) Biztos van kivétel, de ezzel erősödik...Ha nem is a szabály, hanem az általános tapasztalat.
Egy biztos: a korrektség nagyon be van árazva.
Olvasom, milyet szeretnél, megpróbálok utánanézni...Sötét színűt szeretnél? Olvasom, fekete. Esetleg sötét-kék, vagy sötét-zöld?
Üdv:
Köszi, eppen akartam irni, ha itt valaki tud ilyesmi ajanlatrol, akkor szivesen fogadom itt is a tippeket. (Bar meg csak foglalozva van a kocsim, de amint elkel, onnantol elesben megy a vadaszat)
 
Egyebkent feketet szeretnek, bar van egy szin, aminek nem tudom a nevet, majdnem fekete, de megsem, kicsit szürkes, de inkabb fekete...szoval nagyon szep, es meg az ezüst is tetszik. Kb ebben a sorrendben nezem, a sötetkek, es sötetzöld annyira nem tetszik. A kek föleg azert mert abbol rengeteget latok.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9741 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 12:06:00 »

Szia!
Az igazi nagy "fogás" szerintem itthoni üzembehelyezésű lenne, első tulajdonostól! Ami már használt-kereskedőhöz bejut, azzal lehet némi trükk. ( Ott azt állítják az autóról, amit a leendő vevő hallani szeretne. Ez tökéletes psychologia ) Biztos van kivétel, de ezzel erősödik...Ha nem is a szabály, hanem az általános tapasztalat.
Egy biztos: a korrektség nagyon be van árazva.
Olvasom, milyet szeretnél, megpróbálok utánanézni...Sötét színűt szeretnél? Olvasom, fekete. Esetleg sötét-kék, vagy sötét-zöld?
Üdv:
Haat, nem is olyan rossz a sötetkek.
 
Ez tenyleg jonak tünik, es raadasul vilagos belsö...gyüjtögetem a linkeket, amint elmegy a Vectra mar nezek is utana, remelem a heten el is viszik. Addig nem is tudok nagyon telefonalgatni, mert most a heten Nemeto.-ban vagyok. Innen lenne az igazi behozni egyet, atszamitva 1,3 milla körül vannak, csak sajnos az illelgalis regado meg rajön.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9742 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 12:12:00 »

Egyebkent a Mondeonal mit takar a fedelzeti computer? Mert most a Vectraban kinti °C, pill. fogyasztas, atlag fogyasztas, hatralevö km, megtett km, tankolas ota elfogyott üzemanyag dl pontossaggal, stopper, es persze meg azt is kiirja, ha ol. az ablakmosoban fogy a folyadek...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9743 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 13:10:00 »

Egyebkent a Mondeonal mit takar a fedelzeti computer? Mert most a Vectraban kinti °C, pill. fogyasztas, atlag fogyasztas, hatralevö km, megtett km, tankolas ota elfogyott üzemanyag dl pontossaggal, stopper, es persze meg azt is kiirja, ha ol. az ablakmosoban fogy a folyadek...
Szia!
Mondeo-nál eléggé szegényes a szolgáltatás ezen része, el kell ismerni. A társkategóriák ebben előbbre járnak.
4 adatot tud, 1.Átlagsebesség, 2. átlagfogyasztás, 3. a tankolásig hátralévő Km, 4. külső hőmérséklet.
"Ablakmosó folyadék kevés", külön ikon jelzi a műszerfalon, megjelenéskor halk sípolás kíséretében.
Üdv:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9744 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 13:16:00 »

Sziasztok!
 
Nagyon kellemesen csalodtam a forumban, a tapasztalatom az, ha alap kerdesekkel jelenik meg valaki egy forumban, akkor egy "olvass vissza" mondattal le is razzak az illetöt. Smiley
 
Hat igen, a nagy felszereltseg szükseges lesz, mert az Opelnel ehhez hozzaszoktam, az CD felszereltsegü. (Szerintem ugyanazt jelenti mint Fordnal a Ghia)
 
Lassan kezd kialakulni a kep az autorol (Az Opelt tegnap lefoglaloztak, ugyhogy most be vagyok indulva nagyon. Smiley) kb. 2002-es TDDI 115 lovas, Ghia felszereltsegü fekete kombi. (Plusz vilagos belsö, de ezt nagyon ritkan lattam) Smiley)
 
Bar a feketehez eleg nehez hozzajutni, keves hirdetest lattam feketeben.  
 
Ha meg lesz kerdes, akkor jövök...nameg ha meglesz a "Kicsike"... Smiley
hehe! Akkor egyezik az ízlésünk. A fekete, meg a kombi stimmel de sajnos a világos belsőt nem sikerült teljesítenem, se a ghia felszereltséget, ellenben van tempomatom + szélvédő fűtésem és 8 lufim, és egyáltalán nem leharcolt az autó. Mondjuk nálam az döntött, hogy a régit hol számolták be jobb feltételekkel.
 
Sok sikert!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9745 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 13:20:00 »

Hát, ilyenről még nem is hallottunk. 100 e alatti dízel, külföldről? Azok általában flottaautók, és azért vesznak dízelt, mert sokat mennek vele. 150 e km alatt nemigen adják le.  
Gyakorlatilag nem találsz olyan kereskedőt, akinél a km óra állása a valóságot tükrözné. majdnem mindegyikben 72 000/80 000/85 000 a kmóra állása, ezeket már átállították. Előtte el kell vinni egy márkaszervizbe, ráteszik a WDS műszerre és az megmondja, a gép milyen állapotban van. Ha a kereskedő ezt nem engedi, akkor hárta arc és iszkiri onnét... Ha nagyon szerencsés vagy, akkor itthonit lehet kapni szervizkönyvvel, úgy egy kicsit megbízhatóbb a kmóra, de már azt is hamisítják.
Úgyhogy az általad áhított autót nem lesz könnyű megtalálni.
 
Viszont itt sokan járnak használt autóval és a tapasztalat vegyes, van, aki több éve jár a gépével különösebb baj nélkül és van, akinek két hónap alatt porlasztócsere meg ilyesmik. Ez valamennyire lutri, de ha átnézeted, az sokmindent kiderít.
Hát igen, sajnos ez van!
Az enyémben "72 000 volt" 2001 es létére, de ezt én sem hittem el.
Nekem sokkal inkább számított, hogy egyben volt a gép. Ha sok KM is van benne akkor sem városban használták ez látszik a belsején is. És ugye x km városban az x+sok nak flel meg autópályán. De nem is érdekel. Amíg megy addig mindegy. Ha jól használja az ember akkor nagyon sokat elmegy.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9746 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 13:35:00 »

hehe! Akkor egyezik az ízlésünk. A fekete, meg a kombi stimmel de sajnos a világos belsőt nem sikerült teljesítenem, se a ghia felszereltséget, ellenben van tempomatom + szélvédő fűtésem és 8 lufim, és egyáltalán nem leharcolt az autó. Mondjuk nálam az döntött, hogy a régit hol számolták be jobb feltételekkel.
 
Sok sikert!
Hat remelem nemsokara en is megirhatom, az enyem milyen felszereltsegü...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9747 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 13:40:00 »

Hat remelem nemsokara en is megirhatom, az enyem milyen felszereltsegü...
Sok sikert, majd tájékoztass minket!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9748 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 20:40:00 »

ma sikerult megszuntetni a nyikorgást-zörgést ami a jobb első oszlop felől jött! a műszerfal és a szélvédő közt mozdult el a szivacs csigetelő! egy kis plussz szivacs betuszkolásával megszünt a zaj!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #9749 Dátum: 2006.10.23 hétfő, 21:18:00 »

Ha már a zörgéseknél járunk. Nekem kb. 2000-es fordulat környékén, ha lassan és folyamatosan adom a gázt, valami csavar, vagy alátét zörög. Esetleg valaki találkozott ilyen zörgéssel ?  
Mindent kipakoltam már mindenhonnan,de még mindig zörög. Köszi előre is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 188 189 190 191 192 193 194 [195] 196 197 198 199 200 201 202 ... 1558   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.231 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.