Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 13:10:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 280 281 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 293 294 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21469504 alkalommal)
0 Felhasználó és 135 vendég van a témában
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #14300 Dátum: 2007.11.17 szombat, 15:12:51 »

Sziasztok, megvolt a teligum cseremes azt vettuk eszre hogy a kopas nem egyenletes a hatso kerekeknel.A gumik belseje jobban kopik.
Kombim van. Ezt a jelenseget meg lehet szuntetni a felfuggesztes, futomu beallitasaval?
Nem kell ugye teleszkopot vennem meg ilyesmit amit aranyarban mernek? Nem igazan ertek a temahoz, de hallottam hogy a kombik hatso futomuve/felfuggesztes mas, valami merev megoldast hasznalnak. Azert lehet orvosloni a problemat beallitassal?
Koszi elore is a velemenyeteket.
Udv.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #14301 Dátum: 2007.11.17 szombat, 16:03:01 »

Sziasztok, megvolt a teligum cseremes azt vettuk eszre hogy a kopas nem egyenletes a hatso kerekeknel.A gumik belseje jobban kopik.
Kombim van. Ezt a jelenseget meg lehet szuntetni a felfuggesztes, futomu beallitasaval?
Nem kell ugye teleszkopot vennem meg ilyesmit amit aranyarban mernek? Nem igazan ertek a temahoz, de hallottam hogy a kombik hatso futomuve/felfuggesztes mas, valami merev megoldast hasznalnak. Azert lehet orvosloni a problemat beallitassal?
Koszi elore is a velemenyeteket.
Udv.

Ha kagylósan kopik akkor teló probléma, de nem olyan vészes aranyárú a teló - vannak clubbos helyek ahol megfizethető. Vamamennyit lehet állítani a futón. Neked terpeszt a hátulja ha a belső jobban kopik, rugók fáradhattak el vagy állandóan szállítasz nehéz dolgokat.
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14302 Dátum: 2007.11.20 kedd, 20:27:16 »

Ma végre elkészült a vas, bár nem jár olyan csendben a motor mint eddig. A kis motorocska világít a műszerfalon, kódkiolvasáskor kiderült, hogy a vezérműtengely szöghelyzet jeladója (vezérműtengely forgásérzékelő, CMP) az ami miatt világít. Kivettük, és lám meg van repedve. Lehet hogy emiatt fullad le a motor? Alapjáraton megy ugyan, de miháncs elindulok, megyek megyek, kiveszem üresbe aztán már le is fullad. 
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14303 Dátum: 2007.11.20 kedd, 21:25:43 »

Volt már ilyen. 3-4eFt csere.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14304 Dátum: 2007.11.21 szerda, 11:45:30 »

Ma végre elkészült a vas, bár nem jár olyan csendben a motor mint eddig. A kis motorocska világít a műszerfalon, kódkiolvasáskor kiderült, hogy a vezérműtengely szöghelyzet jeladója (vezérműtengely forgásérzékelő, CMP) az ami miatt világít. Kivettük, és lám meg van repedve. Lehet hogy emiatt fullad le a motor? Alapjáraton megy ugyan, de miháncs elindulok, megyek megyek, kiveszem üresbe aztán már le is fullad. 

Majdnem tuti. Csereld ki es proba...Es miert lett hangosabb a moci ? biztosan jol beallitottak a vezerlest ?
Naplózva

blah blah blah
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14305 Dátum: 2007.11.21 szerda, 14:38:53 »

Ma végre elkészült a vas, bár nem jár olyan csendben a motor mint eddig. A kis motorocska világít a műszerfalon, kódkiolvasáskor kiderült, hogy a vezérműtengely szöghelyzet jeladója (vezérműtengely forgásérzékelő, CMP) az ami miatt világít. Kivettük, és lám meg van repedve. Lehet hogy emiatt fullad le a motor? Alapjáraton megy ugyan, de miháncs elindulok, megyek megyek, kiveszem üresbe aztán már le is fullad. 

Majdnem tuti. Csereld ki es proba...Es miert lett hangosabb a moci ? biztosan jol beallitottak a vezerlest ?
Az országban 2 db ilyen van mindkettő az alföldön valahol. Péntek reggelre tudják hozni a szombathelyi cromax-ba. 6200 pénz. A motor vezérlése jól lett beállítva, lehet hogy az injektor fejeket hallom. Ahol rá van dugva hengerenként ezekre az injektor fejekre a madzag, ráteszem az ujjam, és érzem hogy mindegyik mintha kattogna vagy mi. könnyen összetéveszthető a szelephanggal. De utólag megfordult a fejemben az is ,hogy nem 5w30 olajat kellett volna öntenem bele, hanem 10w40-et. Az valamivel sűrűbb és ezáltal csendesebb is a motor. ettől függetlenül ugyanúgy megy mint korábban.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14306 Dátum: 2007.11.21 szerda, 16:14:53 »

Ma végre elkészült a vas, bár nem jár olyan csendben a motor mint eddig. A kis motorocska világít a műszerfalon, kódkiolvasáskor kiderült, hogy a vezérműtengely szöghelyzet jeladója (vezérműtengely forgásérzékelő, CMP) az ami miatt világít. Kivettük, és lám meg van repedve. Lehet hogy emiatt fullad le a motor? Alapjáraton megy ugyan, de miháncs elindulok, megyek megyek, kiveszem üresbe aztán már le is fullad. 

Majdnem tuti. Csereld ki es proba...Es miert lett hangosabb a moci ? biztosan jol beallitottak a vezerlest ?
Az országban 2 db ilyen van mindkettő az alföldön valahol. Péntek reggelre tudják hozni a szombathelyi cromax-ba. 6200 pénz. A motor vezérlése jól lett beállítva, lehet hogy az injektor fejeket hallom. Ahol rá van dugva hengerenként ezekre az injektor fejekre a madzag, ráteszem az ujjam, és érzem hogy mindegyik mintha kattogna vagy mi. könnyen összetéveszthető a szelephanggal. De utólag megfordult a fejemben az is ,hogy nem 5w30 olajat kellett volna öntenem bele, hanem 10w40-et. Az valamivel sűrűbb és ezáltal csendesebb is a motor. ettől függetlenül ugyanúgy megy mint korábban.

Oooo izeeeee, bocsi, de elgurult a kavintonom. Szivosor cserelve lett ? Ha kattog az jo. Normalis.
Naplózva

blah blah blah
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14307 Dátum: 2007.11.21 szerda, 20:06:10 »

Ma végre elkészült a vas, bár nem jár olyan csendben a motor mint eddig. A kis motorocska világít a műszerfalon, kódkiolvasáskor kiderült, hogy a vezérműtengely szöghelyzet jeladója (vezérműtengely forgásérzékelő, CMP) az ami miatt világít. Kivettük, és lám meg van repedve. Lehet hogy emiatt fullad le a motor? Alapjáraton megy ugyan, de miháncs elindulok, megyek megyek, kiveszem üresbe aztán már le is fullad. 

Majdnem tuti. Csereld ki es proba...Es miert lett hangosabb a moci ? biztosan jol beallitottak a vezerlest ?
Az országban 2 db ilyen van mindkettő az alföldön valahol. Péntek reggelre tudják hozni a szombathelyi cromax-ba. 6200 pénz. A motor vezérlése jól lett beállítva, lehet hogy az injektor fejeket hallom. Ahol rá van dugva hengerenként ezekre az injektor fejekre a madzag, ráteszem az ujjam, és érzem hogy mindegyik mintha kattogna vagy mi. könnyen összetéveszthető a szelephanggal. De utólag megfordult a fejemben az is ,hogy nem 5w30 olajat kellett volna öntenem bele, hanem 10w40-et. Az valamivel sűrűbb és ezáltal csendesebb is a motor. ettől függetlenül ugyanúgy megy mint korábban.

Oooo izeeeee, bocsi, de elgurult a kavintonom. Szivosor cserelve lett ? Ha kattog az jo. Normalis.
A szívósornak semmi baja nem volt, ezért azt nem is cseréltük. Viszont meghallgattam tüzetesebben, nekem úgy tűnik mintha az új szívószelepek felől jönne egy pici hang, de egyáltalán nem vészes. Viszont remélem hogy ez a motorlefulladás a CMP miatt van. Csak meleg motornál produkálja. Viszont a gép az hasít rendesen. eplus2 nyes
Naplózva
Balu1st
Vendég
« Új hozzászólás #14308 Dátum: 2007.11.23 péntek, 02:06:05 »

Az enyémnek a kezelésijében nem 7 fok volt, hanem 4 (pontosabban az, hogy 5 alatt nem kapcsol be).

 Csak hat nem igy van. Arrol nemis beszelve, hogy 7fok alatt a klima kompresszor nem kapcsol be. Elvileg...
[/quote]
Naplózva
Balu1st
Vendég
« Új hozzászólás #14309 Dátum: 2007.11.23 péntek, 02:07:16 »

Bezony, meg még le is kapcsolja magát, hogy kint szét ne fagyjon.

Ha a klíma tudna fűteni, akkor hideg motornál rögtön jönne a meleg levegő, és nem lenne kiegészítő elektromos fűtés, vagy gázolaj tüzelésű.
Teljesen hideg motornál tud meleg levegőt fúni? NEM!

A gond a következő: keverednek a fogalmak. Én, amikor klímáról beszélek, akkor a hűtőberendezésre gondolok, arra a kompresszorra/gázra/egyébre, ami a hideget állítja elő. A leírás pedig a teljes fűtő/hűtő berendezére.
(Ennek az előzménye: mondjuk az I-es mondeo. Ha nincs benne AC gomb, akkor nincs benne klíma, mondtuk. De a megfogalmazás nem pontos. Affajta kockás füzet.)

ha erre szűkítjük a klímát, h kompresszor/gáz/egyéb (monnyuk az egyéb kategória már túl széles) akkor leginkább hűtésről lehet beszélni. de a klíma nem azéé van az autóban, h jó hideg legyen az utastér ... akkor nem is klímának hívnák, hanem monnyuk fagyasztónak. a hűtést megoldja saját rendszerből, a kompresszor, és klímahűtő segítségével, de hideget se fúj azonnal a bekapcsoláskor 40°C melegben. az is igaz, h a fűtéshez külső segítséget vesz igénybe ... a motor hőfokot (durván fogalmazva). de 30°os vízzel már előállítható az a 28°is, ezt a hőfokot pedig viszonylag hamar éri el a motor, és innen már beszélhetünk is fűtésről.
Szóval a klíma (AC) tud fűteni? Neeeeeeem... csak azért hangsúlyozom ki, mert az én lakásklímám tud. Sőt, egyes autókban is tudott fűteni.
Csak ezzel 1 a baj. Az úgy állítja elő a meleget, hogy kinn hideget csinál... na most, ha rettetntő hideg van (amikoris a szerkó kellene), akkor rossz hatásfokkal működik.
Naplózva
Balu1st
Vendég
« Új hozzászólás #14310 Dátum: 2007.11.23 péntek, 02:10:11 »

[ Rettentő hideg motor. Beindítod. bekapcsolod a fűtést, az autó állóhelyzetben. Tud meleget nyomni? Kb még 10 percig nem.

Dízeles:-P
Naplózva
Balu1st
Vendég
« Új hozzászólás #14311 Dátum: 2007.11.23 péntek, 02:15:11 »

Vagy túl nagy az összetartás.

Sziasztok, megvolt a teligum cseremes azt vettuk eszre hogy a kopas nem egyenletes a hatso kerekeknel.A gumik belseje jobban kopik.
Kombim van. Ezt a jelenseget meg lehet szuntetni a felfuggesztes, futomu beallitasaval?
Nem kell ugye teleszkopot vennem meg ilyesmit amit aranyarban mernek? Nem igazan ertek a temahoz, de hallottam hogy a kombik hatso futomuve/felfuggesztes mas, valami merev megoldast hasznalnak. Azert lehet orvosloni a problemat beallitassal?
Koszi elore is a velemenyeteket.
Udv.

Ha kagylósan kopik akkor teló probléma, de nem olyan vészes aranyárú a teló - vannak clubbos helyek ahol megfizethető. Vamamennyit lehet állítani a futón. Neked terpeszt a hátulja ha a belső jobban kopik, rugók fáradhattak el vagy állandóan szállítasz nehéz dolgokat.
Naplózva
Balu1st
Vendég
« Új hozzászólás #14312 Dátum: 2007.11.23 péntek, 02:16:35 »

Szerintem nem lehet rossz az 5W-30, ha eccer az a gyári...

Ma végre elkészült a vas, bár nem jár olyan csendben a motor mint eddig. A kis motorocska világít a műszerfalon, kódkiolvasáskor kiderült, hogy a vezérműtengely szöghelyzet jeladója (vezérműtengely forgásérzékelő, CMP) az ami miatt világít. Kivettük, és lám meg van repedve. Lehet hogy emiatt fullad le a motor? Alapjáraton megy ugyan, de miháncs elindulok, megyek megyek, kiveszem üresbe aztán már le is fullad. 

Majdnem tuti. Csereld ki es proba...Es miert lett hangosabb a moci ? biztosan jol beallitottak a vezerlest ?
Az országban 2 db ilyen van mindkettő az alföldön valahol. Péntek reggelre tudják hozni a szombathelyi cromax-ba. 6200 pénz. A motor vezérlése jól lett beállítva, lehet hogy az injektor fejeket hallom. Ahol rá van dugva hengerenként ezekre az injektor fejekre a madzag, ráteszem az ujjam, és érzem hogy mindegyik mintha kattogna vagy mi. könnyen összetéveszthető a szelephanggal. De utólag megfordult a fejemben az is ,hogy nem 5w30 olajat kellett volna öntenem bele, hanem 10w40-et. Az valamivel sűrűbb és ezáltal csendesebb is a motor. ettől függetlenül ugyanúgy megy mint korábban.
Naplózva
t.godany
Vendég
« Új hozzászólás #14313 Dátum: 2007.11.23 péntek, 23:28:11 »

Hello Mindenki!

Újként szeretnék Mondeossá válni. Eddíg egy Audi 100íam vol. Isteni de műszakilag nekem Pfüüü! Szoval   :falbav:most nézegetem a 2003-as mondeokat. 1.8-as vagy 2.0-ás benzines. Mi a vélemény ezekről az autókról? Megbízhatóak? Milyen tipushibáik vannak? Egy nem elhanyagolható kérdés: Mennyit eszik? A kisebb vagy a nagyobb motor a jobb? Sok kérdésem van a rossz tapasztalatok miatt. Szoval mit tanácsoltok?

Köszi a segítséget: Tamás
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #14314 Dátum: 2007.11.24 szombat, 08:22:35 »

Újként szeretnék Mondeossá válni.
Ennek egyik feltétele, hogy a főoldalon pirossal kiemelt szöveget betartsd! Egy dolgot csak egy topicba, légyszíves. A másik topicban látod, kaptál már választ.
Sok szerencsét a vásárláshoz!
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14315 Dátum: 2007.11.24 szombat, 12:33:23 »

Kicseréltem ezt a himbilimbit(cmp), most király a gép. Tegnap autópályán (M1) meghajtottam. Megy mint az ökör. eplus2 nyes taps
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14316 Dátum: 2007.11.24 szombat, 12:42:28 »

Kicseréltem ezt a himbilimbit(cmp), most király a gép. Tegnap autópályán (M1) meghajtottam. Megy mint az ökör. eplus2 nyes taps
Szerintem te inkább annak örülsz, hogy nem is áll le magátol hanem csak akkor amikor te leállítod eljen

Azért az M1-e hajtással vigyáznék mert 20km-ként lassító dobozok vannak eplus2
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14317 Dátum: 2007.11.24 szombat, 12:49:43 »

Kicseréltem ezt a himbilimbit(cmp), most király a gép. Tegnap autópályán (M1) meghajtottam. Megy mint az ökör. eplus2 nyes taps
Szerintem te inkább annak örülsz, hogy nem is áll le magátol hanem csak akkor amikor te leállítod eljen

Azért az M1-e hajtással vigyáznék mert 20km-ként lassító dobozok vannak eplus2
Azé a szemem a pályán volt, ott lassítás, utána nagy gáz eplus2
Naplózva
Bigzotya
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 597


MONDI 2.2 TDCi 200Le. Luxury


WWW E-mail
« Új hozzászólás #14318 Dátum: 2007.11.24 szombat, 13:36:02 »

Azé a szemem a pályán volt, ott lassítás, utána nagy gáz eplus2
[/quote]Szia Billy gratula a géphez remélem többet látlak majd mint eddig  taps
Naplózva

Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14319 Dátum: 2007.11.24 szombat, 13:37:27 »

Azé a szemem a pályán volt, ott lassítás, utána nagy gáz eplus2
Szia Billy gratula a géphez remélem többet látlak majd mint eddig  taps
[/quote]
Biztosan, mert a gép naon kafa. hehe
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14320 Dátum: 2007.11.24 szombat, 13:52:12 »

A gépem Trend felszereltségű és nincs benne fed computer. Programozás kérdése ennek elérhetősége, vagy alapból nincs bent?

Köszi
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14321 Dátum: 2007.11.24 szombat, 17:37:39 »

Benyas kollegak !

Nos mar reg ota eszre vettem, de most mar rakerdezek...Szal motor jar alapjaraton. Motorteto nyitva. (nemis ertem minek eza teto, nem lehetne motor teto nelkuli autokat csinazni ? akkor nem kene allandoan nyitogatassal bajlodnom Cool ) Motor leallit, es a leallast kovetoen ilyen fujo vagy szivo mitomen hangot hallat. Mintha nyoszorogne par masodpercig, aztan szepen elhal a hang. Ez vajon normalis ? kb. olyan mint mikor egy mozdony megall, es fuj 1et, hogy vegre megerkeztunk  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
PádárZoli
Vendég
« Új hozzászólás #14322 Dátum: 2007.11.24 szombat, 18:01:45 »

Benyas kollegak !

Nos mar reg ota eszre vettem, de most mar rakerdezek...Szal motor jar alapjaraton. Motorteto nyitva. (nemis ertem minek eza teto, nem lehetne motor teto nelkuli autokat csinazni ? akkor nem kene allandoan nyitogatassal bajlodnom Cool ) Motor leallit, es a leallast kovetoen ilyen fujo vagy szivo mitomen hangot hallat. Mintha nyoszorogne par masodpercig, aztan szepen elhal a hang. Ez vajon normalis ? kb. olyan mint mikor egy mozdony megall, es fuj 1et, hogy vegre megerkeztunk  vigyor3

Szia.

Szerintem ez teljesen rendben van, én más kocsinál is hallottam már ilyet. Főként a "herélt" zsigulijainknak volt ilyen hangja.
Szerintem ez a hang ne idegesítsen.
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14323 Dátum: 2007.11.24 szombat, 18:26:27 »

Benyas kollegak !

Nos mar reg ota eszre vettem, de most mar rakerdezek...Szal motor jar alapjaraton. Motorteto nyitva. (nemis ertem minek eza teto, nem lehetne motor teto nelkuli autokat csinazni ? akkor nem kene allandoan nyitogatassal bajlodnom Cool ) Motor leallit, es a leallast kovetoen ilyen fujo vagy szivo mitomen hangot hallat. Mintha nyoszorogne par masodpercig, aztan szepen elhal a hang. Ez vajon normalis ? kb. olyan mint mikor egy mozdony megall, es fuj 1et, hogy vegre megerkeztunk  vigyor3

Szia.

Szerintem ez teljesen rendben van, én más kocsinál is hallottam már ilyet. Főként a "herélt" zsigulijainknak volt ilyen hangja.
Szerintem ez a hang ne idegesítsen.
Ne idegesítsen, ez nálam is megvan. Teljesen normáli.
Naplózva
Latat
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új hozzászólás #14324 Dátum: 2007.11.26 hétfő, 14:58:44 »

Sziasztok,

azért írok, mert ki kell cseréltetnem a III-as dízel kombi mondeómon a hátsó és az első lengéscsillapítókat. Viszont olyan árat kaptam, hogy az horror nekem. Meg tudnátok mondani, hogy reális-e az ár?
-Hátsó lengéscsillapító (Monroe gázos): 56e
-Első lengéscsillapító (szintén Monroe, ha jól tudom): 64e
Ebben állítólag már benne van a szerelés, viszont nem tudom, hogy ez most jobb mint az eredeti gyári, vagy rosszabb?

Tudnátok segíteni?

Köszi!

Latat
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14325 Dátum: 2007.11.26 hétfő, 15:18:55 »

Sziasztok,

azért írok, mert ki kell cseréltetnem a III-as dízel kombi mondeómon a hátsó és az első lengéscsillapítókat. Viszont olyan árat kaptam, hogy az horror nekem. Meg tudnátok mondani, hogy reális-e az ár?
-Hátsó lengéscsillapító (Monroe gázos): 56e
-Első lengéscsillapító (szintén Monroe, ha jól tudom): 64e
Ebben állítólag már benne van a szerelés, viszont nem tudom, hogy ez most jobb mint az eredeti gyári, vagy rosszabb?

Tudnátok segíteni?

Köszi!


Latat

Ezek db árak? Vagy párban értendőek? A gyári Ford fele ennyibe kerülne (párban).
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.26 hétfő, 15:21:10 írta ticu » Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14326 Dátum: 2007.11.26 hétfő, 17:48:15 »

Sziasztok,

azért írok, mert ki kell cseréltetnem a III-as dízel kombi mondeómon a hátsó és az első lengéscsillapítókat. Viszont olyan árat kaptam, hogy az horror nekem. Meg tudnátok mondani, hogy reális-e az ár?
-Hátsó lengéscsillapító (Monroe gázos): 56e
-Első lengéscsillapító (szintén Monroe, ha jól tudom): 64e
Ebben állítólag már benne van a szerelés, viszont nem tudom, hogy ez most jobb mint az eredeti gyári, vagy rosszabb?

Tudnátok segíteni?

Köszi!

Latat
Hát ez elég horror az biztos. Érdeklődj a gyári után.   www.nagyauto.hu
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #14327 Dátum: 2007.11.26 hétfő, 19:35:44 »

Sziasztok,

azért írok, mert ki kell cseréltetnem a III-as dízel kombi mondeómon a hátsó és az első lengéscsillapítókat. Viszont olyan árat kaptam, hogy az horror nekem. Meg tudnátok mondani, hogy reális-e az ár?
-Hátsó lengéscsillapító (Monroe gázos): 56e
-Első lengéscsillapító (szintén Monroe, ha jól tudom): 64e
Ebben állítólag már benne van a szerelés, viszont nem tudom, hogy ez most jobb mint az eredeti gyári, vagy rosszabb?

Tudnátok segíteni?

Köszi!
Latat
Szia!

A gyári csillapítók 13e. körül vannak, hacsak nem szintszabályzós,  az  55e.

Ha kell segítség a beszerzésben, szólj  integet2

Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #14328 Dátum: 2007.11.26 hétfő, 20:23:04 »

Sziasztok,

azért írok, mert ki kell cseréltetnem a III-as dízel kombi mondeómon a hátsó és az első lengéscsillapítókat. Viszont olyan árat kaptam, hogy az horror nekem. Meg tudnátok mondani, hogy reális-e az ár?
-Hátsó lengéscsillapító (Monroe gázos): 56e
-Első lengéscsillapító (szintén Monroe, ha jól tudom): 64e
Ebben állítólag már benne van a szerelés, viszont nem tudom, hogy ez most jobb mint az eredeti gyári, vagy rosszabb?

Tudnátok segíteni?

Köszi!
Latat
Nekem 75körül mondták a monroe gázos csillapítókat kompletten.+ szerelés.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #14329 Dátum: 2007.11.26 hétfő, 21:15:59 »

Nekem 75körül mondták a monroe gázos csillapítókat kompletten.+ szerelés.

BárdiAutónál /db:
Monroe első: 23789 Ft.-   cikkszám: M16430
Monroe hátsó: 22814 Ft.-   cikkszám: M16431
Sachs első: 21546 Ft.-   cikkszám: M290038
Sachs hátsó: 21546 Ft.-   cikkszám: M290040

valamint van még LIP/QH 19000 Ft.- áron, de én mindenképp a Sachsot venném meg. klubkedvezmény 25% azéé az már elég jó.
64638Ft.- a 4db!!!
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.26 hétfő, 21:20:04 írta Tsory » Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Latat
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új hozzászólás #14330 Dátum: 2007.11.26 hétfő, 22:50:01 »

Nekem 75körül mondták a monroe gázos csillapítókat kompletten.+ szerelés.

BárdiAutónál /db:
Monroe első: 23789 Ft.-   cikkszám: M16430
Monroe hátsó: 22814 Ft.-   cikkszám: M16431
Sachs első: 21546 Ft.-   cikkszám: M290038
Sachs hátsó: 21546 Ft.-   cikkszám: M290040

valamint van még LIP/QH 19000 Ft.- áron, de én mindenképp a Sachsot venném meg. klubkedvezmény 25% azéé az már elég jó.
64638Ft.- a 4db!!!

Ez tényleg jól hangzik. Pedig haver a srác, ezek szerint nagyon lehúzott volna... A Klubkedvezményt hogyan tudom érvényesíteni? Csak szólok, hogy regisztrált tag vagyok, vagy van valami, amit vinni kell? A Sachs egyébként miért jobb, mint a Monroe? Csak az árkülönbség miatt kérdezem... Kicsit kezdő vagyok még ezekben...
Naplózva
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2569



WWW
« Új hozzászólás #14331 Dátum: 2007.11.26 hétfő, 22:54:01 »



Ez tényleg jól hangzik. Pedig haver a srác, ezek szerint nagyon lehúzott volna... A Klubkedvezményt hogyan tudom érvényesíteni? Csak szólok, hogy regisztrált tag vagyok, vagy van valami, amit vinni kell? A Sachs egyébként miért jobb, mint a Monroe? Csak az árkülönbség miatt kérdezem... Kicsit kezdő vagyok még ezekben...

Klubkártya kell hozzá, de talán valamilyen kód is?? Ha csak kártya kell, akkor megkérdz valakit és elhozza neked, de a gyári az miért nem jó 13-ért?? wave
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14332 Dátum: 2007.11.27 kedd, 09:20:32 »

Ma reggel majdnem osszetortek hala ennek a kivalo minosegu Ford gepjarmunek  gun
Utcankbol akartam kifordulni foutra. Viszonylagosan nagy forgalom, szal folyamatosan jovogettek az autok. Lattam egy nagyobb rest a matrixban, igy gondoltam normal gazzal siman be tudok jutni a foutra. Igen am, csak eza hulladek nem reagalt a gazadasra. kb. a gyalogos sebessegevel gurultam ki a foutra, kozben mind2 iranybol mar veszesen kozeledtek az autok. Egyszeruen nem csinalt semmit a gep, hiaba nyomkodtam a gazpedalt. Es ugye mire az ember feleszmel, hogy gond van mar felig keresztben alltam a fouton. Kinomban tovig nyomkodtam a gazpedalt de az eg vilagon semmi nem torten. Nah ekkor elrebegtem egy qqqrv****ad-at es mergemben elkezdtem utemesen rugodosni a gazpedalt, hogy menjeeeel maaaar. Nagy nehezen a gyalogos tempobol elkezdett gyorsitani epp idoben, mert pont akkor ert oda a szembe jovo auto. Nyomott egy apro dudat, en meg kinomban a gazpedalt. Meg egy ilyet eljatszik eza hulladek es megy ki a retre gyujtosnak  duhos2 gun
Naplózva

blah blah blah
Szappy
Vendég
« Új hozzászólás #14333 Dátum: 2007.11.27 kedd, 09:34:26 »

Hideg motor, a kelleténél kevesebb befecskendezett üzemanyag, a hideg dugattyúfalra kicsapódó alkohol...
Pont télen kell neked alkohollal kísérletezni?
Naplózva
Latat
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új hozzászólás #14334 Dátum: 2007.11.27 kedd, 09:44:58 »


Klubkártya kell hozzá, de talán valamilyen kód is?? Ha csak kártya kell, akkor megkérdz valakit és elhozza neked, de a gyári az miért nem jó 13-ért?? wave

Most beszéltem a Bárdi Autóval és azt mondták, hogy a cégnek a vevőkódja kell csak a kedvezményhez. Ezt nagyon nem értettem. Tudnátok segíteni, hogy hol lehet klubkártyát kérni, vagy mit lehet bediktálni? Szeretném ezt már mielőbb megvenni, mert iszonyúan pattog a kocsi az úton...

Egyébként azért nem akarok már gyárit, mert hosszú távra tervezek és ezek a *** magyar utak hamarosan megint gallyra vágják. Gondold el: Németországból hoztam és másfél évet bírt ki a magyar utakon, igaz már volt benne 100e, dehát az kint semmi, az utakat ismerve.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14335 Dátum: 2007.11.27 kedd, 09:45:09 »

Hideg motor, a kelleténél kevesebb befecskendezett üzemanyag, a hideg dugattyúfalra kicsapódó alkohol...
Pont télen kell neked alkohollal kísérletezni?

A moci nem volt hideg. Es ez mar nem az elso huzasa volt a gepnek. Eddig kb. ez volt a 4ik hasonlo eset(ebbol 3 tiszta benya uzemben, es akkor meg azt se tudta, hogy letezik etanol), de ez most mar veszelyes is volt.
A poen az, hogy eppen most nincs etanol a gepben. Gondoltam kiprobalom most tiszta benyaval, hogy tenylegesen erezzem a kulonbseget, ne csak bebeszeljem magamnak. Egyebkent oriasi a kulonbseg. Most megint morog indulasnal meg ugy egyebkent. Etanollal joval nyomatekosabb, simabb jarasu es halkabb volt alacsony fordulaton. Szal ez nem fugg attol, hogy eppen milyen cucc van a tankban. EL nem tudom kepzelni, hogy mi a franc baja van. Lehet a pillangoszelep poti ?
Naplózva

blah blah blah
Szappy
Vendég
« Új hozzászólás #14336 Dátum: 2007.11.27 kedd, 09:59:56 »

Most beszéltem a Bárdi Autóval és azt mondták, hogy a cégnek a vevőkódja kell csak a kedvezményhez. Ezt nagyon nem értettem. Tudnátok segíteni, hogy hol lehet klubkártyát kérni, vagy mit lehet bediktálni? Szeretném ezt már mielőbb megvenni, mert iszonyúan pattog a kocsi az úton...

Egyébként azért nem akarok már gyárit, mert hosszú távra tervezek és ezek a *** magyar utak hamarosan megint gallyra vágják. Gondold el: Németországból hoztam és másfél évet bírt ki a magyar utakon, igaz már volt benne 100e, dehát az kint semmi, az utakat ismerve.
Ez az idézés nem sikerült tökéletesre Wink
Na de a tárgyra: az enyém 2003 januári, és szinte kizárólag itthon 'magyar utakon' volt használva, mint sok klubtársnak. Semmi baja nincs, most volt vizsgán, tökéletes. Nem kéne ennyire ráfogni mindent a magyar utakra. Nem jók, ez biztos, de a Ford azért legendásan jó futóműveket épít, nehéz azt tönkretenni.
Inkább az állítólagos 100e km lehet a ludas.

Klubkártyát azok szoktak kapni, akik aktívan részt vesznek a klub életében, és eljönnek minimum egy nagytalira. Pont az olyan eseteket kivédendő, hogy valaki a klubkártya kedvezményei miatt regisztráljon.
Na meg leginkább amiatt, mert a legyártásuk is csak akkor történik Wink
De gondolom biztos lesz valaki, aki egy vásárlás erejéig szívesen kisegít. Lakóhelytől, találkozási lehetőségtől függően, akár én is.
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.27 kedd, 10:02:26 írta Szappy » Naplózva
Szappy
Vendég
« Új hozzászólás #14337 Dátum: 2007.11.27 kedd, 10:02:02 »

...
Lehet a pillangoszelep poti ?
Te Zacci, ezt a potit többször mondtad már nekem, mint gyanusítottat.
Annyi mindent átnéztél, kicseréltél már, miért nem próbálod meg ezt is szétszedni, hogy működik-e rendesen?
Bonyolult helyen van? Vagy drága?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14338 Dátum: 2007.11.27 kedd, 10:05:37 »

...
Lehet a pillangoszelep poti ?
Te Zacci, ezt a potit többször mondtad már nekem, mint gyanusítottat.
Annyi mindent átnéztél, kicseréltél már, miért nem próbálod meg ezt is szétszedni, hogy működik-e rendesen?
Bonyolult helyen van? Vagy drága?

Egyaltalan nincs bonyolult helyen. Beszerzese folyamatban...De ha ettol nem mulik el a jelenseg, akkor grrrr lesz Angry
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14339 Dátum: 2007.11.27 kedd, 10:42:40 »

...
Lehet a pillangoszelep poti ?
Te Zacci, ezt a potit többször mondtad már nekem, mint gyanusítottat.
Annyi mindent átnéztél, kicseréltél már, miért nem próbálod meg ezt is szétszedni, hogy működik-e rendesen?
Bonyolult helyen van? Vagy drága?

Egyaltalan nincs bonyolult helyen. Beszerzese folyamatban...De ha ettol nem mulik el a jelenseg, akkor grrrr lesz Angry

Nem hiszem, hogy az alkohol miatt copat az autód. Ez a hiba volt már régen is.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14340 Dátum: 2007.11.27 kedd, 11:46:32 »

...
Lehet a pillangoszelep poti ?
Te Zacci, ezt a potit többször mondtad már nekem, mint gyanusítottat.
Annyi mindent átnéztél, kicseréltél már, miért nem próbálod meg ezt is szétszedni, hogy működik-e rendesen?
Bonyolult helyen van? Vagy drága?

Egyaltalan nincs bonyolult helyen. Beszerzese folyamatban...De ha ettol nem mulik el a jelenseg, akkor grrrr lesz Angry

Nem hiszem, hogy az alkohol miatt copat az autód. Ez a hiba volt már régen is.
Igen, ez alkohol fuggetlen. Raadasul megint azt csinazza, hogyha olyanja van akkor megmakacsolja magat es nem akar menni. Ma is ilyen volt. Az osszes indulasnal azt kellett jatszani, hogy padlo gaz, es akkor kb. ment valahogy. De ami fura, hogy ilyenkor nem az van, hogy porog a moci mint allat, es nem megy, hanem az, hogy nem porog, nem megy, hiaba nyomom neki. Es minden elindulasnal megtorpan. Aztan 2000 utan meglodul. Eleg rossz igy dugoban vezetni 8( Mondhatnam katasztrofa  rinya
Etanollal azert eza helyzet valamelyest javult, foleg a kritikus 2000-es fordulatszam alatt. De nyilvan ez igy nem normalis. MEg tod adni nekem annak a szerelonek a szamat, akit multkor emlitettel ? THX !  wave worship
Tuti, hogy valami keverekkepzesi baja van.
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.27 kedd, 12:02:58 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14341 Dátum: 2007.11.27 kedd, 12:10:59 »

MEg tod adni nekem annak a szerelonek a szamat, akit multkor emlitettel ? THX !  wave worship
Tuti, hogy valami keverekkepzesi baja van.

340-4471, Árva Andrást kellene keresni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14342 Dátum: 2007.11.27 kedd, 13:00:27 »

MEg tod adni nekem annak a szerelonek a szamat, akit multkor emlitettel ? THX !  wave worship
Tuti, hogy valami keverekkepzesi baja van.

340-4471, Árva Andrást kellene keresni.

Itt valami nem stimm, mert valami Szigeti Gyorgy ugyved uzenetrogzitoje jelentkezik be. Vagy azt akarod mondani, hogyí rogotn ugyveddel menjek a fickohoz ?  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14343 Dátum: 2007.11.27 kedd, 13:02:14 »

MEg tod adni nekem annak a szerelonek a szamat, akit multkor emlitettel ? THX !  wave worship
Tuti, hogy valami keverekkepzesi baja van.

340-4471, Árva Andrást kellene keresni.

Itt valami nem stimm, mert valami Szigeti Gyorgy ugyved uzenetrogzitoje jelentkezik be. Vagy azt akarod mondani, hogyí rogotn ugyveddel menjek a fickohoz ?  vigyor3

340-4481
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14344 Dátum: 2007.11.27 kedd, 13:10:04 »

MEg tod adni nekem annak a szerelonek a szamat, akit multkor emlitettel ? THX !  wave worship
Tuti, hogy valami keverekkepzesi baja van.

340-4471, Árva Andrást kellene keresni.

Itt valami nem stimm, mert valami Szigeti Gyorgy ugyved uzenetrogzitoje jelentkezik be. Vagy azt akarod mondani, hogyí rogotn ugyveddel menjek a fickohoz ?  vigyor3

340-4481

bahh, mar 2 eve nem dolgozik ott 8( Akko most hivjam az ugyvedet ?  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2007.11.27 kedd, 13:20:38 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14345 Dátum: 2007.11.27 kedd, 13:51:57 »

bahh, mar 2 eve nem dolgozik ott 8( Akko most hivjam az ugyvedet ?  vigyor3

És nem tudták megadni az elérhetőséget?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2569



WWW
« Új hozzászólás #14346 Dátum: 2007.11.28 szerda, 00:25:24 »



Itt valami nem stimm, mert valami Szigeti Gyorgy ugyved uzenetrogzitoje jelentkezik be. Vagy azt akarod mondani, hogyí rogotn ugyveddel menjek a fickohoz ?  vigyor3

nyes
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #14347 Dátum: 2007.11.28 szerda, 08:56:51 »


[/quote]

És nem tudták megadni az elérhetőséget?
[/quote]

Nekem van hozzá egy mobil számom, de nem tudom, hogy jó-e?
06302113845
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14348 Dátum: 2007.11.28 szerda, 09:03:08 »



És nem tudták megadni az elérhetőséget?
[/quote]

Nekem van hozzá egy mobil számom, de nem tudom, hogy jó-e?
06302113845
[/quote]

Sajna nem nyert 8(
Naplózva

blah blah blah
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1612



« Új hozzászólás #14349 Dátum: 2007.11.28 szerda, 11:59:29 »

Sajna nem nyert 8(
Privátban átküldtem.
f
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Oldalak: 1 ... 280 281 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 293 294 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.268 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.