Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 14:19:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 281 282 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 294 295 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21470615 alkalommal)
0 Felhasználó és 91 vendég van a témában
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14350 Dátum: 2007.11.28 szerda, 12:01:43 »

Sajna nem nyert 8(
Privátban átküldtem.
f

Az Árva András telszámáról beszéltek? Azt írd csak be ide bátran... jól jöhet az még másnak is.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14351 Dátum: 2007.11.28 szerda, 12:05:24 »

THX !

Ido kozben megszereztem:

Arva Andras

06707030556

14ker Tengerszem utca 80
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14352 Dátum: 2007.11.28 szerda, 12:06:00 »

THX !

Ido kozben megszereztem:

Az ügyvédtől???  wow1 eplus2 taps
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1612



« Új hozzászólás #14353 Dátum: 2007.11.28 szerda, 13:38:41 »

Az Árva András telszámáról beszéltek? Azt írd csak be ide bátran... jól jöhet az még másnak is.
Arról. De én nem ezt a számot tudtam, amit Zacci beírt. Ezek szerint augusztus óta megváltozott.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14354 Dátum: 2007.11.28 szerda, 18:32:59 »

Az Árva András telszámáról beszéltek? Azt írd csak be ide bátran... jól jöhet az még másnak is.
Arról. De én nem ezt a számot tudtam, amit Zacci beírt. Ezek szerint augusztus óta megváltozott.

Ezen a szamon el tudtam erni, szal jol ird fel Cool
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14355 Dátum: 2007.11.28 szerda, 18:33:27 »

THX !

Ido kozben megszereztem:

Az ügyvédtől???  wow1 eplus2 taps

Meg johogy Cool Meee ki mastol ?  nyes
Naplózva

blah blah blah
tocsa
Vendég
« Új hozzászólás #14356 Dátum: 2007.12.04 kedd, 14:55:40 »

Üdv Urak!
Egy 2002-es 2 literes benyás mondeó vásárlásán töröm a fejem. Nem ismerem ezt az autót, így kellene némi felvilágosítás!
Mire figyeljek stb?
THX worship
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #14357 Dátum: 2007.12.04 kedd, 15:01:43 »

Üdv Urak!
Egy 2002-es 2 literes benyás mondeó vásárlásán töröm a fejem. Nem ismerem ezt az autót, így kellene némi felvilágosítás!
Mire figyeljek stb?
THX worship

Mennyi kilóméterrel árulják? Szervízkönyv van? előéletről számlák ilyesmi fellelhető Mo-i vagy kintről behozott az autó nem mind1
Első körben az ajtók belső peremét nézegesd át - szokott rozsdálgatni, ha nincs rozsda jó jel volt vele törödve
Naplózva
tocsa
Vendég
« Új hozzászólás #14358 Dátum: 2007.12.04 kedd, 15:05:49 »

Üdv Urak!
Egy 2002-es 2 literes benyás mondeó vásárlásán töröm a fejem. Nem ismerem ezt az autót, így kellene némi felvilágosítás!
Mire figyeljek stb?
THX worship

Mennyi kilóméterrel árulják? Szervízkönyv van? előéletről számlák ilyesmi fellelhető Mo-i vagy kintről behozott az autó nem mind1
Első körben az ajtók belső peremét nézegesd át - szokott rozsdálgatni, ha nincs rozsda jó jel volt vele törödve

Köszönöm!
Nincs még konrét példány, egyenlőre infót gyűjtök!!!
Ha lesz akkor majd belinkelem és megvéleményezitek remélem  Wink
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14359 Dátum: 2007.12.04 kedd, 15:13:01 »

Üdv Urak!
Egy 2002-es 2 literes benyás mondeó vásárlásán töröm a fejem. Nem ismerem ezt az autót, így kellene némi felvilágosítás!
Mire figyeljek stb?
THX worship

SZIVOSOR ! Ha a gep elerte a valos kb. 150e km futasteljesitmenyet, akkor konnyen elofordulhat, hogy a szivosor tonkremegy es ennek a motr latja karat. Maga a szivosor csere nem olyan veszes osszeg, kb. 60e+szereles, ellenben egy motor general...Nos mindenkeppen hozzaert szervizben elleoriztesd a szivosor alapotat ! Ha a kozeli halal alapotat mutatja, akkor alkudj es ha mas baja nincs akkor azonnal csere !
Naplózva

blah blah blah
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #14360 Dátum: 2007.12.04 kedd, 15:14:04 »


Köszönöm!
Nincs még konrét példány, egyenlőre infót gyűjtök!!!
Ha lesz akkor majd belinkelem és megvéleményezitek remélem  Wink

Csak a Ghia felszerelteket nézegesd bánni fogod ha gyenge felszereltségűt veszel és utólag nagyon macera upgradelni.

Zacci majd mondja hogy szívosor lötyögésre vigyázz meg ki kell cserélni a fél autót  wave
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #14361 Dátum: 2007.12.04 kedd, 15:14:58 »

SZIVOSOR ! Ha a gep elerte a valos kb. 150e km futasteljesitmenyet, akkor konnyen elofordulhat, hogy a szivosor tonkremegy es ennek a motr latja karat. Maga a szivosor csere nem olyan veszes osszeg, kb. 60e+szereles, ellenben egy motor general...Nos mindenkeppen hozzaert szervizben elleoriztesd a szivosor alapotat ! Ha a kozeli halal alapotat mutatja, akkor alkudj es ha mas baja nincs akkor azonnal csere !

Na mit mondtam, a vérében van a szívóág  pias  beka3
Naplózva
tocsa
Vendég
« Új hozzászólás #14362 Dátum: 2007.12.04 kedd, 15:18:43 »

Üdv Urak!
Egy 2002-es 2 literes benyás mondeó vásárlásán töröm a fejem. Nem ismerem ezt az autót, így kellene némi felvilágosítás!
Mire figyeljek stb?
THX worship

SZIVOSOR ! Ha a gep elerte a valos kb. 150e km futasteljesitmenyet, akkor konnyen elofordulhat, hogy a szivosor tonkremegy es ennek a motr latja karat. Maga a szivosor csere nem olyan veszes osszeg, kb. 60e+szereles, ellenben egy motor general...Nos mindenkeppen hozzaert szervizben elleoriztesd a szivosor alapotat ! Ha a kozeli halal alapotat mutatja, akkor alkudj es ha mas baja nincs akkor azonnal csere !

A szívósor állapotáról csak szervízben tudnak felvilágosítást adni? Esteleg egy lajikus is meg tudja ezt állpítani, hangból vagy valami?
Naplózva
Szappy
Vendég
« Új hozzászólás #14363 Dátum: 2007.12.04 kedd, 15:22:23 »

Üdv Urak!
Egy 2002-es 2 literes benyás mondeó vásárlásán töröm a fejem. Nem ismerem ezt az autót, így kellene némi felvilágosítás!
Mire figyeljek stb?
THX worship
Hali!
Látom idetaláltál az indexről Smiley
Látod, mondtam én, hogy Zacci, meg az örvénylapok  hehe
Naplózva
tocsa
Vendég
« Új hozzászólás #14364 Dátum: 2007.12.04 kedd, 15:24:07 »

Üdv Urak!
Egy 2002-es 2 literes benyás mondeó vásárlásán töröm a fejem. Nem ismerem ezt az autót, így kellene némi felvilágosítás!
Mire figyeljek stb?
THX worship
Hali!
Látom idetaláltál az indexről Smiley
Látod, mondtam én, hogy Zacci, meg az örvénylapok  hehe

 worship
Igen idetaláltam, de ez a szívósor dolog egy kicsit megrémít és nem az ár, hanem hogy ennyit bír  szomoru1
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #14365 Dátum: 2007.12.04 kedd, 15:26:39 »

worship
Igen idetaláltam, de ez a szívósor dolog egy kicsit megrémít és nem az ár, hanem hogy ennyit bír  szomoru1

Le kell alkudni egy szívósor cserényit a vételárból - 100eFt - és ha kell kicseréled, azt nyugodtan alszol. A benzines megbízható igásló ha foglalkozva van vele sokáig elmegy gond nélkül.
Naplózva
Szappy
Vendég
« Új hozzászólás #14366 Dátum: 2007.12.04 kedd, 15:31:15 »

worship
Igen idetaláltam, de ez a szívósor dolog egy kicsit megrémít és nem az ár, hanem hogy ennyit bír  szomoru1
Az a baja, hogy a tengelye nem jó konstrukció. De a faceliftben ki van már javítva, és tudtommal úgyis csak faceliftes szívósorra lehet cserélni.
Igen, sokan vannak akik ilyenkor megrémülnek. De azért azt vedd figyelembe, hogy mi tudjuk a hibákat, és nem titkoljuk el. Úgy nézhet ki emiatt, hogy 'jaj de rossz konstrukció' de ez nem így van.
Az ismert, előrelátható, és kijavítható hiba, és egy jó tudásbázis (ezek volnánk mi vigyor3) sokszor többet ér, mint egy hibátlannak mondott, aztán komoly rejtett problémákkal küszködő modell Wink
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #14367 Dátum: 2007.12.04 kedd, 15:35:32 »

worship
Igen idetaláltam, de ez a szívósor dolog egy kicsit megrémít és nem az ár, hanem hogy ennyit bír  szomoru1

Le kell alkudni egy szívósor cserényit a vételárból - 100eFt - és ha kell kicseréled, azt nyugodtan alszol. A benzines megbízható igásló ha foglalkozva van vele sokáig elmegy gond nélkül.


...így van!!!... taps taps taps
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
tocsa
Vendég
« Új hozzászólás #14368 Dátum: 2007.12.04 kedd, 17:57:54 »

worship
Igen idetaláltam, de ez a szívósor dolog egy kicsit megrémít és nem az ár, hanem hogy ennyit bír  szomoru1
Az a baja, hogy a tengelye nem jó konstrukció. De a faceliftben ki van már javítva, és tudtommal úgyis csak faceliftes szívósorra lehet cserélni.
Igen, sokan vannak akik ilyenkor megrémülnek. De azért azt vedd figyelembe, hogy mi tudjuk a hibákat, és nem titkoljuk el. Úgy nézhet ki emiatt, hogy 'jaj de rossz konstrukció' de ez nem így van.
Az ismert, előrelátható, és kijavítható hiba, és egy jó tudásbázis (ezek volnánk mi vigyor3) sokszor többet ér, mint egy hibátlannak mondott, aztán komoly rejtett problémákkal küszködő modell Wink
Naplózva
tocsa
Vendég
« Új hozzászólás #14369 Dátum: 2007.12.04 kedd, 18:01:53 »

Köszönöm a segítséget!
Persze tudom, hogy erre van a fórum! Meg jobb az ilyet tudni, azé kérdezek aztán majd alkudozok!
Természetesen csak GHIA jöhet szóba, mint felszereltség!
Van még valami, amit ezen kívűl érdemes tudni erről a modelről???
 worship
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #14370 Dátum: 2007.12.04 kedd, 18:17:09 »

Köszönöm a segítséget!
Persze tudom, hogy erre van a fórum! Meg jobb az ilyet tudni, azé kérdezek aztán majd alkudozok!
Természetesen csak GHIA jöhet szóba, mint felszereltség!
Van még valami, amit ezen kívűl érdemes tudni erről a modelről???
 worship

Jó autó, a többi mind ipari hulladék csak ezt sokan nem tudják vagy nem hiszik el. Nézd meg a német statisztikákat vagy az ebay.de-n keress rá rönyó pözsó hasonló alkatrészekre, nem is foglalkoznak vele, mert nem adnak pénz kacatra. Amerikai népautó meg ford, persze lehet mondani, de németországba szerelik össze  eljen
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14371 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:19:06 »

SZIVOSOR ! Ha a gep elerte a valos kb. 150e km futasteljesitmenyet, akkor konnyen elofordulhat, hogy a szivosor tonkremegy es ennek a motr latja karat. Maga a szivosor csere nem olyan veszes osszeg, kb. 60e+szereles, ellenben egy motor general...Nos mindenkeppen hozzaert szervizben elleoriztesd a szivosor alapotat ! Ha a kozeli halal alapotat mutatja, akkor alkudj es ha mas baja nincs akkor azonnal csere !

Na mit mondtam, a vérében van a szívóág  pias  beka3

 vigyor3
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14372 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:20:02 »

Üdv Urak!
Egy 2002-es 2 literes benyás mondeó vásárlásán töröm a fejem. Nem ismerem ezt az autót, így kellene némi felvilágosítás!
Mire figyeljek stb?
THX worship

SZIVOSOR ! Ha a gep elerte a valos kb. 150e km futasteljesitmenyet, akkor konnyen elofordulhat, hogy a szivosor tonkremegy es ennek a motr latja karat. Maga a szivosor csere nem olyan veszes osszeg, kb. 60e+szereles, ellenben egy motor general...Nos mindenkeppen hozzaert szervizben elleoriztesd a szivosor alapotat ! Ha a kozeli halal alapotat mutatja, akkor alkudj es ha mas baja nincs akkor azonnal csere !

A szívósor állapotáról csak szervízben tudnak felvilágosítást adni? Esteleg egy lajikus is meg tudja ezt állpítani, hangból vagy valami?

Ha posti vagy es kozel van hozzam a gep akkor megnezhetjuk. En kb. 2sec alatt megmondom, hogy rogton vagy azonnal cseres a szivosor  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14373 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:23:11 »

Üdv Urak!
Egy 2002-es 2 literes benyás mondeó vásárlásán töröm a fejem. Nem ismerem ezt az autót, így kellene némi felvilágosítás!
Mire figyeljek stb?
THX worship
Hali!
Látom idetaláltál az indexről Smiley
Látod, mondtam én, hogy Zacci, meg az örvénylapok  hehe

 worship
Igen idetaláltam, de ez a szívósor dolog egy kicsit megrémít és nem az ár, hanem hogy ennyit bír  szomoru1

Hat jah, sajna ennyi bir. Most mondhatnam, hogy meg jol is jarsz a hasznalt dizlikhez kepest, de inkabb  kuss vigyor3
Ha esetleg cserelni kell, akkor utana kb. 150e km-ig nem lesz bajod vele.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14374 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:25:18 »

worship
Igen idetaláltam, de ez a szívósor dolog egy kicsit megrémít és nem az ár, hanem hogy ennyit bír  szomoru1
Az a baja, hogy a tengelye nem jó konstrukció. De a faceliftben ki van már javítva, és tudtommal úgyis csak faceliftes szívósorra lehet cserélni.
Igen, sokan vannak akik ilyenkor megrémülnek. De azért azt vedd figyelembe, hogy mi tudjuk a hibákat, és nem titkoljuk el. Úgy nézhet ki emiatt, hogy 'jaj de rossz konstrukció' de ez nem így van.

Pedig de  idiota
Naplózva

blah blah blah
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14375 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:29:46 »

worship
Igen idetaláltam, de ez a szívósor dolog egy kicsit megrémít és nem az ár, hanem hogy ennyit bír  szomoru1
Az a baja, hogy a tengelye nem jó konstrukció. De a faceliftben ki van már javítva, és tudtommal úgyis csak faceliftes szívósorra lehet cserélni.
Igen, sokan vannak akik ilyenkor megrémülnek. De azért azt vedd figyelembe, hogy mi tudjuk a hibákat, és nem titkoljuk el. Úgy nézhet ki emiatt, hogy 'jaj de rossz konstrukció' de ez nem így van.

Pedig de  idiota
Persze a rossz konstrukció csak a szívósorra értendő. Bár az enyémben 180000 km van, mégis jó. Igaz nemtom meddig Roll Eyes
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14376 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:31:08 »

Köszönöm a segítséget!
Persze tudom, hogy erre van a fórum! Meg jobb az ilyet tudni, azé kérdezek aztán majd alkudozok!
Természetesen csak GHIA jöhet szóba, mint felszereltség!
Van még valami, amit ezen kívűl érdemes tudni erről a modelről???
 worship

Meg egy tipus hiba van. Az pedig a hatso fek. A jobb oldal hajlamos berohadni. Konkretan a kezifekkotel rogzito tengely rohad be, es beszorulva marad a fek. Ezt a kesobbi modelleken javitottak. Ezt ugy lehet elkerulni, ha rendszeresen hasznalod a kezifeket. Persze nem menet kozeben am  vigyor3 Igy nincs ideje berohadni a tengelynek. Elvileg  zavart1
Mas egyeb tipushibarol nemtok.
jah de...Az ajtok alja rohad ! Mindenkeppen szervizkonyves gepet vegyel, mert akkor garanciaban (12ev rohadas gari) megjavitjak.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14377 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:32:32 »

worship
Igen idetaláltam, de ez a szívósor dolog egy kicsit megrémít és nem az ár, hanem hogy ennyit bír  szomoru1
Az a baja, hogy a tengelye nem jó konstrukció. De a faceliftben ki van már javítva, és tudtommal úgyis csak faceliftes szívósorra lehet cserélni.
Igen, sokan vannak akik ilyenkor megrémülnek. De azért azt vedd figyelembe, hogy mi tudjuk a hibákat, és nem titkoljuk el. Úgy nézhet ki emiatt, hogy 'jaj de rossz konstrukció' de ez nem így van.

Pedig de  idiota
Persze a rossz konstrukció csak a szívósorra értendő. Bár az enyémben 180000 km van, mégis jó. Igaz nemtom meddig Roll Eyes

Pontosan addig, mig meg nem eszi a moci a sok fincsi ropogos orvenylapocskat, mint hulyegyerek a chips-et  vigyor3
180e ? Ha meg nem volt cserelve, akkor asszem itt az ideje ! Jossz penteken talira ? Ott megnezem neked az alapotat.
Mondtam mar, hogy idozitett bomban ulsz ?  zavart1 wave
Naplózva

blah blah blah
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14378 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:35:22 »


Zacci akkor ez, hogy is van fejvakaras te állítod hogy rossz a mondeo én állítom hogy jó. Neked rossz a tapasztalatod, nekem meg jo. Ez miért van? Esetleg  elfogult lennénk 1 millio levezetett km után? Ezt azért nehéz elhinni.
Szerintem másutt van az ok, vagy te vagy túl érzékeny vagy gond van a gépeddel? (Azok a fránya örvénylapok eplus2 )
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14379 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:38:53 »

worship
Igen idetaláltam, de ez a szívósor dolog egy kicsit megrémít és nem az ár, hanem hogy ennyit bír  szomoru1
Az a baja, hogy a tengelye nem jó konstrukció. De a faceliftben ki van már javítva, és tudtommal úgyis csak faceliftes szívósorra lehet cserélni.
Igen, sokan vannak akik ilyenkor megrémülnek. De azért azt vedd figyelembe, hogy mi tudjuk a hibákat, és nem titkoljuk el. Úgy nézhet ki emiatt, hogy 'jaj de rossz konstrukció' de ez nem így van.

Pedig de  idiota
Persze a rossz konstrukció csak a szívósorra értendő. Bár az enyémben 180000 km van, mégis jó. Igaz nemtom meddig Roll Eyes

Pontosan addig, mig meg nem eszi a moci a sok fincsi ropogos orvenylapocskat, mint hulyegyerek a chips-et  vigyor3
180e ? Ha meg nem volt cserelve, akkor asszem itt az ideje ! Jossz penteken talira ? Ott megnezem neked az alapotat.
Mondtam mar, hogy idozitett bomban ulsz ?  zavart1 wave
Ugyan még nem mondtad hogy bombán ülök, de nem értem hogy szívhatná be az örvénylapot, mikor a beömlő nyílás szűkül és az is ketté van osztva.
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #14380 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:40:52 »

Köszönöm a segítséget!
Persze tudom, hogy erre van a fórum! Meg jobb az ilyet tudni, azé kérdezek aztán majd alkudozok!
Természetesen csak GHIA jöhet szóba, mint felszereltség!
Van még valami, amit ezen kívűl érdemes tudni erről a modelről???
 worship
Mindenkeppen szervizkonyves gepet vegyel, mert akkor garanciaban (12ev rohadas gari) megjavitjak.
integet2 Szerintem a vezetett Mo-i szervízkönyvest keress! Benzinesből elég sok fut amit itthon helyeztek üzembe, választék nagy, az áruk ugyanannyi mint a behozott import autóké! Vigyél magaddal mindenféleképpen szagértőt és jó válogatást! Wink
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14381 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:42:02 »

worship
Igen idetaláltam, de ez a szívósor dolog egy kicsit megrémít és nem az ár, hanem hogy ennyit bír  szomoru1
Az a baja, hogy a tengelye nem jó konstrukció. De a faceliftben ki van már javítva, és tudtommal úgyis csak faceliftes szívósorra lehet cserélni.
Igen, sokan vannak akik ilyenkor megrémülnek. De azért azt vedd figyelembe, hogy mi tudjuk a hibákat, és nem titkoljuk el. Úgy nézhet ki emiatt, hogy 'jaj de rossz konstrukció' de ez nem így van.

Pedig de  idiota
Persze a rossz konstrukció csak a szívósorra értendő. Bár az enyémben 180000 km van, mégis jó. Igaz nemtom meddig Roll Eyes

Pontosan addig, mig meg nem eszi a moci a sok fincsi ropogos orvenylapocskat, mint hulyegyerek a chips-et  vigyor3
180e ? Ha meg nem volt cserelve, akkor asszem itt az ideje ! Jossz penteken talira ? Ott megnezem neked az alapotat.
Mondtam mar, hogy idozitett bomban ulsz ?  zavart1 wave
Ugyan még nem mondtad hogy bombán ülök, de nem értem hogy szívhatná be az örvénylapot, mikor a beömlő nyílás szűkül és az is ketté van osztva.

Ugyesen. A technika csodakra kepes  vigyor3 Hidd el befer a szajan ha nagyon akarja. Marpedig nagyon akarja  vigyor3 Volt mar itt 1-2 user akinek motor general/csere lett a vege. Nem akarlak megijeszteni, de kesobb halas leszel meg ezert  Wink
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14382 Dátum: 2007.12.04 kedd, 20:47:53 »


Zacci akkor ez, hogy is van fejvakaras te állítod hogy rossz a mondeo én állítom hogy jó. Neked rossz a tapasztalatod, nekem meg jo. Ez miért van? Esetleg  elfogult lennénk 1 millio levezetett km után? Ezt azért nehéz elhinni.
Szerintem másutt van az ok, vagy te vagy túl érzékeny vagy gond van a gépeddel? (Azok a fránya örvénylapok eplus2 )

Egy szoval nem mondtam, hogy rossz a Mondeo. De azt sem, hogy tokeletes. Elfogultsag 1millio km utan ? Ha nemis elfogultsag, de azert nemi elvakultsag van benned  vigyor3
Az orvenylapjaim koszi jol vannak  vigyor3
Csunya lenne azt allitani a usernek, hogy peersze tokeletes gep, vedd meg nyugodtan ! Aztan ha megzabizza az orvenylapokat es motorgeneralt kell csinazni, akkor mit mondanal majd ? Ilyen meg soha nem volt vagy mit ? Vagy a szokasos kampo duma, hogy szet lett hajtva ? Ugyan mar. Nem jobb az oszinteseg ? Dehogynem.
Naplózva

blah blah blah
tocsa
Vendég
« Új hozzászólás #14383 Dátum: 2007.12.05 szerda, 07:48:12 »

Jó reggelt Urak!
Én előtte is autóztam már és az is német márka volt, szóval a franci trágyákra nem is nagyon vagyok kíváncsi  beka3
Volt szerencsém egy-két focus-hoz és annak a futőművét nem voltam elájulva  Embarrassed olyan volt, mint egy hintó, nagyonm billegett!
A modeo is ilyen???
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14384 Dátum: 2007.12.05 szerda, 07:54:39 »

A foka alsóközép a mondeo középkategória. A difi is valahol itt van.
Naplózva
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #14385 Dátum: 2007.12.05 szerda, 08:47:43 »

Jó reggelt Urak!
Én előtte is autóztam már és az is német márka volt, szóval a franci trágyákra nem is nagyon vagyok kíváncsi  beka3
Volt szerencsém egy-két focus-hoz és annak a futőművét nem voltam elájulva  Embarrassed olyan volt, mint egy hintó, nagyonm billegett!
A modeo is ilyen???

18-as kerekekkel peres gumikkal azt sem veszed észre, hogy kanyarban voltál!  nyes
Mijaza billegés???  eplus2
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #14386 Dátum: 2007.12.05 szerda, 09:19:53 »

Ha posti vagy es kozel van hozzam a gep akkor megnezhetjuk. En kb. 2sec alatt megmondom, hogy rogton vagy azonnal cseres a szivosor  vigyor3

Egyszer az enyémet is meghallgathatnád  Wink.
A siófoki szervizben kérdeztem direkt, a szerelő azt mondta, hogy nem hall semmi ráutaló jelet és én se hallok semmi féle gyanús hangokat azóta se.
De mégiscsak te vagy ebben a profi tudtommal  Cheesy.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
tocsa
Vendég
« Új hozzászólás #14387 Dátum: 2007.12.05 szerda, 09:22:41 »

Jó reggelt Urak!
Én előtte is autóztam már és az is német márka volt, szóval a franci trágyákra nem is nagyon vagyok kíváncsi  beka3
Volt szerencsém egy-két focus-hoz és annak a futőművét nem voltam elájulva  Embarrassed olyan volt, mint egy hintó, nagyonm billegett!
A modeo is ilyen???

18-as kerekekkel peres gumikkal azt sem veszed észre, hogy kanyarban voltál!  nyes
Mijaza billegés???  eplus2

Én se nagyon tudtam míg nem vezettem egy focus-t  eplus2
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14388 Dátum: 2007.12.05 szerda, 09:42:47 »

Ha posti vagy es kozel van hozzam a gep akkor megnezhetjuk. En kb. 2sec alatt megmondom, hogy rogton vagy azonnal cseres a szivosor  vigyor3

Egyszer az enyémet is meghallgathatnád  Wink.
A siófoki szervizben kérdeztem direkt, a szerelő azt mondta, hogy nem hall semmi ráutaló jelet és én se hallok semmi féle gyanús hangokat azóta se.
De mégiscsak te vagy ebben a profi tudtommal  Cheesy.

Egyaltalan tudta, hogy mit kell sasolni ?
Naplózva

blah blah blah
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #14389 Dátum: 2007.12.05 szerda, 09:56:26 »

Egyaltalan tudta, hogy mit kell sasolni ?

Remélem igen  Angry.
Én direkt megkérdeztem, mivel írtátok itt a fórumon, hogy erre nagyon figyelni kell.

Egyébként a hangon kívül van valami más ráutaló jel?
Pl. a kompjúter tárol valamit?
Csak mert amikor kérdeztem, a hangot mondta a szerelő, meg hogy a számítógépben sincs semmi, direkt megnézett valamit, már nem emlékszem mit.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14390 Dátum: 2007.12.05 szerda, 10:09:53 »

Egyaltalan tudta, hogy mit kell sasolni ?

Remélem igen  Angry.
Én direkt megkérdeztem, mivel írtátok itt a fórumon, hogy erre nagyon figyelni kell.

Egyébként a hangon kívül van valami más ráutaló jel?
Pl. a kompjúter tárol valamit?
Csak mert amikor kérdeztem, a hangot mondta a szerelő, meg hogy a számítógépben sincs semmi, direkt megnézett valamit, már nem emlékszem mit.


aham...szoval fingja nem volt arrol mit kell vizslatni. Penteken nem jarsz veletlenul a lurdy kornyeken ?
A compu mar csak akkor tarol hibat, ha bekovetkezett a baj es keresi rajtad a szelepeit Cool
Naplózva

blah blah blah
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #14391 Dátum: 2007.12.05 szerda, 10:42:50 »

Penteken nem jarsz veletlenul a lurdy kornyeken ?

Sajna nem  Sad.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14392 Dátum: 2007.12.05 szerda, 14:58:29 »

Egyaltalan tudta, hogy mit kell sasolni ?

Remélem igen  Angry.
Én direkt megkérdeztem, mivel írtátok itt a fórumon, hogy erre nagyon figyelni kell.

Egyébként a hangon kívül van valami más ráutaló jel?
Pl. a kompjúter tárol valamit?
Csak mert amikor kérdeztem, a hangot mondta a szerelő, meg hogy a számítógépben sincs semmi, direkt megnézett valamit, már nem emlékszem mit.


aham...szoval fingja nem volt arrol mit kell vizslatni. Penteken nem jarsz veletlenul a lurdy kornyeken ?
A compu mar csak akkor tarol hibat, ha bekovetkezett a baj es keresi rajtad a szelepeit Cool
Télleg Zacci, a hangon kívül milyen arra utaló jel van hogy *** a szívósor? Esetleg kézzel nyitod és zárod, ezáltal érzel valami akadást?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #14393 Dátum: 2007.12.05 szerda, 15:01:27 »


Télleg Zacci, a hangon kívül milyen arra utaló jel van hogy *** a szívósor? Esetleg kézzel nyitod és zárod, ezáltal érzel valami akadást?

Van egy bizgentyű amit ha kézzel megizélsz adja a hangot, ugyanezt hallod alapjáraton kicsi túráztatással
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14394 Dátum: 2007.12.05 szerda, 15:04:47 »


Télleg Zacci, a hangon kívül milyen arra utaló jel van hogy *** a szívósor? Esetleg kézzel nyitod és zárod, ezáltal érzel valami akadást?

Nincs. Csak a hang...a veszjoslo hang  szomoru1
Alapjaraton nyitott mocitetonel ilyen klattyogo, zorgo hangot kell hallanod. Illetve nem kell ha jo a szivosor. Bar 180e km-nel ez szinte kizart. Hallgatozz 1-2percig tuti ami biztos.  De ne a szomszednal  wave
« Utoljára szerkesztve: 2007.12.05 szerda, 15:11:17 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
ms02
Vendég
« Új hozzászólás #14395 Dátum: 2007.12.05 szerda, 15:07:18 »


zacci, kérlek, ennyire ne ápold az egyiptomi kultúrát Smiley worship
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #14396 Dátum: 2007.12.05 szerda, 15:10:58 »


[/quote]
Télleg Zacci, a hangon kívül milyen arra utaló jel van hogy *** a szívósor? Esetleg kézzel nyitod és zárod, ezáltal érzel valami akadást?
[/quote]

Nincs. Csak a hang...a veszjoslo hang  szomoru1
Alapjaraton nyitott mocitetonel ilyen klattyogo, zorgo hangot kell hallanod. Illetve nem kell ha jo a szivosor. Bar 180e km-nel ez szinte kizart. Hallgatozz 1-2percig tuti ami biztos.  De ne a szomszednal  wave
[/quote]

Aham. Meghallgatom, bár az enyém ugye szét volt szedve, és mivel sokat emlegetted anno a szívósort ezért megnézem. A következőt csináltam: lefogtam a tengely végét fixre, és megpróbáltam mozgatni a lapokat, hogy kotyok-e. De nem tapasztaltam ilyet. Persze ez nem jelenti azt hogy nem ***.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #14397 Dátum: 2007.12.05 szerda, 15:11:42 »


zacci, kérlek, ennyire ne ápold az egyiptomi kultúrát Smiley worship

hooopsz, bocsika  worship vigyor3
Naplózva

blah blah blah
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #14398 Dátum: 2007.12.05 szerda, 20:16:47 »

Sziasztok!

Új dologra lettem figyelmes a Mondin: Minden sebességben, egy adott fordulaton, kb 1400 körül elkezd nagyon hangosan kerregni (zörögni) a motor, de csak akkor ha tartom a tempót, ha pl. gyorsítok, már abba is hagyja. Mi lehet a gáz?  Huh?
Ezzel egyidőben észrevettem, hogy indításnál, és leállításnál nyikorog egy kicsit a motor. (mint amikor ékszíjas egy kocsi)
Vajon van összefüggés? Ötlet...?   Undecided
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #14399 Dátum: 2007.12.05 szerda, 20:55:31 »

EGR dugózásról némi adalék 1 mai beszélgetésből tanulva. beszélgetőpartnerem 1 volt fordszervizes emberke aki már elég sok EGR szelepen túl van.
mivel kifejezetten az én autóm volt a társalgás alapja, ezért (és nem csak ezért) leginkább dizliseknek szól a dolog. kérdeztem tőle néhány dolgot a dizli autóról, és egyszercsak ráterelődött a szó az EGR szelepre. erre rövid volt a válasz: "ha jót akarsz magadnak, és az autónak akkor dugózd le. a világ legnagyobb átverése az a szelep." erre mondtam neki, h semmi akadálya részemről de mutasson már rá, h hova, és miként érdemes a szakszerű dugót betenni. rámutatott elmesélte (erről majd készítek képeket, ha az enyém dugózár alá kerül. szal készítek 1 képekkel illusztrált leírást majd a dologról Smiley) beszélgettünk tovább, és rákérdeztem a szívótorokra. azaz szó szerint ez volt a kérdés: "100.000 környékén ajánlott már a szívósor tisztítás?" a válasz viszont többet mondott mint vártam: "EGR dugózás alkalmával minden esetben ajánlott a szívósor tisztítása!"
aztán elmeséltettem vele a dolog miértjét.
arról van szó, h az EGR lecsipeget a turbonyomásból. mivel lezárjuk a dolgot így a turbonyomás megnövexik, de a koszos sor nem fogja lekezelni megfelelően a megnövekedett nyomást, ezért esélyes a turbocső pukkanás. nem minden esetről, és nem 100%os jelenségről volt szó de sztem már az 50% is sok. ezért én dugózáskor leemelem a sort, és kitakarítom. valamint én ugyanezt javaslom mindenkinek aki EGR dugításra adja a fejét. másrészt a dugítást is javaslom. egyszer a sok szmötyi elkerülése érdekében amit a motorba jutatt a dög, másrészt a + turbonyomás ugyi ad a motornak is némi pluszt Smiley
ugyi ebben benne van, h miért is szól első sorban dizliseknek amit leírtam. a benzineseken nincs turbo, nem fog emelkedni a turbonyomás, nem fog pukkanni a turbocső. mellesleg: sajnos nincs turbos benzines szomoru1
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Oldalak: 1 ... 281 282 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 294 295 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.257 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.