Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 18:14:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11297831 alkalommal)
0 Felhasználó és 59 vendég van a témában
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10250 Dátum: 2012.07.27 péntek, 12:59:05 »

Ma meg is jött. Milyen androidos SW-t célszerű hozzá használni?

A tork'ot rakd fel (az applanet marketen (először ezt tedd fel: applanet.net) keresztül kedvezményesen Wink )
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10251 Dátum: 2012.07.27 péntek, 13:00:15 »

Vezérműszíjnak nekem 200e km-t mondott a gurum. 180e-nél gázolajszűrő. Egyébként a "szokásos" szerviz.

Lehet, hogy gurut kellene váltani Wink :
vezérmű: 200-nál kell, én 160-nál fogom/javaslom.
gázolajszűrő: 60E-ként kell, én 40 enként cserélem/javaslom (a 2.0-nál elég olcsó).
(csak a goszűrő miatt mondom)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
chrispooh
Vendég
« Új hozzászólás #10252 Dátum: 2012.07.27 péntek, 13:25:15 »

Ha az eladó további hirdetéseit nézzük, látszik, hogy olyan autókat hoz be, csak 2007-2009es évjárat között, amin nem látszik a kopás, s megbízható autó (bár egy hibridet bekockáztatott). Neki meg ez csak úgy éri meg, ha kint olcsóbbat vesz (sok km-est hoz), s itthon drágábban ad (tekeri). Ugye még ha bevallaná is, akkor sem tudjuk, hogy kint a török nepper (akitől a magyar veszi) na az mennyit tekert már. A kihangosítóból látszik, hogy az előző tulaj ebben élhetett. (Én nem megyek sokat, de az én 2008/11-esemben most van 135E) Tehát a tekerés gondolom itt sem kérdés. 96E-re tekerni meg ma már ciki sztem (annyira általános száz alá tekerni a magyarnak, legalább hagyta volna 140-160-on).
A kocsi tényleg jól felszerelt, hátrány, hogy ha vmi baj van, a gatyád is rámehet pl egy állítható lengéscsillapítóra, vagy xenon fényszóróra, szóval inkább köss casco-t s probléma esetén az adott helyen törj.
Adaptív kanyar bi-xenon… ezt már kifejtettük régebben Smiley
Dvd színes nagy navi: felesleges, frissítése kb lehetetlen, egy Sonynak a helyére könnyebben berakni egy normális multimédia fejegységet.
Memóriás ülés: meg tud hülyülni ha akar; a 2 első ülés majdnem minden autóban lóg (vezetőé főleg), ha a teljes alját kell cserélni az 6 számjegyű összeg.
Ülésszellőztetés jó dolog!
Sportfutómű a fentiek miatt felesleges hibaforrás (pont most van itt egy srác, aki szintén ebbe szaladt bele). Sajnos az MK4-nek Volvo futóműve van…
A kereskedő túlságosan el akar adni, nekem ez zavaró. Lásd: légzsák csak 6+1 van az autóban, DSP: megkérdezném mi az sztem fogalma sem lenne, lichpaket: wtf? (más márkánál lehet van), króm csomag: szintén zenész…
Amúgy szép autónak tűnik, én is ilyet keresgélnék most, de csak a hasznos extrákkal, persze ez szubjektív vélemény.
A feltételezhetően sok km miatt a törzskönyv mellé tégy el fél misit, hát ha elromlik: kettőstömegű, turbó, csúcsok.
A xenon, állítható futómű, behajtható tükör, nagyfelnik miatt meg legyen cascod.

Alvázszám alapján www.etis.ford.com vagy Ford belső rendszer szervizben, ahol látszanak a garis javítások.
Általában belemennek, mert a Mondeo nehezen szétüthető fajta. Persze kérdés, hogy hány márkaszerviz van a közelben, s melyikőtök keni meg hamarabb a szakit Wink
Vitt hozzáértő nem fog látni kívülről sok mindent: szervizbe mindenképpen vidd.


Beírtam az ETIS-be az alvázszámot, ki is írtam az autó gyári jellemzőit, de szervíz részt nem találok sehol. Ebben tudtok segíteni, hova kell kattintanom az infókhoz?
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10253 Dátum: 2012.07.27 péntek, 13:38:18 »

Beírtam az ETIS-be az alvázszámot, ki is írtam az autó gyári jellemzőit, de szervíz részt nem találok sehol. Ebben tudtok segíteni, hova kell kattintanom az infókhoz?

A biztonsági öved csatjához: 2E Ft-tal a zsebedben menj el a legközelebbi Ford márkaszervizbe, ott közben kérdezz meg egy szervizes, s úgy gyere vissza, hogy a pénz már nincs nálad. Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10254 Dátum: 2012.07.27 péntek, 13:47:29 »

Beírtam az ETIS-be az alvázszámot, ki is írtam az autó gyári jellemzőit, de szervíz részt nem találok sehol. Ebben tudtok segíteni, hova kell kattintanom az infókhoz?
Az alvázszám  WF0GXXGBBG8E27848, ugye?

Akkor nem kell kattintanod sehova. Ennyit lehet tudni:
2010.05.27-én volt benne 76044 km.
Tehát másfél éves koráig ment évi >50 ezres futásteljesítménnyel. Utána meg évi <10e? Aha, én meg tegnap jártam a Holdon.

A szervizkönyvre mindenképpen kérdezz rá! Azért érdemes megkérdezni, mert ilyenkor olyan szép történeteket hall az ember  Wink
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
chrispooh
Vendég
« Új hozzászólás #10255 Dátum: 2012.07.27 péntek, 13:52:26 »

Az alvázszám  WF0GXXGBBG8E27848, ugye?

Akkor nem kell kattintanod sehova. Ennyit lehet tudni:
2010.05.27-én volt benne 76044 km.
Tehát másfél éves koráig ment évi >50 ezres futásteljesítménnyel. Utána meg évi <10e? Aha, én meg tegnap jártam a Holdon.

A szervizkönyvre mindenképpen kérdezz rá! Azért érdemes megkérdezni, mert ilyenkor olyan szép történeteket hall az ember  Wink

Igen, ez az. Köszönöm a segítséget. Akkor megspórolok magunknak egy utat Fehérvárra, sok a bizonytalan tényező Sad Pedig nagyon tetszett az autó, már-már láttam a ház előtt. Az adaptív lengéscsillapítással is egyetértek, inkább kevesebb dolog legyen, ami elromolhat benne.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10256 Dátum: 2012.07.27 péntek, 16:01:16 »

Igen, ez az. Köszönöm a segítséget. Akkor megspórolok magunknak egy utat Fehérvárra, sok a bizonytalan tényező Sad Pedig nagyon tetszett az autó, már-már láttam a ház előtt. Az adaptív lengéscsillapítással is egyetértek, inkább kevesebb dolog legyen, ami elromolhat benne.
Nem kell feltétlenül visszalépni, csak tisztában kell lenni a körülményekkel.
Az adaptív lengéscsillapító az az IVDC?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
chrispooh
Vendég
« Új hozzászólás #10257 Dátum: 2012.07.27 péntek, 16:48:59 »

Nem kell feltétlenül visszalépni, csak tisztában kell lenni a körülményekkel.
Az adaptív lengéscsillapító az az IVDC?
Igen, az. Azért vagyok ennyire kétségek közt, mert ez előző autóval nagyon megjártam, így most mivel többet is adok ki, nem szeretnék ugyanebbe a csapdába esni. Hozzátartozik, hogy nem is vagyok egy nagy autó guru, csak amit itt a neten csipegetek össze a témában. Szeretném, ha ez az autó egy 5 évig autó lenne, és ne kelljen a szükségesnél többet költeni rá. Tudom, hogy rendszeres karbantartás kell, és vannak kopó-cserélendő alkatrészek, de az Omegánál nem csak erről volt szó. Ott valamit megcsináltunk, utána más ment tönkre. Már majdnem fél misit költöttem az autóra, de mindig történik valami odabent...
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10258 Dátum: 2012.07.27 péntek, 17:03:14 »

Igen, az. Azért vagyok ennyire kétségek közt, mert ez előző autóval nagyon megjártam, így most mivel többet is adok ki, nem szeretnék ugyanebbe a csapdába esni. Hozzátartozik, hogy nem is vagyok egy nagy autó guru, csak amit itt a neten csipegetek össze a témában. Szeretném, ha ez az autó egy 5 évig autó lenne, és ne kelljen a szükségesnél többet költeni rá. Tudom, hogy rendszeres karbantartás kell, és vannak kopó-cserélendő alkatrészek, de az Omegánál nem csak erről volt szó. Ott valamit megcsináltunk, utána más ment tönkre. Már majdnem fél misit költöttem az autóra, de mindig történik valami odabent...
Hát a fél misi egy dízelnél könnyen befigyel.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
chrispooh
Vendég
« Új hozzászólás #10259 Dátum: 2012.07.27 péntek, 17:05:09 »

Hát a fél misi egy dízelnél könnyen befigyel.
Szuper. De mondjuk nem mindegy, hogy az autó értéke mennyi. Az Omegáé majdnem annyi, mint amennyit ráköltöttem. Gondolom ha ezekre a Fordokra ezt ráköltöm, akkor egy darabig menni is tudok velük.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10260 Dátum: 2012.07.27 péntek, 17:21:02 »

Szuper. De mondjuk nem mindegy, hogy az autó értéke mennyi. Az Omegáé majdnem annyi, mint amennyit ráköltöttem. Gondolom ha ezekre a Fordokra ezt ráköltöm, akkor egy darabig menni is tudok velük.
Az már igaz.
Kérdezz rá az eladónál a szervizkönyvre. Hátha vannak még csodák.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
chrispooh
Vendég
« Új hozzászólás #10261 Dátum: 2012.07.27 péntek, 17:27:03 »

Az már igaz.
Kérdezz rá az eladónál a szervizkönyvre. Hátha vannak még csodák.
Meglesz Smiley Fóliáztatott már közületek valaki B mögötti össze hátsó ablakot? Tudjátok, mennyibe kerül ez az akció? Azért kérdezem, mert eddig alap keresési beállítás volt a sötétített üveg, de ha tudnám az árát és tudok vele számolni, nem kellene kiszórni a találati listából a többi járgányt.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #10262 Dátum: 2012.07.27 péntek, 20:00:10 »

Meglesz Smiley Fóliáztatott már közületek valaki B mögötti össze hátsó ablakot? Tudjátok, mennyibe kerül ez az akció? Azért kérdezem, mert eddig alap keresési beállítás volt a sötétített üveg, de ha tudnám az árát és tudok vele számolni, nem kellene kiszórni a találati listából a többi járgányt.
Nem mindegy milyen fóliával csinálják, nekem a betörésvédős volt 45e. 3 éve igaz az ment az első ablakokra is. Fehérváron nem szabad mondeot venni, ott vannak a legnagyobb mondeos nepperek.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10263 Dátum: 2012.07.27 péntek, 20:28:34 »

Kanyarba bevilágít a lámpa, egy sima, talán H1, vagy H7es izzó bekapcsol mikor elfordítod a kormányt, tolatásnál értelem szerűen a másik oldal, ennyi.
Ezt lehet utálni, szeretni, én jó dolognak tartom, sokkal jobbnak, mint a ködlámpa bekapcsolós módszert, az nekem nagyon prosztó megoldás.
A helyzet az hogy amikor xenon mellett kapcsol a ködlámpa, az azért nem prosztó. (bár a xenon mellet kb. felesleges) Elsőre én is kanyarkövető fényszóróval rendeltem volna de nem bántam meg hogy helyette inkább a xenonra hagytam magam rábeszélni.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #10264 Dátum: 2012.07.27 péntek, 20:52:05 »

A tork'ot rakd fel (az applanet marketen (először ezt tedd fel: applanet.net) keresztül kedvezményesen Wink )
Vettél már tablettát? Részletek?  integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #10265 Dátum: 2012.07.27 péntek, 21:39:48 »

Nem mindegy milyen fóliával csinálják, nekem a betörésvédős volt 45e. 3 éve igaz az ment az első ablakokra is. Fehérváron nem szabad mondeot venni, ott vannak a legnagyobb mondeos nepperek.
A fehérvári nepperekről a hír vagy feltevés igaz!!!
Én is belefutottam sajnos.
Igaz ezzel az autóval még nem volt gond.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10266 Dátum: 2012.07.27 péntek, 21:50:04 »

Shark fóliával nekem 26 ezer volt. B oszloptól végig.
Amikor azt látom az úton, hogy 12 milkás SuperB-nek felkapcsolódik a ködlámpája kanyarodáskor elhányom magam, mert a gyár annyira szánalmas, hogy költségcsökkentés miatt beleprogramozza az autóba,hogy kanyarodáskor a  ködlámpába kapcsoljon felt, az már drága lenne ha másik lámpát gyártanának.
Minden tiszteletem a Fordé, hogy ezt ők nem lépték meg!!!!
Naplózva
papione
Vendég
« Új hozzászólás #10267 Dátum: 2012.07.27 péntek, 21:52:46 »

Sziasztok!

A FordEtis-be regisztráltam, majd beírtam a vázszámot, de csak az alap adatokat látom. í

Hogyan tovább?

Üdv.
Naplózva
semseyp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95



E-mail
« Új hozzászólás #10268 Dátum: 2012.07.27 péntek, 22:44:24 »

Nem értem, hogy mé jó az a xenon??? Nekem sima halogén van benne, és ha a Mondeo után visszaülök az Astrába, azzal olyan, mintha este lámpa nélkül mennék.  nyes De tényleg szerintem hibátlanul bevilágítja az utat a Mondeo sima halogénje. Ja és a kanyarba is belátok vele. eplus2

Abban viszont egyet értek, hogy a ködlámpa kapcsolgatás az gáz. Én kipróbáltam este, hogy mit világít csak a ködlámpa... lóxartse...

Inkább azt mondjátok meg, hogy van-e valamelyikőtöknek motoros (utólagosan beszerelt) csomagtérajtója kombiban???
Naplózva

Mondeo MK IV. Turnier 1.8 TDCi (125Le) 2007 - Trend?
chrispooh
Vendég
« Új hozzászólás #10269 Dátum: 2012.07.27 péntek, 22:51:06 »

Ismeritek ezt a céget és az eladó IV-es Mondeoit?
http://www.hasznaltauto.hu/partner/autokft-8638
Naplózva
chrispooh
Vendég
« Új hozzászólás #10270 Dátum: 2012.07.27 péntek, 22:53:00 »

Nem értem, hogy mé jó az a xenon??? Nekem sima halogén van benne, és ha a Mondeo után visszaülök az Astrába, azzal olyan, mintha este lámpa nélkül mennék.  nyes De tényleg szerintem hibátlanul bevilágítja az utat a Mondeo sima halogénje. Ja és a kanyarba is belátok vele. eplus2

Abban viszont egyet értek, hogy a ködlámpa kapcsolgatás az gáz. Én kipróbáltam este, hogy mit világít csak a ködlámpa... lóxartse...

Inkább azt mondjátok meg, hogy van-e valamelyikőtöknek motoros (utólagosan beszerelt) csomagtérajtója kombiban???

Az Astra-d gyári Xenonos volt? Nem mindegy, mert én az Omegámon tanultam meg, hogy attól még nem lesz jobb egy Xenon, hogy beteszem egy halogén helyére. Más a gyújtáspont, rosszabb fényt is adhat.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10271 Dátum: 2012.07.27 péntek, 22:57:56 »

Az Astra-d gyári Xenonos volt? Nem mindegy, mert én az Omegámon tanultam meg, hogy attól még nem lesz jobb egy Xenon, hogy beteszem egy halogén helyére. Más a gyújtáspont, rosszabb fényt is adhat.

Igaz is és nem is. A normális xenon izzóknak a gyújtópontja eléggé pontos. A fénye viszont nem mindegy, mert kb 15-20x több fényt ad. a 35w-os, 4300K-s xenon szerintem jó a fény különbség pedig nagyon nagy. Az 55W-os, vagy az ettől eltérő szerintem nem jó.

Amúgy sok autóval találkoztam, ahol utángyártott lámpa volt és az eleve vacakabb és teljesen mindegy milyen izzót teszel bele, nincs fókuszban a fényforrás.
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #10272 Dátum: 2012.07.27 péntek, 23:07:04 »

Ismeritek ezt a céget és az eladó IV-es Mondeoit?
http://www.hasznaltauto.hu/partner/autokft-8638
Az egyik autó biztosan Fehérváron van fényképezve, a navi is mutatja. Mindegyik autó 100e alatti futással, 2008-as kombi Mondeók. A mai nap hozzászólásai után folytassam?  Wink
Ezek után szerintem menjél le Szfehérvárra, hogy saját szemeddel győződj meg arról, hogyan akarnak átverni...
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10273 Dátum: 2012.07.27 péntek, 23:31:38 »

Nem értem, hogy mé jó az a xenon???
Próbálj ki 1 olyat ami rendesen világít és megtudod smile Utána olyan a sima mintha csak félig világítana
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10274 Dátum: 2012.07.27 péntek, 23:39:10 »

Ismeritek ezt a céget és az eladó IV-es Mondeoit?
http://www.hasznaltauto.hu/partner/autokft-8638
Az alváz számokat kérd el, ahogy már tanácsolták, és valahol infózd le:wave: Ritka az amit nem láttak soha. Mind1 ki az eladó. Csak ne tezsvírek legyenek hehe Ha nem bukott meg a lekérdezésen, akkor irány a szervíz-átvizsgálás!  200 körül is szépek ezek a 4-esek, szemre nem mondod meg mennyi van benne.  Órával, könyvel ne törődj, nembiztos, h valós! (vagy biztos nem) Állapot a lényeg!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10275 Dátum: 2012.07.28 szombat, 11:16:28 »

Igaz is és nem is. A normális xenon izzóknak a gyújtópontja eléggé pontos. A fénye viszont nem mindegy, mert kb 15-20x több fényt ad. a 35w-os, 4300K-s xenon szerintem jó a fény különbség pedig nagyon nagy. Az 55W-os, vagy az ettől eltérő szerintem nem jó.

15-20...? Sok lenne az. Mondjunk inkább 4-et, az közelebb van a valóságtól.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10276 Dátum: 2012.07.28 szombat, 11:33:52 »

15-20...? Sok lenne az. Mondjunk inkább 4-et, az közelebb van a valóságtól.
Egy biztos sokkal jobban lehet vele látni.
Naplózva
potyo57
Vendég
« Új hozzászólás #10277 Dátum: 2012.07.28 szombat, 19:48:34 »

Igazából én egy 1.6 Ecoboostra lennék már kiváncsi. Nem igazán jelentkezett vele még itt senki, pedig elméletileg ez lenne az új  "normál" benzin motor a mondeohoz.

Ugyan úgy megy mint 1 diesel 1700-tól húz és 4000 körül meghal keveset fogyaszt kb 7l és nam csak belül csendes hanem kivül is
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10278 Dátum: 2012.07.28 szombat, 22:06:32 »

Ugyan úgy megy mint 1 diesel 1700-tól húz és 4000 körül meghal keveset fogyaszt kb 7l és nam csak belül csendes hanem kivül is
köszi szépen de ennél egy picit többet nem lehetne? Pl. Rugalmasság dinamkus-e még 6.-ban ha gyorsítani kell mondjuk 160 felett? Milyen a városi fogyasztása. Vagy menyi pályán? Mert 7 liter az kb semmit nem mond mert nem tudjuk milyen körülmények közt használod.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10279 Dátum: 2012.07.28 szombat, 22:43:23 »

15-20...? Sok lenne az. Mondjunk inkább 4-et, az közelebb van a valóságtól.

ja az sok ez tény Smiley

http://www.ariton.hu/h_xenon.htm
Naplózva
semseyp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95



E-mail
« Új hozzászólás #10280 Dátum: 2012.07.29 vasárnap, 22:56:56 »

Az Astra-d gyári Xenonos volt? Nem mindegy, mert én az Omegámon tanultam meg, hogy attól még nem lesz jobb egy Xenon, hogy beteszem egy halogén helyére. Más a gyújtáspont, rosszabb fényt is adhat.

Félreértetted, az Astra-mban nincs Xenon, sima halogénes, mint a Modeomé. Csak arra akartam utalni, hogy a Mondeo "alap" fényereje mellet az Astra-é olyan, mintha nem is lenne.  Grin
Naplózva

Mondeo MK IV. Turnier 1.8 TDCi (125Le) 2007 - Trend?
chrispooh
Vendég
« Új hozzászólás #10281 Dátum: 2012.07.30 hétfő, 05:48:48 »

Félreértetted, az Astra-mban nincs Xenon, sima halogénes, mint a Modeomé. Csak arra akartam utalni, hogy a Mondeo "alap" fényereje mellet az Astra-é olyan, mintha nem is lenne.  Grin
Jahogyja Smiley Megtanulok magyarul Smiley
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10282 Dátum: 2012.07.30 hétfő, 10:11:42 »

Félreértetted, az Astra-mban nincs Xenon, sima halogénes, mint a Modeomé. Csak arra akartam utalni, hogy a Mondeo "alap" fényereje mellet az Astra-é olyan, mintha nem is lenne.  Grin

ettől még tény, hogy a xenonnal, ha az adott lámpatest nem gagyi utángyártott, és a xenon fej sem gagyi, akkor sokkal jobb lesz a világításod. Persze ezen lehet még a foncsor javításával és az üveg polírozásával segíteni, nem is keveset.
Naplózva
potyo57
Vendég
« Új hozzászólás #10283 Dátum: 2012.07.30 hétfő, 20:19:18 »

köszi szépen de ennél egy picit többet nem lehetne? Pl. Rugalmasság dinamkus-e még 6.-ban ha gyorsítani kell mondjuk 160 felett? Milyen a városi fogyasztása. Vagy menyi pályán? Mert 7 liter az kb semmit nem mond mert nem tudjuk milyen körülmények közt használod.
Nem az enyém nekem 163le diesel powershift van de vezettem egy párszor a 6-ik 80-tól használható az alatt is használható kb 60-tól de az csak gurulás onnan nem gyorsul, mint írtam kb úgy használható mint a diesel 100nál biztos nem kell visszaváltani 6-ból de azért ha kell 4-be simán lehet vissza 100-nál csak nem úgy forog mint egy igazi benzines mert elmegy hamar az ereje azért nem ilyet vettem nem adja az igazi benzines élményt nevezetesen 6000-ig húz mint állat, cserébe nem is fogyaszt sokat sima országút semmi padlógáz akkor el van 6l a városit nem tudom csak elmondásból óvatosan használva 8-9l autópálya 130 7-8l. szerintem egy jó chippel nagyon jó lehet. Minden esetre nagyon szokatlan vezetni (nem azt csinálja mint egy normális benzines), ha nem tudod hogy benzines akkor először azt hiszi az ember hogy dieselt vezet,
Naplózva
potyo57
Vendég
« Új hozzászólás #10284 Dátum: 2012.07.30 hétfő, 20:23:09 »

Félreértetted, az Astra-mban nincs Xenon, sima halogénes, mint a Modeomé. Csak arra akartam utalni, hogy a Mondeo "alap" fényereje mellet az Astra-é olyan, mintha nem is lenne.  Grin
Ha egy gyári jó xenont kipróbálsz akkora lesz a különbség a xenon javára mint most az Astra és a Mondeo között
Naplózva
pongraczakos
Vendég
« Új hozzászólás #10285 Dátum: 2012.07.31 kedd, 12:34:04 »

Hali Szakértők.

Tud valaki nekem leírást, vagy egy jó kis oldalt mondani, hogy miként tudnék a Blaupunkt rádiómhoz tolató kamerát csatlakoztatni. Már keresgettem elég sokat, van sok fórum, de eléggé kesze kuszák az infók. Ha jól olvastam, akkor ahhoz a navihoz lehetséges csatalakoztatni, ami 2009 november utáni és van FAKRA bemenete. Nekem szerintem még a 2008-as van, mert az autó 2008.08 havi, szóval valószínű nincs rajta. Ebben az esetben van más megoldás, vagy csak Navi csere után?  help
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10286 Dátum: 2012.07.31 kedd, 12:42:18 »

Hali Szakértők.

Tud valaki nekem leírást, vagy egy jó kis oldalt mondani, hogy miként tudnék a Blaupunkt rádiómhoz tolató kamerát csatlakoztatni. Már keresgettem elég sokat, van sok fórum, de eléggé kesze kuszák az infók. Ha jól olvastam, akkor ahhoz a navihoz lehetséges csatalakoztatni, ami 2009 november utáni és van FAKRA bemenete. Nekem szerintem még a 2008-as van, mert az autó 2008.08 havi, szóval valószínű nincs rajta. Ebben az esetben van más megoldás, vagy csak Navi csere után?  help

Szia,

nem vagyok biztos benne, hogy erre lesz válasz. Én nem ismerem azt a verziót. nekem egy sima CD lejátszós cucc volt benne és helyette most egy érintőképernyős, típusazonos cucc van benne tolatókamerával.

Üdv
Csaba
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #10287 Dátum: 2012.07.31 kedd, 14:35:27 »

Hali Szakértők.

Tud valaki nekem leírást, vagy egy jó kis oldalt mondani, hogy miként tudnék a Blaupunkt rádiómhoz tolató kamerát csatlakoztatni. Már keresgettem elég sokat, van sok fórum, de eléggé kesze kuszák az infók. Ha jól olvastam, akkor ahhoz a navihoz lehetséges csatalakoztatni, ami 2009 november utáni és van FAKRA bemenete. Nekem szerintem még a 2008-as van, mert az autó 2008.08 havi, szóval valószínű nincs rajta. Ebben az esetben van más megoldás, vagy csak Navi csere után?  help
Közvetlen megoldás a navi csere. Közvetetten megoldható, hogy videójelet kötnek rá (orosz barátaink már megtették), ez pedig lehet DVD lejátszó, vagy tolatókamera is. Csak nem fog automatikusan be-kikapcsolni. A youtube-ra ha beírod, hogy blaupunkt nx dvd, láthatsz videókat.
Naplózva
pongraczakos
Vendég
« Új hozzászólás #10288 Dátum: 2012.07.31 kedd, 16:41:34 »

Közvetlen megoldás a navi csere. Közvetetten megoldható, hogy videójelet kötnek rá (orosz barátaink már megtették), ez pedig lehet DVD lejátszó, vagy tolatókamera is. Csak nem fog automatikusan be-kikapcsolni. A youtube-ra ha beírod, hogy blaupunkt nx dvd, láthatsz videókat.

Sejtettem, hogy a navicsere lesz csak normális megoldás, de az hogy AUX-on megy a videójel, na ezt ki kell próbálnom. Ezt nem gondoltam volna.
Naplózva
radish
Vendég
« Új hozzászólás #10289 Dátum: 2012.07.31 kedd, 18:43:21 »

Sziasztok!


Mk3 után - 4 év szünet beiktatása után - újra "mondeos" lettem, ezúttal egy 2010-es boldog tulajdonosa személyében. Az első  kérdésem, hogy mit lehet tenni a kesztyűtartó nem megfelelő kinyílásával, a mk3-on kinyitottam, szép lassan kinyílt, de ez a nyitást követően csak áll, vagy nagyon lassan nyílik ki, kézzel kell  rásegíteni, ha nem akarok megöregedni közben. (Vagy ez mindenhol így működik?)

Köszi előre is.
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #10290 Dátum: 2012.07.31 kedd, 20:54:37 »

Sziasztok!

Már többször feltettem a kérdést, de azóta már sok új taggal bővült a fórum.

Van-e még közülönk olyan, akinél (Mondeo IV 2.0 Tdci, 103kw), ~1300-1400-as fordulaton tartva, egyenletes sebességnél (~50km/h-nál 4 ben) az autó rángat, lüktet?

Többen küzdünk ezzel a problémával de egyenlőre még nincs biztos siker.

Várok bármilyen ötletet, megoldást.

Köszönöm
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10291 Dátum: 2012.07.31 kedd, 22:23:40 »

Sziasztok!


Mk3 után - 4 év szünet beiktatása után - újra "mondeos" lettem, ezúttal egy 2010-es boldog tulajdonosa személyében. Az első  kérdésem, hogy mit lehet tenni a kesztyűtartó nem megfelelő kinyílásával, a mk3-on kinyitottam, szép lassan kinyílt, de ez a nyitást követően csak áll, vagy nagyon lassan nyílik ki, kézzel kell  rásegíteni, ha nem akarok megöregedni közben. (Vagy ez mindenhol így működik?)

Köszi előre is.
Könnyebben működik mint a III-sé. Nem akassza meg valami szutyok nálad?
Naplózva
semseyp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95



E-mail
« Új hozzászólás #10292 Dátum: 2012.07.31 kedd, 23:14:47 »

Ha már kesztyűtartó...
Azt mertem feltételezni, hogy a hűtött kesztyűtartó, az alap lesz, de nem. Nem tudjátok, hogy miként lehet megupgradelni?
Úgy gondolom, ha szerencsém van, akkor remélem csak egy Y elosztó kell a jobboldali ablak felé menő szellőzőre, meg a kesztyűtartóba, egy nyitható-zárható "beömlőnyílás".... jól gondolom?
Naplózva

Mondeo MK IV. Turnier 1.8 TDCi (125Le) 2007 - Trend?
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10293 Dátum: 2012.07.31 kedd, 23:20:25 »

Ha már kesztyűtartó...
Azt mertem feltételezni, hogy a hűtött kesztyűtartó, az alap lesz, de nem. Nem tudjátok, hogy miként lehet megupgradelni?
Úgy gondolom, ha szerencsém van, akkor remélem csak egy Y elosztó kell a jobboldali ablak felé menő szellőzőre, meg a kesztyűtartóba, egy nyitható-zárható "beömlőnyílás".... jól gondolom?
Nekem benne van. Holnap rakok fel képet róla.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10294 Dátum: 2012.08.01 szerda, 00:40:05 »

Ha már kesztyűtartó...
Azt mertem feltételezni, hogy a hűtött kesztyűtartó, az alap lesz, de nem. Nem tudjátok, hogy miként lehet megupgradelni?
Úgy gondolom, ha szerencsém van, akkor remélem csak egy Y elosztó kell a jobboldali ablak felé menő szellőzőre, meg a kesztyűtartóba, egy nyitható-zárható "beömlőnyílás".... jól gondolom?

A kesztyűtartó bal oldalának hátsó részében van a bejövő nyílás és emlékeim szerint egy külön csövön jön.
Naplózva
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #10295 Dátum: 2012.08.01 szerda, 08:21:37 »

Ha már kesztyűtartó...
Azt mertem feltételezni, hogy a hűtött kesztyűtartó, az alap lesz, de nem. Nem tudjátok, hogy miként lehet megupgradelni?
Úgy gondolom, ha szerencsém van, akkor remélem csak egy Y elosztó kell a jobboldali ablak felé menő szellőzőre, meg a kesztyűtartóba, egy nyitható-zárható "beömlőnyílás".... jól gondolom?
Jól gondolod. Kb.2 éve alakítottam át én is. Ha, jól emlékszem automata mosógép vízkidobó csövét használtam és egy "Y" elágazót amelyet bármelyik barkácsáruházban beszerezhetsz. Pluszban még a kesztyűtartódobozt  kívülről hőszigetelő anyaggal bevontam.
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10296 Dátum: 2012.08.01 szerda, 11:02:34 »

Jól gondolod. Kb.2 éve alakítottam át én is. Ha, jól emlékszem automata mosógép vízkidobó csövét használtam és egy "Y" elágazót amelyet bármelyik barkácsáruházban beszerezhetsz. Pluszban még a kesztyűtartódobozt  kívülről hőszigetelő anyaggal bevontam.

cool, király ötlet Smiley
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10297 Dátum: 2012.08.01 szerda, 19:34:18 »

Nekem benne van. Holnap rakok fel képet róla.





Naplózva
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #10298 Dátum: 2012.08.01 szerda, 20:23:30 »

Sziasztok!

Már többször feltettem a kérdést, de azóta már sok új taggal bővült a fórum.

Van-e még közülönk olyan, akinél (Mondeo IV 2.0 Tdci, 103kw), ~1300-1400-as fordulaton tartva, egyenletes sebességnél (~50km/h-nál 4 ben) az autó rángat, lüktet?

Többen küzdünk ezzel a problémával de egyenlőre még nincs biztos siker.

Várok bármilyen ötletet, megoldást.

Köszönöm
Nekem is megvan néha ez a problémám,megoldást én sem tudok.
De ha Te mégis  rálelnél valamire akkor légyszi oszd meg velem is.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10299 Dátum: 2012.08.01 szerda, 22:56:06 »

Nekem is megvan néha ez a problémám,megoldást én sem tudok.
De ha Te mégis  rálelnél valamire akkor légyszi oszd meg velem is.


Szia,

nekem is írtál bocs, nem válaszoltam.
Annó olvastam sok-sok tesztet és ez egy típus "betegség". A sima váltósoknál jobban érezhető, az automatáknál kevésbé. Nekem annó nagyon enyhén lehetett érezni, aztán jött a tuning és megszünt a probléma. Azt nem tudom, hogy a manuális váltósnál is megszünteti-e a tuning a problémát.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 199 200 201 202 203 204 205 [206] 207 208 209 210 211 212 213 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.145 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.