Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 10:30:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 206 207 208 209 210 211 212 [213] 214 215 216 217 218 219 220 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11294391 alkalommal)
0 Felhasználó és 74 vendég van a témában
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10600 Dátum: 2012.08.25 szombat, 08:33:41 »

Lassan már mindegyikünk kezd küzdeni ezzel az üléslógással.  vigyor3
Kikéne találni rá valami megoldást, hogy hogy lehetne ezt orvosolni anélkül, hogy többszázezerért cseréljék a rögzítést.
Biztos vagyok benne, hogy csak valami hüvely, vagy távtartó vagy valami primitív cucc kopik ki, ami javítható.
Ha van valakinek ötlete, hogy hol keressem a hibát, mi lehet az ami a lógást okozza írja le, mert melóban bármit legyártatok aztán ha sikerül, megúsznánk ingyé a javítást.

Nézegettem, de nem tűnik valami bonyolult szerkezetnek, csak arra nem jöttem rá ,hogy pontosan mi is okozza a kotyogást.
Nálam még annyira nem durva, ezért nem tudom eldönteni,hogy most mi is lóg pontosan.
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10601 Dátum: 2012.08.25 szombat, 08:38:48 »

2 dolog amit így hirtelen észre vettem ezzel a Tit-X 2.2 -es autóval kapcsolatban,
Ezek a kerekek nekem nagyon 16osoknak tűnnek. Jön a kérdés, hová tűntek a 17es gyári felnik?  falbav
A másik huszadrangú, de az anyós ülés nem eleketronikusan állítható.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10602 Dátum: 2012.08.25 szombat, 08:46:24 »

2 dolog amit így hirtelen észre vettem ezzel a Tit-X 2.2 -es autóval kapcsolatban,
Ezek a kerekek nekem nagyon 16osoknak tűnnek. Jön a kérdés, hová tűntek a 17es gyári felnik?  falbav
A másik huszadrangú, de az anyós ülés nem eleketronikusan állítható.
mert 16 colosak is. Nekem a tetősínek és a pdc jobban hiányozna. az utas hadd húzgálja magának az ülést ha akarja. De ugye ilyen idióták az olaszok.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #10603 Dátum: 2012.08.25 szombat, 08:55:21 »

Lassan már mindegyikünk kezd küzdeni ezzel az üléslógással.  vigyor3
Kikéne találni rá valami megoldást, hogy hogy lehetne ezt orvosolni anélkül, hogy többszázezerért cseréljék a rögzítést.
Biztos vagyok benne, hogy csak valami hüvely, vagy távtartó vagy valami primitív cucc kopik ki, ami javítható.
Ha van valakinek ötlete, hogy hol keressem a hibát, mi lehet az ami a lógást okozza írja le, mert melóban bármit legyártatok aztán ha sikerül, megúsznánk ingyé a javítást.

Nézegettem, de nem tűnik valami bonyolult szerkezetnek, csak arra nem jöttem rá ,hogy pontosan mi is okozza a kotyogást.
Nálam még annyira nem durva, ezért nem tudom eldönteni,hogy most mi is lóg pontosan.
Nálam már rendesen csinálja (van kb 3-4cm), de nem volt még időm jobban megnézni, meg igazából tipikusan csak felhasználó vagyok, ha beülök indul jó, ha nem akkor vége.  Sad Van egy elég jó ismerősöm aki autószerelő, csak Ő meg baromi lassú és sajnos csak ez miatt nem tudom ott hagyni egy napra az autót, talán majd egyéb javításokkal együtt valamikor. A szakszervizes sztorit meg már meséltem, bennük többet nem bízok.
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #10604 Dátum: 2012.08.25 szombat, 09:43:02 »

Azért gyanúsan olcsó egy fiatal, kiskilométeres, elég fullosan fölszerelt autóhoz nem? Vagy német, 360ezer kmrel és akkor kb.
De lehet rosszul látom. wave

Ezzel én is egyet értek, igaz mint laikus, mert én nem vagyok rutinos Ford tulajdonos mint itt sokan. Smiley
Igen olcsó a paramétereihez képest, bár tény hogy nagyon csábító dög az az autó! Smiley
Rengeteg elektronikai kis kütyü van benne, hiba lehetőségek tárháza lesz itt elektronikusan... de persze ne így legyen. Igaz ezek az új verdák mind ebbe az irányba tartanak.
Az olajcserés "vitához" visszatérve, a 2ezer km-kénti cserét kicsit én is soknak tartom, persze az sem hülye aki így tesz, biztos nem árt az autónak...sőt!! De édesapám "ex" Mondeoja, ami egy 2.0 TDDI 2001-es évjáratú kombi volt, amit németből hoztak be 75ezer km-vel (sajnos több volt benne, mint kiderült utólag) nem kapott olyan gyakori cserét. Úgy kb. 15 ezer km-ként volt cserélve, de komolyan mondom az a gép 350ezer km-vel és 11 ével a háta mögött motorikusan olyan patent volt, hogy csak na!!! 5-ösbe partnak is úgy ment fel, mint a rajz!!! Sajnos egyéb előjövő gondjai miatt cserélni kellett... :S
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10605 Dátum: 2012.08.25 szombat, 10:13:36 »

mert 16 colosak is. Nekem a tetősínek és a pdc jobban hiányozna. az utas hadd húzgálja magának az ülést ha akarja. De ugye ilyen idióták az olaszok.

Igazad van, most csekkolom ,hogy nincs benne a pdc, hmm.
Nincs itt a katalógus ezen a gépen, de tit-x -be nem járt a kombiba alapból a pdc előre-hátra? Vagy legalább hátra?
De ami tuti, hogy gyárilag 17es kerekekkel jön ki, biztos 18" 5Y volt rajta, aztán elbiznyákolta a kereskedő okosba Smiley

Csalnak ott ahol tudnak, ez van sajnos, új autót kell venni rendelésre, de hát arra meg kinek van pénze?!
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10606 Dátum: 2012.08.25 szombat, 14:30:22 »

Ezzel én is egyet értek, igaz mint laikus, mert én nem vagyok rutinos Ford tulajdonos mint itt sokan. Smiley
Igen olcsó a paramétereihez képest, bár tény hogy nagyon csábító dög az az autó! Smiley
Rengeteg elektronikai kis kütyü van benne, hiba lehetőségek tárháza lesz itt elektronikusan... de persze ne így legyen. Igaz ezek az új verdák mind ebbe az irányba tartanak.
Az olajcserés "vitához" visszatérve, a 2ezer km-kénti cserét kicsit én is soknak tartom, persze az sem hülye aki így tesz, biztos nem árt az autónak...sőt!! De édesapám "ex" Mondeoja, ami egy 2.0 TDDI 2001-es évjáratú kombi volt, amit németből hoztak be 75ezer km-vel (sajnos több volt benne, mint kiderült utólag) nem kapott olyan gyakori cserét. Úgy kb. 15 ezer km-ként volt cserélve, de komolyan mondom az a gép 350ezer km-vel és 11 ével a háta mögött motorikusan olyan patent volt, hogy csak na!!! 5-ösbe partnak is úgy ment fel, mint a rajz!!! Sajnos egyéb előjövő gondjai miatt cserélni kellett... :S
Félre érted  smile  2000 után csak az újnál mondták, de megoszlanak a vélemények. Bár én a sajátomon nem kérdeznék senkit, megcsinálnám. Utána 15-18 körül szerintem tökéletes a csere. De ez használat függő is.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10607 Dátum: 2012.08.25 szombat, 14:33:07 »

Csalnak ott ahol tudnak, ez van sajnos, új autót kell venni rendelésre, de hát arra meg kinek van pénze?!
van azért jó, csak pénzbe kerül. nálunk meg az rendkívüli, h ami jó annak megkérik az árát..
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #10608 Dátum: 2012.08.25 szombat, 15:34:22 »

van azért jó, csak pénzbe kerül. nálunk meg az rendkívüli, h ami jó annak megkérik az árát..
Szerintem nem rendkívüli hogy ami jó, annak megkérik az árát. A baj azzal van, hogy aki csal olcsóbban tudja adni az általa szintén jónak mondott bármit (hogy ne csak autóról legyen szó). Ezután már persze az átlag magyar vásárló ezt fogja elvárni, mert "dehát x vagy y kereskedőnél van ugyanilyen csak jobb, meg még olcsóbb is". Biztos kellemes lehet ezeket hallgatni egy tisztességes kereskedőnek.  eljen De magánszemélyként is. A minap fölhív egy fazon (acélfelniket árulok használt téligumival) és azzal kezdi, hogy mennyiért adom, mondom neki, mire "Jó de felnit már lehet x ezerért meg gumit is y ezerért venni és akkor az úgy olcsóbb". Akkor tessék azt megvenni!!! B***meg az ilyen minek hív föl, ha úgyis tud olcsóbban.  gun
De elkanyarodtam. Szóval gondolj csak a T**CO-ra. Olcsón áruja a termékeit, a kiskereskedő, termelő meg éhenhal. Lehet azt mondani hogy a jót meg kell fizetni, meg hogy buták vagyunk, de szerintem csak arról van szó, hogy ha elhitetik velünk, hogy jobban élhetünk, többet megengedhetünk magunknak, akkor azt bizony elég könnyen elhisszük.
Emberi tulajdonság.  Sad
Ne vedd személyeskedésnek, csak pont a Te hsz-odat reagáltam le, mert már elég sokszor olvastam itt is, hogy mit képzelnek az emberek, hogy jót akarnak, minél olcsóbban. Szerintem mindenki azt akar! Csak az olyanok mint én is kevésbé tájékozottak, így egy "remek" ajánlat elcsábítja Őket. Én például 3 hónapnyi nézelődés, utánajárás, kérdezgetés után vettem autót, és még így is csőbe húztam magam. Hát még aki ma kitalálja, következő héten megveszi. (mondjuk szerelemből)  wave
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #10609 Dátum: 2012.08.25 szombat, 17:42:14 »

Szerintem nem rendkívüli hogy ami jó, annak megkérik az árát. A baj azzal van, hogy aki csal olcsóbban tudja adni az általa szintén jónak mondott bármit (hogy ne csak autóról legyen szó). Ezután már persze az átlag magyar vásárló ezt fogja elvárni, mert "dehát x vagy y kereskedőnél van ugyanilyen csak jobb, meg még olcsóbb is". Biztos kellemes lehet ezeket hallgatni egy tisztességes kereskedőnek.  eljen De magánszemélyként is. A minap fölhív egy fazon (acélfelniket árulok használt téligumival) és azzal kezdi, hogy mennyiért adom, mondom neki, mire "Jó de felnit már lehet x ezerért meg gumit is y ezerért venni és akkor az úgy olcsóbb". Akkor tessék azt megvenni!!! B***meg az ilyen minek hív föl, ha úgyis tud olcsóbban.  gun
De elkanyarodtam. Szóval gondolj csak a T**CO-ra. Olcsón áruja a termékeit, a kiskereskedő, termelő meg éhenhal. Lehet azt mondani hogy a jót meg kell fizetni, meg hogy buták vagyunk, de szerintem csak arról van szó, hogy ha elhitetik velünk, hogy jobban élhetünk, többet megengedhetünk magunknak, akkor azt bizony elég könnyen elhisszük.
Emberi tulajdonság.  Sad
Ne vedd személyeskedésnek, csak pont a Te hsz-odat reagáltam le, mert már elég sokszor olvastam itt is, hogy mit képzelnek az emberek, hogy jót akarnak, minél olcsóbban. Szerintem mindenki azt akar! Csak az olyanok mint én is kevésbé tájékozottak, így egy "remek" ajánlat elcsábítja Őket. Én például 3 hónapnyi nézelődés, utánajárás, kérdezgetés után vettem autót, és még így is csőbe húztam magam. Hát még aki ma kitalálja, következő héten megveszi. (mondjuk szerelemből)  wave

Hát igen...én is szerelem első látásból ugrottam bele....most meg pislogok, hogy mi a baj vele!! Sad
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10610 Dátum: 2012.08.25 szombat, 18:15:23 »

Szerintem nem rendkívüli hogy ami jó, annak megkérik az árát. A baj azzal van, hogy aki csal olcsóbban tudja adni az általa szintén jónak mondott bármit (hogy ne csak autóról legyen szó). Ezután már persze az átlag magyar vásárló ezt fogja elvárni, mert "dehát x vagy y kereskedőnél van ugyanilyen csak jobb, meg még olcsóbb is". Biztos kellemes lehet ezeket hallgatni egy tisztességes kereskedőnek.  eljen De magánszemélyként is. A minap fölhív egy fazon (acélfelniket árulok használt téligumival) és azzal kezdi, hogy mennyiért adom, mondom neki, mire "Jó de felnit már lehet x ezerért meg gumit is y ezerért venni és akkor az úgy olcsóbb". Akkor tessék azt megvenni!!! B***meg az ilyen minek hív föl, ha úgyis tud olcsóbban.  gun
De elkanyarodtam. Szóval gondolj csak a T**CO-ra. Olcsón áruja a termékeit, a kiskereskedő, termelő meg éhenhal. Lehet azt mondani hogy a jót meg kell fizetni, meg hogy buták vagyunk, de szerintem csak arról van szó, hogy ha elhitetik velünk, hogy jobban élhetünk, többet megengedhetünk magunknak, akkor azt bizony elég könnyen elhisszük.
Emberi tulajdonság.  Sad
Ne vedd személyeskedésnek, csak pont a Te hsz-odat reagáltam le, mert már elég sokszor olvastam itt is, hogy mit képzelnek az emberek, hogy jót akarnak, minél olcsóbban. Szerintem mindenki azt akar! Csak az olyanok mint én is kevésbé tájékozottak, így egy "remek" ajánlat elcsábítja Őket. Én például 3 hónapnyi nézelődés, utánajárás, kérdezgetés után vettem autót, és még így is csőbe húztam magam. Hát még aki ma kitalálja, következő héten megveszi. (mondjuk szerelemből)  wave
szó sincs róla, h mit képzel aki jót akar venni, mert természetesen mindenki jót akar.  vigyor3  én csak azt nem szoktam érteni, h miért csodálkoznak, h az jóval drágább mint a többi ami valamiért sántít. igazából nem is akarom érteni, majd rájön mindenki előbb-utóbb. de erről volt itt szó nemrég.  wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #10611 Dátum: 2012.08.25 szombat, 18:31:04 »

én csak azt nem szoktam érteni, h miért csodálkoznak, h az jóval drágább mint a többi ami valamiért sántít.

Azért nem értik, mert nem értenek hozzá (ne értsd félre én sem), és hát máshol "ugyanez" olcsóbb (mert nem veszi észre , hogy sántít). Úgy vettem autót, mintha zsigulit vettem volna, megnéztem törve volt-e, indul-e. Azt se tudtam mi tartozik a fölszereltségi szinthez (csak nagyjából), de a legnagyobb hiba: még a világítást se kapcsoltam föl, hogy működik-e.  taps Van is elektromos gondom, persze kétségem se volt, hogy azért az árért nem lesz új autó, és csak reméltem, hogy nem motorikus baja van. De szerelem volt első látásra!!!  Roll Eyes
Na persze sok mindent nem értek én sem az emberekben, ami nekem pedig alap.  Grin
Naplózva
Andrej29
Vendég
« Új hozzászólás #10612 Dátum: 2012.08.25 szombat, 20:19:40 »

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy tudtok abban segíteni hogy a váltó előtti körüli résznél rossz  úton enyhén pattognak az anyagok (mk4). Engem nagyon zavar van erre egy bevált módszer hogy hogyan kell  ezt megszüntetni?esetleg szigetelő szalagozni .
Naplózva
Radvany
Vendég
« Új hozzászólás #10613 Dátum: 2012.08.25 szombat, 22:08:12 »

Sziasztok!

Igaz, régen írtam, viszont rendszeresen olvasok Wink
Most egy apróságot kérdeznék. Az apróság neve: kavics, érkezése: bal első ködlámpa. Kellemetlen, viszont meggyőződtem róla, hogy az üveg nem akármilyen erősséggel bír! Nem törött ki teljesen, de csak a lélek tartja (meg egy kis pillanatragasztó.... gagyi módszer, de átmenetileg megfelel...).


Kérdésem:
lehetséges csak üvegcsere, vagy ködlámpacsere. Beszerzési források? A szakszervizben, ahol szervizeltetem a járgányt (MKIV, kombi, Ghia...) egyelőre nem akarok rákérdezni.

A kocsival egyelőre teljes a megelégedettségem, még a néhány eddigi apróság ellenére is (lásd előző hozzászólásaimat) és annak ellenére, hogy egy kb. "Ladás korszakból" talán jobban ismert meghibásodásom volt. A hosszbordás ékszíj elszakadt. Embarrassed

Én azt hittem, hogy az ilyen jellegű meghibásodások ezeknél a járgányoknál ismeretlenek, főleg úgy, hogy előtte kb. 4-5ekm-el voltam szakszervizben a következő szervizemen.

Kérnék szépen segítséget ködlámpa ügyben, köszönöm.
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #10614 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 08:28:27 »

Sziasztok!

Igaz, régen írtam, viszont rendszeresen olvasok Wink
Most egy apróságot kérdeznék. Az apróság neve: kavics, érkezése: bal első ködlámpa. Kellemetlen, viszont meggyőződtem róla, hogy az üveg nem akármilyen erősséggel bír! Nem törött ki teljesen, de csak a lélek tartja (meg egy kis pillanatragasztó.... gagyi módszer, de átmenetileg megfelel...).


Kérdésem:
lehetséges csak üvegcsere, vagy ködlámpacsere. Beszerzési források? A szakszervizben, ahol szervizeltetem a járgányt (MKIV, kombi, Ghia...) egyelőre nem akarok rákérdezni.

A kocsival egyelőre teljes a megelégedettségem, még a néhány eddigi apróság ellenére is (lásd előző hozzászólásaimat) és annak ellenére, hogy egy kb. "Ladás korszakból" talán jobban ismert meghibásodásom volt. A hosszbordás ékszíj elszakadt. Embarrassed

Én azt hittem, hogy az ilyen jellegű meghibásodások ezeknél a járgányoknál ismeretlenek, főleg úgy, hogy előtte kb. 4-5ekm-el voltam szakszervizben a következő szervizemen.

Kérnék szépen segítséget ködlámpa ügyben, köszönöm.

Egy beszerzési forrás! Nézz itt körbe, sztem kapsz választ!
http://cromax.hu/index.php?page=shop.kategoria&option=com_virtuemart&Itemid=26&limitstart=0&kereso_modell=5&kereso_marka=Ford&category_id=20220051
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #10615 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 10:32:22 »

Sziasztok!

Igaz, régen írtam, viszont rendszeresen olvasok Wink
Most egy apróságot kérdeznék. Az apróság neve: kavics, érkezése: bal első ködlámpa. Kellemetlen, viszont meggyőződtem róla, hogy az üveg nem akármilyen erősséggel bír! Nem törött ki teljesen, de csak a lélek tartja (meg egy kis pillanatragasztó.... gagyi módszer, de átmenetileg megfelel...).


Kérdésem:
lehetséges csak üvegcsere, vagy ködlámpacsere. Beszerzési források? A szakszervizben, ahol szervizeltetem a járgányt (MKIV, kombi, Ghia...) egyelőre nem akarok rákérdezni.

A kocsival egyelőre teljes a megelégedettségem, még a néhány eddigi apróság ellenére is (lásd előző hozzászólásaimat) és annak ellenére, hogy egy kb. "Ladás korszakból" talán jobban ismert meghibásodásom volt. A hosszbordás ékszíj elszakadt. Embarrassed

Én azt hittem, hogy az ilyen jellegű meghibásodások ezeknél a járgányoknál ismeretlenek, főleg úgy, hogy előtte kb. 4-5ekm-el voltam szakszervizben a következő szervizemen.

Kérnék szépen segítséget ködlámpa ügyben, köszönöm.

Bontóban kapsz szinte újat, kb. 10-13e.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #10616 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 13:55:40 »

Szerintetek ez az auto milyen? Latta mar esetleg valaki? Tudom, hogy fehervari, de ez hatha nem gazos. Huh?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium_bor-ulesfutes-szelvedofutes-5778842
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10617 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 14:06:26 »

Szerintetek ez az auto milyen? Latta mar esetleg valaki? Tudom, hogy fehervari, de ez hatha nem gazos. Huh?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium_bor-ulesfutes-szelvedofutes-5778842
1 szép titanium X  smile A képek nem adják vissza, de a műszerfal és a kárpitok elég érdekes kékek, nem mindenkinek tetszik. 2 lökös mintha festett lenne, de az senkit nem érdekel, meg legalább nincs összeverve. Okoskodni nincs értelme,  hívd fel faggasd ki, és ha szimpatikus nézd meg. wave 

B tervnek? igaz más irány  ez? http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium_mo-i.1tulaj.vezetett_szervizko-6101025
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.26 vasárnap, 15:37:55 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10618 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 14:08:45 »

fél9 kor megcsörgetsz az teljesen jó  Wink
Mi volt vele a gond?  wave
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.26 vasárnap, 15:38:42 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10619 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 19:03:14 »

Mi volt vele a gond?  wave
Viktor eljött és megnézte az autót. Ezúton is köszönöm még egyszer. Volt néhány észrevétele,amiket majd megnézetek, de nagyobb problémát nem találtunk.
Az ülés lötyög, és mozgatásra fura dolgokat művel, tehát van valami mechanikai baja.

Számomra egy döbbenet, hogy ez típushiba és a Ford nem foglalkozik vele. Ilyen üléssel szerintem megvágják műszaki vizsgán teljes joggal.
Az is kiderült, hogy az ülés valóban nem megy kellően előre, félúton megáll.

Végülis lefoglalóztam olyan feltételekkel, hogy az ülést az eladó rendbe teszi, illetve a héten átnézetem, és komoly hiba esetén a foglaló visszajár.
Ez van.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10620 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 19:10:14 »

A legszebb, h nem is mondeo kategória. 3-as bmw méret, csalós, nagynak tűnő külsővel  Wink   Azt viszont nem értem miért jó hitelre új kocsit venni? Attól nagyobb buktát nem tudnék mondani.   

Nem tudom: van amikor egyáltalán nem bukta az... Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10621 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 19:13:43 »

Viktor eljött és megnézte az autót. Ezúton is köszönöm még egyszer. Volt néhány észrevétele,amiket majd megnézetek, de nagyobb problémát nem találtunk.
Az ülés lötyög, és mozgatásra fura dolgokat művel, tehát van valami mechanikai baja.

Számomra egy döbbenet, hogy ez típushiba és a Ford nem foglalkozik vele. Ilyen üléssel szerintem megvágják műszaki vizsgán teljes joggal.
Az is kiderült, hogy az ülés valóban nem megy kellően előre, félúton megáll.

Végülis lefoglalóztam olyan feltételekkel, hogy az ülést az eladó rendbe teszi, illetve a héten átnézetem, és komoly hiba esetén a foglaló visszajár.
Ez van.

Az ülést az eladó 2 ok miatt nem fogja rendbe tenni:
1.
Ha megtudja, hogy mennyi a felújítószett hozzá, illetve ha azt megtudja, hogy ez nem biztos, hogy javítja a problémát, s ezután tudja meg, hogy mennyi az ülésnek az alja, akkor biztosan dob egy hátast.
2.
Ha mégis megvenné bele: mivel EU szinten hiány van a cuccból: a szállítási idő kb 6-12 hét (ezt az alábbiak alapján tippelem).

(Nekem a vezetőüléshez a cucc több mint 3 hónap alatt jött meg, most várom az anyósüléshez a cuccot, kb 1 hónapja rendeltem, s eddig még semmi...)

-> máshogy egyezz meg vele (alkudd le az árból a 2 első ülés alját kompletten)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #10622 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 20:33:27 »

1 szép titanium X  smile A képek nem adják vissza, de a műszerfal és a kárpitok elég érdekes kékek, nem mindenkinek tetszik. 2 lökös mintha festett lenne, de az senkit nem érdekel, meg legalább nincs összeverve. Okoskodni nincs értelme,  hívd fel faggasd ki, és ha szimpatikus nézd meg. wave  

B tervnek? igaz más irány  ez? http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium_mo-i.1tulaj.vezetett_szervizko-6101025

koszi a tippet, megnezem a foti uton levot is, ez legalabb itt van a szomszedban. Egy dolog aggaszt, a 235/R18-as kerek. Valoszinuleg eleg draga ez a meretu nyariabroncs..
Az igaz, hogy jobban lehet  alkudni, ha hitelre veszem az autot? Gondolom, a bankok nem kis jutalekot tolnak a dealernek.. Shocked

« Utoljára szerkesztve: 2012.08.26 vasárnap, 20:36:07 írta Sved1K » Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10623 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:04:43 »

koszi a tippet, megnezem a foti uton levot is, ez legalabb itt van a szomszedban. Egy dolog aggaszt, a 235/R18-as kerek. Valoszinuleg eleg draga ez a meretu nyariabroncs..
Az igaz, hogy jobban lehet  alkudni, ha hitelre veszem az autot? Gondolom, a bankok nem kis jutalekot tolnak a dealernek.. Shocked



A hitelesdis kb 3-4 évvel ezelőttig volt igaz. Ma már nem.
A fóti útinál nézd meg a felnit, nehogy vmi gagyi legyen, kérdés: műszakira jó-e (vigyázz: nem gyári sztem az a felni!).
Valamint a képek alapján 18asnak tűnik, amit nem olcsó gumizni.
A fótiútinál lehet, hogy hiányolnád egy idő után a tetősínt.

A fehérvári lökösével nincs semmi, minden mondeónak más színű az elsőhátsó lökhárítója (más az alapozó alattuk).
Viszont nem látom hogyy lenne benne tempomat, ez egy ilyen autónál súlyos hiány.
A km-es részt nem taglalnám tovább...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #10624 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:12:41 »

A hitelesdis kb 3-4 évvel ezelőttig volt igaz. Ma már nem.
A fóti útinál nézd meg a felnit, nehogy vmi gagyi legyen, kérdés: műszakira jó-e (vigyázz: nem gyári sztem az a felni!).
Valamint a képek alapján 18asnak tűnik, amit nem olcsó gumizni.
A fótiútinál lehet, hogy hiányolnád egy idő után a tetősínt.

A fehérvári lökösével nincs semmi, minden mondeónak más színű az elsőhátsó lökhárítója (más az alapozó alattuk).
Viszont nem látom hogyy lenne benne tempomat, ez egy ilyen autónál súlyos hiány.
A km-es részt nem taglalnám tovább...

En ugy tudom, hogy a Ghia/titanium modellekben alapbol benne van a tempomat, nem szamit extranak. Lehet csak kifelejtette a felsorolasbol..??
Tetosint utolag mekkora koltseg ratenni?
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #10625 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:16:01 »

En ugy tudom, hogy a Ghia/titanium modellekben alapbol benne van a tempomat, nem szamit extranak. Lehet csak kifelejtette a felsorolasbol..??
Tetosint utolag mekkora koltseg ratenni?
Utólag nagyon macera, sosem lesz olyan a tetőkárpitod sem, a beázás veszélye is jelentős, nem beszélve a tetősín áráról.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10626 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:17:18 »

En ugy tudom, hogy a Ghia/titanium modellekben alapbol benne van a tempomat, nem szamit extranak. Lehet csak kifelejtette a felsorolasbol..??
Tetosint utolag mekkora koltseg ratenni?

A magyar modelleknél igen, a külföldiek felszereltségénél a tempomat nem alap!
Tetősín: ne kezdj bele utólag...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10627 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:17:48 »

Viktor eljött és megnézte az autót. Ezúton is köszönöm még egyszer. Volt néhány észrevétele,amiket majd megnézetek, de nagyobb problémát nem találtunk.
Az ülés lötyög, és mozgatásra fura dolgokat művel, tehát van valami mechanikai baja.

Számomra egy döbbenet, hogy ez típushiba és a Ford nem foglalkozik vele. Ilyen üléssel szerintem megvágják műszaki vizsgán teljes joggal.
Az is kiderült, hogy az ülés valóban nem megy kellően előre, félúton megáll.

Végülis lefoglalóztam olyan feltételekkel, hogy az ülést az eladó rendbe teszi, illetve a héten átnézetem, és komoly hiba esetén a foglaló visszajár.
Ez van.
Akkor jó. Csak még fent volt délután.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10628 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:18:08 »

Tessék mindig az etisen megnézni, hogy milyen piacra gyártották az adott autót, s az adott piac árlistájához/felszeretségi listájához kell nézni a dolgokat.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10629 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:22:22 »

En ugy tudom, hogy a Ghia/titanium modellekben alapbol benne van a tempomat, nem szamit extranak. Lehet csak kifelejtette a felsorolasbol..??
Még azt is be szokták írni ami nincs  vigyor3  Nincs benne, látszik a képen. Nem nagy dolog utólag.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.26 vasárnap, 21:25:40 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #10630 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:26:07 »

Tessék mindig az etisen megnézni, hogy milyen piacra gyártották az adott autót, s az adott piac árlistájához/felszeretségi listájához kell nézni a dolgokat.
jo otlet, biztos ami biztos, elkerem az alvazszamot es megnezem Az Etis-t. A tempomat alapkriterium.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10631 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:32:43 »

Nem tudom: van amikor egyáltalán nem bukta az... Wink

nemtudok olyan hitelt ami sima magánszemélyként nem bukta. de ettől még lehet ilyen
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #10632 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:34:45 »

Ha megtudja, hogy mennyi a felújítószett hozzá

(Nekem a vezetőüléshez a cucc több mint 3 hónap alatt jött meg, most várom az anyósüléshez a cuccot, kb 1 hónapja rendeltem, s eddig még semmi...)

Szia!
Megkérdezhetném, hogy esetleg tudod-e ennek a szettnek az árát és hogy ezt az idézetet honnan írtad? Nekem is van ilyen gondom, és utánaolvasnék, ha lehet.
Köszönöm  worship
Naplózva
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #10633 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:40:59 »

nemtudok olyan hitelt ami sima magánszemélyként nem bukta. de ettől még lehet ilyen

Szerintem három esetben lehet, hogy nem bukta:
1, ha jó állásod van nem túl régóta és nincs kedved várni míg összejön a pénz. Bár elméletben így is veszítesz pénzt, meghát semmi sem tart örökké...
2, ha a 10 éves hiteled alatt többet romlik a pénz értéke mint a hitel kamata. Ilyen sincs, mert erre jól bebiztosítják magukat a bankok.
3, ha pénzt keresel azzal amit hitelre veszel. Ez valóban nem bukta, de magánszemélynél ritka.
Így engem is érdekelne mikor is jó hitelre vásárolni, mert csak azt tenném. vigyor3  wave
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10634 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 21:42:34 »

Az ülést az eladó 2 ok miatt nem fogja rendbe tenni:
1.
Ha megtudja, hogy mennyi a felújítószett hozzá, illetve ha azt megtudja, hogy ez nem biztos, hogy javítja a problémát, s ezután tudja meg, hogy mennyi az ülésnek az alja, akkor biztosan dob egy hátast.
2.
Ha mégis megvenné bele: mivel EU szinten hiány van a cuccból: a szállítási idő kb 6-12 hét (ezt az alábbiak alapján tippelem).

(Nekem a vezetőüléshez a cucc több mint 3 hónap alatt jött meg, most várom az anyósüléshez a cuccot, kb 1 hónapja rendeltem, s eddig még semmi...)

-> máshogy egyezz meg vele (alkudd le az árból a 2 első ülés alját kompletten)

Az eladó egyelőre abban a hitben van, hogy csak egy csavart kell meghúzni.
Abban maradtunk, hogy ha túl drága lenne a javítás, akkor ő is visszaléphet az eladástól. Majd kiderül.

Azt mondjuk nem értem, hogy ha újonnan vetted az autót, akkor ilyen hiba esetén miért nem vered az asztalt a FMH-nál. Én így nem mernék közlekedni az autóval. Mi van ha kiszakad az egész? Ez egyébként csak a motoros üléseknél fordul elő?

És mennyi is az annyi? Mármint az ülés alj ára.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10635 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 06:25:28 »

Lehet én nem jó autót nézek, de ebbe a Titaniumba benne van a tempomat:
http://www.hasznaltauto.hu/galeria/99-6101025-1023-0-0-6

Tetősín felejtős én szerettem volna, de nem volt márkaszervíz aki elvállalta volna, szóval felejtős. Tetőcsomi tartóval is jó a dolog én sokat használom szörfök a tetőn vannak sokat, szóval nekem elhiheted, hogy nem érzed hiányát sokáig a sínnek, annyi ,hogy jól néz ki szerintem ha van tetősín a kombin.

Erre az ülés lötyögésre ki kéne találnunk valami okos módszert ami megoldja a problémát, nem akarom elhinni, hogy nem egy 3 forintos alkatrész adja meg magát a mozgató mechanikában.

Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10636 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 07:43:41 »

Szia!
Megkérdezhetném, hogy esetleg tudod-e ennek a szettnek az árát és hogy ezt az idézetet honnan írtad? Nekem is van ilyen gondom, és utánaolvasnék, ha lehet.
Köszönöm  worship

Az idézetet magamtól írtam. Wink
Pontos árat mond neked bármelyik márkaszerviz, asszem ülésenként 100E felett van.
Nekem annyit lógott már az ülésem a múltkor, hogy fékezéskor "felálltam"...  eplus2
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10637 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 07:45:11 »

Az eladó egyelőre abban a hitben van, hogy csak egy csavart kell meghúzni.
Abban maradtunk, hogy ha túl drága lenne a javítás, akkor ő is visszaléphet az eladástól. Majd kiderül.

Azt mondjuk nem értem, hogy ha újonnan vetted az autót, akkor ilyen hiba esetén miért nem vered az asztalt a FMH-nál. Én így nem mernék közlekedni az autóval. Mi van ha kiszakad az egész? Ez egyébként csak a motoros üléseknél fordul elő?

És mennyi is az annyi? Mármint az ülés alj ára.

Ha ilyen hitben lenne az én eladóm, azonnal otthagynám... Akkor hogy szervizelte javította eddig azt az autót ? ? ?
Nekem mind a 2 ülés alja gariban cserélődött /ik.
Ja, nekem motoros mind a 2.
Mint írtam negyedmilla körül van a 2.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10638 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 07:46:04 »

Lehet én nem jó autót nézek, de ebbe a Titaniumba benne van a tempomat:
http://www.hasznaltauto.hu/galeria/99-6101025-1023-0-0-6

Tetősín felejtős én szerettem volna, de nem volt márkaszervíz aki elvállalta volna, szóval felejtős. Tetőcsomi tartóval is jó a dolog én sokat használom szörfök a tetőn vannak sokat, szóval nekem elhiheted, hogy nem érzed hiányát sokáig a sínnek, annyi ,hogy jól néz ki szerintem ha van tetősín a kombin.

Erre az ülés lötyögésre ki kéne találnunk valami okos módszert ami megoldja a problémát, nem akarom elhinni, hogy nem egy 3 forintos alkatrész adja meg magát a mozgató mechanikában.



Más a magyar, meg más a külföldi felszereltsége. A külföldin külön pénzt rántottak még le a tempomatért. Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
CsZoli
Vendég
« Új hozzászólás #10639 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 08:34:24 »

Az idézetet magamtól írtam. Wink
Pontos árat mond neked bármelyik márkaszerviz, asszem ülésenként 100E felett van.
Nekem annyit lógott már az ülésem a múltkor, hogy fékezéskor "felálltam"...  eplus2
Márkaszevíz nálam felejtős. Nem az ára miatt, elvből. Viszont nekem ott (amikor még hittem bennük és oda vittem) valami 2x 10ezer forintos sínt akartak cserélni. Azt is sokallottam. Ha más nem lesz ledrótozom!  nyes
Vagy 30 ezerért megcsináltatom, de ha ilyen horror árak vannak, akkor a végén ezek is kiszámláznak valami 100ezer+ összeget.  wow1
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10640 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 11:14:54 »

Jani,

Ha kicserélik az ülés cuccodat kérdezd meg légyszi, hogy mi is a pontos diagnózis ami elgyengült a szerkezetben, nagy segítség lenne nekünk, neked meg mindegy, mert úgyis garira megy Smiley

Szerinted elárulják vagy csak annyi ilyenkor a válasz, hogy csere, mert *** és kész?
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10641 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 12:48:33 »

Jani,

Ha kicserélik az ülés cuccodat kérdezd meg légyszi, hogy mi is a pontos diagnózis ami elgyengült a szerkezetben, nagy segítség lenne nekünk, neked meg mindegy, mert úgyis garira megy Smiley

Szerinted elárulják vagy csak annyi ilyenkor a válasz, hogy csere, mert *** és kész?

El kell kérni a régit!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10642 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 12:50:14 »

Ha ilyen hitben lenne az én eladóm, azonnal otthagynám... Akkor hogy szervizelte javította eddig azt az autót ? ? ?
Szerinted az övé volt a kocsi új kora óta, vagy ment vele bármennyit is?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10643 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 13:38:15 »

Jani,

Ha kicserélik az ülés cuccodat kérdezd meg légyszi, hogy mi is a pontos diagnózis ami elgyengült a szerkezetben, nagy segítség lenne nekünk, neked meg mindegy, mert úgyis garira megy Smiley

Szerinted elárulják vagy csak annyi ilyenkor a válasz, hogy csere, mert *** és kész?


ok, próbáltam most  a csávót elérni, de még most sem tudom (a múltkori jbrácskeresgélésed óta próbálom hívni, hogy mondjon egy pontos serno-t).
Én ha jól értettem a múltkor, akkor vmi olyamit mondtak, hogy lenne csak perselyszett (?) hozzá, amivel elvileg jónak kellene lenni, de állítólag az ülés alsó része (amibe a persely kell) is ki tud kopni, ezért kell a csere.
Nekem ugye van benne 4 motor, tehát gondolom egyben cserélni, mint ott legózni vele, hogy mit hová.
Ja és a vezetékezés ssem mindegy: nekem többször is előfordult, hogy az ülés elejét állító motorból a csati kicsúszott (az ülés így elég hülye pózt vett fel), ezért egy kötegelővel lett a csato a motorhoz applikálva.
Ha megyek a cserére, akkor a kiszedett alsó részt majd lefotózom. Bár ez már csak az anyósülés lesz, de gondolom hasonló lehet a dolog a vezetőülés részen is.
Perselyszettet külön nem rendeltek nekem, így sajna a perselyméreteket sem tudnám lemérni nektek...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10644 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 13:38:47 »

El kell kérni a régit!

A régit nem adják oda, mert ami gariban megy, azt a FKKE Kft visszakéri.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10645 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 13:39:21 »

Szerinted az övé volt a kocsi új kora óta, vagy ment vele bármennyit is?

Jó, de ha nepper is, s 1 hónapig áll nála a kocsi, akkor ha vmi baja van, csak összetaknyolja ezek szerint...
Hát ezért nem vennék én onnan semmit...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10646 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 13:43:39 »

Jó, de ha nepper is, s 1 hónapig áll nála a kocsi, akkor ha vmi baja van, csak összetaknyolja ezek szerint...
Hát ezért nem vennék én onnan semmit...
Pesten, simán! Azt hiszik mindenki hülye, és nem látott még kocsit      Tisztelet a kivételnek, de olyannal még sajnos nem találkoztam...
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10647 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 15:14:39 »

Én 1-1 perselyt már cseréltem, tényleg ki volt kopva, de nem oldotta meg a problémát, meg oldaná a problémát ha kiszedném az ülést és az összes perselyt lecserélném.
Kivéve, ha tényleg kikopik az alsó rész is, de én nem láttam ott kopást, a gyári persely egy übergagyi AL egybe préselt szűzhártya vékony perselynek nevezett valami, ami egy 3as "szögvasba" megy bele, ergo itt az alsórész nem kophat ki, csak akkor ha már a perselynek annyi és úgy van használva huzamosabb ideig, jól tévedek?

De ez csak az a 2 volt amit kiszedés nélkül itt a parkolóban megtudtam oldani, komolyabb javításhoz ki kell szedni az ülést sajnos.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.27 hétfő, 15:18:20 írta tomeed » Naplózva
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #10648 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 16:15:25 »

Más a magyar, meg más a külföldi felszereltsége. A külföldin külön pénzt rántottak még le a tempomatért. Wink


Nos, ma megneztem egy autot, Leaseplan-es volt.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium-6061564
85e km van benne, Ford Szeleczkyhez hordatk szervizbe, stimmel a km.
Az auto szep, kicsit rafer a takaritas, de egyben van.
Amit lattam:
bal hatso sarvedo fenyezve volt
probakor soran folyamatos utemes hang hallatszik a bal hatso kerek felol
fekezeskor az elso kerekek felol hallatszik valami hangosabb utemes hang, ezzel parhuzamosan a kormany is remeg.

mi lehet a baja? tetszik az auto, de nem tudom mi okozhatja ezeket a hangokat.. szerintetek?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #10649 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 16:21:21 »

Nos, ma megneztem egy autot, Leaseplan-es volt.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium-6061564
85e km van benne, Ford Szeleczkyhez hordatk szervizbe, stimmel a km.
Az auto szep, kicsit rafer a takaritas, de egyben van.
Amit lattam:
bal hatso sarvedo fenyezve volt
probakor soran folyamatos utemes hang hallatszik a bal hatso kerek felol
fekezeskor az elso kerekek felol hallatszik valami hangosabb utemes hang, ezzel parhuzamosan a kormany is remeg.

mi lehet a baja? tetszik az auto, de nem tudom mi okozhatja ezeket a hangokat.. szerintetek?


A fékezéskori hang az állásban rozsdásodott féktárcsa, az normális szerintem. Azért rázhat is.
Hátulról búgás, vagy a kagylósan kopott gumi, vagy kerékcsapágy. Inkább előbbi.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 206 207 208 209 210 211 212 [213] 214 215 216 217 218 219 220 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.11 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.