Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 12:01:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 202 203 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 215 216 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11295512 alkalommal)
0 Felhasználó és 48 vendég van a témában
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10400 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 11:06:03 »

Amúgy Szjani autója felel meg leginkább az elképzelésemnek, de ott sajnos az árképzés tekintetében gyökeresen eltérő elképzeléseink vannak.
Hát ilyen szemetek azok akik új autót vesznek, nem akarják xaré hugyé elajándékozni, hogy más jól járjon...  Meg kell barátkozni a gondolattal, hogy sehol nincs ingyen vacsora. Annyi és olyan műszaki tartalmat kap mindenki a pénzéért amennyit rá szán. Az eladó se hüle, ő nyilván a lehető maximumra fog törekedni (annyi helyzeti előnnyel hoyg Ő tudja hogy mit is ad el , hogy tényleg mennyit ér) A vevő meg bízakodjon hogy nem vágják át ha nem ismeri az előéletet.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10401 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 11:20:09 »

Hát ilyen szemetek azok akik új autót vesznek, nem akarják xaré hugyé elajándékozni, hogy más jól járjon...  Meg kell barátkozni a gondolattal, hogy sehol nincs ingyen vacsora. Annyi és olyan műszaki tartalmat kap mindenki a pénzéért amennyit rá szán. Az eladó se hüle, ő nyilván a lehető maximumra fog törekedni (annyi helyzeti előnnyel hoyg Ő tudja hogy mit is ad el , hogy tényleg mennyit ér) A vevő meg bízakodjon hogy nem vágják át ha nem ismeri az előéletet.

Sakos kolléga mentségére legyen mondva, hogy akarna ő nekem kp-s ajánlatot adni, de én meg nem AZT akarom (nem akarok a tervezettnél többet "bukni" most).
Ettől függetlenül ha kp-ért odaadnám, akkor annyi lenne, mint amennyi a kp-s hirdetésem is, az meg nem 3M...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10402 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 11:33:26 »

Sakos kolléga mentségére legyen mondva, hogy akarna ő nekem kp-s ajánlatot adni, de én meg nem AZT akarom (nem akarok a tervezettnél többet "bukni" most).
Ettől függetlenül ha kp-ért odaadnám, akkor annyi lenne, mint amennyi a kp-s hirdetésem is, az meg nem 3M...

Én sem 3-ra gondoltam, de azért lássuk be, hogy vevőként nekem kizárólag az autó értéke a szempont. Világos, hogy nem egy bizonytalan előéletű külföldről behozott járgány, de azt is látni kell, hogy egy nem alapfelszereltségű új Mondeo is 7 körül már kapható.
Szerény véleményem szerint az idő haladtával egyre inkább nehezebb lesz azt az autót eladni ilyen kiinduló feltételekkel.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10403 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 11:55:51 »

Én sem 3-ra gondoltam, de azért lássuk be, hogy vevőként nekem kizárólag az autó értéke a szempont. Világos, hogy nem egy bizonytalan előéletű külföldről behozott járgány, de azt is látni kell, hogy egy nem alapfelszereltségű új Mondeo is 7 körül már kapható.
Szerény véleményem szerint az idő haladtával egyre inkább nehezebb lesz azt az autót eladni ilyen kiinduló feltételekkel.
Abban igazad van, hogy  kicsivel többé mint 8-ból el lehet hozni egy listaáron 10 fölötti gépet. De azt azért ne várhatja senki hogy utána egy két évvel valaki féláron akarná tovább passzolni. Keresni akar  a vevő is és az eladó is. Ez a box kettőjükre tartozik. wave
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10404 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 12:05:03 »

Én sem 3-ra gondoltam, de azért lássuk be, hogy vevőként nekem kizárólag az autó értéke a szempont. Világos, hogy nem egy bizonytalan előéletű külföldről behozott járgány, de azt is látni kell, hogy egy nem alapfelszereltségű új Mondeo is 7 körül már kapható.
Szerény véleményem szerint az idő haladtával egyre inkább nehezebb lesz azt az autót eladni ilyen kiinduló feltételekkel.

Tudom, hogy nem 3ra gondoltál, csak a többség így hív fel, sőt még azt is hozzáteszi, hogy van ám egy esiksznégy, s annál nem kell önrészt fizetni...
Mivel az autó az én tulajdonomban van, s nem azért hirdetem mert vacak/bedőlthitelű/stb, ezért a mondatod inkább így helyes:
"az idő haladtával egyre inkább nehezebb lesz azt az autót megvenni ilyen kiinduló feltételekkel" Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10405 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 12:07:32 »

A két link ugyanaz. Egyébként ez az autó képben van, utána is néztem, a km valós.
Lélektanilag a km állás nem jó, mert valamivel több, mint a mostani MK3-ban lévő. Ezt egy tetőablak vagy 2.2-es motor tudná kompenzálni, de egyik sincs benne.
Tudom magasak az igényeim, és a használtautó piac nem szalon, ahol kényem-kedvem szerint választom a felszereltséget. Most nyár elején akartam cserélni a nyaralás miatt, de erről már lemaradtam. Szóval egyre kevésbé égető a csere. Még az is lehet, hogy a végén várok egy fél évet, hátha befut az igazi.
Amúgy Szjani autója felel meg leginkább az elképzelésemnek, de ott sajnos az árképzés tekintetében gyökeresen eltérő elképzeléseink vannak.
Javítva  Wink  Nem fogsz ilyet találni amilyet keresel,illetve annyiért biztosnem... Tetőablak elég ritka. Felejtsd el a km-t. Azzal kapcsolatban Ervinnek igaza van. Ha van kilátásba javítás, akkor alkudj. Te vagy nyeregbe, csúzlival kell lövöldözni a vevőket. Aztán meg tekertesd vissza 87-re és megnyugszik a lelked.  Wink  Viszont továbra sem értem, ha van 1 kocsi valós leinformálható előélettel akkor az miért nem jó?!   Nem csoda, h vissza van minden tekerve...



Tessék,  de ez meg sok lesz
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_titanium-s_bi_xenon-6051254   90 van benne ha jól látom. Nem merték beírni, h előjöjjön azoknak is akik 50-ig nézik

Most nézem, mind1, h kombi vagy 5 ajtós, azt hogy?
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.16 csütörtök, 12:51:18 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10406 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 12:08:21 »

(Egyébként tudnátok mennyi kamu hirdetés van a neten, hogy az árakat befolyásolják...
csak az a baj, hogy a hirdetési oldalak ezeket nem szűrik.
Ugyanaz a probléma, mint az általános www-mél: "mi hiteles a neten?"
Kisebb szériánál én láttm "eseményeket": pl 2008 utáni Outlander. ezek 2 éve még 4-4.5 között voltak 2.2ben, most meg szigorúan 5-5.5 felett! persze tudom a piac is más most, de mondom: a hirdetésekkel manipulálják az autópiacot!)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10407 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 12:09:54 »

(Egyébként tudnátok mennyi kamu hirdetés van a neten, hogy az árakat befolyásolják...
csak az a baj, hogy a hirdetési oldalak ezeket nem szűrik.
Ugyanaz a probléma, mint az általános www-mél: "mi hiteles a neten?"
Kisebb szériánál én láttm "eseményeket": pl 2008 utáni Outlander. ezek 2 éve még 4-4.5 között voltak 2.2ben, most meg szigorúan 5-5.5 felett! persze tudom a piac is más most, de mondom: a hirdetésekkel manipulálják az autópiacot!)

Ja, és ezt nem hasraütve mondtam: évek óta megvannak a hirdetésfigyelős mailjeim...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
fecso71
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #10408 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 12:44:49 »

Sziasztok,
Aki Ford vásárlásán gondolkodik talán hasznát veheti.
http://cromax.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=51

"Az átvizsgálás minden Cromax Club tag számára ingyenes!
A Cromax Club tagság szintén ingyenes, csupán egy regisztrációhoz kötött. Regisztrálni lehet online a webáruházon keresztül, személyesen bármelyik Cromax üzletben vagy a szervizben"
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.16 csütörtök, 12:46:28 írta fecso71 » Naplózva

2019 Mondeo Hybrid Vignale
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10409 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 12:46:39 »

(Egyébként tudnátok mennyi kamu hirdetés van a neten, hogy az árakat befolyásolják...
csak az a baj, hogy a hirdetési oldalak ezeket nem szűrik.
Ugyanaz a probléma, mint az általános www-mél: "mi hiteles a neten?"
Kisebb szériánál én láttm "eseményeket": pl 2008 utáni Outlander. ezek 2 éve még 4-4.5 között voltak 2.2ben, most meg szigorúan 5-5.5 felett! persze tudom a piac is más most, de mondom: a hirdetésekkel manipulálják az autópiacot!)
Én csak olyanokkal találkoztam akik lefelé viszik. Be akarnak számolni valamit, tesznek fel 1 kamut, embernek meg mondják: nézd meg, ennyiért már van...... Onnan lehet tudni, h sose veszik fel a telefont  action

Kocsiddal kapcsolatban: szokták mondani, h amíg ló...r van, addig veréb is van. De ehhez már lehet strucc kellene   Wink
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10410 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 13:05:02 »

"az idő haladtával egyre inkább nehezebb lesz azt az autót megvenni ilyen kiinduló feltételekkel" Wink

Legyen igazad. Majd az idő választ ad.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10411 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 13:25:28 »

Tessék,  de ez meg sok lesz
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_titanium-s_bi_xenon-6051254   90 van benne ha jól látom. Nem merték beírni, h előjöjjön azoknak is akik 50-ig nézik

Most nézem, mind1, h kombi vagy 5 ajtós, azt hogy?
Ezt eddig nem láttam, mert rosszul van feltöltve a hirdetés, és a szűrésen kihullott.
Ha ennyit áldoznék rá, akkor inkább újat vennék. Az viszont nem éri meg, mert nagyon keveset használom.

Józan ésszel ezt kéne megvennem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium-x_mo-i.digit_klima.55e_km-6075501
Valós km, nagyon szép állapot.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10412 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 13:42:01 »

Ezt eddig nem láttam, mert rosszul van feltöltve a hirdetés, és a szűrésen kihullott.
Ha ennyit áldoznék rá, akkor inkább újat vennék. Az viszont nem éri meg, mert nagyon keveset használom.

Józan ésszel ezt kéne megvennem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_titanium-x_mo-i.digit_klima.55e_km-6075501
Valós km, nagyon szép állapot.
Ne üss be mindent. évj, dízel, xenon, manuális. Nem lesz sok
Radar majd utólag?  Nézted is, biztos stimmel?  1. szabály: nagykőrösi 162-be nem megyünk  wave  De náluk 1 ideje szoktak lenni jó kocsik. 1 éve azt mondtam volna, h el ne menj oda.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.16 csütörtök, 13:46:50 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10413 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 13:59:24 »

Ne üss be mindent. évj, dízel, xenon, manuális. Nem lesz sok
Radar majd utólag?  Nézted is, biztos stimmel?  1. szabály: nagykőrösi 162-be nem megyünk  wave  De náluk 1 ideje szoktak lenni jó kocsik. 1 éve azt mondtam volna, h el ne menj oda.
Néztem is, ellenőriztem is és ki is próbáltam. Elég korrekt társaságnak tűnik. Inkább tőlük vásárolnék, mint egy fehérvári óratekerőstől.
A szűrés csak bőrre, dízelre és évjáratra van.

Hát igen, a radar alapkövetelmény lenne, úgyhogy az fájó pont. A gyári megoldás utólagos beépítése nehézkes és drága. Még azon gondolkodtam, hogy utólagos navi + kamera.
Pár hete néztem, akkor egy fillért nem akartak engedni az árból. Most már 150-nel olcsóbban hirdetik.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10414 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 14:08:31 »

Néztem is, ellenőriztem is és ki is próbáltam. Elég korrekt társaságnak tűnik. Inkább tőlük vásárolnék, mint egy fehérvári óratekerőstől.
A szűrés csak bőrre, dízelre és évjáratra van.

Hát igen, a radar alapkövetelmény lenne, úgyhogy az fájó pont. A gyári megoldás utólagos beépítése nehézkes és drága. Még azon gondolkodtam, hogy utólagos navi + kamera.
Pár hete néztem, akkor egy fillért nem akartak engedni az árból. Most már 150-nel olcsóbban hirdetik.
Nemeccerű brigád az, figyelj oda a dolgokra, főleg az adásvételire! Sose akartak engedni. Simán be kell rakni az utólagost, csak precizen.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #10415 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 14:27:53 »

Nemeccerű brigád az, figyelj oda a dolgokra, főleg az adásvételire! Sose akartak engedni. Simán be kell rakni az utólagost, csak precizen.

MK4 be kellett volna gyári navit berakni Ford márkaszerviznek.
Nem tudták mi kell hozzá pontosan, így inkább berendeltek egy 1.6 benzin 4a fullfapad kocsit DE navival.
Nem tudták áttenni, pedig precízek voltak. 1.6 fullfapad navival, meg alig akart elmenni... Wink
ACC-t sem pakolgatnék utólag, mert nem igen piszkálgatnám azt, aminek a nagysebességű CANbuszhoz köze van (felkeményíti a féket, ha közel megyek vkihez)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10416 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 16:44:00 »

ACC-t sem pakolgatnék utólag, mert nem igen piszkálgatnám azt, aminek a nagysebességű CANbuszhoz köze van (felkeményíti a féket, ha közel megyek vkihez)

Az mi?  Roll Eyes   Jó pár  Galaxyba lett már rakva tolatóradar és jó! Annyira bonyolult, h 1 karosszériás is be tudja kötni  Wink  És tök olcsó! Gondolom mondeoba is működik ugyanez.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #10417 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 20:47:46 »

Az mi?  Roll Eyes   Jó pár  Galaxyba lett már rakva tolatóradar és jó! Annyira bonyolult, h 1 karosszériás is be tudja kötni  Wink  És tök olcsó! Gondolom mondeoba is működik ugyanez.
Adaptív sebességtartó. Figyeli az autó előtti teter. És ha kell 30 % fékerővel tud fékezni.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Gerike
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új hozzászólás #10418 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 21:38:13 »

Én nem vennék tőlük autót.. amikor mi kerestünk, voltunk náluk, volt egy Mondeo, amin nem volt kint ár. Szervízkönyvet kérdeztük, azt mondja, hogy bent van a kesztyűtartóba. Ott pont nem volt, erre a válasz, hogy akkor bemegy, megkérdezi a kollégát. Kijön, mondja, hogy X nap múlva hozza csak be a tulaj. Abban a pillanatban csöng a telója, milyen véletlen, pont erről az autóról érdeklődött valaki, és a kereskedő ezt természetesen meg is osztotta velünk Smiley  Akkor volt még egy Focus, amit be akartunk számolni. Erre mondja a nepper, hogy 3,9 a kocsi (mivel ugyebár nem volt kiírva rá ár), és ebbe 1,5-ért beszámolja a Focus-t (amit Ford-ba 1,2-ért vettek volna be, végül saját úton 1,4ért ment el). Ez így elég korrektnek is tűnt, de azért az előzmények nem hagytak nyugodni, így aludtunk rá párat.. Másnap nézem használtautón, ott 3,3-ért van fent az autó.. Ekkor dobtam ki a névjegykártyát  Grin Természetesen nem vártam volna el, hogy piaci ár felett számolja be az autót, ám ha ebben így megpróbál félrevezetni, akkor kitudja, hogy még miben hazudik?  Huh?

Az általad kinézett autó egyébként szép, bár nekem azért vannak kétségeim afelől, hogy mennyire lehet igaz egy nagyon felszerelt dízel Mondeo esetében az  évi ~18 000 km. Én a helyedben valahogyan felkutatnám a régi tulajt, ha már úgyis magyar, és nála érdeklődnék az autóról. Ha szervizkönyvet megnézed, elvileg abban benne van az első tulaj neve meg talán valamilyen elérhetőség is hozzá
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.16 csütörtök, 21:48:05 írta Gerike » Naplózva

2010. MKIV 2.0 TDCi Trend Kombi
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10419 Dátum: 2012.08.16 csütörtök, 23:47:35 »

... ám ha ebben így megpróbál félrevezetni, akkor kitudja, hogy még miben hazudik?  Huh?

Csak amit mond, és kérdez... csak az a hazugság.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #10420 Dátum: 2012.08.17 péntek, 07:32:55 »

Én nem vennék tőlük autót.. amikor mi kerestünk, voltunk náluk, volt egy Mondeo, amin nem volt kint ár. Szervízkönyvet kérdeztük, azt mondja, hogy bent van a kesztyűtartóba. Ott pont nem volt, erre a válasz, hogy akkor bemegy, megkérdezi a kollégát. Kijön, mondja, hogy X nap múlva hozza csak be a tulaj. Abban a pillanatban csöng a telója, milyen véletlen, pont erről az autóról érdeklődött valaki, és a kereskedő ezt természetesen meg is osztotta velünk Smiley  Akkor volt még egy Focus, amit be akartunk számolni. Erre mondja a nepper, hogy 3,9 a kocsi (mivel ugyebár nem volt kiírva rá ár), és ebbe 1,5-ért beszámolja a Focus-t (amit Ford-ba 1,2-ért vettek volna be, végül saját úton 1,4ért ment el). Ez így elég korrektnek is tűnt, de azért az előzmények nem hagytak nyugodni, így aludtunk rá párat.. Másnap nézem használtautón, ott 3,3-ért van fent az autó.. Ekkor dobtam ki a névjegykártyát  Grin Természetesen nem vártam volna el, hogy piaci ár felett számolja be az autót, ám ha ebben így megpróbál félrevezetni, akkor kitudja, hogy még miben hazudik?  Huh?

Az általad kinézett autó egyébként szép, bár nekem azért vannak kétségeim afelől, hogy mennyire lehet igaz egy nagyon felszerelt dízel Mondeo esetében az  évi ~18 000 km. Én a helyedben valahogyan felkutatnám a régi tulajt, ha már úgyis magyar, és nála érdeklődnék az autóról. Ha szervizkönyvet megnézed, elvileg abban benne van az első tulaj neve meg talán valamilyen elérhetőség is hozzá

Sziasztok!

Ezen a helyen velünk is eljátszották, hogy néztük az autót, s valójában tetszett is. Erre éppen jött egy ember aki úgyszintén nézegette, majd ott előttünk, sőt nekünk mondja, hogy ő már másodszor jön vissza, megveszi mert fasza autó, de még hitelt kell rendeznie..bla..bla.. bizonyára az volt a cél, hogy gyorsan gondolkozás nélkül döntsünk, mert legközelebbre már nem lesz meg az autó:)

Persze utána még 2 hónapig is fent volt hirdetésben...

Többet én sem megyek oda...

Üdv.: Peti
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10421 Dátum: 2012.08.17 péntek, 09:00:14 »

Én nem vennék tőlük autót.. amikor mi kerestünk, voltunk náluk, volt egy Mondeo, amin nem volt kint ár. Szervízkönyvet kérdeztük, azt mondja, hogy bent van a kesztyűtartóba. Ott pont nem volt, erre a válasz, hogy akkor bemegy, megkérdezi a kollégát. Kijön, mondja, hogy X nap múlva hozza csak be a tulaj. Abban a pillanatban csöng a telója, milyen véletlen, pont erről az autóról érdeklődött valaki, és a kereskedő ezt természetesen meg is osztotta velünk Smiley  Akkor volt még egy Focus, amit be akartunk számolni. Erre mondja a nepper, hogy 3,9 a kocsi (mivel ugyebár nem volt kiírva rá ár), és ebbe 1,5-ért beszámolja a Focus-t (amit Ford-ba 1,2-ért vettek volna be, végül saját úton 1,4ért ment el). Ez így elég korrektnek is tűnt, de azért az előzmények nem hagytak nyugodni, így aludtunk rá párat.. Másnap nézem használtautón, ott 3,3-ért van fent az autó.. Ekkor dobtam ki a névjegykártyát  Grin Természetesen nem vártam volna el, hogy piaci ár felett számolja be az autót, ám ha ebben így megpróbál félrevezetni, akkor kitudja, hogy még miben hazudik?  Huh?

Az általad kinézett autó egyébként szép, bár nekem azért vannak kétségeim afelől, hogy mennyire lehet igaz egy nagyon felszerelt dízel Mondeo esetében az  évi ~18 000 km. Én a helyedben valahogyan felkutatnám a régi tulajt, ha már úgyis magyar, és nála érdeklődnék az autóról. Ha szervizkönyvet megnézed, elvileg abban benne van az első tulaj neve meg talán valamilyen elérhetőség is hozzá

Uraim,

A Nagykőrösin rengetegen árulnak autót. Kisebb nagyobb cégek, és csóró nepperek. Nem kéne őket egy kalap alá venni.  Ez egy nagyobb kereskedés, sok autóval. Nyilván ezek is kellőképpen dörzsöltek, de ilyen olcsó trükkökkel nem éltek. Több autójukat néztem, mindnek ott volt a szervizkönyve a kesztyűtartóban és a szélvédőn a hahu-s leírással megegyező árcetli.
A "holnapra lesz meg a szervizkönyv" sztorit nekem is próbálta eladni több nepper, Győrben, Fehérváron. Ezeknél az autóknál már az alvázszám alapján egyértelmű volt a km óra csalás. Vagy ma már ez bűncselekmény?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Gerike
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új hozzászólás #10422 Dátum: 2012.08.17 péntek, 10:20:18 »

Uraim,

A Nagykőrösin rengetegen árulnak autót. Kisebb nagyobb cégek, és csóró nepperek. Nem kéne őket egy kalap alá venni.  Ez egy nagyobb kereskedés, sok autóval.
Tudom jól, hogy ott nagyon sok kereskedő van, ám én konkrétan erről a Diesel Mobil cégről beszéltem, aki az általad kinézett autót is árulja, nem általánosítottam. Attól függetlenül lehet, hogy január óta változtak, de nekem az akkori hozzáállásuk nem volt szimpatikus...  szomoru1
Naplózva

2010. MKIV 2.0 TDCi Trend Kombi
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10423 Dátum: 2012.08.17 péntek, 11:45:22 »

Uraim,

A Nagykőrösin rengetegen árulnak autót. Kisebb nagyobb cégek, és csóró nepperek. Nem kéne őket egy kalap alá venni.  Ez egy nagyobb kereskedés, sok autóval. Nyilván ezek is kellőképpen dörzsöltek, de ilyen olcsó trükkökkel nem éltek. Több autójukat néztem, mindnek ott volt a szervizkönyve a kesztyűtartóban és a szélvédőn a hahu-s leírással megegyező árcetli.
A "holnapra lesz meg a szervizkönyv" sztorit nekem is próbálta eladni több nepper, Győrben, Fehérváron. Ezeknél az autóknál már az alvázszám alapján egyértelmű volt a km óra csalás. Vagy ma már ez bűncselekmény?
Így van. Pontosabban a legnagyobb.  Változtattak a jogszabályon, de általában az a vége, h nincs meg egyértelműen ki volt...
Nekem hihetetlen, h ilyen dumák vannak, h itt van meg ott van a könyv.  Mint mondtam  jók a kocsijaik, de szerintem Te is látod. Főleg 1 ilyennél mint ez   wave 
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
radish
Vendég
« Új hozzászólás #10424 Dátum: 2012.08.17 péntek, 16:33:01 »

Uraim,
.....
 Ezeknél az autóknál már az alvázszám alapján egyértelmű volt a km óra csalás. Vagy ma már ez bűncselekmény?

Az etisnél nem hoz le km adatot. Hogy lehet kideríteni?

Köszi.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10425 Dátum: 2012.08.18 szombat, 13:03:25 »

Az etisnél nem hoz le km adatot. Hogy lehet kideríteni?

Köszi.
Nem túl nagy papircímletekkel besétálsz egy ford szervizbe és megkérdezed.
Naplózva
sass
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


E-mail
« Új hozzászólás #10426 Dátum: 2012.08.19 vasárnap, 11:21:44 »

Szevasztok!

A járgányom tegnap óta check engine jelzést ad folyamatosan, egész éjjelre levettem a akksi sarukat a hiba folyamatosan meg van.
Ön teszt módbam ezt a három hibát találtam: C19900, C07488, C41668.
Az autó normálisan működik látszólag semmi rendellenesség...

Van ötletetek, hogy ez mi lehet? Mert használnám az autót, szerviz csak kedden lesz.

Előre köszi!   

Naplózva

2009 mondeo kombi 1,6 benzin, LPG
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10427 Dátum: 2012.08.19 vasárnap, 18:38:28 »

Nagykörösi piac:
Mikor autót kerestem elmentünk asszonnyal, bementünk egy rohadt nagy kereskedésbe (is) állt bent egy ezüst kombi L-es rendszámú 2007 es autó, az eladó állítótta, hogy ez Mo-i üzembehelyezésű, ja mondom miután áthozták a határon. Smiley
Az első lököst kályha ezüsstel lefújta a paraszt, azt mondta azért, mert nincs idő festegetni az autót, jézusom!!!! Soha többet arra felé!
Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #10428 Dátum: 2012.08.19 vasárnap, 21:42:31 »

Nem túl nagy papircímletekkel besétálsz egy ford szervizbe és megkérdezed.

nekem ingyen megmutattak az eloeletet.
minden szervizt es beepitett anyagot amit rogzitettek
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
radish
Vendég
« Új hozzászólás #10429 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 06:23:44 »

nekem ez simán szorító fülekkel van rápattintva a kiálló cuccokra. Szóval nem csavar vagy bolha rögzíti, hanem a kiálló műanyag dolgokra szorul rá...

Sziasztok!



Ilyet találtam, de kívülről végigtapogatva a rácsot, nem találok olyan részt, ahova ezek a fülek beakadnának. Tud valaki segíteni, most konkrétan mit keressek a rácson, vagy az enyémre nem lehet felrakni? Alulról hogy férek hozzá?
Köszi előre is.
 
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #10430 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 10:16:55 »

Sziasztok!



Ilyet találtam, de kívülről végigtapogatva a rácsot, nem találok olyan részt, ahova ezek a fülek beakadnának. Tud valaki segíteni, most konkrétan mit keressek a rácson, vagy az enyémre nem lehet felrakni? Alulról hogy férek hozzá?
Köszi előre is.
 

Felpattan az,ne izgulj... Van radarod elöl?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
radish
Vendég
« Új hozzászólás #10431 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 12:17:59 »

Felpattan az,ne izgulj... Van radarod elöl?
Igen. Közben sikerült megtalálnom a pöcköket. Már meg is rendeltem.
Naplózva
radish
Vendég
« Új hozzászólás #10432 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 17:17:05 »

Igen. Közben sikerült megtalálnom a pöcköket. Már meg is rendeltem.

Még mindig egy idetartozó kérdés:
Az alsó műanyag védőlemezt csak aknán (vagy emelőn) tudom leszedni? Oldalanként - ha jól néztem - van 3db  5-ös csavar, 1 db csillagfejű csavar és 1db "bolha". Ez fogja elöl. De hátul mi és hol fogja, mert tükröt nem tettem alá, vagy ne is kísérletezzek és irány egy akna?

Köszi.
Naplózva
fitti2
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


E-mail
« Új hozzászólás #10433 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 18:42:31 »

Sziasztok!

Hivatalosan a szerviz szerint mennyi km-nél kell a gázolajszűrőt cserélni Wink
 Köszi!
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10434 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 18:58:20 »

Még mindig egy idetartozó kérdés:
Az alsó műanyag védőlemezt csak aknán (vagy emelőn) tudom leszedni? Oldalanként - ha jól néztem - van 3db  5-ös csavar, 1 db csillagfejű csavar és 1db "bolha". Ez fogja elöl. De hátul mi és hol fogja, mert tükröt nem tettem alá, vagy ne is kísérletezzek és irány egy akna?

Köszi.
Ha jól megemeled és alábakolod akkor biztos le tudod szedni. Szerintem hátul is csavar de majd látod. Viszont lehet jobban jársz ha a díszrácsot veszed ki és onnan próbálkozol. Volt már aki a lökösből is kivette a rácsot, simán felülről.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Horatio
Vendég
« Új hozzászólás #10435 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 22:06:58 »

Sziasztok!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia-6083645
Szerintetek ez mennyire tűnik reálisnak/valósnak? Mert nekem kicsit gyanús
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10436 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 22:46:25 »

Sziasztok!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia-6083645
Szerintetek ez mennyire tűnik reálisnak/valósnak? Mert nekem kicsit gyanús
Kíváncsi lenék mi stimmel a hirdetésből. Mert ugye nem sedan, nem manuális, és az ár is meglepő.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
radish
Vendég
« Új hozzászólás #10437 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 23:01:49 »

Sziasztok!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia-6083645
Szerintetek ez mennyire tűnik reálisnak/valósnak? Mert nekem kicsit gyanús
Találgatni és fantáziálni lehet, de a hölgy, miután felhívtam közölte, hogy nincs autója.
Naplózva
radish
Vendég
« Új hozzászólás #10438 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 23:04:42 »

Ha jól megemeled és alábakolod akkor biztos le tudod szedni. Szerintem hátul is csavar de majd látod. Viszont lehet jobban jársz ha a díszrácsot veszed ki és onnan próbálkozol. Volt már aki a lökösből is kivette a rácsot, simán felülről.

Szia!
A kérdésem gyakorlati megoldásra irányult, de azért köszönöm, viszont hasznát sem veszem.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10439 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 23:31:20 »

Szia!
A kérdésem gyakorlati megoldásra irányult, de azért köszönöm, viszont hasznát sem veszem.
Miért, ez mi?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10440 Dátum: 2012.08.20 hétfő, 23:32:16 »

Sziasztok!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia-6083645
Szerintetek ez mennyire tűnik reálisnak/valósnak? Mert nekem kicsit gyanús
semennyire. ez 1 kamuhirdetés
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10441 Dátum: 2012.08.21 kedd, 10:21:04 »

Hali,

SzJani kollégával diskurálva arra jutottunk, hogy ez a cikkszámú hűtőrács kell a JB optikás lökösbe felülre: 1451951.
Na most, felhívtam Fordékat, értetlenül álltak a kérdés előtt ,hogy mi is a bajom, mert nekik a rendszer erre a cikkszámra dobja a méhsejtes hűtőrácsot is meg a tök alap ambiente rácsot is, és ráadásul a középszürke kivitelben, na hurrá.
Mit jelent az, hogy középszürke?

Segítsetek nekem, ez a hűtőrács kell nekem:
http://www.avto-dim.ru/images/product_images/popup_images/A1451951_0.jpg
De nem merem látatlanban berendelni, mert ha szopi van akkor szopi van Smiley

Van -e itt valaki fórumtárs akinek szalagról úgy jött le az autó, hogy JB optikával szerelve és ACC nélküli?
Ha igen küldje el nekem legyen kedves az alvázszámot, mert akkor tutira sikerülne beazonosítani a rácsot.
Az a baj, hogy Fordék nem tudnak fényképet prezentálni csak a robbantott ábrából dolgoznak és a cikkszámok alapján, úgy meg lehet bukó a dolog ha nem jót rendeltetek be.

Valakinek ötlet esetleg?
Már csak szinte ez hiányzik és öltözik is át az autó  falbav

Vagy hogy pontosítsam Fordéknál ezt a szitut? Titanium-X sport vagy melyik felszereltséghez jártak ezek a lökösök?
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.21 kedd, 10:38:06 írta tomeed » Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10442 Dátum: 2012.08.21 kedd, 10:39:16 »

Meg van a megoldás!!! (remélem)
2008tól a Tit-S -ek ezzel a lökössel jöttek ki a katalógus alapján.
Kérek szépen valakitől egy Tit-S alvázszámot.

Köszönöm szépen SmileySmileySmiley
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #10443 Dátum: 2012.08.21 kedd, 12:40:58 »

Meg van a megoldás!!! (remélem)
2008tól a Tit-S -ek ezzel a lökössel jöttek ki a katalógus alapján.
Kérek szépen valakitől egy Tit-S alvázszámot.

Köszönöm szépen SmileySmileySmiley

Miért nem nézed meg a cikkszámot egy kiegészítő katalógusban??
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #10444 Dátum: 2012.08.21 kedd, 12:44:37 »

Egyébként acc nélkülire jó a cikkszám: azaz 1 451 951

http://www.ford.hu/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22Ford_kiegeszitok.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214380955272&blobkey=id

15. (28. ) oldal...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10445 Dátum: 2012.08.21 kedd, 12:51:17 »

Milyen segítőkész emberek vannak ebben az országban!

Egyetlen egy autó van a használtautón ami Tit-s, na mondom felhívom.
Erre:
Ő ilyen fontos információkat nem ad ki, mint alvázszám.
Akkor rohadjál meg az autóddal együtt, paraszt!

Hihetetlen!
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10446 Dátum: 2012.08.21 kedd, 12:56:05 »


Köszi Tomi,
Így már megmerem rendelni!
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #10447 Dátum: 2012.08.21 kedd, 13:04:09 »

Köszi Tomi,
Így már megmerem rendelni!


Kivel csináltatod a projektet? Mi hogyan van meg hozzá?

Figyelj oda, hogy először az alsó rácsot ragasszák be, majd utána ragasszák fel az alsó koptatót, mert fordítva nem megy.

A felső rács elég húzós összeg, arra ne várj míg megérkezik, mert azt otthon egy csavarnyúzóval simán kicseréled te is.

Nekem is megvan a szett, de néha tetszik, néha nem, meg óckodok a szerelési munkálatoktól is...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10448 Dátum: 2012.08.21 kedd, 14:15:33 »

Kivel csináltatod a projektet? Mi hogyan van meg hozzá?

Figyelj oda, hogy először az alsó rácsot ragasszák be, majd utána ragasszák fel az alsó koptatót, mert fordítva nem megy.

A felső rács elég húzós összeg, arra ne várj míg megérkezik, mert azt otthon egy csavarnyúzóval simán kicseréled te is.

Nekem is megvan a szett, de néha tetszik, néha nem, meg óckodok a szerelési munkálatoktól is...

A felső rács 20.000 HUF, legalábbis a cikkszám alapján, ugyanez a ráncfelvarrotba már 98 ezer, jó, mi? Smiley
A lökhárítóm már megjött egyben van az alsó koptatóval és az alsó ráccsal együtt, már csak ez hiányzik hozzá és 2 db ködlámpa.
A hátsó lököst meg most zsírozom le, hogy végre utalhassak aztán küldje postán.

Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #10449 Dátum: 2012.08.21 kedd, 14:27:05 »

A felső rács 20.000 HUF, legalábbis a cikkszám alapján, ugyanez a ráncfelvarrotba már 98 ezer, jó, mi? Smiley
A lökhárítóm már megjött egyben van az alsó koptatóval és az alsó ráccsal együtt, már csak ez hiányzik hozzá és 2 db ködlámpa.
A hátsó lököst meg most zsírozom le, hogy végre utalhassak aztán küldje postán.



első ködlámpáből van fillérekért utánhányott is...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: 1 ... 202 203 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 215 216 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.1 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.