Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 13:31:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 278 279 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 291 292 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 10827128 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #14200 Dátum: 2013.02.27 szerda, 10:14:21 »

Dugóztasd le a zárad,
húzzál ki 2 vezetéket az egyik rendszámtábla világításod mögé (onnan könnyen kiszedni), ha összeérinted a vezetéket, nyílik a kp zár.
De: hogy ne tudja bárki összeérinteni: ragassz fel egy reed relét a hátsó ajtó belső felére, s a nyitóvezetéket ezen vezesd át. A hétköznapokban a relé legyen nyitott állapotban (tehát ha összeérinted a vezetéket, nem történik semmi). De ha Te kizárod magad, akkor csak Te tudod, hogy az autó hátuljánál hová kell a pici mágnest 5mp-ig odatartani, hogy a relé átbillenjen, innentől vezetékösszezárásra a kp.zár nyílik. Wink
Ha parás típus vagy, sorba köthetsz n darab relét is Wink
És ha azért ragad kint, mert az akksi bekrepált?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #14201 Dátum: 2013.02.27 szerda, 10:31:13 »

És ha azért ragad kint, mert az akksi bekrepált?

csinalni kell egy betap pontot is! wave
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14202 Dátum: 2013.02.27 szerda, 11:11:04 »

Ja, én is ilyen szempontból előzném meg a dolgot, hogy 200E km-nél ne legyen egy 200E-es DPF cserém, s a gyári állapotot, ha akarom, akkor vissza tudjam állítani.
S állítólag DPF néélkül sokkal combosabb csippelt állapotban.

Hát nem tudom, én már elég sandán nézem ezeket a chipeléseket. Egyre jobban hiszem hogy a következő "chippelésem" az inkább hardveres lesz +1 turbo minimum meg lehet hogy 2 plusz henger se ártana, csak egyelőre nem tudom minek. Ugy kb. most elvagyok ezzel. Ha 1 lóerővel és 1 Nm-el se lenne több  a következő, de kicsit fürgébb lenne alul (7 körül lenne a gyoorsulás és nem 8 körül) és mondjuk 1 literrel kevesebbet zabálna akkor azzal én már meg lennék békélve.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14203 Dátum: 2013.02.27 szerda, 11:16:08 »

És ha azért ragad kint, mert az akksi bekrepált?
Ez jogos. Ehhez nem kell több, mint mondjuk 3-4 hétre egy reptéri parkolóban hagyni az autót beriasztva (még nem észrevehetően legyengült akksival  szomoru1 )
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14204 Dátum: 2013.02.27 szerda, 11:56:24 »

csinalni kell egy betap pontot is! wave

Akkor fordítva kell: betápot kell beadni a 2 vezetéken. Sőt talán így egyszerűbb is.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14205 Dátum: 2013.02.27 szerda, 11:58:05 »

Hát nem tudom, én már elég sandán nézem ezeket a chipeléseket. Egyre jobban hiszem hogy a következő "chippelésem" az inkább hardveres lesz +1 turbo minimum meg lehet hogy 2 plusz henger se ártana, csak egyelőre nem tudom minek. Ugy kb. most elvagyok ezzel. Ha 1 lóerővel és 1 Nm-el se lenne több  a következő, de kicsit fürgébb lenne alul (7 körül lenne a gyoorsulás és nem 8 körül) és mondjuk 1 literrel kevesebbet zabálna akkor azzal én már meg lennék békélve.

Hát ja.
Vszínű a következőnél én is duplázni fogom a lényeges dolgokat (hengerszám, turboszám, köbcenti, LE, Nm).
Meg automatát szeretnék. De fürge, 7 alatti automatát. Wink
Lehet, hogy propelleresként ajd még találkozunk? Smiley
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14206 Dátum: 2013.02.27 szerda, 12:00:16 »

Chip

Telefonáltam még párat, az én fejemben most az a konklúzió, hogy marad a DPF. Még a Robi is ezt javasolta, hogy ha nincs vele bajom hagyjam, mert lehet DPF-fel is erős autót csinálni (+ ő is vállalta, hogy nem mindig sikerül elsőre a DPF írtás... az angolok ugye szívnak ezzel rendesen).
(emékeim szerint zsoelnél a hibakód a DLR miatt volt, nem a csipp miatt; az erőt ugyi meg gondolom a hajtáslánc befolyások miatt kellett visszavenni picit)
Szóval én sztem maradok a táti cégnél, mert 15E lenne lemenni sásdra (talit nem várom ki), meg plusz még kb 20E a 2 mérés, szóval ha táton minden megvan 70-75ből, inkább oda megyek, mert ott eleve a padon zajlik minden valós időben, s egyből látszik a produktum. Meg közelebb van hozzám, ha vmi gáz van, s még faragni kell.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14207 Dátum: 2013.02.27 szerda, 12:01:56 »

Sziasztok!

Már másodszor próbálták feltörni az autómat -feszegették a zárat- és megint zárbetétet kell cseréltetnem.
Gondolkodok azon, hogy ledugóztatom a zárat de félek, hogy akkor távirányító hiba miatt egyszer csak kiszorulok az autómból.

Tudtok valami jó megoldást?
őrzött parkoló. aki zárat berhel legalább nem kifinomult tolvaj, de tuti hogy megrendelés van kiadva a kocsidra. remélem nincs haragosod, vagy nem tartozol valakinek lével. addig fognak próbálkozni amíg el nem viszik, én lépnék elsőre a helyedben.
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14208 Dátum: 2013.02.27 szerda, 12:07:06 »

Chip

Telefonáltam még párat, az én fejemben most az a konklúzió, hogy marad a DPF. Még a Robi is ezt javasolta, hogy ha nincs vele bajom hagyjam, mert lehet DPF-fel is erős autót csinálni (+ ő is vállalta, hogy nem mindig sikerül elsőre a DPF írtás... az angolok ugye szívnak ezzel rendesen).
(emékeim szerint zsoelnél a hibakód a DLR miatt volt, nem a csipp miatt; az erőt ugyi meg gondolom a hajtáslánc befolyások miatt kellett visszavenni picit)
Szóval én sztem maradok a táti cégnél, mert 15E lenne lemenni sásdra (talit nem várom ki), meg plusz még kb 20E a 2 mérés, szóval ha táton minden megvan 70-75ből, inkább oda megyek, mert ott eleve a padon zajlik minden valós időben, s egyből látszik a produktum. Meg közelebb van hozzám, ha vmi gáz van, s még faragni kell.
Értem.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14209 Dátum: 2013.02.27 szerda, 12:24:25 »

Lehet, hogy propelleresként ajd még találkozunk? Smiley
Hát látok rá esélyt  Roll Eyes  Dizelben meg akárhogy is nézem de ők vannak az élen.  eljen
Naplózva
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #14210 Dátum: 2013.02.27 szerda, 12:32:05 »

őrzött parkoló. aki zárat berhel legalább nem kifinomult tolvaj, de tuti hogy megrendelés van kiadva a kocsidra. remélem nincs haragosod, vagy nem tartozol valakinek lével. addig fognak próbálkozni amíg el nem viszik, én lépnék elsőre a helyedben.

Éjszaka szerencsére garázsban állok, hogy hol próbálták nem tudom megmondani mert mindig jóval később veszem észre a próbálkozást.

Fiam Focusát úgy nyitották a pillangó utcai parkolóban, hogy nem piszkálták a zárat. Ellopták a légzsákot, pótkereket még az emelőt is.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.27 szerda, 12:41:02 írta sarkan » Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14211 Dátum: 2013.02.27 szerda, 12:41:44 »

őrzött parkoló. aki zárat berhel legalább nem kifinomult tolvaj, de tuti hogy megrendelés van kiadva a kocsidra. remélem nincs haragosod, vagy nem tartozol valakinek lével. addig fognak próbálkozni amíg el nem viszik, én lépnék elsőre a helyedben.
ezek piti autófeltörők.  ha el akarták volna vinni, nem berhelik a zárat, hanem simán kinyitják.   meg azért nem olyan kapós autó a mondeo, h megrendelésre lopják.

Éjszaka szerencsére garázsban állok, hogy hol próbálták nem tudom megmondani mert mindig jóval később veszem észre a próbálkozást.
Fiam Focusát úgy nyitották a pillangó utcai parkolóban, hogy nem piszkálták a zárat. Ellopták a légzsákot, pótkereket még az emelőt is.

Ha még nincs, kössél normális  fullos cascot.  jó dolog az, és nem drága, hamar meg tud térülni.   meg 1-2 rejtett cuccot rakass bele.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.27 szerda, 12:43:56 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14212 Dátum: 2013.02.27 szerda, 12:42:47 »

Éjszak szerencsére garázsban állok, hogy hol próbálták nem tudom megmondani mert mindig jóval később veszem észre a próbálkozást.

Fiam Focusát úgy nyitották a pillangó utcai parkolóban, hogy nem piszkálták a zárat. Ellopták a légzsákot, pótkereket még az emelőt is.

na, a fokás az profi volt. gondolom ropira törtek egyet és kellett olcsón alkatrész. amikor az astrám eleje meroppant, egy ladástól, nekem is mondták hogy 300-ért komplett fél autót hoznak, csak mondjam meg hogy melyik alkatrész kell (de mivel az ütközés erejétől az összes oldalsó ajtó is megroppant- féltengely kiszakadva, stb. már nem akartam javíttatni, meg amúgy is GT lett... szóval óvatosan... reménykedni tudsz csak hogy hamarabb nyomnak fel egy másik mondit és megszerzik amit akarsz. egyébként valószínű hogy valami/ki megzavarta őket hogy félbehagyták. insallah
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14213 Dátum: 2013.02.27 szerda, 12:44:57 »

ezek piti autófeltörők.  ha el akarták volna vinni, nem berhelik a zárat, hanem simán kinyitják.   meg azért nem olyan kapós autó a mondeo, h megrendelésre lopják.
nem az autó kell, hanem az eleje, oldala, blokk... stb. egyébként meg romániával nincs autókiadatási egyezmény, ezért ott simán használhatja Tavriu bácsi a te autódat.  gun
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14214 Dátum: 2013.02.27 szerda, 12:46:34 »

nem az autó kell, hanem az eleje, oldala, blokk... stb. egyébként meg romániával nincs autókiadatási egyezmény, ezért ott simán használhatja Tavriu bácsi a te autódat.  gun
akkor kiakarták szedni a motort az utcán?  nyes           ilyen öreg xart nem lopnak el
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
sarkan
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 134



E-mail
« Új hozzászólás #14215 Dátum: 2013.02.27 szerda, 12:53:08 »

na, a fokás az profi volt. gondolom ropira törtek egyet és kellett olcsón alkatrész. amikor az astrám eleje meroppant, egy ladástól, nekem is mondták hogy 300-ért komplett fél autót hoznak, csak mondjam meg hogy melyik alkatrész kell (de mivel az ütközés erejétől az összes oldalsó ajtó is megroppant- féltengely kiszakadva, stb. már nem akartam javíttatni, meg amúgy is GT lett... szóval óvatosan... reménykedni tudsz csak hogy hamarabb nyomnak fel egy másik mondit és megszerzik amit akarsz. egyébként valószínű hogy valami/ki megzavarta őket hogy félbehagyták. insallah

Biztos profi volt mert a parkolóban egy másik focust ugyanígy törték fel. Ment a fiam a kocsijához látta, hogy helyszínelnek a rendőrök egy másik focusnál, sajnálkozott majd látta, hogy az ő autója is hiányos lett.

Csak  még az baj a zárbetét cserén kívül, hogy amikor feszegetik a kilincset behorpasszák az ajtó lemezt és azt is lakatolni kell, a biztosító meg természetesen önrészen felül fizet és ez nem mindig éri el az önrész összegét.
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.27 szerda, 12:56:28 írta sarkan » Naplózva

ex MK4 2,0 TDCi automata Trend_2009

Mk5 2.0 HEV Titanium_2018
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14216 Dátum: 2013.02.27 szerda, 13:31:51 »

Hát látok rá esélyt  Roll Eyes  Dizelben meg akárhogy is nézem de ők vannak az élen.  eljen

nem offolok, küldök privit
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14217 Dátum: 2013.02.27 szerda, 13:43:00 »

akkor kiakarták szedni a motort az utcán?  nyes           ilyen öreg xart nem lopnak el
tehát:
ellopja az egészet és műhelyben szétszerel
érted...nem ott fog sétálni a 150 kilós automata váltóval ha az kell neki...  beka3
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #14218 Dátum: 2013.02.27 szerda, 15:34:01 »

Chip

Telefonáltam még párat, az én fejemben most az a konklúzió, hogy marad a DPF. Még a Robi is ezt javasolta, hogy ha nincs vele bajom hagyjam, mert lehet DPF-fel is erős autót csinálni (+ ő is vállalta, hogy nem mindig sikerül elsőre a DPF írtás... az angolok ugye szívnak ezzel rendesen).
(emékeim szerint zsoelnél a hibakód a DLR miatt volt, nem a csipp miatt; az erőt ugyi meg gondolom a hajtáslánc befolyások miatt kellett visszavenni picit)
Szóval én sztem maradok a táti cégnél, mert 15E lenne lemenni sásdra (talit nem várom ki), meg plusz még kb 20E a 2 mérés, szóval ha táton minden megvan 70-75ből, inkább oda megyek, mert ott eleve a padon zajlik minden valós időben, s egyből látszik a produktum. Meg közelebb van hozzám, ha vmi gáz van, s még faragni kell.
azt mondta a Robi,hogy eljön a talira?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14219 Dátum: 2013.02.27 szerda, 15:45:09 »

azt mondta a Robi,hogy eljön a talira?
Szerintem még nem mondott ilyet.
Fel lehetne mérni az igényt a chipre. Hátha idén is eljönnének Bunyekkal.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14220 Dátum: 2013.02.27 szerda, 16:11:12 »

azt mondta a Robi,hogy eljön a talira?

nem beszéltem vele erről...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #14221 Dátum: 2013.02.27 szerda, 17:38:54 »

azt mondta a Robi,hogy eljön a talira?
engem is érdekelne, akkor úgy rakom össze a kocsit vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
sgkata
Vendég
« Új hozzászólás #14222 Dátum: 2013.02.27 szerda, 18:31:05 »

Sziasztok.

Azt javasoltàk, hogy tőletek kérjek segìtséget, mert itt pörög a fòrum. Vik mester elérhetőségére lenne szükségünk. Előre is köszi a vàlaszt.
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14223 Dátum: 2013.02.27 szerda, 20:30:05 »

Sziasztok.

Azt javasoltàk, hogy tőletek kérjek segìtséget, mert itt pörög a fòrum. Vik mester elérhetőségére lenne szükségünk. Előre is köszi a vàlaszt.



Megy pube
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #14224 Dátum: 2013.02.27 szerda, 20:41:54 »


Megy pube
Sgkata!! Nem pedig pube a neve!!!  eplus2
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14225 Dátum: 2013.02.27 szerda, 20:50:08 »

Sgkata!! Nem pedig pube a neve!!!  eplus2

Teeeeee  nyes
Hitvány buta telóról írtam azért nincs ékezet Smiley
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14226 Dátum: 2013.02.27 szerda, 21:03:00 »

Teeeeee  nyes
Hitvány buta telóról írtam azért nincs ékezet Smiley
viszont a jószándék:  worship taps
Naplózva
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #14227 Dátum: 2013.02.27 szerda, 21:14:37 »

na, a fokás az profi volt. gondolom ropira törtek egyet és kellett olcsón alkatrész. amikor az astrám eleje meroppant, egy ladástól, nekem is mondták hogy 300-ért komplett fél autót hoznak, csak mondjam meg hogy melyik alkatrész kell (de mivel az ütközés erejétől az összes oldalsó ajtó is megroppant- féltengely kiszakadva, stb. már nem akartam javíttatni, meg amúgy is GT lett... szóval óvatosan... reménykedni tudsz csak hogy hamarabb nyomnak fel egy másik mondit és megszerzik amit akarsz. egyébként valószínű hogy valami/ki megzavarta őket hogy félbehagyták. insallah
ott helyben megadtam volna nekik azt amit erdemelnek.. Az ilyen autotolvajbanda egyszer a maset, egyszer a tiedet.. wave
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #14228 Dátum: 2013.02.27 szerda, 21:17:41 »

Teeeeee  nyes
Hitvány buta telóról írtam azért nincs ékezet Smiley
Látod az én buta telómról legalább írni sem lehet én nincs ez a gond!!!  eplus2 vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.27 szerda, 21:21:50 írta doszi_zeg » Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #14229 Dátum: 2013.02.27 szerda, 21:21:32 »

Múltkor mit mondtatok milyen szöveggel kell felhívni a márkaszervizeket, ha az autóm korábbi szervizeléseiről akarok informálódni???

Én ezt még nem tettem meg és augusztus óta most fordultam meg a fejemben, hogy megkérdezzem milyen korábbi cseréket csináltak (mert akkor legalább azokról nem kell gondoskodnom), ha csináltak a kocsimmal a márkaszervizben.... A könyve szerint pápai és győri márkaszervizekben járt... róluk vkinek esetleg mellé tapasztalata???

Köszi! worship
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #14230 Dátum: 2013.02.27 szerda, 21:40:07 »

Múltkor mit mondtatok milyen szöveggel kell felhívni a márkaszervizeket, ha az autóm korábbi szervizeléseiről akarok informálódni???

Én ezt még nem tettem meg és augusztus óta most fordultam meg a fejemben, hogy megkérdezzem milyen korábbi cseréket csináltak (mert akkor legalább azokról nem kell gondoskodnom), ha csináltak a kocsimmal a márkaszervizben.... A könyve szerint pápai és győri márkaszervizekben járt... róluk vkinek esetleg mellé tapasztalata???

Köszi! worship
en mar hivtam fel nem egyszer szervizt hasonlo okokbol, mindig segitettek. Amikor komolyra fordult a dolog, el is mentem a szervizbe es beszeltem a szervizessel, akkor is siman ment. Ha nem akar segiteni, mond azt, hogy szeretnel tisztaban lenni vele, h mikor mit csereltek, javitottak benne, mert a kov. Szerviz elott tisztaban szeretnel lenni vele. Segiteni fognak.
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #14231 Dátum: 2013.02.27 szerda, 21:40:50 »

en mar hivtam fel nem egyszer szervizt hasonlo okokbol, mindig segitettek. Amikor komolyra fordult a dolog, el is mentem a szervizbe es beszeltem a szervizessel, akkor is siman ment. Ha nem akar segiteni, mond azt, hogy szeretnel tisztaban lenni vele, h mikor mit csereltek, javitottak benne, mert a kov. Szerviz elott tisztaban szeretnel lenni vele. Segiteni fognak.
worship
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #14232 Dátum: 2013.03.01 péntek, 10:24:31 »

srácok!
nektek is az első gumik kopnak jobban mint a hátsok?azért kérdem,mert a féknél pont az ellenkezője.....az esp miatt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #14233 Dátum: 2013.03.01 péntek, 10:27:46 »

srácok!
nektek is az első gumik kopnak jobban mint a hátsok?azért kérdem,mert a féknél pont az ellenkezője.....az esp miatt.

Szerintem a hajtott keréken jobban kopik a gumi, nem...?   Roll Eyes
A fékhez nem tudok hozzászólni...  worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14234 Dátum: 2013.03.01 péntek, 10:44:30 »

srácok!
nektek is az első gumik kopnak jobban mint a hátsok?azért kérdem,mert a féknél pont az ellenkezője.....az esp miatt.
Visszaigazolom.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #14235 Dátum: 2013.03.01 péntek, 10:48:07 »

srácok!
nektek is az első gumik kopnak jobban mint a hátsok?azért kérdem,mert a féknél pont az ellenkezője.....az esp miatt.
Hogy mész te, hogy az ESP koptatja a féket?
Nekem télen egyszer vagy kétszer ha felvillant az ESP elindulásnál. Akkor sem láttam hasznát.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14236 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:02:29 »

Hogy mész te, hogy az ESP koptatja a féket?
Nekem télen egyszer vagy kétszer ha felvillant az ESP elindulásnál. Akkor sem láttam hasznát.
Előbb nézd meg a sajátodat is.  Wink
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14237 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:16:26 »

srácok!
nektek is az első gumik kopnak jobban mint a hátsok?azért kérdem,mert a féknél pont az ellenkezője.....az esp miatt.
Megnyugtat, ha igen?  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #14238 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:16:56 »

Hogy mész te, hogy az ESP koptatja a féket?
Nekem télen egyszer vagy kétszer ha felvillant az ESP elindulásnál. Akkor sem láttam hasznát.
az esp a hátsó feket sokkal több alkalommal működteti mint azt hiszed.SzJani 2x cserélte a hátsókat(tarcsa),mire az elsők elkoptak.az smaxiban is csak a hátsókat cserélték 150 e ig.
de mind1, mert en a gumira voltam kíváncsi.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #14239 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:21:03 »

Megnyugtat, ha igen?  eplus2
logikazom.
adott 3x2 gumi.gyenge,közepes,erős.a minta.
előre felteszem a gyenget,hátra a kozepest.1szezon után eldobom a gyenget,es a közepes marad hátul,előre meg felmegy az erős.így 1xre mindig csak 2 öt kell vennem....;-))))
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14240 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:28:46 »

logikazom.
adott 3x2 gumi.gyenge,közepes,erős.a minta.
előre felteszem a gyenget,hátra a kozepest.1szezon után eldobom a gyenget,es a közepes marad hátul,előre meg felmegy az erős.így 1xre mindig csak 2 öt kell vennem....;-))))
Én ide-oda rakom őket, és mindig utol érik egymást a kopásban.  Wink
Persze így 4-et kell venni egyszerre.  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14241 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:33:42 »

srácok, fennakadtam egy padkán, lejött az alvázvédele egy 20cm-es darabban. van valami tuti termék akit otthon ráfújhatok, vagy vigyem karosszériáshoz? köszi   falbav
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14242 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:36:00 »

az esp a hátsó feket sokkal több alkalommal működteti mint azt hiszed.SzJani 2x cserélte a hátsókat(tarcsa),mire az elsők elkoptak.az smaxiban is csak a hátsókat cserélték 150 e ig.
de mind1, mert en a gumira voltam kíváncsi.

Ja.
Hátsóbetét: csere 60E, 140E, -nél,
Első betét meg tárcsa is: csere 160E-nél.

Gumik: inkább nem nyilatkozom. Smiley (most már minden tavasszal elmegyek egy futómű ellenőrzésre)

Sztem gagyibbak a betétek hátul, valamint az ESP, HLA és ACC is eheti...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14243 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:36:32 »

srácok, fennakadtam egy padkán, lejött az alvázvédele egy 20cm-es darabban. van valami tuti termék akit otthon ráfújhatok, vagy vigyem karosszériáshoz? köszi   falbav

Hívj fel egy szaklszervizt, hogy mondják meg mit csinálnának vele.
Meg kérdezz meg egy maszekot.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14244 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:41:02 »

Urak,
gondolkodom a piricka krómkipuffvégek cseréjében, valami rat (egyébként ódi) stílusra, sima rozsdamentes acél csőre (oldalanként 1, v. 2 darab).

pl ez tetszik:







De ha már hegesztünk:
sztetek ha kicserélném a hátsó dobot vmi sportdobra, jobban kijönne a turbó hangom? (a katalizátor és a DPF marad bent most)
Ill kérdés, hogy mennyire rontom el a kipuff oldali fojtást így, nem lesz-e nyomatékvesztésem ez miatt.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14245 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:43:40 »

Tetszik még a lámpasötétítés is (10E a 2 oldal fóliára füstölve, tehát eltávolítható), meg a jeltelenítés is (otthon ingyé hajszárítóval).

Like this:



Vélemény?

(mondjuk én a 2 alsó fényvisszaverő prizmát is füstölném...)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14246 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:52:58 »

Hívj fel egy szaklszervizt, hogy mondják meg mit csinálnának vele.
Meg kérdezz meg egy maszekot.

csak bennetek bízok  Wink worship
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14247 Dátum: 2013.03.01 péntek, 11:54:18 »

csak bennetek bízok  Wink worship

Jó, akkor csiszold, rozsdamarózd, csiszold, vegyél "a" bótba' alvázvédőt oszt' kend le. Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14248 Dátum: 2013.03.01 péntek, 12:02:12 »

sakos:
hová tűnt ez a hsz-od?

"Ez a DPF eltávolítás engem is érdekelene. Remélem kitaposod az utat előttem.  "

csak pont válaszolni akartam rá:
janodob-ék úgy látom komolyan "kiszedik", úgy hw-esen, mint sw-esen.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14249 Dátum: 2013.03.01 péntek, 12:09:57 »

Urak,
egy gyors statisztikát csináljunk már, csak mert aszongyák nekem, hogy 200E-nél biztos kifekszik majd a DPF-em.
Ki hogy áll km-rel, DPF cserével, használati móddal, regenerációkkal?

Nekem most 160E van, DPF csere még nem volt, 40E km óta 90% csak autópálya 110-140, nincs is aktív regenerációm.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Oldalak: 1 ... 278 279 280 281 282 283 284 [285] 286 287 288 289 290 291 292 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.097 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.