Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.26 péntek, 00:35:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 [279] 280 281 282 283 284 285 286 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 10818474 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13900 Dátum: 2013.02.17 vasárnap, 23:33:43 »

Nyomjad neki nyugodtan...  smile

Ha jól rémlik folyamatosan kell nyomni kb. 5 másodpercig.
nekem csak egyszer, és utána kiírja hogy nullázva. mindegy, valamelyik jó lesz. (nálam a jobb vezérlőn: jobbra, jobbra, le teljesen és ok, ok, utána 4* balra)

az én párom is ma ment vissza németbe, itthon pedagógus volt, ott meg hotelben recepciós és felszolgáló, utazásszervező.  rinya
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #13901 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 09:04:40 »

Sziasztok! Tudja valaki, hogy Blaupunkt Travelpilot FX Magyarnyelvű használati utasítást honnan lehet letölteni, vagy esetleg ha valakinek van ilyen, be tudná szkennelni?
Nekem (is) csak német van, mit szeretnél tudni?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #13902 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 09:57:12 »

Ezek a kódok vajon mit takarhatnak?
Elm semmit nem dob rájuk.
C40168 és C07488
Nekem is van ilyen kódom,de nekem hibás a műszerfalam.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #13903 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 10:01:01 »

Ennyi!
 A jeladót néték mindenhol.. tökéletes értékeket mutatott, csak éppen maga a tömegmérő nem szuperált rendes a dugulás miatt!!
Sajnos ezért a megoldásért Zalaegerszegről Budapestre kellett mennem, ha pedig odamentem, akkor ár Vikhez...
Ha nem lett volna továbbképzésem fent Pesten lehet még mindig nem lenne meg a megoldás.

A röhej az, hogy miután ez meglett szerdán, még aznap este egy szintén továbbképzésen részt vevő kollégámmal beszélgettem erről az esetről, akinek csak a tüneteket mondtam el és kapásból a légtömegmérőt mondta!!! Pedig semmit nem tudott akkor még  a megoldásról! Nincs szerelői végzettsége, csak szereti az autókat és kicsit tud róla!!
Nah?Huh?  szomoru1
Ezek szerint a zalaegerszegiek sem nagyon értenek hozzá.
Kb.ez lehet a helyzet nagykanizsán is.
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
balazs1011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 254



E-mail
« Új hozzászólás #13904 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 10:04:31 »

Ha valakinek kell külső hőmérséklet jeladó, keressen meg, mert természetesen meg lehetett javítani amit állítólag nem Smiley

Már megint beugrottam a szakszerviznek!!!!!


Soha nem tanulok a saját hibáimból!!! falbav falbav falbav

 worship worship worship worship worship
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2008.05 Titanium Kombi 2.0 TDCI 140LE (175LE 395NM)
(Ex Ford Mondeo 2004 TDCI Trend 130 LE 5 év 200000 km)
ordogi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


« Új hozzászólás #13905 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 13:17:45 »

Nem olyan sok az a napi 500. Az eddigi rekordom 1080km magyarországon belül.
ja! egyszer, de 365 napon keresztül azért mégiscsak kihívás, nem?  nyes
Naplózva
lalasguy
Vendég
« Új hozzászólás #13906 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 13:44:30 »

Sziasztok!

Tud valaki egy listát valahol, ahol le van írva alap esetben a kötelező szervízeknél mik az esedékes cserék?

Engem most konkrétan a 180 ezres érdekelne, erre Ford AutoNett első körben 65-70e Forintot mondott hátsók fékbetét cserével... (olajcsere ellenben nem kell most, 6e km-el korábban volt).

Illetve ajánlást is fogadnék, hogy hova érdemes vinni, ahol jó árak vannak!

Köszönöm,
Lalas
Naplózva
ordogi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98


« Új hozzászólás #13907 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 14:06:32 »

Sziasztok!

Tud valaki egy listát valahol, ahol le van írva alap esetben a kötelező szervízeknél mik az esedékes cserék?

Engem most konkrétan a 180 ezres érdekelne, erre Ford AutoNett első körben 65-70e Forintot mondott hátsók fékbetét cserével... (olajcsere ellenben nem kell most, 6e km-el korábban volt).

Illetve ajánlást is fogadnék, hogy hova érdemes vinni, ahol jó árak vannak!

Köszönöm,
Lalas

A szabvány szerintit itt megtalálod:
www.etis.ford.com
ott - Ford szervíz -> Gépkocsi megtekintése -> VIN (alvázszám) -> Szervízterv generálása
Naplózva
ottos
Vendég
« Új hozzászólás #13908 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 14:32:08 »

Ha mondjuk németül vagy hollandul beszél a mondi amikor megveszem, akkor mekkora macera angolra állitani a menürendszert? Ezt menüből meg lehet oldani, vagy full firmware upgrade kell?
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #13909 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 15:17:26 »

Ha mondjuk németül vagy hollandul beszél a mondi amikor megveszem, akkor mekkora macera angolra állitani a menürendszert? Ezt menüből meg lehet oldani, vagy full firmware upgrade kell?
A menüből megy (én az inverset csináltam...)
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.18 hétfő, 15:32:04 írta blau4kombi » Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13910 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 15:54:49 »

Ha mondjuk németül vagy hollandul beszél a mondi amikor megveszem, akkor mekkora macera angolra állitani a menürendszert? Ezt menüből meg lehet oldani, vagy full firmware upgrade kell?
enyém flamandisul beszélt, de "rátájszóltam" és inglis lett. (nekem mindkét menüben át kellett állítani, ill ha az óra elmegy, akkor mindkét menüben be  kell állítani, de nehogy a kínaira nyomj véletlenül...)
Naplózva
ottos
Vendég
« Új hozzászólás #13911 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 17:19:21 »

enyém flamandisul beszélt, de "rátájszóltam" és inglis lett. (nekem mindkét menüben át kellett állítani, ill ha az óra elmegy, akkor mindkét menüben be  kell állítani, de nehogy a kínaira nyomj véletlenül...)

Szuper, koszonom az infot!
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #13912 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 20:06:49 »

Szuper, koszonom az infot!

Ugye nem a voice kontrollról beszélünk, mert azt csak modul cserével ehet változtatni...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #13913 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 20:39:00 »

Ugye nem a voice kontrollról beszélünk, mert azt csak modul cserével ehet változtatni...
Én a kijelző nyelvezetére gondoltam. Remélem a kedves klubtárs is... Smiley
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #13914 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:32:42 »

A tolatóradarom mostanában rendetlenkedik.
Van amikor beteszem hátramenetbe, rögtön elkezd sípolni, és kigyullad az első érzékelők aktivitását mutató kis lámpa a kapcsolónál.
Pedig nincs akadály a közelben.
2-3 perc múlva egy másik szituban ismét tolatás, és nincs sípolás.

Esetleg valamelyik érzékelő kezd kontakthibás lenni?
Az érzékelők nem sárosak, nem vizesek, néztem, nincs rajtuk sérülés.

Valami ötlet?
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #13915 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:34:13 »

Hali,

Megint gyerekülés vásárlás következik, jupííí, sose lesz dupla kipufogó az autón Sad
Ezek között vacilálok: Cybex Pallas 2 vs. Concord Transformers Pro

1 dolog van ami tulajdonképpen döntésképtelenné tesz, mégpedig, hogy az egyik isofixje fémcsatis, a másik isofixje öves megoldású, becsatizom az isofixbe és utána elöl megfúzok egy övet ami ráfeszíti az ülésre.
Na most ha ez a "öves isofix" verzió nem hagy nekem a bőrön nyomot akkor már döntöttem is, mivel a fémcsatist tudom,hogy tönkre teszi az ülést.
Van -e valakinek ebben tapasztalata használ -e valaki ilyen ülést?
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #13916 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:38:16 »

Hali,

Megint gyerekülés vásárlás következik, jupííí, sose lesz dupla kipufogó az autón Sad
Ezek között vacilálok: Cybex Pallas 2 vs. Concord Transformers Pro

1 dolog van ami tulajdonképpen döntésképtelenné tesz, mégpedig, hogy az egyik isofixje fémcsatis, a másik isofixje öves megoldású, becsatizom az isofixbe és utána elöl megfúzok egy övet ami ráfeszíti az ülésre.
Na most ha ez a "öves isofix" verzió nem hagy nekem a bőrön nyomot akkor már döntöttem is, mivel a fémcsatist tudom,hogy tönkre teszi az ülést.
Van -e valakinek ebben tapasztalata használ -e valaki ilyen ülést?


Azt tudom, hogy egyszer olyan autót vettem, aminek bőrülése volt, és komoly nyomot hagyott benne a gyerekülés.
Bőrössel meg akartam csináltatni, de aztán nem volt komoly szaki ajánlat.
Aztán kb. 6 hónap múlva észrevettem, hogy magától visszahúzódott a bőr.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #13917 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:38:30 »

A tolatóradarom mostanában rendetlenkedik.
Van amikor beteszem hátramenetbe, rögtön elkezd sípolni, és kigyullad az első érzékelők aktivitását mutató kis lámpa a kapcsolónál.
Pedig nincs akadály a közelben.
2-3 perc múlva egy másik szituban ismét tolatás, és nincs sípolás.

Esetleg valamelyik érzékelő kezd kontakthibás lenni?
Az érzékelők nem sárosak, nem vizesek, néztem, nincs rajtuk sérülés.

Valami ötlet?

Ha lükibe teszed,  automatikusan be kell,hogy kapcsoljon neked, tehát a visszajelző lámpa sárgán fog világítani.
Ha folyamatosan sípol akkor nincs kontakt hiba, ha kontakt hiba van akkor morzézik egyet, és villog sárgán a gomb, majd kikapcsol a genyába.
Ezt nekem eljátszotta mikor lököst cseréltem hátul, nem lett jól visszatéve az egyik csati és nem működött a rendszer, se elöl, se hátul.
Valószínű úgy jártál,mint én, hogy sérülhetett a szenzor festése, vagy csak van ott valami retek Smiley, mondjuk hátulról ritkán kap az ember követ Smiley
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #13918 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:39:57 »

Azt tudom, hogy egyszer olyan autót vettem, aminek bőrülése volt, és komoly nyomot hagyott benne a gyerekülés.
Bőrössel meg akartam csináltatni, de aztán nem volt komoly szaki ajánlat.
Aztán kb. 6 hónap múlva észrevettem, hogy magától visszahúzódott a bőr.

Jajaja, ezt már írtad, hogy meggyógyul, mindig eszembe is jutsz mikor kiszedem az ülést és újra kell élesztenem magamat a látványtól, bízom benne nagyon, hogy nem marad így.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13919 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:43:02 »

Hali,
Megint gyerekülés vásárlás következik, jupííí, sose lesz dupla kipufogó az autón Sad
Ezek között vacilálok: Cybex Pallas 2 vs. Concord Transformers Pro
...Van -e valakinek ebben tapasztalata használ -e valaki ilyen ülést?

Cybexet használunk. Árbna nagyon jó és tudásban is. Ráadásul a tesztek szerint ebben a kategóriában a legbiztonságosabb. Jó mert széles a talpa, ha az övet felengeded akkor visszafog ugrani minden a helyére. Általában az asszony mondeojában szokott utazni a gyerek de van amikor én kisajátítom. Csak kikapom az ülést semmi piszmogás. Nekem nagyon bejön ez az övvel bekötéses módszer.
DE!!! Azt nem te és nem az asszony fogja eldönteni hogy milyen ülést veszel! Azt majd a gyerek fogja! Mielőtt megveszitek, rakjátok be kipróbálásra  a kocsiba hogy tűri -e a gyerek? Ha igen akkor lehet megvenni. Mi is ezt csináltuk. A pici 11 hónapos és már volt 3 órás út is egyhúzomban nyüszi nélkül. ( Mondjuk most kiváncsi leszek, megyünk sielni és 2-3 megállót biztos be kell majd iktatni még a 3 órás etapok mellett is.  Undecided )
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13920 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:43:07 »

Jajaja, ezt már írtad, hogy meggyógyul, mindig eszembe is jutsz mikor kiszedem az ülést és újra kell élesztenem magamat a látványtól, bízom benne nagyon, hogy nem marad így.

Én takarót teszek mindig a gyerekülések alá.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13921 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:46:11 »

...
DE!!! Azt nem te és nem az asszony fogja eldönteni hogy milyen ülést veszel! Azt majd a gyerek fogja! Mielőtt megveszitek, rakjátok be kipróbálásra  a kocsiba hogy tűri -e a gyerek? Ha igen akkor lehet megvenni. Mi is ezt csináltuk. ....

Fenét. Eldöntöd milyen ülés kell a gyereknek, és abban fog utazni. A többi csak kényeztetés.  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #13922 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:53:23 »

Cybexet használunk. Árbna nagyon jó és tudásban is. Ráadásul a tesztek szerint ebben a kategóriában a legbiztonságosabb. Jó mert széles a talpa, ha az övet felengeded akkor visszafog ugrani minden a helyére. Általában az asszony mondeojában szokott utazni a gyerek de van amikor én kisajátítom. Csak kikapom az ülést semmi piszmogás. Nekem nagyon bejön ez az övvel bekötéses módszer.
DE!!! Azt nem te és nem az asszony fogja eldönteni hogy milyen ülést veszel! Azt majd a gyerek fogja! Mielőtt megveszitek, rakjátok be kipróbálásra  a kocsiba hogy tűri -e a gyerek? Ha igen akkor lehet megvenni. Mi is ezt csináltuk. A pici 11 hónapos és már volt 3 órás út is egyhúzomban nyüszi nélkül. ( Mondjuk most kiváncsi leszek, megyünk sielni és 2-3 megállót biztos be kell majd iktatni még a 3 órás etapok mellett is.  Undecided )


Persze, gyerek nélkül nem veszek ülést, hogyne utána majd meg nem kell neki Smiley

Nekem iszonyat zavarónak tűnik az az ormótlan marhaság amit a gyerek elé kell tenni Smiley, biztos nagyon jó, de nekem kicsit idegen.


Az ülés alatt nekem is van védő cucli, nem is ott nyomja meg, hanem ahol az isofix csatlakozik a rendszerre.

Hová mentek síelni? Mi most jöttünk haza, úgy lepattintottuk a gyerekeket anyáméknak mint a sicc   nyes
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #13923 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:54:00 »

Fenét. Eldöntöd milyen ülés kell a gyereknek, és abban fog utazni. A többi csak kényeztetés.  Wink

Ez jó, ezt a felfogást átvezetem a nejemre is Smiley
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13924 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:55:48 »

Ez jó, ezt a felfogást átvezetem a nejemre is Smiley
Ugye, hogy ugye.
Ne feledd nálatok Te hordod a nadrágot, de Te is vasalod!  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13925 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 22:57:16 »


Az ülés alatt nekem is van védő cucli, nem is ott nyomja meg, hanem ahol az isofix csatlakozik a rendszerre.


Nekünk nem volt soha isofixes ülés, és úgy is minden megoldható, jól.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #13926 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 23:01:27 »

Nekünk nem volt soha isofixes ülés, és úgy is minden megoldható, jól.

Jajaja, persze, úgy vagyok vele ha már van kihasználom a lehetőséget, apám Mondijába nincs isofix, oda most keresgélek is vaterán, ebayen gyerekülést, de ez a 9-36 kg-ig ritka, minta fehér holló, persze occsó legyen és jó.
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #13927 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 23:03:31 »

Na akkor összefoglalhatnátok, hogy a babahordó után milyen ülést vegyek, mire figyeljek, mi a  fontos, és mi a nem fontos.
Köszi.
Esetleg konkrét típusajánlat jól jönne.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13928 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 23:07:35 »

Jajaja, persze, úgy vagyok vele ha már van kihasználom a lehetőséget, apám Mondijába nincs isofix, oda most keresgélek is vaterán, ebayen gyerekülést, de ez a 9-36 kg-ig ritka, minta fehér holló, persze occsó legyen és jó.


Ebben a kategóriában nekünk Cybex Solution X van. Szerintem nagyon jó. A háttámla magasság állításával együtt mozog a fej, és a váll/oldal védelem is.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13929 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 23:11:37 »

Na akkor összefoglalhatnátok, hogy a babahordó után milyen ülést vegyek, mire figyeljek, mi a  fontos, és mi a nem fontos.
Köszi.
Esetleg konkrét típusajánlat jól jönne.
Babahordózó után még minimum 2 ülés jön. Nekünk egy Concord van ebben a méretben (amit most Te keresel), meg egy Eddie Bauer (ezt kaptuk).
Teszteket nézd meg, meg hogy könnyen leszedhető legyen a huzata mosás célból. Milyen az alja? Ne vágja szét az autó ülését.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #13930 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 23:14:03 »

Na akkor összefoglalhatnátok, hogy a babahordó után milyen ülést vegyek, mire figyeljek, mi a  fontos, és mi a nem fontos.
Köszi.
Esetleg konkrét típusajánlat jól jönne.

Hehehe, jó munkát hozzá és kitartást Smiley
Én ebbe tettem bele a gyereket a hordozó után, és a pici is ebbe lesz átteleportálva ha a nagynak megvesszük a másikat.
http://www.brendon.hu/Products/Details/32682
Nem ezt akartuk megvenni hozzáteszem. Néztem én ADAC tesztem, anyámkínját, mindent.

De a gyerek, amit én okosan kimatekoztam itthon a gép előtt, nem maradt meg az ülésben állandóan ebbe akart beszállni, ebben mosolygott stb.
Na gondoltam magamba a fasz ki van,hogy már 1 éves és az anyjára üt,hogy a legdrágább szarság kell neki. Meg, hogy na mi is ezek a hülye szülők vagyunk, hogy majd az 1 éves gyerek fogja eldönteni,hogy mit vegyünk, aztán így jártam. Szóval az ülés jó, szereti a kölök, bejártuk vele már a fél világot, de soha nincs gond.

Nem estem kétségbe, inkább összepakoltam még egy lányt, szóval szép jövő elé nézek  eplus2
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #13931 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 23:17:31 »

Nekem iszonyat zavarónak tűnik az az ormótlan marhaság amit a gyerek elé kell tenni Smiley, biztos nagyon jó, de nekem kicsit idegen.
Ne idegenkedj a pajzstól. Nagyon jó, praktikus dolog . Nem fog benne lógni a pici akkor se ha bealszik ( nálunk ez a start után kb 2 percel rendszeresen bekövetkezik) A pici nálunk már automatikusan tartja a kezecskéit amikor rakjuk be  a pajzsot. Kényelmes és biztonságos. Ez a lényeg.
Az ülés alatt nekem is van védő cucli, nem is ott nyomja meg, hanem ahol az isofix csatlakozik a rendszerre.
Jó sima és nagy a Cybex alja. Szerintem nem nyomja meg anélkül se. Max a fejtámlát kell egy picit fenntebb venni és akkor nagyon szuperül felfekszik a háttámlához is nem csak az ülőlap fogja.
Hová mentek síelni? Mi most jöttünk haza, úgy lepattintottuk a gyerekeket anyáméknak mint a sicc   nyes
Villach és Salzburg közti pályákra szoktunk menni (kedv és pálya állapot alapon) Mondjuk van kedvecem Turacher Höhe ami szerintem festői és egy olyan öreguraras sielőnek mint én tökéletes. Ismerős helyre megyünk baráti családdal, nem is kérdés hoyg jön-e a pici. Felváltva vigyázunk rá ( ami néha nem is árt mert néha nagyon kemény az a hó  nyes
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #13932 Dátum: 2013.02.18 hétfő, 23:23:46 »

Ne idegenkedj a pajzstól. Nagyon jó, praktikus dolog . Nem fog benne lógni a pici akkor se ha bealszik ( nálunk ez a start után kb 2 percel rendszeresen bekövetkezik) A pici nálunk már automatikusan tartja a kezecskéit amikor rakjuk be  a pajzsot. Kényelmes és biztonságos. Ez a lényeg.Jó sima és nagy a Cybex alja. Szerintem nem nyomja meg anélkül se. Max a fejtámlát kell egy picit fenntebb venni és akkor nagyon szuperül felfekszik a háttámlához is nem csak az ülőlap fogja.Villach és Salzburg közti pályákra szoktunk menni (kedv és pálya állapot alapon) Mondjuk van kedvecem Turacher Höhe ami szerintem festői és egy olyan öreguraras sielőnek mint én tökéletes. Ismerős helyre megyünk baráti családdal, nem is kérdés hoyg jön-e a pici. Felváltva vigyázunk rá ( ami néha nem is árt mert néha nagyon kemény az a hó  nyes

Na jó, meggyőztél, leredukálom akkor egyre a két lehetőséget, aztán majd kiderül Smiley

De jó nektek, tuti jó lesz!
Saalbachban voltunk, rohadt jó volt. Március 15.-én viszont már komplett family síelés lesz gyerekestől, nagyszülőstől, stb, ha minden jól megy Obertauernbe.
Szóval ott már le is lesz tesztelve az ülés.
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13933 Dátum: 2013.02.19 kedd, 05:55:45 »

Na jó, meggyőztél, leredukálom akkor egyre a két lehetőséget, aztán majd kiderül Smiley

De jó nektek, tuti jó lesz!
Saalbachban voltunk, rohadt jó volt. Március 15.-én viszont már komplett family síelés lesz gyerekestől, nagyszülőstől, stb, ha minden jól megy Obertauernbe.
Szóval ott már le is lesz tesztelve az ülés.
2 hét múlva Winklemoos/steinplatte  integet2
érdemes megnézni...
Naplózva
pepe74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



E-mail
« Új hozzászólás #13934 Dátum: 2013.02.19 kedd, 19:26:15 »

Sziasztok a segitségetekre lenne a szükségem 7 hónapja vettem egy 2008-as 1.8TDCI-s mondit van benne egy 5 colos nem érintő képernyős GPS az aprobléma vele hogy városból városba OK de már utcanév vagy ház szám nem be irható mit lehetne vele kezdeni?  http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/v/558073_485712998161630_109798775_n.jpg?oh=a2a6b15579aa9249b783946d737b54cb&oe=5125762B&__gda__=1361465370_5ac65fa2417897ca70f66291b2bdecf1 segitségeteket előre is köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.19 kedd, 19:40:21 írta pepe74 » Naplózva

2008 MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 COLL-os Y Borbet alufelni (korábbi Fordok Sierra 1.8b,Sierra2.0b,Scorpio 2.5tdi)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #13935 Dátum: 2013.02.19 kedd, 19:33:12 »

Sziasztok a segitségetekre lenne a szükségem 7 hónapja vettem egy 2008-as 1.8TDCI-s mondit van benne egy 5 colos nem érintő képernyős GPS az aprobléma vele hogy városból városba OK de már utcanév vagy ház szám nem be irható mit lehetne vele kezdeni?  http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/v/558073_485712998161630_109798775_n.jpg?oh=a2a6b15579aa9249b783946d737b54cb&oe=5125762B&__gda__=1361465370_5ac65fa2417897ca70f66291b2bdecf1
Gyere át a gps topicba...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
gabor-82
Vendég
« Új hozzászólás #13936 Dátum: 2013.02.19 kedd, 20:36:38 »

Nekem (is) csak német van, mit szeretnél tudni?
Szia. Konkrétan mindent. Az a helyzet, hogy nemrégen lefoglalóztam egy Német eredetű mondeót, és nincs hozzá használati útmutató. A Kocsi még nincs nálam, és nem tudom mennyire bonyolult a fejegység kezelése( pl: telefon csatolása ).  Az autó kézikönyvét sikerült letölteni az oldalról, de erről a típusú fejegységről nincs semmi a neten, főleg magyarul. Már úgy vagyok, hogy bármilyen nyelvű jó lenne, a google talán lefordítja  Grin.
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #13937 Dátum: 2013.02.19 kedd, 20:40:16 »

Sziasztok a segitségetekre lenne a szükségem 7 hónapja vettem egy 2008-as 1.8TDCI-s mondit van benne egy 5 colos nem érintő képernyős GPS az aprobléma vele hogy városból városba OK de már utcanév vagy ház szám nem be irható mit lehetne vele kezdeni?  http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/v/558073_485712998161630_109798775_n.jpg?oh=a2a6b15579aa9249b783946d737b54cb&oe=5125762B&__gda__=1361465370_5ac65fa2417897ca70f66291b2bdecf1 segitségeteket előre is köszönöm!
Üdv a club-ban!  smile
Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, mert az enyémben nincs ilyen.  szomoru1

De érdekelne, hogy a 7 hónapban ilyen tapasztalataid voltak az autóddal kapcsolatban, ugyanis mi erősítjük a sokat szidott 1.8-as tábort!  eplus2

Voltak gondok eddig az autóval, v minden sima???
Sok sikert az autóhoz!!!  Wink
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #13938 Dátum: 2013.02.19 kedd, 20:45:12 »

Szia. Konkrétan mindent. Az a helyzet, hogy nemrégen lefoglalóztam egy Német eredetű mondeót, és nincs hozzá használati útmutató. A Kocsi még nincs nálam, és nem tudom mennyire bonyolult a fejegység kezelése( pl: telefon csatolása ).  Az autó kézikönyvét sikerült letölteni az oldalról, de erről a típusú fejegységről nincs semmi a neten, főleg magyarul. Már úgy vagyok, hogy bármilyen nyelvű jó lenne, a google talán lefordítja  Grin.
pü ment.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
wiggen
Vendég
« Új hozzászólás #13939 Dátum: 2013.02.19 kedd, 21:30:32 »

Szia. Konkrétan mindent. Az a helyzet, hogy nemrégen lefoglalóztam egy Német eredetű mondeót, és nincs hozzá használati útmutató. A Kocsi még nincs nálam, és nem tudom mennyire bonyolult a fejegység kezelése( pl: telefon csatolása ).  Az autó kézikönyvét sikerült letölteni az oldalról, de erről a típusú fejegységről nincs semmi a neten, főleg magyarul. Már úgy vagyok, hogy bármilyen nyelvű jó lenne, a google talán lefordítja  Grin.

Ha egy okostelefont tudsz kezelni, akkor ezzel is megbirkózol egy kis angolnyelvtudás birtokában Wink
Naplózva
pepe74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



E-mail
« Új hozzászólás #13940 Dátum: 2013.02.19 kedd, 22:29:34 »

Én 100% os ann meg vagyok az 1.8 as  mondeomal elégedve ez már a 10-ik autóm volt 2 Sierra az utolsó egy béka volt de ez söpri az összest a telefon beállitás tök egyszerű sima blutut a navigácion kivül minden OK!!!Csak a navival kellene valamit kezdeni mert ha valaminek működni kell az működjön nem!!! most úgy érzem jó helyenn jó emberek közt érdeklődöm!
Naplózva

2008 MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 COLL-os Y Borbet alufelni (korábbi Fordok Sierra 1.8b,Sierra2.0b,Scorpio 2.5tdi)
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13941 Dátum: 2013.02.19 kedd, 22:36:04 »

Én 100% os ann meg vagyok az 1.8 as  mondeomal elégedve ez már a 10-ik autóm volt 2 Sierra az utolsó egy béka volt de ez söpri az összest a telefon beállitás tök egyszerű sima blutut a navigácion kivül minden OK!!!Csak a navival kellene valamit kezdeni mert ha valaminek működni kell az működjön nem!!! most úgy érzem jó helyenn jó emberek közt érdeklődöm!
igyekszünk segíteni csak néha tegyél bele egy vesszőt abba, amit írsz.  Wink
jó kis autó ez, most hasonlították össze peugeot 407 és superB ellen, használtan. jót kapott az ítészektől

minden autóval van gond, amit a fordos szerelőm mondott, hogy ha az ember nem tuningolja, és figyel a kötelező cserékre (szíjak, kuplung, fékek, folyadékok) nem hordóból tankol, pihenteti a turbót, akkor akár 4-500e km gondmentes lehet
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #13942 Dátum: 2013.02.19 kedd, 23:11:50 »

Pihenteti a turbot. Ez jooo
 no és azt hogy kell? 
Nem megyek 1800as furdulat fole?
De szeretnem igy hasznalni az autot  Smiley
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13943 Dátum: 2013.02.19 kedd, 23:37:16 »

Pihenteti a turbot. Ez jooo
 no és azt hogy kell? 
Nem megyek 1800as furdulat fole?
De szeretnem igy hasznalni az autot  Smiley
Szerintem úgy értette, hogy ha meghajtod, akkor nem állítod le rögtön, csak néhány perc múlva.  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #13944 Dátum: 2013.02.19 kedd, 23:43:27 »

Szerintem úgy értette, hogy ha meghajtod, akkor nem állítod le rögtön, csak néhány perc múlva.  Wink
ennyi, fél perc, télen talán ha van mód kicsit több. nekem elég amíg befarolok a kertbe...
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #13945 Dátum: 2013.02.20 szerda, 05:33:20 »

Én 100% os ann meg vagyok az 1.8 as  mondeomal elégedve ez már a 10-ik autóm volt 2 Sierra az utolsó egy béka volt de ez söpri az összest a telefon beállitás tök egyszerű sima blutut a navigácion kivül minden OK!!!Csak a navival kellene valamit kezdeni mert ha valaminek működni kell az működjön nem!!! most úgy érzem jó helyenn jó emberek közt érdeklődöm!
Akkor jó!  eljen

Itt kapsz segítséget meg tippeket is, ha fórumozó maradsz hosszú távon!  wave
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
pepe74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



E-mail
« Új hozzászólás #13946 Dátum: 2013.02.20 szerda, 08:23:45 »

A biztonsági öv jelző hangját már sikerült ki kapcsolnom , :köszi a tippet worship
Naplózva

2008 MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 COLL-os Y Borbet alufelni (korábbi Fordok Sierra 1.8b,Sierra2.0b,Scorpio 2.5tdi)
husi1986
Vendég
« Új hozzászólás #13947 Dátum: 2013.02.20 szerda, 08:27:23 »

A biztonsági öv jelző hangját már sikerült ki kapcsolnom , :köszi a tippet worship

Milyen cheat-el kapcsoltad ki? Mert én a 9x be-ki az övet stb. témát probáltam de nekem nem vállt be...
Naplózva
Horry
Vendég
« Új hozzászólás #13948 Dátum: 2013.02.20 szerda, 10:05:53 »

Szevasztok.

Bővült a  Ford  családunk egy 2007 smax-al, a kérdésem ezt a modellt is lehet programozni szoftver nélkül.

Gondolok itt az ajtó  bezárása x kilométer után, biztonsági öv jelzőhang kikapcsolása, ablak felhúzása egy nyomásra, stb.

Ha tud valaki infót várom a válaszát.

Köszi
Naplózva
pepe74
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



E-mail
« Új hozzászólás #13949 Dátum: 2013.02.20 szerda, 11:33:16 »

husi1986 nak Be ülsz a kocsiba,távkapcsolóval ajtókat be zárod,kulcsot elforditod ll-be el alszanak az égők 1 perced van rá hogy 9xbe-kikapcsold az öved aztán 3xki villan az öv jelzése és kész taps ugyan ez a művelet a vissza kapcsoláshoz taps
Naplózva

2008 MK4 1.8 TDCi Ghia X fekete metál 20 COLL-os Y Borbet alufelni (korábbi Fordok Sierra 1.8b,Sierra2.0b,Scorpio 2.5tdi)
Oldalak: 1 ... 272 273 274 275 276 277 278 [279] 280 281 282 283 284 285 286 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.105 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.