Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.29 szerda, 13:09:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 555 556 557 558 559 560 561 [562] 563 564 565 566 567 568 569 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11029091 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28050 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 12:34:37 »



Ha nem adja akkor odamész és leolvasod magad (vezető oldalon a szélvédő alján, kívülről jól látható helyen van).  vigyor3

Jogos. eljen
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #28051 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 12:47:27 »

Jogos. eljen


Ott a helyszínen be is tudod pötyögni etisbe és láthatod a pontos felszereltséget, milyen piacra készült......
https://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do;jsessionid=717F91C383804FFF9C4FC78F766B4282.eccvas502
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28052 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 12:51:10 »



Ott a helyszínen be is tudod pötyögni etisbe és láthatod a pontos felszereltséget, milyen piacra készült......
https://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do;jsessionid=717F91C383804FFF9C4FC78F766B4282.eccvas502

Köszi. Gondolom ha nem HU, akkor import a kocsi.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28053 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 15:08:59 »

Rengeteg oka lehet, hogy új rendszámot kapott...

erre utalok én is
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #28054 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 15:17:25 »

Köszi. Gondolom ha nem HU, akkor import a kocsi.

ami nem feltétlenül gond
Naplózva
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28055 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 17:01:39 »

ami nem feltétlenül gond

Persze, csak az előélet lekövetése miatt...
Naplózva
dzsotty78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


E-mail
« Új hozzászólás #28056 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 17:37:40 »


Az MKIV-es sebességváltó felső gumirozott része nagyon kopik, pedig még csak 4 éves, azt ki tudom cserélni vagy rendeljek rá valami fedőt?
Hol tudnék utánanézni?

Köszi
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28057 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 18:10:14 »

Az MKIV-es sebességváltó felső gumirozott része nagyon kopik, pedig még csak 4 éves, azt ki tudom cserélni vagy rendeljek rá valami fedőt?
Hol tudnék utánanézni?

Köszi

A váltógombról beszélsz?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28058 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 19:08:25 »

Gyári MK4 fl tolatókameráról szeretnék fotót látni még. nagytomiét már láttam (kombiban). 5 ajtós kivitel is érdekelne.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #28059 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 19:26:05 »

Gyári MK4 fl tolatókameráról szeretnék fotót látni még. nagytomiét már láttam (kombiban). 5 ajtós kivitel is érdekelne.


valahogy igy nez ki  eplus2

Naplózva

blah blah blah
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #28060 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 20:50:29 »

valahogy igy nez ki  eplus2



 wow1 nyes
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28061 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 21:14:24 »

Meg sem kérdeztem az egyik legalapabb dolgot: hogy nincs-e valakinek eladó kombi mk4-es 2.0 mondeója a fórumon (vagy ismerősei között)? Smiley
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28062 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 21:23:41 »

Meg sem kérdeztem az egyik legalapabb dolgot: hogy nincs-e valakinek eladó kombi mk4-es 2.0 mondeója a fórumon (vagy ismerősei között)? Smiley

Az 5ajtósba ugyanannyit tudsz pakolni, s az sokkal csinosabb.  Wink Szekrényszállítás miatt meg inkább rakj fel egy vonóhorgot, s 2000ért van futó 1 napra.
BaloghTomi 5ajtós 2.0TDCije eladó lesz nemsokára, van rajta középen-hátul JB optika is. Hosszútávfutó kocsi volt. Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28063 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 21:43:57 »

Az 5ajtósba ugyanannyit tudsz pakolni, s az sokkal csinosabb.  Wink Szekrényszállítás miatt meg inkább rakj fel egy vonóhorgot, s 2000ért van futó 1 napra.
BaloghTomi 5ajtós 2.0TDCije eladó lesz nemsokára, van rajta középen-hátul JB optika is. Hosszútávfutó kocsi volt. Wink

Az, hogy ugyan annyit tudok pakolni bele gondolom nem egészen igaz. Smiley Két gyereknek kellenek a cuccok, 2 babakocsi, játékok stb. Pakolni is könnyebb bele, ami meg az asszonynak szempont. De minden jó vételt meghallgatok. Smiley
Naplózva
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #28064 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 21:48:55 »

Az 5ajtósba ugyanannyit tudsz pakolni, s az sokkal csinosabb.  Wink Szekrényszállítás miatt meg inkább rakj fel egy vonóhorgot, s 2000ért van futó 1 napra.
BaloghTomi 5ajtós 2.0TDCije eladó lesz nemsokára, van rajta középen-hátul JB optika is. Hosszútávfutó kocsi volt. Wink

Ez nagyon szubjektív, nekem pl az 5 ajtós egyáltalán nem jön be, a kombi viszont már igen. Elég nagy az eltérés kinézetben a kettő között nem úgy mint pl egy bmw-nél.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
SzaLev
Vendég
« Új hozzászólás #28065 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 22:06:49 »

Alvazszam alapjan le tudod ellenoriztetni, egy jo szaki meg feltarja a jelenlegi allapotat, mert ugye hasznalt autot alapot alapjan veszunk  wave A tobbi csak bullshit.

Ha hazai, lekövethető szervizmúltú gépet veszek, akkor is mind1 a km?
Mert mostanság pont azon gondolkodtam, hogyha egy 3-4 éves 100 km körüli példányt ki tudok fogni, akkor az általam tervezett használat (4-5 év <100ekm) gyakorlatilag olaj/fék cserékkel megúszom az autózást.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28066 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 22:26:04 »

Az, hogy ugyan annyit tudok pakolni bele gondolom nem egészen igaz. Smiley Két gyereknek kellenek a cuccok, 2 babakocsi, játékok stb. Pakolni is könnyebb bele, ami meg az asszonynak szempont. De minden jó vételt meghallgatok. Smiley

Azért nézz meg egy 5 ajtóst is.
Mi vígan elvoltunk az 5ajtóssal, pedig nálunk a kiscsajok között 17 hónap van, szóval játszott a testvérbabakocsi is, stb.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28067 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 22:31:40 »

Azért nézz meg egy 5 ajtóst is.
Mi vígan elvoltunk az 5ajtóssal, pedig nálunk a kiscsajok között 17 hónap van, szóval játszott a testvérbabakocsi is, stb.

Jó barátomnak 2.0 benzines 200 lovas automata verziója van (kb 4 éves), majd meglesem, eddig sosem néztem a csomagtartóját.Smiley
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28068 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 22:51:13 »

Jó barátomnak 2.0 benzines 200 lovas automata verziója van (kb 4 éves), majd meglesem, eddig sosem néztem a csomagtartóját.Smiley

Ha vmi nagyon nem fért be, kiakasztottam a kalaptartó végét, s akkor már befért. Ez a 6 év alatt kb 2x fordult elő.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28069 Dátum: 2015.09.27 vasárnap, 22:54:45 »

Pocsolyalámpa

Amikor eladtam az előző Mondit, az összes ledes izzót benne hagytam. Igazából lusta voltam kiszedni, meg gondoltam, hogy biztosan vannak már jobb izzók is azóta (2009).
Az előbb kimentem megnézni a tükörben lévő pocsolyalámpát, hogy bele tudok-e tenni egy 9ledes izzót (azom maradt 1).
Befordítottam teljesen a tükörlapot, bekukkantottam kívülről, csak pislogtam, hogy nincs meg az a fül a lámpatest belső részén, amit be kellene egy csavarhúzóval nyomni ahhoz, hogy ez a lámpácska lefelé kiforduljon. Namondom' biztos a másik oldalon lesz, kifordítottam a tükörlapot, s benéztem, hát biz, ott van a benyomós fülecske, ami már nem fém, mint az előző fl előttinél volt, hanem műa. NA akkor itt kell benyomni, ehhez persze le kell engedni az ablakot, mert egy hosszabb csavarhúzóval már nem férni oda. Benyomtam, ez az oldala kezdett is kifelé billenni lefelé nyomásra, de a másik oldalon (külső rész) ahol a 2 pici beakadó fül van, csak nem akart jönni lefelé. Gondoltam, hogy szorul, kicsit jobban meghúztam, erre kijött.
NA ekkor láttam, hogy itt a 2 pici beakadó fül mellett, van még egy 3. is feljebb, amin van egy furat, s a lámpaházhoz ezzel oda van csavarozva még pluszban. Benéztem megint a tükör külső oldaláról, s látszik, hogy egy ráadásul torx csavar még pluszban fogta. Persze én ennek a 3. fülnek a végén lévő furatot kiszakítottam. :Csókoltatás-1
Sebaj.
Próbálgattam az izzót. Hát el kell mondjam, hogy ebben a lámpában már kisebb a hely, egy 9 ledes izzó már ferdén megy csak bele. :Csókoltatás-2
Amikor végeztem a próbával, próbáltam visszarakni a lámpát, de ez miatt a 3. fül miatt, meg a bent lévő csavar miatt is, logikusan nem ment. 0.00528 másodperc alatt vágtam le a phicsába ezt a fület a lámpáról.
Így már szépen a helyére ment.
Megnéztem most a manuálokat, még a fészliftes több különböző időpontokban kiadott manuáljai is azt írják, hogy úgy kell kiszedni, mint a fl előttinél: a tükör külső része felől benyúlni, pöcök megnyom, lámpa kijön.
Néztem, ezt normálisan csak úgy lehet kiszedni, hogy tükörlap le (jó eséllyel törik... egy holttérfigyelős kivitel ráadásul nem is olcsó), aztán még bent a tükörben a lámpából a fényforrás a foglalattal együtt kihúz (azt néztem, hogy sztem nincs is elég hely ott ennek, egy sima w5w talán kijön, de egy hosszabb ledessel már szívás van, s ha kint a fényforrás, akkor lehet csak hozzáférni ehhez a csavarhoz. (mert a fényforrás foglalata pont a csavar előtt van egyébként)
Mi a f***nak bonyolították ezt így meg, nem is értem. S ezért valakik fizetést kaptak...
Fogok szerezni 2 fl előtti lámpát, s azt rakom majd bele.
Majd egy minin megnézem, hogy csereszabatos-e. A vezeték talán enged annyit...








Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
atti73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



E-mail
« Új hozzászólás #28070 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 03:25:08 »

Sziasztok!  Bár típustól független a kérdésem, tudtok esetleg Budaörs környékén ügyes fényezőt? 95%-ban polírozást szeretnék, apró javításokkal.  Köszi!
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28071 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 06:48:20 »

Sziasztok!  Bár típustól független a kérdésem, tudtok esetleg Budaörs környékén ügyes fényezőt? 95%-ban polírozást szeretnék, apró javításokkal.  Köszi!

Kérdés mekkora a sugár. Dentcraft -ot keresd meg.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #28072 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 09:28:40 »

Pocsolyalámpa

Amikor eladtam az előző Mondit, az összes ledes izzót benne hagytam. Igazából lusta voltam kiszedni, meg gondoltam, hogy biztosan vannak már jobb izzók is azóta (2009).
Az előbb kimentem megnézni a tükörben lévő pocsolyalámpát, hogy bele tudok-e tenni egy 9ledes izzót (azom maradt 1).
Befordítottam teljesen a tükörlapot, bekukkantottam kívülről, csak pislogtam, hogy nincs meg az a fül a lámpatest belső részén, amit be kellene egy csavarhúzóval nyomni ahhoz, hogy ez a lámpácska lefelé kiforduljon. Namondom' biztos a másik oldalon lesz, kifordítottam a tükörlapot, s benéztem, hát biz, ott van a benyomós fülecske, ami már nem fém, mint az előző fl előttinél volt, hanem műa. NA akkor itt kell benyomni, ehhez persze le kell engedni az ablakot, mert egy hosszabb csavarhúzóval már nem férni oda. Benyomtam, ez az oldala kezdett is kifelé billenni lefelé nyomásra, de a másik oldalon (külső rész) ahol a 2 pici beakadó fül van, csak nem akart jönni lefelé. Gondoltam, hogy szorul, kicsit jobban meghúztam, erre kijött.
NA ekkor láttam, hogy itt a 2 pici beakadó fül mellett, van még egy 3. is feljebb, amin van egy furat, s a lámpaházhoz ezzel oda van csavarozva még pluszban. Benéztem megint a tükör külső oldaláról, s látszik, hogy egy ráadásul torx csavar még pluszban fogta. Persze én ennek a 3. fülnek a végén lévő furatot kiszakítottam. :Csókoltatás-1
Sebaj.
Próbálgattam az izzót. Hát el kell mondjam, hogy ebben a lámpában már kisebb a hely, egy 9 ledes izzó már ferdén megy csak bele. :Csókoltatás-2
Amikor végeztem a próbával, próbáltam visszarakni a lámpát, de ez miatt a 3. fül miatt, meg a bent lévő csavar miatt is, logikusan nem ment. 0.00528 másodperc alatt vágtam le a phicsába ezt a fület a lámpáról.
Így már szépen a helyére ment.
Megnéztem most a manuálokat, még a fészliftes több különböző időpontokban kiadott manuáljai is azt írják, hogy úgy kell kiszedni, mint a fl előttinél: a tükör külső része felől benyúlni, pöcök megnyom, lámpa kijön.
Néztem, ezt normálisan csak úgy lehet kiszedni, hogy tükörlap le (jó eséllyel törik... egy holttérfigyelős kivitel ráadásul nem is olcsó), aztán még bent a tükörben a lámpából a fényforrás a foglalattal együtt kihúz (azt néztem, hogy sztem nincs is elég hely ott ennek, egy sima w5w talán kijön, de egy hosszabb ledessel már szívás van, s ha kint a fényforrás, akkor lehet csak hozzáférni ehhez a csavarhoz. (mert a fényforrás foglalata pont a csavar előtt van egyébként)
Mi a f***nak bonyolították ezt így meg, nem is értem. S ezért valakik fizetést kaptak...
Fogok szerezni 2 fl előtti lámpát, s azt rakom majd bele.
Majd egy minin megnézem, hogy csereszabatos-e. A vezeték talán enged annyit...


Tegnap délután jártam így. Gondoltam végre kicserélem ledesre az égőket. Nekem is sikerült kiszakítani a furatokat. De úgy néz ki, hogy ott marad a helyén rendesen.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #28073 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 10:35:52 »

Hát, nem egy részén látom a FL Mondeonak, hogy a "gazdaságosságot" már előnyben részesítették. A gond, hogy sajnos a gyártói oldalról Sad BMW-nél ez 1995-ben volt látható, amikor az utolsó szériás E34-eket gyárották, semmi nem volt kikábelezve, míg egy 90's eleji példányon egy tempomat vagy ülésfűtés plug and play ment...

A lednek egyébként előnye, hogy jobban világít és kevesebbet fogyaszt? Mármint a pocsolyalámpát illetően.

Pocsolyalámpa

Amikor eladtam az előző Mondit, az összes ledes izzót benne hagytam. Igazából lusta voltam kiszedni, meg gondoltam, hogy biztosan vannak már jobb izzók is azóta (2009).
Az előbb kimentem megnézni a tükörben lévő pocsolyalámpát, hogy bele tudok-e tenni egy 9ledes izzót (azom maradt 1).
Befordítottam teljesen a tükörlapot, bekukkantottam kívülről, csak pislogtam, hogy nincs meg az a fül a lámpatest belső részén, amit be kellene egy csavarhúzóval nyomni ahhoz, hogy ez a lámpácska lefelé kiforduljon. Namondom' biztos a másik oldalon lesz, kifordítottam a tükörlapot, s benéztem, hát biz, ott van a benyomós fülecske, ami már nem fém, mint az előző fl előttinél volt, hanem műa. NA akkor itt kell benyomni, ehhez persze le kell engedni az ablakot, mert egy hosszabb csavarhúzóval már nem férni oda. Benyomtam, ez az oldala kezdett is kifelé billenni lefelé nyomásra, de a másik oldalon (külső rész) ahol a 2 pici beakadó fül van, csak nem akart jönni lefelé. Gondoltam, hogy szorul, kicsit jobban meghúztam, erre kijött.
NA ekkor láttam, hogy itt a 2 pici beakadó fül mellett, van még egy 3. is feljebb, amin van egy furat, s a lámpaházhoz ezzel oda van csavarozva még pluszban. Benéztem megint a tükör külső oldaláról, s látszik, hogy egy ráadásul torx csavar még pluszban fogta. Persze én ennek a 3. fülnek a végén lévő furatot kiszakítottam. :Csókoltatás-1
Sebaj.
Próbálgattam az izzót. Hát el kell mondjam, hogy ebben a lámpában már kisebb a hely, egy 9 ledes izzó már ferdén megy csak bele. :Csókoltatás-2
Amikor végeztem a próbával, próbáltam visszarakni a lámpát, de ez miatt a 3. fül miatt, meg a bent lévő csavar miatt is, logikusan nem ment. 0.00528 másodperc alatt vágtam le a phicsába ezt a fület a lámpáról.
Így már szépen a helyére ment.
Megnéztem most a manuálokat, még a fészliftes több különböző időpontokban kiadott manuáljai is azt írják, hogy úgy kell kiszedni, mint a fl előttinél: a tükör külső része felől benyúlni, pöcök megnyom, lámpa kijön.
Néztem, ezt normálisan csak úgy lehet kiszedni, hogy tükörlap le (jó eséllyel törik... egy holttérfigyelős kivitel ráadásul nem is olcsó), aztán még bent a tükörben a lámpából a fényforrás a foglalattal együtt kihúz (azt néztem, hogy sztem nincs is elég hely ott ennek, egy sima w5w talán kijön, de egy hosszabb ledessel már szívás van, s ha kint a fényforrás, akkor lehet csak hozzáférni ehhez a csavarhoz. (mert a fényforrás foglalata pont a csavar előtt van egyébként)
Mi a f***nak bonyolították ezt így meg, nem is értem. S ezért valakik fizetést kaptak...
Fogok szerezni 2 fl előtti lámpát, s azt rakom majd bele.
Majd egy minin megnézem, hogy csereszabatos-e. A vezeték talán enged annyit...









Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #28074 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 11:31:25 »

Hát, nem egy részén látom a FL Mondeonak, hogy a "gazdaságosságot" már előnyben részesítették. A gond, hogy sajnos a gyártói oldalról Sad BMW-nél ez 1995-ben volt látható, amikor az utolsó szériás E34-eket gyárották, semmi nem volt kikábelezve, míg egy 90's eleji példányon egy tempomat vagy ülésfűtés plug and play ment...

A lednek egyébként előnye, hogy jobban világít és kevesebbet fogyaszt? Mármint a pocsolyalámpát illetően.

Nekem a színe miatt nem tetszik a sima égő. Nagyon elüt a többitől.
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #28075 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 12:17:27 »

Nekem a színe miatt nem tetszik a sima égő. Nagyon elüt a többitől.

Na meg jobban is világít. Én is kicseréltem már mindenhol, de vigyázni is kell velük ha canbus verziót vesz az ember, akkor szét tud égni, sajnos nekem szét is égett egy a mennyezeten a bekapcsolhatónál véletlen úgy maradt egy és szét égett jó büdös égett műanyag szag lett tőle pár hétig. Azóta már cseréltem jó párat canbus nélkülire.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #28076 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 12:34:18 »

Pocsolyalámpa



Múlttor a szalonban kerülgettem az értékesítővel egy új s-maxot. Ment a vakítás a nagy led technológiáról... Kapcsolgatták a fényszórót, meg állítgatták bent a fény színét, meg hogy így jó, úgy jó, falon néztük mikor rávilágítottak egy elemlámpával, hogy állítja automatikusan a fény irányát...

Ki-be csukogattuk az ajtót, amikor figyelmes lettem egy darab sárga fényre... Na mondom ez mi?Huh??? Hát a kilépőfénybe sajnálták a led technológiát... oda ment a w5w izzó...  Cheesy falbav
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #28077 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 12:35:57 »

canbus ..... canbus nélkül  zavart2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #28078 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 12:37:31 »

canbus ..... canbus nélkül  zavart2

canbus=ellenállás...

 nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #28079 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 12:38:21 »

Múlttor a szalonban kerülgettem az értékesítővel egy új s-maxot. Ment a vakítás a nagy led technológiáról... Kapcsolgatták a fényszórót, meg állítgatták bent a fény színét, meg hogy így jó, úgy jó, falon néztük mikor rávilágítottak egy elemlámpával, hogy állítja automatikusan a fény irányát...

Ki-be csukogattuk az ajtót, amikor figyelmes lettem egy darab sárga fényre... Na mondom ez mi?Huh??? Hát a kilépőfénybe sajnálták a led technológiát... oda ment a w5w izzó...  Cheesy falbav

Sárga W5W volt a kilépőfénynél? Az tényleg gáz.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #28080 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 12:38:56 »

canbus=ellenállás...

 nyes

Nagyon nem jó az egyenleted.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #28081 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 12:39:30 »

Sárga W5W volt a kilépőfénynél? Az tényleg gáz.....

Ráadásul egy kerek lámpa van ott, egy megsárgultnak kinéző búrával...

Szögletes autóba kell a kerek alsó lámpa...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28082 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 12:40:29 »

Az 5ajtósba ugyanannyit tudsz pakolni, s az sokkal csinosabb.  Wink Szekrényszállítás miatt meg inkább rakj fel egy vonóhorgot, s 2000ért van futó 1 napra.
BaloghTomi 5ajtós 2.0TDCije eladó lesz nemsokára, van rajta középen-hátul JB optika is. Hosszútávfutó kocsi volt. Wink

BaloghTomi fórumtárs pontos nickjét meg tudod mondani? Így, ezen név alatt nem találtam. Kikerdezem a kocsijáról. Smiley
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #28083 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 12:48:54 »

BaloghTomi fórumtárs pontos nickjét meg tudod mondani? Így, ezen név alatt nem találtam. Kikerdezem a kocsijáról. Smiley

Bigdick... Ha így nem hallottál róla, akkor BT...  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #28084 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 13:11:52 »

Sárga W5W volt a kilépőfénynél? Az tényleg gáz.....
Szerintem az indexet találta meg  eplus2
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
papabahama
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új hozzászólás #28085 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 13:49:17 »

Van-e valakinek ELM327 v.1.5 USB-s ELADÓ (vagy GYMS megyében kölcsön) kábele hibakódolvasáshoz, törléshez? Kellene nekem egy olyan, amit felismer a FORSCAN, mert az én bluetooth-os kütyümmel nem óhajt csatlakozni, és regent szeretnék csinálni. Köszi... worship
Naplózva

Mondeo Titanium-S 2.2L Duratorq DOHC CR DI (200PS), 6-sebességes automata AWF21 FWD váltó - 170.000 km
atti73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 34



E-mail
« Új hozzászólás #28086 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 15:37:30 »

Kérdés mekkora a sugár. Dentcraft -ot keresd meg.


Köszi!
Naplózva
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28087 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 15:47:03 »

Ma felhívtam a fehérvári Mondeot, akkor vitték el, és már fent is van, kereskedésben, 200e-rel drágábbért: https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium-x_navi-ulesfutes-bor-tetoablak-9399638
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #28088 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 15:50:47 »

Szerintem az indexet találta meg  eplus2
laugh
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #28089 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 16:15:26 »

Arról volt szó, hogy a szakmai topikokban hanyagoljuk ezeket a dolgokat. Este kigyalulom a nem ideillő dolgokat. Az off részben mehet a marhulás, a szakmai részt meg próbáljuk meg apránként mentesíteni az ilyenektől. Köszi!  worship
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #28090 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 17:47:22 »

Ma felhívtam a fehérvári Mondeot, akkor vitték el, és már fent is van, kereskedésben, 200e-rel drágábbért: https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium-x_navi-ulesfutes-bor-tetoablak-9399638


A km is megváltozott?
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28091 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 17:59:28 »



A km is megváltozott?

Az maradt.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28092 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 18:35:06 »

Hát, nem egy részén látom a FL Mondeonak, hogy a "gazdaságosságot" már előnyben részesítették. A gond, hogy sajnos a gyártói oldalról Sad BMW-nél ez 1995-ben volt látható, amikor az utolsó szériás E34-eket gyárották, semmi nem volt kikábelezve, míg egy 90's eleji példányon egy tempomat vagy ülésfűtés plug and play ment...

A lednek egyébként előnye, hogy jobban világít és kevesebbet fogyaszt? Mármint a pocsolyalámpát illetően.


Jobban világít, de inkább nem sárga.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28093 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 18:38:05 »

Arról volt szó, hogy a szakmai topikokban hanyagoljuk ezeket a dolgokat. Este kigyalulom a nem ideillő dolgokat. Az off részben mehet a marhulás, a szakmai részt meg próbáljuk meg apránként mentesíteni az ilyenektől. Köszi!  worship

Legyen már kuka gomb. S 10 után off vagy kuka lesz. Az enyém érjen 4-et. Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzaLev
Vendég
« Új hozzászólás #28094 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 20:26:44 »

Ma felhívtam a fehérvári Mondeot, akkor vitték el, és már fent is van, kereskedésben, 200e-rel drágábbért: https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium-x_navi-ulesfutes-bor-tetoablak-9399638

Érdekes három éve nézegettem autót az asszonynak ugyanez volt a szitu. Volt egy jó vételnek tűnő darab, mire elmentem márkakereskedésbe lekérdezni a szerviz múltat addigra máshol árulták.
Szerintem ha tetszik a gép menj oda és úgy alkudj az árból, mintha az eredeti lenne...
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28095 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 21:26:16 »

Ma felhívtam a fehérvári Mondeot, akkor vitték el, és már fent is van, kereskedésben, 200e-rel drágábbért: https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium-x_navi-ulesfutes-bor-tetoablak-9399638

Nekem a 7. érzékem (autókkal kapcsolatos dolgok) az évek folyamán azt tanította meg velem, hogy ha egy autó tetszett, de vmiért nagyon grízes volt, vagy lett, akkor inkább jobb hagyni, s nem szabad sajnálni, hogy elment. Ha jönni fog az igazi, akkor azzal 99-100%ban klappol majd minden, még ha nehezen is indulnak majd el a dolgok. Wink
Nézegess, keress. Állítsd be a hahu autóvadász funkcióját, nézegesd a mobile-t (van, hogy ottani kocsi is hirdetődik párhuzamosan itt), stb.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28096 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 21:28:50 »

Nekem a 7. érzékem (autókkal kapcsolatos dolgok) az évek folyamán azt tanította meg velem, hogy ha egy autó tetszett, de vmiért nagyon grízes volt, vagy lett, akkor inkább jobb hagyni, s nem szabad sajnálni, hogy elment. Ha jönni fog az igazi, akkor azzal 99-100%ban klappol majd minden, még ha nehezen is indulnak majd el a dolgok. Wink
Nézegess, keress. Állítsd be a hahu autóvadász funkcióját, nézegesd a mobile-t (van, hogy ottani kocsi is hirdetődik párhuzamosan itt), stb.


Ma állítottam be az autóvadászt. Wink Vagy beszélek egy nagyon jó barátommal, neki Pesten van kereskedése, hátha (van náluk egy Mondi, automata, de eléggé fapad sajna, ezért nem is jöhet szóba - pedig 2011-es és jó áron adná).
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #28097 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 21:37:26 »

Legyen már kuka gomb. S 10 után off vagy kuka lesz. Az enyém érjen 4-et. Wink
Van ilyen gomb: az adminok es a moderatorok tudjak megnyomni, es egybol 10-et er  hehe

Egyebkent biztosan van ilyen user scoring, vagy post scoring plugin smf-hez, csak ismerve az itteni allapotokat, boldog-boldogtalan kattintgatna mindenre, esz nelkul. Ugyhogy egyelore marad az, hogy ami ilyen tartalmu, es eszrevesszuk, az kuka.
Nem a hangulatot akarjuk letorni, plane nem en, mert en is benne vagyok a hulyulesben, nem is egyszer. Csak a szakmai reszt lenne jo aprankent kitisztitani, az off reszben meg lehet poenkodni tovabbra is.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #28098 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 21:45:06 »

Ma állítottam be az autóvadászt. Wink Vagy beszélek egy nagyon jó barátommal, neki Pesten van kereskedése, hátha (van náluk egy Mondi, automata, de eléggé fapad sajna, ezért nem is jöhet szóba - pedig 2011-es és jó áron adná).

Kompromisszumra használtnál csak 5-10%ban legyél kész.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tayrol
Vendég
« Új hozzászólás #28099 Dátum: 2015.09.28 hétfő, 21:50:46 »

Kompromisszumra használtnál csak 5-10%ban legyél kész.

A jelenlegi autóm navin kívül full extra, így az 5% is sok, nem nagyon vagyok kompromisszumra hajlandó. Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2015.09.29 kedd, 07:47:36 írta tayrol » Naplózva
Oldalak: 1 ... 555 556 557 558 559 560 561 [562] 563 564 565 566 567 568 569 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.074 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.