Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 17:48:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11297570 alkalommal)
0 Felhasználó és 71 vendég van a témában
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #9350 Dátum: 2012.04.01 vasárnap, 10:02:35 »

Helló!

Tegnap kitakarítottam a csomagteret, mert hála istennek összetört egy meggybefőtt Smiley, ugorhattam neki vizesporszívóval.
Na mindegy a lényeg,hogy mikor kiszedtem a tálcát ezt találtam alatta, valami "KV antenna" van ráírva Siemens gyártmány, ez micsoda?
http://www.kepfeltoltes.hu/view/120401/20120331098_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/120401/20120331099_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Gyári cucc, mert a bemarás helye is megvan a hungarocellben.
El volt szakadva a drótja, összeforrasztottam, de hiányát nem éreztem, szóval nem tudom,hogy mi célt szolgálhat.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #9351 Dátum: 2012.04.01 vasárnap, 10:36:28 »

Helló!

Tegnap kitakarítottam a csomagteret, mert hála istennek összetört egy meggybefőtt Smiley, ugorhattam neki vizesporszívóval.
Na mindegy a lényeg,hogy mikor kiszedtem a tálcát ezt találtam alatta, valami "KV antenna" van ráírva Siemens gyártmány, ez micsoda?
http://www.kepfeltoltes.hu/view/120401/20120331098_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/120401/20120331099_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Gyári cucc, mert a bemarás helye is megvan a hungarocellben.
El volt szakadva a drótja, összeforrasztottam, de hiányát nem éreztem, szóval nem tudom,hogy mi célt szolgálhat.


szia

az a key less vehicle antenna. vagyis a kulcs nelkuli kodul. en lehuznam ha nem kukcsneljuli az auto, mert akkor atvarialtak. ha kulcsnelkuli, akkor most jobb lesz az  erzekeles.

Udv
csaba
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #9352 Dátum: 2012.04.01 vasárnap, 11:45:06 »

Kulcsnélkülinek kulcsnélküli a rendszer, de én semmi negatívat nem vettem észre hogy nem volt a rendszerbe kötve Smiley
Na mindegy!
Köszi a választ rá nem jöttem volna, hogy mi is az
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #9353 Dátum: 2012.04.01 vasárnap, 14:21:13 »

Kulcsnélkülinek kulcsnélküli a rendszer, de én semmi negatívat nem vettem észre hogy nem volt a rendszerbe kötve Smiley
Na mindegy!
Köszi a választ rá nem jöttem volna, hogy mi is az

A lényeg, hogy az autó adott körében kell, hogy működjön az érzékelés. Mivel az autó nem kör alakú (nomeg fém) ezért több helyen van ilyen antenna. Ez pl azt biztosítja, hogy hátulról is az Xm-ről fog nyílni az autó.

Naplózva
developer
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122



« Új hozzászólás #9354 Dátum: 2012.04.03 kedd, 22:34:02 »

Conversre csak át kell dugni a csatit, felprogramozni és megy is.

Nekem 1- es csoportom van, felprogramozták és lett pillanatnyi fogyi. ( közben 3 műszercsoportot tönkre tettek vigyor3)

Szia! Nekem is 1-es műszeregység van, és zavar, hogy nincs pill.fogyasztás. Leírnád légyszi, amit erről tudni lehet. Ha nem akarod ide, akkor jöhet priviben is. Köszi!
Naplózva

2008 MKIV 2.0 TDCI Ghia Turnier
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9355 Dátum: 2012.04.04 szerda, 09:07:21 »

Szia! Nekem is 1-es műszeregység van, és zavar, hogy nincs pill.fogyasztás. Leírnád légyszi, amit erről tudni lehet. Ha nem akarod ide, akkor jöhet priviben is. Köszi!

Szia!  Semmi extra, vagy titkos nincs. Az 1-es műszercsoportra van sw frissítés, ha azt kérde, vagy ráteszik más miatt, akkor azzal autómatikusan jön a pill. fogyasztásmérő opció.

Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #9356 Dátum: 2012.04.04 szerda, 09:18:56 »

Hát én kértem, direkt azért mentem fel Viktorhoz, aztán mégsem csinálta meg Smiley
Azt mondta nem érhető el frissebb SW az autóhoz Smiley
Akkor ez kamuka volt, már akkor is sejtettem,de sietni kellett Miskolcra nem volt időm ott hadakozni.
Na majd legközelebb.
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.04 szerda, 10:22:21 írta tomeed » Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #9357 Dátum: 2012.04.04 szerda, 09:21:13 »

Hát én kértem, direkt azért mentem fel Viktorhoz, aztán mégsem csinálta meg Smiley
Azt mondta nem érhető el frissebb SW az autóhoz Smiley
Akkor ez kamuka volt, már akkor is selytettem,de sietni kellett Miskolcra nem volt időm ott hadakozni.
Na majd legközelebb.

Nem biztos, hogy jó íven vagy a seJtéseddel ...
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9358 Dátum: 2012.04.04 szerda, 09:22:34 »

Hát én kértem, direkt azért mentem fel Viktorhoz, aztán mégsem csinálta meg Smiley
Azt mondta nem érhető el frissebb SW az autóhoz Smiley
Akkor ez kamuka volt, már akkor is selytettem,de sietni kellett Miskolcra nem volt időm ott hadakozni.
Na majd legközelebb.

Nekem a töltés visszajelző később aludt el, mint az várható volt. Ezért szóltam a szervízben, hogy azzal csináljanak valamit. Persze ilyenkor nem megoldani akarják a problémát, hanem firssítették a műszercsoport sw-jét. Persze a frissítés közben lehalt a műszercsoport (nem tudni miért) ezért gariban cserélték. Majd amikor azt kicserélték, akkor mikor jöttem el láttam, hogy 2 ójdonság van: egyik a pill. fogyi mérő, másik meg, hogy már gyújtásra (nem a helyzetjelzőre) felkapcsolja a műszercsoport világítását.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #9359 Dátum: 2012.04.04 szerda, 10:23:31 »

Nem biztos, hogy jó íven vagy a seJtéseddel ...

Javítottam Grétsy apu Smiley
Tudod ki volt, ugye? Smiley

A lényeg,hogy nem lehetett, valamiért, de a lényeget megfogtad a kommentből,mint isten lábát  eplus2
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #9360 Dátum: 2012.04.04 szerda, 10:31:57 »

Javítottam Grétsy apu Smiley
Tudod ki volt, ugye? Smiley

A lényeg,hogy nem lehetett, valamiért, de a lényeget megfogtad a kommentből,mint isten lábát  eplus2

A kommented lényege nagyjából az volt, hogy lefikáztál egy megbízhatónak tartott és ajánlott szakembert?
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #9361 Dátum: 2012.04.04 szerda, 10:59:34 »

A komment lényege az volt, h nem lehetett frissíteni. Aztán van olyan, h mégis lehet, mint ahogy a példa mutatja. Olyan következtetést von le mindenki amit akar. Dehogy fikáztam eszem ágába nem volt, sőt ha bajom van mindig oda viszem a kocsit.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #9362 Dátum: 2012.04.04 szerda, 11:25:07 »

hogyan lehetne megtudni, hogy 1-es vagy más műszercsoportom van. Vagy ez a convers+-t nem érinti?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9363 Dátum: 2012.04.04 szerda, 14:33:32 »

hogyan lehetne megtudni, hogy 1-es vagy más műszercsoportom van. Vagy ez a convers+-t nem érinti?

1-es kis kijelzős
2-es nagyobb kijelzős
3-as konzerv
 vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #9364 Dátum: 2012.04.04 szerda, 15:55:39 »

1-es kis kijelzős
2-es nagyobb kijelzős
3-as konzerv
 vigyor3

cool, köszi. Megvilágosodtam  eljen
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #9365 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 21:21:15 »

Sziasztok,
Szerintetek hol találok az autóban hátul olyan pontot ahová le tudnám  testelni a tolatókamerát?
A hátsó biztonsági öv csavarja az biztos tuti, de ha lenne közelebb sokat segítene a kivitelezésben.

Illetve ki kéne tisztítanom a légkondit, de tutira, nem sprayvel, azt tavaly tettem bele, de sokat nem ért.
A hőcserélő nagyon el van rejtve az autóban vajon? Mennyire kell szétszedni hozzá?
Az lenne jó ha ahhoz hozzá lehetne férni és ott kitisztítani mindent,hogy csírájában oldjam meg a dolgot.
Azt sem értem, hogy egy 1000 km-es pollenszűrővel miért is kell a szélvédőnek pl.: ma este is párásodnia, na mindegy.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #9366 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 21:40:41 »

Sziasztok,
Szerintetek hol találok az autóban hátul olyan pontot ahová le tudnám  testelni a tolatókamerát?
A hátsó biztonsági öv csavarja az biztos tuti, de ha lenne közelebb sokat segítene a kivitelezésben.

Illetve ki kéne tisztítanom a légkondit, de tutira, nem sprayvel, azt tavaly tettem bele, de sokat nem ért.
A hőcserélő nagyon el van rejtve az autóban vajon? Mennyire kell szétszedni hozzá?
Az lenne jó ha ahhoz hozzá lehetne férni és ott kitisztítani mindent,hogy csírájában oldjam meg a dolgot.
Azt sem értem, hogy egy 1000 km-es pollenszűrővel miért is kell a szélvédőnek pl.: ma este is párásodnia, na mindegy.


Hova akarod tenni a tolató kamerát. Nekem a rendszámvilágításban van és ott egyszerű volt testelni.

A légkondi és az autó tisztítására mégis ajánlanám a loctite spray-t (http://www.henkel.hu/huu/content_data/92011_Hygiene_Spray.pdf ). Nekem bejött. Amúgy a párásságnak semmi köze nincs a pollenszűrőhöz. Amikor nem dolgozik a légkondi, akkor a pára nem csapódik le, illetve ha dolgozott, de kikapcsoltad, akkor a kondenzvíz visszapárásíthatja az autót.
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #9367 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 21:41:34 »

légkondi, akkor a pára nem csapódik le, illetve ha dolgozott, de kikapcsoltad, akkor a kondenzvíz visszapárásíthatja az autót.

Vagy a kondenzvíz nem tud elfolyni vagy a fűtőradiátorod kezdi megadni magát.
Naplózva
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #9368 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 21:48:12 »

..., sőt ha bajom van mindig oda viszem a kocsit.
sok pestinek ez OK, hogy van egy szerelő a VIK, de szerintem ez alapvetően qurva nagy gáz, hogy nem lehet egy vidéki (és más pesti) szerelőt sem ajánlani!  szomoru1
azért gondoljatok bele, mindenki mindennel, az egész országból EGY EMBER-hez szaladgáljon!??? vidéken ennyire sz@r a helyzet? vagy minden modeos pesti?
bármi problémáról van is szó, a válasz: elvittem VIK-hez! 10 milliós országban egy mondeos szerelő? noooormááális? wow1
azt nem hiszem, hogy az  ország összes mondeo-sa a VIK-hez kell forduljon az összes kényes problémájával? wow1

ezzel a hozzászólással senkit sem kívánok bántani, csupán egy megnyilvánulás volt, amit a vidéki mondeosok talán meg is értenek! Wink

lehet nincs igazam, de egy kicsit olyan érzésem van hogy: "szia! persze én is a VIK-hez járok!"  levele
Naplózva

Fekete bálna
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #9369 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:08:10 »

Sziasztok

Klíma tisztítás kérdése. Preventet vettem a Tecsóban, 1300 ft volt, ellőttem, de most másnap is megvolt az az áporodott szag. Nem azonnal tűnne el?

Ezt a Loctite-ot nézegettem meg régebben használtam is, de most nem nagyon találok sehol, van valami tuti hely, ahol beszerezhető?

A másik kérdés. Van egy 18-as felnim (Smaxon volt), szeretném eladni. A használtautóra akartam a kerék szekcióba feltenni, de ott kérdeznek egy olyat, amit nem tudok. Mégpedig ezt: felni szélessége. Ez pontosan mi? Vagy honnan lehet kitalálni? 3.5-től 16-ig vannak számok, hol mit kellene lemérni ehhez?

Köszi

Laca
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #9370 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:14:32 »

Sziasztok

Klíma tisztítás kérdése. Preventet vettem a Tecsóban, 1300 ft volt, ellőttem, de most másnap is megvolt az az áporodott szag. Nem azonnal tűnne el?

Ezt a Loctite-ot nézegettem meg régebben használtam is, de most nem nagyon találok sehol, van valami tuti hely, ahol beszerezhető?

A másik kérdés. Van egy 18-as felnim (Smaxon volt), szeretném eladni. A használtautóra akartam a kerék szekcióba feltenni, de ott kérdeznek egy olyat, amit nem tudok. Mégpedig ezt: felni szélessége. Ez pontosan mi? Vagy honnan lehet kitalálni? 3.5-től 16-ig vannak számok, hol mit kellene lemérni ehhez?

Köszi

Laca
a felni hátuljába van beütve, pl: 18jx8h2 itt a 8 a szélesség. ilyesmit keress rajta Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9371 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:27:38 »

Sziasztok

Klíma tisztítás kérdése. Preventet vettem a Tecsóban, 1300 ft volt, ellőttem, de most másnap is megvolt az az áporodott szag. Nem azonnal tűnne el?

Ezt a Loctite-ot nézegettem meg régebben használtam is, de most nem nagyon találok sehol, van valami tuti hely, ahol beszerezhető?

A másik kérdés. Van egy 18-as felnim (Smaxon volt), szeretném eladni. A használtautóra akartam a kerék szekcióba feltenni, de ott kérdeznek egy olyat, amit nem tudok. Mégpedig ezt: felni szélessége. Ez pontosan mi? Vagy honnan lehet kitalálni? 3.5-től 16-ig vannak számok, hol mit kellene lemérni ehhez?

Köszi

Laca

Gyári felni? Mert ott a küllőkben találsz számokat dombornyomva. Dobj fel képet, hátha megtetszik valakinek.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #9372 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:28:23 »

Sziasztok

Klíma tisztítás kérdése. Preventet vettem a Tecsóban, 1300 ft volt, ellőttem, de most másnap is megvolt az az áporodott szag. Nem azonnal tűnne el?

Ezt a Loctite-ot nézegettem meg régebben használtam is, de most nem nagyon találok sehol, van valami tuti hely, ahol beszerezhető?

A másik kérdés. Van egy 18-as felnim (Smaxon volt), szeretném eladni. A használtautóra akartam a kerék szekcióba feltenni, de ott kérdeznek egy olyat, amit nem tudok. Mégpedig ezt: felni szélessége. Ez pontosan mi? Vagy honnan lehet kitalálni? 3.5-től 16-ig vannak számok, hol mit kellene lemérni ehhez?

Köszi

Laca
itt http://pasztoy.hu/nyarigumi/gumi_felnire.html láthatod a felni szélességeket. ez az adat (esetedben 8-10 körül)  e felni belső felén fel van tüntetve. a táblázat alapján a gumi méretéből is kikövetkeztethető!
a klímatisztításról itt egy kis info: http://mondeo.hu/index.php?topic=6222.0
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.05 csütörtök, 22:30:35 írta zzoli » Naplózva

Fekete bálna
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9373 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:28:52 »

sok pestinek ez OK, hogy van egy szerelő a VIK, de szerintem ez alapvetően qurva nagy gáz, hogy nem lehet egy vidéki (és más pesti) szerelőt sem ajánlani!  szomoru1
azért gondoljatok bele, mindenki mindennel, az egész országból EGY EMBER-hez szaladgáljon!??? vidéken ennyire sz@r a helyzet? vagy minden modeos pesti?
bármi problémáról van is szó, a válasz: elvittem VIK-hez! 10 milliós országban egy mondeos szerelő? noooormááális? wow1
azt nem hiszem, hogy az  ország összes mondeo-sa a VIK-hez kell forduljon az összes kényes problémájával? wow1

ezzel a hozzászólással senkit sem kívánok bántani, csupán egy megnyilvánulás volt, amit a vidéki mondeosok talán meg is értenek! Wink

lehet nincs igazam, de egy kicsit olyan érzésem van hogy: "szia! persze én is a VIK-hez járok!"  levele


1. Vik volt az év Ford szerelője 2010-ben.
2. Van más nrmális szerelő is, de az otthon nem javít éjszaka.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #9374 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:29:27 »

a felni hátuljába van beütve, pl: 18jx8h2 itt a 8 a szélesség. ilyesmit keress rajta Wink

Aha.. ilyenem van, 8Jx18H2, akkor 18? Smiley Mert hirdetesben feladni csak 16-ig lehet Smiley

Laca
Naplózva
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #9375 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:32:02 »

Aha.. ilyenem van, 8Jx18H2, akkor 18? Smiley Mert hirdetesben feladni csak 16-ig lehet Smiley

Laca
!
ja akkor    8   !!!
Naplózva

Fekete bálna
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #9376 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:33:25 »

1. Vik volt az év Ford szerelője 2010-ben.
2. Van más nrmális szerelő is, de az otthon nem javít éjszaka.

nem hiszem el, hogy nem értetted meg amit írtam! wave
Naplózva

Fekete bálna
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #9377 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:34:08 »

Aha.. ilyenem van, 8Jx18H2, akkor 18? Smiley Mert hirdetesben feladni csak 16-ig lehet Smiley

Laca
8, bocs összekevertem a 2 jelölést vigyor3 falbav
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #9378 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:36:03 »

itt http://pasztoy.hu/nyarigumi/gumi_felnire.html láthatod a felni szélességeket. ez az adat (esetedben 8-10 körül)  e felni belső felén fel van tüntetve. a táblázat alapján a gumi méretéből is kikövetkeztethető!
a klímatisztításról itt egy kis info: http://mondeo.hu/index.php?topic=6222.0

Ezen a felnin 225/55 R18-as gumi volt. Ezzel vettem.. Ilyen méret nincs azon az oldalon, de hasonló méretre akkor a 8 lesz a barátom szerintem...

Köszi mindenkinek az infókat!

Klíma: inkább hab mint spray? Smiley

Laca
Naplózva
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #9379 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:43:09 »

Skacok. A jobb oldali légbefúvóm lamelláit párhuzamosan tartó műanyag összekötő elfáradt, lifegnek a lamellák amerre kedvük tartja. Sikerült szereznem egy másik lamellás befúvót, de az komplett, tehát a lamella benne a csőben, amiben recsegve tekeredik.
A kérdés: van valami leírás, hogy a régi befúvó "csövet" hogyan lehet kiszedni? Az újon látok kis karmantyúkat, de azokat kívülről szerintem nem lehet elérni...

Köszi

Laci
Naplózva
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #9380 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:47:21 »

Gyári felni? Mert ott a küllőkben találsz számokat dombornyomva. Dobj fel képet, hátha megtetszik valakinek.

Gyári 5 ágú, holnap felteszem, meg az apróba is, hátha.. Smiley De így nézett ki a Smaxon: http://www.cooler.hu/smaxi/kerek/IMG_1526.JPG

Köszi

Laci
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #9381 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 22:54:10 »

Sziasztok

Klíma tisztítás kérdése. Preventet vettem a Tecsóban, 1300 ft volt, ellőttem, de most másnap is megvolt az az áporodott szag. Nem azonnal tűnne el?

Ezt a Loctite-ot nézegettem meg régebben használtam is, de most nem nagyon találok sehol, van valami tuti hely, ahol beszerezhető?

A másik kérdés. Van egy 18-as felnim (Smaxon volt), szeretném eladni. A használtautóra akartam a kerék szekcióba feltenni, de ott kérdeznek egy olyat, amit nem tudok. Mégpedig ezt: felni szélessége. Ez pontosan mi? Vagy honnan lehet kitalálni? 3.5-től 16-ig vannak számok, hol mit kellene lemérni ehhez?

Köszi

Laca

szia, én 3 hete az olajshop.hu-n rendeltem meg és két nap alatt megjött. 3175Ft volt.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #9382 Dátum: 2012.04.05 csütörtök, 23:01:19 »

sok pestinek ez OK, hogy van egy szerelő a VIK, de szerintem ez alapvetően qurva nagy gáz, hogy nem lehet egy vidéki (és más pesti) szerelőt sem ajánlani!  szomoru1
azért gondoljatok bele, mindenki mindennel, az egész országból EGY EMBER-hez szaladgáljon!??? vidéken ennyire sz@r a helyzet? vagy minden modeos pesti?
bármi problémáról van is szó, a válasz: elvittem VIK-hez! 10 milliós országban egy mondeos szerelő? noooormááális? wow1
azt nem hiszem, hogy az  ország összes mondeo-sa a VIK-hez kell forduljon az összes kényes problémájával? wow1

ezzel a hozzászólással senkit sem kívánok bántani, csupán egy megnyilvánulás volt, amit a vidéki mondeosok talán meg is értenek! Wink

lehet nincs igazam, de egy kicsit olyan érzésem van hogy: "szia! persze én is a VIK-hez járok!"  levele


Megértelek. Azonban az is értsd meg, hogy nekünk, akik őt megismerték nincs más a tarsolyukban. Ráadásul csak pozitív dolgokat tudunk róla mondani. A vidéken lévő super szerelőket a vidékieknek kellene ajánlani, mert őnekik kellene ismerniük. Bocsánat, hogy mi budapestről a Vik-et ajánljuk. Tudom most még jobban rángatom az oroszlán bajúszát, de én egy kerületben lakok vele, sőt a fiam egy óvodába, egy csoportba jár az Ő fiával.

Amellett, hogy remek szerelő, én egy nagyon jó embert ismertem meg benne. Azt szerintem ne várd, hogy aki budapesti, ismeri a Vik-et, mondjon neked egy hasonlóan super szerelőt egy tetszőlegesen kiválasztott megyében vagy városban.

Azt nem tudom mi váltotta ki belőled ezt a kirohanást és nem is értem pontosan, hogy mit akarsz ezzel mondani. Javaslatom, ha akkora távolságra vagy, hogy nem tudsz a Vik-hez menni, akkor a környékeden keressél, próbáljál. Egy idő után majd te tudod mondani mindenkinek a tutit a városodban.

Én megjártam amíg nem a Vik-hez vittem a járgányt. Azóta nyugodt vagyok és minden rendben működik. Ez nekem sok mindent megér.
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #9383 Dátum: 2012.04.06 péntek, 08:19:35 »

A tolatókamera már benne van egy ideje, viszont egyszercsak nem adott képet többet Smiley, ki cseréltettem, a fejegység is vadi new, viszont nem volt testelve, mert ha letestelem a tolatólámpához akkor vibrál a kép, ha nyissz a testkábelnek akkor szuper minden, viszont lehet annyira nem jó, hogy nem kap földet a cucc. Ezért kéne egy közelben lévő testet találnom, na majd keresgélek, hátha Smiley
Kondenzvíz folyik, legalábbis tócsa van alatta, fűtőradiátorról nem tudok nyilatkozni.

Sprayre visszatérve ezek csak tűzoltásra jók, annyi, hogy két- három hétig olyan citromillatú lesz az autó, mint állat, aztán kb ennyit ér. Ez nem megoldás a klíma tisztításra, csak a szag elnyomására. Kitalálok rá valamit, hogy hosszabb távon is működjön a dolog.

Naplózva
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #9384 Dátum: 2012.04.06 péntek, 13:16:31 »

Megértelek.  ...
nekem ennyi elég! smile

már sokszor kikivánkozott belőlem, most le is írtam.
összetett a dolog, mert egyrészt megértem, hogy mindenki dicsér egy olyan szerelőt aki tényleg profi!
másrészt szomorúnak tartom és valahogy nem is akarom elhinni, hogy nincsenek más, pozitív hozzáállású és felkészült szerelők.
ha vannak, őket is ajánljuk! ennyi!
témát lezártam. mégegyszer, senki ellen nem szólt a kifakadásom.
 wave
Naplózva

Fekete bálna
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #9385 Dátum: 2012.04.06 péntek, 16:23:08 »

Sziasztok!
Mondeo kombi  Titanium S-re létezik gyári vonóhorog? Az egyedi spoiler miatt kérdezem, hogy szerelték-e gyárilag.
Köszi!
E.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #9386 Dátum: 2012.04.06 péntek, 17:36:46 »

Sziasztok!
Mondeo kombi  Titanium S-re létezik gyári vonóhorog? Az egyedi spoiler miatt kérdezem, hogy szerelték-e gyárilag.
Köszi!
E.

igaz az enyém nem -S, de van rajta gyári levehető horog, és itt is nyisznyiszelni kellett egy kicsit a lökösön.
Nem látszik semmi csak ha alá fexel.
Valószínű az -S -nél sem ússza meg az ember a fűrészt  eplus2
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #9387 Dátum: 2012.04.06 péntek, 20:38:22 »

igaz az enyém nem -S, de van rajta gyári levehető horog, és itt is nyisznyiszelni kellett egy kicsit a lökösön.
Nem látszik semmi csak ha alá fexel.
Valószínű az -S -nél sem ússza meg az ember a fűrészt  eplus2
Az a baj, hogy más a spoiler és azért kérdeztem kimondottan az "S" re, ha azon is működne úgy hogy hátulról nem látszik, az úgy tökéletes lenne.
Köszi!
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #9388 Dátum: 2012.04.06 péntek, 20:43:50 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. 160ezer km van az autómban, s álló helyzetben balra-jobbra kormánymozgatásra erőteljesen kopog. Kormánymű fogaslécre gyanakszunk, azonban szervizes állítása szerint a többi is "ilyen".
Belső és külső kormányösszekötők rendben vannak.
Plusz még, lassú kormányzáskor, tolatáskor, parkoláskor...van hogy roppan egyet. Nem tudom eldönteni, hogy összefüggésben lehet-e, vagy épp teljesen más...esetleg toronycsapágy. Lassú haladáskor kis gödröknél is koppan.

Megnéznétek nekem, hogy nálatok milyen jobbra-balra tekergetéskor leállított motornál?

Köszönöm!
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #9389 Dátum: 2012.04.06 péntek, 21:35:20 »

Plusz még, lassú kormányzáskor, tolatáskor, parkoláskor...van hogy roppan egyet. Nem tudom eldönteni, hogy összefüggésben lehet-e, vagy épp teljesen más...esetleg toronycsapágy. Lassú haladáskor kis gödröknél is koppan.

Inkább toronycsapágy lesz ez.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9390 Dátum: 2012.04.06 péntek, 22:28:11 »

Sziasztok!
Mondeo kombi  Titanium S-re létezik gyári vonóhorog? Az egyedi spoiler miatt kérdezem, hogy szerelték-e gyárilag.
Köszi!
E.

Nem létezik. Sajnos. Csak úgy lehet feltenni ha kivágnak belőle, de ez a diffúzor miatt nehézkes.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9391 Dátum: 2012.04.06 péntek, 22:29:38 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. 160ezer km van az autómban, s álló helyzetben balra-jobbra kormánymozgatásra erőteljesen kopog. Kormánymű fogaslécre gyanakszunk, azonban szervizes állítása szerint a többi is "ilyen".
Belső és külső kormányösszekötők rendben vannak.
Plusz még, lassú kormányzáskor, tolatáskor, parkoláskor...van hogy roppan egyet. Nem tudom eldönteni, hogy összefüggésben lehet-e, vagy épp teljesen más...esetleg toronycsapágy. Lassú haladáskor kis gödröknél is koppan.

Megnéznétek nekem, hogy nálatok milyen jobbra-balra tekergetéskor leállított motornál?

Köszönöm!

Fogasléc is lehet. Meg toronycsapágy is. Xarjál rá... Nem lehet az olyan hangos, meg sokmindent még ilyen állapotában nem befolyásol.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
bbendes
Vendég
« Új hozzászólás #9392 Dátum: 2012.04.07 szombat, 09:18:58 »

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. 160ezer km van az autómban, s álló helyzetben balra-jobbra kormánymozgatásra erőteljesen kopog. Kormánymű fogaslécre gyanakszunk, azonban szervizes állítása szerint a többi is "ilyen".
Belső és külső kormányösszekötők rendben vannak.
Plusz még, lassú kormányzáskor, tolatáskor, parkoláskor...van hogy roppan egyet. Nem tudom eldönteni, hogy összefüggésben lehet-e, vagy épp teljesen más...esetleg toronycsapágy. Lassú haladáskor kis gödröknél is koppan.

Megnéznétek nekem, hogy nálatok milyen jobbra-balra tekergetéskor leállított motornál?

Köszönöm!

Helló! Én is inkább a toronycsapágyat mondanám, mert fél éve én is így jártam az enyémmel. Próbáld meg, hogy valaki tekeri jobbra balra a kormányt, te pedíg fogd meg a rugót. Ha azon érzed, hogy pattog, akkor valószínű ez lesz a hiba oka.
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #9393 Dátum: 2012.04.07 szombat, 11:46:12 »



Köszönöm az ötleteket. Ahogy elnézem, nincs vészes ára a toronycsapágynak, inkább a munkadíj.
Toronycsapágy csere után szükséges futóművet is állítani?!


Köszi!
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #9394 Dátum: 2012.04.07 szombat, 17:20:48 »

Nem létezik. Sajnos. Csak úgy lehet feltenni ha kivágnak belőle, de ez a diffúzor miatt nehézkes.
Köszönöm a segítséget!  worship Ez nem túl jó hír...ráadásul úgy látom ültetett is a normál MKIV-ekhez képest, ez is aggaszt kicsit... Roll Eyes
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #9395 Dátum: 2012.04.07 szombat, 17:29:28 »

Sziasztok!
Mondeo kombi  Titanium S-re létezik gyári vonóhorog? Az egyedi spoiler miatt kérdezem, hogy szerelték-e gyárilag.
Köszi!
E.

emlékeim szerint 2008ban nem lehetett JB szettet és vonóhorgot együtt rendelni.
De vannak megoldások:


Vonóhorog

5a:










kombi:









Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9396 Dátum: 2012.04.07 szombat, 17:32:56 »

Sziasztok!
Mondeo kombi  Titanium S-re létezik gyári vonóhorog? Az egyedi spoiler miatt kérdezem, hogy szerelték-e gyárilag.
Köszi!
E.
Én most tetettem fel gyári levehető vonóhorgot. A diffusorból ki kellett vágni, nem mondom, hogy nem látszik, de nem zavaró.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #9397 Dátum: 2012.04.07 szombat, 17:59:42 »

emlékeim szerint 2008ban nem lehetett JB szettet és vonóhorgot együtt rendelni.
De vannak megoldások:

Wink
worship  worship
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #9398 Dátum: 2012.04.07 szombat, 18:01:38 »

Én most tetettem fel gyári levehető vonóhorgot. A diffusorból ki kellett vágni, nem mondom, hogy nem látszik, de nem zavaró.
Ha lesz egy fotód majd leszerelt állapotban, hogy úgy mennyi látszik a kivágásból olyan 5-10 méterről, azt szívesen megnézném...
Köszi!!!
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
fecso71
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #9399 Dátum: 2012.04.07 szombat, 20:25:54 »

Sziasztok,

Létezik újabb tipusú navis travelpilot, ami ennek  a helyére 1 az 1-ben, fúrás és faragás nélkül (beleértve az elektromos részét is) berakható?

http://kepfeltoltes.hu/view/120407/HIFI1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

2019 Mondeo Hybrid Vignale
Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.