Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.03 szerda, 19:24:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11298279 alkalommal)
0 Felhasználó és 47 vendég van a témában
power_ford
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Új hozzászólás #10100 Dátum: 2012.07.14 szombat, 01:45:09 »


Szóval nekem bejön. Azon futottam én is egy kört, hogy a tolató képet oda, még a színvilág sem érdekelt volna, de nagyon macerés megoldani

en egy plusz nagy navit is vasaroltam hogy hackojak ra a video bemenetet de nem sikerult (pedig meg kinat is megjarta). erdekelne kit kerdeztel vagy milyen infot tudsz a converse modositasarol mivel en is ezen gondolkodtam hogy esetleg azt meghackolni. van is egy conversem pluszba amin lehetne kiserletezni.
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.14 szombat, 01:56:14 írta ptodic » Naplózva

MK4 Ford Mondeo Titanium X 2.0 140(170) LE Fekete párduc
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10101 Dátum: 2012.07.15 vasárnap, 13:22:44 »

en egy plusz nagy navit is vasaroltam hogy hackojak ra a video bemenetet de nem sikerult (pedig meg kinat is megjarta). erdekelne kit kerdeztel vagy milyen infot tudsz a converse modositasarol mivel en is ezen gondolkodtam hogy esetleg azt meghackolni. van is egy conversem pluszba amin lehetne kiserletezni.

Előkeresem neked (remélem nem töröltem a levelezést). Találtam egy elketronikai srácot, aki azt mondta, hogy szerinte meg lehet csinálni, de nem garantálja, hogy az esetleges felharmónikus jelek nem rongálják meg az ECU-t. Mivel a média csere benne volt annó a csőben, ezért olyan médiát vettem, amire rá lehetett kötni a tolatókamerát.
Naplózva
semseyp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95



E-mail
« Új hozzászólás #10102 Dátum: 2012.07.18 szerda, 21:06:25 »

Én azért nem vettem Sony-s, meg nagy navis fejegységes autót, mert tudtam, hogy azok az én igényeimet nem elégítenék ki nyes
MOst egy kínai ócóság van benne, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. A tolatókamera képe tökéletes, a kormányvezérlés 99,9%-ban működik, a GPS az IGo primót tökéletesen futtatja, még úgy is, hogyha közben MP3-at játszik le, a pozíciót 10-20 másodperc alatt adja be, a hangminőség szinte olyan, mint a gyárié. Vannak apróbb dolgok, amit ha én terveztem volna, akkor máskép csináltam volna, de semmi se tökéletes! vigyor3
Naplózva

Mondeo MK IV. Turnier 1.8 TDCi (125Le) 2007 - Trend?
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #10103 Dátum: 2012.07.18 szerda, 21:09:39 »

Elvakított a szerelem:  falbav

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=207640739

Szerintetek mennyire súlyos? Csak kicsit nagyon túlárazott, vagy nagyon nagyon? (Nettóba' el tudnám hozni...) Sajnos nagyon válogatós vagyok és nincs sok eladó fekete-bézsbőr-ghia-automata-xenonos mondeo. Hosszabb időre venném (legalább a Mondeo5 faceliftig)...
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10104 Dátum: 2012.07.18 szerda, 21:30:59 »

Én azért nem vettem Sony-s, meg nagy navis fejegységes autót, mert tudtam, hogy azok az én igényeimet nem elégítenék ki nyes
MOst egy kínai ócóság van benne, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. A tolatókamera képe tökéletes, a kormányvezérlés 99,9%-ban működik, a GPS az IGo primót tökéletesen futtatja, még úgy is, hogyha közben MP3-at játszik le, a pozíciót 10-20 másodperc alatt adja be, a hangminőség szinte olyan, mint a gyárié. Vannak apróbb dolgok, amit ha én terveztem volna, akkor máskép csináltam volna, de semmi se tökéletes! vigyor3

én is így vagyok vele. Mi a típus?
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10105 Dátum: 2012.07.18 szerda, 21:44:02 »

Én azért nem vettem Sony-s, meg nagy navis fejegységes autót, mert tudtam, hogy azok az én igényeimet nem elégítenék ki nyes
MOst egy kínai ócóság van benne, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. A tolatókamera képe tökéletes, a kormányvezérlés 99,9%-ban működik, a GPS az IGo primót tökéletesen futtatja, még úgy is, hogyha közben MP3-at játszik le, a pozíciót 10-20 másodperc alatt adja be, a hangminőség szinte olyan, mint a gyárié. Vannak apróbb dolgok, amit ha én terveztem volna, akkor máskép csináltam volna, de semmi se tökéletes! vigyor3
Neked akkor az az igényed, hogy szólhat ahogy akar?
Naplózva
sabat
Vendég
« Új hozzászólás #10106 Dátum: 2012.07.18 szerda, 23:23:21 »

Én azért nem vettem Sony-s, meg nagy navis fejegységes autót, mert tudtam, hogy azok az én igényeimet nem elégítenék ki nyes
MOst egy kínai ócóság van benne, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. A tolatókamera képe tökéletes, a kormányvezérlés 99,9%-ban működik, a GPS az IGo primót tökéletesen futtatja, még úgy is, hogyha közben MP3-at játszik le, a pozíciót 10-20 másodperc alatt adja be, a hangminőség szinte olyan, mint a gyárié. Vannak apróbb dolgok, amit ha én terveztem volna, akkor máskép csináltam volna, de semmi se tökéletes! vigyor3
Mesélhetnél erről az fejegységről. Már régóta szeretnék ilyet az autómba. Anno még CarPC-t is csináltam az előzőbe.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10107 Dátum: 2012.07.18 szerda, 23:34:18 »

Mesélhetnél erről az fejegységről. Már régóta szeretnék ilyet az autómba. Anno még CarPC-t is csináltam az előzőbe.

nekem annó ez került az autóba:
http://jvj.hu/autospecifikus-multimedia/ford-navigacio-multimedia-fod-7211gd.html
Naplózva
sabat
Vendég
« Új hozzászólás #10108 Dátum: 2012.07.18 szerda, 23:44:23 »

Most egy Sony van a kocsiban.
Én is hasonlót szeretnék. ebay-ről már EU-ból is beszerezhető kb 300Ł körül.
Mennyire jó minőségű?
Az RDS-ről csak írnak mindenhol, de nem láttam még működés közben.
A Bluetooth rész mennyire használható? (Én a beépített hangvezérelhető egységgel egyelőre elégedett vagyok egy Nokia 5800-assal. Androiddal egyelőre nem megy a hangtárcsázás.)
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10109 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 08:26:32 »

A fejegység jó cucc, vannak hibái, de mindegyiknek van.
Pl.:
RDS működik, teljesen jól, annyi a baja, hogy én máshogy csinálnám meg a felületet, mert kiírja, hogy Class FM és társai de kicsiben, nem a Mhz-helyére írja ki hanem fölé, és nekem egy kicsit zavaró, hogy világít a fejembe a nagy 103.3 Smiley

A bluetooth működik, kihangosítója addig működik érthetően amíg 90 km/h alatt megy az ember, felette nem érdemes használni, mert semmit nem fog hallani a másik fél. Amúgy tökéletesen kommunikál a telefonokkal, lejátszik róla zenét, minden okés.

Nekem néha annyit csinál, hogy a legújabb Primo 2-vel ha egyszerre megy mondjuk mSD kártyáról a zene, közben hív valaki és az átváltás közben kissé lefagy.
Ez a jelenség ha csak rádió szól nincs meg.
Vagy ha Pesten navigál és sok neki az utca stb és átakarok váltani rádióra volt már,hogy lefagyott Smiley

Ezt meg lehet oldani úgy, hogy IGO8at telepítek rá akkor nincs gond, kevés neki a 128 mb memória sajnos, vagy 8 gigás mSD kártyára kell tenni a Primo 2-őt és akkor valamelyest lehet rajta segíteni.

A TV funkciója csak lakott területen kívül használható, de ott tökéletes, ha lakott részen is használni szeretné az ember akkor valami fullos antenna kell, ezek a pár ezer forintos erősítős antennák arra a feladatra nem jók.

Filmet játszik mindent, DVD-t szintén.
Annyi, hogy wav kiterjesztést csak USB-ről hajlandó megenni.
Tolatókamera tökéletesen működik vele.
Fejtámlákba kijelző majd augusztusba kerül az autókba arról még nem tudok nyilatkozni.

Összességében jó cucc, nem bántam meg,hogy megvettem, vannak gyerek betegségei, de hozzá lehet szokni, ez valószínű az újabb szériákban javításra kerül majd. Ilyen például és ez iszonyatosan idegesített, hogy navigáció során, mikor az IGO szinkronizálja a pontos időt a műhóddal állandóan elállítja a rendszeridőt a fejegységen. Én már szét hackeltem mindent, de nem tudok rá megoldást, ez van. Már annyira nem is zavar SmileySmileySmiley

Hangzásban ami hátránya, hogy a gyári Sony-nak jobb a mélyhangkiemelése,  kb ennyi.
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #10110 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 08:38:23 »

Elvakított a szerelem:  falbav

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=207640739

Szerintetek mennyire súlyos? Csak kicsit nagyon túlárazott, vagy nagyon nagyon? (Nettóba' el tudnám hozni...) Sajnos nagyon válogatós vagyok és nincs sok eladó fekete-bézsbőr-ghia-automata-xenonos mondeo. Hosszabb időre venném (legalább a Mondeo5 faceliftig)...
Én 13.500 ért vettem az enyémet kicsit jobban felvan extrázva mint ez és titánium-X igaz az enyémbe 140e. volt és kombi.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10111 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 09:48:48 »


A fejegység jó cucc, vannak hibái, de mindegyiknek van.
Pl.:
RDS működik, teljesen jól, annyi a baja, hogy én máshogy csinálnám meg a felületet, mert kiírja, hogy Class FM és társai de kicsiben, nem a Mhz-helyére írja ki hanem fölé, és nekem egy kicsit zavaró, hogy világít a fejembe a nagy 103.3 Smiley

igen ez nekem is problémám. Már írtam a gyártónak, hogy csinálok nekik skin-t ingyé, csak jobb legyen

Válasz
A bluetooth működik, kihangosítója addig működik érthetően amíg 90 km/h alatt megy az ember, felette nem érdemes használni, mert semmit nem fog hallani a másik fél. Amúgy tökéletesen kommunikál a telefonokkal, lejátszik róla zenét, minden okés.

nekem viszonylag minden sebesség tartományban jó, ha nincs lehúzva az ablak.

Válasz
Nekem néha annyit csinál, hogy a legújabb Primo 2-vel ha egyszerre megy mondjuk mSD kártyáról a zene, közben hív valaki és az átváltás közben kissé lefagy.
Ez a jelenség ha csak rádió szól nincs meg.
Vagy ha Pesten navigál és sok neki az utca stb és átakarok váltani rádióra volt már,hogy lefagyott Smiley

Ezt meg lehet oldani úgy, hogy IGO8at telepítek rá akkor nincs gond, kevés neki a 128 mb memória sajnos, vagy 8 gigás mSD kártyára kell tenni a Primo 2-őt és akkor valamelyest lehet rajta segíteni.

Sajna a primo2-vel nekem is voltak gondjaim. Visszaraktam a régit.

Válasz
A TV funkciója csak lakott területen kívül használható, de ott tökéletes, ha lakott részen is használni szeretné az ember akkor valami fullos antenna kell, ezek a pár ezer forintos erősítős antennák arra a feladatra nem jók.
nekem még nincs antenna hozzá, de majd ha egyszer lesz, akkor nyilatkozom.
Válasz
Filmet játszik mindent, DVD-t szintén.
Annyi, hogy wav kiterjesztést csak USB-ről hajlandó megenni.

wav-ot soha nem játszottam le vele, viszont minden filmet nekem is tökéletesen játszik. Nomeg tetszik, hogy DVD-nél a menü navigációra lehet használni a touch screent Smiley

Válasz
Tolatókamera tökéletesen működik vele.
nekem egy gondom van vele, hogy amikor megy a lámpa mellette, akkor kicsit vibrál. Erre még ki kell találnom valamit.

Válasz
Fejtámlákba kijelző majd augusztusba kerül az autókba arról még nem tudok nyilatkozni.
Én annó e-bay-ről rendeltem egy középre rakható 7"-ost. Tökéletesen műkszik.

Válasz
Összességében jó cucc, nem bántam meg,hogy megvettem, vannak gyerek betegségei, de hozzá lehet szokni, ez valószínű az újabb szériákban javításra kerül majd. Ilyen például és ez iszonyatosan idegesített, hogy navigáció során, mikor az IGO szinkronizálja a pontos időt a műhóddal állandóan elállítja a rendszeridőt a fejegységen. Én már szét hackeltem mindent, de nem tudok rá megoldást, ez van. Már annyira nem is zavar SmileySmileySmiley

nekem nem mászik el az óra. Jól van beállítva a területi beállítás az igoban? Az IGO UTC-t kap a műholdtól és ha nem jó az időzóna beállítás, akkor az elviheti. Nekem nem jött elő ilyen hiba.

Válasz
Hangzásban ami hátránya, hogy a gyári Sony-nak jobb a mélyhangkiemelése,  kb ennyi.

LoudOn-al és kicsit rátolt méllyel nekem szép hangzása van, bár majd egyszer, ha lesz lóvé veszek egy mélynyomót az autóba.
Naplózva
kofy
Vendég
« Új hozzászólás #10112 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 10:03:56 »

Én 13.500 ért vettem az enyémet kicsit jobban felvan extrázva mint ez és titánium-X igaz az enyémbe 140e. volt és kombi.
Köszönöm a véleményt. Éreztem én hogy drága... Mondjuk arrafelé az 5 ajtós ritkább, így drágább. Meg biztos az is dob az áron, hogy "csak" 56ekm van benne elvileg és ott az Eurotax az Isten... Ez az autó tetszett volna, a szívem azt mondja, vegyem meg, az eszem ugyanakkor tiltakozik...
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10113 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 10:25:25 »

Ha sikerül rájönni, hogy hogy lehetne módosítani a skin-t, szólj légyszi, mert cserélném Smiley

Jók a területi beállítások, nem ez lehet a gond, illetve nem tudom mi a gond Smiley, a fejegység időzónája okés, az IGO pedig automatára van állítva.

Ha vibrál a tolatókamera akkor nyissz a test kábelnek és már nem is fog vibrálni, a testet pedig simán akár egy önmetszővel belehajtod a kaszniba és ennyi a történet.
Nekem is vibrált, már tökéletes.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #10114 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 10:43:31 »

Köszönöm a véleményt. Éreztem én hogy drága... Mondjuk arrafelé az 5 ajtós ritkább, így drágább. Meg biztos az is dob az áron, hogy "csak" 56ekm van benne elvileg és ott az Eurotax az Isten... Ez az autó tetszett volna, a szívem azt mondja, vegyem meg, az eszem ugyanakkor tiltakozik...
ezt nagyon sokert kínálják!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mbdeb
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10115 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 12:06:30 »

Elvakított a szerelem:  falbav

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=207640739

Szerintetek mennyire súlyos? Csak kicsit nagyon túlárazott, vagy nagyon nagyon? (Nettóba' el tudnám hozni...) Sajnos nagyon válogatós vagyok és nincs sok eladó fekete-bézsbőr-ghia-automata-xenonos mondeo. Hosszabb időre venném (legalább a Mondeo5 faceliftig)...
Ha hosszú időre akarod akkor a bézs színt nem javaslom, bár lehet hogy a bőr jobb mint a textil, bár abba meg beleizzadhatsz.
Az üléssel még nincs is nagy gond de az ajtó teljesen kuka lesz egy idő után, vagy tisztíttathatod havonta minden szentsz*r meglátszik rajta.
Naplózva

Olcsó minőségi tárhely honlapodnak -> www.joomlaportal.hu
Mondeo MKIV 2008 | 1.8 TDCi | 125LE | Ghia
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10116 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 12:09:50 »

igen ez nekem is problémám. Már írtam a gyártónak, hogy csinálok nekik skin-t ingyé, csak jobb legyen

Nem tudsz belenyúlni a skinbe? Mert ha igen, akkor mindent át lehet írni...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10117 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 12:48:22 »

Nem tudsz belenyúlni a skinbe? Mert ha igen, akkor mindent át lehet írni...

Adatkábel kéne hozzá, és program amivel lehetne ezeket a kütyüket hackelni.
Na de ezek közül egyik sincs, sajnos.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10118 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 13:09:58 »

Nem tudsz belenyúlni a skinbe? Mert ha igen, akkor mindent át lehet írni...

Az a baj, hogy nem tudom miként áljak neki. Milyen kábel kell, miként érem el az OS-t. Ha tudnám, már bütykölném is. Szereznék kábelt az ebay-ről
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10119 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 13:31:26 »

Az a baj, hogy nem tudom miként áljak neki. Milyen kábel kell, miként érem el az OS-t. Ha tudnám, már bütykölném is. Szereznék kábelt az ebay-ről
Milyen OS van rajta?
Esetleg ilyesmi hekkel is elérhető lehet:

-Notepadot nyisd meg írj bele bármi rövidet
-Mentsd le YFGo2CE.bld néven.
-Másold a kártyára / csak a név és kiterjesztés számít a tartalom nem / tedd a gépbe.
-kapcsold be,a wince felülettel indul a gép

Ez persze egy navigációs kütyüre vonatkozik, de valami hasonló működhet.

Egyébként nagyon tetszik a kütyü a mit belinkeltél, nem is sejtettem, hogy létezik ilyen autóspecifikus unverzális cucc.
Milyen tolatókamerát használsz?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10120 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 13:39:02 »

Milyen OS van rajta?
Esetleg ilyesmi hekkel is elérhető lehet:

-Notepadot nyisd meg írj bele bármi rövidet
-Mentsd le YFGo2CE.bld néven.
-Másold a kártyára / csak a név és kiterjesztés számít a tartalom nem / tedd a gépbe.
-kapcsold be,a wince felülettel indul a gép

Ez persze egy navigációs kütyüre vonatkozik, de valami hasonló működhet.

Egyébként nagyon tetszik a kütyü a mit belinkeltél, nem is sejtettem, hogy létezik ilyen autóspecifikus unverzális cucc.
Milyen tolatókamerát használsz?

Navigáció: Windows CE 6.0 operációs rendszer

Hát, jó eséélyel WinCE. Szóval, akár még működhet is a te tipped...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10121 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 14:10:06 »

Milyen OS van rajta?
Esetleg ilyesmi hekkel is elérhető lehet:

-Notepadot nyisd meg írj bele bármi rövidet
-Mentsd le YFGo2CE.bld néven.
-Másold a kártyára / csak a név és kiterjesztés számít a tartalom nem / tedd a gépbe.
-kapcsold be,a wince felülettel indul a gép

Ez persze egy navigációs kütyüre vonatkozik, de valami hasonló működhet.

Egyébként nagyon tetszik a kütyü a mit belinkeltél, nem is sejtettem, hogy létezik ilyen autóspecifikus unverzális cucc.
Milyen tolatókamerát használsz?

Wince alapú az egész. Ki fogom próbálni. Azt is tőlük, egy mondeo rendszámvilágítás helyére beilleszthető verziót használok. tök jó a képe, 120 fokos látásszöggel.
Naplózva
Carlos070
Vendég
« Új hozzászólás #10122 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 18:51:16 »

Sziasztok!
 MK4 TDCi 140le 2007-es Mondeom van. 164e km Nagyon szeretem de olyat csinál 1900-as fordulaton, ha 1500-tól kezdem el pörgetni, inkább 4. 5. 6. sebességben hogy remeg egy kicsit ezen a fordulaton az után elmúlik ha 2000 fölé megy a fordulat.Nem torpan nem füstöl csak ennyi.Szerelő autót felemel kémlel.A jobb oldali féltengelyem a hosszabb kicsit kottyan. Motortartók bakok rendben.A szerelő mondja nem biztos hogy a féltengely. Lehet kettős tömegű, lehet porlasztó, megemlítették a részecskeszűrőt. Nem remeg a pedál és ha leállítom nem csörög. ez talán a kettős tömegűnek a hibajelensége. Ez sok.Nincs valakinek ilyen tapasztalata.Bennetek bízom, mert a szerelők mindent kicserélnek jó pénzért.Ja még ha százzal  süt a nap és kinn áll az autó. Klíma bekapcs és nem poshadt vagy állott szaga van hanem kicsit égett szag.Hát ennyi.Ezt leszámítva nagyon jó kis kocsi.HELP.
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #10123 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 19:09:48 »

Sziasztok!
 MK4 TDCi 140le 2007-es Mondeom van. 164e km Nagyon szeretem de olyat csinál 1900-as fordulaton, ha 1500-tól kezdem el pörgetni, inkább 4. 5. 6. sebességben hogy remeg egy kicsit ezen a fordulaton az után elmúlik ha 2000 fölé megy a fordulat.Nem torpan nem füstöl csak ennyi.Szerelő autót felemel kémlel.A jobb oldali féltengelyem a hosszabb kicsit kottyan. Motortartók bakok rendben.A szerelő mondja nem biztos hogy a féltengely. Lehet kettős tömegű, lehet porlasztó, megemlítették a részecskeszűrőt. Nem remeg a pedál és ha leállítom nem csörög. ez talán a kettős tömegűnek a hibajelensége. Ez sok.Nincs valakinek ilyen tapasztalata.Bennetek bízom, mert a szerelők mindent kicserélnek jó pénzért.Ja még ha százzal  süt a nap és kinn áll az autó. Klíma bekapcs és nem poshadt vagy állott szaga van hanem kicsit égett szag.Hát ennyi.Ezt leszámítva nagyon jó kis kocsi.HELP.


Szia!

Állandó fordulaton tartva pl. 4-ben 50-55-nél nem rángat?!
1900-as fordulaton tartva?

Vagy csak gyorsításnál remeg be?!

Üdv.: Peti
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #10124 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 19:27:24 »

Sziasztok!
 MK4 TDCi 140le 2007-es Mondeom van. 164e km Nagyon szeretem de olyat csinál 1900-as fordulaton, ha 1500-tól kezdem el pörgetni, inkább 4. 5. 6. sebességben hogy remeg egy kicsit ezen a fordulaton az után elmúlik ha 2000 fölé megy a fordulat.Nem torpan nem füstöl csak ennyi.Szerelő autót felemel kémlel.A jobb oldali féltengelyem a hosszabb kicsit kottyan. Motortartók bakok rendben.A szerelő mondja nem biztos hogy a féltengely. Lehet kettős tömegű, lehet porlasztó, megemlítették a részecskeszűrőt. Nem remeg a pedál és ha leállítom nem csörög. ez talán a kettős tömegűnek a hibajelensége. Ez sok.Nincs valakinek ilyen tapasztalata.Bennetek bízom, mert a szerelők mindent kicserélnek jó pénzért.Ja még ha százzal  süt a nap és kinn áll az autó. Klíma bekapcs és nem poshadt vagy állott szaga van hanem kicsit égett szag.Hát ennyi.Ezt leszámítva nagyon jó kis kocsi.HELP.

Nekem ugyanezt csinálta, a kettős tömegű volt a ludas.
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #10125 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 20:05:54 »

Szia!

Állandó fordulaton tartva pl. 4-ben 50-55-nél nem rángat?!
1900-as fordulaton tartva?

Vagy csak gyorsításnál remeg be?!

Üdv.: Peti

Esetleg még gázelvétel- gázadáskor nem "koppan" egyet? főként alacsonyabb fordulaton hallani...?!
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
sabat
Vendég
« Új hozzászólás #10126 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 20:19:24 »

kotta_cs és tomeed köszönöm a kimerítő válaszokat.
Egyre inkább tetszik.

Van még kérdésem:
A Converse kijelzővel és a távirányítóval mennyire kompatibilis?

Ha veszek, és beválik a Mondeoban, lehet, h feleségem Suzukijába is kell majd (van abba való is)
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10127 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 20:24:39 »

Köszönöm a véleményt. Éreztem én hogy drága... Mondjuk arrafelé az 5 ajtós ritkább, így drágább. Meg biztos az is dob az áron, hogy "csak" 56ekm van benne elvileg és ott az Eurotax az Isten... Ez az autó tetszett volna, a szívem azt mondja, vegyem meg, az eszem ugyanakkor tiltakozik...
A 4-5 ajtós mindig drágább mint a kombi. Szerintem itthon is, bár nem néztem mostanában. De az 56e az 56e!  Nagyon érezni ám, h 50 vagy 150!     Mobilén is ennyi, nézzétek meg.    Megkővenni!   eplus2 Főleg nettóba!  Persze csak ha minden igaz.
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.19 csütörtök, 20:33:33 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10128 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 22:15:20 »

kotta_cs és tomeed köszönöm a kimerítő válaszokat.
Egyre inkább tetszik.

Van még kérdésem:
A Converse kijelzővel és a távirányítóval mennyire kompatibilis?

Ha veszek, és beválik a Mondeoban, lehet, h feleségem Suzukijába is kell majd (van abba való is)

Nincs mit.
Sajnos egyik fejegység sem kompatible a kijelzőkkel, tehát nincs számkiírás, nincs hangerő kijelzés, nincs rádió adás kiírás, semmi, ezt sajnos bukja az ember ha kicseréli a Sony cuccot. Illetve még bukta az ajtónyitásra fejegység áramalá helyezése is, értem ezalatt, hogy gyújtás nélkül nincs zene hallgatás Sad, illetve ami még lehet bosszantó azaz,hogy nálam a rádiócsatornákat nem lehet kormányról váltani, csak tapizással megy.
Ezek a hibák elképzelhető, hogy az új kínai cuccoknál már javításra kerültek, az enyém januári, még nincs megtanítva neki Smiley
De ezek olyan dolgok amik 3 napig idegesítik az embert utána már észre se fogod venni.

A távirányító? Itt mire gondolsz? A fejegység távirányítója természetesen tökéletesen működtet mindent.


Kettőstömegű: Ez a remegés, vagy olyasmi hang, mintha leakarna ugrani a motor a bakokról nálam is megvan. De ezenkívül semmi más jele nincs, gázelvétel és gázadásnál a koppanás apámnál MKIII-nál akkor is megvolt miután kicserélték a kettőstömegűt  wow1, de ez mindegyik autónál megvan ha kicsit agresszívebben engedi el az ember majd tapossa újra kottára be a pedált.
Húgom Swiftjénél is jelentkezik, kipróbáltam eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.19 csütörtök, 22:17:12 írta tomeed » Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10129 Dátum: 2012.07.19 csütörtök, 23:11:08 »

Nincs mit.
Sajnos egyik fejegység sem kompatible a kijelzőkkel, tehát nincs számkiírás, nincs hangerő kijelzés, nincs rádió adás kiírás, semmi, ezt sajnos bukja az ember ha kicseréli a Sony cuccot. Illetve még bukta az ajtónyitásra fejegység áramalá helyezése is, értem ezalatt, hogy gyújtás nélkül nincs zene hallgatás Sad, illetve ami még lehet bosszantó azaz,hogy nálam a rádiócsatornákat nem lehet kormányról váltani, csak tapizással megy.
Ezek a hibák elképzelhető, hogy az új kínai cuccoknál már javításra kerültek, az enyém januári, még nincs megtanítva neki Smiley
De ezek olyan dolgok amik 3 napig idegesítik az embert utána már észre se fogod venni.

A távirányító? Itt mire gondolsz? A fejegység távirányítója természetesen tökéletesen működtet mindent.

Amit én írtam az kompatibilis. Látod a kijelzőn, hogy hanyadik szám, rádió adó..., működnek a kormánykapcsolók. Sőt amit javasoltam, abban van BT a telefonra is és ki tudja olvasni a címtárat és egyszerűen kezelhető a felületen.

Nekem is convers+-om van és feltétel volt, hogy compatibilis legyen. Sőt, a facelift-es verzióban még a légkondi dolgokat is kiolvassa a kütyü Smiley
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10130 Dátum: 2012.07.20 péntek, 08:24:03 »

Wince alapú az egész. Ki fogom próbálni. Azt is tőlük, egy mondeo rendszámvilágítás helyére beilleszthető verziót használok. tök jó a képe, 120 fokos látásszöggel.

Talán ne is azt próbáld ki amit írtam, mert elég esélytelen, hogy ez a kütyü ugyanarra a fájlnévre gerjed bootoláskor.
Inkább tegyél fel egy WinCE-s windows commandert az SD kártyára és azt állítsd be navigációs programként. Ezzel már hozzáférsz a fájlrendszerhez.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10131 Dátum: 2012.07.20 péntek, 08:58:49 »

A BT az nálam is tökéletes, de a kijelzőn nem jelenik meg semmi, ezért írtam,hogy vannak már biztos újabb firmware-vel rendelkező fejegységek amik ezt már tudják.
Frissíteni kéne valahogy, vagyis rájönni, hogy hogy kell és akkor kánaán van Smiley
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10132 Dátum: 2012.07.20 péntek, 10:51:33 »

Talán ne is azt próbáld ki amit írtam, mert elég esélytelen, hogy ez a kütyü ugyanarra a fájlnévre gerjed bootoláskor.
Inkább tegyél fel egy WinCE-s windows commandert az SD kártyára és azt állítsd be navigációs programként. Ezzel már hozzáférsz a fájlrendszerhez.

köszi, jó 5let. kipróbálom.
Naplózva
Carlos070
Vendég
« Új hozzászólás #10133 Dátum: 2012.07.20 péntek, 12:01:58 »

Szia!

Állandó fordulaton tartva pl. 4-ben 50-55-nél nem rángat?!
1900-as fordulaton tartva?

Vagy csak gyorsításnál remeg be?!

Üdv.: Peti
Szia Péter!
Csak akkor csinálja ha gyorsítok és csak ha lepadlózom. Lassú gázadásnál nem csinálja. Nem rángat. Kösz a segítséget.
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.20 péntek, 12:08:17 írta Carlos070 » Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #10134 Dátum: 2012.07.20 péntek, 14:16:00 »

köszi, jó 5let. kipróbálom.

Ha sikerül valamire jutni írj egy PÜ-t vagy ide, mert engem is nagyon érdekel a megoldás Smiley
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #10135 Dátum: 2012.07.20 péntek, 15:34:01 »

Ha sikerül valamire jutni írj egy PÜ-t vagy ide, mert engem is nagyon érdekel a megoldás Smiley
Engem is érdekel, mert a leendő autónál szempont lehet, hogy milyen navi kerüljön bele.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10136 Dátum: 2012.07.20 péntek, 15:39:16 »

A 4-5 ajtós mindig drágább mint a kombi. Szerintem itthon is, bár nem néztem mostanában. De az 56e az 56e!  Nagyon érezni ám, h 50 vagy 150!     Mobilén is ennyi, nézzétek meg.    Megkővenni!   eplus2 Főleg nettóba!  Persze csak ha minden igaz.
Nem szeretném a kombinésokat védeni, de  pont fordítva. A használhatóság miatt legdrágább a kombiné, középen az 5 ajtós és a legolcsóbb a 4 ajtós mert az nem annyira praktikus.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10137 Dátum: 2012.07.20 péntek, 16:32:23 »

Nem szeretném a kombinésokat védeni, de  pont fordítva. A használhatóság miatt legdrágább a kombiné, középen az 5 ajtós és a legolcsóbb a 4 ajtós mert az nem annyira praktikus.

Nem akartam beleszólni, de szerintem is így van. Könnyebb egy kombit eladni, mint egy 5 ajtóst. A 4 ajtós a legnehezebb ügy.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10138 Dátum: 2012.07.20 péntek, 18:22:00 »

Könnyebb egy kombit eladni, mint egy 5 ajtóst. A 4 ajtós a legnehezebb ügy.
Nem mindenkinek kell a nagy batár kombi. Aki nem cuccol, felnőttek a gyerekek az hamarabb vesz nem kombit. Plusz a 5 ajtós kocsi jól is pakolható.
Nem szeretném a kombinésokat védeni, de  pont fordítva. A használhatóság miatt legdrágább a kombiné, középen az 5 ajtós és a legolcsóbb a 4 ajtós mert az nem annyira praktikus.
Megnéztem kíváncsiságból, itthon nincs elég, mobilén kb ugyanannyiért van a kombi mint a nem.  Rosszul mondtam
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
semseyp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95



E-mail
« Új hozzászólás #10139 Dátum: 2012.07.20 péntek, 22:59:00 »

Neked akkor az az igényed, hogy szólhat ahogy akar?

Ezt most nem értem... Biztos, hogy a Sony szebben szól, de az csak zenét tud lejátszani: se GPS, se tolatókamera, se első kamera, se filmlejátszás.
Viszont ugyan olyan szépen szól, mint a gyári 6000-es fejegység, pedig csak egy kínai "gagyi".
Nem értem mi a gond az igényeimmel...  Huh?

Ja, és ha az asszony hátül ül a babával, akkor a távirányítóval ő tudja kontrollálni, hogy mit akar hallgatni, vagy levenni a hangerőt, ha a kisfiam elaludt, én pedig nyugodtan vezethetek "csesztetés" nélkül. vigyor3

Nekem ez van:
http://www.ebay.com/itm/ATOP-7-HD-CAR-DVD-GPS-PLAYER-FOR-FORD-FOCUS-MONDEO-S-Max-Wince6-0-PIP-3D-BT-RDS-/390442443618?pt=Car_Audio_Video&hash=item5ae82ee362&vxp=mtr
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.20 péntek, 23:08:38 írta semseyp » Naplózva

Mondeo MK IV. Turnier 1.8 TDCi (125Le) 2007 - Trend?
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10140 Dátum: 2012.07.20 péntek, 23:03:04 »

Ezt most nem értem... Biztos, hogy a Sony szebben szól, de az csak zenét tud lejátszani: se GPS, se tolatókamera, se első kamera, se filmlejátszás.
Viszont ugyan olyan szépen szól, mint a gyári 6000-es fejegység, pedig csak egy kínai "gagyi".
Nem értem mi a gond az igényeimmel...  Huh?

Ja, és ha az asszony hátül ül a babával, akkor a távirányítóval ő tudja kontrollálni, hogy mit akar hallgatni, vagy levenni a hangerőt, ha a kisfiam elaludt, én pedig nyugodtan vezethetek "csesztetés" nélkül. vigyor3

Szerintem szépen szól. Amúgy a hangzás egy része a fejegység, egy része a hangszóró és a "doboz", egy része a vezetékezés. Én beállítottam a hangszíneket és szépen szól.
Naplózva
semseyp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95



E-mail
« Új hozzászólás #10141 Dátum: 2012.07.20 péntek, 23:11:19 »

Én is ezt mondom, szépen szól az!  eljen

Nem tudjátok, lehet a kombiba utólagosan olyan kütyüt beépíteni, hogy motorosan záródjon a csomagtér ajtó?
Skoda Suberb-be láttam olyat és megkívántam...

Meg egy ilyenben is gondolkodom:

Szerintetek nem gagyi?
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.20 péntek, 23:15:22 írta semseyp » Naplózva

Mondeo MK IV. Turnier 1.8 TDCi (125Le) 2007 - Trend?
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10142 Dátum: 2012.07.20 péntek, 23:15:32 »

Én is ezt mondom, szépen szól az!  eljen

Nem tudjátok, lehet a kombiba utólagosan olyan kütyüt beépíteni, hogy motorosan záródjon a csomagtér ajtó?
Skoda Suberb-be láttam olyat és megkívántam...

Amúgy ott az útzaj, szóval nekem nem éri meg ennél többett költeni hangrendszerre. Majd egyszer egy mélynyomót az ülésalá oszt kész.

4 ajtósra?
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #10143 Dátum: 2012.07.20 péntek, 23:17:53 »

Az a baj ezekkel az utagos dolgokkal hogy egy-két év után megadják magukat és csak a bosszúság marad. Én a III-asba sok utólagos dolgot pakoltam. Az idő bebizonyította hogy ezek közül egyedül a riasztó volt jó döntés. Egyébként meg az autórádiónak nem csak annyi a dolga hogy tisztán szóljon, ne keljen babrálni a mobiltelfonnal és kész.
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10144 Dátum: 2012.07.20 péntek, 23:20:29 »

Az a baj ezekkel az utagos dolgokkal hogy egy-két év után megadják magukat és csak a bosszúság marad. Én a III-asba sok utólagos dolgot pakoltam. Az idő bebizonyította hogy ezek közül egyedül a riasztó volt jó döntés. Egyébként meg az autórádiónak nem csak annyi a dolga hogy tisztán szóljon, ne keljen babrálni a mobiltelfonnal és kész.

jaja, az is működik.

nekem az MK3-asban működtek az utólagos dolgok, itt most van a kanyarkövetővel némi gondom, de majd megoldódik az is.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #10145 Dátum: 2012.07.21 szombat, 01:14:28 »

Nem mindenkinek kell a nagy batár kombi. Aki nem cuccol, felnőttek a gyerekek az hamarabb vesz nem kombit. Plusz a 5 ajtós kocsi jól is pakolható. Megnéztem kíváncsiságból, itthon nincs elég, mobilén kb ugyanannyiért van a kombi mint a nem.  Rosszul mondtam

Na... nálunk van gyerek, meg minden, és én újonnan vettem, tehát akármilyet választhattam, ennek ellenére lett 4 ajtós.
Hogy ne lehessen benne szállítani se mosógépet, se hűtőszekrényt. És jól is van ez így. Cserébe nincs is összekarcolászva...
Ki így, ki úgy. A kombi olyan, mintha egy folyosóban ülnék. Nekem nem kell kombi, annak ellenére, hogy szerintem a 4-esben az néz ki a legjobban,
utána az 5 ajtós, és a 4 ajtós a leggyengébb, holott én azt szeretem.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
pongraczakos
Vendég
« Új hozzászólás #10146 Dátum: 2012.07.21 szombat, 09:19:18 »

Sziasztok Mindenki!

Már két napja keresek Youtube videót, leírást, vagy útmutató szoftvert, de nem akadtam rá semmire, hogy hogyan tudom kiszerelni a Blaupunkt Travelpilot NX-emet a műszerfalból. Valakinek lenne egy leírása esetleg, vagy netes linkje, hogy hol találom anyagot hozzá?  help
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #10147 Dátum: 2012.07.21 szombat, 09:23:35 »

http://m.youtube.com/results?gl=US&client=mv-google&hl=hu&q=mondeo+mk4+radio+remove&submit=Keres%C3%A9s

itt nézz körül.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #10148 Dátum: 2012.07.21 szombat, 12:04:14 »

Sziasztok Mindenki!

Már két napja keresek Youtube videót, leírást, vagy útmutató szoftvert, de nem akadtam rá semmire, hogy hogyan tudom kiszerelni a Blaupunkt Travelpilot NX-emet a műszerfalból. Valakinek lenne egy leírása esetleg, vagy netes linkje, hogy hol találom anyagot hozzá?  help

javaslom még ezt is:
http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Centre_console_trim,_dashboard_controls_and_head_unit_removal_-_Mk4
Naplózva
semseyp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95



E-mail
« Új hozzászólás #10149 Dátum: 2012.07.21 szombat, 13:39:30 »

Sziasztok Mindenki!

Már két napja keresek Youtube videót, leírást, vagy útmutató szoftvert, de nem akadtam rá semmire, hogy hogyan tudom kiszerelni a Blaupunkt Travelpilot NX-emet a műszerfalból. Valakinek lenne egy leírása esetleg, vagy netes linkje, hogy hol találom anyagot hozzá?  help

Nem tudom, hogy mi az a Blaup. Travel micsoda, de ha arra vagy kíváncsi, hogy miképp kell a rádiót kiszedni az MK4 műszerfalából, akkor így:
1. Egy régi bankkártyával vagy valami műanyag lappal, ami nem karcol, ki kell feszíteni azt a két nagyjából 3 szög alakú takarót középkonzol 2 széléről. Nekem a hosszú oldalán adta könnyen meg magát.

2. A váltórúd szoknyáját fel kell hajtani, ezt úgy tudod megrenni, hogy a krómos részt elöl megfogod a szoknyával együtt, majd a rúd felé és felfelé tolva kiakasztod a patentot, és ki tudod emelni. A gombot nem kell leszedni, elég ha ráhajtod a szoknyát.

3. A kartámaszt hajtsd fel, majd a pohártartó részénél egy határozott mozdulattal ki kell rántani az egész ezüst színű kócerájt felfelé-hátra. Majd, hogy teljesen el tudd távolítani, még egy kicsit erőszakoskodni kell a szivargyújtó résznél, ott is patentos, erősen kel megrántani.

4. Ha ez megvan, akkor hozzáférsz a hat csavarhoz, ami a konzolt takarja (torx csavarok!) 2-2 db a áromszögek alatt (jóó tudom, nem szabályos kerekített négyszög), 1-1 a hamus mellett.

5. Ha kivetted a csavarokat, akkor le tudod emelni a keretet, de óvatosan, mert fent a három gombról előbb még le kell húzni a csatikat. Ha az is megvan, akkor előre tudod borítani az egészet és hozzá férsz a 4 db csavarhoz, ami a fejegységet tartja. Ha zavar a középkonzol, akkor azt is teljesen el tudod távolítani, ha a klímavezérlő két csatiját lehúzod (fehér és fekete), kikell akasztani a csati két végén a rögzítést és felfelé emelve kitolja azokat az aljatból.

Remélem azért valamit segíteni tudtam!
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.22 vasárnap, 14:01:48 írta semseyp » Naplózva

Mondeo MK IV. Turnier 1.8 TDCi (125Le) 2007 - Trend?
Oldalak: 1 ... 196 197 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 209 210 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.102 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.