Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 11:00:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 455 456 457 458 459 460 461 [462] 463 464 465 466 467 468 469 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5708284 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #23050 Dátum: 2015.05.13 szerda, 20:57:36 »

Adott 4 darab szín azonos ajtó, jobb kormányos autóról. Komplett ablakkal, burkolattal (nyilván az első ajtó esetében a régi kárpitot átrakni az újakra) de mi a helyzet a zárral(nem szeretnék 2 kulccsal járni tehát a régi kulccsal nyitnám), illetve ha az új ajtókban hátul elektromos ablak van, és eddig tekerős volt azt működésre lehet bírni? Smiley

Köszi előre is!  wave
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #23051 Dátum: 2015.05.13 szerda, 22:55:29 »

Adott 4 darab szín azonos ajtó, jobb kormányos autóról. Komplett ablakkal, burkolattal (nyilván az első ajtó esetében a régi kárpitot átrakni az újakra) de mi a helyzet a zárral(nem szeretnék 2 kulccsal járni tehát a régi kulccsal nyitnám), illetve ha az új ajtókban hátul elektromos ablak van, és eddig tekerős volt azt működésre lehet bírni? Smiley

Köszi előre is!  wave
A zár az más, azt is vissza kell tenni a régiből, a kulcsos résszel együtt. Elektromos ablakosításhoz pár vezeték hiányzik, én cseréltem a komplett köteget, gem modullal együtt.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #23052 Dátum: 2015.05.13 szerda, 22:57:01 »

Illetve, ez mk2, itt mindkét első ajtó kulcsos, lehet hogy mégsem más
Naplózva
Makker
Vendég
« Új hozzászólás #23053 Dátum: 2015.05.14 csütörtök, 00:33:53 »

A zár az más, azt is vissza kell tenni a régiből, a kulcsos résszel együtt. Elektromos ablakosításhoz pár vezeték hiányzik, én cseréltem a komplett köteget, gem modullal együtt.

 worship
Naplózva
balais
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176



WWW E-mail
« Új hozzászólás #23054 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 10:32:09 »

Sziasztok !

6 éve van nálam az autó 2 évente kellett eddig töltetnem a klímát, tavaj egy klímás meg találta hogy a belső párologtató ereszti el a gázt.
Ajánlott egy szuper cuccot,amit bele rak a rendszerbe és ez megoldja a hibát.
Úgy néz ki hogy már nem ereszti a gázt,de sajna az a jelenség hogy a hűtés nagyon gyenge,a nyomás érték a tűrés határ alatt és jóval felette kapcsol.
A szerelő persze hogy azt mondta hogy ez a hiba nem az ő löttyétől van,mert azt erre fejlesztették ki. falbav
Szerinte a nyomáscsökkentő szelep a rossz.
Ha ezt a szelepet cserélem akkor megoldódik a probléma ?

Mk2 2.0 benzines 1998-as.
Naplózva

mk2 '98. 2.0 5 ajtós cuirass
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #23055 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 13:30:12 »

Sziasztok !

6 éve van nálam az autó 2 évente kellett eddig töltetnem a klímát, tavaj egy klímás meg találta hogy a belső párologtató ereszti el a gázt.
Ajánlott egy szuper cuccot,amit bele rak a rendszerbe és ez megoldja a hibát.
Úgy néz ki hogy már nem ereszti a gázt,de sajna az a jelenség hogy a hűtés nagyon gyenge,a nyomás érték a tűrés határ alatt és jóval felette kapcsol.
A szerelő persze hogy azt mondta hogy ez a hiba nem az ő löttyétől van,mert azt erre fejlesztették ki. falbav
Szerinte a nyomáscsökkentő szelep a rossz.
Ha ezt a szelepet cserélem akkor megoldódik a probléma ?

Mk2 2.0 benzines 1998-as.

Szigorúan saját vélemény, de én nem hiszek ebben a töltsük bele, aztán jó lesz ketyerékben. Szerintem egyszerűbb volt azért pénzt kérni, mint szétszedni a rendszert valamennyire.
Én megmondanám neki, hogy cserélje ki a nyomáscsökkentőt, de ha nem oldódik meg a gond, akkor nem fizetek érte, akkor derítse ki, mi a probléma és ha az Ő trutyija tömítette el a rendszert, akkor ráverném a balhét, hogy ingyé orvosolja.
Persze én egy kissé energikusabban szoktam az ilyenekkel beszélni  eplus2
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #23056 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 17:17:44 »

Sziasztok !

6 éve van nálam az autó 2 évente kellett eddig töltetnem a klímát, tavaj egy klímás meg találta hogy a belső párologtató ereszti el a gázt.
Ajánlott egy szuper cuccot,amit bele rak a rendszerbe és ez megoldja a hibát.
Úgy néz ki hogy már nem ereszti a gázt,de sajna az a jelenség hogy a hűtés nagyon gyenge,a nyomás érték a tűrés határ alatt és jóval felette kapcsol.
A szerelő persze hogy azt mondta hogy ez a hiba nem az ő löttyétől van,mert azt erre fejlesztették ki. falbav
Szerinte a nyomáscsökkentő szelep a rossz.
Ha ezt a szelepet cserélem akkor megoldódik a probléma ?

Mk2 2.0 benzines 1998-as.
hát az a szerelő hülye
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #23057 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 18:05:18 »

hát az a szerelő hülye


pont hogy nem az. 10 ből 9 kuncsaft simán benyeli. egyszerűen tisztességtelen ám jó üzletember.  eplus2
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #23058 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 19:15:43 »

pont hogy nem az. 10 ből 9 kuncsaft simán benyeli. egyszerűen tisztességtelen ám jó üzletember.  eplus2
az is lehet. akárhogyis, oda nem kéne járni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #23059 Dátum: 2015.06.11 csütörtök, 19:48:43 »

az is lehet. akárhogyis, oda nem kéne járni


esetleg fegyveresen  gun
Naplózva
defort
Vendég
« Új hozzászólás #23060 Dátum: 2015.06.21 vasárnap, 20:49:04 »

Sziasztok

Elszakadt az ajtónyitó bowdenem(,bal első ajtó)eléggé kellemetlen,cromaxnál 6000 ft bele a kábel,valaki tud esetleg egy most bontodó darabrol?mk 2 röl?

Defort
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #23061 Dátum: 2015.06.22 hétfő, 09:50:14 »

Sziasztok

Elszakadt az ajtónyitó bowdenem(,bal első ajtó)eléggé kellemetlen,cromaxnál 6000 ft bele a kábel,valaki tud esetleg egy most bontodó darabrol?mk 2 röl?

Defort

Nézz körül a keres-kínál topikban, ott van sok bomladozó járgány, hátha akad ami a környékeden van. Tipp: írd bele az aláírásodba hogy milyen járgányod van, ill. egy lakóhelyet se árt, úgy könnyebb megmondani hogy a környékeden mi van mi nincs Smiley
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #23062 Dátum: 2015.06.23 kedd, 08:53:05 »

Sziasztok

Elszakadt az ajtónyitó bowdenem(,bal első ajtó)eléggé kellemetlen,cromaxnál 6000 ft bele a kábel,valaki tud esetleg egy most bontodó darabrol?mk 2 röl?

Defort
Írtam privát üzit
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
defort
Vendég
« Új hozzászólás #23063 Dátum: 2015.06.23 kedd, 20:41:43 »

oké,köszi.
97 mondeo 1.8 glx,ezüst.
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #23064 Dátum: 2015.06.23 kedd, 21:24:23 »

oké,köszi.
97 mondeo 1.8 glx,ezüst.
Nem ide, nem így. Adatlap.
Naplózva
molnarrobert
Vendég
« Új hozzászólás #23065 Dátum: 2015.07.05 vasárnap, 17:17:00 »

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy hol található a légkondi kondenzvíz kivezetője? Esetleg egy képet tudna vki. linkelni?

Köszi, előre is. worship
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #23066 Dátum: 2015.07.05 vasárnap, 17:19:49 »

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy hol található a légkondi kondenzvíz kivezetője? Esetleg egy képet tudna vki. linkelni?

Köszi, előre is. worship
a fűtéscsövek alatt
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
molnarrobert
Vendég
« Új hozzászólás #23067 Dátum: 2015.07.05 vasárnap, 18:43:34 »

a fűtéscsövek alatt

köszi.
Naplózva
Kisördög
Vendég
« Új hozzászólás #23068 Dátum: 2015.07.06 hétfő, 17:58:14 »

Egy kicsit bővebben kifejtenéd?
A homlokfalon levő két bemenő fütés cső alatt?
Naplózva
baka13
Vendég
« Új hozzászólás #23069 Dátum: 2015.07.07 kedd, 17:12:24 »

Sziasztok

Tudna valaki segíteni?
1999 Mk2-es 1,8td kombi RFN motorkódos mondeóra hogy van föltéve a klíma kompresszor? Van valami tartó vagy szíjfeszítő hozzá? Valami kép jó lenne ha valakinek van esetleg. Jaaa! és milyen tipusú kell hozzá?

Köszi
Naplózva
molnarrobert
Vendég
« Új hozzászólás #23070 Dátum: 2015.07.10 péntek, 13:59:47 »

Egy kicsit bővebben kifejtenéd?
A homlokfalon levő két bemenő fütés cső alatt?

http://www.talkford.com/community/topic/222596-aircon-drain-location-pictures-so-you-can-find-it/
 wave
Naplózva
Team64
Vendég
« Új hozzászólás #23071 Dátum: 2015.07.11 szombat, 19:37:22 »

Üdv uraim! Segítség kéne s.o.s.  van egy 2.0 mk2 mondim. Megjött a nyár, a kocsinak is melege van, és hiába esne neki jól a hűtés, bassza bekapcsolni. :-D   Megnéztünk már mindent, elvileg minden jó. A hűtőventi külső táppal elindul. A relé behúzott a teszt alatt. A hőgombák jók. De a víz felforr a városban. Odáig jutott a project, hogy a hűtőbe lévő hőgombára csatlakoztatott stekkert széthúztam, összezártam egy vezetékkel, de semmi. Aztán rámértünk de az a vezeték halott.Nincs benne áram. Gondolom ennek nem így kéne lennie. Nem tudja valaki, hogy az a kábel hová fut be? Sajnos annyira le van burkolva, hogy lehetetlen lekövetni. Ez az egy ötlet maradt, hogy ez a vezeték meg van szakadva valahol, mert gondolom ez az a gomba ami azt mondaná, hogy meleg van. Ha bárki járt már így légyszi segítsen, mert nekem fűtés nélkül is elég lenne ez a forróság.Most manuális hűtés van, amikor látom hogy melegszik, nyomatom lábra a fűtést.Elég kellemes! Előre is köszi! Üdv:Zoli
Naplózva
koridor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


E-mail
« Új hozzászólás #23072 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 08:31:34 »

Elfolyt a kormányszervolajam. Lesz valami baja ha nélküle használom a kocsit? Augusztusban úgyis megy szerelőhöz mert vizsgáztatni kell, addig kb 300-400 km-ert lenne használva a városban. Ha szivattyút kell cserélni van értelme használtat venni? Az újnak elég húzós az ára.
Naplózva

2000 márciusi, kék 5 ajtos, 1.8 benzines GLX
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #23073 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 09:09:56 »

Elfolyt a kormányszervolajam. Lesz valami baja ha nélküle használom a kocsit? Augusztusban úgyis megy szerelőhöz mert vizsgáztatni kell, addig kb 300-400 km-ert lenne használva a városban. Ha szivattyút kell cserélni van értelme használtat venni? Az újnak elég húzós az ára.

ne használd olaj nélkül, nem szereti sem a kormánymű sem a szivattyú. Vannak itt a fórumon bontósok náluk érdeklődj.
Naplózva
koridor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


E-mail
« Új hozzászólás #23074 Dátum: 2015.07.13 hétfő, 21:32:19 »

ne használd olaj nélkül, nem szereti sem a kormánymű sem a szivattyú. Vannak itt a fórumon bontósok náluk érdeklődj.

Köszi.
Naplózva

2000 márciusi, kék 5 ajtos, 1.8 benzines GLX
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #23075 Dátum: 2015.07.14 kedd, 13:15:52 »

Üdv uraim! Segítség kéne s.o.s.  van egy 2.0 mk2 mondim. Megjött a nyár, a kocsinak is melege van, és hiába esne neki jól a hűtés, bassza bekapcsolni. :-D   Megnéztünk már mindent, elvileg minden jó. A hűtőventi külső táppal elindul. A relé behúzott a teszt alatt. A hőgombák jók. De a víz felforr a városban. Odáig jutott a project, hogy a hűtőbe lévő hőgombára csatlakoztatott stekkert széthúztam, összezártam egy vezetékkel, de semmi. Aztán rámértünk de az a vezeték halott.Nincs benne áram. Gondolom ennek nem így kéne lennie. Nem tudja valaki, hogy az a kábel hová fut be? Sajnos annyira le van burkolva, hogy lehetetlen lekövetni. Ez az egy ötlet maradt, hogy ez a vezeték meg van szakadva valahol, mert gondolom ez az a gomba ami azt mondaná, hogy meleg van. Ha bárki járt már így légyszi segítsen, mert nekem fűtés nélkül is elég lenne ez a forróság.Most manuális hűtés van, amikor látom hogy melegszik, nyomatom lábra a fűtést.Elég kellemes! Előre is köszi! Üdv:Zoli
Biztos, hogy mind a 3 vízhőfokjeladó jó?
Tudtommal, ha a termosztátház felső jeladójáról lehúzod a csatlakozót járó motor mellett, akkor a hűtőventinek el kell indulnia - ha jól emlékszem az itt olvasott tudományokra.
Naplózva
koridor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


E-mail
« Új hozzászólás #23076 Dátum: 2015.07.14 kedd, 22:08:59 »

Üdv uraim! Segítség kéne s.o.s.  van egy 2.0 mk2 mondim. Megjött a nyár, a kocsinak is melege van, és hiába esne neki jól a hűtés, bassza bekapcsolni. :-D   Megnéztünk már mindent, elvileg minden jó. A hűtőventi külső táppal elindul. A relé behúzott a teszt alatt. A hőgombák jók. De a víz felforr a városban. Odáig jutott a project, hogy a hűtőbe lévő hőgombára csatlakoztatott stekkert széthúztam, összezártam egy vezetékkel, de semmi. Aztán rámértünk de az a vezeték halott.Nincs benne áram. Gondolom ennek nem így kéne lennie. Nem tudja valaki, hogy az a kábel hová fut be? Sajnos annyira le van burkolva, hogy lehetetlen lekövetni. Ez az egy ötlet maradt, hogy ez a vezeték meg van szakadva valahol, mert gondolom ez az a gomba ami azt mondaná, hogy meleg van. Ha bárki járt már így légyszi segítsen, mert nekem fűtés nélkül is elég lenne ez a forróság.Most manuális hűtés van, amikor látom hogy melegszik, nyomatom lábra a fűtést.Elég kellemes! Előre is köszi! Üdv:Zoli

Nekem is hasonló gondom volt, amíg volt menetszél nem volt probléma, de dugóban szüttyögéstol elforrt a vizem. Aztán kiderült hogy a ventimotor volt rossz.
De szerintem se kell összezárni a venti stekkerét, nekem járó motornál a lehúzás után pár másodperc felpörgött.
Naplózva

2000 márciusi, kék 5 ajtos, 1.8 benzines GLX
Team64
Vendég
« Új hozzászólás #23077 Dátum: 2015.07.18 szombat, 22:08:38 »

Nekem is hasonló gondom volt, amíg volt menetszél nem volt probléma, de dugóban szüttyögéstol elforrt a vizem. Aztán kiderült hogy a ventimotor volt rossz.
De szerintem se kell összezárni a venti stekkerét, nekem járó motornál a lehúzás után pár másodperc felpörgött.

A ventilátor meg lett tápolva, az jó. A gombákra pontosat mérni szinte lehetetlen egy egyszerű embernek, de valamit csinál mert változnak az értékek...De  a felső gomba csatiját hiába húzom le, nem indul be a ventilátor...Az alsónak elvileg semmi köze ehez mert az csak a műszerfalnak jelez vissza. A hűtőn amit széthúztam csatit az meg valami ellenállás, nem gomba...Az a vezezék ami a termosztátház tetjén van a gombán, az hová fut be? Nem lehet hogy a kábel van szétmenve valahol? Vagy akkor megintcsak indulnia kéne mert nincs ellenállás? Ja, amúgy nullán kéne kapcsolnia?
Naplózva
Team64
Vendég
« Új hozzászólás #23078 Dátum: 2015.07.18 szombat, 22:13:05 »

Ja és még egy nem ide vágó kérdés... 5 ajtós mk1 lengéscsillapítói jók az 5 ajtós mk2be?
Naplózva
ebihal
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


E-mail
« Új hozzászólás #23079 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 07:19:37 »

Sziasztok!

Mk2 1.8 td...van 2 fémből készült vízcső , az egyik elölről megy hátra jobb alul , a másik rövidebb pedig hátul van.Annyit látok hogy a rövidebb a visszatérő ág a fűtőradiátorból , és belecsatlakozik egy majdnem kocka alakú valamibe amiből a másik kivezetés a hosszú előre menő vízcső.Mi lenne ez a kocka valami?Nem lehet valahogy egyszerűsíteni ezt a rendszert?Azért kérdem mert kilyukadt a hosszú vízcső , de laza 2 óra alatt sikerült kiszedni és meghegesztik de a cső állapotát elnézve az egy időzített bomba lesz.Persze lehet kap vadiújat csak még nem tudom mennyiért jutnék hozzá.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #23080 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 18:00:06 »

...
Az a vezezék ami a termosztátház tetjén van a gombán, az hová fut be? Nem lehet hogy a kábel van szétmenve valahol? Vagy akkor megintcsak indulnia kéne mert nincs ellenállás? Ja, amúgy nullán kéne kapcsolnia?
Valószínűleg összeér valahol a két szál, ezért észlel a kompóter mindig terhelést és a csatit lehúzva sem indítja be a ventit.
Ez a felső jeladó megy a vezérlő kompóterbe.
De mindez csak ötletelés részemről.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #23081 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 18:00:31 »

Sziasztok!

Mk2 1.8 td...van 2 fémből készült vízcső , az egyik elölről megy hátra jobb alul , a másik rövidebb pedig hátul van.Annyit látok hogy a rövidebb a visszatérő ág a fűtőradiátorból , és belecsatlakozik egy majdnem kocka alakú valamibe amiből a másik kivezetés a hosszú előre menő vízcső.Mi lenne ez a kocka valami?Nem lehet valahogy egyszerűsíteni ezt a rendszert?Azért kérdem mert kilyukadt a hosszú vízcső , de laza 2 óra alatt sikerült kiszedni és meghegesztik de a cső állapotát elnézve az egy időzített bomba lesz.Persze lehet kap vadiújat csak még nem tudom mennyiért jutnék hozzá.
Pl. Cromax.hu.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #23082 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 18:03:03 »

Ja és még egy nem ide vágó kérdés... 5 ajtós mk1 lengéscsillapítói jók az 5 ajtós mk2be?
Tudtommal igen.
Az elsők csak a rugótányérban különböznek (így a rugók is különböznek).
A hátsókat passzolom, utána kéne nézni pl. Bárdi honlapján.
Naplózva
Watt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


E-mail
« Új hozzászólás #23083 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 18:42:41 »

Valószínűleg ez vár az én autómra is. A kérdésem az, hogy a videóban 2:50 körül van valami, amit nem tudok beazonosítani, pedig érdekelne. Tudja valaki mi az, mire jó és hol van?
Nem én fogom csinálni, de ha készen van, mire figyeljek? Van valami tipikus dolog, ami kimarad/elromlik, ilyesmi? Csak mert elég durva beavatkozásnak tűnik, kimarad egy csati visszadugása és aztán csodálkozom, hogy ez meg az nem működik...
Naplózva

Ford Mondeo Tournier 1999 Ghia
2.0 Zetec
molnarrobert
Vendég
« Új hozzászólás #23084 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 19:11:52 »

...A hűtőn amit széthúztam csatit az meg valami ellenállás, nem gomba...
Lehet, hogy nem lényeges,de ez nem véletlenül a klíma hőérzékelője? (van ott egy kis "téglatest" alakú érzékelő,ami arra kell,hogy a klíma csak +3 °C fölött induljon el  email )
Naplózva
Team64
Vendég
« Új hozzászólás #23085 Dátum: 2015.07.21 kedd, 08:26:51 »

Köszi a válaszokat, közben megoldódott a probléma, a felső hőgomba ***...A múltkor nem tudom miért nem akart kapcsolni lehúzáskor, lehet hogy nem vártam eleget...Tegnap többször is rápróbáltunk és lehúzáskor indul a hűtő végre.A kábel nem szakadt,ki lett mérve. Úgyhogy hőgomba csere...azt mondták ebből érdemes a gyárit megvenni, valakinek tapasztalat? Esetleg a gyári áráról tud valaki? Mindenhol csak utángyártottat találok...
Naplózva
trefiimi
Vendég
« Új hozzászólás #23086 Dátum: 2015.07.21 kedd, 10:49:49 »

Sziasztok, Mondeo II-es kipörgésgátlóm eddig frankón működött, most egyik indításra úgy maradt a visszajelző lámpa a műszerfalon és a ki-be kapcsoló gomb is világít, azaz mintha kikapcsoltam volna a kipörgésgátlót. Hiába nyomkodom a gombot, marad kikapcsolva. Mi lehet a gond? Esetleg biztosíték?
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #23087 Dátum: 2015.07.21 kedd, 14:27:06 »

Valószínűleg ez vár az én autómra is. A kérdésem az, hogy a videóban 2:50 körül van valami, amit nem tudok beazonosítani, pedig érdekelne. Tudja valaki mi az, mire jó és hol van?
Nem én fogom csinálni, de ha készen van, mire figyeljek? Van valami tipikus dolog, ami kimarad/elromlik, ilyesmi? Csak mert elég durva beavatkozásnak tűnik, kimarad egy csati visszadugása és aztán csodálkozom, hogy ez meg az nem működik...

Szét még nem szedtem ilyet, de ahogy nézem a hőcserélő előtt a csőbe van dugva az a kis vacak. Első ránézésre egy "egyszerű" szűrőnek tűnik, de azt se tartom kizártnak, hogy valami hőérzékelő (is).
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
M.Zoli
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



E-mail
« Új hozzászólás #23088 Dátum: 2015.07.21 kedd, 15:56:06 »

https://cromax.hu/310000000-legkondicionalo-rendszer/311610000-legkondicionalo-alkatreszei/311610679-klima-szabalyzas/7773-nyomascsokkento-szelep-legkon_-ford-transit-2000-2006
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.21 kedd, 15:58:53 írta M.Zoli » Naplózva

Mondeo Turnier 2.5 24V Ghia
Watt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


E-mail
« Új hozzászólás #23089 Dátum: 2015.07.21 kedd, 21:15:53 »

Huh, hát ha ez ilyen árban van, akkor szerintem mondani fogom, hogy akármilyen állapotban is találják, cseréljék ki. Smiley Gondolom abból baj nem lehet. A videóban elég csúnyán néz ki, gondolom az én 16 éves autómban sem lehet szebb...
Bár, a fene tudja, lehet elég neki egy tisztítás? Mondjuk 16 éves koszt eltüntetni nem egyszerű.
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.21 kedd, 21:19:21 írta Watt » Naplózva

Ford Mondeo Tournier 1999 Ghia
2.0 Zetec
molnarrobert
Vendég
« Új hozzászólás #23090 Dátum: 2015.07.22 szerda, 15:38:58 »

Sziasztok, Mondeo II-es kipörgésgátlóm eddig frankón működött, most egyik indításra úgy maradt a visszajelző lámpa a műszerfalon és a ki-be kapcsoló gomb is világít, azaz mintha kikapcsoltam volna a kipörgésgátlót. Hiába nyomkodom a gombot, marad kikapcsolva. Mi lehet a gond? Esetleg biztosíték?
Mindenképp diagnosztika javasolt. Több oka is lehet annak, ha kikapcsol a TCS.
Naplózva
nigabi79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 165



E-mail
« Új hozzászólás #23091 Dátum: 2015.07.23 csütörtök, 10:34:18 »

Sziasztok.Olyat kérdeznék,hogy kombihoz ill. 5 ajtós mk2-es mondihoz teljesen más vonóhorog kell hozzá,vagy rá lehet rakni egyiket a másikra?
Naplózva

Ford mondeo mk2 1998 kombi
svarine
Vendég
« Új hozzászólás #23092 Dátum: 2015.07.24 péntek, 12:51:42 »

Sziasztok! Nem bont valaki MK2-t lépcsős hátú 1.8 benzinest?Kilukadt a hűtőcsönek a gumija ami a vizpumpától jön. falbav :falbav:Tud valaki segiteni rajtam? Boltban csak fémcsövel együtt adják potom 25ezerért. duhos2 Csak a gumi részére lenne szükségem de az SOS!!!!!!  worship
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #23093 Dátum: 2015.07.25 szombat, 06:35:18 »

Sziasztok.Olyat kérdeznék,hogy kombihoz ill. 5 ajtós mk2-es mondihoz teljesen más vonóhorog kell hozzá,vagy rá lehet rakni egyiket a másikra?

A kombinak 10 centivel hosszabb a hátulja, elég esélytelen hogy ugyanaz a vonóhorog menjen rájuk.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #23094 Dátum: 2015.07.27 hétfő, 08:50:22 »

Sziasztok! Nem bont valaki MK2-t lépcsős hátú 1.8 benzinest?Kilukadt a hűtőcsönek a gumija ami a vizpumpától jön. falbav :falbav:Tud valaki segiteni rajtam? Boltban csak fémcsövel együtt adják potom 25ezerért. duhos2 Csak a gumi részére lenne szükségem de az SOS!!!!!!  worship

Én bontok egyet, de nem tudom melyik részéről beszélsz.  smile
Csörgess meg a 20/351-3844-es számon és megbeszéljük.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #23095 Dátum: 2015.08.04 kedd, 11:09:06 »

Olyantól kérdeznék, akinek 4 ajtós, könyöklős hátsó üléses autója van.
A könyöklőt lehajtva, szabad-e a behajtás a csomagtérbe vagy valami (sízsák, rács, szövet, etc) lezárja?
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
DANJO
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 213


danjo0819@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #23096 Dátum: 2015.08.04 kedd, 23:29:38 »

Olyantól kérdeznék, akinek 4 ajtós, könyöklős hátsó üléses autója van.
A könyöklőt lehajtva, szabad-e a behajtás a csomagtérbe vagy valami (sízsák, rács, szövet, etc) lezárja?

Igen, az ülés fémtámlája maga. Nincs rajta semmilyen rejtett ajtóka, maximum lehet egyet vágni rá flexxel...  Wink
Naplózva

- MK1 Zetec 2.0 automata Ghia-XXX lim. (x 2 db - '93, '95)
- ST200 Duratec 2.5 V6 hatchback ('99)
- ST200 Duratec 2.5 V6 lim. ('00)
- ST200 Duratec 3.0 V6 automata 4x4 lim. ('00)
- MK4 2.0 TDCi Titanium-X lim. ('08)
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #23097 Dátum: 2015.08.05 szerda, 10:15:00 »

Igen, az ülés fémtámlája maga. Nincs rajta semmilyen rejtett ajtóka, maximum lehet egyet vágni rá flexxel...  Wink

Hú, de kínos  rinya
Köszi az infót. Akkor más megoldást keresek.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Watt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


E-mail
« Új hozzászólás #23098 Dátum: 2015.08.06 csütörtök, 21:18:53 »

Az autóm klímájában kilyukadt a párologtató. Most ott áll a szerelőnél, lebontott műszerfallal és felhívott a klímás, hogy egyszerűen nem tud beszerezni párologtatót. Saját elmondása szerint 5 nagykerrel van kapcsolata, sehol sincsen. Tényleg ennyire beszerezhetetlen dolog ez?
Mert én kb. fél óra alatt találtam itt: http://www.fridcar.hu/autoalkatresz_cikkszam/2/283250/1/alkatresz/hutesfuteslegkondicionalas/parologtato/ford/mondeo/1999/5828/
De kicsit félek, hogy vajon mennyire megbízható ez az üzlet? Ismeri valaki? Mennyire lehet elhinni, hogy az van odaírva, hogy raktáron. (Még ha csak külső raktáron is.) Csak mert fura, hogy nagykereknél beszerezhetetlen, kiskerben meg simán lehet találni...
Naplózva

Ford Mondeo Tournier 1999 Ghia
2.0 Zetec
ebihal
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


E-mail
« Új hozzászólás #23099 Dátum: 2015.08.07 péntek, 07:36:43 »

Az autóm klímájában kilyukadt a párologtató. Most ott áll a szerelőnél, lebontott műszerfallal és felhívott a klímás, hogy egyszerűen nem tud beszerezni párologtatót. Saját elmondása szerint 5 nagykerrel van kapcsolata, sehol sincsen. Tényleg ennyire beszerezhetetlen dolog ez?
Mert én kb. fél óra alatt találtam itt: http://www.fridcar.hu/autoalkatresz_cikkszam/2/283250/1/alkatresz/hutesfuteslegkondicionalas/parologtato/ford/mondeo/1999/5828/
De kicsit félek, hogy vajon mennyire megbízható ez az üzlet? Ismeri valaki? Mennyire lehet elhinni, hogy az van odaírva, hogy raktáron. (Még ha csak külső raktáron is.) Csak mert fura, hogy nagykereknél beszerezhetetlen, kiskerben meg simán lehet találni...

Utána néztem most hogy írtad , cromax-nál és kovács autónál is van , ezek szerint annyira azért nem beszerezhetetlen.Amit linkeltél azt nem ismerem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 455 456 457 458 459 460 461 [462] 463 464 465 466 467 468 469 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.055 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.