Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 09:59:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 376 377 378 379 380 381 382 [383] 384 385 386 387 388 389 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4704428 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #19100 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 10:46:00 »

Helló!

Na, ma kitisztult a Mondi szíve belül... A leírtakon kívül volt még egy problémás T-gumicső (nem tudom pontosan hol, de állítólag Mondeo probléma), ki lett cserélve és lőn!
Az alapjárat szépen visszakúszik 850-1000 környékére, nem marad az egekben! :-) De még a motor hangja is szebb lett.  worship

Az EGR dugózását a szerelő is támogatja, úgyhogy ha nem lesz ilyen esős idő, megcsinálom.  nyes

Leslie

Leslie majd dobj be ide képeket a folyamatról - nekem is le kell végleg dugózni. Thx Smiley
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19101 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 14:24:34 »


Igen még fel is políroztam annak idején.
A csatlakozót akkor a váltón keressem és csak alulról érem el?
Fentről is látod, ha benézel a váltó tetejéhez. Én még el is értem valahogy, de nagyon szűk a hely, lehet be sem fér a kezed.
Alulról meg az elektromos csatit simán eléred, de a spirál az tekerős, és annyira rá volt szorulva, hogy nem tudtam külön letekerni, szerszám nem nagyon fér oda.
Ha meg a szenzorral együtt tekertem, akkor pár fordulat után annyira vissza akart csavarodni, hogy nem tudtam leszedni. Szerencsére én csináltam egy újratanítást a gyertya + kábelcsere után, és azóta minden ok. Aknából vagy csápos emelővel viszont tuti meg lehet csinálni, mert akkor 2 kézzel is odaférsz.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #19102 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 20:07:56 »

Kinek milyen tapasztalata van xenon cucc beépítéséről?  ::)Félek nem lesz üzembiztos...vagy az? Menyi időközönként kell izzót cserélni? Ballast márka lenne az áldozat. 35 W-os teljesítményen.

Elvileg az MK1 lámpa belsőt át lehet alakítani H7 foglalatra, csak 2 kis csillag csavart kell kitekerni. Ugye?  Huh?

Update.

Olvastam róla cikkeket, hát...hát...eléggé nem szeretik a rendőrök-ha nem gyárilag került beépítésre. Automatikus magasságállító mechanika kéne mellé... Roll Eyes Mivan akkor, ha nem állítom be magasra ? (van magasság állítóm) Úgyis vakítsa a szembejövőt?
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.01 vasárnap, 21:49:56 írta Mikee » Naplózva
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #19103 Dátum: 2015.03.04 szerda, 09:53:13 »

Leslie majd dobj be ide képeket a folyamatról - nekem is le kell végleg dugózni. Thx Smiley
Rendben, majd dokumentálom a folyamatot!  eljen

Itt az oldalon is van egy leírás, nekem ez lesz a kiinduló anyag: http://mondeo.hu/index.php?page=130
Naplózva
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #19104 Dátum: 2015.03.04 szerda, 16:44:01 »

Rendben, majd dokumentálom a folyamatot!  eljen

Itt az oldalon is van egy leírás, nekem ez lesz a kiinduló anyag: http://mondeo.hu/index.php?page=130

Köszi a liket.  smile Még nem találkoztam vele az oldalon.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19105 Dátum: 2015.03.04 szerda, 21:11:05 »

Szedán-nál nem ott megy. Vagy igen? Roll Eyes
Szedán autóm csak az előző volt, de ott is fölötte ment.
Viszont ha független kerékfelfüggesztéses a kocsi (nem tudom, hogy milyen a szedán Mondi, nekem kombi van), akkor nincs olyan dolog a kocsin, ami fölött kéne mennie a csőnek (keresztstabilizátor, híd).
Naplózva
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #19106 Dátum: 2015.03.04 szerda, 22:20:08 »

Szedán autóm csak az előző volt, de ott is fölötte ment.
Viszont ha független kerékfelfüggesztéses a kocsi (nem tudom, hogy milyen a szedán Mondi, nekem kombi van), akkor nincs olyan dolog a kocsin, ami fölött kéne mennie a csőnek (keresztstabilizátor, híd).

Szóval szedán autód volt de nem Mondeo az előző, és azon is fent ment. Nekem is kombim van, elvolt rohadva a cső ezért döntöttem a flex/vasfűrász pároson. Most meg nem tudok olyan darab csövet szerezni ami felette megy. Úgyhogy nagyon úgy néz ki marad a kettő hátsó lengőkar közé beillesztés, és ott fület hegeszteni stb.

ilyen a sedan.Piros vonalakat nem Én rajzoltam bele vigyor3 : http://kepfeltoltes.hu/110728/k_zif_kk_t_l_helye_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nagy nehezen találtam egy képet igaz ez is dizel, de ilyen darab cső kellene. Vagy kellet volna. Dob nem kell, vettem egy rozsdamentes dobot.http://img09.olx.hu/images_aprodhu/62993109_2_644x461_ford-mondeo-mk1-td-turnier-kombi-kipufogo-hatso-dob-gyari-motorcraft-toltson-fel-fenykepeket.jpg

« Utoljára szerkesztve: 2015.03.04 szerda, 22:30:44 írta Mikee » Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19107 Dátum: 2015.03.11 szerda, 22:26:57 »

Szóval szedán autód volt de nem Mondeo az előző, és azon is fent ment. Nekem is kombim van, elvolt rohadva a cső ezért döntöttem a flex/vasfűrász pároson. Most meg nem tudok olyan darab csövet szerezni ami felette megy. Úgyhogy nagyon úgy néz ki marad a kettő hátsó lengőkar közé beillesztés, és ott fület hegeszteni stb.

ilyen a sedan.Piros vonalakat nem Én rajzoltam bele vigyor3 : http://kepfeltoltes.hu/110728/k_zif_kk_t_l_helye_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nagy nehezen találtam egy képet igaz ez is dizel, de ilyen darab cső kellene. Vagy kellet volna. Dob nem kell, vettem egy rozsdamentes dobot.http://img09.olx.hu/images_aprodhu/62993109_2_644x461_ford-mondeo-mk1-td-turnier-kombi-kipufogo-hatso-dob-gyari-motorcraft-toltson-fel-fenykepeket.jpg
Felőlem viheted alatta.
Előző autóm hátsókerékhajtású volt, így gondolom a tengelyek miatt ment felül a cső.
Mondeoban van 4x4-es autó, aminél szintén útban lennének a tengelyek, és mivel nem akartak kétféle kipufogócső megoldást, ezért feltételezem, maradtak a fönti elvezetésnél.
Mivel gondolom neked nem lesz négykerékmeghajtásúra átalakítva a kocsid, megoldhatod úgy, ahogy kigondoltad.
Szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.12 csütörtök, 13:30:31 írta HegeGabi » Naplózva
royal9795
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új hozzászólás #19108 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 17:40:28 »

Helo
Valaki nem tud nekem egy hátsó lökhárítót 5 ajtós mk1-hez??  Sokat segítene...   worship
Naplózva
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #19109 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 19:31:53 »

Helo
Valaki nem tud nekem egy hátsó lökhárítót 5 ajtós mk1-hez??  Sokat segítene...   worship

Szia!

Itt próbáld meg.

http://mondeo.hu/index.php?board=37.0
Naplózva
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #19110 Dátum: 2015.03.15 vasárnap, 19:59:03 »

Létezhet olyan, hogy egy MK1 4x4 SI-ben majdnem hogy nincs meg az extra felszereltség? Nincs benne elektromos hátsó ablakemelő, nincs benne utasoldali légzsák, stb. Ilyen lehetséges? Vagy cserélve lettek a felsorolt dolgok - mert totálkáros volt?  Roll Eyes    http://olx.hu/hirdetes/ford-mondeo-2-0-4x4-si-mk1-ID36u3r.html

Az enyémben sincsenek. De minek az utasoldali légzsák? Egyáltalán, látott már valaki 20 éves légzsákot működni? Huh?
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #19111 Dátum: 2015.03.15 vasárnap, 20:16:13 »

Az enyémben sincsenek. De minek az utasoldali légzsák? Egyáltalán, látott már valaki 20 éves légzsákot működni? Huh?

Én igen, tavaly elpukkantottunk egyet Cheesy mk2 oldal légzsák
Szép magasra ugrott.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #19112 Dátum: 2015.03.19 csütörtök, 16:53:02 »

Sziasztok!

Minimum alá került a hűtőfolyadékom.
Muszály fagyállóval föltöltenem? Vagy elég, hogy ioncserélt vízzel töltöm fel.
Utoljára január környékén mérettem benzinkúton. -28 C-fokig jó. Azóta fogyott le.

Andris
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #19113 Dátum: 2015.03.19 csütörtök, 20:55:09 »

Sziasztok!Szétnéztem elég sok helyen...Már megint Mk1 infrás kulcsot keresek, illetve a kulcsba való kütyüt! nyers kulcs van!
Net,-e bay,-vatera egyenlőre nem találtam!Tud valaki valami okolsat?
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #19114 Dátum: 2015.03.20 péntek, 09:38:53 »

Sziasztok!Szétnéztem elég sok helyen...Már megint Mk1 infrás kulcsot keresek, illetve a kulcsba való kütyüt! nyers kulcs van!
Net,-e bay,-vatera egyenlőre nem találtam!Tud valaki valami okolsat?
Helló!

Szerintem elő körben beszélj vele:
http://www.stadigabi.com/

Ráadásul Mondeo-s Ő is, itt is megtalálhatod: http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=7101

GSTLeslie
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19115 Dátum: 2015.03.20 péntek, 13:10:57 »

Sziasztok!

Minimum alá került a hűtőfolyadékom.
Muszály fagyállóval föltöltenem? Vagy elég, hogy ioncserélt vízzel töltöm fel.
Utoljára január környékén mérettem benzinkúton. -28 C-fokig jó. Azóta fogyott le.

Andris
Valószínű már nem fog fagyni, hacsak nem merészkedsz több ezer méteres magasságba a kocsival, így elég lehet neki a desztivíz. Ráadásul így legalább valamennyire hígított fagyállóval szennyezed a környezetet.
De azért őszre szüntesd meg a szivárgást és télre tegyél bele fagyállót.
Szerintem.
Naplózva
Mike31
Vendég
« Új hozzászólás #19116 Dátum: 2015.03.20 péntek, 17:17:27 »

Valószínű már nem fog fagyni, hacsak nem merészkedsz több ezer méteres magasságba a kocsival, így elég lehet neki a desztivíz. Ráadásul így legalább valamennyire hígított fagyállóval szennyezed a környezetet.
De azért őszre szüntesd meg a szivárgást és télre tegyél bele fagyállót.
Szerintem.

Én holnap megyek a Mondimmal Nepálba, azon belül Himaláját mászom meg vele. Építettek a serpák aszfaltos utat, úgyhogy már nem kell megmászni. Ha itt végeztem megyek át az Északi sarkra. eplus2
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19117 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 10:00:31 »

Én holnap megyek a Mondimmal Nepálba, azon belül Himaláját mászom meg vele. Építettek a serpák aszfaltos utat, úgyhogy már nem kell megmászni. Ha itt végeztem megyek át az Északi sarkra. eplus2
Akkor te fagyállót tegyél bele, ne csak desztivizet.
 Cheesy
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #19118 Dátum: 2015.03.22 vasárnap, 21:14:36 »

Valószínű már nem fog fagyni, hacsak nem merészkedsz több ezer méteres magasságba a kocsival, így elég lehet neki a desztivíz. Ráadásul így legalább valamennyire hígított fagyállóval szennyezed a környezetet.
De azért őszre szüntesd meg a szivárgást és télre tegyél bele fagyállót.
Szerintem.

Köszönöm HegeGabi!
A desztivíz úgy tudom más mint az ioncserélt víz.
Azért is kérdeztem, hogy megtudjam mit töltsek bele. Jóidőbe is kell hűtőfolyadék, de biztos nem fagyálló.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19119 Dátum: 2015.03.23 hétfő, 13:22:45 »

Köszönöm HegeGabi!
A desztivíz úgy tudom más mint az ioncserélt víz.
Azért is kérdeztem, hogy megtudjam mit töltsek bele. Jóidőbe is kell hűtőfolyadék, de biztos nem fagyálló.
De, biztos, hogy fagyálló kell bele. Ugyanis az nem csak a fagyást gátolja meg, hanem kenést is biztosít valamennyire - tudtommal.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #19120 Dátum: 2015.03.23 hétfő, 21:59:53 »

De, biztos, hogy fagyálló kell bele. Ugyanis az nem csak a fagyást gátolja meg, hanem kenést is biztosít valamennyire - tudtommal.

Köszönöm!
Okosabb lettem!
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #19121 Dátum: 2015.03.23 hétfő, 22:01:36 »

De, biztos, hogy fagyálló kell bele. Ugyanis az nem csak a fagyást gátolja meg, hanem kenést is biztosít valamennyire - tudtommal.

A fagyálló keni a vízpumpát...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #19122 Dátum: 2015.03.24 kedd, 13:55:43 »

Sziasztok!
Jogi jellegű kérdésem van.

Én üzembentartói szerződéssel odaadom az autóm.
Viszont van tartozásom amit a behajtó cég be is gyűjt. Így is elvehetik az autót, hogy más üzembentartója van?
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
Rob
Vendég
« Új hozzászólás #19123 Dátum: 2015.03.24 kedd, 21:04:22 »

Sziasztok!
Jogi jellegű kérdésem van.

Én üzembentartói szerződéssel odaadom az autóm.
Viszont van tartozásom amit a behajtó cég be is gyűjt. Így is elvehetik az autót, hogy más üzembentartója van?

A tulajdon a tied marad. Tehát igen.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #19124 Dátum: 2015.03.25 szerda, 19:54:41 »

Vettem ioncserélt vizet, és etilénglikol tartalmú (zöld) fagyállót.

Club smart-os termék. Elvileg 70:30 térfogat %(vízzel keverve) arányban -70 fokig jó. Ez érdekes mert töményen -36 fokig ok csak. Utána olvastam és vizzel hígítva 70:30 arányban a legtutibb.
Az élettartama rövidebb mint a speckósabb és ford hűtőfolyadékoké.
Korróziós inhabítorok meg habosodásgátló is van benn. Ez filmet képez a fémen és úgy védi a korróziótól.

Bele merjem ezt a Shell cuccot tölteni? Vagy visszavigyem és keressek motocraft Super + plussz prémiumot vagy ford specifikáció szerintit?

Akkor az nem normális, hogy 1 tél után minimumra csökken a fagyállóm szintje?
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.26 csütörtök, 00:22:15 írta Andris 1. fordmondeója » Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #19125 Dátum: 2015.03.25 szerda, 23:19:01 »

Sziasztok!

Ma a 6-os úton Érdig egy márka-/típus-társ (GXN-...; sötétkék MK1 integet2) után autóztam... Kiszúrtam, hogy a hátsó üléssoron van fejtámla...  wow1
Mitől függ (Ghia?, évjárat?), hogy melyik MK1-ben van és melyikben nincs? Erősen gondolkodom rajta, hogy kellene nekem is fejtámla hátra - azaz
nem nekem, hanem a gyerkőcöknek...  Wink

GSTLeslie
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19126 Dátum: 2015.03.26 csütörtök, 16:25:20 »

Nekem clx és van, volt fejtámla hátul.
Van MK1 kombi hátsó ülésem ha kell, fejtámlával. Írom, hogy MK1, mert én MK2 kombi üléseket tettem az enyémbe.  taps
PZs
Sziasztok!

Ma a 6-os úton Érdig egy márka-/típus-társ (GXN-...; sötétkék MK1 integet2) után autóztam... Kiszúrtam, hogy a hátsó üléssoron van fejtámla...  wow1
Mitől függ (Ghia?, évjárat?), hogy melyik MK1-ben van és melyikben nincs? Erősen gondolkodom rajta, hogy kellene nekem is fejtámla hátra - azaz
nem nekem, hanem a gyerkőcöknek...  Wink

GSTLeslie
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19127 Dátum: 2015.03.27 péntek, 08:45:51 »

Vettem ioncserélt vizet, és etilénglikol tartalmú (zöld) fagyállót.
...
Akkor az nem normális, hogy 1 tél után minimumra csökken a fagyállóm szintje?
Én úgy tudom, hogy rózsaszín kell a Mondeóba. Nem tudom, ez a zöld milyen.

Vagy valahol elfolyik, vagy megeszi a motor.
Naplózva
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #19128 Dátum: 2015.03.27 péntek, 22:47:36 »

Nekem clx és van, volt fejtámla hátul.
Van MK1 kombi hátsó ülésem ha kell, fejtámlával. Írom, hogy MK1, mert én MK2 kombi üléseket tettem az enyémbe.  taps
PZs
Köszi a választ... Érdekes, nekem is CLX van, de nincs fejtámla!  wow1 Na, mindegy, akkor átgondolom a cserét!
Mi a különbség az MK1 és MK2 ülések között - vagy csak azért cserélted, mert jobb állapotban volt, mint az eredeti?!  Wink

GSTLeslie
Naplózva
szepesim
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


E-mail
« Új hozzászólás #19129 Dátum: 2015.03.28 szombat, 11:57:05 »

Köszi a választ... Érdekes, nekem is CLX van, de nincs fejtámla!  wow1 Na, mindegy, akkor átgondolom a cserét!
Mi a különbség az MK1 és MK2 ülések között - vagy csak azért cserélted, mert jobb állapotban volt, mint az eredeti?!  Wink

GSTLeslie
MK l kombiban cseréltem ki én a hátsó ülést. Én úgy emlékszem volt rajta fejtámla, de csak kettő és a középső öv csak két pontos. Mivel három gyerekülésnek kell hátul lennie három gyereknek  Wink én ezért cseréltem ki, mert az MK ll ülésén a középsőnek is hárompontos az öve. A rögzítő szerkezet más, ha jól emlékszem MK l-ben kart kellett nyomni az ablak mellett , MK ll-ben az az ülésben van gomb van, tehát a zárszerkezet mindenképpen kell a cseréhez A csere nem volt vészes, ha jól emlékszem, szerintem egy óra alatt kényelmesen elvégezhető takarítással együtt.
Naplózva

MK l Mondeo 2.0 kombi
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19130 Dátum: 2015.03.30 hétfő, 10:05:26 »

Szia,
a vezető ülés háttámla lötyögött és már ki volt ülve, ezért cseréltem MK2 ülésre.
A hátsó üléssornak a rögzítése is más: MK'-nél az ülésből jön ki a rúd, ami bekattan a "C" oszlopra rögzített tartóba, míg az MK2-nél a "C" oszlopból jön ki a rögzítő rúd és az ülésbe kattan be. Mindhárom hátsó üléshez 3 pontos öv van.
De elvileg MK3 ülés is befér, de annak is hasonló a hátsó sor rögzítése, mint az MK2-nek.
PZs
Köszi a választ... Érdekes, nekem is CLX van, de nincs fejtámla!  wow1 Na, mindegy, akkor átgondolom a cserét!
Mi a különbség az MK1 és MK2 ülések között - vagy csak azért cserélted, mert jobb állapotban volt, mint az eredeti?!  Wink

GSTLeslie
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #19131 Dátum: 2015.03.30 hétfő, 11:51:19 »

Szia,
a vezető ülés háttámla lötyögött és már ki volt ülve, ezért cseréltem MK2 ülésre.
A hátsó üléssornak a rögzítése is más: MK'-nél az ülésből jön ki a rúd, ami bekattan a "C" oszlopra rögzített tartóba, míg az MK2-nél a "C" oszlopból jön ki a rögzítő rúd és az ülésbe kattan be. Mindhárom hátsó üléshez 3 pontos öv van.
De elvileg MK3 ülés is befér, de annak is hasonló a hátsó sor rögzítése, mint az MK2-nek.
PZs
Köszönöm az infókat ülés-ügyben... worship Lehet, hogy rászánom magam és kicserélem...  Shocked
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #19132 Dátum: 2015.03.30 hétfő, 12:22:04 »

Szia,
a vezető ülés háttámla lötyögött és már ki volt ülve, ezért cseréltem MK2 ülésre.
A hátsó üléssornak a rögzítése is más: MK'-nél az ülésből jön ki a rúd, ami bekattan a "C" oszlopra rögzített tartóba, míg az MK2-nél a "C" oszlopból jön ki a rögzítő rúd és az ülésbe kattan be. Mindhárom hátsó üléshez 3 pontos öv van.
De elvileg MK3 ülés is befér, de annak is hasonló a hátsó sor rögzítése, mint az MK2-nek.
PZs

mk2 kombiba tettem be mk3 üléseket, az elsőnél az öv rögzítéséből kellet levágni egy keveset, a hátsó bement csont nélkül, ott a a háttámla középső rögzítőjét kellett arrébb tenni.
mk3 első ülésnél az utas oldali is legyen lehetőleg magasságállítós, mert kicsit magasabb, illetve a cd-tár nem fér majd be alá.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19133 Dátum: 2015.03.31 kedd, 15:40:04 »

MK4-et vki próbálta már beletenni?

mk2 kombiba tettem be mk3 üléseket, az elsőnél az öv rögzítéséből kellet levágni egy keveset, a hátsó bement csont nélkül, ott a a háttámla középső rögzítőjét kellett arrébb tenni.
mk3 első ülésnél az utas oldali is legyen lehetőleg magasságállítós, mert kicsit magasabb, illetve a cd-tár nem fér majd be alá.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19134 Dátum: 2015.04.01 szerda, 14:34:34 »

MK4-et vki próbálta már beletenni?
Ahogy nézegettem a képeket, más a sín, ezáltal valószínűleg máshol vannak a felfogatási pontok is.
De ha valaki ért a hegesztőeszközök használatához és van is neki otthon, az biztos meg tudja oldani  Grin.
Naplózva
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19135 Dátum: 2015.04.09 csütörtök, 10:17:27 »

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy mivel bamba voltam és megtört a mondeo lökhárítója falbav falbav, csak az MK1es típusúé egyezik vele, vagy próbálkozhatok estleg mk2-es beszerzésével?! feltudom majd "fogatni"?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Sziasztok!
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19136 Dátum: 2015.04.09 csütörtök, 10:52:21 »

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy mivel bamba voltam és megtört a mondeo lökhárítója falbav falbav, csak az MK1es típusúé egyezik vele, vagy próbálkozhatok estleg mk2-es beszerzésével?! feltudom majd "fogatni"?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Sziasztok!
nem egyezik
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19137 Dátum: 2015.04.09 csütörtök, 11:19:56 »

nem egyezik

Nem baj, azért köszönöm SmileySmiley valahonnan szerzek Cheesy smile

Csak még 1 kérdés, találtam, szerintetek 15-ért akarják adni, bontottan, én sokkalom :S Undecided
Szerintetek? annyit megér? help
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.09 csütörtök, 11:28:24 írta predatormz » Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19138 Dátum: 2015.04.09 csütörtök, 12:03:42 »

Nem baj, azért köszönöm SmileySmiley valahonnan szerzek Cheesy smile

Csak még 1 kérdés, találtam, szerintetek 15-ért akarják adni, bontottan, én sokkalom :S Undecided
Szerintetek? annyit megér? help
ha színazonos akkor meg
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19139 Dátum: 2015.04.09 csütörtök, 17:57:18 »

Nem baj, azért köszönöm SmileySmiley valahonnan szerzek Cheesy smile

Csak még 1 kérdés, találtam, szerintetek 15-ért akarják adni, bontottan, én sokkalom :S Undecided
Szerintetek? annyit megér? help
Pláne megéri, ha kombi hátsó lökös. Smiley
Egyébként ez az egy lökhárító ugyanaz az Mk1 és Mk2 esetében.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19140 Dátum: 2015.04.09 csütörtök, 18:40:54 »

Pláne megéri, ha kombi hátsó lökös. Smiley
Egyébként ez az egy lökhárító ugyanaz az Mk1 és Mk2 esetében.
Az igaz. De a "bamba voltam és megtört a lökös" nekem inkább elsőre utal Smiley
ettől persze lehet bambán tolatni is  wave
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19141 Dátum: 2015.04.09 csütörtök, 21:12:01 »

Az igaz. De a "bamba voltam és megtört a lökös" nekem inkább elsőre utal Smiley
ettől persze lehet bambán tolatni is  wave
Grin Cheesy
Naplózva
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19142 Dátum: 2015.04.10 péntek, 11:57:25 »

Sajnos az első volt, amit sikeresen megroppantottam, de mivel anyagilag erősen korlátozva vagyok, hála a jó fizetésemnek! Smiley így mivel, csak esztétikai a gond, egyenlőre marad, aztán majd meglátjuk, hogy idővel, mire jutok! esetleg van valakinek azzal kapcsolatban tapasztalata, hogy mekkora hangszórók mennek hátra? mert előre úgytudom, hogy 6*9 coll ha jólsejtem és ovál! de hátra?? help Mert van egy "alap" cucc és jó lenne, ehhez mérten hangszórót is venni! Hátha találok valami pénztárcabarát megoldást Cheesy

köszönöm és további szép napot Smiley
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19143 Dátum: 2015.04.10 péntek, 12:08:17 »

Sajnos az első volt, amit sikeresen megroppantottam, de mivel anyagilag erősen korlátozva vagyok, hála a jó fizetésemnek! Smiley így mivel, csak esztétikai a gond, egyenlőre marad, aztán majd meglátjuk, hogy idővel, mire jutok! esetleg van valakinek azzal kapcsolatban tapasztalata, hogy mekkora hangszórók mennek hátra? mert előre úgytudom, hogy 6*9 coll ha jólsejtem és ovál! de hátra?? help Mert van egy "alap" cucc és jó lenne, ehhez mérten hangszórót is venni! Hátha találok valami pénztárcabarát megoldást Cheesy

köszönöm és további szép napot Smiley
6x9 csak nagy ritkán, attól függ hogy számolják. 6x8 a szabvány, az minden ajtóba jó mk1-től mk3-ig biztosan
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19144 Dátum: 2015.04.11 szombat, 19:38:20 »

6x9 csak nagy ritkán, attól függ hogy számolják. 6x8 a szabvány, az minden ajtóba jó mk1-től mk3-ig biztosan


Hátulra is akkorát nézzek??
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19145 Dátum: 2015.04.12 vasárnap, 11:07:09 »

Hátulra is akkorát nézzek??
igen
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19146 Dátum: 2015.04.13 hétfő, 08:00:54 »

6x9 csak nagy ritkán, attól függ hogy számolják. 6x8 a szabvány, az minden ajtóba jó mk1-től mk3-ig biztosan
Én rosszul tudom, hogy 5"x7" a szabvány méret? Ráadásul az sem mindegyik, mert elb@szott helyen van a felfogató luk?
Mondjuk ez alapján neked van igazad, elismerem.
Most akkor már rögzítem magamban én is Smiley.
Naplózva
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19147 Dátum: 2015.04.13 hétfő, 18:17:30 »

Én rosszul tudom, hogy 5"x7" a szabvány méret? Ráadásul az sem mindegyik, mert elb@szott helyen van a felfogató luk?
Mondjuk ez alapján neked van igazad, elismerem.
Most akkor már rögzítem magamban én is Smiley.

Megjegyztem én is, és most már így fogok keresni, köszönöm Smiley
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19148 Dátum: 2015.04.24 péntek, 21:02:51 »

Helloka!

Kérésem volna hozzátok! Remélem valami segítséget tudtok adni..

Szóval van nekem egy 1800 cm3 benzines MKI es mondeom. Klimás. A következő a gond. Belül megnyomod a gombot világít a kis lámpa, hogy üzemel a klíma, de nem kapcsolja a kompresszort, így a ventilátort sem. Tehát se kép se hang. A kompresszort kézzel átforgattuk nem szorul vagy ilyenek, tehát elméletben (ha jó az elektromos része) az nem rossz.
Biztosíték táblában minden biztosíték épp.

Kérdés.

1.. Ha nincs elég gáz esetleg a rendszerben elindul? Vagy csak akkor ha megfelelő a töltöttség? (ugye arra gondolok, hogy valami oknál fogva elszivárgott és ezért nem kapcsol be)

2.. Mi lehet ennek az oka? Nem is kattog a kompresszor, tehát olyan mintha abszolút nem kapna áramot.


Előre is köszi..
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19149 Dátum: 2015.04.24 péntek, 21:11:51 »

Helloka!
1.. Ha nincs elég gáz esetleg a rendszerben elindul? Vagy csak akkor ha megfelelő a töltöttség? (ugye arra gondolok, hogy valami oknál fogva elszivárgott és ezért nem kapcsol be)
szia

 Wink  vegyél dízelt  eplus2 na ez volt vicc  Wink  integet2

ha kevés a gáz akkor is beindul

amivel állítod ,hogy hova fújja a levegőt az a tekerős gomb a O állásba van akkor hiába kapcsolod be nem fog elindulni
illetve ha megy és rá tekered o állásba akkor kikapcsol
talán csak az a kapcsoló szórakozik.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Oldalak: 1 ... 376 377 378 379 380 381 382 [383] 384 385 386 387 388 389 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.058 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.