Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 22:26:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 ... 247   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Optikai tuning  (Megtekintve 3217970 alkalommal)
0 Felhasználó és 105 vendég van a témában
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #5700 Dátum: 2008.05.20 kedd, 10:40:15 »

Na és milyen lett a gép? Stabilabb, vagy csak szimplán szép?

Nagyon szép Cheesy

És igen, jóval stabilabb. Sokan mondták, hogy a komfortérzet elvész stb, de cáfolom. Kicsit rázósabb, DE! kinek mi a komfort. Számomra sokkal komfortosabb, hogy kanyarba pl nem dobálja ki magűt és nem hullámzik a gyomrom, hanem üt egy picit de megy tovább mintha sínen húznák. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem pattog leaz útról, hanem megy és megy, fogja az utat. Sokat számít. Pedig futómű a gyári.
Naplózva
clint
Vendég
« Új hozzászólás #5701 Dátum: 2008.05.20 kedd, 10:51:02 »

Nagyon szép Cheesy

És igen, jóval stabilabb. Sokan mondták, hogy a komfortérzet elvész stb, de cáfolom. Kicsit rázósabb, DE! kinek mi a komfort. Számomra sokkal komfortosabb, hogy kanyarba pl nem dobálja ki magűt és nem hullámzik a gyomrom, hanem üt egy picit de megy tovább mintha sínen húznák. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem pattog leaz útról, hanem megy és megy, fogja az utat. Sokat számít. Pedig futómű a gyári.

Ezt én is alá tudom támasztani. Egy éve van megültetve az enyém és kb 2 hete szélesítve. A futómű még gyári, nem írom, hogy KONI tervben mert ugyis lesz csak nemtom mikor.
A hatást azonnal érezni, ahogy Xabey is írta sínautó érzésű lesz, a nyomtávszélesítés még tovább növeli ezt az érzetet. A komfort nem veszít többet annál, mint amikor 16ról 18 collra váltottam. nem mondom azt hogy nem változna semmi, hátul az utastérben nyöszörög meg zörög valami, de hát ez már csak ilyen...KOMBI + BUDAPEST. Egy unalmas vasárnap szétszedek majd minden és bezsírozok hátul  pias Grin
Naplózva
clint
Vendég
« Új hozzászólás #5702 Dátum: 2008.05.20 kedd, 16:52:55 »

Kicsit koszos, meg nem a legjobb kép, de így néz most ki hátulról.
Ja és nemsokára megérkezik az ST220 - as kombi hátsó is  vigyor3 vigyor3 pias


Szépen terpeszt
Naplózva
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #5703 Dátum: 2008.05.20 kedd, 16:59:00 »

Kicsit koszos, meg nem a legjobb kép, de így néz most ki hátulról.
Ja és nemsokára megérkezik az ST220 - as kombi hátsó is  vigyor3 vigyor3 pias


Szépen terpeszt

valami hasonló az enyém is,gratula
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5704 Dátum: 2008.05.20 kedd, 19:34:42 »

Ne idézzünk már képeket!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #5705 Dátum: 2008.05.20 kedd, 21:28:45 »

Nagyon szép Cheesy

És igen, jóval stabilabb. Sokan mondták, hogy a komfortérzet elvész stb, de cáfolom. Kicsit rázósabb, DE! kinek mi a komfort. Számomra sokkal komfortosabb, hogy kanyarba pl nem dobálja ki magűt és nem hullámzik a gyomrom, hanem üt egy picit de megy tovább mintha sínen húznák. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem pattog leaz útról, hanem megy és megy, fogja az utat. Sokat számít. Pedig futómű a gyári.
Milyen márkájú is az ültetőrugó, honnan való? Na és a  nyomtávszélesítő hol szerezhető be?
Az ültetésen mindenképpen gondolkozom, mert bevallom én is a keményebb kanyarvételhez szoktam hozzá. Pláne, mióta egyszer megcsúszott a segge úgy 110-nél. Na nem mondom jó élmény, de nem mikor jön szembe egy vasaló vigyor3
Arra gondoltam kicsit csökkenteni kellene az autó súlypontját, na meg gondolom teljesen más a rugó karakterisztikája is,
kicsit keményebb ezáltal teljesen máshogy fog viselkedni kanyarba.
Naplózva
Geeboy
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 881



E-mail
« Új hozzászólás #5706 Dátum: 2008.05.20 kedd, 21:33:37 »

Arra gondoltam kicsit csökkenteni kellene az autó súlypontját, na meg gondolom teljesen más a rugó karakterisztikája is,
kicsit keményebb ezáltal teljesen máshogy fog viselkedni kanyarba.
Ja leginkább sehogy sem csak fordul semmi mocorgás! Cheesy
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 hatchback 1996.10

"Mindig gondold meg mit teszel, lehet hogy ez az utolsó döntésed!"
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #5707 Dátum: 2008.05.21 szerda, 14:55:36 »

Milyen márkájú is az ültetőrugó, honnan való? Na és a  nyomtávszélesítő hol szerezhető be?
Az ültetésen mindenképpen gondolkozom, mert bevallom én is a keményebb kanyarvételhez szoktam hozzá. Pláne, mióta egyszer megcsúszott a segge úgy 110-nél. Na nem mondom jó élmény, de nem mikor jön szembe egy vasaló vigyor3
Arra gondoltam kicsit csökkenteni kellene az autó súlypontját, na meg gondolom teljesen más a rugó karakterisztikája is,
kicsit keményebb ezáltal teljesen máshogy fog viselkedni kanyarba.

Én Merwede rugókat vettem (ez a Koni beszállítója). Ugyanannyiba kerül, mint az Eibach, azt a Fordnál lehet kapni elvileg az a "gyári". Nagyon jó az is, de mindenkinek az van, úgyhogy én emg kipróbáltam ezt, eddig nagyon bejött. A nyomtávszélesítőt ugyanaz a srác hozta, akia  rugót. Ezt itthon gyártják csavarokkal együtt (a gyári tőcsavarról vettek mintát), esztergált, horganyzott ACÉL ból van mind. Pillekönnyű és elvileg nagyon tartós. Ja és nem rozsdásodik Smiley Aki itthon csinálja, az az AMG beszállítója (legalábbis ezt híresztelik, de én saját szememmel nem láttam az AMG ügynökeit) Cheesy
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #5708 Dátum: 2008.05.21 szerda, 17:45:26 »

Én Merwede rugókat vettem (ez a Koni beszállítója). Ugyanannyiba kerül, mint az Eibach, azt a Fordnál lehet kapni elvileg az a "gyári". Nagyon jó az is, de mindenkinek az van, úgyhogy én emg kipróbáltam ezt, eddig nagyon bejött. A nyomtávszélesítőt ugyanaz a srác hozta, akia  rugót. Ezt itthon gyártják csavarokkal együtt (a gyári tőcsavarról vettek mintát), esztergált, horganyzott ACÉL ból van mind. Pillekönnyű és elvileg nagyon tartós. Ja és nem rozsdásodik Smiley Aki itthon csinálja, az az AMG beszállítója (legalábbis ezt híresztelik, de én saját szememmel nem láttam az AMG ügynökeit) Cheesy
Köszönöm a részletes tájékoztatást worship eljen
Tudnál adni címet vagy nevet, esetleg elérhetőséggel? Pü-ben is jó. Ja és a lényeg: mennyi volt ez így cakk pakk?

Köszi még1x
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.21 szerda, 17:51:34 írta Billy » Naplózva
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #5709 Dátum: 2008.05.21 szerda, 17:53:40 »

Köszönöm a részletes tájékoztatást worship eljen
Tudnál adni címet vagy nevet, esetleg elérhetőségel? Pü-ben is jó. Ja és a lényeg: mennyi volt ez így cakk pakk?

Köszi még1x

Rugók 36.000
Nyomtávszélesítő: 16.000
Csavarok: 10*750 = 7.500
Szélesítő alakítás (20 mm-st rendeltem de sajnos nem fér el csak 16 ezért le kellett belőle nyesni): 2.500
Szerelés: erre nem tudok korrekt árat, mert nekem simerős csinálta, de lehet megcsinálja másnak is olcsóér.

Tehát szerelés nélkül összegezve: 62.000

De mivel Neked nem kell levágatni belőle, mert okulva klubtársad hibájából élből 16 mm-st cisnálsz megáll 60 alatt + szerelés

Priviben ment a srác elérhetősége
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #5710 Dátum: 2008.05.21 szerda, 18:23:47 »

Rugók 36.000
Nyomtávszélesítő: 16.000
Csavarok: 10*750 = 7.500
Szélesítő alakítás (20 mm-st rendeltem de sajnos nem fér el csak 16 ezért le kellett belőle nyesni): 2.500
Szerelés: erre nem tudok korrekt árat, mert nekem simerős csinálta, de lehet megcsinálja másnak is olcsóér.

Tehát szerelés nélkül összegezve: 62.000

De mivel Neked nem kell levágatni belőle, mert okulva klubtársad hibájából élből 16 mm-st cisnálsz megáll 60 alatt + szerelés

Priviben ment a srác elérhetősége
ÓÓÓ, nagyon kedves, köszönöm!! worship worship wave
Naplózva
silver
Vendég
« Új hozzászólás #5711 Dátum: 2008.05.22 csütörtök, 20:51:47 »

Köszönöm a részletes tájékoztatást worship eljen
Tudnál adni címet vagy nevet, esetleg elérhetőséggel? Pü-ben is jó. Ja és a lényeg: mennyi volt ez így cakk pakk?

Köszi még1x

NYomtávszélesítő MKIII-hoz  MOMO 2db 16mm+10db hosszú csavar 15500.-ft
Naplózva
Billy
Vendég
« Új hozzászólás #5712 Dátum: 2008.05.22 csütörtök, 22:28:41 »

NYomtávszélesítő MKIII-hoz  MOMO 2db 16mm+10db hosszú csavar 15500.-ft
wow1 wow1 wow1

Hol van ilyen?Huh? hehe
Naplózva
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #5713 Dátum: 2008.05.22 csütörtök, 22:29:38 »

Kiváncsi vagyok milyenek a szélesített verdák!Majd a talin megfigyelem
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #5714 Dátum: 2008.05.26 hétfő, 18:28:14 »

Fóliázás ügyben kéne kis infó. Nemrég halottam, hogy rendőrtbácsiék pár autótól begyűjtötték a forgalmit, mert a fóliázás nem volt vizsgáztatva (talán itthon nem is lehet). A részleteket sajnos nem ismerem, hogy milyen sötét fólia hol volt.
Ha jól tudom, a gyári fóliába nem tudnak belekötni, meg abba sem, ha nagyon drága autód van, mert akkor meg nem mernek megállítani.
Az utólagos fólia mennyire legális? A hátsó ablakokra kvázi akármit lehet tenni, csak előre semmit? Egyelőre a Thommy Fóliától van ajánlatom, elég korrektnek tűnik.
Annyi segítség kéne, hogy mit lehet, hova lehet feltetetni, milyen sötét lehet, mire figyeljek, milyen papirost kérjek (amit rendőrbrádör is elfogad), stb.
Dióhéjban...  Wink
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5715 Dátum: 2008.05.26 hétfő, 20:06:05 »

Fóliázás ügyben kéne kis infó. Nemrég halottam, hogy rendőrtbácsiék pár autótól begyűjtötték a forgalmit, mert a fóliázás nem volt vizsgáztatva (talán itthon nem is lehet). A részleteket sajnos nem ismerem, hogy milyen sötét fólia hol volt.
Ha jól tudom, a gyári fóliába nem tudnak belekötni, meg abba sem, ha nagyon drága autód van, mert akkor meg nem mernek megállítani.
Az utólagos fólia mennyire legális? A hátsó ablakokra kvázi akármit lehet tenni, csak előre semmit? Egyelőre a Thommy Fóliától van ajánlatom, elég korrektnek tűnik.
Annyi segítség kéne, hogy mit lehet, hova lehet feltetetni, milyen sötét lehet, mire figyeljek, milyen papirost kérjek (amit rendőrbrádör is elfogad), stb.
Dióhéjban...  Wink

Műbizonylat kell, a két első ablak, és a szélvédő nem fóliázható, a többire akár tapéta is mehet. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #5716 Dátum: 2008.05.26 hétfő, 21:13:36 »

Fóliázás ügyben kéne kis infó. Nemrég halottam, hogy rendőrtbácsiék pár autótól begyűjtötték a forgalmit, mert a fóliázás nem volt vizsgáztatva (talán itthon nem is lehet). A részleteket sajnos nem ismerem, hogy milyen sötét fólia hol volt.
Ha jól tudom, a gyári fóliába nem tudnak belekötni, meg abba sem, ha nagyon drága autód van, mert akkor meg nem mernek megállítani.
Az utólagos fólia mennyire legális? A hátsó ablakokra kvázi akármit lehet tenni, csak előre semmit? Egyelőre a Thommy Fóliától van ajánlatom, elég korrektnek tűnik.
Annyi segítség kéne, hogy mit lehet, hova lehet feltetetni, milyen sötét lehet, mire figyeljek, milyen papirost kérjek (amit rendőrbrádör is elfogad), stb.
Dióhéjban...  Wink

B oszloptól hátrafelé bármit feltehetsz, a két elsőre csak olyat ami ha jól emlékszem max 70% fényáteresztőképességűnek kell lenni. A szélvédőre semmi nem mehet. Ahol csinálják egy műbizonylatot adnak, ill. egy kis plasztikkártyát mostanság.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
lkiss2
Vendég
« Új hozzászólás #5717 Dátum: 2008.05.26 hétfő, 22:51:03 »

Mi a tapasztalatotok, mennyire ugranak a rendorok az elso-oldalso oldalon levo halvany foliara? A gyari uveg mar alapbol kb 70%-os, ugyhogy foliaval biztos alatta van. Nem is szoktak semmi bizonylatot adni ezekhez az ablakokhoz.
Naplózva
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #5718 Dátum: 2008.05.26 hétfő, 22:55:58 »

Fóliázás ügyben kéne kis infó. Nemrég halottam, hogy rendőrtbácsiék pár autótól begyűjtötték a forgalmit, mert a fóliázás nem volt vizsgáztatva (talán itthon nem is lehet). A részleteket sajnos nem ismerem, hogy milyen sötét fólia hol volt.
Ha jól tudom, a gyári fóliába nem tudnak belekötni, meg abba sem, ha nagyon drága autód van, mert akkor meg nem mernek megállítani.
Az utólagos fólia mennyire legális? A hátsó ablakokra kvázi akármit lehet tenni, csak előre semmit? Egyelőre a Thommy Fóliától van ajánlatom, elég korrektnek tűnik.
Annyi segítség kéne, hogy mit lehet, hova lehet feltetetni, milyen sötét lehet, mire figyeljek, milyen papirost kérjek (amit rendőrbrádör is elfogad), stb.
Dióhéjban...  Wink

Wyctor üzenetét kiegészíteném azzal, hogy az első szélvédő is fóliázható addig, amíg a napellenző lehajlik (kb 15 cm). A többi helyet már megválaszolták, de a felmerülő további kérdéseidre a következőket tudom mondani:

1 - mindegy hol csináltatod, műbizonylatot csak a hátsó ablakokról adhatnak. az elsőkön sose lesz. tapasztalat, hogy ha már a hátsókról van és nem koromfekete a fóliád a legtöbb esetben nem szivatnak. annyiban nem mindegy hol csináltatod, hogy nem mindenhol jó a minőség. ezen SE spórólj, csak jó minőségűt válassz, a biztonságod múlhat rajta (pl Sol Llumar, 3M stb)

2 - mit tehet a rendőr? semmit. ő azt mondja szerinte sötét, Te azt mondod szerinted gyárilag ilyen. ahhoz, hogy meg tudja állapítani legális-e kell egy fényáteresztés mérő eszköz, ami nekik nincs. a szeme meg nem mérőeszköz. egyet tehet, beküld KPM vizsgára, ahol meg tudják mérni, de ez annyi papírmunka meg nyűg nekik, hogy 100-ból 1et küldenek be, általában azokat akik inkorrekt módon beszélnek velük. tudják, hogy ha beküldenek, úgyis leszeded, vagy kciseréled az ablakodat valamelyik mondeos haveroddal, vagy egész egyszerűen élsz korrupt kis országunk lehetőségeivel. a rendőr e miatt nem büntethet meg, nem kapartathatja le, nem veheti el semmid. persze sokakkal megteszik, de azok meg is érdemlik.

Dióhéjban Smiley

Ui: 3 éve járok fóliával, a focuson angyon sötét volt, a mondeon kevésbé (carstylingos adatlapomon látszik mindkettő), és még sosem csináltak semmit. próbálkoztak, de ha tisztában vagy a jogaiddal és korrekten ebszélsz velük általában elengednek. csak magabiztosnak kell lenni, és nem rájukförmedni, hogy Te k*cs*g én ismerem a jogaimat, hanem finoman utalni rá Smiley

Kiegészítés:

amivel gondod lehet: a műszaki vizsga. ott nincs kegyelem, ha csak ne olyan helyre viszed ahol némi juttatásért cserébe mégis Smiley főleg vidéken csinálják. sajnos elég drága, és kb ugyanannyiba van, mintha leszednéd a két elsőről, majd visszarakatnád, de ezt nem ajánlom, mert el fog ütni a színe.

amivel még gondod lehet: tolatás sötétben, főleg ha esős az idő Smiley egy tolatóradar jól tud jönni. nekem nincs, megszoktam anélkül is, de sokan nem tudnak vele tolatni. alig látsz valamit a tükrökben, ha meg esik az eső nem szívesen húzod le az ablakokat. érezni kell az autót nagyon.

amivel viszont nem lesz gondod: UV sugárzás, autó felmelegedés, autó feltörések (megoldható, de körülményes)

ahol jól jöhet még: balesetnél nem szakad a képedbe az üveg, mert a fólia összetartja. ha meg a tűzoltóknak ne adj isten vágniuk kell, az ő eszközeikkel nem jelent túé nagy gondot az a plusz fólia.
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.26 hétfő, 23:07:40 írta xabey » Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5719 Dátum: 2008.05.26 hétfő, 23:06:20 »

Wyctor üzenetét kiegészíteném azzal,

az az okosság, h ha azéé tették ki az ótra, h büntessen akkor fog. fóliával, v anélkül de mindenkinél találhat vlmit ha nagyon akar. általába el szokták fogadni a műbizonylatot (nem olvassák el betűre pontosan, úgyis tudják, h az elsők ettől mentesek). én pl izzókészletet se hordok az autóban, erre volt már ijjen válaszom: "500méterenként van benzinkút bármikor vehetek izzót, a töksötét országúton + úgyse fogok megállni izzót cserélgetni érthető okok miatt." ... elfogadták. máskor + nem aszt bünti, pedig mind2 alkalommal fent figyelt a fólia.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5720 Dátum: 2008.05.26 hétfő, 23:15:15 »

egyébként 1 kis érdekesség, h fóliázva, v fóliamentesen lehet jobban látni. természetesen most az este vitás, de igazából szokás kérdése. 2 hétig baromi xarr, de igazából ennyi idő alatt hozzá lehet szokni és este sem zavaró.

itt látszik mi is van fóliázva, és mi nem:

itt pedig 1 kis meglepi:
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
xabey
Vendég
« Új hozzászólás #5721 Dátum: 2008.05.26 hétfő, 23:30:08 »

egyébként 1 kis érdekesség, h fóliázva, v fóliamentesen lehet jobban látni. természetesen most az este vitás, de igazából szokás kérdése. 2 hétig baromi xarr, de igazából ennyi idő alatt hozzá lehet szokni és este sem zavaró.

itt látszik mi is van fóliázva, és mi nem:

itt pedig 1 kis meglepi:


Ezeken a képeken rengeteget számít, hogy csak hátul fóliásak. ha elöl is az, hátul is rengeteget változik az összekép a belső sötétség miatt. a tolatás pedig főleg a külső tükrökbél gáz, ha az első ablakok fóliásak, mert alig látni bennük valamit. de természetesen igaz amit mondassz, meg lehet szokni. ezért járok így 3 éve Smiley
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #5722 Dátum: 2008.05.26 hétfő, 23:43:24 »

Ezeken a képeken rengeteget számít, hogy csak hátul fóliásak. ha elöl is az, hátul is rengeteget változik az összekép a belső sötétség miatt. a tolatás pedig főleg a külső tükrökbél gáz, ha az első ablakok fóliásak, mert alig látni bennük valamit. de természetesen igaz amit mondassz, meg lehet szokni. ezért járok így 3 éve Smiley

én leginkább az első oldalsón nézek ki hehe viccet félretéve, ha körbe van húzva akkor azt látni az elsőn mint ezen a képen a hátsón keresztül. én is fóliáztatom az autóimat már jó régen (10 éve) de a mondin 1/2 évig nem volt fólia, hát ugyanúgy szokni kellett.
még 1 kis adalék a fólia javára:
ugyi volt a nagytali 1 deka árnyék nélkül, és eléggé meleg is volt. az ablakok kb 2cm-re meg voltak nyitva a bal oldalon, és körbe fólia. csomagtartóba az icetea kellemesen hűvös maradt még késő délután is.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #5723 Dátum: 2008.05.27 kedd, 07:38:41 »

Köszi mindenkinek a sok infót!  worship
Még nem végleges a döntés, de nagy valószínűséggel Llumar fólia lesz, a Thomyfóliánál. Hátulra valami nem túlságosan, de azért kellőképpen sötét fóliát tetetek, az első oldalsó szélvédőre pedig vagy vmi nagyon alig sötétet, vagy csak UV szűrőt. A szélvédő egyszer már kapott találatot (ki lett javítva), így oda semmiképp sem teszek semmit. Meg azt nem is javasolják. De mindezt majd velük beszélem meg. Az elsődleges szempont nem az esztétika, hanem a két kis sz*rzsák, akik hátul ülnek, és még igen kicsik.  angel
Szerencsére tudok tükörből tolatni, sőt csak úgy tolatok, de ha nagyon nem megy, majd legfeljebb nem tolatok sötétben  smile
Ja, a tabi plébános sem tud tolatni, állítólag soha nem is tolatott még (Lada Samara), mégis mindenhova kocsival jár. Ha az Úr vele van, akkor még tolatóradar sem kell.
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.27 kedd, 07:42:16 írta Rob21 » Naplózva
lkiss2
Vendég
« Új hozzászólás #5724 Dátum: 2008.05.27 kedd, 10:23:58 »

En mar 2 autot csinaltattam Thomyeknal es tenyleg nagyon jo es tartos. A Mondeonal nekem is a csalad volt a szempont es a legsotetebbet javasoltak. Elol-oldalt meg egy halvany van. Igy legalabb van kontraszt a hatso-oldalso ablakhoz, de azert eszre lehet venni a foliat, ha nagyon szivozik a rendor. Kulonosen a letekert ablak felso szelen.
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #5725 Dátum: 2008.05.27 kedd, 12:15:24 »

En mar 2 autot csinaltattam Thomyeknal es tenyleg nagyon jo es tartos. A Mondeonal nekem is a csalad volt a szempont es a legsotetebbet javasoltak. Elol-oldalt meg egy halvany van. Igy legalabb van kontraszt a hatso-oldalso ablakhoz, de azert eszre lehet venni a foliat, ha nagyon szivozik a rendor. Kulonosen a letekert ablak felso szelen.
Majd nem tekerem le az ablakot, hanem kiszállok  eplus2
Ha meg kérdi, hogy mér nem tekertem le, akkor meg aszondom, hogy "Mer szárad a fólia vazze!"  police
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #5726 Dátum: 2008.05.27 kedd, 13:14:58 »

Ja, jut eszembe, a fóliát ezek szerint nem úgy teszik fel, hogy ablak ki? Nem értek hozzá, csak kérdezem.
A gyári az gondolom olyan.
Van olyan fóliázó, aki kiszedi az üveget (legalábbis a kiszedhetőt)?
Naplózva
lkiss2
Vendég
« Új hozzászólás #5727 Dátum: 2008.05.27 kedd, 14:20:54 »

Thomyek kiszedik az ajtok ablakait. A tobbinel meg ugyis fekete az ablak szele, ugyhogy ott nem latszik a folia szele sem.
Naplózva
lkiss2
Vendég
« Új hozzászólás #5728 Dátum: 2008.05.27 kedd, 14:24:53 »

Nem is art atnezni az ajtokat mielott elhozod a kocsit. Nalam pl a kulso gumicsik nem volt rendesen a helyen, meg kicsit elallt. Nekik gondolom csak egy mozdulat helyretenni, en azert vacakoltam vele.
Naplózva
Rob21
Vendég
« Új hozzászólás #5729 Dátum: 2008.05.27 kedd, 14:25:06 »

Thomyek kiszedik az ajtok ablakait. A tobbinel meg ugyis fekete az ablak szele, ugyhogy ott nem latszik a folia szele sem.
Király!
2 hét múlva viszem a verdácsot sötét zuhanyra!
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #5730 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 12:55:47 »

Sziasztok!
Tegnap elkészült az automata váltó topikban megpendített váltógomb krómozásom.
Aki szeretne hasonlót, annak részleteket tudok írni akár itt, akár privben.
Ilyenek lettek a darabok beépítés előtt:

Így fest beépítve:


« Utoljára szerkesztve: 2008.06.05 csütörtök, 13:00:51 írta SSanya » Naplózva
gorzas
Vendég
« Új hozzászólás #5731 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 13:09:01 »

Sziasztok!
Tegnap elkészült az automata váltó topikban megpendített váltógomb krómozásom.
Aki szeretne hasonlót, annak részleteket tudok írni akár itt, akár privben.

Nagyon jol nez ki! taps
Mennyibe fajt maga a kromozas?
Csak a rendszamtabla keretemet szeretnem lekromoztatni(marmint ha letezik ilyen vigyor3), mert a gagyi(tecskos), 10KM utan lekopik. eplus2
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #5732 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 13:27:03 »

Nagyon jol nez ki! taps
Mennyibe fajt maga a kromozas?
Csak a rendszamtabla keretemet szeretnem lekromoztatni(marmint ha letezik ilyen vigyor3), mert a gagyi(tecskos), 10KM utan lekopik. eplus2

Ez tulajdonképpen fémgőzölés volt, ami csak beltérre jó, a mosót nem állja, viszont olcsóbb, mint a krómozás (ezért válik le a tecsós keretről, mert ott is ezt a megoldást csinálják és krómozni állítólag csak ABS műanyagot lehet, mert a többiről lejön). Akik keretet krómoznak, azok a c-lab.hu-n elérhetők. Szerintem vehetsz tőlük, nem kell krómoztatnod.
Nekem az egész egy darab ezres volt, de mondom a krómozás drágább.
Naplózva
gorzas
Vendég
« Új hozzászólás #5733 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 14:16:30 »

Ez tulajdonképpen fémgőzölés volt, ami csak beltérre jó, a mosót nem állja, viszont olcsóbb, mint a krómozás (ezért válik le a tecsós keretről, mert ott is ezt a megoldást csinálják és krómozni állítólag csak ABS műanyagot lehet, mert a többiről lejön). Akik keretet krómoznak, azok a c-lab.hu-n elérhetők. Szerintem vehetsz tőlük, nem kell krómoztatnod.
Nekem az egész egy darab ezres volt, de mondom a krómozás drágább.

Utannanezek.
Koszi az infot worship
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #5734 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 14:40:16 »

Ez tulajdonképpen fémgőzölés volt, ami csak beltérre jó, a mosót nem állja...

Vajon mennyire tartós akkor a váltógombon, vagy a kilincseken, amiket naponta többször is fogdosnak. Mondjuk, ha csak 1 évig is marad szép, 1000forintért megéri szerintem. Én a kilincseket meg talán a kapcsolókat "krómoztatnám" (a többi műanyag betét lakkfekete lesz). Hol csinálták neked?
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #5735 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 15:02:15 »

Vajon mennyire tartós akkor a váltógombon, vagy a kilincseken, amiket naponta többször is fogdosnak. Mondjuk, ha csak 1 évig is marad szép, 1000forintért megéri szerintem. Én a kilincseket meg talán a kapcsolókat "krómoztatnám" (a többi műanyag betét lakkfekete lesz). Hol csinálták neked?

Nézd, egy napig biztos bírja... nyes
Majd elválik. Látszólag ilyen eljárással van gyárilag "színezve" a kilincs is...
Gyömrőn csináltattam a gt-reflect bt.-nél. (gtreflect.hu)
3 nap a technológiai idő (alapozás, gőzölés, lakkozás)
Egyébként ők karnisokat gyártanak, azon is csúszik a karika, úgyhogy elvileg bírnia kéne a strapát...
Naplózva
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #5736 Dátum: 2008.06.05 csütörtök, 16:30:43 »

Nézd, egy napig biztos bírja... nyes
Majd elválik. Látszólag ilyen eljárással van gyárilag "színezve" a kilincs is...
Gyömrőn csináltattam a gt-reflect bt.-nél. (gtreflect.hu)
3 nap a technológiai idő (alapozás, gőzölés, lakkozás)
Egyébként ők karnisokat gyártanak, azon is csúszik a karika, úgyhogy elvileg bírnia kéne a strapát...
Engem érdekelne a dolog!
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #5737 Dátum: 2008.06.06 péntek, 08:25:36 »

Engem érdekelne a dolog!

Elég, amit alant írtam, vagy még vmi info szükséges?
Naplózva
clint
Vendég
« Új hozzászólás #5738 Dátum: 2008.06.27 péntek, 12:20:53 »

Végre megérkezett, és végre felraktuk az új lököst.
Kipufogó hétfőre készül el hozzá

Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #5739 Dátum: 2008.06.27 péntek, 13:25:29 »

Végre megérkezett, és végre felraktuk az új lököst.
Kipufogó hétfőre készül el hozzá


Gratula szép lett  eljen
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.28 szombat, 20:11:43 írta csaba14 » Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5740 Dátum: 2008.06.27 péntek, 19:03:01 »

Ne idézzünk képeket!  ejnye1
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #5741 Dátum: 2008.06.27 péntek, 19:21:47 »

Végre megérkezett, és végre felraktuk az új lököst.
Kipufogó hétfőre készül el hozzá



 eljen
Naplózva
sz.z.csicsi
Vendég
« Új hozzászólás #5742 Dátum: 2008.06.27 péntek, 20:14:34 »

Végre megérkezett, és végre felraktuk az új lököst.
Kipufogó hétfőre készül el hozzá


Ez  nagyon szupi!! eljen Honnan lehet ilyet szerválni és mibe fáj?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5743 Dátum: 2008.06.27 péntek, 23:31:07 »

Ez  nagyon szupi!! eljen Honnan lehet ilyet szerválni és mibe fáj?


 nezze ejnye1 falbav
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #5744 Dátum: 2008.06.28 szombat, 08:50:56 »

Sakos Mester! wave

Olyan elektronicski izémicsodát tudnál összeszögelni, amelyik azt csinálja, hogy az indítókulcs elforgatásakor felkapcsolja a helyzetjelzőket elöl és hátul is, aztán ha a motor beindult, akkor leveszi? Mint a nagyoknál... Az új Audiknál annyira jól néz ki, hogy indításkor világít az autó. taps
Naplózva
Japán
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 566


:D


E-mail
« Új hozzászólás #5745 Dátum: 2008.06.28 szombat, 08:54:19 »

Gratula szép lett  eljen
GRATULA worship
Naplózva

FEKETE GYÉMÁNT,GHIA,19col 40mm ültetve,automata kényelem Smiley
clint
Vendég
« Új hozzászólás #5746 Dátum: 2008.06.28 szombat, 13:15:25 »

Ez  nagyon szupi!! eljen Honnan lehet ilyet szerválni és mibe fáj?

Én Varsóban vettem a lengyeleknél egy bontóban. A lökös maga nem volt drága 650 Zloty, de + 22% VAT ot kell fizetni (adó) a fényezés 22 volt az alsó rács 10 és hétfőn készül el a kipuf ami nagyon finoman számolva is 50-75 e Ft.... Szóval borzalmasan drága, de ennyit megér a drága  hehe, új képek a kipuffról hétfőn Smiley
Naplózva
clint
Vendég
« Új hozzászólás #5747 Dátum: 2008.06.28 szombat, 13:16:59 »

GRATULA worship

Csak most hallottam Ricsitől, hogy leültetted te is végre Smiley))  Mik a tapasztalatok? Kép esetleg?  finom vigyor3
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #5748 Dátum: 2008.06.29 vasárnap, 00:26:06 »

Végre megérkezett, és végre felraktuk az új lököst.
Kipufogó hétfőre készül el hozzá


Tényleg jól áll. Az MKII ST löksi ichlette ezt.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

clint
Vendég
« Új hozzászólás #5749 Dátum: 2008.06.30 hétfő, 17:52:00 »

Kész a kipuff is  eplus2 eplus2 eplus2


Naplózva
Oldalak: 1 ... 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 ... 247   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.089 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.