Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 01:18:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Autógáz - LPG  (Megtekintve 536533 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #100 Dátum: 2005.09.16 péntek, 12:17:00 »

Én még a ceruza elemet sem dobom ki a kukába csak direkt ilyen célra kirekött gyűjtőkbe, amióta azt olvastam hogy egy ilyen elem 10 köbméter földet fertőz meg...
Egyébként mit bocsát ki a gázos autó, hogy nem mehet be mélygarázsba?
semmit... a régi gányolt szarok elvileg PB-gázt bocsájtottak ki, és az ugye büdös meg gyúllékony. Mondjuk más tészta, hogy elég durva koncentráció kell ahhoz, hogy be is lobbanjon:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #101 Dátum: 2005.09.16 péntek, 12:20:00 »

semmit... a régi gányolt szarok elvileg PB-gázt bocsájtottak ki, és az ugye büdös meg gyúllékony. Mondjuk más tészta, hogy elég durva koncentráció kell ahhoz, hogy be is lobbanjon:)
Én akkor is félek a gáztól. Inkább bemegyek a nagyfesz trafók közé, mint a gázpalackot megközelítsem. Zárt térben meg... hajajajj!
Pedig, van pár nagyobb gázégő az üzemeltetésünkben és elfogyasztanak jópár m3 gázt óránként.
(gyáva nyúl vagyok ilyen téren)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #102 Dátum: 2005.09.16 péntek, 12:24:00 »

hűtőm? miért szivárogna?
... csak hogy megnyugogggyak, nálad mOnden OK
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #103 Dátum: 2005.09.16 péntek, 12:25:00 »

#90 error esetleg?
Cody Szhelyi, Error pedig Kecskeméti...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #104 Dátum: 2005.09.16 péntek, 12:27:00 »

semmit... a régi gányolt szarok elvileg PB-gázt bocsájtottak ki, és az ugye büdös meg gyúllékony. Mondjuk más tészta, hogy elég durva koncentráció kell ahhoz, hogy be is lobbanjon:)
Nem véletlen az a sok gázérzékelő azokban a garázsokban(ez a munkám), és nem a belobbanás miatt, hanem embertársaink miatt!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #105 Dátum: 2005.09.16 péntek, 12:31:00 »

Nem véletlen az a sok gázérzékelő azokban a garázsokban(ez a munkám), és nem a belobbanás miatt, hanem embertársaink miatt!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #106 Dátum: 2005.09.16 péntek, 12:33:00 »

Nem véletlen az a sok gázérzékelő azokban a garázsokban(ez a munkám), és nem a belobbanás miatt, hanem embertársaink miatt!
hát, akkor ebben az esetben, ha valamelyik gázérzékelő egyszer jelez, hogy az én kocsimból szivárgott ki az a gáz, akkor nyugodtan megbüntethetnek jó alaposan:) Vállalom. Addig meg ne...  
(amúgy amilyen sűrűn nekem mélygarázsba kellett mennem mostanában...Smiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #107 Dátum: 2005.09.16 péntek, 12:35:00 »

hát, akkor ebben az esetben, ha valamelyik gázérzékelő egyszer jelez, hogy az én kocsimból szivárgott ki az a gáz, akkor nyugodtan megbüntethetnek jó alaposan:) Vállalom. Addig meg ne...  
(amúgy amilyen sűrűn nekem mélygarázsba kellett mennem mostanában...Smiley
Ne érezd magad leszúrva!
Nem attól jön a baj, hogy te lemész, hanem ha a többi gázos is követ...
Egyébként szoktad figyelni a bajra figyelmeztető táblák helyét? Hátha...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #108 Dátum: 2005.09.16 péntek, 12:36:00 »

hát, akkor ebben az esetben, ha valamelyik gázérzékelő egyszer jelez, hogy az én kocsimból szivárgott ki az a gáz, akkor nyugodtan megbüntethetnek jó alaposan:) Vállalom. Addig meg ne...  
(amúgy amilyen sűrűn nekem mélygarázsba kellett mennem mostanában...Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #109 Dátum: 2005.09.16 péntek, 13:10:00 »

#90 error esetleg?
Milyen error-ra gondolsz? Az LPG error-ra
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #110 Dátum: 2005.09.16 péntek, 13:12:00 »

Cody Szhelyi, Error pedig Kecskeméti...
Joe!
Kecskeméten is előfordulok úgy 2 évente...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #111 Dátum: 2005.09.16 péntek, 13:30:00 »

Csak úgy gondoltam hátha, Te is ritkán, Ő is ritkán, hátha ... persze én vagyok egy
ja, a -be LPG van, nem off
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #112 Dátum: 2005.09.16 péntek, 13:30:00 »

Milyen error-ra gondolsz? Az LPG error-ra
Csak úgy gondoltam hátha, Te is ritkán, Ő is ritkán, hátha ... persze én vagyok egy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #113 Dátum: 2005.09.16 péntek, 13:38:00 »

Ne érezd magad leszúrva!
Nem attól jön a baj, hogy te lemész, hanem ha a többi gázos is követ...
Egyébként szoktad figyelni a bajra figyelmeztető táblák helyét? Hátha...
Pontosítsunk.. nem többi gázos, hanem többi gányolt gázos.  
Ennyi erővel egy autót se kellene beengedni, mert azok alatt meg benzin/gázolaj tócsa lesz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #114 Dátum: 2005.09.16 péntek, 13:48:00 »

Pontosítsunk.. nem többi gázos, hanem többi gányolt gázos.  
Ennyi erővel egy autót se kellene beengedni, mert azok alatt meg benzin/gázolaj tócsa lesz.
Ezaz! Kifele mindenki a parkolóházamból! Az az én jáccóterem!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #115 Dátum: 2005.09.16 péntek, 13:51:00 »

Pontosítsunk.. nem többi gázos, hanem többi gányolt gázos.  
Ennyi erővel egy autót se kellene beengedni, mert azok alatt meg benzin/gázolaj tócsa lesz.
Innen nézve: az autó G Á Z, nem az LPG
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #116 Dátum: 2005.09.16 péntek, 14:13:00 »

Pontosítsunk.. nem többi gázos, hanem többi gányolt gázos.  
Ennyi erővel egy autót se kellene beengedni, mert azok alatt meg benzin/gázolaj tócsa lesz.
na ja, csak Mondeo-t nem igazán láttam még gányolt gázzal:)
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #117 Dátum: 2005.09.16 péntek, 14:57:00 »

Pontosítsunk.. nem többi gázos, hanem többi gányolt gázos.  
Ennyi erővel egy autót se kellene beengedni, mert azok alatt meg benzin/gázolaj tócsa lesz.
A gáz veszélyesebb. Az ugye a tlejes teret ölti ki, míg a benzin a padlóra (csatornába) folyik. Ölég egy szikra... Ha pl felkapcsolod a villanyt, már bumm. Míg abenzinnél azért ez nincs.
 
Olyan ismerősöm van, aki felrobbant a gázzal (semmi baja sem lett), de olyan nincs, aki benzinnel robbant volna.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #118 Dátum: 2005.09.16 péntek, 16:17:00 »

A gáz veszélyesebb. Az ugye a tlejes teret ölti ki, míg a benzin a padlóra (csatornába) folyik. Ölég egy szikra... Ha pl felkapcsolod a villanyt, már bumm. Míg abenzinnél azért ez nincs.
 
Olyan ismerősöm van, aki felrobbant a gázzal (semmi baja sem lett), de olyan nincs, aki benzinnel robbant volna.
Légüres térben ez igaz is. Az LPG azonban nehezebb a levegőnél(mint a kipufogógáz) és alul gyűlik össze. A benzingőz 2xx fokon, míg az LPG 5xx fokon gyullad be. Ezért kell jó gyújtás a gázos verdákba. Mélygarázsban elszívónak kell lennie, különben a kipufogógázok és a csúnya LPG-k kiszorítanák a háromszá harmincez háromszáz-ezer liter zoxigént, teccikérteni?
 
legalábbis így tudom.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #119 Dátum: 2005.09.16 péntek, 16:20:00 »

Bocs hogy visszakanyarodok az autógázhoz ....
Csináltam képeket és ide tettem.
Köszi lementettem!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #120 Dátum: 2005.09.16 péntek, 16:20:00 »

dízel megy gázzal?
lehet, ha szerelsz rá gyújtást. csak akkor mondj le a dízelről. Tehát gyakorlatilag nem.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #121 Dátum: 2005.09.16 péntek, 16:45:00 »

Légüres térben ez igaz is. Az LPG azonban nehezebb a levegőnél(mint a kipufogógáz) és alul gyűlik össze. A benzingőz 2xx fokon, míg az LPG 5xx fokon gyullad be. Ezért kell jó gyújtás a gázos verdákba. Mélygarázsban elszívónak kell lennie, különben a kipufogógázok és a csúnya LPG-k kiszorítanák a háromszá harmincez háromszáz-ezer liter zoxigént, teccikérteni?
 
legalábbis így tudom.
Ez elméletileg sem igaz, főként gyakorlatilag nem. A gáz szépen keveredik a háromszázezer liter zoxigénnel. És ölég egy szikra. Ha mondjuk fogsz egy palack gázt. Kinyitod a csapot egy 100 négyzetméteres, 3 méter magas helyiségben (jó, ez még nem háromszázezer liter zoxigén), na ha teljesen kiment, és mondjuk 1,5 méter magasan lévő kapcsolót bekapcsolod, na lesz ott tüzijáték. Még ha kiöntesz 10 liter benyát, vagy legyen mondjuk 20, megvárod még szétterül, hát a szikr az nem robbantja be.
 
De gondolom az sem lehet véletlen, hogy a zárt parkolókban, főleg a mélygarázspkban TILOS a gázos autóval parkolni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #122 Dátum: 2005.09.16 péntek, 17:15:00 »

Ez elméletileg sem igaz, főként gyakorlatilag nem. A gáz szépen keveredik a háromszázezer liter zoxigénnel. És ölég egy szikra. Ha mondjuk fogsz egy palack gázt. Kinyitod a csapot egy 100 négyzetméteres, 3 méter magas helyiségben (jó, ez még nem háromszázezer liter zoxigén), na ha teljesen kiment, és mondjuk 1,5 méter magasan lévő kapcsolót bekapcsolod, na lesz ott tüzijáték. Még ha kiöntesz 10 liter benyát, vagy legyen mondjuk 20, megvárod még szétterül, hát a szikr az nem robbantja be.
 
De gondolom az sem lehet véletlen, hogy a zárt parkolókban, főleg a mélygarázspkban TILOS a gázos autóval parkolni.
hát ha egy 3 méter magas, 100 nm-es helységben egy palack gázt kienged valaki, az olyan büdös lesz, hogy már az utcán is szaga lesz:) Egyszer voltam olyan "okos", hogy megnéztem a betöltőnyílásomat, hogy "néda, ez hogy működik?" (hogy-hogy, van egy szelep, amit benyom a gáztöltő-pisztoly a gáztkúton, és az löki bele az LPG-t) Megnyomtam slusszkulccsal, kb negyed deci gáz jöhetett ki (a tartály és a lökhárító alja közt össze-vissz nem lehet szerintem fél liternél több, és a tartály ugye nem engedi vissza...), de olyan büdös lett a kezem tőle, hogy három napig nem bírtam az orrom közelébe tenni:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #123 Dátum: 2005.09.16 péntek, 17:30:00 »

hát ha egy 3 méter magas, 100 nm-es helységben egy palack gázt kienged valaki, az olyan büdös lesz, hogy már az utcán is szaga lesz:) Egyszer voltam olyan "okos", hogy megnéztem a betöltőnyílásomat, hogy "néda, ez hogy működik?" (hogy-hogy, van egy szelep, amit benyom a gáztöltő-pisztoly a gáztkúton, és az löki bele az LPG-t) Megnyomtam slusszkulccsal, kb negyed deci gáz jöhetett ki (a tartály és a lökhárító alja közt össze-vissz nem lehet szerintem fél liternél több, és a tartály ugye nem engedi vissza...), de olyan büdös lett a kezem tőle, hogy három napig nem bírtam az orrom közelébe tenni:)
Es ha az a gaz be is durran, akkor szia. Ezt magyarazza. Amugy nem kell 1 palack a durranashoz ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #124 Dátum: 2005.09.16 péntek, 20:23:00 »

Hali! Én is most gondolkodom egy elGÁZosításban, amit nagyon jónak tartok.
1.) nem hallottam még olyat, hogy korrektül (nem gányolva) szerelt LPG bármilyen gondot okozott volna akár balesetnél is.
2.) a tartályban elvileg max 10-15 bar nyomás van, kb. 4 mm-es anyagból készül és nem akármilyenből: jól tűri a deformálódást, gyűrődést, nem "nyílik ki" túl könnyen. A benzintartály max. 1 mm acélból van, ha nem műanyagból. Kicsit jobb helyen van ugyan de sztem egykutya.
3.) A benzin ára várhatóan jóval meredekebben fog emelkedni, mint a gázé. A 90-es évek közepén is 80-100 Ft volt az LPG (most ~136), a benzin gorsabban megduplázódott
4.) Az LPG üzemű autó jóval kevesebb szennyező anyagot bocsát ki. Ez sem mindegy nekem.
5.) Én a márkás rendszerek közül mindegyikre azt a tájékoztatást kaptam hogy ~50 rugóból átszerelhető, sőt, van ahol pl. a pótkeréktartályt is minimális      ráfizetéssel cserélik más méretűre ha nem fér be a régi. Egyedül a direkt befecskendezős motoroknál van gubanc a gázosítással.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #125 Dátum: 2005.09.16 péntek, 20:29:00 »

Egy kis számítás ismét:
100 km ára (próbálok tipikus fogyasztással számolni, az ÜA árakat csak saccolom mert jómagam import anyaggal megyek):
 
DÍZEL: 6 liter x 275 = 1.650,- Ft
BENZIN: 8 liter x 290 = 2.320,- Ft
LPG: 9 liter x 136 = 1.224,- Ft
 
Én is szeretem a dízelek nyomatékosságát, de nagyon félek hogy hamarosan gázolajat is 350-ért tankolsz...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #126 Dátum: 2005.09.17 szombat, 19:22:00 »

Hali! Én is most gondolkodom egy elGÁZosításban, amit nagyon jónak tartok.
1.) nem hallottam még olyat, hogy korrektül (nem gányolva) szerelt LPG bármilyen gondot okozott volna akár balesetnél is.
2.) a tartályban elvileg max 10-15 bar nyomás van, kb. 4 mm-es anyagból készül és nem akármilyenből: jól tűri a deformálódást, gyűrődést, nem "nyílik ki" túl könnyen. A benzintartály max. 1 mm acélból van, ha nem műanyagból. Kicsit jobb helyen van ugyan de sztem egykutya.
3.) A benzin ára várhatóan jóval meredekebben fog emelkedni, mint a gázé. A 90-es évek közepén is 80-100 Ft volt az LPG (most ~136), a benzin gorsabban megduplázódott
4.) Az LPG üzemű autó jóval kevesebb szennyező anyagot bocsát ki. Ez sem mindegy nekem.
5.) Én a márkás rendszerek közül mindegyikre azt a tájékoztatást kaptam hogy ~50 rugóból átszerelhető, sőt, van ahol pl. a pótkeréktartályt is minimális      ráfizetéssel cserélik más méretűre ha nem fér be a régi. Egyedül a direkt befecskendezős motoroknál van gubanc a gázosítással.
3 bar nyomás van a tartályban, és 50 baron végeznek rajta nyomástesztet. (Kötelezően, tanusítvánnyal igazolva)Elvileg ha tizedére összenyomod még azt is bírnia kell.
 
Angel!
 
Igazából nem a robbanékonyság volt a lényeg, hanem az, hogy sokkal kisebb az esélye annak hogy gáz kimennyen, mint hogy benzin.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #127 Dátum: 2005.09.17 szombat, 23:59:00 »

3 bar nyomás van a tartályban, és 50 baron végeznek rajta nyomástesztet. (Kötelezően, tanusítvánnyal igazolva)Elvileg ha tizedére összenyomod még azt is bírnia kell.
 
Angel!
 
Igazából nem a robbanékonyság volt a lényeg, hanem az, hogy sokkal kisebb az esélye annak hogy gáz kimennyen, mint hogy benzin.
Nem vagyok én a gáz ellen, csak azt ecseteltem, miért tiltják mélygarázsban a gázt. Nekünk is volt (15 évvel ezelőtt).
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #128 Dátum: 2005.09.20 kedd, 08:03:00 »

Es ha az a gaz be is durran, akkor szia. Ezt magyarazza. Amugy nem kell 1 palack a durranashoz ...
hányszor is mentél le Te mélygarázsba, mikor volt gázos autód?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #129 Dátum: 2005.09.20 kedd, 13:04:00 »

Hi!! nemtudjátok miért nincs alapjáratom Gáz üzemmódban? mk 2 es a vas. köszi!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #130 Dátum: 2005.09.20 kedd, 19:55:00 »

hányszor is mentél le Te mélygarázsba, mikor volt gázos autód?
De legalabb nem probalom kezzellabbal megmagyarazni, hogy sebaj, ugyse lett volna semmi baj.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #131 Dátum: 2005.09.20 kedd, 23:38:00 »

3 bar nyomás van a tartályban, és 50 baron végeznek rajta nyomástesztet. (Kötelezően, tanusítvánnyal igazolva)Elvileg ha tizedére összenyomod még azt is bírnia kell.
 
Angel!
 
Igazából nem a robbanékonyság volt a lényeg, hanem az, hogy sokkal kisebb az esélye annak hogy gáz kimennyen, mint hogy benzin.
Némi pontosítás.
Telenyomott tartálynál azért 3 bar-nál magasabb nyomás van a tartályban. Kb 10 bar. (Kúton tankolás közben meg lehet nézni a nyomásmérőt, az mutatja aránylag pontosan.) A próba nyomás a tartályom tanúsítványa szerint 45 bar, a töltetnyomás 25bar.
Pótkeréktartály a palástja 3,5 mm, a fenék 8,0 mm.
Egyébként névlegesen 45 liter, ez a 80%-os töltöttséget figyelembe véve 36 liter gázt jelentene, de tankolásoknál min.38 max.40,5 liter közötti mennyiséget nyomnak bele (a kút számlálója szerint).
Tapasztalatom szerint az emberek nagy részének előítélete van a gázzal kapcsolatban, nem megfelelő ismereteik.  
Sok ismerősöm van akinek kigyulladt a benzines autója,  mégse mondja senki, hogy így meg úgy milyen veszélyes a benzin!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #132 Dátum: 2005.09.21 szerda, 09:52:00 »

Hi!! nemtudjátok miért nincs alapjáratom Gáz üzemmódban? mk 2 es a vas. köszi!!!
Dugulás nem lehet a rendszerben? Én gázoshoz vinném!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #133 Dátum: 2005.09.21 szerda, 10:04:00 »

Némi pontosítás.
Telenyomott tartálynál azért 3 bar-nál magasabb nyomás van a tartályban. Kb 10 bar. (Kúton tankolás közben meg lehet nézni a nyomásmérőt, az mutatja aránylag pontosan.) A próba nyomás a tartályom tanúsítványa szerint 45 bar, a töltetnyomás 25bar.
Pótkeréktartály a palástja 3,5 mm, a fenék 8,0 mm.
Egyébként névlegesen 45 liter, ez a 80%-os töltöttséget figyelembe véve 36 liter gázt jelentene, de tankolásoknál min.38 max.40,5 liter közötti mennyiséget nyomnak bele (a kút számlálója szerint).
Tapasztalatom szerint az emberek nagy részének előítélete van a gázzal kapcsolatban, nem megfelelő ismereteik.  
Sok ismerősöm van akinek kigyulladt a benzines autója,  mégse mondja senki, hogy így meg úgy milyen veszélyes a benzin!
Mondjuk az nem azért gyulladt ki, mert benzines, hanem valószínűleg inkább zárlat. Ugyanez gázos autónál: bumm?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #134 Dátum: 2005.09.21 szerda, 10:08:00 »

Hi!! nemtudjátok miért nincs alapjáratom Gáz üzemmódban? mk 2 es a vas. köszi!!!
lehet azért, mert a gáz érzékenyebb a gyujtás-problémákra, mint a benya... Vidd el egy jó gázoshoz, beállítja.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #135 Dátum: 2005.09.21 szerda, 10:15:00 »

De legalabb nem probalom kezzellabbal megmagyarazni, hogy sebaj, ugyse lett volna semmi baj.
minden alkalommal bősz lelkiismeretfurdalással küszködtél, ahányszor lementél mélygarázsba?Smiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #136 Dátum: 2005.09.21 szerda, 10:37:00 »

minden alkalommal bősz lelkiismeretfurdalással küszködtél, ahányszor lementél mélygarázsba?Smiley
Elég a civakodásból!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #137 Dátum: 2005.09.21 szerda, 11:06:00 »

Sziasztok! Végigolvastam szeretnék in is gázt, de tényleg sokba kerül ha rendeződnek a dolgaim akkor lesz. Tényleg 260Ezerbe kerül amit szerintem érdemes mondeoba belerakni. Ez a hengerenkénti befecskendezéses, nem fog észrevehetően többet fogyasztani. Parrre
hol csinálták neked.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #138 Dátum: 2005.09.21 szerda, 16:25:00 »

Sziasztok! Végigolvastam szeretnék in is gázt, de tényleg sokba kerül ha rendeződnek a dolgaim akkor lesz. Tényleg 260Ezerbe kerül amit szerintem érdemes mondeoba belerakni. Ez a hengerenkénti befecskendezéses, nem fog észrevehetően többet fogyasztani. Parrre
hol csinálták neked.
Dunakeszin. Medic-Car
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #139 Dátum: 2005.09.21 szerda, 20:41:00 »

Dunakeszin. Medic-Car
Köszi olvastam róluk, majd azért számolj be miaz ami változott a benzin üzemhez képest.
Üdv lala
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #140 Dátum: 2005.10.06 csütörtök, 11:35:00 »

Sziasztok. Engem is nagyon érdekelne a téma..
már régen gondolkodom rajta.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #141 Dátum: 2005.10.06 csütörtök, 11:36:00 »

nagyon sok a km......
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #142 Dátum: 2005.10.06 csütörtök, 16:27:00 »

nagyon sok a km......
mennyi az a nagyon sok?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #143 Dátum: 2005.10.07 péntek, 10:29:00 »

Sziasztok. Engem is nagyon érdekelne a téma..
már régen gondolkodom rajta.
Akkor szereltesd be!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #144 Dátum: 2005.10.09 vasárnap, 16:10:00 »

3-6000-ig megesik.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #145 Dátum: 2005.10.09 vasárnap, 16:13:00 »

Van akinek nem sok. Nekem igen
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #146 Dátum: 2005.10.09 vasárnap, 18:11:00 »

3-6000-ig megesik.
Havi vagy Évi?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #147 Dátum: 2005.10.12 szerda, 12:13:00 »

Dunakeszin. Medic-Car
Üdv parrre
Látom van már tapasztalatod gáz témában. Hamarosan az én mondim is gázos lesz, de addig is kéreznék.  
Hány literes tartályt kaptál, mennyivel nött a fogyasztásod, mik a tapasztalataid?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #148 Dátum: 2005.10.17 hétfő, 18:22:00 »

Üdv parrre
Látom van már tapasztalatod gáz témában. Hamarosan az én mondim is gázos lesz, de addig is kéreznék.  
Hány literes tartályt kaptál, mennyivel nött a fogyasztásod, mik a tapasztalataid?
Hello Lóri,
 
Bocs hogy csak most írok, de nem voltam itthon.. Na hát pontosan nem tudom hány literes a tartály. Mondtak 54 és 58 litert is, aminek ugye 80%-áig lehet tankolni, eddig nekem 41-43 liter között szokott sikerülni a full tank. Vegyes üzemben (3/4 Pest, 1/4 autópálya) az eddigi 8.5-9 liter benzin helyett 10-10.5 között eszik gázból. Kb. 2000 km-t mentem eddig gázzal, amit érzek (lehet hogy nem így van) az, hogy alacsonyabb fordulaton jobban húz, egyenletesebben jár a motor, a csúcssebességet (kb 200km/h)  hozza, de lassabban éri el. Egyébként semmi. Eddig tetszik.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #149 Dátum: 2005.10.18 kedd, 09:39:00 »

Hello Lóri,
 
Bocs hogy csak most írok, de nem voltam itthon.. Na hát pontosan nem tudom hány literes a tartály. Mondtak 54 és 58 litert is, aminek ugye 80%-áig lehet tankolni, eddig nekem 41-43 liter között szokott sikerülni a full tank. Vegyes üzemben (3/4 Pest, 1/4 autópálya) az eddigi 8.5-9 liter benzin helyett 10-10.5 között eszik gázból. Kb. 2000 km-t mentem eddig gázzal, amit érzek (lehet hogy nem így van) az, hogy alacsonyabb fordulaton jobban húz, egyenletesebben jár a motor, a csúcssebességet (kb 200km/h)  hozza, de lassabban éri el. Egyébként semmi. Eddig tetszik.
na, végre valaki, aki megerősít abban, hogy alacsonyabb fordulaton jobban húz... Mindenki csak kedélyesen szokott mosolygott a bajsza alatt, mikor ezt mondtam... (persze azok közül, akinek nincs gázos autója)
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.