Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 00:38:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 [63]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 798931 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3100 Dátum: 2020.02.07 péntek, 15:17:20 »

Hogy lehet egy néven több autód, és ugyanolyan bónuszod? Az nem csak egy autón lehet?

Nekem amúgy MK3-on 40e körül volt (B7-ben), MK4-re 58e volt tavaly (B7), idén 49e lesz (B8).

Nem. Elindul a másikon is...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3101 Dátum: 2020.02.07 péntek, 15:19:06 »

Nem. Elindul a másikon is...
Ha most B8-ban vagyok, veszek egy második autót, akkor mind a kettő lehet az én nevemen, párhuzamosan B8-ban?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3102 Dátum: 2020.02.07 péntek, 15:21:59 »

Ha most B8-ban vagyok, veszek egy második autót, akkor mind a kettő lehet az én nevemen, párhuzamosan B8-ban?

Nem. A másik elindul A0-ról. 10 év múlva lesz B10-ben a másik.
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1123


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #3103 Dátum: 2020.02.07 péntek, 17:39:18 »

Hogy lehet egy néven több autód, és ugyanolyan bónuszod? Az nem csak egy autón lehet?

Nekem amúgy MK3-on 40e körül volt (B7-ben), MK4-re 58e volt tavaly (B7), idén 49e lesz (B8).

Nem tudom
Mivel a nejemnek jobban van ideje a hivatalos ügyekre ezért alakult ugy, hogy a kocsik mindig az Ő nevére kerültek .
A twini volt a nevén és mikor vettük az MK3-t (5 éve) azt is a nevére vettük és egyből a twini bónuszával könyvelték és azóta igy van egyforma bónusz a 2 kocsin amink van
Twinit váltotta az Opel és az Opelt az MK4
« Utoljára szerkesztve: 2020.02.07 péntek, 17:42:48 írta rstwingo » Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3104 Dátum: 2020.02.07 péntek, 18:42:41 »

Nem. A másik elindul A0-ról. 10 év múlva lesz B10-ben a másik.

lehet... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3105 Dátum: 2020.02.10 hétfő, 06:37:18 »

Nem tudom
Mivel a nejemnek jobban van ideje a hivatalos ügyekre ezért alakult ugy, hogy a kocsik mindig az Ő nevére kerültek .
A twini volt a nevén és mikor vettük az MK3-t (5 éve) azt is a nevére vettük és egyből a twini bónuszával könyvelték és azóta igy van egyforma bónusz a 2 kocsin amink van
Twinit váltotta az Opel és az Opelt az MK4
ott valami adminisztrációs hiba történt (a ti javatokra), az mk3-nak A00-ba kellett volna kerülni
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3106 Dátum: 2020.04.23 csütörtök, 10:33:14 »

Casco kálvária:
- Union-nál voltam az MK3-al 7 évig, C07-ben a végén. De anyum nevén volt a szerződés. Tavaly, MK4 vételekor át akartam vinni arra, de már saját néven. Na, ezt nem lehet, mert csak autót lehet "cserélni", szerződőt nem. Egy jó 2 hetes huzavona után sikerült bebizonyítanom, hogy a kocsi az enyém volt (az én számlámról fizettem a díjat 7 évig, és a forgalmi is az én nevemen volt), így jófejségből átvezették a bónuszt az MK4-re, és az a szerződés már az én nevemen futott. Károkozás nélkül már C08-ban zártam ezt az évet.
- Most ápr. 30-al lenne az évfordulóm. A tavalyi díjam 82e volt. Márc. 31-én megkaptam a jövö éves díjértesítőmet C09-ben 124e lesz. Netrisk-en gyorsan kalkuláltam egyet, és újrakötve ugyanúgy Union, 88e C09-ben. De már nem tudom újrakötni, mivel márc. 31.-én kaptam meg a díjértesítőt, így 30 napon belül vagyok. Hívom az ügyfélszolgálatot. Ha nem fizetem be a régit, akkor díjnemfizetés miatt szűnik meg, és így bukom a bónuszomat. Azt mondta az ügyintéző, hogy nekik az évforduló előtt 50 nappal tájékoztatniuk kell az ügyfeleket a következő éves díjról, és mivel ennek ők nem tettek eleget, így erre hivatkozva e-mailben fel tudom mondani a régi szerződést. Ezt tegyem meg, kössem meg Netrisk-en az újat, és ennyi. Oké, megtettem. A felmondást vették, meg is kaptam a visszaigazolást, hogy a régi szerződés felmondva, és hogy a figyelembe vett kármentes éves száma 1 (!!).
- Ma megkapom az új szerződés díjértesítőjét, ami 231e Ft. Mondom f*sza, így a 124e-ből csináltam 231e-t Cheesy Hívom őket, hogy akkor mi van. Nézik, és nem vezették át rá a bónuszt. Úgyhogy akkor áttesznek C01-be. De mondom C09-nek kéne lennie. Hát az nem lehet, mert csak 1 évet ment az előző szerződés. Mondom nézzék meg, az előzőt C08-ban zártam. Az nem lehet. Elmondom nekik az előzményeket, ügyintéző érti, de nem érti, mert hogy ilyet nem csinálhatnak. Kapcsolja az ügyfélszolgálati csoportvezetőt. Ő is érti, de náluk ilyen nincs, hogy szerződő váltásnál bónusz átvitel. De utánanéz. Valahonnan előtúrták a régi beszélgetéseket, meg az akkori levélváltásokat, és mondja, hogy ilyet még nem látott, de tényleg engedélyezve lett, szóval elnézést kért a hitetlenkedéséért, és akkor az új szerződésemre felvezetik a C09-es bónuszt. Így a jövő éves díjam mégis valahol 88-91e körül lesz. Erről egy héten belül küldenek egy új díjbekérőt, és akkor azt kell majd befizetnem.

Szóval nem volt egyszerű menet, de siker  eljen
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3107 Dátum: 2020.04.23 csütörtök, 11:16:44 »

Casco kálvária:
- Union-nál voltam az MK3-al 7 évig, C07-ben a végén. De anyum nevén volt a szerződés. Tavaly, MK4 vételekor át akartam vinni arra, de már saját néven. Na, ezt nem lehet, mert csak autót lehet "cserélni", szerződőt nem. Egy jó 2 hetes huzavona után sikerült bebizonyítanom, hogy a kocsi az enyém volt (az én számlámról fizettem a díjat 7 évig, és a forgalmi is az én nevemen volt), így jófejségből átvezették a bónuszt az MK4-re, és az a szerződés már az én nevemen futott. Károkozás nélkül már C08-ban zártam ezt az évet.
- Most ápr. 30-al lenne az évfordulóm. A tavalyi díjam 82e volt. Márc. 31-én megkaptam a jövö éves díjértesítőmet C09-ben 124e lesz. Netrisk-en gyorsan kalkuláltam egyet, és újrakötve ugyanúgy Union, 88e C09-ben. De már nem tudom újrakötni, mivel márc. 31.-én kaptam meg a díjértesítőt, így 30 napon belül vagyok. Hívom az ügyfélszolgálatot. Ha nem fizetem be a régit, akkor díjnemfizetés miatt szűnik meg, és így bukom a bónuszomat. Azt mondta az ügyintéző, hogy nekik az évforduló előtt 50 nappal tájékoztatniuk kell az ügyfeleket a következő éves díjról, és mivel ennek ők nem tettek eleget, így erre hivatkozva e-mailben fel tudom mondani a régi szerződést. Ezt tegyem meg, kössem meg Netrisk-en az újat, és ennyi. Oké, megtettem. A felmondást vették, meg is kaptam a visszaigazolást, hogy a régi szerződés felmondva, és hogy a figyelembe vett kármentes éves száma 1 (!!).
- Ma megkapom az új szerződés díjértesítőjét, ami 231e Ft. Mondom f*sza, így a 124e-ből csináltam 231e-t Cheesy Hívom őket, hogy akkor mi van. Nézik, és nem vezették át rá a bónuszt. Úgyhogy akkor áttesznek C01-be. De mondom C09-nek kéne lennie. Hát az nem lehet, mert csak 1 évet ment az előző szerződés. Mondom nézzék meg, az előzőt C08-ban zártam. Az nem lehet. Elmondom nekik az előzményeket, ügyintéző érti, de nem érti, mert hogy ilyet nem csinálhatnak. Kapcsolja az ügyfélszolgálati csoportvezetőt. Ő is érti, de náluk ilyen nincs, hogy szerződő váltásnál bónusz átvitel. De utánanéz. Valahonnan előtúrták a régi beszélgetéseket, meg az akkori levélváltásokat, és mondja, hogy ilyet még nem látott, de tényleg engedélyezve lett, szóval elnézést kért a hitetlenkedéséért, és akkor az új szerződésemre felvezetik a C09-es bónuszt. Így a jövő éves díjam mégis valahol 88-91e körül lesz. Erről egy héten belül küldenek egy új díjbekérőt, és akkor azt kell majd befizetnem.

Szóval nem volt egyszerű menet, de siker  eljen
ejjj Zsiru.Neked soha semmi nem jó... nyes  ügyes. eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3108 Dátum: 2020.04.23 csütörtök, 11:21:01 »

ejjj Zsiru.Neked soha semmi nem jó... nyes  ügyes. eljen

Ilyen egy embert, mi? Ahelyett, hogy szó nélkül fizetne, mint a katonatiszt, elkezd kekeckedni, dolgoztatja a sok szegény biorobotot, és még eredményt is elvár. Szééép...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3109 Dátum: 2020.04.23 csütörtök, 11:21:31 »

Casco kálvária:
- Union-nál voltam az MK3-al 7 évig, C07-ben a végén. ...
a biztosított bármikor beléphet a szerződő helyébe.
az jófejség, hogy az union ezt utólag is megcsinálta neked (de mindenhol vannak ilyen jófejek Wink )
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3110 Dátum: 2020.04.23 csütörtök, 11:50:00 »

a biztosított bármikor beléphet a szerződő helyébe.
az jófejség, hogy az union ezt utólag is megcsinálta neked (de mindenhol vannak ilyen jófejek Wink )
Amikor anno vettem az MK3-at, ott anyum volt a tulajdonos, én voltam az üzembentartó. Akkor még úgy volt olcsóbb a biztosítás (KGFB és Casco is), mert lehetett a tulajdonosra tarifálni. Aztán KGFB-t átvettem saját névre A00-ból "építkezve", mert olcsóbb lett. Casco maradt. Mikor jött az MK4, és mindenből újat kötöttem az MK4-re saját néven, akkor volt jófejség, hogy áthozhattam a C07-et, mert az elviekben nem járt volna. De most remélem már tiszta lesz, és jövőre nem kell ugyanezt eljátszanom Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3111 Dátum: 2020.04.23 csütörtök, 22:42:48 »

Sosem értettem, miért kell ennyire zsidóskodni ezen a fórumon. Itt, ahogy átjöttek a dolgok, mindenki kint dolgozik külföldön és mindenki külföldön veri tele a tankot minőségi prémiummal, látszólag tele van lóvéval és pár ezer forintokon próbál meg spórolni. Én nem dolgozok külföldön, de most vettem felnit 250 ezerért és további 120 ezer forintért zsír új gumikat (megjegyzésképp írom, hogy nem hitelre, hanem készpénzre, még mielőtt elkezdődne az ismert rosszindulatú lavina), továbbá állandóan prémium üzemanyagot tankolok itthoni árakon. Biztosítás terén szintén nem szarakszom. Az hihetetlen számomra, hogy egyesek így próbálnak meg ügyeskedni pár ezer forint miatt. Cheesy Szerintem ez szánalmas. Ha nekem van pénzem, akkor nem sajnálom a legjobbra és nem próbálok meg ügyeskedni. Ja, nem vagyok a pénzem ellensége sem!  pias
megint bevagy kv- zva. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3112 Dátum: 2020.04.24 péntek, 08:35:22 »

Sosem értettem, miért kell ennyire zsidóskodni ezen a fórumon. Itt, ahogy átjöttek a dolgok, mindenki kint dolgozik külföldön és mindenki külföldön veri tele a tankot minőségi prémiummal, látszólag tele van lóvéval és pár ezer forintokon próbál meg spórolni. Én nem dolgozok külföldön, de most vettem felnit 250 ezerért és további 120 ezer forintért zsír új gumikat (megjegyzésképp írom, hogy nem hitelre, hanem készpénzre, még mielőtt elkezdődne az ismert rosszindulatú lavina), továbbá állandóan prémium üzemanyagot tankolok itthoni árakon. Biztosítás terén szintén nem szarakszom. Az hihetetlen számomra, hogy egyesek így próbálnak meg ügyeskedni pár ezer forint miatt. Cheesy Szerintem ez szánalmas. Ha nekem van pénzem, akkor nem sajnálom a legjobbra és nem próbálok meg ügyeskedni. Ja, nem vagyok a pénzem ellensége sem!  pias
Teljesen jogos. Ha valamit megvehetek 88e-ért is, akkor inkább megveszem 124e-ért. Az a 36e az a "nem számít" kategória. Így mulat egy magyar!  eljen

Most amúgy direkt nem használom a kocsit, mert 315 Ft. a gázolaj. Megvárom, amíg visszamegy 430 körülre, és akkor fogom teletankolni, mert zavar, ha a 70l-es tankot 25e alatt töltöm tele  nyes
Ja, és most jól bevásároltam €-ból is, mert végre ismét 360 felett kapható. Amíg 320-330 volt, addig inkább nem vettem. Azt sajnálom, hogy tavaly, mikor az MK4-et vettem, akkor 316-ért váltottam az €-t. Ha most venném, akkor 352e Ft-al drágábban vehettem volna. Kár érte.

Üdv:
Domi, a zsidó
« Utoljára szerkesztve: 2020.04.24 péntek, 08:36:55 írta Domi » Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3113 Dátum: 2020.04.24 péntek, 08:45:06 »



Üdv:
Domi, a zsidó

Mindig is tudtuk!  eplus2



Nem akartam én lenni az első, de kb. ilyesmit írtam volna én is.
Kivéve az elköszönős comingout-ot.  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3114 Dátum: 2020.04.24 péntek, 08:46:42 »

Mindig is tudtuk!  eplus2



Nem akartam én lenni az első, de kb. ilyesmit írtam volna én is.
Kivéve az elköszönős comingout-ot.  vigyor3
mf2 duhos2
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #3115 Dátum: 2020.04.24 péntek, 09:05:41 »

Teljesen jogos. Ha valamit megvehetek 88e-ért is, akkor inkább megveszem 124e-ért. Az a 36e az a "nem számít" kategória. Így mulat egy magyar!  eljen

Most amúgy direkt nem használom a kocsit, mert 315 Ft. a gázolaj. Megvárom, amíg visszamegy 430 körülre, és akkor fogom teletankolni, mert zavar, ha a 70l-es tankot 25e alatt töltöm tele  nyes
Ja, és most jól bevásároltam €-ból is, mert végre ismét 360 felett kapható. Amíg 320-330 volt, addig inkább nem vettem. Azt sajnálom, hogy tavaly, mikor az MK4-et vettem, akkor 316-ért váltottam az €-t. Ha most venném, akkor 352e Ft-al drágábban vehettem volna. Kár érte.

Üdv:
Domi, a zsidó

Ha normálisan akarnád csinálni, akkor most teletankolnád 315-ért a kocsit, a különbözetet odaadni a kutasnak jattként, majd néhány hónap múlva, amikor használnád az autót, akkor kiöntöd belőle a 70 lityi naftát, mert már tuti megpimpósodott és telitankolod 430-ért Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3116 Dátum: 2020.04.24 péntek, 09:27:39 »

Ha normálisan akarnád csinálni, akkor most teletankolnád 315-ért a kocsit, a különbözetet odaadni a kutasnak jattként, majd néhány hónap múlva, amikor használnád az autót, akkor kiöntöd belőle a 70 lityi naftát, mert már tuti megpimpósodott és telitankolod 430-ért Cheesy
jó, hogy mondod.
el is megyek kocsikázni, kiautózom azt a ~70l gázolajat gyorsan. ha megállít a rendőr, akkor mondhatom neki, hogy egészségügyi séta az autónak  nyes
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3117 Dátum: 2020.04.24 péntek, 09:29:42 »

Sosem értettem, miért kell ennyire zsidóskodni ezen a fórumon. Itt, ahogy átjöttek a dolgok, mindenki kint dolgozik külföldön és mindenki külföldön veri tele a tankot minőségi prémiummal, látszólag tele van lóvéval és pár ezer forintokon próbál meg spórolni. Én nem dolgozok külföldön, de most vettem felnit 250 ezerért és további 120 ezer forintért zsír új gumikat (megjegyzésképp írom, hogy nem hitelre, hanem készpénzre, még mielőtt elkezdődne az ismert rosszindulatú lavina), továbbá állandóan prémium üzemanyagot tankolok itthoni árakon. Biztosítás terén szintén nem szarakszom. Az hihetetlen számomra, hogy egyesek így próbálnak meg ügyeskedni pár ezer forint miatt. Cheesy Szerintem ez szánalmas. Ha nekem van pénzem, akkor nem sajnálom a legjobbra és nem próbálok meg ügyeskedni. Ja, nem vagyok a pénzem ellensége sem!  pias
Azért arra kíváncsi lennék, hogy mit gondolsz kicsoda dolgozik közülünk külföldön, és a te elgondolásod szerint televan lóvéval.
Valószínű, hogy ha megtudod tenni a drága holmik megvásárlását, te ugyanúgy tele vagy lóvéval,épp csak a pénzt nem tudod reálisan elkölteni.
Amúgy akinek van lóvéja,annak pont azért van,mert nem veri el mindenféle faxságra, épp ilyenre,mint egy autó biztosítás mondjuk ugyanazért 2x-es szorzóval.
Továbbá azzal kérkedni, hogy mennyiért vettél valamit, és nem hitelre...hát ez sokmindent elárul egy jellemről.

Remélem tényleg csak bevoltál baxva az este, és kicsit megőrültél a karanténban.Akkor talán vicces is lehetne, így inkább szánalmas. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #3118 Dátum: 2020.04.24 péntek, 09:36:34 »

Azért arra kíváncsi lennék, hogy mit gondolsz kicsoda dolgozik közülünk külföldön, és a te elgondolásod szerint televan lóvéval.
Valószínű, hogy ha megtudod tenni a drága holmik megvásárlását, te ugyanúgy tele vagy lóvéval,épp csak a pénzt nem tudod reálisan elkölteni.
Amúgy akinek van lóvéja,annak pont azért van,mert nem veri el mindenféle faxságra, épp ilyenre,mint egy autó biztosítás mondjuk ugyanazért 2x-es szorzóval.
Továbbá azzal kérkedni, hogy mennyiért vettél valamit, és nem hitelre...hát ez sokmindent elárul egy jellemről.

Remélem tényleg csak bevoltál baxva az este, és kicsit megőrültél a karanténban.Akkor talán vicces is lehetne, így inkább szánalmas. nyes

TutiazEnydEeeee Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3119 Dátum: 2020.04.24 péntek, 09:50:03 »

TutiazEnydEeeee Cheesy
Ő sem.De mind1.
Amúgy Ő maga egyszemélyben mindenki?Ekkora feje neki sincs... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3120 Dátum: 2020.04.24 péntek, 09:59:05 »

Ő sem.De mind1.
Amúgy Ő maga egyszemélyben mindenki?Ekkora feje neki sincs... eplus2

Ne menj át gonosz törpébe... eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3121 Dátum: 2020.04.24 péntek, 10:02:22 »

Azért arra kíváncsi lennék, hogy mit gondolsz kicsoda dolgozik közülünk külföldön, és a te elgondolásod szerint televan lóvéval.
Valószínű, hogy ha megtudod tenni a drága holmik megvásárlását, te ugyanúgy tele vagy lóvéval,épp csak a pénzt nem tudod reálisan elkölteni.
Amúgy akinek van lóvéja,annak pont azért van,mert nem veri el mindenféle faxságra, épp ilyenre,mint egy autó biztosítás mondjuk ugyanazért 2x-es szorzóval.
Továbbá azzal kérkedni, hogy mennyiért vettél valamit, és nem hitelre...hát ez sokmindent elárul egy jellemről.

Remélem tényleg csak bevoltál baxva az este, és kicsit megőrültél a karanténban.Akkor talán vicces is lehetne, így inkább szánalmas. nyes

Én konkrétan itthon dolgozom. Más kérdés, hogy egy külföldi cégnél, és onnan kapom a fizetésem is. Smiley

És bizony, megnézem a biztosítást, amikor megjön az új kalkuláció, és veszem a fáradságot, hogy összehasonlítsam más ajánlatokkal. Értelmetlenül azért nem vagdalkozom. Az Allianz rendszeresen mondott olyat az utóbbi években, hogy mondjuk 65 ezer helyett 85 ezer, majd be kellett állítani mindenféle adatokat a weboldalon, és lett belőle 65 ezer helyett 71 ezer. Na, ennyiért nem állok neki biztosítót váltani, különösen, hogy a családban 3 autó, egy motor, és 4 lakásbiztosítás van kupacban náluk. A lakókocsi csak azért nem, mert arra tényleg eszement rossz árat adtak.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3122 Dátum: 2020.05.07 csütörtök, 13:15:33 »

Ahogy nézem Baker kolléga távozott közülünk.  Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3123 Dátum: 2020.05.07 csütörtök, 13:31:11 »

Ahogy nézem Baker kolléga távozott közülünk.  Roll Eyes
Kár. Pedig már megírtam az UNION-nak, hogy ne vesződjenek a szerződésmódosítással, jó lesz a 231e is éves díjnak a 88e helyett Cheesy
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3124 Dátum: 2020.05.07 csütörtök, 14:06:16 »

Kár. Pedig már megírtam az UNION-nak, hogy ne vesződjenek a szerződésmódosítással, jó lesz a 231e is éves díjnak a 88e helyett Cheesy
Baker még fizette volna a különbözetet?  vigyor3
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3125 Dátum: 2020.05.07 csütörtök, 15:07:42 »

Semmi közöm hozzá!  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #3126 Dátum: 2020.05.08 péntek, 12:42:12 »

Semmi közöm hozzá!  hehe

 Wink
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #3127 Dátum: 2020.06.08 hétfő, 18:54:23 »

Urak!
Tanácsokat kérnék.
Kaptam ma egy kavicsot a szélvédőre, megpattant szépen.  szomoru1
Kb akkora mint egy 1Ft-os érme volt.  rinya Undecided
A kocsi új, garis, és ha minden igaz nulla önrészes üvegbiztosítás van a Cascoban.
Mit tegyek?
Szakszervíz, oszt legyen aminek lennie kell?
Carglass javítás? Carglass csere?
Előre is köszi.  worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3128 Dátum: 2020.06.08 hétfő, 19:55:26 »

Urak!
Tanácsokat kérnék.
Kaptam ma egy kavicsot a szélvédőre, megpattant szépen.  szomoru1
Kb akkora mint egy 1Ft-os érme volt.  rinya Undecided
A kocsi új, garis, és ha minden igaz nulla önrészes üvegbiztosítás van a Cascoban.
Mit tegyek?
Szakszervíz, oszt legyen aminek lennie kell?
Carglass javítás? Carglass csere?
Előre is köszi.  worship

Hívd fel a szakembert, aki megoldja:

Spáth Zoltán (30) 250 2539

Óbudán vannak, de ha kell, kimennek helyszínre is. Mindent intéznek, neked csak annyi a dolgod, hogy kivárod, amíg dolgoznak az autódon.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #3129 Dátum: 2020.06.09 kedd, 13:54:21 »

Hívd fel a szakembert, aki megoldja:
Spáth Zoltán (30) 250 2539
Óbudán vannak, de ha kell, kimennek helyszínre is. Mindent intéznek, neked csak annyi a dolgod, hogy kivárod, amíg dolgoznak az autódon.
AndyA

Köszi.  worship
És Ő kicsodamicsoda?
Carglass szaki? Vagy hasonló?
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3130 Dátum: 2020.06.09 kedd, 14:13:47 »

Köszi.  worship
És Ő kicsodamicsoda?
Carglass szaki? Vagy hasonló?

Felejtsd már el ezt a céget... Mekkmesterek helyett dolgoztass rendes és hozzáértő iparosokkal. Pl. Spáth Zoli.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #3131 Dátum: 2020.06.09 kedd, 14:33:52 »

Felejtsd már el ezt a céget... Mekkmesterek helyett dolgoztass rendes és hozzáértő iparosokkal. Pl. Spáth Zoli.

AndyA

Okéjólvanna!  vigyor3
Csak ne húzd fel magad...  worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3132 Dátum: 2021.03.10 szerda, 10:37:21 »

Van valakinek protekciója Allianz-nál? Bónusz átvezetés miatt.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3133 Dátum: 2021.03.10 szerda, 10:45:55 »

Van valakinek protekciója Allianz-nál? Bónusz átvezetés miatt.
azt a bonuszt nem fogod tudni átvezetni.
a casconál méltányosságból működött ez a bonusz átvezetés, de azt nem a törvény szabályozza.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Carmaged
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 590


MKIV 2007 2.0 TDCi Ghia Executive


« Új hozzászólás #3134 Dátum: 2021.03.10 szerda, 12:28:30 »

Van valakinek protekciója Allianz-nál? Bónusz átvezetés miatt.
Mi a kérdés? Smiley
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3135 Dátum: 2021.03.10 szerda, 13:41:51 »

Mi a kérdés? Smiley
Anyumnak saját Bt-je van, benne cégautó, amit csak ő használ, 2003 óta. KGFB ősidők óta Allianz, jelenleg B10. Ő a cég tulaj, ő használja a kocsit, ő az aláíró, stb. Tehát bizonyíthatóan ő használta a kocsit.
Most vesz egy újat, de azt már magánszemélyként, a céges autó el lesz adva, a cég meg bezárva. Szeretné átvinni rá a B10-et. Hivatalosan nem biztos, hogy lehet, de egy kis jófejséggel talán igen (nekem Union a CASCO-nál vezette át a C7 bónuszt, amikor MK3-at cseréltem MK4-re, mert MK3-on anyum nevén futott a szerződés, de az én számlámról érkezett a befizetés 10 évig, és én voltam a forgalmiban is, így méltányosságból átvezették).
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #3136 Dátum: 2021.07.25 vasárnap, 18:41:48 »

Üdv! Nem a Mondeóval, hanem a Scenickel történt, de kérdeznék hátha más is került már ilyen helyzetbe:
Apósom, a vidéki udvarában miközben a hatsó udvarra hajtott, hogy beálljon a garázsba, meghúzta a Megane-jával az ott álló Scenikünket, ráadásul csak a feleségem volt ott. Elég szerencsétlen történet, de apósom már 79 éves, nem lehet rá mérges az ember. Mindkét autó 10 éven felüli, de egyiken sincs casco, viszont arra gondoltam, hogy az ő kötelezőjére talán be lehetne jelenteni, hogy legalább csak az egyik autó elemének fényezését kelljen saját zsebből fizetni. Nem tudom, hogy ez működhet-e. Volt már valakinek ilyen tapasztalata, hogy családtagok autói voltak részesei egy káreseménynek? Vagy leráznak, hogy ez csalás, stb?
Előre is köszi minden tanácsot.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3137 Dátum: 2021.07.25 vasárnap, 19:02:00 »

Üdv! Nem a Mondeóval, hanem a Scenickel történt, de kérdeznék hátha más is került már ilyen helyzetbe:
Apósom, a vidéki udvarában miközben a hatsó udvarra hajtott, hogy beálljon a garázsba, meghúzta a Megane-jával az ott álló Scenikünket, ráadásul csak a feleségem volt ott. Elég szerencsétlen történet, de apósom már 79 éves, nem lehet rá mérges az ember. Mindkét autó 10 éven felüli, de egyiken sincs casco, viszont arra gondoltam, hogy az ő kötelezőjére talán be lehetne jelenteni, hogy legalább csak az egyik autó elemének fényezését kelljen saját zsebből fizetni. Nem tudom, hogy ez működhet-e. Volt már valakinek ilyen tapasztalata, hogy családtagok autói voltak részesei egy káreseménynek? Vagy leráznak, hogy ez csalás, stb?
Előre is köszi minden tanácsot.
nem ráznak le. Mindent rendesen kell papirozni. Az após amúgy sem közvetlen rokon...de Mind1 is.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3138 Dátum: 2021.07.25 vasárnap, 20:04:02 »

Üdv! Nem a Mondeóval, hanem a Scenickel történt, de kérdeznék hátha más is került már ilyen helyzetbe:
Apósom, a vidéki udvarában miközben a hatsó udvarra hajtott, hogy beálljon a garázsba, meghúzta a Megane-jával az ott álló Scenikünket, ráadásul csak a feleségem volt ott. Elég szerencsétlen történet, de apósom már 79 éves, nem lehet rá mérges az ember. Mindkét autó 10 éven felüli, de egyiken sincs casco, viszont arra gondoltam, hogy az ő kötelezőjére talán be lehetne jelenteni, hogy legalább csak az egyik autó elemének fényezését kelljen saját zsebből fizetni. Nem tudom, hogy ez működhet-e. Volt már valakinek ilyen tapasztalata, hogy családtagok autói voltak részesei egy káreseménynek? Vagy leráznak, hogy ez csalás, stb?
Előre is köszi minden tanácsot.

Elvileg megoldható. De azt azért szorozd ki, hogy a -2 bonus fokozat és az azzal járó díjtöbblet anyi éven át, míg a B10-et el nem éred, megéri-e.

Arra gondolok, hogy ha mondjuk B4-ben vagy, akkor 6 év alatt lennél B10-ben, minimum díjon. Így meg B2-be esel vissza, ahonnan 8 éven át fogsz 2 fokozattal rosszabb díjat fizetni a B10-ig. Ha B10 a kiindulás, akkor 2 év, mire ledolgozod stb. Papír, ceruza, számolás.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #3139 Dátum: 2021.07.25 vasárnap, 20:51:20 »

nem ráznak le. Mindent rendesen kell papirozni. Az após amúgy sem közvetlen rokon...de Mind1 is.

Elvileg megoldható. De azt azért szorozd ki, hogy a -2 bonus fokozat és az azzal járó díjtöbblet anyi éven át, míg a B10-et el nem éred, megéri-e.

Arra gondolok, hogy ha mondjuk B4-ben vagy, akkor 6 év alatt lennél B10-ben, minimum díjon. Így meg B2-be esel vissza, ahonnan 8 éven át fogsz 2 fokozattal rosszabb díjat fizetni a B10-ig. Ha B10 a kiindulás, akkor 2 év, mire ledolgozod stb. Papír, ceruza, számolás.

AndyA
Após évek óta b10-ben van, alig van 50k a 13 éves Megane-jában, gyakorlatilag boltba, meg orvoshoz jártak/nak vele ( magyar realitás). Szóval nem tudom, hogy mennyi lenne a plusz díja a kötelezőjének, de talán nem lenne több a díjkülönbözet 2-3 év alatt, mint amennyibe a 2/3 elem fényezése a mi Scenikünkön.
Alf - Após közvetlen rokon, mert a Scenicünk a feleségem nevén van Smiley
Köszi a segítséget mindkettőtöknek. Rendesen lepapírozzuk.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3140 Dátum: 2021.07.26 hétfő, 08:43:14 »

Após évek óta b10-ben van, alig van 50k a 13 éves Megane-jában, gyakorlatilag boltba, meg orvoshoz jártak/nak vele ( magyar realitás). Szóval nem tudom, hogy mennyi lenne a plusz díja a kötelezőjének, de talán nem lenne több a díjkülönbözet 2-3 év alatt, mint amennyibe a 2/3 elem fényezése a mi Scenikünkön.
Alf - Após közvetlen rokon, mert a Scenicünk a feleségem nevén van Smiley
Köszi a segítséget mindkettőtöknek. Rendesen lepapírozzuk.

Kérdezz azért rá. Tud meglepetést okozni az ú.n. károkozói pótlék, amit pluszban rászoroznak a B8-as díjra. Igaz, az talán csak egy év, vagy valami, de ez egy új disznósága a biztosítónak, nem baj, ha tudsz róla/készülsz rá.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3141 Dátum: 2021.07.26 hétfő, 10:05:56 »

Após évek óta b10-ben van, alig van 50k a 13 éves Megane-jában, gyakorlatilag boltba, meg orvoshoz jártak/nak vele ( magyar realitás). Szóval nem tudom, hogy mennyi lenne a plusz díja a kötelezőjének, de talán nem lenne több a díjkülönbözet 2-3 év alatt, mint amennyibe a 2/3 elem fényezése a mi Scenikünkön.
Alf - Após közvetlen rokon, mert a Scenicünk a feleségem nevén van Smiley
Köszi a segítséget mindkettőtöknek. Rendesen lepapírozzuk.
rendben lesz az. Nincs kizáró ok rokoni viszony.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3142 Dátum: 2021.07.26 hétfő, 12:51:56 »

Após évek óta b10-ben van, alig van 50k a 13 éves Megane-jában, gyakorlatilag boltba, meg orvoshoz jártak/nak vele ( magyar realitás). Szóval nem tudom, hogy mennyi lenne a plusz díja a kötelezőjének, de talán nem lenne több a díjkülönbözet 2-3 év alatt, mint amennyibe a 2/3 elem fényezése a mi Scenikünkön.
Alf - Após közvetlen rokon, mert a Scenicünk a feleségem nevén van Smiley
Köszi a segítséget mindkettőtöknek. Rendesen lepapírozzuk.

SZtem max 10% lesz az emelés jövőre, 5% utána. Az 30e-nél mondjuk 5e forint sem 2 év alatt. És az is lehet, hogy épp jövőre pont ennyivel lesz olcsóbb egy másik biztosító ajánlata.... A fényezés nem jön ki ebből....
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3143 Dátum: 2021.07.26 hétfő, 12:57:30 »

Engem az oktató C-Maxommal szórakoztatnak...

Első körben kihoztak számla nélkül, avultatással 700e-t. Erre még kértem volna pótszemlét, mert a futómű is elment, mire kinyögték, hogy gazdasági totálkáros az autó.
Telefonban elmondta a nő, hogy 923e-t ér az autó, roncsbörzén ajánlottak érte 401e-t, szóval 532e-n áll a dolog.
Majdnem 2 hét után jött a levél, hogy 893-e-t ér az autó, a roncs ára maradt 401e, és csak 492e-t adnak a javításra.

Most írtam nekik, hogy kinek ér meg 401e-t egy olyan autó, ami szerintük nem ér 900e-t, viszont a javítása 700e felett van, és hogy adhatnak úgy ajánlatot egy törött autóra, amit nem is láttak, ráadásul akkor még nem is tudták, hogy a futómű is sérült....

Most várom a választ(vagy 2 hete...), bár sok jóra nem számítok...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3144 Dátum: 2021.07.26 hétfő, 13:48:18 »

Engem az oktató C-Maxommal szórakoztatnak...

Első körben kihoztak számla nélkül, avultatással 700e-t. Erre még kértem volna pótszemlét, mert a futómű is elment, mire kinyögték, hogy gazdasági totálkáros az autó.
Telefonban elmondta a nő, hogy 923e-t ér az autó, roncsbörzén ajánlottak érte 401e-t, szóval 532e-n áll a dolog.
Majdnem 2 hét után jött a levél, hogy 893-e-t ér az autó, a roncs ára maradt 401e, és csak 492e-t adnak a javításra.

Most írtam nekik, hogy kinek ér meg 401e-t egy olyan autó, ami szerintük nem ér 900e-t, viszont a javítása 700e felett van, és hogy adhatnak úgy ajánlatot egy törött autóra, amit nem is láttak, ráadásul akkor még nem is tudták, hogy a futómű is sérült....

Most várom a választ(vagy 2 hete...), bár sok jóra nem számítok...

Mondjak biztosító-pumpolásra szakosodott jogászt? :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1606



« Új hozzászólás #3145 Dátum: 2021.07.26 hétfő, 16:18:11 »

Kérdezz azért rá. Tud meglepetést okozni az ú.n. károkozói pótlék, amit pluszban rászoroznak a B8-as díjra. Igaz, az talán csak egy év, vagy valami, de ez egy új disznósága a biztosítónak, nem baj, ha tudsz róla/készülsz rá.

AndyA
Nem tudott se az alkusz, se a bizosító érdemben nyilatkozni a várható növekedésről. A károkozói pótdíj az valóban lehet szívás, és amint olvastam, azt akkor is bevasalja a biztosító, ha a károkozó megtéríti a kárt a biztosítónak, csak a bónusz nem ugrik, ezért érdemes a következő évebn váltani arra a biztosítóra, ahol legkisebb a károkozói díj. Apósomnak az éves díja 22k ebben az évben.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
GKovacs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


« Új hozzászólás #3146 Dátum: 2022.08.24 szerda, 18:13:11 »

Hamarosan itt van a KGFB váltásom időszaka. Számolgatom az újat (a Netrisken) és van 2 olyan kérdés, hogy évente mennyit megyek az autóval, itthon illetve külföldön. 5000 km-enként ugrik és befolyásolja az éves díjat. Ezt ellenőrzi valaki?
Naplózva

MK4 2.2 TDCI Titanium S
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3147 Dátum: 2022.08.24 szerda, 19:07:55 »

Hamarosan itt van a KGFB váltásom időszaka. Számolgatom az újat (a Netrisken) és van 2 olyan kérdés, hogy évente mennyit megyek az autóval, itthon illetve külföldön. 5000 km-enként ugrik és befolyásolja az éves díjat. Ezt ellenőrzi valaki?

Ki ellenőrizné, és mégis hogyan tufná...?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3148 Dátum: 2022.08.24 szerda, 19:44:46 »

Hamarosan itt van a KGFB váltásom időszaka. Számolgatom az újat (a Netrisken) és van 2 olyan kérdés, hogy évente mennyit megyek az autóval, itthon illetve külföldön. 5000 km-enként ugrik és befolyásolja az éves díjat. Ezt ellenőrzi valaki?
dehogy...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 [63]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.