Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 02:23:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 799166 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3050 Dátum: 2019.11.29 péntek, 09:17:45 »

Intézik.
eljen
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3051 Dátum: 2019.11.29 péntek, 09:20:10 »

A forgalombahelyezés pillanatától szól a csekk, ez így nem áll meg. KGFB nélkül már forgalombahelyezni sem lehetett volna, nemhogy még 2x vizsgáztatni. Ez így kalapvetően hűjeség, de nagy.

AndyA

Én 1-1,5 éven belül 2 használt autót is vettem úgy át, hogy behozott, már volt rajta rendszám, mindent az új tulaj nevére intéztek (egyik az enyém volt), és 1-2 napra rá lett csak biztosítás, amikor az autót elhoztuk. Ráadásul semmi bírság nem volt azóta sem...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #3052 Dátum: 2019.11.29 péntek, 09:30:36 »

Én 1-1,5 éven belül 2 használt autót is vettem úgy át, hogy behozott, már volt rajta rendszám, mindent az új tulaj nevére intéztek (egyik az enyém volt), és 1-2 napra rá lett csak biztosítás, amikor az autót elhoztuk. Ráadásul semmi bírság nem volt azóta sem...

Majd lesz!  nyes
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
wyzard
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 362


E-mail
« Új hozzászólás #3053 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 13:19:31 »

Sziasztok,

Nem biztos, hogy a topic-ba vág a kérdésem, de ezt találtam a legközelebb hozzá.
Lecserélem a jelenlegi MK3-asunkat egy MK4-esre (bár ez persze lényegtelen infó).

Segítséget a következőben kérnék tőletek.
Jelenleg még nem vitték el a régit, de a másik várhatóan a héten elintéződne.

Mi a menete annak, hogy ne fizessek két biztosítást és ne legyen 2 'aktív' autó a nevemen?
Arra gondoltam, hogy a jelenlegit ideiglenesen kivonatom a forgalomból a kötelezőt meg lemondom, az újra meg megkötöm egy kalap alatt.
Ez így működhet? Ha igen, akkor ha a régit valaki elvinné hogy fogja tudni megoldani, ha nem lehet vele hivatalosan közlekedni?

Előre is köszönöm, ha valaki tud egy kis támpontot adni.
Naplózva

2005 MK3 Mondeo kombi 2.0 TDCI 6 sebesség
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3054 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 13:37:02 »

Sziasztok,

Nem biztos, hogy a topic-ba vág a kérdésem, de ezt találtam a legközelebb hozzá.
Lecserélem a jelenlegi MK3-asunkat egy MK4-esre (bár ez persze lényegtelen infó).

Segítséget a következőben kérnék tőletek.
Jelenleg még nem vitték el a régit, de a másik várhatóan a héten elintéződne.

Mi a menete annak, hogy ne fizessek két biztosítást és ne legyen 2 'aktív' autó a nevemen?
Arra gondoltam, hogy a jelenlegit ideiglenesen kivonatom a forgalomból a kötelezőt meg lemondom, az újra meg megkötöm egy kalap alatt.
Ez így működhet? Ha igen, akkor ha a régit valaki elvinné hogy fogja tudni megoldani, ha nem lehet vele hivatalosan közlekedni?

Előre is köszönöm, ha valaki tud egy kis támpontot adni.

Jó az ötlet.
A vevő meg leelőlegezi a kocsi,  köt magának biztosítást , vissza kell helyeztetni forgalomba és viheti.
Ha lejárt a vizsga, akkor csak vizsga után lehet visszahelyezni.
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.02 hétfő, 13:38:38 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wyzard
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 362


E-mail
« Új hozzászólás #3055 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 13:59:47 »

Jó az ötlet.
A vevő meg leelőlegezi a kocsi,  köt magának biztosítást , vissza kell helyeztetni forgalomba és viheti.
Ha lejárt a vizsga, akkor csak vizsga után lehet visszahelyezni.

Köszi, akkor az elképzelésem nem a valóságtól elrugaszkodott.
Műszakin novemberben volt, úgyhogy az szerencsére nincs a képben.

Köszönöm a megerősítést!
Naplózva

2005 MK3 Mondeo kombi 2.0 TDCI 6 sebesség
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3056 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 14:47:57 »

Sziasztok,

Nem biztos, hogy a topic-ba vág a kérdésem, de ezt találtam a legközelebb hozzá.
Lecserélem a jelenlegi MK3-asunkat egy MK4-esre (bár ez persze lényegtelen infó).

Segítséget a következőben kérnék tőletek.
Jelenleg még nem vitték el a régit, de a másik várhatóan a héten elintéződne.

Mi a menete annak, hogy ne fizessek két biztosítást és ne legyen 2 'aktív' autó a nevemen?
Arra gondoltam, hogy a jelenlegit ideiglenesen kivonatom a forgalomból a kötelezőt meg lemondom, az újra meg megkötöm egy kalap alatt.
Ez így működhet? Ha igen, akkor ha a régit valaki elvinné hogy fogja tudni megoldani, ha nem lehet vele hivatalosan közlekedni?

Előre is köszönöm, ha valaki tud egy kis támpontot adni.
díjat nem kell fizetni az ideiglenes kivonás miatt, de a bonuszt csak az eladás után tudod örökíteni az újra
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3057 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 15:23:43 »

díjat nem kell fizetni az ideiglenes kivonás miatt, de a bonuszt csak az eladás után tudod örökíteni az újra

Eddig mindig kellett fizetni a kivonásnál, aligha hinném, hogy elengedték.
Ha megszűnik a korábbi KGFB szerződése, már át lehet vezetni a bónuszt.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3058 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 15:29:59 »

Eddig mindig kellett fizetni a kivonásnál, aligha hinném, hogy elengedték.
Ha megszűnik a korábbi KGFB szerződése, már át lehet vezetni a bónuszt.

kgfb-t nem kell fizetni az ideiglenes kivonás alatt, nem is kellett soha. nem szűnik meg a kgfb, csak szünetel.
ideiglenes kivonásnál nem örökíthető a bonusz, csak a végleges kivonásnál.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3059 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 15:40:32 »

kgfb-t nem kell fizetni az ideiglenes kivonás alatt, nem is kellett soha. nem szűnik meg a kgfb, csak szünetel.
ideiglenes kivonásnál nem örökíthető a bonusz, csak a végleges kivonásnál.

Nos,
Tisztában vagyok azzal, hogy kgfb-t nem kell fizetni a kivonás alatt. Nem is állítottam az ellenkezőjét.
Te viszont nem figyeltél.
Ezt írtam: "Ha megszűnik a korábbi KGFB szerződése,  . Tehát nem szünetel, hanem megszűnik. wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3060 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 15:57:05 »

Nos,
Tisztában vagyok azzal, hogy kgfb-t nem kell fizetni a kivonás alatt. Nem is állítottam az ellenkezőjét.
Te viszont nem figyeltél.
Ezt írtam: "Ha megszűnik a korábbi KGFB szerződése,  . Tehát nem szünetel, hanem megszűnik. wave

akkor így  action

Eddig mindig kellett fizetni a kivonásnál, aligha hinném, hogy elengedték.
Ha megszűnik a korábbi KGFB szerződése, már át lehet vezetni a bónuszt.

nem is mondta senki az ellenkezőjét
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3061 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 16:23:49 »

akkor így  action
nem is mondta senki az ellenkezőjét

De mondta, te! ...igaz, nem teljesen az ellenkezőjét...

"örökíthető a bonusz, csak a végleges kivonásnál."

Ez nem így van. Ha megszűnik a szerződés, már átvezethető a bónusz. Nem kell végleg kivonni!  hehe
(megszüntetni pedig nem csak eladással vagy végleges kivonással lehet  Roll Eyes)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wyzard
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 362


E-mail
« Új hozzászólás #3062 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 17:56:27 »

Na most belekevertetek. Smiley

Tehát ha ideiglenesen vonatom ki, akkor KGFB-t nem tudom megszüntetni, vagy mi?  vigyor3

Az volt az elgondolásom, hogy megszüntetem a KGFB-t a régire és kivonatom (ideiglenesen) a forgalomból, az újra meg kötök KGFB-t, meg amit ilyenkor kell megcsináltatok.
Ha a régit eladom, akkor az ideiglenes kivonatást visszacsináljuk és az új vevő meg köt rá maga KGFB-t.
Naplózva

2005 MK3 Mondeo kombi 2.0 TDCI 6 sebesség
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3063 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 18:05:31 »

Na most belekevertetek. Smiley

Tehát ha ideiglenesen vonatom ki, akkor KGFB-t nem tudom megszüntetni, vagy mi?  vigyor3

Az volt az elgondolásom, hogy megszüntetem a KGFB-t a régire és kivonatom (ideiglenesen) a forgalomból, az újra meg kötök KGFB-t, meg amit ilyenkor kell megcsináltatok.
Ha a régit eladom, akkor az ideiglenes kivonatást visszacsináljuk és az új vevő meg köt rá maga KGFB-t.

Pontosan.
Lemondani (felmondani) a szerződést csak évfordulóra lehet vagy érdekmúlás miatt szűnhet meg.
Ideiglenes kivonásnál csak szünetel. Lemondani csak az eladás pillanatától az adásvételivel tudod. A kivonás idejére visszajár a kgfb díj, de a megkezdett hónapot már ki kell fizetni. Ezt értelemszerűen az eladás után tudod igényelni.
Ha egyébként is ki van fizetve a régi autóra a kgfb, akkor meg szinte felesleges ez "hiszti". Kivonod és majd a kivonás kezdetétől a megszüntetésig az egész hónapokra eső díjat visszakapod. A bónusz csak egy szerződésen lehet.
Megkötöd most A0-ban az újra, majd amikor átvezethető lesz a bónusz, akkor a biztosító korrigálja annak megfelelően a díjad és a különbözetet visszakapod.


"A vevő meg leelőlegezi a kocsi,  köt magának biztosítást , vissza kell helyeztetni forgalomba és viheti. "
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1123


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #3064 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 19:52:38 »

Na most belekevertetek. Smiley

Tehát ha ideiglenesen vonatom ki, akkor KGFB-t nem tudom megszüntetni, vagy mi?  vigyor3

Az volt az elgondolásom, hogy megszüntetem a KGFB-t a régire és kivonatom (ideiglenesen) a forgalomból, az újra meg kötök KGFB-t, meg amit ilyenkor kell megcsináltatok.
Ha a régit eladom, akkor az ideiglenes kivonatást visszacsináljuk és az új vevő meg köt rá maga KGFB-t.

Ne görcsölj ezen, a nejem nevén 3 kocsi van és ebből 2-n van neki bonusz 10 , a most vásárolt mondi 4 van alapon míg  az egyiket el nem adjuk, arra 1 évünk van
szerintem kérdez rá a biztosítónál, mielőtt feleslegesen kivonatod
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
wyzard
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 362


E-mail
« Új hozzászólás #3065 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 20:11:24 »

Pontosan.
Lemondani (felmondani) a szerződést csak évfordulóra lehet vagy érdekmúlás miatt szűnhet meg.
Ideiglenes kivonásnál csak szünetel. Lemondani csak az eladás pillanatától az adásvételivel tudod. A kivonás idejére visszajár a kgfb díj, de a megkezdett hónapot már ki kell fizetni. Ezt értelemszerűen az eladás után tudod igényelni.
Ha egyébként is ki van fizetve a régi autóra a kgfb, akkor meg szinte felesleges ez "hiszti". Kivonod és majd a kivonás kezdetétől a megszüntetésig az egész hónapokra eső díjat visszakapod. A bónusz csak egy szerződésen lehet.
Megkötöd most A0-ban az újra, majd amikor átvezethető lesz a bónusz, akkor a biztosító korrigálja annak megfelelően a díjad és a különbözetet visszakapod.


"A vevő meg leelőlegezi a kocsi,  köt magának biztosítást , vissza kell helyeztetni forgalomba és viheti. "

Köszönöm, így világosabb lett, csak pl. abszolút nem tudtam eddig, hogy a bónuszt így lehet kezelni. worship
Naplózva

2005 MK3 Mondeo kombi 2.0 TDCI 6 sebesség
wyzard
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 362


E-mail
« Új hozzászólás #3066 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 20:11:40 »

Ne görcsölj ezen, a nejem nevén 3 kocsi van és ebből 2-n van neki bonusz 10 , a most vásárolt mondi 4 van alapon míg  az egyiket el nem adjuk, arra 1 évünk van
szerintem kérdez rá a biztosítónál, mielőtt feleslegesen kivonatod

Szintén köszönöm.  worship
Naplózva

2005 MK3 Mondeo kombi 2.0 TDCI 6 sebesség
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3067 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 20:27:39 »

Ne görcsölj ezen, a nejem nevén 3 kocsi van és ebből 2-n van neki bonusz 10 , a most vásárolt mondi 4 van alapon míg  az egyiket el nem adjuk, arra 1 évünk van
szerintem kérdez rá a biztosítónál, mielőtt feleslegesen kivonatod
gondolom nem ő az üzemben tartó mindnél,csak tulajdonos.Akkor bizony nem az övé a bónusz sem.1ember 1 bónuszos autó... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #3068 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 20:36:17 »

gondolom nem ő az üzemben tartó mindnél,csak tulajdonos.Akkor bizony nem az övé a bónusz sem.1ember 1 bónuszos autó... Wink
Nekem két autó van a nevemen egyik B10 másik B3 plusz egy motor B8
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3069 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 20:44:42 »

Nekem két autó van a nevemen egyik B10 másik B3 plusz egy motor B8
nekamuzááwazze.és mindkét autónak te vagy a tulaja és üzembentartója is?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #3070 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 20:46:09 »

nekamuzááwazze.és mindkét autónak te vagy a tulaja és üzembentartója is?

igen, a gyerek autóját az én nevemre vettem. De előtte amikor a v6 és a kombi is megvolt, akkor egy b10 és b2 is előfordult.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #3071 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 20:49:32 »

mondjuk amikor a v6ot elvitték, áttetettem a a kombira a b2 helyett a b10et.Utána volt meglepetés, amikor a gyerek autóját megvette, hogy az ilyenkor elveszik (amire átteszed a nagybónuszt, annak a bónuszát törlik) ez ugyan nem logikus, de amekkora spermák a biztosítók, meg sem lepődök ezen.
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.02 hétfő, 21:01:24 írta VZoli » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3072 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 20:52:30 »

igen, a gyerek autóját az én nevemre vettem. De előtte amikor a v6 és a kombi is megvolt, akkor egy b10 és b2 is előfordult.
Basszusmtényleg.Ez nem olyan rég változhatott...

"A második autó biztosítását A/0 fokozatban kell megkötnie, függetlenül a másik autó bonus besorolásától. Ezt követően erre az autóra is megkaphatja majd a kedvezményekre jogosító bonus fokozatokat, amennyiben összegyűjti a megfelelő számú kármentes éveket."
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3073 Dátum: 2019.12.02 hétfő, 20:53:33 »

gondolom nem ő az üzemben tartó mindnél,csak tulajdonos.Akkor bizony nem az övé a bónusz sem.1ember 1 bónuszos autó... Wink

Nem nem.
Egy ember, akár több autó, autónként bónusz... wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1123


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #3074 Dátum: 2019.12.03 kedd, 07:02:33 »

gondolom nem ő az üzemben tartó mindnél,csak tulajdonos.Akkor bizony nem az övé a bónusz sem.1ember 1 bónuszos autó... Wink

A 2 mondi tulaja és az opel üzemben tartója  . Az opelt eladjuk, akkor megy át a bónusz a mondi 4-re
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3075 Dátum: 2019.12.03 kedd, 09:08:01 »

Sziasztok,

Nem biztos, hogy a topic-ba vág a kérdésem, de ezt találtam a legközelebb hozzá.
Lecserélem a jelenlegi MK3-asunkat egy MK4-esre (bár ez persze lényegtelen infó).

Segítséget a következőben kérnék tőletek.
Jelenleg még nem vitték el a régit, de a másik várhatóan a héten elintéződne.

Mi a menete annak, hogy ne fizessek két biztosítást és ne legyen 2 'aktív' autó a nevemen?
Arra gondoltam, hogy a jelenlegit ideiglenesen kivonatom a forgalomból a kötelezőt meg lemondom, az újra meg megkötöm egy kalap alatt.
Ez így működhet? Ha igen, akkor ha a régit valaki elvinné hogy fogja tudni megoldani, ha nem lehet vele hivatalosan közlekedni?

Előre is köszönöm, ha valaki tud egy kis támpontot adni.

Én nem csinálnék vele semmit...
Fizetsz mondjuk 30e-t évente az MK3-ra. Ha 3 hónap csúszással adod el, akkor 7 500,- forintot buksz. Viszont be kell menni, el kell intézni, és talán nem is illetékmentes...
Majd eladáskor, vagy átírja a vevő, és az átírással egy időben azonnal vissza is kerül, majd utána kocsikázik el vele, vagy kockáztat, és autókázik kivont autóval haza...

Egyszerűbb, ha úgy árulod, hogy azonnal elvihető..... Nem 7 500,-al olcsóbban vinném el, ha még vissza is kéne kocsikáznom érte mondjuk 2x150km-t....
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3076 Dátum: 2019.12.03 kedd, 09:14:14 »

Én nem csinálnék vele semmit...
Fizetsz mondjuk 30e-t évente az MK3-ra. Ha 3 hónap csúszással adod el, akkor 7 500,- forintot buksz. Viszont be kell menni, el kell intézni, és talán nem is illetékmentes...
Majd eladáskor, vagy átírja a vevő, és az átírással egy időben azonnal vissza is kerül, majd utána kocsikázik el vele, vagy kockáztat, és autókázik kivont autóval haza...

Egyszerűbb, ha úgy árulod, hogy azonnal elvihető..... Nem 7 500,-al olcsóbban vinném el, ha még vissza is kéne kocsikáznom érte mondjuk 2x150km-t....

Nem nagy ügy visszahelyezni forgalomba. Én smaxival úgy autókáztam, hogy 2 éves ki volt vonva a forgalomból. Ráadásul ezt sehol nem vették észre.  nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3077 Dátum: 2019.12.03 kedd, 09:37:05 »

Nem nagy ügy visszahelyezni forgalomba. Én smaxival úgy autókáztam, hogy 2 éves ki volt vonva a forgalomból. Ráadásul ezt sehol nem vették észre.  nyes

Szerintem az ideiglenes kivonás max. 6 hónap után automatice megszűnik, nem?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3078 Dátum: 2019.12.03 kedd, 09:39:27 »

Szerintem az ideiglenes kivonás max. 6 hónap után automatice megszűnik, nem?

AndyA

Ki írta hogy ideiglenes volt? Elvileg még a rendszámot is le kellett volna, adni, de minden papír rossz helyre ment ráadásul rossz okmányirodából és mindez egy biztosító miatt, aki a kötelezőnél nem tartotta igazoltnak a székhely címet, míg ugyanaz a biztosító simán fogadta ugyanazon autóra a casco biztosítást.  falbav
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
wyzard
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 362


E-mail
« Új hozzászólás #3079 Dátum: 2019.12.03 kedd, 13:52:01 »

Én nem csinálnék vele semmit...
Fizetsz mondjuk 30e-t évente az MK3-ra. Ha 3 hónap csúszással adod el, akkor 7 500,- forintot buksz. Viszont be kell menni, el kell intézni, és talán nem is illetékmentes...
Majd eladáskor, vagy átírja a vevő, és az átírással egy időben azonnal vissza is kerül, majd utána kocsikázik el vele, vagy kockáztat, és autókázik kivont autóval haza...

Egyszerűbb, ha úgy árulod, hogy azonnal elvihető..... Nem 7 500,-al olcsóbban vinném el, ha még vissza is kéne kocsikáznom érte mondjuk 2x150km-t....

Köszi, valószínűleg végül ez lesz, mert semmit nem nyerek vele, ha kivonatom. Műszaki friss, kötelező be van fizetve, mint mindig, szóval semmivel sem vagyok előrébb, ha ideiglenesen kivonatom, csak
nem voltam tisztában vele, hogy ha most átmenetileg több autó van a nevemen, az befolyásol-e valamit.
Naplózva

2005 MK3 Mondeo kombi 2.0 TDCI 6 sebesség
Freestyle
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



E-mail
« Új hozzászólás #3080 Dátum: 2019.12.03 kedd, 17:47:33 »

Köszi, valószínűleg végül ez lesz, mert semmit nem nyerek vele, ha kivonatom. Műszaki friss, kötelező be van fizetve, mint mindig, szóval semmivel sem vagyok előrébb, ha ideiglenesen kivonatom, csak
nem voltam tisztában vele, hogy ha most átmenetileg több autó van a nevemen, az befolyásol-e valamit.
Amennyiben van ügyfélkapud, az OkmányApp nevű alkalmazással pár kattintás az ideiglenes kivonás. A kivonás ideje megadható naptári napra meddig tartson, de max 6 hónap.
2300 Ft a díja, ami bankkártyával fizethető. Újbóli visszhelyezés ugyancsak 2300 Ft, amennyiben a meghatározott idő előtt akarod visszahelyezni forgalomba.
A kivont időszakra nem kell fizetni se teljesítményadót, se biztosítást. Ezt automatikusan le is kommunkálják a biztosító és az önkormányzat felé.
Naplózva

2001.11 MK3 1.8B 125Le kombínó
254.000 km-nél sufni motorgenerál Cheesy
Jelenleg 280500 , köszöni jól van
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #3081 Dátum: 2019.12.28 szombat, 07:59:14 »

Sziasztok!

A balesetes topikban folytatást ígértem,a biztositással kapcsolatban ezért leírom mi volt az kártalanítás  menete(nekem nagyon megnyugtató lett volna akkor egy ilyesmi összefoglaló)
Mivel a vétkes sofőrnek az Aegon-nál volt a kötelezője,ez erre a biztosítóra értendő,de nagy vonalakban (gondolom)a többire is igaz lehet.
Tehát:

A baleset utáni héten,leadtam a (kék-sárga) baleseti bejelentőt,majd kaptam egy saját(Aegonos) baleseti bejelentőt amit már csak nekem kellett kitölteni.Még ezen a héten megvolt a kárszakértői szemle,és itt volt egy nagyon  fontos dolog! A szemle folyamán említette a szakértő,hogy ha rendőri intézkedés volt,addig érdemben sok minden nem történik a biztosítói oldalról,amíg meg nem jön a rendőrségi határozat,DE ezt ki lehet kerülni,ha a vétkes sofőr tesz egy felelősségválalási nyilatkozatot. Így hát megkerestem a vétkes söfőrt,korrekt volt ,elismerte,aláírta. Miután elküldtem,volt egy nagyobb szünet(kb 3 hét),majd jött egy e-mail az Aegontól,és ezzel egy időben utaltak is. Mivel én a roncsra nem tartottam igényt,azt egy roncskereskedő cég eladta,majd a vevő a roncsértéket nekem fizette kp-ban.Itt megint volt egy kis ramazuri,mert valamire hivatkozva nem a teljes értéket kaptam meg a roncs elszállításakor,hanem csak 701e.ft-t,a fennmaradó összeget utalta a biztosító. Ami nálam kiverte a biztit,hogy ezt előzetesen senki nem mondta,csak X(a vevő)továbbküldött Y-hoz(a roncskereskedő cég)aki megigérte Z(Aegon)nevében,hogy a különbözetet kifizetik. A vicc,hogy ennek tényleg ez a menete...

Összesen,a balesettől számítva kb 4-5 hét alatt a számlán volt a pénz,még a következő autó átíratásának a díja hiányzik,de ezt még csak most küldtem el...
Összeségében,anyagilag nem lett bukta,de a kommunikáció az Aegon-al katasztrófa...

Remélem senkinek nem lesz a jövőben fontos ez az infó,de ha mégis lesz min elindulni!

Ja,ezt csak vázlatnak szántam,azt hogy mit lehet a biztosítótól kérni érdemes körbejárni,mert maguktól csak az autó kárát térítenék,de ha kéri az ügyfél(és csak akkor)mást is fizetnek!
Jut eszembe,a rendőrségtől a mai napig semmit nem kaptunk,a baleset nov.2.-án volt....

BÚÉK!! wave wave
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3082 Dátum: 2019.12.28 szombat, 08:16:29 »

Sziasztok!

A balesetes topikban folytatást ígértem,a biztositással kapcsolatban ezért leírom mi volt az kártalanítás  menete(nekem nagyon megnyugtató lett volna akkor egy ilyesmi összefoglaló)
Mivel a vétkes sofőrnek az Aegon-nál volt a kötelezője,ez erre a biztosítóra értendő,de nagy vonalakban (gondolom)a többire is igaz lehet.
Tehát:

A baleset utáni héten,leadtam a (kék-sárga) baleseti bejelentőt,majd kaptam egy saját(Aegonos) baleseti bejelentőt amit már csak nekem kellett kitölteni.Még ezen a héten megvolt a kárszakértői szemle,és itt volt egy nagyon  fontos dolog! A szemle folyamán említette a szakértő,hogy ha rendőri intézkedés volt,addig érdemben sok minden nem történik a biztosítói oldalról,amíg meg nem jön a rendőrségi határozat,DE ezt ki lehet kerülni,ha a vétkes sofőr tesz egy felelősségválalási nyilatkozatot. Így hát megkerestem a vétkes söfőrt,korrekt volt ,elismerte,aláírta. Miután elküldtem,volt egy nagyobb szünet(kb 3 hét),majd jött egy e-mail az Aegontól,és ezzel egy időben utaltak is. Mivel én a roncsra nem tartottam igényt,azt egy roncskereskedő cég eladta,majd a vevő a roncsértéket nekem fizette kp-ban.Itt megint volt egy kis ramazuri,mert valamire hivatkozva nem a teljes értéket kaptam meg a roncs elszállításakor,hanem csak 701e.ft-t,a fennmaradó összeget utalta a biztosító. Ami nálam kiverte a biztit,hogy ezt előzetesen senki nem mondta,csak X(a vevő)továbbküldött Y-hoz(a roncskereskedő cég)aki megigérte Z(Aegon)nevében,hogy a különbözetet kifizetik. A vicc,hogy ennek tényleg ez a menete...

Összesen,a balesettől számítva kb 4-5 hét alatt a számlán volt a pénz,még a következő autó átíratásának a díja hiányzik,de ezt még csak most küldtem el...
Összeségében,anyagilag nem lett bukta,de a kommunikáció az Aegon-al katasztrófa...

Remélem senkinek nem lesz a jövőben fontos ez az infó,de ha mégis lesz min elindulni!

Ja,ezt csak vázlatnak szántam,azt hogy mit lehet a biztosítótól kérni érdemes körbejárni,mert maguktól csak az autó kárát térítenék,de ha kéri az ügyfél(és csak akkor)mást is fizetnek!
Jut eszembe,a rendőrségtől a mai napig semmit nem kaptunk,a baleset nov.2.-án volt....

BÚÉK!! wave wave

Igen, ennek ez a menete. Sőt, ez még nálad gyors is volt és zökkenőmentes.
Frankó, hogy ilyen jól sikerült! Bár nyilván kihagytátok volna ezt az egészet....
Az egyébként fura, hogy "megkerülik" az RH-t. Ha volt rendőri intézkedés, akkor annak mindenképp meg kell várni a határozatát!
Valóban sok dolgok LEHET kérni a biztosítótól, de csak azt és annyit fizet, amit és amennyit igazolva lát és elfogad. Undecided
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.28 szombat, 08:24:08 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #3083 Dátum: 2019.12.28 szombat, 08:45:59 »

Igen, ennek ez a menete. Sőt, ez még nálad gyors is volt és zökkenőmentes.
Frankó, hogy ilyen jól sikerült! Bár nyilván kihagytátok volna ezt az egészet....
Az egyébként fura, hogy "megkerülik" az RH-t. Ha volt rendőri intézkedés, akkor annak mindenképp meg kell várni a határozatát!
Valóban sok dolgok LEHET kérni a biztosítótól, de csak azt és annyit fizet, amit és amennyit igazolva lát és elfogad. Undecided



Nyilván,hogy RH nélkül fizettek az függ a balesetbeni szerepünktől. Gondolom ,ha kétesélyes lett volna,ráülnek a dologra önvédelemből..

U.I.: Csak a történelmi hűség kedvéért, tegnap jött meg a RH(majnem 2 hónap után),kapott a srác 5 pontot meg 40k büntit.
« Utoljára szerkesztve: 2019.12.31 kedd, 11:12:12 írta Bajkonur » Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #3084 Dátum: 2019.12.28 szombat, 14:53:55 »

Remélem nekünk az Aegonnal rendben lesz minden.
még december 5.én itt fehérváron a tesco parkolóban anyósom nem vett észre valakit aki kitolatott, majd szépen végighúzta a kocsi jobb oldalát. Annak rendje és módja szerint a delikvens kiugrott, leordította a mama fejét aki persze elismerte még a honfoglalást is. pár napra rá megérkezett az adategyeztető levél a biztosítótól, kért, hogy segítsek kitölteni, én úgy gondoltam, egy kis időhúzás belefér, hátha áttolódik a következő évre a buli, és csak 2021től emelik a biztosításának a díját.
Egyszer csak csengettek és megjelent egy kárszakértő, miszerint károkozói szemle szükséges. Figyelmeztetett, hogy jelentsük be, mivel a biztosító szerint pont fordított tényállás van, vagyis mégiscsak mi vagyunk a károsultak....
Eddig tiszta sor, jött a másik kárszakértő, fel is vette a kárt. Majd hívott, hogy avulásokkal együtt nettó 200ezer a gyorskár, gyorsan írjam alá hogy elfogadom, mert csak gyorskár esetén nem gtk a kocsi...
Kíváncsi vagyok mi lesz a vége, és persze, hogy mikor...
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3085 Dátum: 2020.02.05 szerda, 19:07:59 »

Csak úgy miheztartás végett:

Egy 2005/02-es 1.6 115 paci Focus biztosítása a németeknél kb. 400 Euro, ami nulla önrészes részcascót is tartalmaz (mindent fizet, kivéve a saját hibás kárt).

Igaz, nem A0, hanem talán 2-3 fokozattal feljebb, de akkor is. Most kaptam meg a KGFB-met a Mondeóra, 50 ezer Ft, emellé a Casco lesz másik 70, vagy inkább 80...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3086 Dátum: 2020.02.06 csütörtök, 08:52:26 »

Csak úgy miheztartás végett:

Egy 2005/02-es 1.6 115 paci Focus biztosítása a németeknél kb. 400 Euro, ami nulla önrészes részcascót is tartalmaz (mindent fizet, kivéve a saját hibás kárt).

Igaz, nem A0, hanem talán 2-3 fokozattal feljebb, de akkor is. Most kaptam meg a KGFB-met a Mondeóra, 50 ezer Ft, emellé a Casco lesz másik 70, vagy inkább 80...

AndyA

Egy picit drága...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3087 Dátum: 2020.02.06 csütörtök, 10:21:36 »

Csak úgy miheztartás végett:

Egy 2005/02-es 1.6 115 paci Focus biztosítása a németeknél kb. 400 Euro, ami nulla önrészes részcascót is tartalmaz (mindent fizet, kivéve a saját hibás kárt).

Igaz, nem A0, hanem talán 2-3 fokozattal feljebb, de akkor is. Most kaptam meg a KGFB-met a Mondeóra, 50 ezer Ft, emellé a Casco lesz másik 70, vagy inkább 80...

AndyA
Nekem 51e lesz a KGFB, a Casco 80e körül volt tavaly egy évre, lassan gondolom megkapom az ideinek is a díjértesítőjét.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3088 Dátum: 2020.02.06 csütörtök, 12:33:19 »

Egyébként el tudja valaki mondani, hogy a KGFB-nél az újrakötésnek mi az értelme? Allianz-nál vagyok (netrisk-en kötve), következő éves kiajánlott díjam 68e. Kiszámoltam netrisk-en, következő évre 49e.

Így ez nekem is szopó (foglalkozni kell vele), a biztosító is dolgozik vele, lezárja a szerződést, újat rögzít, új ügyfélszám, stb. Netrisk-nek is dolga van vele... Ugyanaz a biztosító miért nem ugyanazt a díjat adja az ottmaradóknak, és az "újaknak"?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3089 Dátum: 2020.02.06 csütörtök, 12:43:45 »

Egyébként el tudja valaki mondani, hogy a KGFB-nél az újrakötésnek mi az értelme? Allianz-nál vagyok (netrisk-en kötve), következő éves kiajánlott díjam 68e. Kiszámoltam netrisk-en, következő évre 49e.

Így ez nekem is szopó (foglalkozni kell vele), a biztosító is dolgozik vele, lezárja a szerződést, újat rögzít, új ügyfélszám, stb. Netrisk-nek is dolga van vele... Ugyanaz a biztosító miért nem ugyanazt a díjat adja az ottmaradóknak, és az "újaknak"?

Pont ez az.
Az újakat oda kell csábítani, míg a meg lévő lehet nem néz utána és fizeti tovább.... a többet is.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3090 Dátum: 2020.02.06 csütörtök, 12:48:57 »

Egyébként el tudja valaki mondani, hogy a KGFB-nél az újrakötésnek mi az értelme? Allianz-nál vagyok (netrisk-en kötve), következő éves kiajánlott díjam 68e. Kiszámoltam netrisk-en, következő évre 49e.

Így ez nekem is szopó (foglalkozni kell vele), a biztosító is dolgozik vele, lezárja a szerződést, újat rögzít, új ügyfélszám, stb. Netrisk-nek is dolga van vele... Ugyanaz a biztosító miért nem ugyanazt a díjat adja az ottmaradóknak, és az "újaknak"?

Szerintem ez is olyan matek dolog, mint a repülőjegy. Ma olcsóbb, holnap drágább, vagy kitudja. Egy algoritmus ezt diktálja.

És ami még fontos: szerintem még ma is mi vagyunk a kevesek, akik évről évre foglalkozunk vele....

Kollégám 26 éves. Életképtelen.
Vett egy autót tavaly. Ecseteltem neki, hogy netrisk, és kész.
Pont beteg volt, amikor átvette az autót, nem jött dolgozni. Az apja mondta, hogy még aznap kössön szerződést. Be is ment oda, ahol az apjának van biztosítása, és gyorsan megkötötte, hisz 800 forint egy nap, ami biztosítatlan. Nem volt ideje megvárni a következő napot, hogy velem beszéljen, mit is tegyen. Így a biztosítása egy 600e-s autóra 160e lett... Az üzletkötő, még üdvözletét is küldte az apjának. eplus2
Majd megmutattam neki, hogy a netrisken, ágyból kötve ez 70e-nél megállt volna..... Persze még aznap sem tudta visszacsinálni...

Hát ezért nem éri meg nekik meghagyni az árat....
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #3091 Dátum: 2020.02.06 csütörtök, 13:10:54 »

Egyébként el tudja valaki mondani, hogy a KGFB-nél az újrakötésnek mi az értelme? Allianz-nál vagyok (netrisk-en kötve), következő éves kiajánlott díjam 68e. Kiszámoltam netrisk-en, következő évre 49e.

Így ez nekem is szopó (foglalkozni kell vele), a biztosító is dolgozik vele, lezárja a szerződést, újat rögzít, új ügyfélszám, stb. Netrisk-nek is dolga van vele... Ugyanaz a biztosító miért nem ugyanazt a díjat adja az ottmaradóknak, és az "újaknak"?

Nem hoztak nem rég olyan törvényt, hogy ugyanazt az árat kell adni újrakötésnél és hosszabbításnál is?
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3092 Dátum: 2020.02.06 csütörtök, 13:21:26 »

Nem hoztak nem rég olyan törvényt, hogy ugyanazt az árat kell adni újrakötésnél és hosszabbításnál is?
Ezt nem tudom. De nálam most 19e volt a folytatás, és az újrakötés között.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3093 Dátum: 2020.02.06 csütörtök, 19:32:32 »

Szerintem ez is olyan matek dolog, mint a repülőjegy. Ma olcsóbb, holnap drágább, vagy kitudja. Egy algoritmus ezt diktálja.

És ami még fontos: szerintem még ma is mi vagyunk a kevesek, akik évről évre foglalkozunk vele....

Kollégám 26 éves. Életképtelen.
Vett egy autót tavaly. Ecseteltem neki, hogy netrisk, és kész.
Pont beteg volt, amikor átvette az autót, nem jött dolgozni. Az apja mondta, hogy még aznap kössön szerződést. Be is ment oda, ahol az apjának van biztosítása, és gyorsan megkötötte, hisz 800 forint egy nap, ami biztosítatlan. Nem volt ideje megvárni a következő napot, hogy velem beszéljen, mit is tegyen. Így a biztosítása egy 600e-s autóra 160e lett... Az üzletkötő, még üdvözletét is küldte az apjának. eplus2
Majd megmutattam neki, hogy a netrisken, ágyból kötve ez 70e-nél megállt volna..... Persze még aznap sem tudta visszacsinálni...

Hát ezért nem éri meg nekik meghagyni az árat....
az is mozgatja az árakat, hogy van olyan időszak,amikor nincs jó biztosítási ajánlatuk  a biztosítóknak.
Múlt évben  a köbe volt 55el a legolcsóbb,amikor vettük az autót.Egyszerűen nem volt jobb ajánlat,Idén a postától ugyan azt kapom 30e-ért.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Baker
Vendég
« Új hozzászólás #3094 Dátum: 2020.02.06 csütörtök, 20:40:12 »

Tyű bakker, miket olvasok itt. Nekem az Allianznál van 2015 óta, 32 vagyok, jelenleg B4 mellett 31200 Ft az éves, fél évente fizetem, így csak 15600 Ft.
« Utoljára szerkesztve: 2020.02.06 csütörtök, 20:58:44 írta Baker » Naplózva
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3095 Dátum: 2020.02.07 péntek, 05:35:51 »

Nem hoztak nem rég olyan törvényt, hogy ugyanazt az árat kell adni újrakötésnél és hosszabbításnál is?
van valami ilyesmi.
de az elképzelhető, hogy a korábbi tarifa óta olyan kedvezmény jött be, ami eddig nem volt. ez automatikusan nem megy rá a szerződésre, de egy módosító lappal rá lehetett volna tenni és akkor nem felmondás+újrakötés van, csak egy módosítás (allinaznál nem tudom, hogy megy-e így, a generalinál van ilyen módosító lap)

Szerintem ez is olyan matek dolog, mint a repülőjegy. Ma olcsóbb, holnap drágább, vagy kitudja. Egy algoritmus ezt diktálja.

fix tarifa van, ami mindenki által elérhető
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #3096 Dátum: 2020.02.07 péntek, 05:39:02 »

Tyű bakker, miket olvasok itt. Nekem az Allianznál van 2015 óta, 32 vagyok, jelenleg B4 mellett 31200 Ft az éves, fél évente fizetem, így csak 15600 Ft.
bp és vidék között nagy az eltérés.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3097 Dátum: 2020.02.07 péntek, 07:12:07 »

Tyű bakker, miket olvasok itt. Nekem az Allianznál van 2015 óta, 32 vagyok, jelenleg B4 mellett 31200 Ft az éves, fél évente fizetem, így csak 15600 Ft.
Az se mindegy, hogy milyen auto, milyen lakcim, stb. MK3-ra nekem is olcsobb volt.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1123


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #3098 Dátum: 2020.02.07 péntek, 14:46:41 »

Az se mindegy, hogy milyen auto, milyen lakcim, stb. MK3-ra nekem is olcsobb volt.

Én az MK3-ra 30 ezret fizetek 1 évre , az MK4-re 28 ezret (egyazon tulajdonos és B10 )
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #3099 Dátum: 2020.02.07 péntek, 15:07:56 »

Én az MK3-ra 30 ezret fizetek 1 évre , az MK4-re 28 ezret (egyazon tulajdonos és B10 )
Hogy lehet egy néven több autód, és ugyanolyan bónuszod? Az nem csak egy autón lehet?

Nekem amúgy MK3-on 40e körül volt (B7-ben), MK4-re 58e volt tavaly (B7), idén 49e lesz (B8).
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.