Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.20 szombat, 05:56:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 796751 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2900 Dátum: 2017.11.08 szerda, 12:15:41 »

http://www.ujlakasdebrecen.hu/kereses?maxprice=0&minsize=0&maxsize=0 ami jó helyen van, az itt is horror, ja ha egyáltalán van még eladó vigyor3 az egyik ilyet állítólag a nemzeti válogatott csapatkapitánya vette meg. nem 1 lakást, hanem az egyik komplett tömböt vigyor3

Hát nagy a család nah...  wow1
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2901 Dátum: 2017.11.22 szerda, 09:10:29 »

Mindenkinek drágultak a kötelező biztosítások?
Nekem kb. 30%-al, de mióta vezetek, balesetem se volt.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #2902 Dátum: 2017.11.22 szerda, 09:21:17 »

Mindenkinek drágultak a kötelező biztosítások?
Nekem kb. 30%-al, de mióta vezetek, balesetem se volt.

Igen. Én most mentem át másikhoz és így kb csak a felét kell fizetnem. Érdemes szétnézni.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2903 Dátum: 2017.11.22 szerda, 09:25:25 »

Mindenkinek drágultak a kötelező biztosítások?
Nekem kb. 30%-al, de mióta vezetek, balesetem se volt.

Ezzel volt tele az internet, hogy k.-ra drágultak a kötelezők.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.22 szerda, 09:25:44 írta AndyA » Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #2904 Dátum: 2017.11.22 szerda, 09:25:30 »

Igen. Én most mentem át másikhoz és így kb csak a felét kell fizetnem. Érdemes szétnézni.

Nekem az eggyel jobb bónusz ellenére is emelkedett a díj, bár csak minimálisan, és nagyságrendileg jobbat nem nagyon találok. A másik fele az a dolognak, hogy mivel elég idős az autó és van rá Cascóm is, nem annyira könnyen ugrálok, mert ha a Cascót is vinni akarom, az új biztosító már nem biztos, hogy hajlandó akár jó feltételekkel, akár egyáltalán Cascót kötni rá.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #2905 Dátum: 2017.11.22 szerda, 09:26:55 »

Ezzel volt tele az internet, hogy k.-ra drágultak a kötelezők.

Ja. A 2016-os 130 md. Ft KGFB bevételből 80 md-ot költöttek kárkifizetésre, így a nagymértékű veszteségesség miatt kénytelenek díjat emelni... gun gun gun gun gun

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #2906 Dátum: 2017.11.22 szerda, 09:36:17 »

Nekem az eggyel jobb bónusz ellenére is emelkedett a díj, bár csak minimálisan, és nagyságrendileg jobbat nem nagyon találok. A másik fele az a dolognak, hogy mivel elég idős az autó és van rá Cascóm is, nem annyira könnyen ugrálok, mert ha a Cascót is vinni akarom, az új biztosító már nem biztos, hogy hajlandó akár jó feltételekkel, akár egyáltalán Cascót kötni rá.

AndyA

Faternak sincs jobb mint a jelenlegi. Ami vicces, hogy most 33ezer lett volna az éves díjam, viszont ha ugyanannál a biztosítónál újrakötöm, akkor kb 20ezer. De mivel még ettől is kedvezőbbet találtam, így váltottam.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2907 Dátum: 2017.11.22 szerda, 09:40:55 »

Igen. Én most mentem át másikhoz és így kb csak a felét kell fizetnem. Érdemes szétnézni.

Pont ez a gond  falbav.
Szétnéztem, és így is 30%-al emelkedik. Egyébként maradok a tavalyinál, mert 12 Ft-al lenne kedvezőbb díj másik biztosítónál, ami 30%-al több, mint tavaly volt.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2908 Dátum: 2017.11.22 szerda, 09:57:22 »

Ja. A 2016-os 130 md. Ft KGFB bevételből 80 md-ot költöttek kárkifizetésre, így a nagymértékű veszteségesség miatt kénytelenek díjat emelni... gun gun gun gun gun

AndyA
ha lenne nonprofit biztosító, akkor is lenne más költség is a kárkifizetésen kívül
miért zavar téged annyira, hogy nem ingyen dolgoznak?
vidd el a legolcsóbbhoz, hátha megdöglik mint a mávbiztosító
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #2909 Dátum: 2017.11.22 szerda, 10:09:09 »

ha lenne nonprofit biztosító, akkor is lenne más költség is a kárkifizetésen kívül
miért zavar téged annyira, hogy nem ingyen dolgoznak?
vidd el a legolcsóbbhoz, hátha megdöglik mint a mávbiztosító

Nem az zavar, hogy nem ingyen dolgoznak. Az zavar, hogy 130 - 80 = +50 milliárd Ft-ra azt mondják, hogy lyally, veszteségesek vagyunk, emelni kell a díjon! Amúgy a teljes éves bruttó bevétel az összes biztosító összes fajta biztosítási ágazatában valami 480 milliárd, amiből kevesebb, mint a fele a kárkifizetés, és az adózás utáni nettó nyereség is 52 milliárd volt 2016-ban.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2910 Dátum: 2017.11.22 szerda, 10:33:00 »

Nem az zavar, hogy nem ingyen dolgoznak. Az zavar, hogy 130 - 80 = +50 milliárd Ft-ra azt mondják, hogy lyally, veszteségesek vagyunk, emelni kell a díjon! Amúgy a teljes éves bruttó bevétel az összes biztosító összes fajta biztosítási ágazatában valami 480 milliárd, amiből kevesebb, mint a fele a kárkifizetés, és az adózás utáni nettó nyereség is 52 milliárd volt 2016-ban.

AndyA
szegény dolgozóknak is fizetést kell adni, az infrastruktúra (főleg az IT-s  vigyor3) sincs ingyen, a posta sem viszi ingyé' a leveleket - ezek mind ott vannak a kárkifizetésen kívül.

bármilyen meglepő, minden befektető a nyereségre hajt. talán még a te munkahelyeden is
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #2911 Dátum: 2017.11.22 szerda, 11:12:18 »

szegény dolgozóknak is fizetést kell adni, az infrastruktúra (főleg az IT-s  vigyor3) sincs ingyen, a posta sem viszi ingyé' a leveleket - ezek mind ott vannak a kárkifizetésen kívül.

bármilyen meglepő, minden befektető a nyereségre hajt. talán még a te munkahelyeden is

423 milliárd bevétel, 230 körüli kifizetés, majd az egészből 52 milliárd nettó nyereség, mellé mindössze 6 milliárd befizetett adó, vagyis a bruttó árbevétel alig 1,5%-a. Engem lelőne a zapeh, ha ilyen számokat mernék leadni a Kft-m éves bevallásában. Közben a 2200 md. Ft-os vagyont 39 milliárddal azért sikerült még megtoldani 2016-ban...

Értem én, hogy nyereség meg minden, de attól még hadd ne szeressem, ha intézményesítetten, láthatóan, de sajnos nem bizonyíthatóan kartellezve szivatnak olyasmivel, ami elől nem tudok félreugrani, mert kötelező, és másik választási lehetőségem sincs.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2912 Dátum: 2017.11.22 szerda, 12:46:02 »

423 milliárd bevétel, 230 körüli kifizetés, majd az egészből 52 milliárd nettó nyereség, mellé mindössze 6 milliárd befizetett adó, vagyis a bruttó árbevétel alig 1,5%-a. Engem lelőne a zapeh, ha ilyen számokat mernék leadni a Kft-m éves bevallásában. Közben a 2200 md. Ft-os vagyont 39 milliárddal azért sikerült még megtoldani 2016-ban...

Értem én, hogy nyereség meg minden, de attól még hadd ne szeressem, ha intézményesítetten, láthatóan, de sajnos nem bizonyíthatóan kartellezve szivatnak olyasmivel, ami elől nem tudok félreugrani, mert kötelező, és másik választási lehetőségem sincs.

AndyA
én már hozzá se szólok, mert megint én leszek a ***, de most pont egy olyan emberrel beszélsz, aki ebben dolgozik
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2913 Dátum: 2017.11.22 szerda, 12:47:35 »

423 milliárd bevétel, 230 körüli kifizetés, majd az egészből 52 milliárd nettó nyereség, mellé mindössze 6 milliárd befizetett adó, vagyis a bruttó árbevétel alig 1,5%-a. Engem lelőne a zapeh, ha ilyen számokat mernék leadni a Kft-m éves bevallásában. Közben a 2200 md. Ft-os vagyont 39 milliárddal azért sikerült még megtoldani 2016-ban...

Értem én, hogy nyereség meg minden, de attól még hadd ne szeressem, ha intézményesítetten, láthatóan, de sajnos nem bizonyíthatóan kartellezve szivatnak olyasmivel, ami elől nem tudok félreugrani, mert kötelező, és másik választási lehetőségem sincs.

AndyA
én mostmár a pékeket utálom, drágán adják a kiflit, a főpék meg mercivel jár. és a másik, meg a másik főpék is. jó kötsög. mind a három. szerintem karteleznek.

Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2914 Dátum: 2017.11.22 szerda, 12:54:32 »

én már hozzá se szólok, mert megint én leszek a ***, de most pont egy olyan emberrel beszélsz, aki ebben dolgozik
teljesen mindegy amúgy, lényegtelen
én speciel azt látom a saját munkám során, hogy a külsős IT-s cégeink drágák, nagyjából olyan árat mondanak, amilyet nem szégyellnek. és?! bújjam végig a cégtári adatokat, hogy milyen nyereséggel dolgoznak? beleölök egy csomó, felesleges időt és jobb lesz? lofszt
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2915 Dátum: 2017.11.22 szerda, 12:56:06 »

teljesen mindegy amúgy, lényegtelen
én speciel azt látom a saját munkám során, hogy a külsős IT-s cégeink drágák, nagyjából olyan árat mondanak, amilyet nem szégyellnek. és?! bújjam végig a cégtári adatokat, hogy milyen nyereséggel dolgoznak? beleölök egy csomó, felesleges időt és jobb lesz? lofszt
de a szomszéd péket azért megkerested eplus2 eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2916 Dátum: 2017.11.22 szerda, 15:26:07 »

teljesen mindegy amúgy, lényegtelen
én speciel azt látom a saját munkám során, hogy a külsős IT-s cégeink drágák, nagyjából olyan árat mondanak, amilyet nem szégyellnek. és?! bújjam végig a cégtári adatokat, hogy milyen nyereséggel dolgoznak? beleölök egy csomó, felesleges időt és jobb lesz? lofszt

Jó.
És mi indokolja ezt a nagy áremelést, ha egyébként nyereséges a cég?
Lehet én dolgozom rossz helyen, de nem nőtt a fizetésem 30%-al. Ezek szerint a biztosítókkal kapcsolatban lévőknek meg igen? Vagy mit kell kigazdálkodni a + pénzből? Vagy mire hivatkozva kellett emelni, ha bőven fedezte a befizetés a kifizetést?
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2917 Dátum: 2017.11.22 szerda, 15:56:07 »

Jó.
És mi indokolja ezt a nagy áremelést, ha egyébként nyereséges a cég?
Lehet én dolgozom rossz helyen, de nem nőtt a fizetésem 30%-al. Ezek szerint a biztosítókkal kapcsolatban lévőknek meg igen? Vagy mit kell kigazdálkodni a + pénzből? Vagy mire hivatkozva kellett emelni, ha bőven fedezte a befizetés a kifizetést?
a kifli ára csak az alapanyagok árából jön össze?  Roll Eyes  falbav
kell áram+kemence+épület+pék+gáz+gázolaj+búza+van könyvelés-asszisztencia-karbantartó-sofőr-targoncás-ésmégsokanmások...
tegyük fel, hogy nyereséges a sütöde, de a kiflisütés bukó, mert pont annyi meló van vele, mint egy 10x annyiba kerülő croissannak. egy olcsó cucc, sok melóval, nem éri meg.
a főpéknek két választása van: nem süt kiflit vagy drágábban adja.
de hogy nézne ki a kenyerespult kifli nélkül??

Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2918 Dátum: 2017.11.22 szerda, 16:28:07 »

a kifli ára csak az alapanyagok árából jön össze?  Roll Eyes  falbav
kell áram+kemence+épület+pék+gáz+gázolaj+búza+van könyvelés-asszisztencia-karbantartó-sofőr-targoncás-ésmégsokanmások...
tegyük fel, hogy nyereséges a sütöde, de a kiflisütés bukó, mert pont annyi meló van vele, mint egy 10x annyiba kerülő croissannak. egy olcsó cucc, sok melóval, nem éri meg.
a főpéknek két választása van: nem süt kiflit vagy drágábban adja.
de hogy nézne ki a kenyerespult kifli nélkül??


Tisztában vagyok vele, hogy nem ennyire egyszerű.
De azért azt elég nehéz elfogadni, hogy balesetmentes évekkel, legmagasabb besorolásban egyik évről a másikra 30%-al magasabb díjat kérnek, közben pedig azért jól áll a biztosítók mérlege.

Amúgy meg teljesen felesleges erről beszélgetnünk, mert a díjam úgyse lesz kevesebb.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #2919 Dátum: 2017.11.22 szerda, 16:46:08 »

Mindenkinek drágultak a kötelező biztosítások?
Nekem kb. 30%-al, de mióta vezetek, balesetem se volt.
sajnos igen.
Végigolvastam a hsz-eket.Mindkét oldal értehető.

Mi többet fizetünk ugyan azért,nem érezzük az okát,és a többlet szolgáltatást,csak a lehúzást.

Másik oldal:
Lássuk be, hogy B10ben 20-30e ft körüli éves biztosítási díj egy 2.0ás autóra nevetséges.Havi 2,5e ft.

Kicsit nyugatabbra ezer eurós nagyságrendek vannak.Persze.Senkit nem érdekel az sem,és az életszínvonal sem egyezik.
Nekem egy kicsit olyan,mint az autópálya díj emelés. Azért sem kap senki sem többet,mégis kötelező,és nem is választható.És csak a HR autópályadíjjal kell összehasonlítani.

Szóval cumi.Fizetni kell,mint a katonatiszt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2920 Dátum: 2017.11.22 szerda, 21:37:27 »

a kifli ára csak az alapanyagok árából jön össze?  Roll Eyes  falbav
kell áram+kemence+épület+pék+gáz+gázolaj+búza+van könyvelés-asszisztencia-karbantartó-sofőr-targoncás-ésmégsokanmások...
tegyük fel, hogy nyereséges a sütöde, de a kiflisütés bukó, mert pont annyi meló van vele, mint egy 10x annyiba kerülő croissannak. egy olcsó cucc, sok melóval, nem éri meg.
a főpéknek két választása van: nem süt kiflit vagy drágábban adja.
de hogy nézne ki a kenyerespult kifli nélkül??



Sok szemszögből lehet ezt nézni és magyarázni.

Egyik szemszög: a kiflit pl megcsinálja a pék, majd azt én megveszem és megeszem. A kötelező biztosítás 99%-ban a szükséges rossz kategóriába tartozik, mert én fizetek azért, hogy majd ha egyszer véletlen valamiben engem hoznak ki hibásnak, akkor fizessen helyettem valami vadidegennek. Effektíve a kifizetett pénzemnek nem élvezem a gyümölcsét. Ha visszanézek egy balesetmentes évre, akkor kidobtam az ablakom a pénzem. A maradék 1%, amikor tényleg fizet helyettem (és nem bújik mindenféle apróbetűs papír hátlapjára fehér betűkkel írt megjegyzés lábjegyzete mögé). Ilyenkor nyílván jó dolog, hogy a Lambo 50 milliós javítási költségét nem nekem kell kifizetni.

Másik szemszög: a díjnövekedés valamelyik indoklásába azt írták, hogy hát mert pl kevés a szakember, a szervizek is magasabb bért kell adjanak az embereknek, ezért a szerviz is magasabb összeget számláz a biztosítónak. Elnézést, de ha én nem okoztam előző évben balesetet, akkor ez engem miért érint? Ahhoz nekem mi közöm, hogy a Kolompár Despacito lezúzta a Ladával a Lakatos Emiliánó 50 millás S Mercijét és azt drágábban csinálta meg a szerviz?!

Harmadik szemszög: kedves Biztosító, tavaly te azt mondtad, hogy X ezer ft-ért biztosítasz engem. Én jó fiú voltam, betartottam a szabályokat, fizettem, mint a katonatiszt, nem okoztam balesetet. Ezért a jutalmam tényleg az, hogy ugyanazt a szolgáltatást te most X*1,y összeért vállalod csak?!
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #2921 Dátum: 2017.11.22 szerda, 21:40:42 »

Sok szemszögből lehet ezt nézni és magyarázni.

Egyik szemszög: a kiflit pl megcsinálja a pék, majd azt én megveszem és megeszem. A kötelező biztosítás 99%-ban a szükséges rossz kategóriába tartozik, mert én fizetek azért, hogy majd ha egyszer véletlen valamiben engem hoznak ki hibásnak, akkor fizessen helyettem valami vadidegennek. Effektíve a kifizetett pénzemnek nem élvezem a gyümölcsét. Ha visszanézek egy balesetmentes évre, akkor kidobtam az ablakom a pénzem. A maradék 1%, amikor tényleg fizet helyettem (és nem bújik mindenféle apróbetűs papír hátlapjára fehér betűkkel írt megjegyzés lábjegyzete mögé). Ilyenkor nyílván jó dolog, hogy a Lambo 50 milliós javítási költségét nem nekem kell kifizetni.

Másik szemszög: a díjnövekedés valamelyik indoklásába azt írták, hogy hát mert pl kevés a szakember, a szervizek is magasabb bért kell adjanak az embereknek, ezért a szerviz is magasabb összeget számláz a biztosítónak. Elnézést, de ha én nem okoztam előző évben balesetet, akkor ez engem miért érint? Ahhoz nekem mi közöm, hogy a Kolompár Despacito lezúzta a Ladával a Lakatos Emiliánó 50 millás S Mercijét és azt drágábban csinálta meg a szerviz?!

Harmadik szemszög: kedves Biztosító, tavaly te azt mondtad, hogy X ezer ft-ért biztosítasz engem. Én jó fiú voltam, betartottam a szabályokat, fizettem, mint a katonatiszt, nem okoztam balesetet. Ezért a jutalmam tényleg az, hogy ugyanazt a szolgáltatást te most X*1,y összeért vállalod csak?!

 taps
teljesen egyetértek!!!! eljen
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2922 Dátum: 2017.11.23 csütörtök, 08:04:10 »

Sok szemszögből lehet ezt nézni és magyarázni.

Egyik szemszög: a kiflit pl megcsinálja a pék, majd azt én megveszem és megeszem. A kötelező biztosítás 99%-ban a szükséges rossz kategóriába tartozik, mert én fizetek azért, hogy majd ha egyszer véletlen valamiben engem hoznak ki hibásnak, akkor fizessen helyettem valami vadidegennek. Effektíve a kifizetett pénzemnek nem élvezem a gyümölcsét. Ha visszanézek egy balesetmentes évre, akkor kidobtam az ablakom a pénzem. A maradék 1%, amikor tényleg fizet helyettem (és nem bújik mindenféle apróbetűs papír hátlapjára fehér betűkkel írt megjegyzés lábjegyzete mögé). Ilyenkor nyílván jó dolog, hogy a Lambo 50 milliós javítási költségét nem nekem kell kifizetni.

Másik szemszög: a díjnövekedés valamelyik indoklásába azt írták, hogy hát mert pl kevés a szakember, a szervizek is magasabb bért kell adjanak az embereknek, ezért a szerviz is magasabb összeget számláz a biztosítónak. Elnézést, de ha én nem okoztam előző évben balesetet, akkor ez engem miért érint? Ahhoz nekem mi közöm, hogy a Kolompár Despacito lezúzta a Ladával a Lakatos Emiliánó 50 millás S Mercijét és azt drágábban csinálta meg a szerviz?!

Harmadik szemszög: kedves Biztosító, tavaly te azt mondtad, hogy X ezer ft-ért biztosítasz engem. Én jó fiú voltam, betartottam a szabályokat, fizettem, mint a katonatiszt, nem okoztam balesetet. Ezért a jutalmam tényleg az, hogy ugyanazt a szolgáltatást te most X*1,y összeért vállalod csak?!

Tényleg jól összefoglaltad, különösen a 3. pont a fájó. Hozzáteszem, mostanában azt lehet olvasni, hogy év elején egy összegben fizetnek inkább az emberek. Mondhat bárki bármit, én ezt színtiszta lehúzásnak érzem.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #2923 Dátum: 2017.11.23 csütörtök, 09:01:46 »

sajnos igen.
Végigolvastam a hsz-eket.Mindkét oldal értehető.

Mi többet fizetünk ugyan azért,nem érezzük az okát,és a többlet szolgáltatást,csak a lehúzást.

Másik oldal:
Lássuk be, hogy B10ben 20-30e ft körüli éves biztosítási díj egy 2.0ás autóra nevetséges.Havi 2,5e ft.

Kicsit nyugatabbra ezer eurós nagyságrendek vannak.Persze.Senkit nem érdekel az sem,és az életszínvonal sem egyezik.
Nekem egy kicsit olyan,mint az autópálya díj emelés. Azért sem kap senki sem többet,mégis kötelező,és nem is választható.És csak a HR autópályadíjjal kell összehasonlítani.

Szóval cumi.Fizetni kell,mint a katonatiszt.


Kicsit más a rendszer. Én anno részcascóval (saját felelősség kizárva, de minden mást fedez) a gépjárműadóval és ÁFÁ-val együtt fizettem 450 Eurót az osztrákoknál negyedévente. Ha a Cascót nem kérem, akkor lett volna mondjuk 380-390, vagyis a Casco csak egy elég kis része a díjnak, ahhoz képest a KGFB sokkal nagyobb arányú.

Angliában ugyanez volt. A Casco kb. 20-25%-kal dobta meg a csak KGFB-vel számolt díjat.

Ehhez képest itthon éves szinten fizetek hasonló összeget, nem negyedévente. Ebből 40-pár a KGFB, 30-pár az adó, és a teljes összeg kb. fele, 70 ezer körüli a Casco, közel a duplája a KGFB díjnak.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #2924 Dátum: 2017.11.23 csütörtök, 13:25:50 »

Sok szemszögből lehet ezt nézni és magyarázni.

Egyik szemszög: a kiflit pl megcsinálja a pék, majd azt én megveszem és megeszem. A kötelező biztosítás 99%-ban a szükséges rossz kategóriába tartozik, mert én fizetek azért, hogy majd ha egyszer véletlen valamiben engem hoznak ki hibásnak, akkor fizessen helyettem valami vadidegennek. Effektíve a kifizetett pénzemnek nem élvezem a gyümölcsét. Ha visszanézek egy balesetmentes évre, akkor kidobtam az ablakom a pénzem. A maradék 1%, amikor tényleg fizet helyettem (és nem bújik mindenféle apróbetűs papír hátlapjára fehér betűkkel írt megjegyzés lábjegyzete mögé). Ilyenkor nyílván jó dolog, hogy a Lambo 50 milliós javítási költségét nem nekem kell kifizetni.

Másik szemszög: a díjnövekedés valamelyik indoklásába azt írták, hogy hát mert pl kevés a szakember, a szervizek is magasabb bért kell adjanak az embereknek, ezért a szerviz is magasabb összeget számláz a biztosítónak. Elnézést, de ha én nem okoztam előző évben balesetet, akkor ez engem miért érint? Ahhoz nekem mi közöm, hogy a Kolompár Despacito lezúzta a Ladával a Lakatos Emiliánó 50 millás S Mercijét és azt drágábban csinálta meg a szerviz?!

Harmadik szemszög: kedves Biztosító, tavaly te azt mondtad, hogy X ezer ft-ért biztosítasz engem. Én jó fiú voltam, betartottam a szabályokat, fizettem, mint a katonatiszt, nem okoztam balesetet. Ezért a jutalmam tényleg az, hogy ugyanazt a szolgáltatást te most X*1,y összeért vállalod csak?!


 taps taps
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #2925 Dátum: 2017.11.23 csütörtök, 17:26:29 »

Sok szemszögből lehet ezt nézni és magyarázni.

Egyik szemszög: a kiflit pl megcsinálja a pék, majd azt én megveszem és megeszem. A kötelező biztosítás 99%-ban a szükséges rossz kategóriába tartozik, mert én fizetek azért, hogy majd ha egyszer véletlen valamiben engem hoznak ki hibásnak, akkor fizessen helyettem valami vadidegennek. Effektíve a kifizetett pénzemnek nem élvezem a gyümölcsét. Ha visszanézek egy balesetmentes évre, akkor kidobtam az ablakom a pénzem. A maradék 1%, amikor tényleg fizet helyettem (és nem bújik mindenféle apróbetűs papír hátlapjára fehér betűkkel írt megjegyzés lábjegyzete mögé). Ilyenkor nyílván jó dolog, hogy a Lambo 50 milliós javítási költségét nem nekem kell kifizetni.

Másik szemszög: a díjnövekedés valamelyik indoklásába azt írták, hogy hát mert pl kevés a szakember, a szervizek is magasabb bért kell adjanak az embereknek, ezért a szerviz is magasabb összeget számláz a biztosítónak. Elnézést, de ha én nem okoztam előző évben balesetet, akkor ez engem miért érint? Ahhoz nekem mi közöm, hogy a Kolompár Despacito lezúzta a Ladával a Lakatos Emiliánó 50 millás S Mercijét és azt drágábban csinálta meg a szerviz?!

Harmadik szemszög: kedves Biztosító, tavaly te azt mondtad, hogy X ezer ft-ért biztosítasz engem. Én jó fiú voltam, betartottam a szabályokat, fizettem, mint a katonatiszt, nem okoztam balesetet. Ezért a jutalmam tényleg az, hogy ugyanazt a szolgáltatást te most X*1,y összeért vállalod csak?!
hibás a story.
A hiba az ön készülékében van. vigyor3
Tessék elfogadni, hogy nem kedveznek,nem jutalmaznak, és nem kivételeznek!!
Tessék megérteni, hogy "KÖTELEZŐ" !!!!
Azt csinálnak amit akarnak.Ha tetszik, ha nem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2926 Dátum: 2017.11.23 csütörtök, 17:54:08 »

hibás a story.
A hiba az ön készülékében van. vigyor3
Tessék elfogadni, hogy nem kedveznek,nem jutalmaznak, és nem kivételeznek!!
Tessék megérteni, hogy "KÖTELEZŐ" !!!!
Azt csinálnak amit akarnak.Ha tetszik, ha nem.

Önnek kérem igaza van  rinya
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #2927 Dátum: 2017.12.22 péntek, 19:00:57 »

 kerdes  ha a kárszakértő azt az üzenetet küldte :Szemle tervezett dátuma: 2017 12 22 00:00   az azt jelenti ,hogy az adott dátumon jön ?
Mert nem jött nem értem.....
Csak nevet adott meg elérhetőséget nem.
A biztosító központ nem adott ki elérhetőséget,azt mondták majd a szemle előtt telefonon hív majd.

DE mikor Huh?

Kb mire számíthatok  conf
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Freestyle
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



E-mail
« Új hozzászólás #2928 Dátum: 2017.12.22 péntek, 19:58:17 »

Nem a mondeom, egy másik autóm biztosítása....
Hétfőn hívott az ügyfélszolga, mert nem volt a rendszerben mennyit használom 1 évben, és hanyan vezetik a gépjárművet, így a kedvezményt nem kapom meg rá.
Újra köttették telefonon.
A "legviccesebb" a végén, hogy a kedvezménynél nagyobb a minimum díj pótdíj. Csk egy idézet jut eszembe "Eszem-faszom megáll" wow1



Naplózva

2001.11 MK3 1.8B 125Le kombínó
254.000 km-nél sufni motorgenerál Cheesy
Jelenleg 280500 , köszöni jól van
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #2929 Dátum: 2018.02.15 csütörtök, 11:30:09 »

Sziasztok!
Valaki képben van a mapfre garanciával?
Esetleg valakinek van kötve? Használta e már?...
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #2930 Dátum: 2018.02.16 péntek, 19:19:38 »

Srácok!

Ha kötök cascot a mondira az első szélvédőm kitudom cseréltetni a biztosításra?
Vagy ha szerzek egy betétlapot valakitől, hogy mondjuk kavicsot kaptam az segít?
Valaki ad egy betétlapot? Wink
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2931 Dátum: 2018.02.16 péntek, 19:49:13 »

Srácok!

Ha kötök cascot a mondira az első szélvédőm kitudom cseréltetni a biztosításra?
Vagy ha szerzek egy betétlapot valakitől, hogy mondjuk kavicsot kaptam az segít?
Valaki ad egy betétlapot? Wink
Betétlapot nem adunk, mert az nekünk rossz lesz Cheesy

De a Carglass csréli ingyen, ha jól tudom, ha van CASCO.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2932 Dátum: 2018.02.16 péntek, 19:52:00 »

Betétlapot nem adunk, mert az nekünk rossz lesz Cheesy

De a Carglass csréli ingyen, ha jól tudom, ha van CASCO.

Es a casco elobb lett kotve mint a ko a szelvedoben.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #2933 Dátum: 2018.02.16 péntek, 19:54:05 »

Es a casco elobb lett kotve mint a ko a szelvedoben.

Ez egyértelmű, hogy a casco korábbi mint a kő!! nyes nyes
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #2934 Dátum: 2018.02.17 szombat, 07:16:14 »

Betétlapot nem adunk, mert az nekünk rossz lesz Cheesy

De a Carglass csréli ingyen, ha jól tudom, ha van CASCO.
Kedves  police lama! Ha van kiegészító biztosítás szélvédőre, akkor cseréli ingyen. Ha nincs, csak normál casco, akkor a javítás ingyenes!!! Cascoja válogatja!
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #2935 Dátum: 2018.02.17 szombat, 07:30:20 »

Srácok!

Ha kötök cascot a mondira az első szélvédőm kitudom cseréltetni a biztosításra?
Vagy ha szerzek egy betétlapot valakitől, hogy mondjuk kavicsot kaptam az segít?
Valaki ad egy betétlapot? Wink

Spáth Zoliék Óbudán Cascóra ingyen cserélik:

(30) 250 2539

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
edk
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 687


E-mail
« Új hozzászólás #2936 Dátum: 2018.02.17 szombat, 07:58:11 »

Ez egyértelmű, hogy a casco korábbi mint a kő!! nyes nyes
Tudomásom szerint a casco megkötése előtt körbefényképezik az autót a hasonló megoldások elkerülése végett... Nehogy potyára kösd meg.
Naplózva

Mondeo 2003 Turnier 2.0 TDCI Ghia (FMBA)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #2937 Dátum: 2018.02.17 szombat, 08:21:24 »

Tudomásom szerint a casco megkötése előtt körbefényképezik az autót a hasonló megoldások elkerülése végett... Nehogy potyára kösd meg.

Nekem nem fényképezte senki körbe. Online kötöttem anno, E-mailben kérték a fényképeket. Megmondták, hogy milyen irányból hány képet küldjek. Külön a szélvédőről nem kértek.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #2938 Dátum: 2018.02.17 szombat, 08:37:02 »

Tudomásom szerint a casco megkötése előtt körbefényképezik az autót a hasonló megoldások elkerülése végett... Nehogy potyára kösd meg.

Már.mindent online intézni lehet!
Amúgy is gondolkodom a casco-n max akkor az üvegkárt is megkötöm!
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #2939 Dátum: 2018.02.17 szombat, 09:55:52 »

Már.mindent online intézni lehet!
Amúgy is gondolkodom a casco-n max akkor az üvegkárt is megkötöm!
Attól még a Casco-s kijön megnézni(fotózni a km-t,fényezést,sérülések,alufelni,riasztó,extrák,stb).
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #2940 Dátum: 2018.02.17 szombat, 11:13:58 »

Attól még a Casco-s kijön megnézni(fotózni a km-t,fényezést,sérülések,alufelni,riasztó,extrák,stb).


Nálam is így történt. eljen
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #2941 Dátum: 2018.02.17 szombat, 20:59:03 »

Attól még a Casco-s kijön megnézni(fotózni a km-t,fényezést,sérülések,alufelni,riasztó,extrák,stb).


Nem jött ki, mondom. Allianz.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2942 Dátum: 2018.02.17 szombat, 22:30:26 »

Nem jött ki, mondom. Allianz.

AndyA

amikor csak törés+üvegtörés kaszkót kötöttem, akkor nekem még fényképet sem kellett küldenem. Amikor a fullosta kötöttem legutóbb akkor kijöttek, fotóztak is. Kicsit az ember bután nézett, hogy az eurotax szerint se alufelni, sem bőrülés nem kéne legyen a kocsiban Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.17 szombat, 22:41:58 írta VZoli » Naplózva
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #2943 Dátum: 2018.02.17 szombat, 22:35:12 »

amikor csak törés+üvegtörés kaszkóz kötöttem, akkor nekem még fényképet sem kellett küldenem. Amikor a fullosta kötöttem legutóbb akkor kijöttek, fotóztak is. Kicsit az ember bután nézett, hogy az eurotax szerint se alufelni, sem bőrülés nem kéne legyen a kocsiban Cheesy

Makd szerzek egy betétlapot aztán levan tudva, sajna most a szélvédő fűtésemnél vannak fontosabb dolgok is!
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #2944 Dátum: 2018.02.17 szombat, 23:16:41 »

Makd szerzek egy betétlapot aztán levan tudva, sajna most a szélvédő fűtésemnél vannak fontosabb dolgok is!
kötelező nem fizet (csak) szélvédőkárt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #2945 Dátum: 2018.02.18 vasárnap, 10:12:40 »

Makd szerzek egy betétlapot aztán levan tudva, sajna most a szélvédő fűtésemnél vannak fontosabb dolgok is!
Szvsz: a gimánál pilkington üveget kapsz ford embléma nélkül. Ha nem kell az IR, akkor 100 körül megúszod a fűtőszálasat is (+sötétített). Ennyiért nem érdemes kockáztatni. 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #2946 Dátum: 2018.02.18 vasárnap, 11:32:19 »

Szvsz: a gimánál pilkington üveget kapsz ford embléma nélkül. Ha nem kell az IR, akkor 100 körül megúszod a fűtőszálasat is (+sötétített). Ennyiért nem érdemes kockáztatni. 

Köszi! Ezt, hogy nem megy a fűtőszálam, simán túlélem csak tájékozódom!
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
Fürge Teknős
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5823



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2947 Dátum: 2018.04.10 kedd, 19:07:21 »

Sziasztok!
Parkoló autó összetörése ...
Kedves ismerősöm szabályosan parkoló kocsiját totálisan végigtörték az oldalán kb 30cm vastag sávban.Nyilván teherautó volt.Természetesen tettes nincs,senki nem látott semmit,kamerák nincsenek (XVI.ker. kertesházi övezet)
Fizet ilyenkor a biztosító?Mi a teendő?Nyilván helyszínelés a lehetőségektől függ.
Ugyanitt "vállalkozó" teherautósofőrt ketesünk
Naplózva

"Szitrhoén, kréátív tehnolozsíí" Smiley
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #2948 Dátum: 2018.04.10 kedd, 19:14:36 »

Sziasztok!
Parkoló autó összetörése ...
Kedves ismerősöm szabályosan parkoló kocsiját totálisan végigtörték az oldalán kb 30cm vastag sávban.Nyilván teherautó volt.Természetesen tettes nincs,senki nem látott semmit,kamerák nincsenek (XVI.ker. kertesházi övezet)
Fizet ilyenkor a biztosító?Mi a teendő?Nyilván helyszínelés a lehetőségektől függ.
Ugyanitt "vállalkozó" teherautósofőrt ketesünk

Nem fizetnek, ha nincs meg a tettes. Ha megvan a tettes, de nincs biztosítása, akkor fizet csak a Mabisz "közös-kalap".

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2949 Dátum: 2018.04.10 kedd, 19:24:37 »

Sziasztok!
Parkoló autó összetörése ...
Kedves ismerősöm szabályosan parkoló kocsiját totálisan végigtörték az oldalán kb 30cm vastag sávban.Nyilván teherautó volt.Természetesen tettes nincs,senki nem látott semmit,kamerák nincsenek (XVI.ker. kertesházi övezet)
Fizet ilyenkor a biztosító?Mi a teendő?Nyilván helyszínelés a lehetőségektől függ.
Ugyanitt "vállalkozó" teherautósofőrt ketesünk

Casco vagy saját zseb...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.