Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 23:25:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 799138 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #2750 Dátum: 2016.07.20 szerda, 19:33:20 »

help help help
Jól megszívattam magam.
Hétvégén nyaralásból hazaérve várt egy levél, hogy díj nemfizetés miatt megszüntették a KGFB-omat 6.30.-ai hatállyal. Novemberben vettem a kocsit, egyből kötöttem rá biztosítást és abban a tudatban voltam hogy féléves, vagy éves egyéni utalással fizetem hiszen  az éves díj kb 11e ft. De nem, valami miatt negyed éves fizetésre volt belőve. Most beszéltem a biztosítóval, azt mondták mivel egyedi utalásra van állítva ezért emlékeztetőt sem küldenek. Most azt ígérték, hogy 1-2 napon belül döntenek róla, hogy újra élesítik-e a biztosításomat és megkértek addig ne használjam a kocsit.
Szerintetek mire számíthatok? Minden nap min. kétszer megyek el VÉDA alatt… A hölgy annyit tudott mondani hogy a rendszer ezt persze egyből látja és ha esetleg engedik hogy továbbvigyem ezt a szerződést akkor talán tudnak adni visszamenőleg is fedezeti igazolást.
Azért az fura hogy egy tetves sort nem tudnak írni hogy hé, 2 hónapja nem fizettél. Az meg a másik hogy 6.30.-al megszűnt a kockázatviselés és erről egy 7.08.-ai keltezésű levélben tájékoztatnak.
Előre is köszönök minden építő jellegű javaslatot worship


uígy jártunk most a napokban!
Eladtuk a párom autóját 2 hete, neten keresztül le is mondtam, bár még nem reagáltak rá. Most szombaton megérkezett az új jövevény, kötöm rá a biztosítást, és nem tudtam pontosan párom b-m besorolását. Gyorsan rákerestem az emailjei között az anno megkötött KFGB visszaigazolásról, akkor vettem észre, h spam-ban is van Wáberer email. Gyorsan rákattintottam, a szemem majd kifordult a helyéről, akkorát néztem! Tájékoztató kfgb törléséről díjnemfizetés miatt. Páromat egyből ugrasztottam, nem fizetted be a 2. félévet? Hát ő teljesen elfelejtett, de nem kapott róla semmilyen felszólítást sem telefonon, sem levélben. Gyorsan kiszámoltam kb 150nap hiány + emelt szintű baleseti adó, kb 100-120e ft a 6.000ből!!!! február 17én járt le a szerződés, 04.17én pedig a kockázatviselés. Ápr.25én kaptuk a levelet spam-ba, h díjnemfizetés miatt megszüntették a KGFB-t. Persze vasárnap mit csinál az ember, végig idegeskedtük a napot hétfő reggelig.
Reggel 8kor telefon, ügyfeles kollegina nagyon 'kedvesen' kioktatott, h mivel nekünk is egyéni banki átutalásos volt a szerződésünk, ezért ők nem küldenek semmit,csak emilt. Hiába hivatkoztam arra, h már pedig egy email nem hivatalos felszólítást, értesítés. ő csak kötötte az ebet a karóhoz, h márpedig itt csak mi hibáztunk, ők nem! Hiába mondtam neki, h a spam-ban találtam meg a levelüket, a szűrőt is nekünk kell beállítani.
A lényeg, h kb 2.000 ft-tal lógunk a wáberernek. Mivel eladtuk a kocsit, és új szerződést kötnénk, vagy befizetjük ezt a kb 2.000ft-ot, és A0ban kezdjük a következőt, vagy (amit csináltunk is) írunk egy kérelmet a biztosító felé, leírva, h mi történt, és kérjük őket, h hadd fizessük be a teljes félévet és a baleseti adót, és maradhassunk b4-ben. Ez állítólag csak a biztosítón múlik, h rábólint-e. Most itt tartunk mi is. Hétfőn írtuk a kérelmet, és várunk egy pozitív bírálatban.
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2751 Dátum: 2016.07.20 szerda, 22:35:16 »

...
A lényeg, h kb 2.000 ft-tal lógunk a wáberernek. Mivel eladtuk a kocsit, és új szerződést kötnénk, vagy befizetjük ezt a kb 2.000ft-ot, és A0ban kezdjük a következőt, vagy (amit csináltunk is) írunk egy kérelmet a biztosító felé, leírva, h mi történt, és kérjük őket, h hadd fizessük be a teljes félévet és a baleseti adót, és maradhassunk b4-ben. Ez állítólag csak a biztosítón múlik, h rábólint-e. Most itt tartunk mi is. Hétfőn írtuk a kérelmet, és várunk egy pozitív bírálatban.
Ez érdekes, mert a B04 a Tietek és nem a biztosítóé, a B/M besorolást nem a biztosító bírálja el, hogy megérdemlitek,hanem a törvény szabályozza. Ha DNF /díj nem fizetéses/ a szerződés és (és nem adásvétel miatt szűnik meg a szerződésed) vissza kötöd a szerződést az eredeti biztosítóhoz akkor automatikusan visszakapod a besorolásodat is.
Szépen lennénk, hogy a büntit is befizettetik és besorolásodat is elveszik... action
A történet arról szól, hogy a szerződést visszaállítják Mabisz díj megfizetés mellet is.
A Spam beállítás és fizetést valóban az ügyfélnek kell(ene) figyelni.
A fizetési mód ütem megjelölésénél kap x% kedvezményt.
Ha a fizetendő díj ütemét nem tudják követni akkor a bankot kell ezzel megbízni vagy csekket kérni..  szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.20 szerda, 22:38:26 írta Benedek » Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2752 Dátum: 2016.07.20 szerda, 22:54:16 »


uígy jártunk most a napokban!
Eladtuk a párom autóját 2 hete, neten keresztül le is mondtam, bár még nem reagáltak rá. Most szombaton megérkezett az új jövevény, kötöm rá a biztosítást, és nem tudtam pontosan párom b-m besorolását. Gyorsan rákerestem az emailjei között az anno megkötött KFGB visszaigazolásról, akkor vettem észre, h spam-ban is van Wáberer email. Gyorsan rákattintottam, a szemem majd kifordult a helyéről, akkorát néztem! Tájékoztató kfgb törléséről díjnemfizetés miatt. Páromat egyből ugrasztottam, nem fizetted be a 2. félévet? Hát ő teljesen elfelejtett, de nem kapott róla semmilyen felszólítást sem telefonon, sem levélben. Gyorsan kiszámoltam kb 150nap hiány + emelt szintű baleseti adó, kb 100-120e ft a 6.000ből!!!! február 17én járt le a szerződés, 04.17én pedig a kockázatviselés. Ápr.25én kaptuk a levelet spam-ba, h díjnemfizetés miatt megszüntették a KGFB-t. Persze vasárnap mit csinál az ember, végig idegeskedtük a napot hétfő reggelig.
Reggel 8kor telefon, ügyfeles kollegina nagyon 'kedvesen' kioktatott, h mivel nekünk is egyéni banki átutalásos volt a szerződésünk, ezért ők nem küldenek semmit,csak emilt. Hiába hivatkoztam arra, h már pedig egy email nem hivatalos felszólítást, értesítés. ő csak kötötte az ebet a karóhoz, h márpedig itt csak mi hibáztunk, ők nem! Hiába mondtam neki, h a spam-ban találtam meg a levelüket, a szűrőt is nekünk kell beállítani.
A lényeg, h kb 2.000 ft-tal lógunk a wáberernek. Mivel eladtuk a kocsit, és új szerződést kötnénk, vagy befizetjük ezt a kb 2.000ft-ot, és A0ban kezdjük a következőt, vagy (amit csináltunk is) írunk egy kérelmet a biztosító felé, leírva, h mi történt, és kérjük őket, h hadd fizessük be a teljes félévet és a baleseti adót, és maradhassunk b4-ben. Ez állítólag csak a biztosítón múlik, h rábólint-e. Most itt tartunk mi is. Hétfőn írtuk a kérelmet, és várunk egy pozitív bírálatban.

A spam kérdésben sajnos igazuk van. A spam mappa nem azért van a Gmailben, hogy soha ne nézzen rá az ember. A spam levelek nincsenek egy baromi nagy SPAM pecséttel ellátva, ami alapján a Gmail 100% pontossággal el tudja dönteni, hogy az adott levél spam vagy nem. Naponta-hetente a spam mappát ugyanúgy ellenőrizni kell, mint a többit.

Ettől még egy ügyfélközpontú szolgáltatónál a 21. században teljesen jogos lenne, hogy egy ilyen kérdésben akár több csatornán is (email, telefon, levél, postagalamb, füstjel) megpróbálja elérni az ügyfelet. Ha mindenféle marketinges ***.ággal fel tudnak hívni, akkor talán ezzel kapcsolatban is felemelhetnék a kagylót. Főleg, hogy negyed/fél évente kell utalni, kb pont a 1243284927349. dolog lesz, amit észben tartasz.
A biztosítóknak nem érdekük, hogy szóljanak, nekik káruk nem lesz. Az ügyfél fog szívni, fizethet, mint a katonatiszt.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2753 Dátum: 2016.07.20 szerda, 22:58:04 »

Ez érdekes, mert a B04 a Tietek és nem a biztosítóé, a B/M besorolást nem a biztosító bírálja el, hogy megérdemlitek,hanem a törvény szabályozza. Ha DNF /díj nem fizetéses/ a szerződés és (és nem adásvétel miatt szűnik meg a szerződésed) vissza kötöd a szerződést az eredeti biztosítóhoz akkor automatikusan visszakapod a besorolásodat is.
Szépen lennénk, hogy a büntit is befizettetik és besorolásodat is elveszik... action
A történet arról szól, hogy a szerződést visszaállítják Mabisz díj megfizetés mellet is.
A Spam beállítás és fizetést valóban az ügyfélnek kell(ene) figyelni.
A fizetési mód ütem megjelölésénél kap x% kedvezményt.
Ha a fizetendő díj ütemét nem tudják követni akkor a bankot kell ezzel megbízni vagy csekket kérni..  szomoru1

A mai világban szerintem negyedévente ügyfelenként egy email nem fájna a szolgáltatónak, hogy "Kedves Ügyfél, légyszilégyszi, fizess nekünk".
A postát ismerve meg a csekk megérkezése se biztos...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2754 Dátum: 2016.07.21 csütörtök, 06:38:04 »

A mai világban szerintem negyedévente ügyfelenként egy email nem fájna a szolgáltatónak, hogy "Kedves Ügyfél, légyszilégyszi, fizess nekünk".
A postát ismerve meg a csekk megérkezése se biztos...

Ezek szerint nem csak én jártam így és kicsit meg is könnyebbültem, hogy jött a megerősítés és tényleg nem én értettem félre hogy így kezelik az ilyen nemfizetéses ügyeket. Komolyan, eddig azt gondoltam hogy én vagyok hülye ésvan valami más amiért szívatnak, de itt tényleg csak ennyi az egész.
A spamot meg se néztem eddig, de most megnéztem és ott sincs semmi. Beléptem az online ügyfélszolgálatra és ott sincs semmi, csak a már törölt szerződésemet láthatom.
És azt sem értem a biztosítónak is miért jó ez. Üzletet veszít, ahelyett hogy lenne tényleg ügyfélbarát, ha már "az év ügyfélbarát biztosítója" címet is elnyerte, és küldene egy tetves remindert. Negyedik napja "nincs autóm", ma már hívom őket megint és nem tudom meg tudok-e maradni a diplomatikus és udvarias kommunikáció keretei között. Ez szerintem a durva kategória már...
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.21 csütörtök, 07:57:25 írta zsapeti » Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2755 Dátum: 2016.07.21 csütörtök, 08:15:22 »

Ezek szerint nem csak én jártam így és kicsit meg is könnyebbültem, hogy jött a megerősítés és tényleg nem én értettem félre hogy így kezelik az ilyen nemfizetéses ügyeket. Komolyan, eddig azt gondoltam hogy én vagyok hülye ésvan valami más amiért szívatnak, de itt tényleg csak ennyi az egész.
A spamot meg se néztem eddig, de most megnéztem és ott sincs semmi. Beléptem az online ügyfélszolgálatra és ott sincs semmi, csak a már törölt szerződésemet láthatom.
És azt sem értem a biztosítónak is miért jó ez. Üzletet veszít, ahelyett hogy lenne tényleg ügyfélbarát, ha már "az év ügyfélbarát biztosítója" címet is elnyerte, és küldene egy tetves remindert. Negyedik napja "nincs autóm", ma már hívom őket megint és nem tudom meg tudok-e maradni a diplomatikus és udvarias kommunikáció keretei között. Ez szerintem a durva kategória már...

Nem veszít ügyfelet. Csak ugyanott köthetsz vissza...

Ha pedi évfordulóra elviszed, a másik biztosítónál sem lesz különb elbánásban részed, pontosan ugyanígy viselkedik az összes. Majd ön onnan egy ott elégedetlen ügyfél helyetted, csöbörből vödörbe, akárcsak te.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2756 Dátum: 2016.07.21 csütörtök, 11:48:17 »

Ezek szerint nem csak én jártam így és kicsit meg is könnyebbültem, hogy jött a megerősítés és tényleg nem én értettem félre hogy így kezelik az ilyen nemfizetéses ügyeket. Komolyan, eddig azt gondoltam hogy én vagyok hülye ésvan valami más amiért szívatnak, de itt tényleg csak ennyi az egész.
A spamot meg se néztem eddig, de most megnéztem és ott sincs semmi. Beléptem az online ügyfélszolgálatra és ott sincs semmi, csak a már törölt szerződésemet láthatom.
És azt sem értem a biztosítónak is miért jó ez. Üzletet veszít, ahelyett hogy lenne tényleg ügyfélbarát, ha már "az év ügyfélbarát biztosítója" címet is elnyerte, és küldene egy tetves remindert. Negyedik napja "nincs autóm", ma már hívom őket megint és nem tudom meg tudok-e maradni a diplomatikus és udvarias kommunikáció keretei között. Ez szerintem a durva kategória már...
a kgfb mindenkinek csak veszteséget termel, és mint ahogy írtam, köteles szolgáltatni az összes, aki biztosítónak akarja hívni magát. nem véletlen, hogy egyik másik cégnél irreális számok jönnek ki, így nem oda mennek az emberek

kgfb-ben egyetlen egy jó dolog van, hogy bekerülsz vele az adatbaziba és lehet neked sok mást is eladni. (ahogy írtad is, hogy van náluk 3-4 másik biztosításod is)
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2757 Dátum: 2016.07.21 csütörtök, 15:01:18 »

a kgfb mindenkinek csak veszteséget termel, és mint ahogy írtam, köteles szolgáltatni az összes, aki biztosítónak akarja hívni magát. nem véletlen, hogy egyik másik cégnél irreális számok jönnek ki, így nem oda mennek az emberek

kgfb-ben egyetlen egy jó dolog van, hogy bekerülsz vele az adatbaziba és lehet neked sok mást is eladni. (ahogy írtad is, hogy van náluk 3-4 másik biztosításod is)
Miután ….tak a fejemre felhívni, így hívtam én Őket.
A hölgy készségesen mondta hogy igen, látta hogy hétfőn kerestem őket és hogy engedélyezték a reaktiválást. A faxért nem tudnak szólna?!?! 4. napja járok a kertek alatt meg kölcsön kocsikkal… Direkt kértem hogy mailben értesítsenek hátha épp megbeszélésen leszek és nem tudom felvenni.
Kemény 1906 ft elmaradásom volt, ezt kellett elutalnom… No komment… De így mivel a meglévő biztosítást aktiválták folyamatos a kockázatviselés a szerződés megkötésétől, így ha lesz bünti akkor megúsztam.

Ahogy visszaélesítik váltok csekkre. Küldjék csak, nyomtassanak csak… Azt is tudom utalni, de legalább lesz emlékeztető a fizetésre. Vissza a kőkorszakba… De ha annyira nem képesek, hogy a hírlevél mellé egy egyenlegközlőt, vagy felszólítást is küldjenek akkor így jártak.
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2758 Dátum: 2016.07.21 csütörtök, 15:27:54 »

Miután ….tak a fejemre felhívni, így hívtam én Őket.
A hölgy készségesen mondta hogy igen, látta hogy hétfőn kerestem őket és hogy engedélyezték a reaktiválást. A faxért nem tudnak szólna?!?! 4. napja járok a kertek alatt meg kölcsön kocsikkal… Direkt kértem hogy mailben értesítsenek hátha épp megbeszélésen leszek és nem tudom felvenni.
Kemény 1906 ft elmaradásom volt, ezt kellett elutalnom… No komment… De így mivel a meglévő biztosítást aktiválták folyamatos a kockázatviselés a szerződés megkötésétől, így ha lesz bünti akkor megúsztam.

Ahogy visszaélesítik váltok csekkre. Küldjék csak, nyomtassanak csak… Azt is tudom utalni, de legalább lesz emlékeztető a fizetésre. Vissza a kőkorszakba… De ha annyira nem képesek, hogy a hírlevél mellé egy egyenlegközlőt, vagy felszólítást is küldjenek akkor így jártak.


Regisztrálsz Dijnetre, a csekkről beolvasod a QR-kódot, és kártyával fizeted a telefonon. Még utalási díj sincs... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #2759 Dátum: 2016.07.21 csütörtök, 15:39:20 »

Miután ….tak a fejemre felhívni, így hívtam én Őket.
A hölgy készségesen mondta hogy igen, látta hogy hétfőn kerestem őket és hogy engedélyezték a reaktiválást. A faxért nem tudnak szólna?!?! 4. napja járok a kertek alatt meg kölcsön kocsikkal… Direkt kértem hogy mailben értesítsenek hátha épp megbeszélésen leszek és nem tudom felvenni.
Kemény 1906 ft elmaradásom volt, ezt kellett elutalnom… No komment… De így mivel a meglévő biztosítást aktiválták folyamatos a kockázatviselés a szerződés megkötésétől, így ha lesz bünti akkor megúsztam.

Ahogy visszaélesítik váltok csekkre. Küldjék csak, nyomtassanak csak… Azt is tudom utalni, de legalább lesz emlékeztető a fizetésre. Vissza a kőkorszakba… De ha annyira nem képesek, hogy a hírlevél mellé egy egyenlegközlőt, vagy felszólítást is küldjenek akkor így jártak.

én mindig évest választom,és 1 összegben befizetem.akkor nincs gond a csekkekkel....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2760 Dátum: 2016.07.21 csütörtök, 15:45:11 »

én mindig évest választom,és 1 összegben befizetem.akkor nincs gond a csekkekkel....
eljen
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2761 Dátum: 2016.07.25 hétfő, 10:25:03 »

Ez érdekes, mert a B04 a Tietek és nem a biztosítóé, a B/M besorolást nem a biztosító bírálja el, hogy megérdemlitek,hanem a törvény szabályozza. Ha DNF /díj nem fizetéses/ a szerződés és (és nem adásvétel miatt szűnik meg a szerződésed) vissza kötöd a szerződést az eredeti biztosítóhoz akkor automatikusan visszakapod a besorolásodat is. ...
de időközben eladta az autót, olyan autóra tud kgfb-t kötni, ami már nincs a tulajdonában? nem hiszem

én mindig évest választom,és 1 összegben befizetem.akkor nincs gond a csekkekkel....
éves ütem + banki lehívás mód  Wink
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2762 Dátum: 2016.11.02 szerda, 13:36:42 »

Úgyis mindjárt pörögni fog ez a topik, szóval az idei átkötések első eredménye:

K&H-nál 2016-ban B04 voltam, 24e + adó = 31e

2017-re B05-be lépek, a legjobb ajánlat megint K&H, 28e + adó = 36e

De már tavaly B03-ból B04-be is nőtt a díjam. Ezek szerint minél magasabb bónusz fokozatban vagy, annál többet fizetsz  vigyor3 (2015-ben, B03-ban 18e + adó volt a díjam)
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #2763 Dátum: 2016.11.02 szerda, 15:38:31 »

2016-ba éves díjam 16750ft volt mindenestül B10-be.

Jövőre 2017-be ugyan annál a biztosítónál 21108ft sznitén B10 baleset nem volt  levele

A netrisk 1 biztosítót hozott ki olcsóbbra de csak 2000ft a különbség annyiért nem váltok.

A baleseti adót miért nem adják vissza ha nem okozok balesetet.  levele

4358 FT-al lett több pedig nem okoztam kárt és már régóta B10-be vagyok  levele
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2764 Dátum: 2016.11.02 szerda, 15:56:30 »

A baleseti adót miért nem adják vissza ha nem okozok balesetet.  levele
adót vissza? a B10 miatt fele annyi baleseti adót fizetsz, mint egy kezdő (A00) , 1/4-ad annyit, mint egy notórikus károkozó (M04)
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #2765 Dátum: 2016.11.02 szerda, 16:02:07 »

adót vissza? a B10 miatt fele annyi baleseti adót fizetsz, mint egy kezdő (A00) , 1/4-ad annyit, mint egy notórikus károkozó (M04)
pénz lehúzások mennek .........több mint 4000ft-al lesz több ez azért komoly %-os emelés  levele
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2766 Dátum: 2016.11.02 szerda, 16:10:18 »

pénz lehúzások mennek .........több mint 4000ft-al lesz több ez azért komoly %-os emelés  levele
neeeeem, egyszerűen már annyira le lett tolva a nadrág, hogy többen is orraestek, és kénytelenek emelni a díjon. a kgfb még így sem jó biznisz a biztosítónak
de tudom, hogy ez téged nem nyugtat  smile
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #2767 Dátum: 2016.11.02 szerda, 16:15:52 »

neeeeem, egyszerűen már annyira le lett tolva a nadrág, hogy többen is orraestek, és kénytelenek emelni a díjon. a kgfb még így sem jó biznisz a biztosítónak
de tudom, hogy ez téged nem nyugtat  smile
Ez az emeljenek csak az emberek úgy is befizetik,sőt még örülnek is neki de jó,hogy többet kell fizetnem  taps  hehe
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2768 Dátum: 2016.11.02 szerda, 16:29:40 »

Ez az emeljenek csak az emberek úgy is befizetik,sőt még örülnek is neki de jó,hogy többet kell fizetnem  taps  hehe
minden drágul, ennek ellenére néhány éve a kgfb díjak a töredékükre estek. most elértek már egy olyan alacsony szintet, ami már tartható, az autósok is megjelentek újra az utakon.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #2769 Dátum: 2016.11.02 szerda, 16:32:55 »

minden drágul, ennek ellenére néhány éve a kgfb díjak a töredékükre estek. most elértek már egy olyan alacsony szintet, ami már tartható, az autósok is megjelentek újra az utakon.
20 éve autózok de eddig mindig emelkedett minimálisan a díj évről évre soha nem esett vissza pedig a bonus ugrált.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2770 Dátum: 2016.11.02 szerda, 17:22:36 »

neeeeem, egyszerűen már annyira le lett tolva a nadrág, hogy többen is orraestek, és kénytelenek emelni a díjon. a kgfb még így sem jó biznisz a biztosítónak
de tudom, hogy ez téged nem nyugtat  smile

Lufaxt, kérem.

http://mabisz.hu/images/stories/docs/publikaciok/evkonyv-2015-magyar.pdf

23. oldal

90 milliárdból 67-et költöttek kárráfordításra, a többi náluk maradt. Tényleg qrvára nem éri meg ám...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #2771 Dátum: 2016.11.02 szerda, 17:48:06 »

minden drágul, ennek ellenére néhány éve a kgfb díjak a töredékükre estek. most elértek már egy olyan alacsony szintet, ami már tartható, az autósok is megjelentek újra az utakon.

Most úgyis sláger téma lesz. Azért jussunk màr el oda hogy ha dolgozunk autózhassunk már egy kicsit.  smile
A másik meg az autó hétköznap munkaezköz nem is kevesünknek,igy ha hétvégére maradt benne egy kis üzemanyag,ne legyen
màr akkora luxus elmenni vele akárhova   Wink   /ezt csak úgy,nem pont neked  Wink /.
A biztositó váltásra; Most  hallgattam  a rádióban  az aktuális valakit aki közölte: 'az újabb autók sokkal felszereltebbek
mint anno a trabant' (közlöm,akkor az is drágább volt a fizetéshez viszonyitva,amúgy meg tizen x éve van xenon is amire az emberünk hivatkozott is).vicces hogy tőbb sebből vérzik az ilyen ideológia  vigyor3 
Ehelyett inkább a biztositási csalókat szűrnék ki,akik mellesleg az alkalmazottaik spanjai  szomoru1
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #2772 Dátum: 2016.11.02 szerda, 21:07:10 »

Lufaxt, kérem.

http://mabisz.hu/images/stories/docs/publikaciok/evkonyv-2015-magyar.pdf

23. oldal

90 milliárdból 67-et költöttek kárráfordításra, a többi náluk maradt. Tényleg qrvára nem éri meg ám...

AndyA
F@sza  levele
Évről évre drágul...
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2773 Dátum: 2016.11.03 csütörtök, 07:12:04 »

Lufaxt, kérem.
nem mondtam, hogy mindenkinek ráfizetés.
nézd meg az említett mkb-t: a 3 évből 1 egyértelműen negatív, a másik kettő is valószínűleg az. te is emelnél
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.04 péntek, 11:13:50 írta G_B » Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2774 Dátum: 2016.11.04 péntek, 10:49:00 »

Úgyis mindjárt pörögni fog ez a topik, szóval az idei átkötések első eredménye:

K&H-nál 2016-ban B04 voltam, 24e + adó = 31e

2017-re B05-be lépek, a legjobb ajánlat megint K&H, 28e + adó = 36e

De már tavaly B03-ból B04-be is nőtt a díjam. Ezek szerint minél magasabb bónusz fokozatban vagy, annál többet fizetsz  vigyor3 (2015-ben, B03-ban 18e + adó volt a díjam)
Hát ezek bekaphassák. Vártam 2 napot, de nem lett olcsóbb  smile
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #2775 Dátum: 2016.11.04 péntek, 11:44:33 »

Sziasztok!

Hát ez gyönyörű, megkaptam tegnap az értesítést, melyben "csupán" 40.000 Ft-tal lenne drágább az éves díjam az allianznál 2017-től.
Rákérdeztem, mondják, hogy sok volt a baleset, ezért kénytelenek ennyit emelni. Szerintem ez egy kissé erős.
Úgyhogy irány a keresgélés.
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2776 Dátum: 2016.11.04 péntek, 13:12:13 »

Sziasztok!

Hát ez gyönyörű, megkaptam tegnap az értesítést, melyben "csupán" 40.000 Ft-tal lenne drágább az éves díjam az allianznál 2017-től.
Rákérdeztem, mondják, hogy sok volt a baleset, ezért kénytelenek ennyit emelni. Szerintem ez egy kissé erős.
Úgyhogy irány a keresgélés.
ez már tényleg sok.
károd nem volt? mennyiről emelkedik?
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #2777 Dátum: 2016.11.04 péntek, 13:15:56 »

ez már tényleg sok.
károd nem volt? mennyiről emelkedik?

Igen combos. nem volt, most lépnék B1-be, 98-ról emelkedne 135-140 körülre.
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2778 Dátum: 2016.11.04 péntek, 15:01:25 »

Igen combos. nem volt, most lépnék B1-be, 98-ról emelkedne 135-140 körülre.
akkor az előző kötésénél új belépő voltál? (előtte nem volt kgfb-d)
számolj egyet, mert ez k. sok
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #2779 Dátum: 2016.11.04 péntek, 16:24:19 »

akkor az előző kötésénél új belépő voltál? (előtte nem volt kgfb-d)
számolj egyet, mert ez k. sok

Igen, új belépő voltam, pár számítást végeztem és már sokkal kedvezményesebb ajánlatok vannak. A groupama jónak tűnik.
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2780 Dátum: 2016.11.07 hétfő, 07:23:08 »

Igen, új belépő voltam, pár számítást végeztem és már sokkal kedvezményesebb ajánlatok vannak. A groupama jónak tűnik.
az első kgfb-m nekem is 68e volt évente, a következő évben már csak 18
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #2781 Dátum: 2016.11.07 hétfő, 09:02:34 »

az első kgfb-m nekem is 68e volt évente, a következő évben már csak 18

Évente? :O
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2782 Dátum: 2016.11.07 hétfő, 09:24:06 »

Évente? :O
igen, következő évben lement 13-ra, pedig csak B02-ben voltam.
az 1.6-os focus nem volt egy erőgép, ráadásul az autó papíron még falusi volt  Smiley
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #2783 Dátum: 2016.11.07 hétfő, 09:33:42 »

igen, következő évben lement 13-ra, pedig csak B02-ben voltam.
az 1.6-os focus nem volt egy erőgép, ráadásul az autó papíron még falusi volt  Smiley

Jaaa értem. Anno amikor kalkuláltam próbaként beírtam "vidéki lakos"-nak az autót és havi 7-tel lett volna olcsóbb rá a casco csak azért mert vidék.
És most neked mennyi a díj?
Gondolom már B10ben vagy Cheesy
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2784 Dátum: 2016.11.07 hétfő, 10:28:20 »

Gondolom már B10ben vagy Cheesy
néhány éve bambaságból volt egy károm, akkor visszaesett a bonus, így B02-ben 30e az éves díj.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Titanium22
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 132


« Új hozzászólás #2785 Dátum: 2016.11.07 hétfő, 10:43:12 »

néhány éve bambaságból volt egy károm, akkor visszaesett a bonus, így B02-ben 30e az éves díj.

Az nem rossz és ez melyik biztosító?
Naplózva

Ford Mondeo 2017 MK5 Híbrid Titanium
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #2786 Dátum: 2016.11.09 szerda, 21:51:49 »

Nos.
Sikerült újrakötnöm(minden egy helyen),kilép-vissza 14868 Ft/év B10 +5000 Ft minicasco. Évközi de.27. eplus2
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2787 Dátum: 2016.11.15 kedd, 07:49:18 »

Szórakoztatott kicsit a Zallianc...

Ha új belépő lennék, 96 ezer lenne az a Casco, ami 5 év után a 6. évre folyamatosan automatikusan újrakötve 166 ezer, ami mellesleg több, mint x2 a jelenlegi díjhoz képest. Kiküldve november 6-án, gondosan 4-5 nappal később az éves fordulónap (december 1.) előtti legalább 30 napos felmondási határidőhöz képest. Az OK, hogy a jogszabály nem teszi nekik kötelezővé, hogy idejében megküldjék az új díjat (ez is nonszensz, ugyebár, de ezen .hu már ki sem akad az ember), de 20 éve vagyok ügyfelük, jelenleg 3 jármű és 2 ingatlan biztosításom van náluk, meg volt még pár az évek során. Ebbe nekem nem fér ez bele.

Felmondani nem lehet, csak évfordulóra. Ettől eltérő időben kizárólag díjnemfizetéssel szűnhet meg a szerződés (vagy eladással, persze), aminek 3 havi díj az ára (automatikusan perelnek, és automatikusan nyerik, tehát fizetni kell). De még így is olcsóbban jövök ki egy huszassal, mintha náluk maradok.

Ha ezt ők is hajlandóak belátni, és csökkentik a díjam, akkor jó. Ha nem, akkor buknak 5 szerződést, mert azonnal átviszem az összeset máshová, amint lehet, és nem fogom elfelejteni őket évfordulóra idejében bejelenteni.

Azután feliratkoztam a hétvégén, hogy hívjanak vissza. Ez is egy érdekes dolog: ha hívom a központi számukat, 10 percig várakoztat, hogy hátha oda tud kapcsolni valakihez, azután közli, hogy mivel fontos vagyok számukra (!!!), ezért adjam meg a telefonszámom, visszahívnak, egyébként pedig viszon'hallás, és bontják a vonalat (!!!). Zsinórban háromszor vártam ki, azután elegem lett belőle.

Csörög tegnap a telefon, a hölgy a Zallianctól. Bemutatkozás, azonosítás, mit szeretnék. Mondom, a tavalyihoz képest x2-nél drágább Cascóm helyett egy normális árút, mert a 30 napon belüli értesítés meg az áremelés ilyen durván nem biztosan a legjobb módja a 20 éve ügyfél megtartásának. OK, rendszám, azonnal csinál kalkulációt, hogy miről is van szó. Kijött neki 74 ezer (nekem 96, mint mondtam, pedig megadtam a Casco bonus-t is). Mondja, hogy látja, van még kupac biztosítás valóban, megkérdezi a felüljáróját, hogy engedélyezik-e az átkötést. Egy perc, igen, rábólintottak, úgyhogy lezárjuk évfordulóra a futó szerződést, és új szerződésszámon az új fog tovább futni 166 helyett 74 ezres díjjal.

Kevéssel több, mint tíz perc alatt megvolt az egész, fél órával később már a kötvény is megjött E-mailben. Úgy elcsodálkoztam, hogy a hívás után megkérdeztem a kollégáimat, melyik országban is vagyunk, mert kissé elbizonytalanodtam... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2788 Dátum: 2016.11.15 kedd, 09:00:01 »

Felmondani nem lehet, csak évfordulóra. Ettől eltérő időben kizárólag díjnemfizetéssel szűnhet meg a szerződés (vagy eladással, persze), aminek 3 havi díj az ára (automatikusan perelnek, és automatikusan nyerik, tehát fizetni kell). De még így is olcsóbban jövök ki egy huszassal, mintha náluk maradok.
mivel egy évre kötődik a biztosítás, ezért a következő évfordulóig esedékes díjat is perelhetné

Azután feliratkoztam a hétvégén, hogy hívjanak vissza. Ez is egy érdekes dolog: ha hívom a központi számukat, 10 percig várakoztat, hogy hátha oda tud kapcsolni valakihez, azután közli, hogy mivel fontos vagyok számukra (!!!), ezért adjam meg a telefonszámom, visszahívnak, egyébként pedig viszon'hallás, és bontják a vonalat (!!!). Zsinórban háromszor vártam ki, azután elegem lett belőle.
én a fundamentával jártam így. sose lehet őket elérni, ha visszahívást kérsz, akkor viszont ügyfélszolgálatos helyett mindig üzletkötő hív vissza, aki segíteni egyáltalán nem tud semmiben, csak még egy lakáskasszát akar rádsózni  levele
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2789 Dátum: 2016.11.15 kedd, 09:42:03 »

mivel egy évre kötődik a biztosítás, ezért a következő évfordulóig esedékes díjat is perelhetné
én a fundamentával jártam így. sose lehet őket elérni, ha visszahívást kérsz, akkor viszont ügyfélszolgálatos helyett mindig üzletkötő hív vissza, aki segíteni egyáltalán nem tud semmiben, csak még egy lakáskasszát akar rádsózni  levele

Pillanatnyilag 3 havi díjat perelhet díjnemfizetéses megszűnés esetén, nem az egész évet.

Nekem mindenesetre egész jól megoldódott az ügy. Csak azt nem értem, hogy ezért miért kellett bepróbálkozni...?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #2790 Dátum: 2016.11.15 kedd, 10:53:16 »

Egy ismerősöm véletlenül csinálta így, de tulajdonképpen teljesen jogszerű. Eladta az autóját (tényleg). A szerződéssel beballagott a biztosítóba és lemondta a biztosítást. Jelen esetben a KGFB-t, de Casco-ra ugyanez. Még a bónuszát is átvitte a másik autójára.
Pár nap múlva jelentkezett a vevő, hogy probléma van az autóval. Az ismerősöm nem vitatkozott, visszaadta a pénzt és érvénytelenítették a szerződést.
Átírás még nem történt, tehát azzal nem volt gond. Viszont a biztosítás hivatalosan megszűnt érdekmúlással. A srác ezek után simán kötött egy új kötelezőt az autóra. Ennyi.

Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2791 Dátum: 2016.11.15 kedd, 11:05:31 »

Pillanatnyilag 3 havi díjat perelhet díjnemfizetéses megszűnés esetén, nem az egész évet.

Nekem mindenesetre egész jól megoldódott az ügy. Csak azt nem értem, hogy ezért miért kellett bepróbálkozni...?

AndyA
viszont ha nem hagyja megszűnni, akkor igen.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2792 Dátum: 2016.11.15 kedd, 11:07:34 »

viszont ha nem hagyja megszűnni, akkor igen.

Nem értek hozzá, a biztosítós pofa mondta, hogy 3 hónap.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2793 Dátum: 2016.11.15 kedd, 13:52:12 »

de 20 éve vagyok ügyfelük, jelenleg 3 jármű és 2 ingatlan biztosításom van náluk, meg volt még pár az évek során. Ebbe nekem nem fér ez bele.

Ha ezt ők is hajlandóak belátni, és csökkentik a díjam, akkor jó. Ha nem, akkor buknak 5 szerződést, mert azonnal átviszem az összeset máshová, amint lehet, és nem fogom elfelejteni őket évfordulóra idejében bejelenteni.


Sokan azt gondolják, hogy ennek van jelentőssége, de elárulom, hogy semmi. Mindenki lexarja. 5 szerződés kb egyenlő a nullával. Egy flotta 40-50 autóval már talán...

Engem az ilyen nem érdekel, hogy figyeljem, hogy hány éve vagyok ügyfelük. A legolcsóbb a lényeg, pláne a kötelezőnél. Allianzhoz soha nem mennék kötelezővel, mert mindig a legdrágábbak.

A ház biztosításom viszont náluk van. és miért? Mert ők lettek a legolcsóbbak, persze a nyújtott szolgáltatásukkal együtt. De ha lesz olcsóbb azonnal váltok, nincs még 2 éves maradás sem....
Vicces volt a kötés, ez is alátámasztja azt, mondtam: 250m2-re minden biztosító éve 70e körül mondott. Erre egy ismerős kalkulált az alliaznál, és mondta, hogy 22e, de csak akkor, ha én kötöm. Mondom kicsit bonyolult, ezért bementem az itteni irodába, hogy kapja az igazolást is rögtön. Addig sportolt az üzletkötő, mígnem feladta, hogy itt most bukta a közvetítői díjat, mert 22e-t akkor tudok csak kalkulálni, ha regisztráció nélkül kiszámoltatom a weboldallal, és csak utána regisztrálok be... Fordított helyzetben 50e+ lett volna... Ennyit a hűségről......
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2794 Dátum: 2016.11.15 kedd, 13:54:59 »

Az enyém jövőre 18e + adó lett volna. Újrakötöttem, most 14e+adó lesz. beka3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2795 Dátum: 2016.11.15 kedd, 14:02:24 »

Sokan azt gondolják, hogy ennek van jelentőssége, de elárulom, hogy semmi. Mindenki lexarja. 5 szerződés kb egyenlő a nullával. Egy flotta 40-50 autóval már talán...

Engem az ilyen nem érdekel, hogy figyeljem, hogy hány éve vagyok ügyfelük. A legolcsóbb a lényeg, pláne a kötelezőnél. Allianzhoz soha nem mennék kötelezővel, mert mindig a legdrágábbak.

A ház biztosításom viszont náluk van. és miért? Mert ők lettek a legolcsóbbak, persze a nyújtott szolgáltatásukkal együtt. De ha lesz olcsóbb azonnal váltok, nincs még 2 éves maradás sem....
Vicces volt a kötés, ez is alátámasztja azt, mondtam: 250m2-re minden biztosító éve 70e körül mondott. Erre egy ismerős kalkulált az alliaznál, és mondta, hogy 22e, de csak akkor, ha én kötöm. Mondom kicsit bonyolult, ezért bementem az itteni irodába, hogy kapja az igazolást is rögtön. Addig sportolt az üzletkötő, mígnem feladta, hogy itt most bukta a közvetítői díjat, mert 22e-t akkor tudok csak kalkulálni, ha regisztráció nélkül kiszámoltatom a weboldallal, és csak utána regisztrálok be... Fordított helyzetben 50e+ lett volna... Ennyit a hűségről......

Volt egy üzletkötő, aki elintézett mindent előre, házhoz jött stb., csak aláírni kellett a kész papírokat. Ezért maradtunk soká. Meg lakásban jó az Allianz, és autóban sem rossz. Legközelebb már meggondolom majd a dolgot, erről mindenesetre gondoskodtak...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2796 Dátum: 2016.11.15 kedd, 14:19:42 »

Sokan azt gondolják, hogy ennek van jelentőssége, de elárulom, hogy semmi. Mindenki lexarja. 5 szerződés kb egyenlő a nullával. Egy flotta 40-50 autóval már talán...

Engem az ilyen nem érdekel, hogy figyeljem, hogy hány éve vagyok ügyfelük. A legolcsóbb a lényeg, pláne a kötelezőnél. Allianzhoz soha nem mennék kötelezővel, mert mindig a legdrágábbak.

A ház biztosításom viszont náluk van. és miért? Mert ők lettek a legolcsóbbak, persze a nyújtott szolgáltatásukkal együtt. De ha lesz olcsóbb azonnal váltok, nincs még 2 éves maradás sem....
Vicces volt a kötés, ez is alátámasztja azt, mondtam: 250m2-re minden biztosító éve 70e körül mondott. Erre egy ismerős kalkulált az alliaznál, és mondta, hogy 22e, de csak akkor, ha én kötöm. Mondom kicsit bonyolult, ezért bementem az itteni irodába, hogy kapja az igazolást is rögtön. Addig sportolt az üzletkötő, mígnem feladta, hogy itt most bukta a közvetítői díjat, mert 22e-t akkor tudok csak kalkulálni, ha regisztráció nélkül kiszámoltatom a weboldallal, és csak utána regisztrálok be... Fordított helyzetben 50e+ lett volna... Ennyit a hűségről......
Sajna már régóta nem a hűséget díjazzák a szolgáltatók, hanem az új ügyfelek bevonzását. Elég ha csak azt nézed, hogy mennyi a UPC net díja egy régi előfizetőnek 2 év hűséggel, és mennyi akkor, ha az utcáról beesel, és kötsz egy szerződést. Biztosítóknál, telefontársaságoknál ugyanez. Húgom, aki 5 éve előfizetéses a Telenor-nál, összetörte a telóját, Bement Telenor-ba, hogy mennyiért kap új telót. Samsung J5-öt adták volna neki kedvezménnyel 45e-ért. Kicsit matekolt az eladó, majd mondta neki, hogy akkor jár a legjobban, ha egy új feltöltő kártyás szerződést nyit 10e-ért (ami lebeszélhető), és akkor az új szerződés mellé 5e-ért megkapja a telót. Szóval lett egy új prepaid SIM-kártyája 10e beszélgetéssel, és 5GB nettel (rendes csomagjában 1GB van), meg egy új telója, szumma 15e-ért. 5GB-ot elnezeti, 10e-t lebeszéli, SIM kártya kuka, vissza a régi számához, és ennyi. Nesze neked régi hűséges ügyfélnek járó kedvezmény...

UPC szintén. 12e-ért kaptuk a netet. Új belépőknek 8e, és 3 havi díjat elengednek... De mi nem mondhatjuk fel, és köthetjük újra, mert a lemondás, és a következő kötés között min 12 hónapnak el kell telnie.

Tavaly kötelező: K&H-nál voltam, mint legolcsóbb. Idei évre 18e+adó helyett 57e+adó lett volna. Felmondtam, újrakötöttem, és 24+adó lett (akkor kezdődött az emelkedő tendencia). Idén 28+adó lesz, hiába lépegetek feljebb a bónusz létrán. De még így is ők a legolcsóbbak.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2797 Dátum: 2016.11.15 kedd, 14:35:28 »

Sajna már régóta nem a hűséget díjazzák a szolgáltatók, hanem az új ügyfelek bevonzását. Elég ha csak azt nézed, hogy mennyi a UPC net díja egy régi előfizetőnek 2 év hűséggel, és mennyi akkor, ha az utcáról beesel, és kötsz egy szerződést. Biztosítóknál, telefontársaságoknál ugyanez. Húgom, aki 5 éve előfizetéses a Telenor-nál, összetörte a telóját, Bement Telenor-ba, hogy mennyiért kap új telót. Samsung J5-öt adták volna neki kedvezménnyel 45e-ért. Kicsit matekolt az eladó, majd mondta neki, hogy akkor jár a legjobban, ha egy új feltöltő kártyás szerződést nyit 10e-ért (ami lebeszélhető), és akkor az új szerződés mellé 5e-ért megkapja a telót. Szóval lett egy új prepaid SIM-kártyája 10e beszélgetéssel, és 5GB nettel (rendes csomagjában 1GB van), meg egy új telója, szumma 15e-ért. 5GB-ot elnezeti, 10e-t lebeszéli, SIM kártya kuka, vissza a régi számához, és ennyi. Nesze neked régi hűséges ügyfélnek járó kedvezmény...

UPC szintén. 12e-ért kaptuk a netet. Új belépőknek 8e, és 3 havi díjat elengednek... De mi nem mondhatjuk fel, és köthetjük újra, mert a lemondás, és a következő kötés között min 12 hónapnak el kell telnie.

Tavaly kötelező: K&H-nál voltam, mint legolcsóbb. Idei évre 18e+adó helyett 57e+adó lett volna. Felmondtam, újrakötöttem, és 24+adó lett (akkor kezdődött az emelkedő tendencia). Idén 28+adó lesz, hiába lépegetek feljebb a bónusz létrán. De még így is ők a legolcsóbbak.

Kííííváncsacsi leszek jövő februárban a Telenorra. Akkor lesz éppen 20 éves a számom náluk. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2798 Dátum: 2016.11.15 kedd, 14:47:04 »

Kííííváncsacsi leszek jövő februárban a Telenorra. Akkor lesz éppen 20 éves a számom náluk. Smiley

AndyA
Én idén voltam 20 éves ott. Pont olyan nap volt, mint bármelyik másik  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2799 Dátum: 2016.11.16 szerda, 08:33:06 »

Kííííváncsacsi leszek jövő februárban a Telenorra. Akkor lesz éppen 20 éves a számom náluk. Smiley

AndyA

Nekem kb 9-10 éves a mostani számom. 2 600,- az előfizetésem. Van 20db ingyen SMS-em, 500-as netem, 7,5+ÁfA-áért hívok mindenkit. Minden ismerősömet, barátomat, rokonomat ingyen hívok. És persze az előfizetésemből 1 800,-at lebeszélhetek. Ha ennél rosszabb az előfizetésed, akkor nincs is mire várnod... vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.131 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.