Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 11:54:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 790427 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2850 Dátum: 2017.09.06 szerda, 12:52:35 »

Itthon nem számít a "rutin".
Ugye a plafon a B10. Na most, aki 10+ éve B10-ben van, az nincs tovább kedvezményezve! Pedig -elvileg- biztosítási alaptörvény (?), hogy a balesetmentesen közlekedőknek kedvezmény jár. Oké, de meddig? Folyamatosan kellene, ameddig folyamatosan balesetmentesen közlekedik és az eltelt idővel mindig arányosan. Nem? De!
De itthon B10 és kuss van. Sőt, évről évre emelkedik a B10 díja is. Pedig ha haladnánk, akkor lenne pl. B18 is és ha ott balesetek okoz, akkor is B16 lenne visszaesve. De mivel B10 a plafon és hiába járna valami pl. B18-nál, akkor a B10 -2 lesz egy baleset után.

Mo, én így szeretlek!  taps
a kgfb díj már adóalap is, nem lehet túl olcsó  Wink
a notórius károkozóknak is van M4 plafon.
a rutin nem kézzelfogható, nem lehet vele számolni.


Angliában azt mondták, válaszd a legkevesebbet, akkor lesz a legolcsóbb, mert egyszerűen kevesebbet vagy az úton, hogy balesetet okozhass, számonkérni meg nem tudják. .hu nem tudom, mi van.

Ugyanakkor az is érdekes felvetés, hogy aki többet - évi több tízezer km-t - vezet, az esélyesen kevesebb balesetet fog okozni, mert rutinosabb vezető.

Erről valakinek infója, mi és hogy megy idehaza?

AndyA
itt is olcsóbb a kevesebb km-es.
ha kevés km-et megy az autóval még nem biztos, hogy nem rutinos. lehet mellette céges autója, amit nyom éjjel-nappal
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2851 Dátum: 2017.09.06 szerda, 12:58:30 »

a kgfb díj már adóalap is, nem lehet túl olcsó  Wink
a notórius károkozóknak is van M4 plafon.
a rutin nem kézzelfogható, nem lehet vele számolni.

itt is olcsóbb a kevesebb km-es.
ha kevés km-et megy az autóval még nem biztos, hogy nem rutinos. lehet mellette céges autója, amit nyom éjjel-nappal


Kevés km alatt is rengeteg kárt lehet okozni..... vagy egy nagyot!  eplus2
Mondjuk legyaláz egy 100M+ -os autót, ami jelentősebb kár, mint mondjuk évente csinál 1-200 forintosat.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2852 Dátum: 2017.09.06 szerda, 13:18:39 »


Kevés km alatt is rengeteg kárt lehet okozni..... vagy egy nagyot!  eplus2
Mondjuk legyaláz egy 100M+ -os autót, ami jelentősebb kár, mint mondjuk évente csinál 1-200 forintosat.
ezért mondom, hogy ezzel nem lehet számolni.
a kis kárt rendezni kell zsebből.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #2853 Dátum: 2017.09.06 szerda, 13:22:43 »

a hobbyk már csak ilyenek.horgássz! kicsivel kevesebbe van...talán...vagy vegyél benzines autót. hehe

1. a hülye horgász haverjaim már nem zsebpecával járnak hanem TEHERAUTÓVAL  eplus2 (nézz meg manapság egy horgászállást.
2......pont ez a baj  szomoru1 hogy benzinest akarok  vigyor3 vigyor3 eplus2 eplus2

(alterbativa hogy vonohorog és tréler..de ezzel is vannak gondok).

 Wink Wink integet2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #2854 Dátum: 2017.09.06 szerda, 13:27:36 »


Ezen az "éves futás km-en" mindig elgondolkodom kicsit. Nyilván a legkevesebbet választom....
De mi van ha (és biztos is) mégis többet megyek? Év végén bekéri a km állást? (Előre nem tudom megmondani mennyit megyek.)
Ha többet mentem, mint amit megadtam, akkor pórdíjat számol fel?  nyes

Ez a bemondás max arra jó hogy van egy tarifájuk (direkte eleve tudjanak kicsikarni ha sokat mész),detényleg fura
még egyszer sem hivtak fel hogy mivan kisfiam mennyit mentél a múlt évben?  eplus2

Ha nincs káresemény és több km-t mentél,menni kell reklamálni,hogy adjanak vissza pénz,mert mennyit spóroltál nekik  nyes nyes
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #2855 Dátum: 2017.09.06 szerda, 13:31:07 »

Azt a háttérinfót adta a Netrisk, hogy a biztosítók kedvük szerint garázdálkodhatnak a díjjal.
Egyszer a kort hozzák ki nagyobb szorzónak, egyszer a kocsi színét(!).
Joguk van hozzá  levele

Ja és minden ilyen esetben nulláról indul a dolog. Tehát hiába vagyok Bonus 10-ben, az "új" autónál Bonus 0-ról indul a számítás.
Ez eleve többszörös! szorzó.

Ezért érdemes minden egyes évforduló előtt megnézni a jövő évi díjakat.
Ha lemaradsz a határidőről, semmit nem tudsz tenni.
Apró kiskapu, ha későn veszed észre és TÖBB MINT KÉTSZERESÉRE emelkedett a KGFB-d, akkor MÉLTÁNYOSSÁGI alapon kérheted a biztosítód beleegyezését a váltási igényről.
Azonban, mivel kötelezettségük idejekorán értesíteni a következő éves díjról, már ezt sem nagyon adják meg.  levele

Alap infó innen van..hogy egyáltalán olcsóbb lehet. (de úgy nézem inkább a nyugodság mint az ideg,már abból úgyis van elég).
http://www.origo.hu/auto/20081201-koltsegcsokkento-autos-trukkok.html?pIdx=1
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #2856 Dátum: 2017.09.06 szerda, 17:23:12 »

Itthon nem számít a "rutin".
Ugye a plafon a B10. Na most, aki 10+ éve B10-ben van, az nincs tovább kedvezményezve! Pedig -elvileg- biztosítási alaptörvény (?), hogy a balesetmentesen közlekedőknek kedvezmény jár. Oké, de meddig? Folyamatosan kellene, ameddig folyamatosan balesetmentesen közlekedik és az eltelt idővel mindig arányosan. Nem? De!
De itthon B10 és kuss van. Sőt, évről évre emelkedik a B10 díja is. Pedig ha haladnánk, akkor lenne pl. B18 is és ha ott balesetek okoz, akkor is B16 lenne visszaesve. De mivel B10 a plafon és hiába járna valami pl. B18-nál, akkor a B10 -2 lesz egy baleset után.

Mo, én így szeretlek!  taps
azért ez rendesen agymenés nem gondolod?
Amikor 22e ft az éves kötelezőm, a feleségemnek meg 6,5e ft.
B18ban már a biztosító fizetne azért, hogy megkötötték veled a szerződést.
Abban viszont egyetértünk, hogy lehetne ezt másképp is csinálni.Csak magyar ember találékony, és megtalája majd jól kihasználja a lehetőségeket.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #2857 Dátum: 2017.09.06 szerda, 17:52:28 »

azért ez rendesen agymenés nem gondolod?
Amikor 22e ft az éves kötelezőm, a feleségemnek meg 6,5e ft.
B18ban már a biztosító fizetne azért, hogy megkötötték veled a szerződést.
Abban viszont egyetértünk, hogy lehetne ezt másképp is csinálni.Csak magyar ember találékony, és megtalája majd jól kihasználja a lehetőségeket.

Pl. nevesített sofőrre szól a KGFB, és ha más vezeti, 80%-os a térítés. Akkor nagyon is figyelembe lehetne venni az egyéni képességeket és tapasztalatot. Vagy van "általános" KGFB, sokkal, nagyon sokkal durvább díjért, pl. cégeknek, gépjárműoktatónak, autókölcsönzőnek.

Annyira nem istentől-embertől elrugaszkodott a dolog, hogy Angliában majdnem azóta így van, mióta feltalálták a KGFB rendszerét. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #2858 Dátum: 2017.09.06 szerda, 18:02:21 »

Pl. nevesített sofőrre szól a KGFB, és ha más vezeti, 80%-os a térítés. Akkor nagyon is figyelembe lehetne venni az egyéni képességeket és tapasztalatot. Vagy van "általános" KGFB, sokkal, nagyon sokkal durvább díjért, pl. cégeknek, gépjárműoktatónak, autókölcsönzőnek.

Annyira nem istentől-embertől elrugaszkodott a dolog, hogy Angliában majdnem azóta így van, mióta feltalálták a KGFB rendszerét. Smiley

AndyA
vagy ne csak éves szerződéseket lehessen kötni, hanem párhavi felbontásban, vagy akár 2-3évre vagy többre.Új autónál akár hosszabbra is.Amíg mondjuk fizeted az autót.Lekötsz pár évet,cserébe olcsóbban kapod a szolgáltatást.de mondom, találékony a magyar ember,mindenhol megtalálja a lehetőségeket.
De a te példádnál szerintem nem lenne szükség a 80% os térítésre.Hiszen ha egyénre lenne szabva a biztosítás,akkor akár egy jobb képességekkel rendelkező is vezetheti akár az autódat, aki adott esetben ugyanúgy 100%-ra jogosult a térítésre,ha őt törik össze a te autóddal.Csak akkor ne csak a vezethetőség joga illesse meg,hanem a rendbetétel kötelezettsége is,abban a pillanatban, ha ő ül a volán mögött.
Na mind1,ezek is csak fikciók.Átvenni más kultúrákból megint nem tudunk úgyse semmi értelmest,mert nekünk máshogy forog az agyunk.... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #2859 Dátum: 2017.09.06 szerda, 18:22:01 »

vagy ne csak éves szerződéseket lehessen kötni, hanem párhavi felbontásban, vagy akár 2-3évre vagy többre.Új autónál akár hosszabbra is.Amíg mondjuk fizeted az autót.Lekötsz pár évet,cserébe olcsóbban kapod a szolgáltatást.de mondom, találékony a magyar ember,mindenhol megtalálja a lehetőségeket.
De a te példádnál szerintem nem lenne szükség a 80% os térítésre.Hiszen ha egyénre lenne szabva a biztosítás,akkor akár egy jobb képességekkel rendelkező is vezetheti akár az autódat, aki adott esetben ugyanúgy 100%-ra jogosult a térítésre,ha őt törik össze a te autóddal.Csak akkor ne csak a vezethetőség joga illesse meg,hanem a rendbetétel kötelezettsége is,abban a pillanatban, ha ő ül a volán mögött.
Na mind1,ezek is csak fikciók.Átvenni más kultúrákból megint nem tudunk úgyse semmi értelmest,mert nekünk máshogy forog az agyunk.... nyes

Ez is egyszerűen megy Angliában: ha a saját autódra van Cascód, akkor az máséra érvényes KGFB-ként.

Hozzá kell tenni, hogy ott kb. a KGFB a díj 70-80%-a, és arra a plusz a Casco ára.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2860 Dátum: 2017.09.07 csütörtök, 08:00:57 »

azért ez rendesen agymenés nem gondolod?
Amikor 22e ft az éves kötelezőm, a feleségemnek meg 6,5e ft.
B18ban már a biztosító fizetne azért, hogy megkötötték veled a szerződést.
Abban viszont egyetértünk, hogy lehetne ezt másképp is csinálni.Csak magyar ember találékony, és megtalája majd jól kihasználja a lehetőségeket.


Olvass a sorok közt.
Nyilván nem a teljesen nulláig és ahogy te túloztál, nem a biztosító fizetne.
A csökkenés mértéke lehetne akár pár száz forint is, de JELKÉPESEN legalább csökkenne! Vagy minimum nem változna és az lenne a kedvezmény!
De a kedvezmény helyett még inkább emelkedik a B10-es díj is.

Persze biztos én látom furcsán.  wilting



Arról nem is beszélve, hogy normális országokban elég régóta a személyre szól a biztosítás és nem az autóra! Hiszen az autó önmagától nem tud kárt okozni!
Ráadásul ha valaki a te autóddal okoz kárt, akkor neked okoz előnytelenséget, holott semmi közöd hozzá.
Csak ugye akkor nem lehetne annyi pénzt beszedni, mint így az autókra.....aztán károkozás esetén mégis a névre kerül a bonus/malus....nem az autóra!  appl
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2861 Dátum: 2017.09.07 csütörtök, 08:41:15 »


Olvass a sorok közt.
Nyilván nem a teljesen nulláig és ahogy te túloztál, nem a biztosító fizetne.
A csökkenés mértéke lehetne akár pár száz forint is, de JELKÉPESEN legalább csökkenne! Vagy minimum nem változna és az lenne a kedvezmény!
De a kedvezmény helyett még inkább emelkedik a B10-es díj is.

Persze biztos én látom furcsán.  wilting



Arról nem is beszélve, hogy normális országokban elég régóta a személyre szól a biztosítás és nem az autóra! Hiszen az autó önmagától nem tud kárt okozni!
Ráadásul ha valaki a te autóddal okoz kárt, akkor neked okoz előnytelenséget, holott semmi közöd hozzá.
Csak ugye akkor nem lehetne annyi pénzt beszedni, mint így az autókra.....aztán károkozás esetén mégis a névre kerül a bonus/malus....nem az autóra!  appl
a 100Ft-os csökkenéssel sem lennének elégedettek az emberek, tudjuk, hogy milyenek vagyunk  szomoru1
a biztosítási díj nagyban függ az alkatrészáraktól és a szervízek rezsióradíjától is (egyik sem csökken) -> te is tehetsz róla, hogy emelkedik  hehe
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2862 Dátum: 2017.09.07 csütörtök, 08:42:48 »

a 100Ft-os csökkenéssel sem lennének elégedettek az emberek, tudjuk, hogy milyenek vagyunk  szomoru1
a biztosítási díj nagyban függ az alkatrészáraktól és a szervízek rezsióradíjától is -> te is tehetsz róla, hogy emelkedik  hehe

 taps taps taps
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2863 Dátum: 2017.09.07 csütörtök, 09:07:12 »

a 100Ft-os csökkenéssel sem lennének elégedettek az emberek, tudjuk, hogy milyenek vagyunk  szomoru1
a biztosítási díj nagyban függ az alkatrészáraktól és a szervízek rezsióradíjától is (egyik sem csökken) -> te is tehetsz róla, hogy emelkedik  hehe

Tévedsz.
1. Nem ÉN tehetek róla.
2. A biztosító szabja meg, hogy mennyit és milyen óradíjon kell dolgozni. ( levele)
3. Óriási összegekbe kerülnek a gépek, szerszámok, berendezések, hogy normálisan hozzá lehessen nyúlni a mai autókhoz.
4. Ha ilyen területen tevékenykednél, rájönnél te is, hogy l.f.szra sem elég az óradíj (rezsióradíj).  Nem véletlenül olyan magasak -hozzánk képest- külföldön az autójavítás óradíjai, vagyis még mindig nálunk alacsonyak. Ahogy a bérek is..... így természetesen magasnak érezhető az alacsony rezsi óradíj is.
Vagyis a bérek alacsonyak (már akinek).

De ez már egy ördögi kör, ugye.  Undecided
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.07 csütörtök, 09:08:47 írta Remek Elek » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #2864 Dátum: 2017.09.07 csütörtök, 09:09:15 »

taps taps taps


Nem kötelező ám autózni.....   eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2865 Dátum: 2017.09.07 csütörtök, 09:16:36 »


Nem kötelező ám autózni.....   eplus2

Dehogynem. Minden reggel kényszerít a lelkiismeretem, hogy a BKV közelébe se merjek nézni Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2866 Dátum: 2017.09.07 csütörtök, 09:36:47 »

Tévedsz.
1. Nem ÉN tehetek róla.
2. A biztosító szabja meg, hogy mennyit és milyen óradíjon kell dolgozni. ( levele)
3. Óriási összegekbe kerülnek a gépek, szerszámok, berendezések, hogy normálisan hozzá lehessen nyúlni a mai autókhoz.
4. Ha ilyen területen tevékenykednél, rájönnél te is, hogy l.f.szra sem elég az óradíj (rezsióradíj).  Nem véletlenül olyan magasak -hozzánk képest- külföldön az autójavítás óradíjai, vagyis még mindig nálunk alacsonyak. Ahogy a bérek is..... így természetesen magasnak érezhető az alacsony rezsi óradíj is.
Vagyis a bérek alacsonyak (már akinek).

De ez már egy ördögi kör, ugye.  Undecided
persze, sejtettem, hogy tévedek ...
1. volt a végén egy smiley, valószínűleg érted a lényeget
2. két fél kell a szerződéshez
3. sejtem, a szerelőm tavaly nyitott műhelyet, hallottam érdekes számokat  eljen
4. jó szerelőtől nem sajnálom  Wink
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2867 Dátum: 2017.10.09 hétfő, 17:44:52 »

Igazából nem biztosítás, hanem adó, de talán ide illik a leginkább:

Most jöttem rá, hogy idén még nem kaptam csekket a "súlyadó" befizetéséről. Neten megnéztem, az összeget már tudom, de hogy milyen közleménnyel, és hogy hova utaljam, azt nem. Ezt ki tudja megmondani?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2868 Dátum: 2017.10.09 hétfő, 17:51:59 »

Igazából nem biztosítás, hanem adó, de talán ide illik a leginkább:

Most jöttem rá, hogy idén még nem kaptam csekket a "súlyadó" befizetéséről. Neten megnéztem, az összeget már tudom, de hogy milyen közleménnyel, és hogy hova utaljam, azt nem. Ezt ki tudja megmondani?

Önkormányzat küldi, ahova lakcímmel be vagy jelentve. Náluk érdeklődj.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2869 Dátum: 2017.10.09 hétfő, 17:58:31 »

Önkormányzat küldi, ahova lakcímmel be vagy jelentve. Náluk érdeklődj.
Eddig mindig megkaptam, idén valahogy elmaradt. De köszi, nem emlékeztem, hogy ki küldi. Felhívom őket holnap. Ma már gondolom esélytelen.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #2870 Dátum: 2017.10.09 hétfő, 20:31:58 »

Igazából nem biztosítás, hanem adó, de talán ide illik a leginkább:

Most jöttem rá, hogy idén még nem kaptam csekket a "súlyadó" befizetéséről. Neten megnéztem, az összeget már tudom, de hogy milyen közleménnyel, és hogy hova utaljam, azt nem. Ezt ki tudja megmondani?
azt bebuktad.szept 15ig kellett a második részletet befizetni.Most fizetheted a késedelmi kamatot is... Undecided
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #2871 Dátum: 2017.10.10 kedd, 10:43:57 »

azt bebuktad.szept 15ig kellett a második részletet befizetni.Most fizetheted a késedelmi kamatot is... Undecided

Attól függ, hogy mikor került a birtokába az autó.
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2872 Dátum: 2017.10.10 kedd, 11:39:22 »

Attól függ, hogy mikor került a birtokába az autó.
117 hónappal ezelőtt  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #2873 Dátum: 2017.10.10 kedd, 14:46:17 »

117 hónappal ezelőtt  vigyor3
Akkor már tényleg meg kellett volna kapni. Nem lehet, hogy a márciusi tájékoztatóban írta elő a második félévi díjfizetést is?
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #2874 Dátum: 2017.10.10 kedd, 14:59:52 »

Akkor már tényleg meg kellett volna kapni. Nem lehet, hogy a márciusi tájékoztatóban írta elő a második félévi díjfizetést is?

Nem lehet, hanem biztos. Csekket is adnak hozzá.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2875 Dátum: 2017.10.10 kedd, 15:15:27 »

Akkor már tényleg meg kellett volna kapni. Nem lehet, hogy a márciusi tájékoztatóban írta elő a második félévi díjfizetést is?
Márciusi tájékoztató sem volt.
Egyébként egyet szoktak küldeni, február körül, amiben benne van mind a két féléves csekk. Na, most nem jött egy sem.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #2876 Dátum: 2017.10.10 kedd, 17:57:29 »

Márciusi tájékoztató sem volt.
Egyébként egyet szoktak küldeni, február körül, amiben benne van mind a két féléves csekk. Na, most nem jött egy sem.
sajnos magánügy.a te felelősséged figyelemmel kísérni.Nem tudsz hivatkozni sem, ha az önkormányzat azt modja, hogy ő bizony postára adta.
Nade így mulat egy magyar úr.Mijaza ötvenezer bünti ideoda.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2877 Dátum: 2017.10.10 kedd, 20:02:51 »

Márciusi tájékoztató sem volt.
Egyébként egyet szoktak küldeni, február körül, amiben benne van mind a két féléves csekk. Na, most nem jött egy sem.
itt fehérváron két levél szokott jönni. 1-1 csekkel. A múltkor 1 hónap késés után ügyesen kitöltöttem pirossal a csekket, majd a postás el is hajtott a retekbe vele. Ezután betelefonáltam, hogy a csekket nem fogadta el a posta, majd küldtek újat, de késedelmi kamatot nem számoltak rá.
Naplózva
Nyírimondi
Vendég
« Új hozzászólás #2878 Dátum: 2017.10.11 szerda, 19:44:18 »

itt fehérváron két levél szokott jönni. 1-1 csekkel. A múltkor 1 hónap késés után ügyesen kitöltöttem pirossal a csekket, majd a postás el is hajtott a retekbe vele. Ezután betelefonáltam, hogy a csekket nem fogadta el a posta, majd küldtek újat, de késedelmi kamatot nem számoltak rá.

Pirossal nem töltünk ki csekket, nem ellenőrök vagyunk. Én vígan számoltam volna rá, legyen bármennyi idős az ember, olvasni ha nem tud, így járt.

 "A bizonylatokat, nyomtatványokat az előnyomott rovatoknak megfelelően, általában a szolgáltatást igénybevevőknek, magyar nyelven, jól olvashatóan - javítás nélkül - kék, vagy fekete tintával, golyóstollal - esetleg vékonyan író filc- vagy csőtollal - nyomtatással vagy gépírással, latin betűkkel és arab számokkal kell kitölteni. A pénzforgalmi bizonylatokat, nyomtatványokat összehajtani nem szabad."

Postavezető voltam, sok hasonló és érdekes megoldással találkoztam és valahogy nem örültek az ilyen dolgoknak, amikor megjegyeztem, számtalanszor...
« Utoljára szerkesztve: 2017.10.11 szerda, 20:52:22 írta Baker » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #2879 Dátum: 2017.10.11 szerda, 20:14:14 »

Pirossal nem töltünk ki csekket, nem ellenőrük vagyunk. Én vígan számoltam volna rá, legyen bármennyi idős az ember, olvasni ha nem tud, így járt.

 "A bizonylatokat, nyomtatványokat az előnyomott rovatoknak megfelelően, általában a szolgáltatást igénybevevőknek, magyar nyelven, jól olvashatóan - javítás nélkül - kék, vagy fekete tintával, golyóstollal - esetleg vékonyan író filc- vagy csőtollal - nyomtatással vagy gépírással, latin betűkkel és arab számokkal kell kitölteni. A pénzforgalmi bizonylatokat, nyomtatványokat összehajtani nem szabad."

Postavezető voltam, sok hasonló és érdekes megoldással találkoztam és valahogy nem örültek az ilyen dolgoknak, amikor megjegyeztem, számtalanszor...
áh, hagyd.Zolinak már rövid az agya,és az sem biztos, hogy tud még olvasni is. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2880 Dátum: 2017.10.11 szerda, 20:30:34 »

Pirossal nem töltünk ki csekket, nem ellenőrük vagyunk. Én vígan számoltam volna rá, legyen bármennyi idős az ember, olvasni ha nem tud, így járt.

 "A bizonylatokat, nyomtatványokat az előnyomott rovatoknak megfelelően, általában a szolgáltatást igénybevevőknek, magyar nyelven, jól olvashatóan - javítás nélkül - kék, vagy fekete tintával, golyóstollal - esetleg vékonyan író filc- vagy csőtollal - nyomtatással vagy gépírással, latin betűkkel és arab számokkal kell kitölteni. A pénzforgalmi bizonylatokat, nyomtatványokat összehajtani nem szabad."

Postavezető voltam, sok hasonló és érdekes megoldással találkoztam és valahogy nem örültek az ilyen dolgoknak, amikor megjegyeztem, számtalanszor...
A postásokon kívül olvasta már valaki a csekk másik oldalát?  eplus2
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2881 Dátum: 2017.10.11 szerda, 20:31:13 »

áh, hagyd.Zolinak már rövid az agya,és az sem biztos, hogy tud még olvasni is. vigyor3
Bagoly mf1
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #2882 Dátum: 2017.10.11 szerda, 20:34:43 »

A postásokon kívül olvasta már valaki a csekk másik oldalát?  eplus2

nekik kötelező lenne,de felolvassák nekik.... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #2883 Dátum: 2017.10.11 szerda, 20:35:15 »

Bagoly mf1
vigyor3
szeva.Nem jöttél a spanikért... integet2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2884 Dátum: 2017.10.11 szerda, 20:37:54 »

vigyor3
szeva.Nem jöttél a spanikért... integet2
Ki ne dobd! Ma elindultam, de a rádió azt mondta, hogy atomhalál van m0-n helikoterel meg ilyenek. Holnap ismét megpróbálom. Minire mész?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #2885 Dátum: 2017.10.11 szerda, 20:41:10 »

Ki ne dobd! Ma elindultam, de a rádió azt mondta, hogy atomhalál van m0-n helikoterel meg ilyenek. Holnap ismét megpróbálom. Minire mész?
nemhiszem.pénteken kell egy 3napos melót befejezni,amit holnap reggel tudunk elkezdeni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #2886 Dátum: 2017.10.11 szerda, 21:05:23 »

nemhiszem.pénteken kell egy 3napos melót befejezni,amit holnap reggel tudunk elkezdeni.
akkor inkább next week
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2887 Dátum: 2017.11.08 szerda, 09:59:54 »

Na kezdjük el pörgetni a topikot az idén is:

2 éve B3-ban a legolcsóbb 18e + 30% adó volt
1 éve B4-ben a legolcsóbb 34e + 30% adó volt
idén B5-ben a legolcsóbb 39e + 30% adó lett

Mind a 3 évben a K&H jött ki győztesnek. Értem én, hogy növekednek a díjak, de a bónuszom meg nő, szóval legalább annak örülnék, ha annyi lenne, mint az előző évben, és nem már megint több...
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #2888 Dátum: 2017.11.08 szerda, 10:21:30 »

Na kezdjük el pörgetni a topikot az idén is:

2 éve B3-ban a legolcsóbb 18e + 30% adó volt
1 éve B4-ben a legolcsóbb 34e + 30% adó volt
idén B5-ben a legolcsóbb 39e + 30% adó lett

Mind a 3 évben a K&H jött ki győztesnek. Értem én, hogy növekednek a díjak, de a bónuszom meg nő, szóval legalább annak örülnék, ha annyi lenne, mint az előző évben, és nem már megint több...

Pár éve leestek a díjak a verseny miatt a harmadukra, vagy valami hasonéó mértékben. Akkor miért nem sírtál, hogy többet akarsz fizetni? Cheesy

Most meg kompenzálnak, és mivel nem egyszerre köt át mindenki, hanem a vásárlás (első kötés) napja szerinti évfordulóra, tehetik, mert mindig lesznek elegen, akik nem is törődnek vele, és akik meg igen, azok sem tudnak mit csinálni.

Érdemes belenézni a MABISZ évkönyvébe, hogy milyen számokat vallanak be (ha ugyan igaz, amit írnak...).

Pár érdekes adat (2016):

Összes biztosító teljes díjbevétele (ami nem a teljes bevétel, mert a befektetésekből is jön rendesen): 918 milliárd Ft

Ebből gépjármű: 203 milliárd (ebből 73 md. Casco), közben kárráfordítás 138 (42) md Ft. (Azaz 130 md-ot vettek be, és ebből 80-at fizettek ki KGFB károkra, és ez azt jelenti nekik, hogy idén ilyen mértékben emelni kell. Hát a qrva anyjukat, ugyebár.)

Biztosítók össz vagyona: 2400 md. Ft, ebből biztosítástechnikai tartalék (azaz szükség esetén kárkifizetésre fordítható) 2213 md Ft (2015-ben 2174 md. Ft, ennyit nőtt egy év alatt).

Ehhez képest a teljes adózott eredmény 52 md. Ft az összes biztosítótól egyben (adózás előtt 58 md.).

Ha én egy láthatóan jól működő és nyereségesen dolgozó saját vállalkozásban a bruttó bevétel 6%-át vallom be, mint adóalapot, engem azonnal főbelőnek, és nem mellesleg addig vizsgálják a céget, míg rommá nem bírságolnak, hogy hová dugtam el a bevételt... Sad

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #2889 Dátum: 2017.11.08 szerda, 10:33:03 »

Pár éve leestek a díjak a verseny miatt a harmadukra, vagy valami hasonéó mértékben. Akkor miért nem sírtál, hogy többet akarsz fizetni? Cheesy

Most meg kompenzálnak, és mivel nem egyszerre köt át mindenki, hanem a vásárlás (első kötés) napja szerinti évfordulóra, tehetik, mert mindig lesznek elegen, akik nem is törődnek vele, és akik meg igen, azok sem tudnak mit csinálni.

A csökkenés drasztikusabb volt, mint amit a bónusz rendszerben való lépkedésem indokolt volna. Előtte, amíg anyum nevén volt a biztosítás, őt is "elvittem" B4-ig, mindig csökkenő díjakkal. Utána mikor át lett kötve saját névre, akkor is folyamatosan csökkent, ami logikus is, hisz' mindig jobb bónusz fokozatba kerültem.
Ez az utóbbi 3 év azért "zavar", mert 2 fokozattal feljebb lépve, 216%-al nőtt a díjam. miközben - ahogy részletezted is - a biztosítók hülyére keresik magukat ezen a bizniszen, tehát nem a saját buktájukat akarják behajtani rajtunk.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2890 Dátum: 2017.11.08 szerda, 11:05:57 »

A csökkenés drasztikusabb volt, mint amit a bónusz rendszerben való lépkedésem indokolt volna. Előtte, amíg anyum nevén volt a biztosítás, őt is "elvittem" B4-ig, mindig csökkenő díjakkal. Utána mikor át lett kötve saját névre, akkor is folyamatosan csökkent, ami logikus is, hisz' mindig jobb bónusz fokozatba kerültem.
Ez az utóbbi 3 év azért "zavar", mert 2 fokozattal feljebb lépve, 216%-al nőtt a díjam. miközben - ahogy részletezted is - a biztosítók hülyére keresik magukat ezen a bizniszen, tehát nem a saját buktájukat akarják behajtani rajtunk.

Kíváncsiságból beütöttem szlovák és magyar kalkulátorba ugyanazokat az adatokat.
magyar legolcsóbb: ~65000 Ft/év (adóval)
szlovák legolcsóbb: ~135 €/év
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2891 Dátum: 2017.11.08 szerda, 11:16:18 »

Na kezdjük el pörgetni a topikot az idén is:

2 éve B3-ban a legolcsóbb 18e + 30% adó volt
1 éve B4-ben a legolcsóbb 34e + 30% adó volt
idén B5-ben a legolcsóbb 39e + 30% adó lett

Mind a 3 évben a K&H jött ki győztesnek. Értem én, hogy növekednek a díjak, de a bónuszom meg nő, szóval legalább annak örülnék, ha annyi lenne, mint az előző évben, és nem már megint több...
nekem a bmw-re b3ban éves 42 lett adóval vigyor3
nyáron vett c5 a0 60 éves adóval
tegnapelőtt vett c4re a0 éves 35 adóval vigyor3

navarát b10ben ben asszem 36-40 adóval
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.08 szerda, 11:18:25 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #2892 Dátum: 2017.11.08 szerda, 11:21:05 »

nekem a bmw-re b3ban éves 42 lett adóval vigyor3
nyáron vett c5 a0 60 éves adóval
tegnapelőtt vett c4re a0 éves 35 adóval vigyor3

navarát b10ben ben asszem 36-40 adóval

Me' vidéki vagy!  Wink
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2893 Dátum: 2017.11.08 szerda, 11:23:24 »

Me' vidéki vagy!  Wink
ez így is fog maradni vigyor3 nincs az a pénz, amiért én pestre költöznék vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #2894 Dátum: 2017.11.08 szerda, 11:24:56 »

ez így is fog maradni vigyor3 nincs az a pénz, amiért én pestre költöznék vigyor3

De van. Nem ajánlok fogadást, mert elvesztenéd.

Tudod: "Azt már megbeszéltük, hogy mi maga, már csak az árfolyamot kell megbeszéljük." eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2895 Dátum: 2017.11.08 szerda, 11:26:02 »

ez így is fog maradni vigyor3 nincs az a pénz, amiért én pestre költöznék vigyor3

Nyugodtan költözhetsz, csak a lakcímedet ne írasd át Wink
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2896 Dátum: 2017.11.08 szerda, 11:27:07 »

De van. Nem ajánlok fogadást, mert elvesztenéd.

Tudod: "Azt már megbeszéltük, hogy mi maga, már csak az árfolyamot kell megbeszéljük." eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
van fent jópár ismerősöm, aki felment, mert hogy ott mennyivel többet keres... hát itt "vidéken" is meg lehet keresni azt a pénzt. meg is lendultek az ingatlan árak szoboszló-debrecen vonalon, vagyok is lassan vele bajba, mert venni kéne valamit, de a lelakott 126odik emeleti panel is 12től indul
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2897 Dátum: 2017.11.08 szerda, 11:28:34 »

Nyugodtan költözhetsz, csak a lakcímedet ne írasd át Wink
költözik a hátam közepe vigyor3 ha nagyon kell valami 2óra pest. valamelyik nap mosonmagyaróvár volt 4,5 pesten keresztül.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2898 Dátum: 2017.11.08 szerda, 11:37:26 »

van fent jópár ismerősöm, aki felment, mert hogy ott mennyivel többet keres... hát itt "vidéken" is meg lehet keresni azt a pénzt. meg is lendultek az ingatlan árak szoboszló-debrecen vonalon, vagyok is lassan vele bajba, mert venni kéne valamit, de a lelakott 126odik emeleti panel is 12től indul

Velem szemben építenek egy új társasházat. Kíváncsiságból ránéztem annó, hogy mit mennyiért kínálnak. ~33nm 22-25M, ~47 nm 30-35M, kocsibeálló (kb ilyen tesco halszálka) ~3M. 
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2899 Dátum: 2017.11.08 szerda, 12:02:35 »

Velem szemben építenek egy új társasházat. Kíváncsiságból ránéztem annó, hogy mit mennyiért kínálnak. ~33nm 22-25M, ~47 nm 30-35M, kocsibeálló (kb ilyen tesco halszálka) ~3M.  

http://www.ujlakasdebrecen.hu/kereses?maxprice=0&minsize=0&maxsize=0 ami jó helyen van, az itt is horror, ja ha egyáltalán van még eladó vigyor3 az egyik ilyet állítólag a nemzeti válogatott csapatkapitánya vette meg. nem 1 lakást, hanem az egyik komplett tömböt vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.08 szerda, 12:04:50 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.074 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.