Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 02:19:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balesetek Mondeóval  (Megtekintve 575833 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #1700 Dátum: 2018.03.05 hétfő, 17:29:43 »

vannak gyökér taplók.Ezek simán megérdemlik,ha beletalpalsz az ajtaja közepébe.Azt majd néz mint a lukinyúl.Majd mondod neki,hogy te sem adsz neki betétlapot.

Persze ilyet sose csinál normális ember....csak ha elgurul a gyógyszer... eplus2

A gyogyó elgurulás esetére nálam egy csőkulcs figyel(ez egy totálkárra tett offos autóm esete miatt megvan a mai napig. knuppel2 )
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #1701 Dátum: 2018.03.05 hétfő, 22:05:15 »

vannak gyökér taplók.Ezek simán megérdemlik,ha beletalpalsz az ajtaja közepébe.Azt majd néz mint a lukinyúl.Majd mondod neki,hogy te sem adsz neki betétlapot.

Persze ilyet sose csinál normális ember....csak ha elgurul a gyógyszer... eplus2


Az ilyenből csak a baj van, 4 éve ráhúzta a motoromra sávváltás közben egy majomparádé a kormányt, mentünk vagy 15-tel, de az istenbarma nem látott nekem meg nem volt hova mennem, mert szembe jöttek, előttünk meg már nem volt hely. Figyelmeztetésképp ököllel odavágtam az ablakára, ami vagy le lehetett kicsit húzva, vagy nem tudom, de berobbant az ütéstől  eplus2
Volt ám anyázás rendesen, én meg álltam, mellette, mint a maszületett, a majom meg gondolta majd ha rámcsapja az ajtót, akkor a szembejövők elé esek... Nem volt szerencséje, mert addigra kihajtottam a sztendert, úgyhogy a hülye a lábtartómnak b@szkodta az ajtaját, hogy lehiggadjon, szóltam, hogy mindjárt rendőrt hívok, erre az ablakon keresztül csapkodni kezdett engem. Addigra odaért a mögöttünk állók közül is pár autós, majd a rendőrök, mert őket is hívták.
Amikor meghallotta a rendőr a sztorit, alig bírta röhögés nélkül. Emberünk kapott egy feljelentést, én meg mehettem még vagy 2-3 alkalommal tanuskodni. Jobban jártam volna, ha nekidöntöm a motort az oldalának Sad
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1702 Dátum: 2018.03.06 kedd, 07:51:21 »

Persze attól függ mekkora a kár, de néha több a vesződség vele, mint amennyit nyersz. Nálad, hogy gondolom kertben állsz, nem utcán, kisebb a veszélye a további rányitásoknak. Itt Bp-n sajnos ez csak §1 kopp az ajtóra. Na bumm... Nekem 3 éve lett telibefényezve a jobb oldala a motoros miatt. Most már vagy 20 ajtó rányitás van, egy kulcsos karc, és vagy 2-3 parkolás közbeni meghúzás. A kocsi 4 sarka össze-vissza húzva, holott a hátsó lökhárító szintén 3-4 éve lett fényezve. Az első sárvédőn vagy 3 borsónál nagyobb horpadás, az első lökhárítón 4-5 rátolatás, a hátsó lökhárító króm díszléce középen behajolva, sintén parkolási rátolatás miatt. És midezt úgy, hogy amióta nálam van a kocsi, én még hozzá sem értem másik autóhoz / oszlophoz / kapuhoz / falhoz / virágládához, stb. Az elején még összerezdültem minden alkalommal, amikor új karcot találtam a kocsin. De sajnos be kell látni, hogy te hiába vigyázol a sajátodra, ha mindenki más meg telibesz@rja, és törik-zúzzák  szomoru1
És minden rányitás után meg nem viheted fényeztetni, mert a gatyádat is ráfizeted, és nincs értelme. Sajnálatos, de ez van  Sad

Az lehet, de ha veszed a fáradságot és végigcsinálod, van rá esély, hogy amikor a kettővel rosszabb bónusz miatti magasabb kötelezőket fizeti, akkor elgondolkodik rajta, hogy egyszerűbb, ha vigyáz kicsit.

Extrém példa: az orvosi műhibába belehalt beteget sem támasztja fel, ha beperelik a dokit. De legalább a következő betegnek nem kell a keze alatt ugyanúgy meghalnia...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1703 Dátum: 2018.03.06 kedd, 07:52:17 »

Próbáltam de nem volt hajlandó, azt mondta, hogy persze, hogy majd több legyen a biztosítása!!

Igen, pontosan azért! Még egy ilyen tejfeltartóagyagedény... Sad

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1704 Dátum: 2018.03.06 kedd, 10:08:13 »

Az lehet, de ha veszed a fáradságot és végigcsinálod, van rá esély, hogy amikor a kettővel rosszabb bónusz miatti magasabb kötelezőket fizeti, akkor elgondolkodik rajta, hogy egyszerűbb, ha vigyáz kicsit.
AndyA

Hja..jobban járt volna ha zsebből kifizeti.Sajna egyre jobban képbe kell lenni,ha az ember
nem szeretne kidobni 10-60ezreket a bonusz változása miatt.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #1705 Dátum: 2018.03.06 kedd, 14:34:09 »

Sajnálatos módon hogy soronként 1-2parkolóval több legyen,nem hagynak elég
széles parkolókat,ami már megfelelő méretű lenne.  szomoru1


Attól gondolod jobb lenne? Ugyanúgy sz.rul állna meg. Sőt... Abba be tud állni kereszteben is.
Naplózva
Lacko1984
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 923



E-mail
« Új hozzászólás #1706 Dátum: 2018.03.06 kedd, 14:44:05 »

Attól gondolod jobb lenne? Ugyanúgy sz.rul állna meg. Sőt... Abba be tud állni kereszteben is.

Pontosan jól mondod, ez is tök ferdén állt meg mellettem!
a másik oldalamon egy qpé bmw állt, ugyanakkora helyen mégsem nyitotta rám az ajtót.
Nem (csak) a parkolókkal van a baj, hanem az emberekkel is!
Naplózva

Mk3 2.0tdci+DPF Titanium X (N7BB)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1707 Dátum: 2018.03.06 kedd, 17:09:16 »

Az ilyenből csak a baj van, 4 éve ráhúzta a motoromra sávváltás közben egy majomparádé a kormányt, mentünk vagy 15-tel, de az istenbarma nem látott nekem meg nem volt hova mennem, mert szembe jöttek, előttünk meg már nem volt hely. Figyelmeztetésképp ököllel odavágtam az ablakára, ami vagy le lehetett kicsit húzva, vagy nem tudom, de berobbant az ütéstől  eplus2
Volt ám anyázás rendesen, én meg álltam, mellette, mint a maszületett, a majom meg gondolta majd ha rámcsapja az ajtót, akkor a szembejövők elé esek... Nem volt szerencséje, mert addigra kihajtottam a sztendert, úgyhogy a hülye a lábtartómnak b@szkodta az ajtaját, hogy lehiggadjon, szóltam, hogy mindjárt rendőrt hívok, erre az ablakon keresztül csapkodni kezdett engem. Addigra odaért a mögöttünk állók közül is pár autós, majd a rendőrök, mert őket is hívták.
Amikor meghallotta a rendőr a sztorit, alig bírta röhögés nélkül. Emberünk kapott egy feljelentést, én meg mehettem még vagy 2-3 alkalommal tanuskodni. Jobban jártam volna, ha nekidöntöm a motort az oldalának Sad
dehogy.az orrába is bekellett volna boxolni, hogy berobbanjon az is. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #1708 Dátum: 2018.03.06 kedd, 20:54:32 »

dehogy.az orrába is bekellett volna boxolni, hogy berobbanjon az is. eplus2

 eplus2 Aztán még kiderült volna, hogy garázda is vagyok  szomoru1
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1709 Dátum: 2018.03.06 kedd, 21:33:59 »

eplus2 Aztán még kiderült volna, hogy garázda is vagyok  szomoru1
meg részeges is... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #1710 Dátum: 2018.03.06 kedd, 22:10:19 »

meg részeges is... nyes

ok, az, de olyankor nem motorozok Cheesy
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #1711 Dátum: 2018.03.07 szerda, 18:13:22 »

ok, az, de olyankor nem motorozok Cheesy
Én sem motorozok...  Cheesy Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1712 Dátum: 2018.03.07 szerda, 18:24:36 »

Attól gondolod jobb lenne? Ugyanúgy sz.rul állna meg. Sőt... Abba be tud állni kereszteben is.

Ne csak ilyen "külső parkolókra" gondoljatok...nálunk,Árkádnál-Westend ha nem teljesen középen állsz meg
ki se tudsz szállni az autóból. ( azt hogy a nagyobb parkolóhelyet hogy fogják hazsnálni..az más tészta).
 smile
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1713 Dátum: 2019.01.31 csütörtök, 14:04:45 »

www.voltetorve.hu

Valaki használta már? Van értleme? Vagy nem tud többet mint az ingyenes ügyfélkapus?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1714 Dátum: 2019.03.28 csütörtök, 13:35:10 »

Ne csak ilyen "külső parkolókra" gondoljatok...nálunk,Árkádnál-Westend ha nem teljesen középen állsz meg
ki se tudsz szállni az autóból. ( azt hogy a nagyobb parkolóhelyet hogy fogják hazsnálni..az más tészta).
 smile

Na ... Árkád..megint leparkolták a jobb hátsó ajtómat, igaz csak egy kis horpadás kék festékkel.

Gondolom hiába mennék a biztonsági szolgálathoz felvételért? Mert akkor felejtős ha a rendőrségre kell menni..
Nem az összegért, hanem az ilyen szeméttől vonják le legalább kötelezőből....  duhos2 falbav

Ez a hatodik ilyen parkolós eset.. ebből 2*kaptam értesítést.  szomoru1
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1715 Dátum: 2019.03.28 csütörtök, 13:44:14 »

Na ... Árkád..megint leparkolták a jobb hátsó ajtómat, igaz csak egy kis horpadás kék festékkel.

Gondolom hiába mennék a biztonsági szolgálathoz felvételért? Mert akkor felejtős ha a rendőrségre kell menni..
Nem az összegért, hanem az ilyen szeméttől vonják le legalább kötelezőből....  duhos2 falbav

Ez a hatodik ilyen parkolós eset.. ebből 2*kaptam értesítést.  szomoru1
Próbáld meg a kamerát. Ha véletlen meglenne a felvétel, amin a rendszám is látszik, akkor lehet menni a rendőrségre.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1716 Dátum: 2019.04.16 kedd, 19:39:57 »

Na ... Árkád..megint leparkolták a jobb hátsó ajtómat, igaz csak egy kis horpadás kék festékkel.

Gondolom hiába mennék a biztonsági szolgálathoz felvételért? Mert akkor felejtős ha a rendőrségre kell menni..
Nem az összegért, hanem az ilyen szeméttől vonják le legalább kötelezőből....  duhos2 falbav

Ez a hatodik ilyen parkolós eset.. ebből 2*kaptam értesítést.  szomoru1

Hm.... legyen kevesebb a kötelezője?   Nem tűnik nagy kib@aszásnak....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1717 Dátum: 2019.04.16 kedd, 19:48:45 »

Hm.... legyen kevesebb a kötelezője?   Nem tűnik nagy kib@aszásnak....

Arról van szó, hogy feljelentés után a biztosító a rendőrséggel karöltve jól elveszik tőle a következö évben
mivel visszaugrana a bunusza kettővel Wink
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1718 Dátum: 2019.04.16 kedd, 19:54:46 »

Arról van szó, hogy feljelentés után a biztosító a rendőrséggel karöltve jól elveszik tőle a következö évben
mivel visszaugrana a bunusza kettővel Wink

Én értem ill. tudom mit akartál írni....ami másodszorra sem sikerült.  Cool
Szóval nem vesznek el tőle semmit, bónusz besorolása változna.
Ha a bónusza visszaesik, akkor sem annyival emelkedik a díja, mint egy javítás. Amivel kapcsolatban neked is költséggel kell számolnod, mivel van/lesz avulás simán a fényezésre is és ha esetleg korábbi sérülés is van/volt azon az elemen, akkor azon is.
Tehát lehet jobban jársz ha olcsóbban lefújatod, mintsem egy drágább óradíjas....munkadíjas, fényezős végeredménynek ki kell fizetned mondjuk a felét......
« Utoljára szerkesztve: 2019.04.16 kedd, 20:06:57 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1719 Dátum: 2019.04.17 szerda, 07:14:48 »

Én értem ill. tudom mit akartál írni....ami másodszorra sem sikerült.  Cool
Szóval nem vesznek el tőle semmit, bónusz besorolása változna.
Ha a bónusza visszaesik, akkor sem annyival emelkedik a díja, mint egy javítás. Amivel kapcsolatban neked is költséggel kell számolnod, mivel van/lesz avulás simán a fényezésre is és ha esetleg korábbi sérülés is van/volt azon az elemen, akkor azon is.
Tehát lehet jobban jársz ha olcsóbban lefújatod, mintsem egy drágább óradíjas....munkadíjas, fényezős végeredménynek ki kell fizetned mondjuk a felét......

Ezt számold azért ki.

Ha akármikor csökken kettővel a bónuszfokozatod, az utána sok éven át mindig 2 fokozattal magasabb fizetnivalót jelent. Összességében elég komoly összeg is lehet, nem mindenki indul B10-ből a balesetkor, hogy két év múlva visszaérjen ugyanoda.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1720 Dátum: 2019.04.17 szerda, 07:28:36 »

Ezt számold azért ki.

Ha akármikor csökken kettővel a bónuszfokozatod, az utána sok éven át mindig 2 fokozattal magasabb fizetnivalót jelent. Összességében elég komoly összeg is lehet, nem mindenki indul B10-ből a balesetkor, hogy két év múlva visszaérjen ugyanoda.

AndyA

Nem tudom/lehet kiszámolni, mert nincsenek konkrét adatok és számok. Egyébként nem hinném, hogy annyival megnőne a KGFB díja, mint amennyibe kerül egy kis lakatos munka, egy elem fény, 2 elem melléfény (kgfb-nél térül).
Valamint a lényeg az lett volna, hogy zsebbe is kell nyúlni ilyenkor.....úgy meg lehet nem jár jól.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1721 Dátum: 2019.04.17 szerda, 08:08:59 »

Nem tudom/lehet kiszámolni, mert nincsenek konkrét adatok és számok. Egyébként nem hinném, hogy annyival megnőne a KGFB díja, mint amennyibe kerül egy kis lakatos munka, egy elem fény, 2 elem melléfény (kgfb-nél térül).
Valamint a lényeg az lett volna, hogy zsebbe is kell nyúlni ilyenkor.....úgy meg lehet nem jár jól.

Nekem most az MK4-re A00-ban megkötve a legolcsóbb biztosítás 78e volt. A MK3-as biztosítása lemondása, és a bónuszigazolás beadása után B7-be lettem, így az éves díj 50e-re csökkent. Tehát 7 fokozat kb. 28e Ft / év, az én esetemben.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1722 Dátum: 2019.04.17 szerda, 08:16:23 »

Nem tudom/lehet kiszámolni, mert nincsenek konkrét adatok és számok. Egyébként nem hinném, hogy annyival megnőne a KGFB díja, mint amennyibe kerül egy kis lakatos munka, egy elem fény, 2 elem melléfény (kgfb-nél térül).
Valamint a lényeg az lett volna, hogy zsebbe is kell nyúlni ilyenkor.....úgy meg lehet nem jár jól.


Pedig nem olyan bonyi és sacc/kB fejszámolást nyélbe ütni: A0 és B10 között jellemzően feleződik a díj. Éves 70-80 ezerrel számolva, ami jelenleg a Mondeónál kb. a normál éves díj, két fokozat így kb. 3500-4000 Ft/fokozat, azaz 7-8 ezer Ft. Ha B10-ből indultál, ez nem olyan vészes, két év alatt visszahozod (ami igazából három év, mert évfordulóra váltják a díjat, de az most mindegy). De ha mondjuk B2-ből esel vissza A0-ba a baleset miatt, akkor 10 év, mire elérsz újra a B10-ig. Ezalatt pedig minden évben ezzel a 7-8 rugóval többet kell fizetned.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1723 Dátum: 2019.04.17 szerda, 12:01:13 »

Pedig nem olyan bonyi és sacc/kB fejszámolást nyélbe ütni: A0 és B10 között jellemzően feleződik a díj. Éves 70-80 ezerrel számolva, ami jelenleg a Mondeónál kb. a normál éves díj, két fokozat így kb. 3500-4000 Ft/fokozat, azaz 7-8 ezer Ft. Ha B10-ből indultál, ez nem olyan vészes, két év alatt visszahozod (ami igazából három év, mert évfordulóra váltják a díjat, de az most mindegy). De ha mondjuk B2-ből esel vissza A0-ba a baleset miatt, akkor 10 év, mire elérsz újra a B10-ig. Ezalatt pedig minden évben ezzel a 7-8 rugóval többet kell fizetned.

AndyA
Engedd el ezt, nincs konkrét autó....nem ismert a biztosítós múltja.
Te ki akarsz számolni fejben (de még papíron se) egy sok ismeretlenes egyenletet.
A biztosítók rengeteg dolgot alapúl vehetnek számításkor és nem lineárisan változik.

Kér bónusz fokozat között nem csak annyi van/lesz, amennyit te statikusan most kiszámolsz. Hiszen közben van/lenne egy károkozás....amitől másképp változik a díj.

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1724 Dátum: 2019.04.17 szerda, 12:12:50 »

Engedd el ezt, nincs konkrét autó....nem ismert a biztosítós múltja.
Te ki akarsz számolni fejben (de még papíron se) egy sok ismeretlenes egyenletet.
A biztosítók rengeteg dolgot alapúl vehetnek számításkor és nem lineárisan változik.

Kér bónusz fokozat között nem csak annyi van/lesz, amennyit te statikusan most kiszámolsz. Hiszen közben van/lenne egy károkozás....amitől másképp változik a díj.

Persze, bonyi, de azért egy egyszerű fejszámolással belátható, hogy hosszabb távon, alacsonyabb bónusz fokozat esetén igencsak komoly összeg is lehet.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1725 Dátum: 2019.04.17 szerda, 12:24:22 »

Minden egyes visszalépés nagyjából 5%. Ha te voltál a hibás, akkor automatikusan 2-öt lépsz vissza, azaz 10%-ot kb. Nekem is volt ilyen. Mire aktuális lett, azaz jött a következő év, már nem B8-ba estem vissza, hanem rögtön B9-be, és rá egy évre ismét B10-ben voltam. Ez le is volt írva. És nem volt véletlen, mert 1 hónapja lett "aktuális" barátomnak a tavalyi balesete utáni visszalépés, és ő is lépett is egyet fel, azaz B9-ben van. Ráadásul 10e-rel idén még így is olcsóbb lett a biztosítása...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1726 Dátum: 2019.04.17 szerda, 13:20:58 »

Minden egyes visszalépés nagyjából 5%. Ha te voltál a hibás, akkor automatikusan 2-öt lépsz vissza, azaz 10%-ot kb. Nekem is volt ilyen. Mire aktuális lett, azaz jött a következő év, már nem B8-ba estem vissza, hanem rögtön B9-be, és rá egy évre ismét B10-ben voltam. Ez le is volt írva. És nem volt véletlen, mert 1 hónapja lett "aktuális" barátomnak a tavalyi balesete utáni visszalépés, és ő is lépett is egyet fel, azaz B9-ben van. Ráadásul 10e-rel idén még így is olcsóbb lett a biztosítása...
Ez utóbbit hogy? Nekem folyamatosan nőtt a bónusz fokozatom, soha nem estem vissza, de az elmúlt 4 évben ezzel párhuzamosan folyamatosan nőtt a díjam is.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1727 Dátum: 2019.04.17 szerda, 13:22:39 »

Ez utóbbit hogy? Nekem folyamatosan nőtt a bónusz fokozatom, soha nem estem vissza, de az elmúlt 4 évben ezzel párhuzamosan folyamatosan nőtt a díjam is.

Passz...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1728 Dátum: 2019.04.17 szerda, 13:44:09 »

Ez utóbbit hogy? Nekem folyamatosan nőtt a bónusz fokozatom, soha nem estem vissza, de az elmúlt 4 évben ezzel párhuzamosan folyamatosan nőtt a díjam is.

Rossz biztosítónál vagy. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1729 Dátum: 2019.04.17 szerda, 14:27:56 »

Rossz biztosítónál vagy. Smiley

AndyA
K&H volt eddig. Folyamatosan ez volt a legolcsóbb. De a legolcsóbb is folyamatosan nőtt. Most MK4-el Uniqa a legolcsóbb.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1730 Dátum: 2019.04.17 szerda, 15:27:46 »

Ez utóbbit hogy? Nekem folyamatosan nőtt a bónusz fokozatom, soha nem estem vissza, de az elmúlt 4 évben ezzel párhuzamosan folyamatosan nőtt a díjam is.

Most a 2.2 miatt nőtt leginkább.

Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #1731 Dátum: 2019.04.17 szerda, 15:38:57 »

Ez utóbbit hogy? Nekem folyamatosan nőtt a bónusz fokozatom, soha nem estem vissza, de az elmúlt 4 évben ezzel párhuzamosan folyamatosan nőtt a díjam is.
valószínűleg átlépett egy másik életkor szerinti kategóriába
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1732 Dátum: 2019.04.17 szerda, 15:54:15 »

Most a 2.2 miatt nőtt leginkább.


2003-as 2.0 MK3, B7 -> 46e, K&H
2012-es 2.2 MK4, B7 -> 50e, Uniqa
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #1733 Dátum: 2019.04.18 csütörtök, 07:44:37 »

2003-as 2.0 MK3, B7 -> 46e, K&H
2012-es 2.2 MK4, B7 -> 50e, Uniqa


Hú,érdekes. Tegnap kaptam ajánlatot az Allianztol,igaz nem Bp-i vagyok,ezeröcsi a motor, gondolom idősebb is lehetek,éves díj 26e, kedvezményekkel 12.360! Ja és B10. De akkor is durva különbség....
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1734 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 14:28:17 »

Ma kb. 02:45-kor, az M1-esen, a 42-es km-nél, tök sötétben, 120-al, egy kamiont előzve, a belső sávban telibetaláltam egy kb. 70cm hosszú enyhén hajlott, zártszelvényt.
Ezt:




Reakcióidőn belüli távolságban tűnt fel, mire felfogtam, hogy van előttem valami, már át is mentem rajta. 3db ilyen volt az úton. Az egyiket telibe kaptam, qrva nagyot durrant a kocsi alatt, én azonnal félreálltam a vak sötétben, és néztem, hogy ez mi a fax volt. Látható sérülés: jobb oldali küszöb első takarólemeze lóg, illetve a jobboldali kipufogóvégnél egy kb. 4cm2-nyi darab letört, az ott fityegett. Kocsiból semmi nem folyik, gumik épek. Ekkor még nem tudtam mi okozta az egészet. Onnan 300m-re volt az Óbarok OMV kút. Oda elgurultam lassan, gondoltam megnézem fényben is. Kiszállunk, erre jön oda a kutas, hogy maguk is belementek abba a valamibe? Mondom igen. Erre mutat ott még 5 autóra, hogy ők is azért állnak ott, és már hívták a rendőrt. Egy Insigia-nak elfolyt az összes olaja. Egy új E Mercinek dupla defekt. Egy török Touran-nak dupla defekt. Miközben ott nézelődök, egy qrva nagy durranás, majd 3 perccel később begurul egy Passat CC, kb. lebontott orral. Lökhárító, hűtőrács, bal első lámpa, folyik a hűtővíz... De még mindig nem tudjuk, hogy mi okozta ezeket. És akkor jött a rendőr, ők kivilágítva, lassan begurulták a terepet, és behozták a 3db vasrudat.
Aztán mondták, hogy fel tudják venni a jegyzőkönyvet, de ne várjunk semmit, mert csak akkor térítene a biztosító (a károkozó KGFB-je), ha lenne el követő, de jelen helyzetben csak ismeretlen tettes van. Néztem, hogy én még egész jól jártam, mert látható sérülésem nincs sok. Persze ki tudja, hogy mit kapott a futómű, vagy hogy utána alul mit vert még össze ez a vasdarab. De a többieket nézve, nagyon megúsztam. Másik két autóhoz trélert hívtak. Azért kivártam a jegyzőkönyvezést (2,5 óra), aztán jöttünk tovább.
Most itt vagyunk Velden-ben, jöttünk azóta kb. 600km-t, és minden hibátlan, nem vettem észre a kocsin semmit.

Na így indult a mai reggel.  Undecided
« Utoljára szerkesztve: 2019.06.13 csütörtök, 22:32:38 írta Zsolteey » Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #1735 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 14:51:31 »

Na így indult a mai reggel.  Undecided
fa$za... de lehetett volna rosszab is
miért nem nézik vissza a kamerákat?  Huh?
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #1736 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 14:54:26 »

Ma kb. 02:45-kor, az M1-esen, a 42-es km-nél, tök sötétben, 120-al, egy kamiont előzve, a belső sávban telibetaláltam egy kb. 70cm hosszú enyhén hajlott, zártszelvényt.
Ezt:



Reakcióidőn belüli távolságban tűnt fel, mire felfogtam, hogy van előttem valami, már át is mentem rajta. 3db ilyen volt az úton. Az egyiket telibe kaptam, qrva nagyot durrant a kocsi alatt, én azonnal félreálltam a vak sötétben, és néztem, hogy ez mi a fax volt. Látható sérülés: jobb oldali küszöb első takarólemeze lóg, illetve a jobboldali kipufogóvégnél egy kb. 4cm2-nyi darab letört, az ott fityegett. Kocsiból semmi nem folyik, gumik épek. Ekkor még nem tudtam mi okozta az egészet. Onnan 300m-re volt az Óbarok OMV kút. Oda elgurultam lassan, gondoltam megnézem fényben is. Kiszállunk, erre jön oda a kutas, hogy maguk is belementek abba a valamibe? Mondom igen. Erre mutat ott még 5 autóra, hogy ők is azért állnak ott, és már hívták a rendőrt. Egy Insigia-nak elfolyt az összes olaja. Egy új E Mercinek dupla defekt. Egy török Touran-nak dupla defekt. Miközben ott nézelődök, egy qrva nagy durranás, majd 3 perccel később begurul egy Passat CC, kb. lebontott orral. Lökhárító, hűtőrács, bal első lámpa, folyik a hűtővíz... De még mindig nem tudjuk, hogy mi okozta ezeket. És akkor jött a rendőr, ők kivilágítva, lassan begurulták a terepet, és behozták a 3db vasrudat.
Aztán mondták, hogy fel tudják venni a jegyzőkönyvet, de ne várjunk semmit, mert csak akkor térítene a biztosító (a károkozó KGFB-je), ha lenne el követő, de jelen helyzetben csak ismeretlen tettes van. Néztem, hogy én még egész jól jártam, mert látható sérülésem nincs sok. Persze ki tudja, hogy mit kapott a futómű, vagy hogy utána alul mit vert még össze ez a vasdarab. De a többieket nézve, nagyon megúsztam. Másik két autóhoz trélert hívtak. Azért kivártam a jegyzőkönyvezést (2,5 óra), aztán jöttünk tovább.
Most itt vagyunk Velden-ben, jöttünk azóta kb. 600km-t, és minden hibátlan, nem vettem észre a kocsin semmit.

Na így indult a mai reggel.  Undecided
Csak nálam nem jelenik meg a kép?
« Utoljára szerkesztve: 2019.06.13 csütörtök, 14:55:27 írta alf® » Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1737 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 14:55:17 »

Csak nálam nem jelenik meg a kép?
nálam sem,szerintem nem nyilvános a dropbox linkje.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1738 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 14:58:03 »


Talán van erre valami felelősség biztosítása a közútkezelőnek is.Én azért nem hagynám annyiban,akkor sem, ha te ezt szerencsésen megúsztad a többiekhez képest.Költséged biztosan lesz vele, és még senki nem nézte meg tüzetesen az autó alját.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #1739 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 15:39:02 »

Ma kb. 02:45-kor, az M1-esen, a 42-es km-nél, tök sötétben, 120-al, egy kamiont előzve, a belső sávban telibetaláltam egy kb. 70cm hosszú enyhén hajlott, zártszelvényt.
Ezt:

img width=399 height=600]https://previews.dropbox.com/p/thumb/AAf0DJ3IO28mLw09AjcoqxivF-4P4lf7N9Ie6jqXsnqD7eoH7Xf-8Tyz-A7XZTB962_GDjpwJz2KUUrP-2i_EsTxQVR3yOcZtiyrnCUcA0cdg_u8Xmic5nfPrOz4t_P5kEldoj6YOBFBT9UusiYgC-GS-8u22_nvU2JrQG2qYVdOjJfHumXy74pVx6vnCe3-8GwoQftGODar8K4nZ8t0Bq3AuuTIsJ-uuk6UoSr0pKZC9uBw4R5__tUSGgzCkpbdH7Q72mZEtwT4eyayKkkl3mDjdQe6jxnKtrm5hS2LU3S1WAfgTzVIYzV58kHBH103clJ4D9PoJZsdmp1Pf2RX4xrE/p.jpeg?fv_content=true&size_mode=5[/img]

Reakcióidőn belüli távolságban tűnt fel, mire felfogtam, hogy van előttem valami, már át is mentem rajta. 3db ilyen volt az úton. Az egyiket telibe kaptam, qrva nagyot durrant a kocsi alatt, én azonnal félreálltam a vak sötétben, és néztem, hogy ez mi a fax volt. Látható sérülés: jobb oldali küszöb első takarólemeze lóg, illetve a jobboldali kipufogóvégnél egy kb. 4cm2-nyi darab letört, az ott fityegett. Kocsiból semmi nem folyik, gumik épek. Ekkor még nem tudtam mi okozta az egészet. Onnan 300m-re volt az Óbarok OMV kút. Oda elgurultam lassan, gondoltam megnézem fényben is. Kiszállunk, erre jön oda a kutas, hogy maguk is belementek abba a valamibe? Mondom igen. Erre mutat ott még 5 autóra, hogy ők is azért állnak ott, és már hívták a rendőrt. Egy Insigia-nak elfolyt az összes olaja. Egy új E Mercinek dupla defekt. Egy török Touran-nak dupla defekt. Miközben ott nézelődök, egy qrva nagy durranás, majd 3 perccel később begurul egy Passat CC, kb. lebontott orral. Lökhárító, hűtőrács, bal első lámpa, folyik a hűtővíz... De még mindig nem tudjuk, hogy mi okozta ezeket. És akkor jött a rendőr, ők kivilágítva, lassan begurulták a terepet, és behozták a 3db vasrudat.
Aztán mondták, hogy fel tudják venni a jegyzőkönyvet, de ne várjunk semmit, mert csak akkor térítene a biztosító (a károkozó KGFB-je), ha lenne el követő, de jelen helyzetben csak ismeretlen tettes van. Néztem, hogy én még egész jól jártam, mert látható sérülésem nincs sok. Persze ki tudja, hogy mit kapott a futómű, vagy hogy utána alul mit vert még össze ez a vasdarab. De a többieket nézve, nagyon megúsztam. Másik két autóhoz trélert hívtak. Azért kivártam a jegyzőkönyvezést (2,5 óra), aztán jöttünk tovább.
Most itt vagyunk Velden-ben, jöttünk azóta kb. 600km-t, és minden hibátlan, nem vettem észre a kocsin semmit.

Na így indult a mai reggel.  Undecided

Uhhh Sad
Ha csak ennyivel megúsztad, akkor nagy szerencséd volt.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1740 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 16:40:58 »

Csak nálam nem jelenik meg a kép?
Megnezem este, dropbox-bol meg nem linkeltem.
Amugy a felvetelnek azert nem lenne ertelme, mert nincs ott kozvilagitas. En se lattam el 2m-re sem. Azert nem is tudtam megnezni, hogy mi okozta a koppanast.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1741 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 16:42:31 »

Talán van erre valami felelősség biztosítása a közútkezelőnek is.Én azért nem hagynám annyiban,akkor sem, ha te ezt szerencsésen megúsztad a többiekhez képest.Költséged biztosan lesz vele, és még senki nem nézte meg tüzetesen az autó alját.

Nyilván rossz....
De nincs mit nem annyiba hagyni. Nem úthiba.
A közútkezelő végképp nem érintett. Smiley
Az autópálya üzemeltető meg nem tehet róla, nem az ő hibája.
:/
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1742 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 17:39:06 »

Nyilván rossz....
De nincs mit nem annyiba hagyni. Nem úthiba.
A közútkezelő végképp nem érintett. Smiley
Az autópálya üzemeltető meg nem tehet róla, nem az ő hibája.
:/
Az autópálya üzemeltetőnek is van felelősségbiztosítása hasonló esetekre.Pl egy kutya besétál a lezárt területre,és összetörik egy autót.
Tudom, mert apámnak volt ilyen ügye,és az autópálya üzemeltető felelősségbiztosítója rendezte a kárt.
Ilyen pl egy lepottyanó tégla is az autópályán, vagy egy elhagyott szétrobbant teherautógumi.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1743 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 18:11:08 »

Az autópálya üzemeltetőnek is van felelősségbiztosítása hasonló esetekre.Pl egy kutya besétál a lezárt területre,és összetörik egy autót.
Tudom, mert apámnak volt ilyen ügye,és az autópálya üzemeltető felelősségbiztosítója rendezte a kárt.
Ilyen pl egy lepottyanó tégla is az autópályán, vagy egy elhagyott szétrobbant teherautógumi.

Pontosan!
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1744 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 19:18:52 »

Az autópálya üzemeltetőnek is van felelősségbiztosítása hasonló esetekre.Pl egy kutya besétál a lezárt területre,és összetörik egy autót.
Tudom, mert apámnak volt ilyen ügye,és az autópálya üzemeltető felelősségbiztosítója rendezte a kárt.
Ilyen pl egy lepottyanó tégla is az autópályán, vagy egy elhagyott szétrobbant teherautógumi.
Fura.....

Viszont így akkor bárkinek a "fennhatósága" alá eső úton, úttesten közlekedek vagy parkolóban várakozva megsérül az autóm attól, ami a talajon van....megtéríti nekem az a "valaki".
Erre pénzt nem nagyon tennék..... Undecided
Kinek, mit, hogyan kell bizonyítania?
Akkor ha belemegy a gumimba egy szög, defektes lesz.
Akkor az fizeti, akinek a felügyelete alá esik az adott út/utca?
De jó is lenne....
« Utoljára szerkesztve: 2019.06.13 csütörtök, 22:38:42 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1745 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 19:25:38 »

Fura.....


Erre pénz nem nagyon tennék..... Undecided

De jó is lenne....
nemtudom
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1746 Dátum: 2019.06.13 csütörtök, 22:22:36 »

Link update, amennire tudom.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1747 Dátum: 2019.06.14 péntek, 07:00:54 »

Nyilván rossz....
De nincs mit nem annyiba hagyni. Nem úthiba.
A közútkezelő végképp nem érintett. Smiley
Az autópálya üzemeltető meg nem tehet róla, nem az ő hibája.
:/

De az ő feladata tisztán tartani az utat. Hátha...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1748 Dátum: 2019.06.14 péntek, 07:02:27 »

Fura.....

Viszont így akkor bárkinek a "fennhatósága" alá eső úton, úttesten közlekedek vagy parkolóban várakozva megsérül az autóm attól, ami a talajon van....megtéríti nekem az a "valaki".
Erre pénzt nem nagyon tennék..... Undecided
Kinek, mit, hogyan kell bizonyítania?
Akkor ha belemegy a gumimba egy szög, defektes lesz.
Akkor az fizeti, akinek a felügyelete alá esik az adott út/utca?
De jó is lenne....

Az autöpálya egy "zárt üzem" ebból a szempontból. Egész más kategória. Pl. 130-cal sem mehetsz máshol, és annak is ugyanez az oka, hogy ott megengedik, máshol meg nem. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1749 Dátum: 2019.06.14 péntek, 07:15:50 »

Link update, amennire tudom.

Én is beszállok...

https://ibb.co/5rcZkr9
https://ibb.co/6PbGnvs
https://ibb.co/nchDMGh
https://ibb.co/7R4Z94r
https://ibb.co/vdt54fg

Az a Leatherman Tool a képeket kinyitva 20 cm hosszú.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.