Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 05:56:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK5 Általános kérdések  (Megtekintve 1573919 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #1800 Dátum: 2016.12.26 hétfő, 12:36:23 »

nem te, a márkaszervíz. nem figyelsz? vigyor3

Tehát ezt a szervízre értetted: nem tudtál elmenekülni a család elől vagy mi a baj? vigyor3 ha megnézted volna a szintet, akkor láttad volna, hogy fogy és tudtál volna utána tölteni. akkor lett volna mivel menekülni

Van baj...  Cheesy
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1801 Dátum: 2016.12.26 hétfő, 12:41:30 »

Tehát ezt a szervízre értetted: nem tudtál elmenekülni a család elől vagy mi a baj? vigyor3 ha megnézted volna a szintet, akkor láttad volna, hogy fogy és tudtál volna utána tölteni. akkor lett volna mivel menekülni

Van baj...  Cheesy
nem te vagy a ***, hanem a márkaszervíz, arra akartam utalni falbav hehe

de most nézem a kézikönyvet, egész korrekt leírás van az olajszint ellenőrzéséről nyes ja és azt is írja, ha nincs ford minősítésű olaj, akkor milyen acea és sae minősítés alapján kell bele olajat választani utántöltéshez vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1802 Dátum: 2016.12.26 hétfő, 12:43:45 »

nekem8, engem nem felháborít, hanem jót röhögök rajta vigyor3

de továbbra is kéne az az adat, abból kiderülne, hogy normális-e, hogy beessen a szint
engem sem felháborít,csak átérzem,és egyet értek.És mindig megerősödik bennem,hogy csak a gari miatt nem érdemes szagszervízbe hordani az új autót.
A feleségem Hunyadi-ját 1x sem vittem el garis szervízre,pedig 5év teljeskörű gari volt rá.
Ez idő alatt(7év alatt) volt egy akkucseréje,és egy váltójavítása(30e ft) önköltségen.Ezért nem érte volna elvinni az olajcsereszervízekre 48e ft/ alkalomért.Az pont 200e ft alaphangon.Ha 100 at számolnék az alapanyagokra összesen,még akkor is 50e el több maradt a zsebben,és a munka becsülette meglett csinálva.
De ennél sokkal többet fizetnek az emberek a szervízben,és aki odajár,az bizony jogosan várná a "Szakmunkát".
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1803 Dátum: 2016.12.26 hétfő, 12:45:40 »

engem sem felháborít,csak átérzem,és egyet értek.És mindig megerősödik bennem,hogy csak a gari miatt nem érdemes szagszervízbe hordani az új autót.
A feleségem Hunyadi-ját 1x sem vittem el garis szervízre,pedig 5év teljeskörű gari volt rá.
Ez idő alatt(7év alatt) volt egy akkucseréje,és egy váltójavítása(30e ft) önköltségen.Ezért nem érte volna elvinni az olajcsereszervízekre 48e ft/ alkalomért.Az pont 200e ft alaphangon.Ha 100 at számolnék az alapanyagokra összesen,még akkor is 50e el több maradt a zsebben,és a munka becsülette meglett csinálva.
De ennél sokkal többet fizetnek az emberek a szervízben,és aki odajár,az bizony jogosan várná a "Szakmunkát".
nem a gari, hanem a következő vevő miatt érdemes. állítólag. mondjuk tőlem eddig mindig elvitték az autót mert volt mellé egy rakat számla. szerencsére az a fiesta nem az én gondom ilyen szempontból nyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1804 Dátum: 2016.12.26 hétfő, 12:50:54 »

engem sem felháborít,csak átérzem,és egyet értek.És mindig megerősödik bennem,hogy csak a gari miatt nem érdemes szagszervízbe hordani az új autót.
A feleségem Hunyadi-ját 1x sem vittem el garis szervízre,pedig 5év teljeskörű gari volt rá.
Ez idő alatt(7év alatt) volt egy akkucseréje,és egy váltójavítása(30e ft) önköltségen.Ezért nem érte volna elvinni az olajcsereszervízekre 48e ft/ alkalomért.Az pont 200e ft alaphangon.Ha 100 at számolnék az alapanyagokra összesen,még akkor is 50e el több maradt a zsebben,és a munka becsülette meglett csinálva.
De ennél sokkal többet fizetnek az emberek a szervízben,és aki odajár,az bizony jogosan várná a "Szakmunkát".
de konrétan ebben az esetben hogy látszódjon kinek van igaza, ahhoz csere után meg kellett volna nézni a szintet. ennyi hibának a szervíz részéről elég bizalmatlanságot kellett volna már teremtenie, hogy rászánjon 2 percet.

akkor látnánk, hogy
1, nem öntötték fel rendesen -> lehetett volna frissen reklamálni, nem 7000km távlatából
2, megette az autó -> lehetne számolni, hogy normális olajfogyasztásról lenne e szó. alap szabály, hogy nívó középig öntjük olajjal, onnan ha lement min alá, az simán normális, egy 65000ekm-es autónál is. de akkor tudnánk pontosan honnan ment volna le, lenne pontos szám.
3,  még az is lehet valamelyik tömítésnél kezdett el szivárogni az olaj
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1805 Dátum: 2016.12.26 hétfő, 12:59:46 »

de konrétan ebben az esetben hogy látszódjon kinek van igaza, ahhoz csere után meg kellett volna nézni a szintet. ennyi hibának a szervíz részéről elég bizalmatlanságot kellett volna már teremtenie, hogy rászánjon 2 percet.

akkor látnánk, hogy
1, nem öntötték fel rendesen -> lehetett volna frissen reklamálni, nem 7000km távlatából
2, megette az autó -> lehetne számolni, hogy normális olajfogyasztásról lenne e szó. alap szabály, hogy nívó középig öntjük olajjal, onnan ha lement min alá, az simán normális, egy 65000ekm-es autónál is. de akkor tudnánk pontosan honnan ment volna le, lenne pontos szám.
3,  még az is lehet valamelyik tömítésnél kezdett el szivárogni az olaj
szerintem sokan nem szánnak "több időt és energiát" annál,hogy elviszik a szervízbe,rájukbízzák,és KIFIZETIK.Tök normális!
Ez a nyugati vagy fejlettebb országokban működik és elvárt.Sajnálatos tény,hogy nálunk ellenőrizni kell a szervíz munkáját is,aki azt hirdeti magáról,hogy Ők tudják,ismerik,és bízd rájuk az autódat.

Mind a 3 pont amit leírtál,mind benne van a garanciális munkálatokban,mind a szervíz felelőssége figyelni,és megfelelően karban tartani.
Illetve a szervízben a helyi vezető felelőssége a saját emberének  a munkájának az ellenőrzése.Nem a tulajé.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.26 hétfő, 13:08:08 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1806 Dátum: 2016.12.26 hétfő, 13:06:31 »

nem a gari, hanem a következő vevő miatt érdemes. állítólag. mondjuk tőlem eddig mindig elvitték az autót mert volt mellé egy rakat számla. szerencsére az a fiesta nem az én gondom ilyen szempontból nyes
én még ezt sem vettem észre.2010 óta 4 olyan autót adtam el,szervízkönyvel,ami vagy nem volt vezetve,vagy nem szakszervíz pecsétekkel volt tele.Volt amelyikbe Én írtam a karbantartásokat saját kézzel.Volt aki köszönte,és nem kérte a szervízkönyvet.Azt mondta,olyat Ő is tud készíteni,ha kellene.....Az az ember tüzetesebben nézte át az autót mind bárki más,de meg is mondta a Bömbiről,hogy a csomitartó volt már fényezve egy tenyérni helyen.De nem Ő vette meg.
Hozzáteszem,aki megvette,annak sem számított semmit a szervízkönyv.Csak az autó állapota érdekelte.
Magánvélemény: a szervízkönyv egy hamis biztonságérzet,amit a szervízek erőltetnek ránk a garis szervízekkel együtt. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #1807 Dátum: 2016.12.26 hétfő, 13:27:20 »

nem te vagy a ***, hanem a márkaszervíz, arra akartam utalni falbav hehe

de most nézem a kézikönyvet, egész korrekt leírás van az olajszint ellenőrzéséről nyes ja és azt is írja, ha nincs ford minősítésű olaj, akkor milyen acea és sae minősítés alapján kell bele olajat választani utántöltéshez vigyor3
Olajszint ellenőrzésről van, olajszint fogyásról nincs. De mint mondtam, nincs a kutaknál ilyen olaj. Se gyári, se castrol, se alternatíva. Ez van. MOL SHELL OMW-t néztem.
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #1808 Dátum: 2016.12.26 hétfő, 14:17:50 »

Olajszint ellenőrzésről van, olajszint fogyásról nincs. De mint mondtam, nincs a kutaknál ilyen olaj. Se gyári, se castrol, se alternatíva. Ez van. MOL SHELL OMW-t néztem.
Szerintem alapvetően igazad van a témában!
Jó páran vagyunk itt azért, ha nem magunk csinálnánk az olajcserét az autóinkban, az lenne az első dolgunk a szervíz után hogy ellenőrizzük az olajszintet....csak a magunk megnyugtatása miatt, és hogy ne kerüljünk ilyen helyzetbe.
Tudom Te fizettél, jogosan várod el, hogy jó legyen...DE ember csinálta, hibázhat tévedhet....ránézel otthon 1 perc, ha minden ok tudod, hogy 15e-km-ig minden ok és nyugodtan használod.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #1809 Dátum: 2016.12.26 hétfő, 15:48:06 »

Szerintem alapvetően igazad van a témában!

Köszi. Igazából nem az  a lényeg, hogy kinek van igaza. Csak szólni akartam nektek, hogy ezt a céget messziről kerüljétek.
Naplózva
Nogixer
Vendég
« Új hozzászólás #1810 Dátum: 2016.12.27 kedd, 17:18:39 »

Sziasztok, a barátom mostanában szeretne mk5-t venni, saját GPS-s Hi-Fi-vel szeretné működtetni, és így nem mindegy, milyen felszereltséggel rendeli. Létezik beépítőkeret már ehhez a modellhez, vagy még felejtős?
Előre is köszi a válaszokat.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #1811 Dátum: 2016.12.27 kedd, 18:01:47 »

Sziasztok, a barátom mostanában szeretne mk5-t venni, saját GPS-s Hi-Fi-vel szeretné működtetni, és így nem mindegy, milyen felszereltséggel rendeli. Létezik beépítőkeret már ehhez a modellhez, vagy még felejtős?
Előre is köszi a válaszokat.

Ha most rendel, akkor már kap Sync3 rendszert. Ami tud mirrorlinket. Én ebbe az irányba mennék (mirrorlinkes telefon + waze)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #1812 Dátum: 2016.12.27 kedd, 19:11:53 »

Ha most rendel, akkor már kap Sync3 rendszert. Ami tud mirrorlinket. Én ebbe az irányba mennék (mirrorlinkes telefon + waze)
Ez a Sync3 téma engem is érdekel. Az android auto-ra nekem azt írja ki a Samsung A3, hogy ez nem elérhető az én országomban.

A használati utasításban Applink-et írnak, gondolom ez ugyanaz mint a Mirorlink. Vagy nem? Van aki vágja ezt témát? A telefonos rész az oké, megy az telefonkönyv, az sms is.

Kimásoltam ezt a részt a használatiból:

A rendszer lehetővé teszi az AppLink funkciót engedélyező okostelefon-alkalmazások hangutasításokon, kormánykeréken és érintőképernyőn keresztül történő kezelését. Miután az alkalmazás az AppLink funkción keresztül fut, hangutasításokon és a kormánykerék kezelőszervein keresztül tudja kezelni annak fő funkcióit.
Megjegyzés:  A rendelkezésre álló, AppLink által engedélyezett alkalmazások országonként eltérőek lehetnek.
Megjegyzés:  Az AppLink eléréséhez Bluetooth-on keresztül párosítania és csatlakoztatnia kell az okostelefonját a rendszerhez.
Megjegyzés:  Az iPhone-felhasználóknak az USB-portra kell csatlakoztatniuk a telefont.
Megjegyzés:  A rendelkezésre álló alkalmazásokról, a támogatott okostelefonokról és a hibaelhárítási tippekről a Ford regionális weboldalán olvashat.
Megjegyzés:  Ellenőrizze, hogy van-e aktív fiókja a letöltött alkalmazáshoz. Egyes alkalmazások beállítás nélkül, automatikusan működnek. Másoknál konfigurálni kell a személyes beállításokat és személyre kell szabni állomások és kedvencek létrehozásával. Azt javasoljuk, hogy ezt otthon vagy a gépkocsin kívül tegye meg.
Megjegyzés:  Javasoljuk, hogy tanulmányozza át az okostelefonos alkalmazás szolgáltatási feltételeit és adatvédelmi szabályzatát, mert a Ford nem felel az alkalmazásért vagy annak adatfelhasználásáért.
Megjegyzés:  Az AppLink egy eredeti SYNC rendszerfunkció. Mobil alkalmazások csak akkor érhetők el az AppLink-en keresztül, ha az Android Auto vagy Apple CarPlay le van tiltva. Előfordulhat, hogy néhány alkalmazás csak az AppLink-en, más alkalmazások pedig csak az Android Auto-n vagy az Apple CarPlay-en keresztül érhetők el az autóban. Az Android Auto vagy az Apple CarPlay letiltásával kapcsolatban lásd az okostelefon csatlakoztatásával foglalkozó részt.
Megjegyzés:  Ahhoz, hogy egy alkalmazást használni lehessen a rendszerrel, az alkalmazásnak futnia kell a háttérben a telefonon. Ha bezárja az alkalmazást a telefonon, azzal bezárja az alkalmazást a rendszerben is.
Megjegyzés:  Ha egy AppLink funkcióval kompatibilis alkalmazás nem látható az alkalmazás Tartományában, akkor ellenőrizze, hogy nem fut-e a kívánt alkalmazás a mobil készüléken.

Menüelem    Művelet és leírás
Connect Mobile Apps
A rendszer a mobil készüléken futó kompatibilis alkalmazásokat keres, és csatlakozik azokhoz.
A SYNC 3 Mobile Apps engedélyezése
Mobil alkalmazások engedélyezéséhez a SYNC 3 kéri a felhasználó beleegyezését az alkalmazás engedélyezési adatainak és frissítéseinek küldésébe és fogadásába, ami a csatlakoztatott készülék adatátviteli díjcsomagját használja.
A csatlakoztatott készülék a Fordhoz küldi az adatokat az Egyesült Államokba. Az adatok titkosítva vannak, és a következőket tartalmazzák: alvázszám, SYNC 3 vezérlőegység száma, kilométerszámláló, felhasználási statisztikák és hibakeresési információk. Csak addig őrizzük ezeket az adatokat, ameddig arra a szolgáltatás biztosításához, hibaelhárításhoz, termékek és szolgáltatások fejlesztéséhez és az Önt esetlegesen érdeklő termékek és szolgáltatások nyújtásához szükség van, és amennyiben ezt a törvény megengedi. Az alkalmazások engedélyei automatikusak frissülhetnek.
Megjegyzés:  Engedélyeznie kell a mobil alkalmazásokat minden csatlakoztatott készülékhez, amikor először választ ki egy mobil alkalmazást a rendszer használatával.
Megjegyzés:  Az adatforgalomra a normál adatátviteli díjak vonatkoznak. A Ford nem felel semmilyen további díjtételért, amelyet a szolgáltatója az adatok csatlakoztatott készüléken keresztüli küldéséért vagy fogadásáért esetlegesen kiszámláz. Ilyen lehet a saját hálózata elhagyása miatt kiszámlázott barangolási díj.
A beállításokban engedélyezheti vagy letilthatja az alkalmazásokat. Lásd   Beállítások.
Alkalmazások engedélyei
A rendszer csoportokba rendezi az alkalmazások engedélyeit. Ezeket a csoportengedélyeket egyedileg adhatja meg. A beállítási menüben bármikor módosíthatja egy engedélycsoport állapotát. A beállítási menüben láthatja az egyes csoportokhoz tartozó adatokat is.
Amikor a SYNC 3 segítségével indít el egy alkalmazást, a rendszer megkérheti Önt, hogy adjon meg bizonyos engedélyeket, például: Gépkocsiadatok, Menettulajdonságok, GPS- és sebességadatok és/vagy push értesítések. Engedélyezheti vagy letilthatja az összes csoportot az alkalmazások engedélyeinek kezdeti beállításánál. A beállítási menüben egyedileg kezelheti a csoportengedélyeket.
Megjegyzés:  Az engedélyeket csak az alkalmazás SYNC 3 funkción keresztüli első használata esetén kell megadnia.
Megjegyzés:  Ha letiltja a csoportengedélyeket, az alkalmazások továbbra is használhatók a SYNC rendszerrel, amennyiben nem deaktiválja az Összes alkalmazás opciót a beállítási menüben.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #1813 Dátum: 2016.12.27 kedd, 19:18:36 »

Ez a Sync3 téma engem is érdekel. Az android auto-ra nekem azt írja ki a Samsung A3, hogy ez nem elérhető az én országomban.

A használati utasításban Applink-et írnak, gondolom ez ugyanaz mint a Mirorlink. Vagy nem? Van aki vágja ezt témát? A telefonos rész az oké, megy az telefonkönyv, az sms is.
...


gugliztam:

"I read about applications like "Drive Link" and "Android Auto", but they are declared incompatible with my A3"

https://www.google.hu/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=samsung%20a3%20mirrorlink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #1814 Dátum: 2016.12.27 kedd, 19:20:46 »

Ez a Sync3 téma engem is érdekel. Az android auto-ra nekem azt írja ki a Samsung A3, hogy ez nem elérhető az én országomban.

A használati utasításban Applink-et írnak, gondolom ez ugyanaz mint a Mirorlink. Vagy nem? Van aki vágja ezt témát? A telefonos rész az oké, megy az telefonkönyv, az sms is.

...

Google, apk letölt, telefonra másol, ismeretlen források engedélyez, telepít.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #1815 Dátum: 2016.12.27 kedd, 19:32:13 »

Google, apk letölt, telefonra másol, ismeretlen források engedélyez, telepít.

Köszi! Így már sikerült felrakni, a főképernyőnél ez fogad: "Úgy tűnik a Google Play szolgáltatás most nem működik." Az oké után kilép.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #1816 Dátum: 2016.12.27 kedd, 20:15:20 »

Köszi! Így már sikerült felrakni, a főképernyőnél ez fogad: "Úgy tűnik a Google Play szolgáltatás most nem működik." Az oké után kilép.

Ezt már passzolom Sad
Fél éve raktam fel egyszer a telefonomra, hogy megnézzem, hogy hogyan néz ki az app. Aztán mivel egyelőre nincs mivel párosítsam, töröltem is.

Szerk.: felraktam, elindítottam, ezernyi continue, allow, I'm in, OK után működik simán (Asus ZE551ML).
(Amúgy az Android Auto még elég butácska, kevés app támogatja. Inkább ahogy Jani is írta, Mirrorlink.)
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.27 kedd, 20:42:58 írta Zsolteey » Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Nogixer
Vendég
« Új hozzászólás #1817 Dátum: 2016.12.28 szerda, 02:39:41 »

Ha most rendel, akkor már kap Sync3 rendszert. Ami tud mirrorlinket. Én ebbe az irányba mennék (mirrorlinkes telefon + waze)

Szia, ezzel csak az a gond, hogy egy trendhez 360E a Sync3 rendszer, és akkor még nem túl jól szól, és nem túl jó a GPS-e. Meg az is ellene szól, hogy van neki egy 2Din-es rendszere dobozban, amit be szeretne építeni. Azért köszi a választ, remélem valaki tud keretet, vagy megoldást a tieden kívül.
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #1818 Dátum: 2016.12.28 szerda, 09:32:26 »

Szia, ezzel csak az a gond, hogy egy trendhez 360E a Sync3 rendszer, és akkor még nem túl jól szól, és nem túl jó a GPS-e. Meg az is ellene szól, hogy van neki egy 2Din-es rendszere dobozban, amit be szeretne építeni. Azért köszi a választ, remélem valaki tud keretet, vagy megoldást a tieden kívül.

Gugliztam most, de azt látom, hogy csak olyan utólagos rendszereket lehet berakni, ami kezeli a klíma panelt is. A barátodé sztem biztosan nem tudja kezelni.

Pl.
http://www.roadnavi.com/product/m377-ford-mondeo-media-satnav-2014-15/

https://www.youtube.com/watch?v=qIlMX_iKAKc

talkfordon sincs infó, inkább alibabás találatok jönnek.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
TamTam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


E-mail
« Új hozzászólás #1819 Dátum: 2016.12.28 szerda, 10:01:54 »

Szia, ezzel csak az a gond, hogy egy trendhez 360E a Sync3 rendszer, és akkor még nem túl jól szól, és nem túl jó a GPS-e. Meg az is ellene szól, hogy van neki egy 2Din-es rendszere dobozban, amit be szeretne építeni. Azért köszi a választ, remélem valaki tud keretet, vagy megoldást a tieden kívül.

Egy általános 2DIN-es rendszerrel nem fog menni. Ez nem csak keret kérdése. Egy csomó más is van a központi panelen. Valahol láttam hozzá egy spéci központi fejegységet, kb. 2000 USD-ért...
Naplózva

Most: Mondeo MKV. Kombi TDCI 2.0 (180LE) Titanium AWD Powershift 2016.01 (Deep Impact Blue)
Előtte: Mondeo MKIV. Kombi TDCI 2.0 (140LE) Titanium-X ++ 6Aut 2008.09 / Mondeo MKIII Kombi Ghia  TDCi 2.0 (130LE)
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #1820 Dátum: 2016.12.28 szerda, 15:20:11 »

Ezt már passzolom Sad
Fél éve raktam fel egyszer a telefonomra, hogy megnézzem, hogy hogyan néz ki az app. Aztán mivel egyelőre nincs mivel párosítsam, töröltem is.

Szerk.: felraktam, elindítottam, ezernyi continue, allow, I'm in, OK után működik simán (Asus ZE551ML).
(Amúgy az Android Auto még elég butácska, kevés app támogatja. Inkább ahogy Jani is írta, Mirrorlink.)
Bekapcsoltam a telefonon a mirorlinket, rádugtam az usb-re, ahogy kérte, de a sync3 rá se hederít.

Update:
Már hederít. Kell blutuszos és kábeles kapcsolat is. Mirorlink indítás, Android Auto inditás (ilyenkor már nem sír az android auto). A Sync3-on engedélyezni az Android Auto kapcsolatot. Persze rengeteg okézás, továbbozás. De sikerült! Aztán rájöttem, hogy semmi értelme, az egész kezdetleges. Ezúton köszönöm a segítséget mindenkinek.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.28 szerda, 19:29:31 írta TZS » Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #1821 Dátum: 2016.12.29 csütörtök, 18:39:18 »

Olajszint ellenőrzésről van, olajszint fogyásról nincs. De mint mondtam, nincs a kutaknál ilyen olaj. Se gyári, se castrol, se alternatíva. Ez van. MOL SHELL OMW-t néztem.
Mi volt a szervizben?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #1822 Dátum: 2016.12.29 csütörtök, 20:21:22 »

Mi volt a szervizben?

Rátöltöttek egy liter olajat, és azt mondták, hogy megette, mert ők bizony hajszál pontosan annyi olajat töltöttek bele ami az előírás. Ugyanis ez a gépükben benne van. Talán 2 autó volt bent, így csak egy órát kellett várni Cheesy Cheesy
Naplózva
Flember
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



E-mail
« Új hozzászólás #1823 Dátum: 2016.12.30 péntek, 15:05:17 »

Sziasztok!

Szemezgetek egy ideje az MK5-ös Mondival, Titanium modelleket nézegetek. Olyan kérdésem volna, hogy lehet-e tudni azt, hogy melyik szenzor mire való a szélvédőn? Egyik autón csak egy nagy szenzor van, viszont van amelyiken három is. Melyik szenzor mire szolgál? (lásd a képeken)



Tudom, hogy ez egy részlet kérdés, de nyilván szeretné az ember tudni mi mire való egy autón nyes wave
Naplózva

Ford Mondeo 1.8 16v Trend (125 LE) - 2001/01/30
SkyFol, 16' O.Z Wheels, FL Lights
JamesTata
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új hozzászólás #1824 Dátum: 2016.12.30 péntek, 16:32:04 »

Sziasztok,

10 év Laguna-zás után lassan 2 hete a Mondeo-sok  táborát erősítem. Egyenlőre ismerkedek az autóval  és  a típussal, próbálom átolvasni a fórumot. Kicsi öröm, hogy Kulani személyében régi "ismerőst" is találtam a fórumon.
Naplózva

2015 Ford Mondeo 1.5 EcoBoost
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #1825 Dátum: 2016.12.30 péntek, 16:50:34 »

Tudom, hogy ez egy részlet kérdés, de nyilván szeretné az ember tudni mi mire való egy autón nyes wave
Szia,
esőszenzor, táblafigyelő, és a sávtartó automatika kamerája.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1826 Dátum: 2016.12.30 péntek, 16:53:07 »

Sziasztok,

10 év Laguna-zás után lassan 2 hete a Mondeo-sok  táborát erősítem. Egyenlőre ismerkedek az autóval  és  a típussal, próbálom átolvasni a fórumot. Kicsi öröm, hogy Kulani személyében régi "ismerőst" is találtam a fórumon.

csak nem te tévedtél el tegnap este halásztelken?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
JamesTata
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új hozzászólás #1827 Dátum: 2016.12.30 péntek, 17:09:56 »

csak nem te tévedtél el tegnap este halásztelken?

Nem :-)
Naplózva

2015 Ford Mondeo 1.5 EcoBoost
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1828 Dátum: 2016.12.30 péntek, 17:18:17 »

Nem :-)
tegnap éppen nála voltam,és jött egy "kuncsaftja",csak nem találta a címet.ezért kérdeztem csak,azt hittem te érkeztél.
üdv a klubban! wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #1829 Dátum: 2016.12.30 péntek, 19:37:35 »

Rátöltöttek egy liter olajat, és azt mondták, hogy megette, mert ők bizony hajszál pontosan annyi olajat töltöttek bele ami az előírás. Ugyanis ez a gépükben benne van. Talán 2 autó volt bent, így csak egy órát kellett várni Cheesy Cheesy
Akkor úgy csináltak, mint Pilátus: Moson kezeim!
Ha már nem lesz garanciás a vas és kell szerelő, küldj egy pü-t.  integet2
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
TamTam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


E-mail
« Új hozzászólás #1830 Dátum: 2016.12.30 péntek, 22:05:06 »

Mi a tapasztalat: az esőszenzor jól működik? Nálam max. állásra tekerve kisebb eső (meg amikor olyan permetezős) esetén, városi sebességek mellett van, amikor OK, de van amikor 10-20 mp-cel az után töröl, amikor én már bőven töröltem volna. Szervizben szóltam, szerintük jól működik, és az érzékenységén állítani nem lehet. falbav
Naplózva

Most: Mondeo MKV. Kombi TDCI 2.0 (180LE) Titanium AWD Powershift 2016.01 (Deep Impact Blue)
Előtte: Mondeo MKIV. Kombi TDCI 2.0 (140LE) Titanium-X ++ 6Aut 2008.09 / Mondeo MKIII Kombi Ghia  TDCi 2.0 (130LE)
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #1831 Dátum: 2016.12.31 szombat, 00:07:22 »

Mi a tapasztalat: az esőszenzor jól működik? Nálam max. állásra tekerve kisebb eső (meg amikor olyan permetezős) esetén, városi sebességek mellett van, amikor OK, de van amikor 10-20 mp-cel az után töröl, amikor én már bőven töröltem volna. Szervizben szóltam, szerintük jól működik, és az érzékenységén állítani nem lehet. falbav
Az automata érzékelők ilyenek. Persze mindegyikben van egy kis csúszás, de ha túl érzékenyre van állítva, akkor meg az a gond. Ha épp úgy érzem, hogy törölni kellene, de még magától nem teszi, akkor törlök egyet én.
Naplózva
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #1832 Dátum: 2016.12.31 szombat, 11:11:34 »

Akkor úgy csináltak, mint Pilátus: Moson kezeim!
Ha már nem lesz garanciás a vas és kell szerelő, küldj egy pü-t.  integet2
Köszi az ajánlatot. Egyelőre 55 év és 250 000 km garancia van rá. De szeretném még a gari lejárta előtt lecserélni.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1833 Dátum: 2016.12.31 szombat, 11:48:45 »

Köszi az ajánlatot. Egyelőre 55 év és 250 000 km garancia van rá. De szeretném még a gari lejárta előtt lecserélni.

55?  laugh
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1834 Dátum: 2016.12.31 szombat, 12:22:09 »

55?  laugh
nemelég? vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
TamTam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


E-mail
« Új hozzászólás #1835 Dátum: 2016.12.31 szombat, 12:37:56 »

...ha túl érzékenyre van állítva, akkor meg az a gond. ...

Úgy szeretném egyszer kipróbálni, hogy túl érzékeny... szomoru1
Naplózva

Most: Mondeo MKV. Kombi TDCI 2.0 (180LE) Titanium AWD Powershift 2016.01 (Deep Impact Blue)
Előtte: Mondeo MKIV. Kombi TDCI 2.0 (140LE) Titanium-X ++ 6Aut 2008.09 / Mondeo MKIII Kombi Ghia  TDCi 2.0 (130LE)
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #1836 Dátum: 2016.12.31 szombat, 13:50:09 »

55?  laugh
Grin
Naplózva
Cimbibácsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új hozzászólás #1837 Dátum: 2016.12.31 szombat, 14:12:31 »

Sziasztok, ha bezárom az autót, a rendszer behajtja a külső tükröket. Ki lehet venni ezt a funkciót otthon házilag? Általában nincs rá szükségem, mert garázsban, vidéken nem kell.  Ha a motor meghal, akkor gond lesz!  wave
Naplózva

Egykoron:MKIII 2002.X. 1,8 benzines,szívósor off. 150 ezer km.
Jelenleg:Peugeot 508 THP 1,6   156LE  2011. 180e Km.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1838 Dátum: 2016.12.31 szombat, 14:13:33 »

Sziasztok, ha bezárom az autót, a rendszer behajtja a külső tükröket. Ki lehet venni ezt a funkciót otthon házilag? Általában nincs rá szükségem, mert garázsban, vidéken nem kell.  Ha a motor meghal, akkor gond lesz!  wave

talán elmconfigban kikapcsolható.... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Cimbibácsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új hozzászólás #1839 Dátum: 2016.12.31 szombat, 14:18:45 »

talán elmconfigban kikapcsolható.... Roll Eyes
A főmenüre gondolsz? Lehet, hogy megpróbálom. Valaki csinálta már?
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.31 szombat, 14:32:24 írta Cimbibácsi » Naplózva

Egykoron:MKIII 2002.X. 1,8 benzines,szívósor off. 150 ezer km.
Jelenleg:Peugeot 508 THP 1,6   156LE  2011. 180e Km.
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #1840 Dátum: 2016.12.31 szombat, 15:57:22 »

Sziasztok, ha bezárom az autót, a rendszer behajtja a külső tükröket. Ki lehet venni ezt a funkciót otthon házilag? Általában nincs rá szükségem, mert garázsban, vidéken nem kell.  Ha a motor meghal, akkor gond lesz!  wave


Motor meghal? Csaknem Cheesy
Naplózva
Cimbibácsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új hozzászólás #1841 Dátum: 2016.12.31 szombat, 16:00:43 »

Motor meghal? Csaknem Cheesy
'1 nap sokat nyitom-zárom.
Naplózva

Egykoron:MKIII 2002.X. 1,8 benzines,szívósor off. 150 ezer km.
Jelenleg:Peugeot 508 THP 1,6   156LE  2011. 180e Km.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1842 Dátum: 2016.12.31 szombat, 16:06:58 »

Motor meghal? Csaknem Cheesy

Nekem a Fiestámon meghalt...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1843 Dátum: 2016.12.31 szombat, 16:07:42 »

A főmenüre gondolsz? Lehet, hogy megpróbálom. Valaki csinálta már?

nem.diagcuccal,elconfig progival.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Cimbibácsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új hozzászólás #1844 Dátum: 2016.12.31 szombat, 16:16:22 »

Nekem a Fiestámon meghalt...
Mennyibe fájt? Na meg az utána járás!
Naplózva

Egykoron:MKIII 2002.X. 1,8 benzines,szívósor off. 150 ezer km.
Jelenleg:Peugeot 508 THP 1,6   156LE  2011. 180e Km.
Cimbibácsi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új hozzászólás #1845 Dátum: 2016.12.31 szombat, 16:21:36 »

nem.diagcuccal,elconfig progival.
Nem tudom mi az. Egyszerű ingatlanos vagyok- tudod 4 vagy 5 ajtó, oszt annyi. nyes
Naplózva

Egykoron:MKIII 2002.X. 1,8 benzines,szívósor off. 150 ezer km.
Jelenleg:Peugeot 508 THP 1,6   156LE  2011. 180e Km.
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #1846 Dátum: 2016.12.31 szombat, 17:06:49 »

'1 nap sokat nyitom-zárom.

Ki lehet kapcsolni a menüben. De végülis van rá 5 év garancia, nem hiszem, hogy bekrepálna.
Naplózva
haniboy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468


E-mail
« Új hozzászólás #1847 Dátum: 2016.12.31 szombat, 17:07:20 »

Nekem a Fiestámon meghalt...

Hát ez elég szomorú Sad És mennyi idő után krepált be?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1848 Dátum: 2017.01.01 vasárnap, 12:26:02 »

Hát ez elég szomorú Sad És mennyi idő után krepált be?

Talán a 2. Vagy 3. télen
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1849 Dátum: 2017.01.01 vasárnap, 16:17:30 »

Nem tudom mi az. Egyszerű ingatlanos vagyok- tudod 4 vagy 5 ajtó, oszt annyi. nyes
nem baj.az autó menüjében ezt nem lehet elérni,csak külső eszközzel.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.