Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 11:48:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 45   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzinmotorok (1.6, 1.8, 2.0)  (Megtekintve 877684 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #250 Dátum: 2010.12.02 csütörtök, 16:00:03 »

Sumi hozzám képest , egy kezdő sofőr  eplus2 . De egyébként "normál" módon megyek . Köszi , akkor nem lesz vészes a fogyasztás , ma tankoltam 60 L , ennyi ment bele .
akkor nem sok maradék naftád volt nyes
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #251 Dátum: 2010.12.02 csütörtök, 18:55:46 »

Sziasztok!

Termosztátot cseréltem, és a kapott gumigyűrű tömítés sz@rt sem ér! Csöpög mellette a hűtőfolyadék.
Kérem, ha volt már ilyen gondotok, írjátok meg, hogy miként sikerült megoldani a problémát. Sziloplasztos gányt nem akarok csinálni.

Üdv: CsT

Azt megnézted,hogy nem húztad-e túl valamelyik csavart?Anyagra inkább a bakelithez áll közelebb és kényes a túlhúzásra.Astornak teljesen igaza van,az évek és a folyamatos hőterhelés megteszik a magukét,érdemes megnézni emelt fordulatnál,hogy merről látod jönni a vizet.
Naplózva
jancsi76
Vendég
« Új hozzászólás #252 Dátum: 2011.01.04 kedd, 18:19:12 »

ÜDV.MINDENKINEK ! VAN EGY 97-ES MONDEÓM.KB 4 ÉVE LETT CSERÉLVE VEZÉRMÜSZiJ. SAJNOS NEM IRTAM FEL A KM.ÓRA ÁLLÁSÁT,MIKOR KELLENE LEGKÖZELEBB CSERÉLTETNEM Huh? KÖSZI ÉLÖRE IS .
Naplózva
lacus3
Vendég
« Új hozzászólás #253 Dátum: 2011.01.04 kedd, 18:24:30 »

ÜDV.MINDENKINEK ! VAN EGY 97-ES MONDEÓM.KB 4 ÉVE LETT CSERÉLVE VEZÉRMÜSZiJ. SAJNOS NEM IRTAM FEL A KM.ÓRA ÁLLÁSÁT,MIKOR KELLENE LEGKÖZELEBB CSERÉLTETNEM Huh? KÖSZI ÉLÖRE IS .
MOST!!!!!  Sokkal olcsóbb mindha elszakad és vehetsz a szett mellé egy hengerfejet is wave
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #254 Dátum: 2011.01.04 kedd, 21:35:50 »

MOST!!!!!  Sokkal olcsóbb mindha elszakad és vehetsz a szett mellé egy hengerfejet is wave
és akkor még olcsón megúszta...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
lencse1
Vendég
« Új hozzászólás #255 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 20:07:19 »

Kedves Klub tagok!

4 napja vettem egy sedan Mondeot 1.8.-as 1998.-as.
Eléggé leharcolt állapotú...
Segítsetek kérlek, hogy hol lehetne bontott vagy új , de elérhető áron alkatrészt szeretni hozzá, valamint robbantott ábrákat is.
Pl: lengéscsillapító, első lökhárító és nagyon sok apróság...

Köszönöm ha segítesz.

Pataki Zoltán
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #256 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 20:21:38 »

Kedves Klub tagok!

4 napja vettem egy sedan Mondeot 1.8.-as 1998.-as.
Eléggé leharcolt állapotú...
Segítsetek kérlek, hogy hol lehetne bontott vagy új , de elérhető áron alkatrészt szeretni hozzá, valamint robbantott ábrákat is.
Pl: lengéscsillapító, első lökhárító és nagyon sok apróság...

Köszönöm ha segítesz.

Pataki Zoltán

az aláírásodba írd be, milyen autód van, az adatlapodra meg, hogy merre laksz. így a későbbiekben is könnyebben jön a segítség, felesleges kérdések nélkül...
többen foglalkoznak mondeok bontásával a klubon belül is. nézz körül a keres-kínál topikban
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #257 Dátum: 2011.01.09 vasárnap, 20:39:05 »

Kedves Klub tagok!

4 napja vettem egy sedan Mondeot 1.8.-as 1998.-as.
Eléggé leharcolt állapotú...
Segítsetek kérlek, hogy hol lehetne bontott vagy új , de elérhető áron alkatrészt szeretni hozzá, valamint robbantott ábrákat is.
Pl: lengéscsillapító, első lökhárító és nagyon sok apróság...

Köszönöm ha segítesz.

Pataki Zoltán


Üdv!
Nekem is 1,8-as sedanom van, másfél éve vettem kifogástalan állapotban, csak a bal első kerékjárati ívnél van egy kisebb horpadás, nem feltűnő. Ha nem ismered a kocsi előéletét, mindenképp vezérműrendszer-vízpumpa-gyertyák és kábel-ékszíj-olaj-összes szűrő cseréjével indíts, mielőtt bármi egyebet vennél hozzá. Ez a startszerviz is minimum 150 ezer forint, ha nem több! Nálam a motorolaj, a gyertyák és a gyertyakábelek gyáriak, a többi minőségi utángyártott. Tökéletesen megfelel főleg ennyi idős autóba. Azóta 10.000 km-t belehajtottam és hála Égnek, semmi gond!
Gratula a géphez! wave
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #258 Dátum: 2011.01.21 péntek, 21:36:36 »

Sziasztok!

Normál esetben milyen okai lehetnek a hirtelen fogyasztásnövekedésnek?
(hirtelen = egyik tankolástól a másikig: Szeged-Bp-Szeged 8,4 l utána tankolás és városban 15 l)
Eddig 10-et evett városban.
köszi
Naplózva

ducse
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #259 Dátum: 2011.01.21 péntek, 21:48:22 »

Sziasztok!

Normál esetben milyen okai lehetnek a hirtelen fogyasztásnövekedésnek?
(hirtelen = egyik tankolástól a másikig: Szeged-Bp-Szeged 8,4 l utána tankolás és városban 15 l)
Eddig 10-et evett városban.
köszi
például egy elromló lambdaszonda.
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #260 Dátum: 2011.01.21 péntek, 21:50:10 »

például egy elromló lambdaszonda.

És azt lehet hogy az ethanol hozta elő?
Naplózva

ducse
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #261 Dátum: 2011.01.21 péntek, 22:18:08 »

És azt lehet hogy az ethanol hozta elő?
az sem kizárt... volt aki a katalizátor kinyiffanását is arra fogta.
más tüneted nincsen? rángatás, melegen alapjárat gondok?

egyébként az ethanolos fogyasztásokat írtad be?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #262 Dátum: 2011.01.21 péntek, 22:31:12 »

az sem kizárt... volt aki a katalizátor kinyiffanását is arra fogta.
más tüneted nincsen? rángatás, melegen alapjárat gondok?

egyébként az ethanolos fogyasztásokat írtad be?

Igen, ezek az ethanolos fogyasztások.
A kocsival semmi gond nincs, szépen megy, van nyomaték is - ugyanúgy mint eddig.
Ezért csodálkozom, mert ethanollal is óvatos voltam, először csak 70/30, aztán 50/50.
Mindenütt (totalcar, stb...) azt olvasni, hogy a feles üzem biztonságos.
Szerintem ez nem az E85-től van - ez valami más ... sajnos.  szomoru1
Naplózva

ducse
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #263 Dátum: 2011.01.21 péntek, 22:41:20 »

Igen, ezek az ethanolos fogyasztások.
A kocsival semmi gond nincs, szépen megy, van nyomaték is - ugyanúgy mint eddig.
Ezért csodálkozom, mert ethanollal is óvatos voltam, először csak 70/30, aztán 50/50.
Mindenütt (totalcar, stb...) azt olvasni, hogy a feles üzem biztonságos.
Szerintem ez nem az E85-től van - ez valami más ... sajnos.  szomoru1
pedig akkor az ethanol lesz. simán rátol 1 de inkább 2 litert a fogyira...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #264 Dátum: 2011.01.22 szombat, 09:01:18 »

pedig akkor az ethanol lesz. simán rátol 1 de inkább 2 litert a fogyira...
de nem 5 litert ....
Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #265 Dátum: 2011.01.22 szombat, 09:28:06 »

pedig akkor az ethanol lesz. simán rátol 1 de inkább 2 litert a fogyira...

..no de legutóbb kétségbeesésemben már 100% benzint tankoltam!
És úgy is túlfogyasztott!
Azt hiszem egy hosszabb országúti úton lemérem megint - az lesz a mérvadó.
Nem zárom ki, hogy sok hidegindítás meg a rövid szakaszok is bejátszanak.
De ha a lambda szondával lenne gond, akkor más tünet is lenne - igaz?
Naplózva

ducse
lencse1
Vendég
« Új hozzászólás #266 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 22:54:37 »

az aláírásodba írd be, milyen autód van, az adatlapodra meg, hogy merre laksz. így a későbbiekben is könnyebben jön a segítség, felesleges kérdések nélkül...
többen foglalkoznak mondeok bontásával a klubon belül is. nézz körül a keres-kínál topikban
Szia!

98.-as 1.8.-as Sedan Mondeóm van, főleg kisebb alkatrészeket szeretnék utastér, csomagtér elemeket.
Budapesten lakom, ha esetleg tudnál mondani valakit akinak van bontott alkatrésze, azt megköszönöm

Köszönöm
PZ
  
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #267 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 23:04:08 »

..no de legutóbb kétségbeesésemben már 100% benzint tankoltam!
És úgy is túlfogyasztott!
Azt hiszem egy hosszabb országúti úton lemérem megint - az lesz a mérvadó.
Nem zárom ki, hogy sok hidegindítás meg a rövid szakaszok is bejátszanak.
De ha a lambda szondával lenne gond, akkor más tünet is lenne - igaz?
nem biztos.ha például teljesen rossz,akkor alapból gyári értékkel számol a vezérlés és csak a megemelkedett fogyasztásból lehet gondolni arra,hogy rossz.Ha részben rossz,akkor van más tünete is.Nekem tavaly úgy romlott el,hogy egyik pillanatról a másikra.És egyetlen következménye az volt,hogy lassításkor leesett a fordulatszám kinyomott kuplunggal és leállt a motor.
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #268 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 23:06:54 »

Szia!

98.-as 1.8.-as Sedan Mondeóm van, főleg kisebb alkatrészeket szeretnék utastér, csomagtér elemeket.
Budapesten lakom, ha esetleg tudnál mondani valakit akinak van bontott alkatrésze, azt megköszönöm

Köszönöm
PZ
  
mk2 néven van egy srác.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
lencse1
Vendég
« Új hozzászólás #269 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 23:11:42 »

mk2 néven van egy srác.

SZia !


Köszönöm, meg fogom keresni.

Egyébként Budapest nem tudsz egy jó autóvillamossági szerelőt?
Rengeteg bajom van a központi zárral, az ablakemelővel.

PZ
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #270 Dátum: 2011.01.23 vasárnap, 23:16:00 »

SZia !


Köszönöm, meg fogom keresni.

Egyébként Budapest nem tudsz egy jó autóvillamossági szerelőt?
Rengeteg bajom van a központi zárral, az ablakemelővel.

PZ

sajnos abban nem tudok segíteni, mert vidéki vagyok.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #271 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 15:05:19 »

nem biztos.ha például teljesen rossz,akkor alapból gyári értékkel számol a vezérlés és csak a megemelkedett fogyasztásból lehet gondolni arra,hogy rossz.Ha részben rossz,akkor van más tünete is.Nekem tavaly úgy romlott el,hogy egyik pillanatról a másikra.És egyetlen következménye az volt,hogy lassításkor leesett a fordulatszám kinyomott kuplunggal és leállt a motor.

Értem.  szomoru1 ...hát igen, nálam más tünet nincs. Akkor vagy káput, vagy nem az a baja.
Fizetés után még egy 10 l-rel megtankolom, és ha akkor is túlfogyaszt, irány a szerelő. Amúgy is lefutottam a 800 km-t ethanollal,
cserélni kell a benzinszűrőt. Amúgy megnéztem: kicsit húzós a szonda ára.  levele
Kösz a segítséget!  wave
Naplózva

ducse
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #272 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 15:37:27 »

Értem.  szomoru1 ...hát igen, nálam más tünet nincs. Akkor vagy káput, vagy nem az a baja.
Fizetés után még egy 10 l-rel megtankolom, és ha akkor is túlfogyaszt, irány a szerelő. Amúgy is lefutottam a 800 km-t ethanollal,
cserélni kell a benzinszűrőt. Amúgy megnéztem: kicsit húzós a szonda ára.  levele
Kösz a segítséget!  wave
10 körül lehet venni, olyat ami jó.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
májki1982
Vendég
« Új hozzászólás #273 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 15:43:00 »

SZia !


Köszönöm, meg fogom keresni.

Egyébként Budapest nem tudsz egy jó autóvillamossági szerelőt?
Rengeteg bajom van a központi zárral, az ablakemelővel.

PZ

mk2 néven van itt egy csávó krisztián a neve 06203223530 a telszáma mindene van ami mondeo mk2
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #274 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 15:50:34 »

mk2 néven van itt egy csávó krisztián a neve 06203223530 a telszáma mindene van ami mondeo mk2
őt már beírtam neki. villanyos csókát mondj neki.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
devisionhun
Vendég
« Új hozzászólás #275 Dátum: 2011.01.24 hétfő, 19:02:36 »

Sziasztok!

Egy hete vagyok MkII Mondeo (kombi) tulajdonos.
2.0L automata.

Kerdesem a kulonfele motorokkal kapcsolatos lenne.
Mit lehet tudni az NGC es NGD motorokrol?

Ennyit talaltam eddig:
NGC 130 PS @ 6000 180 Nm @ 4000 Mondeo 2.0
(05/98 On)

Szeretnem tudni, hogy melyiket mettol-meddig szereltek es mikbe.
Forgalmi szerint NGD es motorkodos, de sajnos igazabol NGC XU motorszam van a paripaban (nyilvan vasarlas utan vettem eszre. Eredetvizsga megvan, csak a gaztalanitast nem papiroztak es ezert szopatnak az NKHnal)

Sajnos ezek a motorok a legszokatlanabb helyeken tudnak am rohadni/rozsdallni... =)


Ugy amugy, ha valaha arra kerulne a sor, akkor milyen mocik kompatibilisek meg ezzel a valtoval?

Koszi!
Naplózva
pjotr
Vendég
« Új hozzászólás #276 Dátum: 2011.02.05 szombat, 08:40:58 »

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni.. Van egy 99-es 1.8 benzines mondim és az alapjáratom egyre inkább ingadozik. Hidegen semmi baja de ahogy melegszik be egyre jobban pulzál a motor olyan 800-1000 fordulat közt, egy időbe csak néha csinálta de most már szinte rendszeresen mikor megállok, a lámpáim fénye is pislákol akkor.. Alapjárati motort kitakarítottam, meg kimértem a pillangószelep jeladót multiméterrel, és jónak tűnt.. Olvastam az oldalon egy leírást az alapjárati problémákról, lehet hogy a kartergáz szuszogó okozza  a gondot? Merre találom meg?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #277 Dátum: 2011.02.05 szombat, 11:19:31 »

Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni.. Van egy 99-es 1.8 benzines mondim és az alapjáratom egyre inkább ingadozik. Hidegen semmi baja de ahogy melegszik be egyre jobban pulzál a motor olyan 800-1000 fordulat közt, egy időbe csak néha csinálta de most már szinte rendszeresen mikor megállok, a lámpáim fénye is pislákol akkor.. Alapjárati motort kitakarítottam, meg kimértem a pillangószelep jeladót multiméterrel, és jónak tűnt.. Olvastam az oldalon egy leírást az alapjárati problémákról, lehet hogy a kartergáz szuszogó okozza  a gondot? Merre találom meg?
szerintem lamda.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #278 Dátum: 2011.02.05 szombat, 11:50:39 »

szerintem lamda.
jó lesz az lamBdának is... vigyor3
Naplózva
pjotr
Vendég
« Új hozzászólás #279 Dátum: 2011.02.05 szombat, 11:53:08 »

szerintem lamda.

hüm, akkor elvileg ha lehúzom a lambda szondát meg kell szűnnie az alapjárat ingadozásnak?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #280 Dátum: 2011.02.05 szombat, 13:20:52 »

hüm, akkor elvileg ha lehúzom a lambda szondát meg kell szűnnie az alapjárat ingadozásnak?
ha kiveszed a 13-as biztosítékot,akkor is...(jól emlékszek rá,hogy az?) de egy pár km-t autóznod kell utána.Némi alapjárat növekedéssel jár.
Naplózva
pjotr
Vendég
« Új hozzászólás #281 Dátum: 2011.02.05 szombat, 13:55:04 »

ha kiveszed a 13-as biztosítékot,akkor is...(jól emlékszek rá,hogy az?) de egy pár km-t autóznod kell utána.Némi alapjárat növekedéssel jár.
köszi a segítséget, holnap szerintem kipróbálom
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #282 Dátum: 2011.02.05 szombat, 13:58:49 »

köszi a segítséget, holnap szerintem kipróbálom
arra viszont ügyelj, hogy mielöbb kicseréld. mert ha nincs lamda, az ecu a gyári alapértékre áll és így nincs szabályzott üzemed e tekintetben. fogyasztás növekedéssel járhat...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #283 Dátum: 2011.02.05 szombat, 16:52:08 »

arra viszont ügyelj, hogy mielöbb kicseréld. mert ha nincs lamda, az ecu a gyári alapértékre áll és így nincs szabályzott üzemed e tekintetben. fogyasztás növekedéssel járhat...
Joe árul újat,nem is drágán hanem óccón.
Naplózva
hansaplast
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 113


E-mail
« Új hozzászólás #284 Dátum: 2011.02.09 szerda, 08:17:59 »

Üdv, új mondeós vagyok/leszek, első nagyformátumú kérdésem: a motorkód honnan állapítható meg. Motorszám: rkbvu13397  A motorkód kereső kidobta, hogy ennek NGA, NGB, NGC vagy NGD nek kellene lennie. Ezek között van különbség? Az hogy az mk1 motorkódja NGA azt jelenti, hogy a motorok megegyeznek. Ha megegyeznek, csak a motorok, vagy a csatolmányok is.
Előre is köszönök mindenféle segítséget.
bye
Naplózva

06-70-2929403
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #285 Dátum: 2011.02.09 szerda, 08:59:21 »

Üdv, új mondeós vagyok/leszek, első nagyformátumú kérdésem: a motorkód honnan állapítható meg. Motorszám: rkbvu13397  A motorkód kereső kidobta, hogy ennek NGA, NGB, NGC vagy NGD nek kellene lennie. Ezek között van különbség? Az hogy az mk1 motorkódja NGA azt jelenti, hogy a motorok megegyeznek. Ha megegyeznek, csak a motorok, vagy a csatolmányok is.
Előre is köszönök mindenféle segítséget.
bye
nem teljesen egyeznek meg.Például más a kipufogó és némiképp más a vákumrendszer (ha még jól emlékszem rá...),a görgők is mások.Alapjárati motor,fojtószelep jeladó is különbözik.
Naplózva
Jano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új hozzászólás #286 Dátum: 2011.02.09 szerda, 16:48:44 »

Szevasztok !

A múlt héten cserbenhagyott az autóm, trélerrel kellett hazahozni.
Megnéztük, a vezérműszíjon egy szakaszon kb. 12 db fog le van gyalulva, egyébként minden rendben, (mármint a szíjjal, nem laza, nem szakadt, a görgők rendben, fogaskerekek rendben). Jelenleg nem tudjuk, hogy mi okozhatta ezt. A szíj 4 éves és 82e km van benne.
Volt már valakinek ilyen gondja?
Van valakinek tippje, hogy mi idézhette elő ezt?

Üdv: Janó
Naplózva

MK II. kombi '97 1.8 benzin+LPG
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #287 Dátum: 2011.02.09 szerda, 17:15:31 »

Szevasztok !

A múlt héten cserbenhagyott az autóm, trélerrel kellett hazahozni.
Megnéztük, a vezérműszíjon egy szakaszon kb. 12 db fog le van gyalulva, egyébként minden rendben, (mármint a szíjjal, nem laza, nem szakadt, a görgők rendben, fogaskerekek rendben). Jelenleg nem tudjuk, hogy mi okozhatta ezt. A szíj 4 éves és 82e km van benne.
Volt már valakinek ilyen gondja?
Van valakinek tippje, hogy mi idézhette elő ezt?

Üdv: Janó
Akkor igazából már cserélni kellett volna...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #288 Dátum: 2011.02.09 szerda, 18:03:49 »

Akkor igazából már cserélni kellett volna...
nem csak állapot alapján, hanem korából fakadóan is ...
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #289 Dátum: 2011.02.09 szerda, 18:51:48 »

Szevasztok !

A múlt héten cserbenhagyott az autóm, trélerrel kellett hazahozni.
Megnéztük, a vezérműszíjon egy szakaszon kb. 12 db fog le van gyalulva, egyébként minden rendben, (mármint a szíjjal, nem laza, nem szakadt, a görgők rendben, fogaskerekek rendben). Jelenleg nem tudjuk, hogy mi okozhatta ezt. A szíj 4 éves és 82e km van benne.
Volt már valakinek ilyen gondja?
Van valakinek tippje, hogy mi idézhette elő ezt?

Üdv: Janó
ha "időben leállítottad a motort és nem kócoltad össze a szelepeket, akkor szíj és feszítő csere, oszt csá.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #290 Dátum: 2011.02.09 szerda, 18:55:25 »

ha "időben leállítottad a motort és nem kócoltad össze a szelepeket, akkor szíj és feszítő csere, oszt csá.
vízpumpát se ártana megnézni, ha már a szíjjal ennyi volt törődve  hehe
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #291 Dátum: 2011.02.09 szerda, 19:06:39 »

vízpumpát se ártana megnézni, ha már a szíjjal ennyi volt törődve  hehe
ez igaz..ha már egyszer bontani meg dönteni kell a rendszert, akkor nem árt azt sem kicserélni...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Jano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új hozzászólás #292 Dátum: 2011.02.09 szerda, 22:53:42 »

ez igaz..ha már egyszer bontani meg dönteni kell a rendszert, akkor nem árt azt sem kicserélni...
A vízpumpát nem a fogasszíj hajtja.
Persze attól még megnézhetném, de egy éve volt cserélve...
Viszont még mindig nem, jöttem rá, hogy miért gyalulódtak le a fogak a szíjról.  szomoru1
Naplózva

MK II. kombi '97 1.8 benzin+LPG
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #293 Dátum: 2011.02.09 szerda, 23:13:17 »

A vízpumpát nem a fogasszíj hajtja.
Persze attól még megnézhetném, de egy éve volt cserélve...
Viszont még mindig nem, jöttem rá, hogy miért gyalulódtak le a fogak a szíjról.  szomoru1
azt tudjuk mi is...
a javaslat azért hangzott el, hogy e miatt ne kelljen újból lebontani a vezérlést.
a szíj valószínű elöregedett. nem tudhatod, mennyi időt állt a boltban a polcon és nálad is ment pár évet.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #294 Dátum: 2011.02.10 csütörtök, 09:28:39 »

A vízpumpát nem a fogasszíj hajtja.
Persze attól még megnézhetném, de egy éve volt cserélve...
Viszont még mindig nem, jöttem rá, hogy miért gyalulódtak le a fogak a szíjról.  szomoru1
igaz,de ha jól tudom,3 év után a boltoknak kötelezően le kell selejtezniük a vezérműszíjakat.A haynes 3 év/40e mérföldet (kb. 65e km) ajánl,hogy ne legyen belőle gixer.A fogak legyalulása simán lehet attól,hogy az a szakasz több terhelést kapott és ennyit bírt.Megoldás,szíjcsere és gyakori ellenőrzés utána.Mivel csak kettő csavar tartja a burkolatot nem kivitelezhetetlen.De ha biztos akarsz lenni magadban,akkor cseréld ki a két meghajtó fogastárcsát is és annyi.Szemmel láthatatlan sérülések is okozhatnak egy szakaszon rendellenes kopást.Elég hozzá,ha nagyobb szennyeződés kerül a fogakra és máris elkezdődik a berágódás.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.10 csütörtök, 09:30:59 írta misi107 » Naplózva
pjotr
Vendég
« Új hozzászólás #295 Dátum: 2011.02.12 szombat, 08:33:54 »

Sziasztok. Elvileg ha hibás a lambda szondám akkor azt hibakódként el kéne tárolnia az ecu-nak? Most olvastam ki, és csak 1 hibakódom volt, túl szegény keverék az egyes hengerben. Töröltem, ha megint előjön akkor kell vele foglalkozni gondolom.. A fogyasztásom pedig 8,5 liter vegyesbe, az alapjáratom még mindig ingadozik, de most hogy enyhült az idő, nem annyira veszettül csinálja mint előtte.. Ettől függetlenül érdemes egy lambda szonda cserét csinálnom?
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #296 Dátum: 2011.02.12 szombat, 11:03:28 »

Sziasztok. Elvileg ha hibás a lambda szondám akkor azt hibakódként el kéne tárolnia az ecu-nak? Most olvastam ki, és csak 1 hibakódom volt, túl szegény keverék az egyes hengerben. Töröltem, ha megint előjön akkor kell vele foglalkozni gondolom.. A fogyasztásom pedig 8,5 liter vegyesbe, az alapjáratom még mindig ingadozik, de most hogy enyhült az idő, nem annyira veszettül csinálja mint előtte.. Ettől függetlenül érdemes egy lambda szonda cserét csinálnom?
Ez jó kérdés.A hibakódokat nem ismerem,de ha hibás a lambda akkor ilyen kódokat dob ki.Ha van a közeledben ismerős,próbából cseréljétek ki.Joe árul lambdákat a bolti árnál olcsóbban.Ahol van diagnosztikai eszköz (például ahol régen zk-t csináltak) ott meg tudják nézni a lambdajelet.Annyi hátulütője van,hogy ha még nem rossz teljesen,akkor lehet,hogy épp nem találják annak.
Naplózva
pjotr
Vendég
« Új hozzászólás #297 Dátum: 2011.02.12 szombat, 12:03:29 »

Ez jó kérdés.A hibakódokat nem ismerem,de ha hibás a lambda akkor ilyen kódokat dob ki.Ha van a közeledben ismerős,próbából cseréljétek ki.Joe árul lambdákat a bolti árnál olcsóbban.Ahol van diagnosztikai eszköz (például ahol régen zk-t csináltak) ott meg tudják nézni a lambdajelet.Annyi hátulütője van,hogy ha még nem rossz teljesen,akkor lehet,hogy épp nem találják annak.

Értem, köszi a segítséget. Ma kipróbálom hogy mit csinál ha lehúzom a szonda csatiját..
Naplózva
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #298 Dátum: 2011.02.23 szerda, 21:56:05 »

Sziasztok!

Gyors kérdés:
Szomszédom vett egy 2000. 10. havi kombi 1.8b-t. Elég normális állapotban van, annyi az észrevétele, hogy pl. kanyarodáskor, mikor visszaszúrja 2-be, alacsony fordulaton berángat amúgy jól megy, erőteljesen húz, de a rángatás eléggé idegesítő.
Mitől lehet? Lamda szonda, MAF, gyertya? Valakinél ilyen alacsonyan rángatás volt már? Huh?

u.i. alacsony fordulaton minden sebességben nekem is csinál ilyesmit, de csak a nyári 17-es felnivel 215/40-nel, a téli 15-ös 205/65-tel semmi. Huh?
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.23 szerda, 22:00:08 írta Kuk3sz » Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #299 Dátum: 2011.02.23 szerda, 22:06:11 »

Sziasztok!

Gyors kérdés:
Szomszédom vett egy 2000. 10. havi kombi 1.8b-t. Elég normális állapotban van, annyi az észrevétele, hogy pl. kanyarodáskor, mikor visszaszúrja 2-be, alacsony fordulaton berángat amúgy jól megy, erőteljesen húz, de a rángatás eléggé idegesítő.
Mitől lehet? Lamda szonda, MAF, gyertya? Valakinél ilyen alacsonyan rángatás volt már? Huh?

u.i. alacsony fordulaton minden sebességben nekem is csinál ilyesmit, de csak a nyári 17-es felnivel 215/40-nel, a téli 15-ös 205/65-tel semmi. Huh?
ez lehet váltó tartó bak is...
a rángatást be határolhatnátok jobban is. csak 2-ben? csak kanyarban?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 45   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.046 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.