Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 09:37:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 487499 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #100 Dátum: 2010.02.22 hétfő, 19:25:58 »

Szia!
Nekem van oldalüvegem. 3900Ft?
köszi de már mk2 megoldotta a gondot
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #101 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 03:03:24 »

Üdv Mondeosok!
Segítségeteket kérném olyan témában, hogy a műszerfal fekete részét (ami a fullos kocsikban faberakás) szeretném karbon fóliával bevonni. Szerintetek érdemes szétszedni emiatt a műszerfalat? Apropó, hogy kell azt szétszedni? Saját magam szeretném megcsinálni a fóliázást is. Érdemes lenne bontóból beszereznem egy ilyen elemet, hátha elkókányolom? wilting
Csinált már valaki ehhez hasonló átalakítást? Én mindenképp szeretném megcsinálni és fényképezni közben, hátha valakinek hasznára válik egyszer.... Wink
Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #102 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 11:23:41 »

Üdv Mondeosok!
Segítségeteket kérném olyan témában, hogy a műszerfal fekete részét (ami a fullos kocsikban faberakás) szeretném karbon fóliával bevonni. Szerintetek érdemes szétszedni emiatt a műszerfalat? Apropó, hogy kell azt szétszedni? Saját magam szeretném megcsinálni a fóliázást is. Érdemes lenne bontóból beszereznem egy ilyen elemet, hátha elkókányolom? wilting
Csinált már valaki ehhez hasonló átalakítást? Én mindenképp szeretném megcsinálni és fényképezni közben, hátha valakinek hasznára válik egyszer.... Wink

Szia!!
Tapasztalatbl tudom, hogy nem egy egyszerű dolog. Nem mondom, hogy lehetetlen, de én 10 perc után feladtam. Mivel a karbon matrica fém alapú, így nem tudod hajlítani, mint egy normál matricát. ha mégis sikerül 1 kicsit, akkor már a karbon minta mutat rajta nagyon bután. Hajszárítóval sokra nem mész, hőégfúvóval meg a műanyagot is deformálod. És plusz negatívum ennél, hogy a keret nagyon íves. Egyszerű matrcánl is megizzasztja az embert, nemhogy ennél. Bontóból karbonost? Szinte lehetetlen, de ha mégis kapsz, akkor horror áron. ( Jah és mivel az ST200-ban volt ilyen karbonos, sokban nincsen bene az AWS keret. ) Ilyet éj is tudok most szerezni 15 pénzért, de nekem nem éri meg utánna belekókányolni. Ismerősöm még nem szólt vissza, hogy mibe fájna, ha a keret eredeti karbonból lenne megcsinálva.
Nekem van még itthon majd 2 tekercs karbon matricám, amit 6 ezerért vettem, meg egy félbetört keretem, amin gyakoroltam, de a mai napig szídom magam, amiért kiadtam érte ennyi pénzt.
 integet2 integet2
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #103 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 16:06:45 »

Aha, köszi Zseby!
Szóval azt hiszem egy időre hanyagolom a dolgot. Nem tudom miért, de könnyebbnek gondoltam az egész műveletet. Köszi a válaszod!
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #104 Dátum: 2010.03.07 vasárnap, 19:29:57 »

Köszi az üzit, megnéztem a honlapokat, eléggé bíztató, főleg, hogy nem is kell feltétlenül szétberhelni a műszerfalat. Műanyagos fóliát kell vennem és ismit megkérni - aki dekoros -hogy segítsen és adjon tanácsot. Na, azért még megrágom a dolgot míg nem lesz jó idő odakint........ Addig is köszi!
Naplózva
KK_DAX
Vendég
« Új hozzászólás #105 Dátum: 2010.03.12 péntek, 12:49:06 »

Sziasztok!

Egy pár segítség kéne nekem alkatrész ügyben.

Mondeo MKII 5 ajtós 98.11 2.0 zetec-hez

-Kesztyűtartó nem nyílik. Ilyenkor mit kell cserélni?
-Hátsó ajtó kilincsek nem mennek vissza a helyükre nyitás után, hanem kintmaradnak. Eleinte csak hidegben, mostmár mindig. Mivel javítható?
-Elektromos vezetőülés nem emel, csak daráló hang jön belőle. Javítható?
-Liftes első lámpa nem működik?
-Vezető oldali ajtó nem/ritkán zárja a központi zárat, a kulcs lötyög. Javítható?

üdv,
KK
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #106 Dátum: 2010.03.12 péntek, 13:03:24 »

Sziasztok!

Egy pár segítség kéne nekem alkatrész ügyben.

Mondeo MKII 5 ajtós 98.11 2.0 zetec-hez

-Kesztyűtartó nem nyílik. Ilyenkor mit kell cserélni?
-Hátsó ajtó kilincsek nem mennek vissza a helyükre nyitás után, hanem kintmaradnak. Eleinte csak hidegben, mostmár mindig. Mivel javítható?
-Elektromos vezetőülés nem emel, csak daráló hang jön belőle. Javítható?
-Liftes első lámpa nem működik?
-Vezető oldali ajtó nem/ritkán zárja a központi zárat, a kulcs lötyög. Javítható?

üdv,
KK

- Zár csere, eltört.
- WD40-t neki! Smiley
- Igen, fogaskereket kell cserélni, a fórumon keress rá, van beszerzési forrás.
- Állítómotor kiakadt, vagy tönkrement, ellenörizni.
- Passz
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
KK_DAX
Vendég
« Új hozzászólás #107 Dátum: 2010.03.12 péntek, 13:16:11 »

- Zár csere, eltört.
- WD40-t neki! Smiley
- Igen, fogaskereket kell cserélni, a fórumon keress rá, van beszerzési forrás.
- Állítómotor kiakadt, vagy tönkrement, ellenörizni.
- Passz
taps taps taps
Hú ez gyors volt köszi.
Az kámpaemelőben először a végállás ment el, mindig ment, majd most elhallgatott.
üdv,
KK
Naplózva
KK_DAX
Vendég
« Új hozzászólás #108 Dátum: 2010.03.12 péntek, 13:20:01 »

- Zár csere, eltört.

Zárat, vagy komplett fedelet keressek? Újat vagy használt is akad?
üdv,
KK
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #109 Dátum: 2010.03.12 péntek, 13:40:16 »

Zárat, vagy komplett fedelet keressek? Újat vagy használt is akad?
üdv,
KK

ez ügyben küldtem neked egy pü-t.  wave
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
reho
Vendég
« Új hozzászólás #110 Dátum: 2010.03.12 péntek, 14:48:58 »

-Hátsó ajtó kilincsek nem mennek vissza a helyükre nyitás után, hanem kintmaradnak. Eleinte csak hidegben, mostmár mindig. Mivel javítható?
Ilyet nekem is csinál... WD40 nem segített, de persze ettől még megpróbálhatod.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #111 Dátum: 2010.03.12 péntek, 16:14:59 »

taps taps taps
Hú ez gyors volt köszi.
Az kámpaemelőben először a végállás ment el, mindig ment, majd most elhallgatott.
üdv,
KK

Akkor valószinűleg kuka. Sad
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #112 Dátum: 2010.03.12 péntek, 16:15:48 »

Zárat, vagy komplett fedelet keressek? Újat vagy használt is akad?
üdv,
KK

Zár rész, bontott is jó.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tiburia
Vendég
« Új hozzászólás #113 Dátum: 2010.03.17 szerda, 22:18:12 »

Nekem a négy kilincsből 3 szó szerint kiakad folyamatosan. Nyitáskor nem húzza vissza a rugó, és emiatt nem is záródik az ajtó. Mindig figyelni kell, hogy visszanyomjam, ami akkor nem zavaró, ha csak én járok vele, de utasoknál már igen, főleg, ha elfelejtem ellenőrizni és így indulunk el. A wd40 nekem sem segített, úgy tűnik, nem úszható meg ennyivel. Mi a következő értelmes lépés? Kárpit lebont, kilincs szétszed, és belülről wd40-ez?


Sziasztok!

Egy pár segítség kéne nekem alkatrész ügyben.

Mondeo MKII 5 ajtós 98.11 2.0 zetec-hez

-Kesztyűtartó nem nyílik. Ilyenkor mit kell cserélni?
-Hátsó ajtó kilincsek nem mennek vissza a helyükre nyitás után, hanem kintmaradnak. Eleinte csak hidegben, mostmár mindig. Mivel javítható?
-Elektromos vezetőülés nem emel, csak daráló hang jön belőle. Javítható?
-Liftes első lámpa nem működik?
-Vezető oldali ajtó nem/ritkán zárja a központi zárat, a kulcs lötyög. Javítható?

üdv,
KK
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #114 Dátum: 2010.03.17 szerda, 23:31:53 »

Nekem a négy kilincsből 3 szó szerint kiakad folyamatosan. Nyitáskor nem húzza vissza a rugó, és emiatt nem is záródik az ajtó. Mindig figyelni kell, hogy visszanyomjam, ami akkor nem zavaró, ha csak én járok vele, de utasoknál már igen, főleg, ha elfelejtem ellenőrizni és így indulunk el. A wd40 nekem sem segített, úgy tűnik, nem úszható meg ennyivel. Mi a következő értelmes lépés? Kárpit lebont, kilincs szétszed, és belülről wd40-ez?


igen, de a wd40 csak ideig-óráig segít rajta, inkább valami vékony olajjal kellene próbálni
Naplózva
kimo
Vendég
« Új hozzászólás #115 Dátum: 2010.03.18 csütörtök, 08:32:19 »

Hali

Azt kérdezném hogy 98as mondeomhoz keresek 15" disztárcsát és találtam olcsobbat de az asszem már az MK3-hoz gyári, az jó nekem is? Vagy ha véletlen tud valaki ocsón 4db hibátlant légyszi jelezzetek.
Köszi, Kimo
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #116 Dátum: 2010.03.18 csütörtök, 09:14:04 »

igen, de a wd40 csak ideig-óráig segít rajta, inkább valami vékony olajjal kellene próbálni
Szerintem a legjobb, igaz legidőtrablóbb megoldás a szétszedés, illetve a kilincs kiszedése, átmosása - Birig vagy féktisztító -, majd zsírspray (láncspray) v. sima zsír neki majdnem folyékony állapotban, hogy bejusson a kicsi résekbe is.
Naplózva
backerman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62



E-mail
« Új hozzászólás #117 Dátum: 2010.03.18 csütörtök, 15:49:06 »

Sziasztok !

Olyan gondom lenne, hogy nem működik a rendszámtábla világításom, s nem tudom benne kicserélni az izzót, mert be vannak rohadva a csavarok. WD-40 nem segített rajta.(műszakin át ment, de nem akarok miatta büntit)  help

Ja és nem tudtok egy karosszériást Győr környékén. Lenne némi munkája:
-Bal hátsó ív rohad.
-Bal hátsó ív fölött repedezik a festék. valószínű, hogy alatta gittes.  falbav falbav
Naplózva

MK2 1.8td 10-es bosch
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #118 Dátum: 2010.03.18 csütörtök, 16:35:38 »

Sziasztok !

Olyan gondom lenne, hogy nem működik a rendszámtábla világításom, s nem tudom benne kicserélni az izzót, mert be vannak rohadva a csavarok. WD-40 nem segített rajta.(műszakin át ment, de nem akarok miatta büntit)  help

Ja és nem tudtok egy karosszériást Győr környékén. Lenne némi munkája:
-Bal hátsó ív rohad.
-Bal hátsó ív fölött repedezik a festék. valószínű, hogy alatta gittes.  falbav falbav
Amennyiben kombi, akkor az egész krómos rátét levehető belülről, a burkolat alatt, belülről hozzáférsz, ha kézben van, könnyebben kicsavarható a két csavar, ami a rendszám világítást tartja, de számíts rá, hogy a belseje is el van rozsásodva, a foglalat részére gondolok.Legalábbis nekem így volt, meg a donor hátsó ajtóban is így volt. Nem emlékszem, hogy a 4/5 ajtósokon is ugyanez a krómos cucc van-e vagy sem.
Egyébként szerintnem közúti ellenőrzésen ilyenért nem büntetnek, ha jól megnézed fél fényszóróval rohangál az újautós-xenonos társasgág fele, és nagyjából pont nem érdekli a rend éber őreit,  sőt az új rendőrségi Fokus-okon is rendre látom, hogy csak egy lámpa ég, pedig nekik aztán kéne ügyelni erre.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #119 Dátum: 2010.03.18 csütörtök, 21:52:44 »

nem bírják az izzók(xenon és halogén sem), ha ráindítanak
Szerintem meg spórolnak az autógyárak. Nem gondolom, hogy szándékosan alacsony minőségűt raknak bele, pusztán agyonalkudják az árat a beszállítónál, ezért cserébe meg nem ugyanaz a minőség dukál.
A másik meg, pl Fokus-ról hallottam, hogy a kiégett helyzetjelző (12V/5W) cseréje után nem világít, csak ha ráprogramozzák az autóra.  Shocked Shocked Shocked
Meg a harmadik, egy ismőrősöm Meganjában szinte ki kell venni a motort egy izzócseréhez, najó tudom ez így túlzás, de lényegében elég sok macerával jár egy izzó csere.
De számomra akkor is furcsa, hogy sok-sok új rendszámos autó (max fél éves autók) jár fél lámpával, engem megenne a rosebb, ha ennyi pénzért fél évente izzót kellene cseréltetnem.
Kicsit OFFra sikeredett.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
backerman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62



E-mail
« Új hozzászólás #120 Dátum: 2010.03.19 péntek, 04:25:24 »

Amennyiben kombi, akkor az egész krómos rátét levehető belülről, a burkolat alatt, belülről hozzáférsz, ha kézben van, könnyebben kicsavarható a két csavar, ami a rendszám világítást tartja, de számíts rá, hogy a belseje is el van rozsásodva, a foglalat részére gondolok.Legalábbis nekem így volt, meg a donor hátsó ajtóban is így volt. Nem emlékszem, hogy a 4/5 ajtósokon is ugyanez a krómos cucc van-e vagy sem.
Egyébként szerintnem közúti ellenőrzésen ilyenért nem büntetnek, ha jól megnézed fél fényszóróval rohangál az újautós-xenonos társasgág fele, és nagyjából pont nem érdekli a rend éber őreit,  sőt az új rendőrségi Fokus-okon is rendre látom, hogy csak egy lámpa ég, pedig nekik aztán kéne ügyelni erre.
Üdv

Napi szinten megyek vele ausztriába, s a munkatársamat ott majdnem megbüntették, mert neki sem volt rendszám világítása.
S 5 ajtós.
Naplózva

MK2 1.8td 10-es bosch
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #121 Dátum: 2010.03.21 vasárnap, 09:49:28 »

Napi szinten megyek vele ausztriába, s a munkatársamat ott majdnem megbüntették, mert neki sem volt rendszám világítása.
S 5 ajtós.
backermann! Az más, ott komolyan veszik az ilyet. Sztem az 5 ajtóson is van ilyen krómos "díszléc", ebben van a két lámpa+ezen van a Ford embléma. Ha ezt belülről ki tudod szerelni, talán 2-3 M6 os anya fogja, akkor asztalon nagyobb esélyed van a műtétre, egyébként ha kézben van az izzót oldalról is ki tudod bányászni, nem kell a búrát leszedned.

HZSolt92! minden bizonnyal igazad van, nem ismerem a világnak ezt a részét. A motor ki természetesen túlzás volt, de kétségtelen tény, hogy egyre bonyolultabb egy egyszerű művelet is. Az is igaz, hogy a 97-es Fiestámban a motor szinte lötyögött a motortérben, a Mondeora ez már nem igaz.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #122 Dátum: 2010.03.21 vasárnap, 15:13:01 »

Hali
Azt kérdezném hogy 98as mondeomhoz keresek 15" disztárcsát és találtam olcsobbat de az asszem már az MK3-hoz gyári, az jó nekem is? Vagy ha véletlen tud valaki ocsón 4db hibátlant légyszi jelezzetek.
Köszi, Kimo

Ha tetszik akkor jó  smile
(Nem hiszem, hogy olyan cselesen tervezték volna, hogy csak mk3 felnire menjen fel, meg asszem láttam a hétvégén mk2-t mk3as dtárcsákkal)
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
drtibke
Vendég
« Új hozzászólás #123 Dátum: 2010.03.22 hétfő, 09:31:47 »

Sziasztok Urak!


Újra feltenném a kérdést!
Mk II sedanomhoz karcmentes első jobb-bal oldalüveget keresek.
Előző tulaj nem  fordított túl nagy figyelmet az autóra, és a szétrohadt ablak szegélyléc szétcseszte az üveget  rinya

Ha valakinek van, írjon rám, megegyezünk!

Hála!  worship
Naplózva
Tiburia
Vendég
« Új hozzászólás #124 Dátum: 2010.04.04 vasárnap, 09:37:26 »

igen, de a wd40 csak ideig-óráig segít rajta, inkább valami vékony olajjal kellene próbálni
Végülis szétszedtem az ajtókárpitokat, belülről vastagon befújtam a mozgó alkatrészeket wd40-el, és azóta helyrejöttek, gyönyörűen visszaugranak a helyükre.
Kíváncsi vagyok, meddig lesznek jók így,de , ha újra elkezd akadni, akkor jön a teljes szétszedés, tisztítás és olajozás. Ez a három kilincs most megvolt 2 óra alatt, ha szétszedném teljesen, az tuti egy egész napos projekt lenne, ha egyáltalán össze tudnám rakni utána elsőre.  vigyor3
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #125 Dátum: 2010.04.04 vasárnap, 18:14:08 »

Végülis szétszedtem az ajtókárpitokat, belülről vastagon befújtam a mozgó alkatrészeket wd40-el, és azóta helyrejöttek, gyönyörűen visszaugranak a helyükre.
Kíváncsi vagyok, meddig lesznek jók így,de , ha újra elkezd akadni, akkor jön a teljes szétszedés, tisztítás és olajozás. Ez a három kilincs most megvolt 2 óra alatt, ha szétszedném teljesen, az tuti egy egész napos projekt lenne, ha egyáltalán össze tudnám rakni utána elsőre.  vigyor3

Szia!

Csak egy tipp: A wd40 helyett esetleg próbálhatnál fegyverolaj spray-t is. Nagyon jó anyagok. Ha a lőfegyvereken képes rozsda oldásra, tartós kenésre, korrozió gátlásra biztosan megfelelhet kilincs/zár mechanika kezelésre is. Vadászboltokban nagy választékban állnak rendelkezésere. Én kipróbáltam zár mechanika javítására - sokat segített.
Régebben itt ajánlották, mondván, hogy a wd40 növényi alapú és idővel kirakódik. A fegyverolaj viszont nagyon finom ásványi olaj.

Üdv: V.Tamás  integet2



Naplózva
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #126 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 12:32:29 »

tud vki st200 hoz balelső ködlámpát?
vagy vkit akinél beszerezhető?
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
Tar
Vendég
« Új hozzászólás #127 Dátum: 2010.04.15 csütörtök, 12:42:18 »

tud vki st200 hoz balelső ködlámpát?
vagy vkit akinél beszerezhető?
A törött lökösömből ha jól emlékszem kimentettem a ködlámpákat. Majd utánanézek hogy megvannak-e.  wave
Naplózva
Jokepu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


n.a. n.a.
E-mail
« Új hozzászólás #128 Dátum: 2010.05.05 szerda, 22:27:28 »

Kedves Típustársak!

Kb. 1 hónapja ellopták szeretett autómat...
Csodával határos módon előkerült, de az állapota elég siralmas. Főként a karosszériát tették tropára. (Kiserdőben szétralizták, mindegy.) A hátsó lökhárító borítás teljesen hiányzik.

Segítségeteket kérem! Nagyon kellene egy hátsó lökhárítő borítás (jó olcsón, mert bajom van most elég). Nem baj, ha törött, repedt, a lényeg, hogy kb egy daraban legyen, és még felrakhassam valahogy. 4 ajtósom van, sötét-kék.

Előre is köszönöm!
Üdv: CsT
Naplózva

Mk5 2.0 TDCi Turnier '14
Jokepu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


n.a. n.a.
E-mail
« Új hozzászólás #129 Dátum: 2010.05.05 szerda, 22:38:38 »

Hali

Azt kérdezném hogy 98as mondeomhoz keresek 15" disztárcsát és találtam olcsobbat de az asszem már az MK3-hoz gyári, az jó nekem is? Vagy ha véletlen tud valaki ocsón 4db hibátlant légyszi jelezzetek.
Köszi, Kimo

Én nemrég vettem utángyártott Ford dtárcsákat. Kb 4mm-t eláll a felni külső peremétől. Közelről zavaró. Szerintem ezt már a 3-ashoz gyártották, és ezért nem passzol tökéletesen az én felnijeimre.

Üdv: CsT
Naplózva

Mk5 2.0 TDCi Turnier '14
Sanyi72
Vendég
« Új hozzászólás #130 Dátum: 2010.05.11 kedd, 08:36:39 »

Sziasztok!
Segítsetek 1998-as Zöld Ford Mondeo pontos színkódját szeretném megtudni,hol keressem az autón és milyen formátumban(betű és szám Huh?).
Köszi
Naplózva
bucsobacsi
Vendég
« Új hozzászólás #131 Dátum: 2010.05.11 kedd, 09:41:18 »

Végülis szétszedtem az ajtókárpitokat, belülről vastagon befújtam a mozgó alkatrészeket wd40-el, és azóta helyrejöttek, gyönyörűen visszaugranak a helyükre.
Kíváncsi vagyok, meddig lesznek jók így,de , ha újra elkezd akadni, akkor jön a teljes szétszedés, tisztítás és olajozás. Ez a három kilincs most megvolt 2 óra alatt, ha szétszedném teljesen, az tuti egy egész napos projekt lenne, ha egyáltalán össze tudnám rakni utána elsőre.  vigyor3


Én nálam ugyan ez volt a szitu a bal első meg a két hátsó ajtónál,aztán mi is szétkaptuk és WD40.
Mai napig működik rendesen ez már 1-éve.Most a jobb első is megadta magát.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #132 Dátum: 2010.05.12 szerda, 11:46:12 »

Sziasztok!
Segítsetek 1998-as Zöld Ford Mondeo pontos színkódját szeretném megtudni,hol keressem az autón és milyen formátumban(betű és szám Huh?).
Köszi
Helló!
Ha minden igaz, a zárhídon van a kis plakett (legalábbis MkI-en), amin az alvázszám is szerepel, annak az alsó sorában valamelyik mező tartalmazza a színkódot. De ez ne tévesszen meg téged. Ugyanis én is voltam eme színkód alapján festékesnél, aki azt mondta, hogy ez eddig jó, aztán mutatott 4 színt, ami ahhoz a kódhoz tartozik, csak más árnyalatú. Tehát mindenféleképpen ajánlott valami fényezett alkatrész is a festékkeveréshez.
Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #133 Dátum: 2010.05.12 szerda, 17:38:18 »

Sziasztok!
Segítsetek 1998-as Zöld Ford Mondeo pontos színkódját szeretném megtudni,hol keressem az autón és milyen formátumban(betű és szám Huh?).
Köszi
lekapod  a tankoló nyilás ajtaját az alapján kikeverik szerintem ez a legtutkóbb
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
gabbabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #134 Dátum: 2010.05.15 szombat, 10:18:50 »

Helló Mindenki! Van feleslegbe egy 1996-2000-ig tehát az MKII-höz hátsó lökháító habbetét gyári ford bontatlan csomagolásban -nem kombihoz- . Ha valakinek pont egy ilyen kell PÜ-ben irjon.

Üdv.: G.
Naplózva
Tiburi35
Vendég
« Új hozzászólás #135 Dátum: 2010.06.20 vasárnap, 12:46:01 »

Üdv mindenkinek!
Segítségre van szükségem.
Nem tudom leszedni az első lökösöm falbav falbav
Nem látom hol fogja csavar???!!!
Odáig jutottam,hogy alulról a két sárfogót leszedtem és ennyi..... és itt már tartottam  gun gun falbav falbav :gun:Hol és mi fogja a lököst Huh?,Nem beszélve arról,hogy a hűtőtöl oda sem férni rinya rinya
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #136 Dátum: 2010.06.20 vasárnap, 13:04:26 »

Üdv mindenkinek!
Segítségre van szükségem.
Nem tudom leszedni az első lökösöm falbav falbav
Nem látom hol fogja csavar???!!!
Odáig jutottam,hogy alulról a két sárfogót leszedtem és ennyi..... és itt már tartottam  gun gun falbav falbav :gun:Hol és mi fogja a lököst Huh?,Nem beszélve arról,hogy a hűtőtöl oda sem férni rinya rinya
pedig ott tartja négy csavar...keresd fel ND oldalát és találsz segítséget.
Naplózva
Tiburi35
Vendég
« Új hozzászólás #137 Dátum: 2010.06.20 vasárnap, 13:08:43 »

http://www.***.hu/spark/bumper_elj/bumper_elj.htm
erre gondoltál?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #138 Dátum: 2010.06.20 vasárnap, 13:36:21 »

http://www.***.hu/spark/bumper_elj/bumper_elj.htm
erre gondoltál?
igen, arra
Naplózva
drtibke
Vendég
« Új hozzászólás #139 Dátum: 2010.06.21 hétfő, 00:56:07 »

Urak!

MA lettem figyelmes arra a tényre, hogy ahogy a fórumon már párszor említettétek, elkaptam én is a "beázás vírust"
Eddig semmi gondom nem volt, de mai napon kesztyűtartó mögül csepegett a víz  wow1
Na, ilyenkor mi a teendő? Mi okozza ezt a hibát? Eddig 1szer cseréltem benne pollenszűrőt, sok mindent akkor nem láttam...

Köszönöm a segítséget.

Üdv. T
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #140 Dátum: 2010.06.21 hétfő, 01:04:21 »

Urak!

MA lettem figyelmes arra a tényre, hogy ahogy a fórumon már párszor említettétek, elkaptam én is a "beázás vírust"
Eddig semmi gondom nem volt, de mai napon kesztyűtartó mögül csepegett a víz  wow1
Na, ilyenkor mi a teendő? Mi okozza ezt a hibát? Eddig 1szer cseréltem benne pollenszűrőt, sok mindent akkor nem láttam...

Köszönöm a segítséget.

Üdv. T
mk3-nál a rosszul vissz@rakott pollenszűrő fedél miatt szokott beázni. hátha nálad is ez a hiba oka...
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #141 Dátum: 2010.06.21 hétfő, 06:33:50 »

Urak!

MA lettem figyelmes arra a tényre, hogy ahogy a fórumon már párszor említettétek, elkaptam én is a "beázás vírust"
Eddig semmi gondom nem volt, de mai napon kesztyűtartó mögül csepegett a víz  wow1
Na, ilyenkor mi a teendő? Mi okozza ezt a hibát? Eddig 1szer cseréltem benne pollenszűrőt, sok mindent akkor nem láttam...

Köszönöm a segítséget.

Üdv. T
ki kell szedni a pollenszűrő házát, a helyét letakarítani és körbeszilózni
elvileg ez tökéletesen megoldja a beázás kérdését
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #142 Dátum: 2010.06.21 hétfő, 08:49:07 »

Szerintem a legjobb, igaz legidőtrablóbb megoldás a szétszedés, illetve a kilincs kiszedése, átmosása - Birig vagy féktisztító -, majd zsírspray (láncspray) v. sima zsír neki majdnem folyékony állapotban, hogy bejusson a kicsi résekbe is.

Nekem eddig két ajtóban tört el a kilincsvisszarántó rugó. A WD40 nem sokat ér ilyenkor. Ezek 12-15 éves autók. Simán elfárad ennyi idő után a rugó. Esélyes hogy nálatok is ez a gond. Nekem most a jobb első csinálja ezt. Valamikor nekiállok kicserélni. Nem egy bonyolult dolog érdemes összeegyeztetni valami más melóval is.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #143 Dátum: 2010.06.21 hétfő, 09:21:33 »

Nekem eddig két ajtóban tört el a kilincsvis***ántó rugó. A WD40 nem sokat ér ilyenkor. Ezek 12-15 éves autók. Simán elfárad ennyi idő után a rugó. Esélyes hogy nálatok is ez a gond. Nekem most a jobb első csinálja ezt. Valamikor nekiállok kicserélni. Nem egy bonyolult dolog érdemes összeegyeztetni valami más melóval is.
nálam egyikben sem tört rugó
ki lett mosva, bezsírozva és jó
Naplózva
backerman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62



E-mail
« Új hozzászólás #144 Dátum: 2010.06.29 kedd, 14:32:53 »

Honnan lehet beszerezni az olyan "grill" rácsot ami a jobb kormányos glx sport-okon és egy-két st van ?
Nagyon tetszik. help
Naplózva

MK2 1.8td 10-es bosch
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #145 Dátum: 2010.07.04 vasárnap, 13:42:26 »

Hali. Kb. 2 éve csináltattam meg a hátsó kerékíveket. Nagyon oda voltak. Azóta azok jók de most találtam két nagyon nem tetsző dolgot.
Mindkettő küszöb. Az egyik az első ajtó közepe vége a másik a hátsó ajtó vége.

http://kepfeltoltes.hu/view/100704/F_nyk_p0088s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100704/F_nyk_p0090s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mit lehet ezekkel kezdeni? Felületinek tűnik. Lakatolni kell mindenképp?

Tudom hogy idős már a gép de én még mindig imádom ezt a kis majmot Cheesy Nem nagyon akarnék megválni tőle.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.04 vasárnap, 13:46:03 írta Nyiri » Naplózva
backerman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62



E-mail
« Új hozzászólás #146 Dátum: 2010.07.11 vasárnap, 09:49:55 »

ez nekem is még megoldásra váró probléma. baloldal hátsó ív, + küszöb. Azt hittem még bírja, de mikor megemeltem akkor beszakadt. falbav falbav
100 e festéssel, és kb. két hét.  wow1 wow1
De gondolkodom azon, hogy a másikat is kicseréltetem, bár azt elvileg még nem kell, de ha már egyszer neki lett állva....
Naplózva

MK2 1.8td 10-es bosch
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #147 Dátum: 2010.07.11 vasárnap, 14:59:55 »

ez nekem is még megoldásra váró probléma. baloldal hátsó ív, + küszöb. Azt hittem még bírja, de mikor megemeltem akkor beszakadt. falbav falbav
100 e festéssel, és kb. két hét.  wow1 wow1
De gondolkodom azon, hogy a másikat is kicseréltetem, bár azt elvileg még nem kell, de ha már egyszer neki lett állva....

Igazából fényezési árakkal nem vagyok tisztában, de maga a javítóívnek hátra kb 4e pénz darabja, ha küszöb is kell, annak kb 5e/db. 18-ból megvannak hozzá a vasak, a többi munkadíj, festés és fényezés. Utóbbi 3 munkafázis ennyire drága lenne?
Én a 2 hátsó ívet 30-35k körülire saccoltam volna, a következő vizsgára meg kellene csinálni nekünk is.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #148 Dátum: 2010.07.11 vasárnap, 15:07:32 »

Igazából fényezési árakkal nem vagyok tisztában, de maga a javítóívnek hátra kb 4e pénz darabja, ha küszöb is kell, annak kb 5e/db. 18-ból megvannak hozzá a vasak, a többi munkadíj, festés és fényezés. Utóbbi 3 munkafázis ennyire drága lenne?
Én a 2 hátsó ívet 30-35k körülire saccoltam volna, a következő vizsgára meg kellene csinálni nekünk is.
15 környékén kezdődik a fényezés
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #149 Dátum: 2010.07.11 vasárnap, 15:10:35 »

15 környékén kezdődik a fényezés
Köszi!  worship
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.