Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 21:04:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 487375 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
backerman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62



E-mail
« Új hozzászólás #150 Dátum: 2010.07.12 hétfő, 06:31:17 »

Ez az első ár amit megkérdeztem (én is majdnem padlót fogtam), de azt hozzá kell tennem, hogy a baloldalt hátul gittes a kocsi és ott nagyon csúnyán meg van repedezve a festék. S ha tényleg szépen rendbe hozzák akkor ok.
Naplózva

MK2 1.8td 10-es bosch
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #151 Dátum: 2010.07.12 hétfő, 19:16:26 »

ez nekem is még megoldásra váró probléma. baloldal hátsó ív, + küszöb. Azt hittem még bírja, de mikor megemeltem akkor beszakadt. falbav falbav
100 e festéssel, és kb. két hét.  wow1 wow1
De gondolkodom azon, hogy a másikat is kicseréltetem, bár azt elvileg még nem kell, de ha már egyszer neki lett állva....

Én most jöttem a lakatostól/fényezőtől.

Nekem is 100 ezer. küszöb javítás fényezés. első lokhárító fényezés teljesen, tető lakatolás fényezés (egy régen szarul berakott antetta kidobása miatt), csomagtartó fényezése. Minkét tükör fényezése Ez mint 100 ropi. Viszonylag elfogadható ár. Ha nem nősülnék 2 honapon belül valszeg bevállalnám. De majd utána. Muszáj lesz a tél előtt.
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #152 Dátum: 2010.07.15 csütörtök, 22:37:24 »

Üdv Mondeosok!
A bal oldalon a hátsó ajtónál úgy vettem észre, hogy kezd "kivirágozni" a küszöb, de csak a sarokban, kb 3-4 cm-nyi területen. Augusztus elején viszem karosszékeshez, és remélem, eltűnteti ezt a bibit. I :odőben szeretném orvosolni a problémát, nem akarom megvárni, amíg az egész küszöböt cserélni kell.
Aztán majd jön a meglepi, amikor megbontja a srác........
Naplózva
drtibke
Vendég
« Új hozzászólás #153 Dátum: 2010.07.16 péntek, 14:54:20 »

Köszönöm a választ!
Szerencsére (bár ebben a túl ragyogó időben lassan kár is rinya) elmúltak az esős idők, hétvégén nekiesek!
Ha jól értelmezem, akkor nem csak a fedelet és a pollenszűrőt kell kivenni. El kell távolítani az alját (szűrő tartóját) is?
Már nem igazán emlékszem a pontos kialakításra.

Üdv. T

ki kell szedni a pollenszűrő házát, a helyét letakarítani és körbeszilózni
elvileg ez tökéletesen megoldja a beázás kérdését
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #154 Dátum: 2010.07.17 szombat, 03:56:30 »

Köszönöm a választ!
Szerencsére (bár ebben a túl ragyogó időben lassan kár is rinya) elmúltak az esős idők, hétvégén nekiesek!
Ha jól értelmezem, akkor nem csak a fedelet és a pollenszűrőt kell kivenni. El kell távolítani az alját (szűrő tartóját) is?
Már nem igazán emlékszem a pontos kialakításra.

Üdv. T


Üdv!
A pollenszűrő-házat 2 csavar fogja oldalt, az alsó részen találod. Én múlt szombaton csináltam meg ugyanezt a műveletet, leszedés, lemosás, sziloplast és vissza az egész. Azóta nem esett az eső. vigyor3
Naplózva
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #155 Dátum: 2010.09.05 vasárnap, 21:06:58 »

Sziasztok!

II-es Mondeon szeretném lecseréltetni a lökhárítókat. Festővel már beszéltem, de 30.000 ft/db lenne az a lökös amit ő ajánlana. Ahogy olvastam elég sokan vettek Cromax-os Klokkerholm-ot, az itt leírtak alapján egész méretpontos, és ára is jó (hátsó 10.000, első mindennel együtt 17.000). Meg tudná mondani valaki, hogy ezek gyárilag alapozottak, vagy nyers műanyagok? (a cromax-os kisképek alapján az első alapozott, a hátsó nyers) illetve hogy milyen műanyagból készülnek? 
Naplózva

MK II 2.0 Zetec
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #156 Dátum: 2010.09.05 vasárnap, 21:14:38 »

Sziasztok!

II-es Mondeon szeretném lecseréltetni a lökhárítókat. Festővel már beszéltem, de 30.000 ft/db lenne az a lökös amit ő ajánlana. Ahogy olvastam elég sokan vettek Cromax-os Klokkerholm-ot, az itt leírtak alapján egész méretpontos, és ára is jó (hátsó 10.000, első mindennel együtt 17.000). Meg tudná mondani valaki, hogy ezek gyárilag alapozottak, vagy nyers műanyagok? (a cromax-os kisképek alapján az első alapozott, a hátsó nyers) illetve hogy milyen műanyagból készülnek? 
ha hozzáadod a fényezést, a cromaxos is 30 környékén jön ki
én eddig csak alapozott lököst láttam
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #157 Dátum: 2010.09.05 vasárnap, 21:36:13 »

Sziasztok!

II-es Mondeon szeretném lecseréltetni a lökhárítókat. Festővel már beszéltem, de 30.000 ft/db lenne az a lökös amit ő ajánlana. Ahogy olvastam elég sokan vettek Cromax-os Klokkerholm-ot, az itt leírtak alapján egész méretpontos, és ára is jó (hátsó 10.000, első mindennel együtt 17.000). Meg tudná mondani valaki, hogy ezek gyárilag alapozottak, vagy nyers műanyagok? (a cromax-os kisképek alapján az első alapozott, a hátsó nyers) illetve hogy milyen műanyagból készülnek? 
Szerintem keress bontottat. Elég sokan hírdetnek bontott alkatrészeket, itt a fórumon. Van aki donornak vett autót és a maradékot kiárulja, van eki ebből él. Ha van egy kis szerencséd, megúszod a fényezést. Én lagalábbis ezt a kört futnám le elsőre, ha nem megy, akkor maradna a klokkerholm.
üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #158 Dátum: 2010.09.05 vasárnap, 22:15:46 »

Szerintem keress bontottat. Elég sokan hírdetnek bontott alkatrészeket, itt a fórumon. Van aki donornak vett autót és a maradékot kiárulja, van eki ebből él. Ha van egy kis szerencséd, megúszod a fényezést. Én lagalábbis ezt a kört futnám le elsőre, ha nem megy, akkor maradna a klokkerholm.
üdv
sajna igazi hiánycikk, ráadásul ritka a jó állapotú bontott
Naplózva
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #159 Dátum: 2010.09.06 hétfő, 15:15:16 »

30.000 csak a lökhárító lenne ha a mester veszi meg, a fényezés külön tétel. A bontottal viszont az a bajom, hogy a gyári iszonyatosan könnyen törik, állítólag az utángyártottak jobbak anyagban, és egyszerűbb is a festésük mint egy használtat előkészíteni a fújásra. Klokkerholm alapozottságáról tudtok biztosat?
Naplózva

MK II 2.0 Zetec
Isu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 257


2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C UFWA (2013)


« Új hozzászólás #160 Dátum: 2010.09.13 hétfő, 16:37:12 »

Sziasztok!

II-es Mondeon szeretném lecseréltetni a lökhárítókat. Festővel már beszéltem, de 30.000 ft/db lenne az a lökös amit ő ajánlana. Ahogy olvastam elég sokan vettek Cromax-os Klokkerholm-ot, az itt leírtak alapján egész méretpontos, és ára is jó (hátsó 10.000, első mindennel együtt 17.000). Meg tudná mondani valaki, hogy ezek gyárilag alapozottak, vagy nyers műanyagok? (a cromax-os kisképek alapján az első alapozott, a hátsó nyers) illetve hogy milyen műanyagból készülnek? 

Szia!

Én kb. 2 éve cseréltem a hátsót erre a klokkerholmra. Asszem egyből fújható volt. A kipufogó helyét kell kivágni előre. Ez egyébként jól láthatóan be is volt jelölve a bal és jobb oldalon is. Azért nem olyan törékeny mint a gyári, mert jóval vastagabb , ezáltal jóval nehezebb is. Én sajnos nem szeretem, nem szerettem meg ezt, de akkor csak ez volt, én sem találtam bontóban. Lehet, h törékenyebb a gyári, de szebb is! Útközben, ha megy előttem egy MKII, akkor egyből megmondom, h eredeti vagy utángyártott lökös van-e rajta. Az anyag típusa asszem bele is volt sütve, hogy ABS.
Naplózva

ex: Mondeo MKII. 2.0 (1997) 4 ajtó és majdnem Ghia Smiley
tamas03
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



E-mail
« Új hozzászólás #161 Dátum: 2010.09.13 hétfő, 18:36:36 »

Üdv!
Érdekelne a cikked a csomagtér nyitóról, de sajna nem lehet megnyitni.
Fel tudnád rakni ujból vagy esetleg el tudod küldeni a file-t.

Köszönöm.
Naplózva
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #162 Dátum: 2010.09.16 csütörtök, 18:01:31 »

Érdekelne a cikked a csomagtér nyitóról...

Szia!
Elküldtem az e-mail címedre.
---------------------------------------------

Végül Cromax-os klokkerholm lett rá, a hátsó sajnos nem volt alapozva. Sőt, ami érdekes, hogy az első ködlámpa karika sem, pedig egyet vettem náluk korábban, és akkor az alapozott volt. A vonószem kupak és maga az  első lökös viszont az. Szóval a kocka el van vetve, köszönöm a válaszaitokat!
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.16 csütörtök, 18:06:44 írta LogoutX » Naplózva

MK II 2.0 Zetec
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #163 Dátum: 2010.10.15 péntek, 18:27:02 »

Sziasztok

Ma hoztam vissza az autót karosszériástól. Kértem alvázvédelmet, meg kicserélte az egyik küszöböt+1-2 apróság. Az egész színre fújva volt 55e, ami nem is olyan vészes sztem. Viszont alátekintve azt látom, hogy nincs telibe fújva, hanem csak itt-ott alvázvédőzte le, ahol épp rozsdát látott. Kicsit átverve érzem magam, de remélem Ti megcáfoltok. Nem kellett volna a rozsdamentes részeket (pl. még gyári alvázvéd.) is? Azért kérdem, mert ha nekem rohadni kezd tavaszra, akkor inkább aknára állok és megcsinálom én még most tél előtt. Csak gondoltam, profira bízom.  vigyor3

Naplózva
ducse79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 184


MK2 98  5 ajtós 1.8 Zetec


« Új hozzászólás #164 Dátum: 2010.11.15 hétfő, 15:58:39 »

Sziasztok!
Régen jártam itt, de most van egy problémám, ami ide vezetett megint Smiley

Volt egy sérülésem a hátsó lökhárítón: repedések, ami fölött egy fólia szerű anyag feszült.
Én eddig azt hittem, hogy a sérülésre húztak rá valamit, de most mosásnál felfedeztem,
hogy egy másik helyen olyan, mintha levegő került volna a fólia alá. Mintha az egész kocsi le lenne fóliázva.
Lehet ez? Vagy szerintetek mi lehet ez?
Köszi
Naplózva

ducse
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #165 Dátum: 2010.11.20 szombat, 15:31:39 »

Végre a hosszú tortúra végén újra nálam az autó. Említettem korábban hogy a küszöbök kicsit rosszak voltak és több helyen volt lakkhiba (felvált, lemarta a madárszar). Na most ennek vége.

Volt / lett 1
http://kepfeltoltes.hu/view/101120/voltlett1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Volt / lett 2
http://kepfeltoltes.hu/view/101120/voltlett2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És a végeredmény:
http://kepfeltoltes.hu/view/101120/F_nyk_p0017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/101120/F_nyk_p0018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/101120/F_nyk_p0016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem fiatal de szeretem és nem sajnálom a törődést. Most öröm ránézni. Nem mondom hogy hibátlan, de 14 éves és napi használatban van. Nem várhatunk csodát Smiley
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #166 Dátum: 2010.11.21 vasárnap, 18:12:15 »

Gratula a géphez, tényleg szép lett! eljen
Én tavasszal tervezek hasonló manővert, igaz, annyira nem sérült a festés, mint a tiéd volt, nem vált le a lakk, de találtam egy fél 5 Ft-osnak megfelelő hólyagot a bal küszöbön, azt mindenképp megcsináltatom.
Szép estét!
Naplózva
backerman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62



E-mail
« Új hozzászólás #167 Dátum: 2010.11.24 szerda, 08:45:39 »

sziasztok !

Egy kis segítségre lenne szükségem, megdöglött a szellőztető rendszerem. Csak a szélvédőre fújja a levegőt,(az többi szellőzőn meg mintha szívná) s hiába tekergetem a kapcsolót egyszerűen máshova nem fúj. Tudna valaki segíteni, hogy ezt a problémát orvosolni tudjam.
Előre is köszi.
Naplózva

MK2 1.8td 10-es bosch
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #168 Dátum: 2010.11.24 szerda, 10:13:24 »

sziasztok !

Egy kis segítségre lenne szükségem, megdöglött a szellőztető rendszerem. Csak a szélvédőre fújja a levegőt,(az többi szellőzőn meg mintha szívná) s hiába tekergetem a kapcsolót egyszerűen máshova nem fúj. Tudna valaki segíteni, hogy ezt a problémát orvosolni tudjam.
Előre is köszi.

Ez a téma nem ide való. Amúgy szerintem a kapcsolopaneled kopott ki. Én is jártam már igy. Vettem egy bontottat átszereltem és újra jó. Vákumosan műküdik a szellőző irányváltója és ha kikopott a kapcsoló akkor fars levegőt szív és beáll alap helyzetbe ami az ablakra fúj.
Naplózva
backerman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62



E-mail
« Új hozzászólás #169 Dátum: 2010.11.27 szombat, 05:07:03 »

Köszi, ja el is felejtettem. Meg volt a karosszériázás+ festés 100e. Először meg sem ismertem a saját autómat. worship worship
Naplózva

MK2 1.8td 10-es bosch
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #170 Dátum: 2010.11.27 szombat, 20:47:55 »

Köszi, ja el is felejtettem. Meg volt a karosszériázás+ festés 100e. Először meg sem ismertem a saját autómat. worship worship
Szia!
Az lenne a kérdésem,h az első kerekekhez gyári a sárvédő gumitoldat v. univerzális és magad barkácsoltad-e rá?
Én vettem univerzálisat,de műteni kell,h fel tudjam tenni.
Gyárival még nem találkoztam hogy lenne.
Amúgy szép lett a verda eljen az enyém is most ősszel esett át hasonló beavatkozáson.
2 küszöb csere+alatta lakatolgatások,2 hátsó sárvédő javító ív csere,bal első sárvédő fényezése anyaggal együtt= 110HUF 
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #171 Dátum: 2010.12.13 hétfő, 22:43:25 »

Hali!
Szerintetek az mk3-as kombi külső ablakok alatti vízelvezetője kompatibilis lehet az mk2-esével, max pici faragás árán?
Sehol nem találok olyat, ami a faceliftes mk2-eseken van, h kifut egészen az ajtóig.
Ugyanakkor mk3-as hátsó egybeablaktörlőjét át lehet e rakni a 2-esre, mint pl. OFF régebbi swiftekre szokták a cinquecentok hátsó ablaktörlőjét tenni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.16 csütörtök, 12:26:40 írta Kuk3sz » Naplózva
Apor
Vendég
« Új hozzászólás #172 Dátum: 2011.01.12 szerda, 10:59:12 »

06704171516.Jó állapotúak,ki vannak centirozva,csak fel kell tenni és menni velük.80%-os nyári gumikkal.
Naplózva
jancsika69
Vendég
« Új hozzászólás #173 Dátum: 2011.01.28 péntek, 16:59:28 »

Sziasztok! Lehet hüjeséget kérdezek, de szeretném tudni, hogy nektek is rozsdásodik a küszöb alsó fele, meg a hátső sárvédő ív, vagy csak nincs rendesen lekezlve, vagy egyszerüen régi és ezért jönnek elő az ilyen dolgok? Előre is köszi a hozzá szólásokat.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #174 Dátum: 2011.01.28 péntek, 17:16:27 »

Sziasztok! Lehet hüjeséget kérdezek, de szeretném tudni, hogy nektek is rozsdásodik a küszöb alsó fele, meg a hátső sárvédő ív, vagy csak nincs rendesen lekezlve, vagy egyszerüen régi és ezért jönnek elő az ilyen dolgok? Előre is köszi a hozzá szólásokat.

többnyire ilyen sajnos
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #175 Dátum: 2011.01.29 szombat, 12:23:37 »

Nekem ez már nem fog rohadni többé Cheesy Na meg mivel nicns is jó tapasztalatom kasztnisokkal...

Hátsó sárvédő üvegszálas műanyagból! Vettem le sablont, kivágtam (a doblemezből is a rohadást), aztán sablonból a pozitívat beillesztettem, majd kívül-belül üvegszálas gyantával odaépítettem.

Kivág:


Beilleszt:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.29 szombat, 12:42:23 írta Rocco » Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #176 Dátum: 2011.01.30 vasárnap, 18:40:09 »

Nekem ez már nem fog rohadni többé Cheesy Na meg mivel nicns is jó tapasztalatom kasztnisokkal...

Hátsó sárvédő üvegszálas műanyagból! Vettem le sablont, kivágtam (a doblemezből is a rohadást), aztán sablonból a pozitívat beillesztettem, majd kívül-belül üvegszálas gyantával odaépítettem.


az kemény ! majd teszel be képet fényezés után is ?
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #177 Dátum: 2011.01.30 vasárnap, 23:05:55 »

az kemény ! majd teszel be képet fényezés után is ?

Aha, teszek majd.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

drof
Vendég
« Új hozzászólás #178 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 12:58:32 »

Nekem ez már nem fog rohadni többé Cheesy Na meg mivel nicns is jó tapasztalatom kasztnisokkal...

Hátsó sárvédő üvegszálas műanyagból! Vettem le sablont, kivágtam (a doblemezből is a rohadást), aztán sablonból a pozitívat beillesztettem, majd kívül-belül üvegszálas gyantával odaépítettem.


Szép is, jó is, okos is, csak van (lesz majd, de ne úgy legyen!) bibi:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.31 hétfő, 13:02:30 írta drof » Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #179 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 21:32:43 »

Szép is, jó is, okos is, csak van (lesz majd, de ne úgy legyen!) bibi:


Megnéztem alaposan ott, de egyenlőre még nemsok baja van. Majd ha necces lesz, megcsinálom ott is valahogy Smiley Én úgy vettem észre h az általam kivágott szakaszon szokott látványosan szétrohadni leggyakrabban, nálam már gyakorlatilag leomlott a perem ahogy megb@sztattam..  buck2
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

drof
Vendég
« Új hozzászólás #180 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 22:10:49 »

Megnéztem alaposan ott, de egyenlőre még nemsok baja van. Majd ha necces lesz, megcsinálom ott is valahogy Smiley Én úgy vettem észre h az általam kivágott szakaszon szokott látványosan szétrohadni leggyakrabban, nálam már gyakorlatilag leomlott a perem ahogy megb@sztattam..  buck2

Nekem eddig az általad kivágott részen soha nem volt baj velük, ellenben az általam jelölt rész MK I-en 12, MK II-őn 11 év után kezdett rohadni. A gyári (utas oldali) csak most kezdett pörsenni, a javított (vezető oldali) már tavaly átrohadt.

Ilyen szempontból jó az ötleted, mert a javított sem bír többet pár évnél, a műgyanta meg nem rohad, de jó lenne az egész javítóívet megcsinálni gyantából. Ha hozok egy javítóívet azt le tudod pontosan másolni?
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #181 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 22:22:20 »

Szép is, jó is, okos is, csak van (lesz majd, de ne úgy legyen!) bibi:

lehet neked azért rohadnak hátrébb, mert mész mint a meszes és a rozsdát hátrébb tolta a menetszél eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
drof
Vendég
« Új hozzászólás #182 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 22:26:59 »

lehet neked azért rohadnak hátrébb, mert mész mint a meszes és a rozsdát hátrébb tolta a menetszél eplus2

Lehetséges, mert mindkettő ott rohadt és mindkettő pont alattam. Meg esett is. hehe
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #183 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 22:38:11 »

mi lenne, ha plastidippel fújnátok le fényezés után?
Naplózva
lencse1
Vendég
« Új hozzászólás #184 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 22:41:48 »

Végre a hosszú tortúra végén újra nálam az autó. Említettem korábban hogy a küszöbök kicsit rosszak voltak és több helyen volt lakkhiba (felvált, lemarta a madár***). Na most ennek vége.

Volt / lett 1
http://kepfeltoltes.hu/view/101120/voltlett1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Volt / lett 2
http://kepfeltoltes.hu/view/101120/voltlett2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És a végeredmény:
http://kepfeltoltes.hu/view/101120/F_nyk_p0017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/101120/F_nyk_p0018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/101120/F_nyk_p0016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem fiatal de szeretem és nem sajnálom a törődést. Most öröm ránézni. Nem mondom hogy hibátlan, de 14 éves és napi használatban van. Nem várhatunk csodát Smiley

Csodálatosan szép az autód!!!!! Öregem..Gratula !!!
Bár az enyém lenne ilyen király.
Átfestetted vagy "csak" políroztad?
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.31 hétfő, 22:49:55 írta lencse1 » Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #185 Dátum: 2011.01.31 hétfő, 23:08:07 »

Ha hozok egy javítóívet azt le tudod pontosan másolni?

Lehet, hogy inkább elmondom, hogyan tudod magadnak megoldani, mert én már nem tervezek sablonba beruházni, meg egyáltalán gyantát vásárolni és ezt tevékenységet űzni a jövőben egyenlőre.  idiota
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.31 hétfő, 23:37:47 írta Rocco » Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #186 Dátum: 2011.02.01 kedd, 00:05:51 »

Nekem eddig az általad kivágott részen soha nem volt baj velük, ellenben az általam jelölt rész MK I-en 12, MK II-őn 11 év után kezdett rohadni. A gyári (utas oldali) csak most kezdett pörsenni, a javított (vezető oldali) már tavaly átrohadt.

Ilyen szempontból jó az ötleted, mert a javított sem bír többet pár évnél, a műgyanta meg nem rohad, de jó lenne az egész javítóívet megcsinálni gyantából. Ha hozok egy javítóívet azt le tudod pontosan másolni?

szóval  a hátsó sárvédő rohadás megcsinálása után is 1-2 év múlva újra el kezd rohadni ?
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #187 Dátum: 2011.02.01 kedd, 09:55:49 »

Csodálatosan szép az autód!!!!! Öregem..Gratula !!!
Bár az enyém lenne ilyen király.
Átfestetted vagy "csak" políroztad?

Ahol kellett festették de amúgy csak polírt kapott. Amúgy idén 15 éves a kicsike Smiley Gondoltam hogy idén eladom de inkább nem. Ez ki van fizetve és nagyon jó kis gép.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #188 Dátum: 2011.02.01 kedd, 10:04:17 »

Ahol kellett festették de amúgy csak polírt kapott. Amúgy idén 15 éves a kicsike Smiley Gondoltam hogy idén eladom de inkább nem. Ez ki van fizetve és nagyon jó kis gép.

 eljen
Gyönyörű lett!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
drof
Vendég
« Új hozzászólás #189 Dátum: 2011.02.01 kedd, 10:58:07 »

szóval  a hátsó sárvédő rohadás megcsinálása után is 1-2 év múlva újra el kezd rohadni ?

Igen, ha nem kap belső üregvédelmet. A gyári azért rohad, mert a FoMoCo. rossz anyagot választott oda (szigetelő-ragasztó anyag, ami magába szívja a nedvességet és gyakorlatilag sohasem szárad ki.). Ha ezt a sz@rt eltávolítod és raksz helyette megfelelő üregvédő cuccot, akkor soha többé nem fog rozsdásodni. De ezt a karosszériások nem nagyon veszik figyelembe, simán vágnak-hegesztenek és kész. A nedves tömítő anyag meg eszi szépen az új lemezt......
Naplózva
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #190 Dátum: 2011.02.01 kedd, 23:32:15 »

Igen, ha nem kap belső üregvédelmet. A gyári azért rohad, mert a FoMoCo. rossz anyagot választott oda (szigetelő-ragasztó anyag, ami magába szívja a nedvességet és gyakorlatilag sohasem szárad ki.). Ha ezt a sz@rt eltávolítod és raksz helyette megfelelő üregvédő cuccot, akkor soha többé nem fog rozsdásodni. De ezt a karosszériások nem nagyon veszik figyelembe, simán vágnak-hegesztenek és kész. A nedves tömítő anyag meg eszi szépen az új lemezt......

ez melyik ez a nedves tömitő anyag ?és csak a sárvédőívnél van ?  és hol van olyan jó karoszériás aki ezt megcsinálja egy hátsósárvédő fejújításnál ?
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #191 Dátum: 2011.02.01 kedd, 23:45:27 »

ez melyik ez a nedves tömitő anyag ?
az amelyik elöregszik szivacsossá válik és megszívja magát vízzel...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #192 Dátum: 2011.02.01 kedd, 23:51:44 »

az amelyik elöregszik szivacsossá válik és megszívja magát vízzel...

 Wink , de fizikailag hol van
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #193 Dátum: 2011.02.02 szerda, 00:44:50 »

Wink , de fizikailag hol van
a sárvédő alatt a doblemez és sárvédő között.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #194 Dátum: 2011.02.02 szerda, 00:56:25 »

a sárvédő alatt a doblemez és sárvédő között.

értem, köszi Wink!
és hol van pesten olyan jó karoszériás aki kiszedi ezt a tömítőt, és normálisan telenyomja üregvédelemmel ?
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
simboa
Vendég
« Új hozzászólás #195 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 12:37:26 »

Sziasztok!
1999-es mkII mondeohoz keresek első lökhárítót (ezüst színűt). Tel:20/4391506, info@lovasatlalkozo.hu
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #196 Dátum: 2011.02.03 csütörtök, 12:44:50 »

Sziasztok!
1999-es mkII mondeohoz keresek első lökhárítót (ezüst színűt). Tel:20/4391506, info@lovasatlalkozo.hu
http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=3388
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #197 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 21:41:03 »

MkII-höz külső vízlehúzó a 4 oldalablakhoz hol kapható jó áron, és mennyi az az ár? Olyan kellene ami kinyúlik a B oszlop alja mentén is.
Köszi!
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #198 Dátum: 2011.02.07 hétfő, 23:59:52 »

MkII-höz külső vízlehúzó a 4 oldalablakhoz hol kapható jó áron, és mennyi az az ár? Olyan kellene ami kinyúlik a B oszlop alja mentén is.
Köszi!
Csak is a cromax-nál sajna,de az ára borzasztó!
Igaz nekem kicsi kedvezménnyel hozta a haverom,de így is közel 20ezer volt a 4db.
Aztán,hogy meddig bírja az más kérdés.
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #199 Dátum: 2011.02.08 kedd, 11:38:55 »

Csak is a cromax-nál sajna,de az ára borzasztó!
Igaz nekem kicsi kedvezménnyel hozta a haverom,de így is közel 20ezer volt a 4db.
Aztán,hogy meddig bírja az más kérdés.

Pff.. 20ezer azért a 4 sz@rért? Csak találok valahol utángyártottat. De biztos a benne lévő aluminium mervítés miatt nem ocsló.

Vagy (összeesküvés elmélet): Tudták a gyárban, hogy szét fog rohadni mindenkinél, és úgyis lesz rá kereslet  eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.08 kedd, 11:40:28 írta Rocco » Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.062 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.