Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 22:59:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 24   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 487385 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Kuk3sz
Vendég
« Új hozzászólás #200 Dátum: 2011.02.08 kedd, 13:30:12 »

Pff.. 20ezer azért a 4 sz@rért? Csak találok valahol utángyártottat. De biztos a benne lévő aluminium mervítés miatt nem ocsló.

Vagy (összeesküvés elmélet): Tudták a gyárban, hogy szét fog rohadni mindenkinél, és úgyis lesz rá kereslet  eplus2

Én is ezek után kajtatok, meg ez a b oszlopig kiérős cucc gondolom ritka mer gyárották 9 hónapig az utolsó szériát már ilyennel. eplus2
Nekem már az is megfordult a fejembe, hogy össze kéne vetni az mk3-asét nem lehetne-e valahogy ráfabrikálni a kettesre, mer ugye náluk meg csak olyan létezik.
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #201 Dátum: 2011.02.09 szerda, 08:48:18 »

Én tavaly vettem előre hátra mindket oldalra. Nekem is egy 20-s volt a nagyautónal. A probléma az hogy hiába "gyári" bár szerintem már rég nem gyártanak ilyet nem volt pont passzos. Ja és majdnem szivinfarktust kaptam mikor az egyiket épp raktam be és meghajlott az merevito... Ott bénáztam vele hogy kieegyenesítsem. Ahhoz képest hogy milyen drága szerintem elég gagyi...
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #202 Dátum: 2011.02.15 kedd, 18:13:53 »

Rocco!

Egy kérdés. mivel tudtommal te vagy a legilletékesebb a dologban. ismered az rs szettet is, meg üvegszálaztál is.
van pár sérülés a lököseimen. mivel ezt a vackot hegeszteni nem lehet, milyen javítási módot javasolsz? kétkomponensű ragasztó, vagy telibe üvegszálazni az egészet kívülről?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
jancsika69
Vendég
« Új hozzászólás #203 Dátum: 2011.02.15 kedd, 19:02:40 »

Rocco!

Egy kérdés. mivel tudtommal te vagy a legilletékesebb a dologban. ismered az rs szettet is, meg üvegszálaztál is.
van pár sérülés a lököseimen. mivel ezt a vackot hegeszteni nem lehet, milyen javítási módot javasolsz? kétkomponensű ragasztó, vagy telibe üvegszálazni az egészet kívülről?
Tévedésben vagy! Az enyémet már vagy kétszer is hegesztették műanyag hegesztővel és kibirta, meg nagyon is jó lett. Csak meg akartam osztani ezt... Cheesy
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #204 Dátum: 2011.02.15 kedd, 19:14:25 »

Tévedésben vagy! Az enyémet már vagy kétszer is hegesztették műanyag hegesztővel és kibirta, meg nagyon is jó lett. Csak meg akartam osztani ezt... Cheesy

Csak a tied nem RS szett, ami teljesen más anyagból van, mint a sima "ropi" lökös.  wow1
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #205 Dátum: 2011.02.15 kedd, 20:23:00 »

Rocco!

Egy kérdés. mivel tudtommal te vagy a legilletékesebb a dologban. ismered az rs szettet is, meg üvegszálaztál is.
van pár sérülés a lököseimen. mivel ezt a vackot hegeszteni nem lehet, milyen javítási módot javasolsz? kétkomponensű ragasztó, vagy telibe üvegszálazni az egészet kívülről?

A repedésnél, vagy kisebb hiányos törésnél, hátulról több (2-3) réteg üvegszál kell rá, és kívülről 1db fedőréteg nem árt. Utóbbi lehetőleg nem túl nagy kiterjedéssel, és szépen elkenve, mert ha megkötött, nehéz csiszolni, kurv@kemény. Ja és viszonylag vastag fajta paplannal érdemes dolgozni.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #206 Dátum: 2011.02.15 kedd, 20:34:00 »

A repedésnél, vagy kisebb hiányos törésnél, hátulról több (2-3) réteg üvegszál kell rá, és kívülről 1db fedőréteg nem árt. Utóbbi lehetőleg nem túl nagy kiterjedéssel, és szépen elkenve, mert ha megkötött, nehéz csiszolni, kurv@kemény. Ja és viszonylag vastag fajta paplannal érdemes dolgozni.

dánke worship
van itt a faluvégen egy csávó, csónaktesteket épít...egyik haveromnak megcsinálta a hátsó lökösét. de a gyári elbaxott lököst hiába fedte le 1m hosszan, a középső egy repedés helyett most van kettő....
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #207 Dátum: 2011.02.15 kedd, 20:39:44 »

dánke worship
van itt a faluvégen egy csávó, csónaktesteket épít...egyik haveromnak megcsinálta a hátsó lökösét. de a gyári elbaxott lököst hiába fedte le 1m hosszan, a középső egy repedés helyett most van kettő....
akkor abba a hajóba, amit ő épít ne ülj bele hehe

am lehet venni előre üvegszállal kevert anyagot, nekem azzal van megcsinálva a középkonzolom, és baxott erős, jah és nem reped!!
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #208 Dátum: 2011.02.15 kedd, 20:40:21 »

dánke worship
van itt a faluvégen egy csávó, csónaktesteket épít...egyik haveromnak megcsinálta a hátsó lökösét. de a gyári elbaxott lököst hiába fedte le 1m hosszan, a középső egy repedés helyett most van kettő....

Hm nemigazán értem Cheesy Ugyanott nem repedhetett el, vagy legalábbis nem látszódhat az üvegszálas gyantás, fényezett felület alatt a repedés.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #209 Dátum: 2011.02.15 kedd, 20:50:38 »

Hm nemigazán értem Cheesy Ugyanott nem repedhetett el, vagy legalábbis nem látszódhat az üvegszálas gyantás, fényezett felület alatt a repedés.

középen el volt törve a lökös(ahol szokott a gyári függőlegesen) a srác felpakolta 1m szélesen teljes magasságában az egészet. nem láttam fényezés előtt. így a lökösben lévő vas az üvegszálazott rész végeinél tépte szét a lököst. így már érthető?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #210 Dátum: 2011.02.15 kedd, 20:55:17 »

középen el volt törve a lökös(ahol szokott a gyári függőlegesen) a srác felpakolta 1m szélesen teljes magasságában az egészet. nem láttam fényezés előtt. így a lökösben lévő vas az üvegszálazott rész végeinél tépte szét a lököst. így már érthető?

Hm, eleve hülyeséget csinált, azzal hogy ekkora területet befedett, nem irigylem, azt aki ezután elgittelte... De az alap, hogy ezekután mindnehol törhetett, csak ott nem ahol rátette a cuccot Cheesy
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #211 Dátum: 2011.02.16 szerda, 21:21:18 »

középen el volt törve a lökös(ahol szokott a gyári függőlegesen) a srác felpakolta 1m szélesen teljes magasságában az egészet. nem láttam fényezés előtt. így a lökösben lévő vas az üvegszálazott rész végeinél tépte szét a lököst. így már érthető?
minek az ilyennek lökös, csak tönkreteszi ...  hehe
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #212 Dátum: 2011.02.22 kedd, 00:30:52 »

Srácok!
Kis segítségre lenne szükségem.
A masinám nyáron átesett küszöb és sárvédőívek cseréjén,csak az a bajom,h az elkészült mű után
a küszöbre a gumi,v. műanyag lécet nem tudom visszatenni,m a kis bolhák aminek gömb formájú a feje eldeformálódtak kissé.
Hol lehet ilyeneket beszerezni és mi pénzt kérhetnek érte?
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #213 Dátum: 2011.02.22 kedd, 10:32:58 »

Srácok!
Kis segítségre lenne szükségem.
A masinám nyáron átesett küszöb és sárvédőívek cseréjén,csak az a bajom,h az elkészült mű után
a küszöbre a gumi,v. műanyag lécet nem tudom visszatenni,m a kis bolhák aminek gömb formájú a feje eldeformálódtak kissé.
Hol lehet ilyeneket beszerezni és mi pénzt kérhetnek érte?

Primitív ára van ezeknek. Nekem is küszöb csere után kellett venni. Nem is lehet visszarakni azokat amiket levettél mert eltörnek. Egyszer használatos mind. Csomagban árulják. Ha jól tudom 10 van egy csomagban. Én nagyautótól vettem.
Naplózva
faro
Vendég
« Új hozzászólás #214 Dátum: 2011.02.22 kedd, 14:38:06 »

Sziasztok! integet2
Érdeklődnék,hogy van e valakinek fölösleges hátsó lámpabúrája kölcsönbe?(enyémek feketére vannak fújva) help
Vizsgára(úgy volt,hogy nem lesz gond,de máshova kell vinni) kéne,de a szokásos bontósomnál csak angol cucc van.Venni meg nem akarok. Wink
Most még szerelő koma érdeklődik a környéki bontóknál kölcsönbúrákért.Remélem sikerrel jár.
Ha nem is sikerül itt megoldani azért thx a helpet!
Üdv. újra Néktek!
Gyuszi angel
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #215 Dátum: 2011.02.22 kedd, 14:44:57 »

Sziasztok! integet2
Érdeklődnék,hogy van e valakinek fölösleges hátsó lámpabúrája kölcsönbe?(enyémek feketére vannak fújva) help
Vizsgára(úgy volt,hogy nem lesz gond,de máshova kell vinni) kéne,de a szokásos bontósomnál csak angol cucc van.Venni meg nem akarok. Wink
Most még szerelő koma érdeklődik a környéki bontóknál kölcsönbúrákért.Remélem sikerrel jár.
Ha nem is sikerül itt megoldani azért thx a helpet!
Üdv. újra Néktek!
Gyuszi angel

mi a gond az angol cuccal?
amúgy az se lenne utolsó, ha tudnánk, hogy hol is vagy, úgy talán könnyebb segíteni
Naplózva
faro
Vendég
« Új hozzászólás #216 Dátum: 2011.02.22 kedd, 14:58:49 »

mi a gond az angol cuccal?
amúgy az se lenne utolsó, ha tudnánk, hogy hol is vagy, úgy talán könnyebb segíteni
Srác szerint azzal nem mennek át a vizsgán.
13kerület.Margit híd környéke.Ma kaptam az infót,hogy minden oké,de az az 1 nem...
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #217 Dátum: 2011.02.22 kedd, 15:05:18 »

Srác szerint azzal nem mennek át a vizsgán.
13kerület.Margit híd környéke.Ma kaptam az infót,hogy minden oké,de az az 1 nem...
miért nem?
ha nincs eltörve és minden izzód világít, miért ne menne át a vizsgán ...
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #218 Dátum: 2011.02.22 kedd, 15:07:04 »

Srác szerint azzal nem mennek át a vizsgán.
13kerület.Margit híd környéke.Ma kaptam az infót,hogy minden oké,de az az 1 nem...

Nem a tied az a "szürke" mondi? Pozsonyi út környékén szokott állni? Nap mint nap látom mert én is arra lakom Smiley  Ha jól tudom az hatchback?
Naplózva
faro
Vendég
« Új hozzászólás #219 Dátum: 2011.02.22 kedd, 15:09:24 »

Nem a tied az a "szürke" mondi? Pozsonyi út környékén szokott állni? Nap mint nap látom mert én is arra lakom Smiley  Ha jól tudom az hatchback?
Az lesz!:)
http://img.carstyling.hu/usercars/00/00/24/52/17.jpg Régi kép.Smiley
Naplózva
faro
Vendég
« Új hozzászólás #220 Dátum: 2011.02.22 kedd, 15:12:27 »

miért nem?
ha nincs eltörve és minden izzód világít, miért ne menne át a vizsgán ...
Azt mondta,hogy máshogy világítanak vagy mi és csak német osztrák...kocsikról jók.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #221 Dátum: 2011.02.22 kedd, 15:14:53 »

Azt mondta,hogy máshogy világítanak vagy mi és csak német osztrák...kocsikról jók.
elől a fényszóróknál a vetítési kép miatt nem csereszabatos, de hátul nincs vetítési kép, mindenhonnan egyformán láthatónak kell lennie
Naplózva
faro
Vendég
« Új hozzászólás #222 Dátum: 2011.02.22 kedd, 15:22:04 »

elől a fényszóróknál a vetítési kép miatt nem csereszabatos, de hátul nincs vetítési kép, mindenhonnan egyformán láthatónak kell lennie
Én is azt gondoltam...Vissza is hívtam  a srácot.Mondtam neki,hogy HÁTSÓról van szó és úgy már oké!:)
Ezért nem értettem én se igazából!:)
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #223 Dátum: 2011.02.22 kedd, 16:13:57 »

Én is azt gondoltam...Vissza is hívtam  a srácot.Mondtam neki,hogy HÁTSÓról van szó és úgy már oké!:)
Ezért nem értettem én se igazából!:)

Mikor vizsgázik?
Naplózva
faro
Vendég
« Új hozzászólás #224 Dátum: 2011.02.22 kedd, 16:24:16 »

Mikor vizsgázik?
Ma kellett volna!:)Napokban meglesz,ha minden jól megy. nyes
Naplózva
Corporal
Vendég
« Új hozzászólás #225 Dátum: 2011.03.10 csütörtök, 11:49:09 »

Hello!

Nekem, 4ajtós van és 3 napja nem tudom kinyitni a csomim!
1szer már jártam így, akkor meg feszegették és emiatt nem tudtam használni!
Zárat csak szettben lehetett venni!!!(Akkor se volt olcsó /nekem/)
Valakinek valami ötlete,hogyan tudnám házilag megbűvölni a Kicsikém méretes hátsóját, maradandó károkozás nélkül???
(az elektromos nyitás lehetősége nem adott mivel az előző alkalommal a szerelő kiiktatta
mondván-felesleges hiba forrás- így egy zacsiban van a padláson!)
Akinek van ötlete kérem szóljon! Köszi
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #226 Dátum: 2011.03.10 csütörtök, 12:31:44 »

Hello!

Nekem, 4ajtós van és 3 napja nem tudom kinyitni a csomim!
1szer már jártam így, akkor meg feszegették és emiatt nem tudtam használni!
Zárat csak szettben lehetett venni!!!(Akkor se volt olcsó /nekem/)
Valakinek valami ötlete,hogyan tudnám házilag megbűvölni a Kicsikém méretes hátsóját, maradandó károkozás nélkül???
(az elektromos nyitás lehetősége nem adott mivel az előző alkalommal a szerelő kiiktatta
mondván-felesleges hiba forrás- így egy zacsiban van a padláson!)
Akinek van ötlete kérem szóljon! Köszi
akkor menj el a szerelődhöz és nyissa ki.Ha már hallgattál rá,akkor ez van.De hajtsd előre az üléseket,mássz be a csomagtartóba vedd le a zárat borító műanyag elemet és ki tudod nyitni.Legközelebb meg ne hallgass minden hülyeségre.
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #227 Dátum: 2011.03.10 csütörtök, 12:55:18 »

Hello!

Nekem, 4ajtós van és 3 napja nem tudom kinyitni a csomim!
1szer már jártam így, akkor meg feszegették és emiatt nem tudtam használni!
Zárat csak szettben lehetett venni!!!(Akkor se volt olcsó /nekem/)
Valakinek valami ötlete,hogyan tudnám házilag megbűvölni a Kicsikém méretes hátsóját, maradandó károkozás nélkül???
(az elektromos nyitás lehetősége nem adott mivel az előző alkalommal a szerelő kiiktatta
mondván-felesleges hiba forrás- így egy zacsiban van a padláson!)
Akinek van ötlete kérem szóljon! Köszi
nyugodtan vissza lehet rakni a zacskóból a kocsiba a zárat
mondjuk én a helyedben tutira nem mennék vissza ehhez az emberhez ...
Naplózva
jancsika69
Vendég
« Új hozzászólás #228 Dátum: 2011.03.10 csütörtök, 20:24:52 »

akkor menj el a szerelődhöz és nyissa ki.Ha már hallgattál rá,akkor ez van.De hajtsd előre az üléseket,mássz be a csomagtartóba vedd le a zárat borító műanyag elemet és ki tudod nyitni.Legközelebb meg ne hallgass minden hülyeségre.
Arra kiváncsi lennék, hogy hogy lehet az üléseket előre nyitani, ha az a csomitartóból nyilik? Cheesy
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #229 Dátum: 2011.03.10 csütörtök, 20:39:44 »

Arra kiváncsi lennék, hogy hogy lehet az üléseket előre nyitani, ha az a csomitartóból nyilik? Cheesy
odakötötted hiltiszalaggal vagy mi?  hehe
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #230 Dátum: 2011.03.11 péntek, 08:37:20 »

Arra kiváncsi lennék, hogy hogy lehet az üléseket előre nyitani, ha az a csomitartóból nyilik? Cheesy

Igen, ez így elég érdekes a 4-5 ajtós esetében. Főleg a sedánnál...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #231 Dátum: 2011.03.11 péntek, 09:04:46 »

Igen, ez így elég érdekes a 4-5 ajtós esetében. Főleg a sedánnál...
miért, kalaptartón keresztül nem tud benyúlni?
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #232 Dátum: 2011.03.11 péntek, 09:06:02 »

Igen, ez így elég érdekes a 4-5 ajtós esetében. Főleg a sedánnál...

Nekem 5 ajtós van és az ülésledöntő az ülésen van.

Nem csak MK I-ben volt ez bu.i bowden a csomiban megoldás?
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #233 Dátum: 2011.03.11 péntek, 09:09:51 »

Nekem 5 ajtós van és az ülésledöntő az ülésen van.

Nem csak MK I-ben volt ez bu.i bowden a csomiban megoldás?
szerintem a 4-ajtós mk2 bowdenes csak
Naplózva
Corporal
Vendég
« Új hozzászólás #234 Dátum: 2011.03.11 péntek, 09:34:23 »

Az enyém bofdenes!És sehogy se sikerül az utas térből a a csomiba jutnom!
amúgy azért hagytam hogy zacsiba kerüljön a cucc mert elötte se nyílt központilag, csak kulcsal, így részemről nem volt változás!
Őszintén szólva csak nem olyan rég és azt is innen /honnan, ha nem innen/ tudtam meg, hogy kellett volna nyílnia a kpz-ról is!
Még mindíg várok ötletet, hátha tudok magamnak spórolni 1pár forintot azzal, ha nem viszem vmi szakihoz aki aranyporért méri tudását Wink
Előre is köszi worship
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #235 Dátum: 2011.03.11 péntek, 10:04:23 »

miért, kalaptartón keresztül nem tud benyúlni?


Az nem kalaptartó, vagyis arra szolgál, de nem olyan, mint az 5 ajtósnál. Az igazából a kaszni maga...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #236 Dátum: 2011.03.11 péntek, 10:12:16 »

Arra kiváncsi lennék, hogy hogy lehet az üléseket előre nyitani, ha az a csomitartóból nyilik? Cheesy
ja,mk1*nél van csak a csomagtartóban.Szedánnál nincs kivehető kalaptartó,de van helyette merevítés a c oszlopok között.mókás...dehát ez van,jobb ötletem nincs.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #237 Dátum: 2011.03.11 péntek, 10:12:55 »

Az enyém bofdenes!És sehogy se sikerül az utas térből a a csomiba jutnom!
amúgy azért hagytam hogy zacsiba kerüljön a cucc mert elötte se nyílt központilag, csak kulcsal, így részemről nem volt változás!
Őszintén szólva csak nem olyan rég és azt is innen /honnan, ha nem innen/ tudtam meg, hogy kellett volna nyílnia a kpz-ról is!
Még mindíg várok ötletet, hátha tudok magamnak spórolni 1pár forintot azzal, ha nem viszem vmi szakihoz aki aranyporért méri tudását Wink
Előre is köszi worship
legalább akkor valami évjáratot írjál már...
Naplózva
Corporal
Vendég
« Új hozzászólás #238 Dátum: 2011.03.11 péntek, 11:27:27 »

97' -es, 4ajtós. A kalaptartó a kaszniból van.Az üléseket nem sikerült előre feszítenem!
Zártörő képzetségem nincs:)
Ha berakom a zárba a kulcsot kb 4óráig elfordúl ellenállás nélkül utána inkább a kulcs görbül, de azt nem akarom tönkre tenni(próbáltama a mester kulcsal is)
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #239 Dátum: 2011.03.11 péntek, 11:58:54 »

97' -es, 4ajtós. A kalaptartó a kaszniból van.Az üléseket nem sikerült előre feszítenem!
Zártörő képzetségem nincs:)
Ha berakom a zárba a kulcsot kb 4óráig elfordúl ellenállás nélkül utána inkább a kulcs görbül, de azt nem akarom tönkre tenni(próbáltama a mester kulcsal is)

Teljesen igazad van,a szedánnál ugyanolyan a nyitás mint az összes mk1-nél.Én kérek elnézést csak most néztem meg a kezelésiben.Hát,sok lehetőséged nincs ezek szerint.Ha végiggondolom,az alábbiakat tenném:
1.zár szétfúr és utána egy kis szerencsével a bowdent meg tudod fogni fogóval
2.hátsó lámpa széttör mindenestül és akkor be tudsz nyúlni a zárhoz és a bowdenhez.
Jobb nem jut az eszembe.Lehet,ha nagyon nekiállsz feszíteni kinyílik az ajtó,bár nagyobb kárt is okozhatsz vele mint egy törött lámpával.Azt esetleg próbáld meg,hogy egyvalaki elfordítja a kulcsot ameddig lehet,te meg feszíted felfelé az ajtót.Sajnos a nem kivehető kalaptartó miatt (tényleg nem lehet kivenni?) még bemászni sem tudsz.Hiába,csak jobb az ötajtós...azt nem tudom,a kezed befér-e az ülés és a merevítés közé.Akkor nőgyógyászati módszerrel addig tolod a kezek amíg eléred az egyik ülésnyitó bowdent.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.11 péntek, 12:02:02 írta misi107 » Naplózva
Corporal
Vendég
« Új hozzászólás #240 Dátum: 2011.03.11 péntek, 15:23:35 »

Az ülést tényleg csk max fél centire tudtam kifeszíteni, pedíg van bennem pár kiló spenót!
A kalaptartó tiszta fém és teljesen fix!
Ha szét fúrom a zárat van valakinek eladó csomag tartó zára???
Most nagyon nem tenne jót a családi kasszának ha egy teljes szettet kéne vennem /megint/!
Kleptománok írhatnak priviben ha tudnak vmi nyitási módszert Wink
 worship worship worship
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #241 Dátum: 2011.03.11 péntek, 16:11:40 »

Az ülést tényleg csk max fél centire tudtam kifeszíteni, pedíg van bennem pár kiló spenót!
A kalaptartó tiszta fém és teljesen fix!
Ha szét fúrom a zárat van valakinek eladó csomag tartó zára???
Most nagyon nem tenne jót a családi kasszának ha egy teljes szettet kéne vennem /megint/!
Kleptománok írhatnak priviben ha tudnak vmi nyitási módszert Wink
 worship worship worship
mk2,astor72,szundi,viló meg nézz szét a keres-kínálban.Rengeteg bontott alkatrész van.Vatera,ebay stb...de azért a helyedben még szerencsét próbálnék egy karosszériásnál is.
Nekem még a kispolszkis időben a csomagtartóba bezárt kulcsot úgy szedte ki,hogy addig feszítette a lemezt,amíg engedte,utána kézzel kinyitotta a zárat.Igaz,az egész ember volt kb. 150 centi meg 40 kiló.Olyan volt a keze mint egy gyereké.
Naplózva
májki1982
Vendég
« Új hozzászólás #242 Dátum: 2011.03.11 péntek, 19:26:45 »

ez tegnap nem ált a lehel hun sarkán,a parkoloba?lőkős megvan repedve rajta?
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #243 Dátum: 2011.03.12 szombat, 19:51:34 »

Teljesen igazad van,a szedánnál ugyanolyan a nyitás mint az összes mk1-nél.Én kérek elnézést csak most néztem meg a kezelésiben.Hát,sok lehetőséged nincs ezek szerint.Ha végiggondolom,az alábbiakat tenném:
1.zár szétfúr és utána egy kis szerencsével a bowdent meg tudod fogni fogóval
2.hátsó lámpa széttör mindenestül és akkor be tudsz nyúlni a zárhoz és a bowdenhez.
Jobb nem jut az eszembe.Lehet,ha nagyon nekiállsz feszíteni kinyílik az ajtó,bár nagyobb kárt is okozhatsz vele mint egy törött lámpával.Azt esetleg próbáld meg,hogy egyvalaki elfordítja a kulcsot ameddig lehet,te meg feszíted felfelé az ajtót.Sajnos a nem kivehető kalaptartó miatt (tényleg nem lehet kivenni?) még bemászni sem tudsz.Hiába,csak jobb az ötajtós...azt nem tudom,a kezed befér-e az ülés és a merevítés közé.Akkor nőgyógyászati módszerrel addig tolod a kezek amíg eléred az egyik ülésnyitó bowdent.

Túlkomplikáljátok.

A kalaptartó nem fém, hanem fa/műgyanta. Fúró, dekopír elő, kör kivág és máris be lehet nyúlni.
Olcsóbb, mint zárkészlet csere, lámpatörés (nóóóórmális?Huh?Huh?Huh?), vagy a felfeszítés.
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #244 Dátum: 2011.03.12 szombat, 19:55:59 »

Túlkomplikáljátok.

A kalaptartó nem fém, hanem fa/műgyanta. Fúró, dekopír elő, kör kivág és máris be lehet nyúlni.
Olcsóbb, mint zárkészlet csere, lámpatörés (nóóóórmális?Huh?Huh?Huh?), vagy a felfeszítés.
A legegyszerűbb,kiengedek egy autófeltörős cigót és seperc alatt kinyitja.De négyajtósban azért nem lehet boldogság a kalaptartó csere...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #245 Dátum: 2011.03.17 csütörtök, 11:10:05 »

ez tegnap nem ált a lehel hun sarkán,a parkoloba?lőkős megvan repedve rajta?

Faro már nem jár felénk. 3 hete láttam a kajakiállításon a Millenárison, halakat reklámozott, de már meg sem ismert......
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #246 Dátum: 2011.03.17 csütörtök, 11:14:39 »

A kalaptartó nem fém, hanem fa/műgyanta.

Ez tuti? Én eddig csak olyanokat láttam, ami egy fék váz volt egyben. Ebben csak a hangszórók helyei voltak meg és némi kikönnyítés. Ott alulról patentos volt a kárpit, amit nehezen, de fel lehetett pattintani, és a hangszóró lyukakon keresztül lehetett benyúlni, jelen esetben meghúzni a támlanyitót... De én most nem Mondeoról beszélek, amikor a fém vázat említem......
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #247 Dátum: 2011.03.17 csütörtök, 11:21:32 »

Az ülést tényleg csk max fél centire tudtam kifeszíteni, pedíg van bennem pár kiló spenót!
A kalaptartó tiszta fém és teljesen fix!
Ha szét fúrom a zárat van valakinek eladó csomag tartó zára???
Most nagyon nem tenne jót a családi kasszának ha egy teljes szettet kéne vennem /megint/!
Kleptománok írhatnak priviben ha tudnak vmi nyitási módszert Wink
 worship worship worship

Nem tudom, hogy a zár kifúrásával közelebb jutsz e a megoldáshoz. De ha mégis megpróbálod, akkor tuti találsz kis pénzért bontottat...
Ha lebontod az ülés melletti oldalkárpitot, akkor nem tudsz hozzáférni vhogy a támla zárjához? Sztem innen kéne indulni. Akár üléslap felhajlít, üléseket rögzítő csavarokat kitekered, és óvatosan felhajtod a támlát, és vki benyúl, hogy kinyissa a támla rögzítőt...

De én megpróbálnék ráülni a csomitartó ajtajára, és egy kicsit "ugrálnék" rajta, hátha ez megoldás lesz. Az Édesapám C-Maxa szokott rendetlenkedni, a motor nem nyitja a zárat. Rácsapok egyet az ajtóra, és már műxik is. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #248 Dátum: 2011.03.17 csütörtök, 12:19:28 »

Nem tudom, hogy a zár kifúrásával közelebb jutsz e a megoldáshoz. De ha mégis megpróbálod, akkor tuti találsz kis pénzért bontottat...
Ha lebontod az ülés melletti oldalkárpitot, akkor nem tudsz hozzáférni vhogy a támla zárjához? Sztem innen kéne indulni. Akár üléslap felhajlít, üléseket rögzítő csavarokat kitekered, és óvatosan felhajtod a támlát, és vki benyúl, hogy kinyissa a támla rögzítőt...

De én megpróbálnék ráülni a csomitartó ajtajára, és egy kicsit "ugrálnék" rajta, hátha ez megoldás lesz. Az Édesapám C-Maxa szokott rendetlenkedni, a motor nem nyitja a zárat. Rácsapok egyet az ajtóra, és már műxik is. nyes
Neked is volt mk1-ed,tudod,hogy a bowden kétoldalon van,odáig benyúlni azért necces.Az övé ráadásul négyajtós annak meg nem a "c" oszlopon van a zárja,hanem a keresztmerevítőn még felfelé sem tudja feszíteni,sem oldalra plusz a csomagtartó zsanérja meg valahol oda megy be becsukott állapotban.Ráadásul az mk2 zárja pont fordítotja az mk1-nek.Az mk1-nél a zár van kívül,a nyelv az ülésben,az mk2-nél meg a zár van az ülésben és a nyelv a kasztnin...Esetleg annyira megpróbálhatod feszíteni,hogy egy segítő egy hosszú tárggyal (levágott seprűnyél stb.) esetleg el tudja nyomni a nyitó bowdent.
Nála motor meg nincs is,mert a szerelő nem rakta vissza a "minek az oda" szellemében...
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.17 csütörtök, 12:22:53 írta misi107 » Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #249 Dátum: 2011.03.17 csütörtök, 12:23:48 »

Neked is mk1-ed,tudod,hogy a bowden kétoldalon van,odáig benyúlni azért necces.

Persze annyira nem részletezem, hogy benyúlni vmi "kézhosszabbítóval" érdemes stb-stb....... nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 24   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.