Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 22:28:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 127 128 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2310764 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6000 Dátum: 2014.06.24 kedd, 11:12:31 »

Mi lehet az a szenzor a motorban, ami túlmelegedést észlelhet, és ezért nem engedi az önindítót tekeredni?
Konkrétan a következőről van szó:
melegebb időben, üzemmeleg motornál ha leállítom az autót, akkor utána fel kell nyitni a motorháztetőt, és várni pár percet hogy levegőzzön, utána már indul. Gyújtás ráadásánál világít minden visszajelző aminek kell, AC pumpa zúg egyet ahogy kell, de az önindító nem kap áramot. (ha még *pont* nem jó, akkor még egyet néha fordul is, de aztán valami -gondolom relé (?)- lelövi, pár perc nyitott pihi után ilyenkor is indul. További támpontok:
-vízhőfok mutatója mint a cövek, úgy áll középen. Vagy rossz a mutató -nem bír többet mutatni-, vagy ahol mér ott még jó, de valahol máshol elmelegszik (?)
-ilyenkor letekerve a hűtővíz tartályáról a kupakot semmi extra nyomást nem lehet észrevenni, csak jó meleg benne a víz. Néha 1-2 centivel magasabb a szint benne, akkor megbuzerálva a csöveket lehet egy kis bugyorgást meg csobogást hallani, ekkor lefolydogál a helyére a rendszerben az a pár centi plusz

A szóban forgó járgány egy 2000. októberi ST200. Mostanában a rövidebb (5-10 km-es) utak után is megvan ez a jelenség, a lényeg, hogy vízhőfok mutatója alapján legyen már bemelegedve a motor.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6001 Dátum: 2014.06.24 kedd, 11:15:54 »

Mi lehet az a szenzor a motorban, ami túlmelegedést észlelhet, és ezért nem engedi az önindítót tekeredni?
Konkrétan a következőről van szó:
melegebb időben, üzemmeleg motornál ha leállítom az autót, akkor utána fel kell nyitni a motorháztetőt, és várni pár percet hogy levegőzzön, utána már indul. Gyújtás ráadásánál világít minden visszajelző aminek kell, AC pumpa zúg egyet ahogy kell, de az önindító nem kap áramot. (ha még *pont* nem jó, akkor még egyet néha fordul is, de aztán valami -gondolom relé (?)- lelövi, pár perc nyitott pihi után ilyenkor is indul. ...
Hali!
Nem ismerem a V6-ot, így csak néhány ötletem lenne. Nincs nagy meleg - kipufogó - közelében az önindító? Azaz nagyon bemelegszik, hőtágulás, szorulás?
Esetleg kábel érintkezési problémák ugyanezen okból?
Aztán lehet, hogy a többiek le fognak butázni, hogy ilyen dolog egyáltalán nem is lehetséges. Smiley
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #6002 Dátum: 2014.06.24 kedd, 12:48:00 »

Mi lehet az a szenzor a motorban, ami túlmelegedést észlelhet, és ezért nem engedi az önindítót tekeredni?
Konkrétan a következőről van szó:
melegebb időben, üzemmeleg motornál ha leállítom az autót, akkor utána fel kell nyitni a motorháztetőt, és várni pár percet hogy levegőzzön, utána már indul. Gyújtás ráadásánál világít minden visszajelző aminek kell, AC pumpa zúg egyet ahogy kell, de az önindító nem kap áramot. (ha még *pont* nem jó, akkor még egyet néha fordul is, de aztán valami -gondolom relé (?)- lelövi, pár perc nyitott pihi után ilyenkor is indul. További támpontok:
-vízhőfok mutatója mint a cövek, úgy áll középen. Vagy rossz a mutató -nem bír többet mutatni-, vagy ahol mér ott még jó, de valahol máshol elmelegszik (?)
-ilyenkor letekerve a hűtővíz tartályáról a kupakot semmi extra nyomást nem lehet észrevenni, csak jó meleg benne a víz. Néha 1-2 centivel magasabb a szint benne, akkor megbuzerálva a csöveket lehet egy kis bugyorgást meg csobogást hallani, ekkor lefolydogál a helyére a rendszerben az a pár centi plusz

A szóban forgó járgány egy 2000. októberi ST200. Mostanában a rövidebb (5-10 km-es) utak után is megvan ez a jelenség, a lényeg, hogy vízhőfok mutatója alapján legyen már bemelegedve a motor.

Tipikus főtengely jeladó hiba. olvass utánna neten Wink (főtengely jeladó hiba google)
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #6003 Dátum: 2014.06.24 kedd, 12:50:10 »

Tipikus főtengely jeladó hiba. olvass utánna neten Wink (főtengely jeladó hiba google)

CKP hibával simán működik az önindító.

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #6004 Dátum: 2014.06.24 kedd, 12:53:11 »

CKP hibával simán működik az önindító.



akkor csak simán ford, és felkell gyújtani  hehe egyéb ötlet akkor?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #6005 Dátum: 2014.06.24 kedd, 12:57:21 »

akkor csak simán ford, és felkell gyújtani  hehe egyéb ötlet akkor?

Önindító mágnestekercs....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #6006 Dátum: 2014.06.24 kedd, 13:00:30 »

Önindító mágnestekercs....

Addig be sem írod a megoldást míg valaki be nem ír egy  orbitális nagy baromságot  hehe na szép vagy  eplus2
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #6007 Dátum: 2014.06.24 kedd, 13:04:23 »

Addig be sem írod a megoldást míg valaki be nem ír egy  orbitális nagy baromságot  hehe na szép vagy  eplus2


.....és még okos is!  hehe
Sőt, amióta tökéletes lettem már nem vagyok szerény!  Cheesy
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #6008 Dátum: 2014.06.24 kedd, 13:24:32 »


.....és még okos is!  hehe
Sőt, amióta tökéletes lettem már nem vagyok szerény!  Cheesy

aha nevetes1
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6009 Dátum: 2014.06.24 kedd, 15:58:43 »

aha nevetes1

Nyiha Cheesy Akkor ideje beterveznem az önindító felújítást is..
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #6010 Dátum: 2014.06.24 kedd, 16:35:33 »

Nyiha Cheesy Akkor ideje beterveznem az önindító felújítást is..

Érdemes megkocogtatni, mikor nem indul. Ha úgy működik, akkor még biztosabb a hiba.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #6011 Dátum: 2014.06.24 kedd, 17:29:14 »

Mi lehet az a szenzor a motorban, ami túlmelegedést észlelhet, és ezért nem engedi az önindítót tekeredni?
Konkrétan a következőről van szó:
melegebb időben, üzemmeleg motornál ha leállítom az autót, akkor utána fel kell nyitni a motorháztetőt, és várni pár percet hogy levegőzzön, utána már indul. Gyújtás ráadásánál világít minden visszajelző aminek kell, AC pumpa zúg egyet ahogy kell, de az önindító nem kap áramot. (ha még *pont* nem jó, akkor még egyet néha fordul is, de aztán valami -gondolom relé (?)- lelövi, pár perc nyitott pihi után ilyenkor is indul. További támpontok:
-vízhőfok mutatója mint a cövek, úgy áll középen. Vagy rossz a mutató -nem bír többet mutatni-, vagy ahol mér ott még jó, de valahol máshol elmelegszik (?)
-ilyenkor letekerve a hűtővíz tartályáról a kupakot semmi extra nyomást nem lehet észrevenni, csak jó meleg benne a víz. Néha 1-2 centivel magasabb a szint benne, akkor megbuzerálva a csöveket lehet egy kis bugyorgást meg csobogást hallani, ekkor lefolydogál a helyére a rendszerben az a pár centi plusz

A szóban forgó járgány egy 2000. októberi ST200. Mostanában a rövidebb (5-10 km-es) utak után is megvan ez a jelenség, a lényeg, hogy vízhőfok mutatója alapján legyen már bemelegedve a motor.
Elolvasva a hibajelenséget meg a hozzászólásokat eszembe jutott a Ford Sierra 2000-es DOHC-s autómnál jelentkező hibajelenség. Pontosan ugyan ezek a hibajelenségek voltak, nem indított az önindító. Többször jártam így. Aztán egy szerelő azt mondta, gyújtáskapcsoló. Csere. Azután működött, soha többet nem jelentkezett a hibajelenség. Nem mondom, hogy biztos ez a baj Nálad, de mint lehetőség, érdemes megnézni ezt is. Ha meleg volt, nem érintkezett rendesen, ergo nem indult.  vigyor3
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6012 Dátum: 2014.06.24 kedd, 19:20:02 »

Elolvasva a hibajelenséget meg a hozzászólásokat eszembe jutott a Ford Sierra 2000-es DOHC-s autómnál jelentkező hibajelenség. Pontosan ugyan ezek a hibajelenségek voltak, nem indított az önindító. Többször jártam így. Aztán egy szerelő azt mondta, gyújtáskapcsoló. Csere. Azután működött, soha többet nem jelentkezett a hibajelenség. Nem mondom, hogy biztos ez a baj Nálad, de mint lehetőség, érdemes megnézni ezt is. Ha meleg volt, nem érintkezett rendesen, ergo nem indult.  vigyor3

Azt szeretem ebben az autóban, hogy minden hibajelenség megoldására logikusan ellenvetések vannak; ha gyújtáskapcsoló, akkor miért csak a 2-es fokozatnál nem működik, és miért segít a motortér hűtése? Ha önindító, az meg hogy tud *ennyire* letiltani, hogy annyira nem hajlandó dolgozni, mintha nem is létezne? Cheesy Köszi az eddigi tippeket, megpróbálok ezeknek utánajárni. Hátha.. xD
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
molnarrobert
Vendég
« Új hozzászólás #6013 Dátum: 2014.06.25 szerda, 07:40:38 »

Hali!

A B1232-es hibakód konkrétan mit jelent? Lehet köze a gyári rádió cseréhez?

Köszi!
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #6014 Dátum: 2014.06.25 szerda, 11:00:49 »

Hali!

A B1232-es hibakód konkrétan mit jelent? Lehet köze a gyári rádió cseréhez?

Köszi!
antenna nincs bedugva esetleg
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
molnarrobert
Vendég
« Új hozzászólás #6015 Dátum: 2014.06.25 szerda, 12:57:18 »

antenna nincs bedugva esetleg
Köszi. Valóban nincs bedugva, és láttam is valahol a neten, ezzel lehet összefüggésben, de mivel a ForScan a PATS rendszerre hivatkozik, ezért egy kissé zavarba ejtett a jelenség.  Huh?
Naplózva
nigabi79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 165



E-mail
« Új hozzászólás #6016 Dátum: 2014.06.25 szerda, 19:56:03 »

Sziasztok.Beszereztem a generátorbhoz a csapágyakat.És meg is lepődtem,hogy 6000 csapágy milyen kicsi.A 6303 az gondolom a szíj felől,a 6000-es én is és a csapágy boltban a srác is furcsálta hogy csak ekkora kell bele.Ugye még nem lett szétszerelve a generátor,ezért nem tudom,de lehet hogy rosszul értelmeztem,szóval a 6303-as 2 kell bele+a 6000-es.Köszi
Naplózva

Ford mondeo mk2 1998 kombi
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #6017 Dátum: 2014.06.26 csütörtök, 01:45:41 »

Sziasztok.Beszereztem a generátorbhoz a csapágyakat.És meg is lepődtem,hogy 6000 csapágy milyen kicsi.A 6303 az gondolom a szíj felől,a 6000-es én is és a csapágy boltban a srác is furcsálta hogy csak ekkora kell bele.Ugye még nem lett szétszerelve a generátor,ezért nem tudom,de lehet hogy rosszul értelmeztem,szóval a 6303-as 2 kell bele+a 6000-es.Köszi
mindegyikből 1db kell
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
partygabesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


E-mail
« Új hozzászólás #6018 Dátum: 2014.06.26 csütörtök, 13:31:33 »

Sziasztok !

Szeretnék kicsit feljavítani az autóm. Ghia-s ugyan de nincs kormányról vezérelhet rádió bajusz kapcsolóm és a kérdésem, hogy ha kicsrélem a bajuszkarokat akkor vajon a kormányoszlop burkolatra csak egy lyukat kell fúrnom vagy az eredeti burkolat más ?
Naplózva

Ford Mondeo Tunier 99' 1.8 TD Ghia
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6019 Dátum: 2014.06.27 péntek, 00:41:53 »

Sziasztok !

Szeretnék kicsit feljavítani az autóm. Ghia-s ugyan de nincs kormányról vezérelhet rádió bajusz kapcsolóm és a kérdésem, hogy ha kicsrélem a bajuszkarokat akkor vajon a kormányoszlop burkolatra csak egy lyukat kell fúrnom vagy az eredeti burkolat más ?

Kell másik burkolat. Esetleg egy olyasmi bőrharanggal mint ami a váltón is van megoldható, de az úgy nagyon sufnituning lenne. A többi kart nem kell bántani, nincsenek útban a rádióénak. Csak szerezz egy rádiótávirányító kart, burkolatot, kábeleket, .... Smiley
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #6020 Dátum: 2014.06.27 péntek, 10:20:36 »

Sziaasztok.Lehet valahogy a lámpát polírozni? Kicsit meg van sárgulva az üveg... Takarítottam már,de semmi javulás.
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #6021 Dátum: 2014.06.27 péntek, 10:27:37 »

Sziaasztok.Lehet valahogy a lámpát polírozni? Kicsit meg van sárgulva az üveg... Takarítottam már,de semmi javulás.

Lehet!
Keresd itt a fórumon Dentcraft-ot Ő ezzel is foglalkozik!
Messze van tőled de biztos tud valahogy segíteni!
Ha más nem talán leírja hogy érdemes nekilátni...
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #6022 Dátum: 2014.06.27 péntek, 10:56:08 »

Lehet!
Keresd itt a fórumon Dentcraft-ot Ő ezzel is foglalkozik!
Messze van tőled de biztos tud valahogy segíteni!
Ha más nem talán leírja hogy érdemes nekilátni...
Én is Dentcraftot ajánlom, de ha messze van neki, akkor még talán más közel van aki csinál ilyet. Wink
Be kell írni a google-ba "lámpa polír"!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
partygabesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


E-mail
« Új hozzászólás #6023 Dátum: 2014.06.29 vasárnap, 13:19:17 »

Kell másik burkolat. Esetleg egy olyasmi bőrharanggal mint ami a váltón is van megoldható, de az úgy nagyon sufnituning lenne. A többi kart nem kell bántani, nincsenek útban a rádióénak. Csak szerezz egy rádiótávirányító kart, burkolatot, kábeleket, .... Smiley
Köszönöm a választ !
Naplózva

Ford Mondeo Tunier 99' 1.8 TD Ghia
tibi65
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #6024 Dátum: 2014.06.30 hétfő, 18:24:13 »

Sziasztok!
A mondimban a digitklima megadta magát jelenség:,seképsehang,
magyarul olyan mindha ki lenne kapcsolva.
Valakinek valami ötlete? Előre is köszi.
99es 1.8TD
Naplózva
vegvariz
Vendég
« Új hozzászólás #6025 Dátum: 2014.06.30 hétfő, 20:40:36 »

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség,hátha már valaki találkozott ilyen gonddal!
'97 MKII TD digitklíma 24C° fokra állítva AUTO állásban egyszer csak elkezd forró levegőt nyomni az arcomba!
Klíma jó, most lett feltöltve nyomja is a hideg levegőt, ha úgy van kedve, de egyszer csak elkezd veszettül fűteni, klímakompresszor dolgozik, és elnyomja a meleg levegő szegény klíma hidegét!
Persze előfordul a jelenség bekapcsolt klíma nélkül is, van úgy hogy indulás után egyből, van úgy hogy fél óra múlva!
Elég kellemetlen amikor a fekete kocsi a tűző napon, 40fokban tolja a forró levegőt, én meg nem tudom az ablakot se lehúzni nehogy huzatot kapjon a 4hónapos gyerek hátul!
Valakinek valami ötlet?

Köszönöm!
Naplózva
Natesz
Vendég
« Új hozzászólás #6026 Dátum: 2014.06.30 hétfő, 20:51:59 »

Sziasztok!
A mondimban a digitklima megadta magát jelenség:,seképsehang,
magyarul olyan mindha ki lenne kapcsolva.
Valakinek valami ötlete? Előre is köszi.
99es 1.8TD
Ilyet nekem is produkált a kicsike.
Az utastérben lévő biztositék táblánál (bal lábad fölött) lévő csati kontakthibás volt (kicsit megolvadt).
róbáld ott megmozgatni a vezetékeket, és ha beindul meg van a bibi.
Holnap megnézem melyik vezeték pontosan.
Naplózva
tibi65
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #6027 Dátum: 2014.07.01 kedd, 06:20:27 »

Ilyet nekem is produkált a kicsike.
Az utastérben lévő biztositék táblánál (bal lábad fölött) lévő csati kontakthibás volt (kicsit megolvadt).
róbáld ott megmozgatni a vezetékeket, és ha beindul meg van a bibi.
Holnap megnézem melyik vezeték pontosan.
Igazad van tényleg ott van a bibi tegnap még edzettem rajta egy kicsit és mikor a biztitáblát mozgattam
hol jó volt hol nem.
Azért megköszönném ha megnéznéd melyik vezeték lehet a ludas!
Naplózva
Natesz
Vendég
« Új hozzászólás #6028 Dátum: 2014.07.01 kedd, 21:00:36 »

Igazad van tényleg ott van a bibi tegnap még edzettem rajta egy kicsit és mikor a biztitáblát mozgattam
hol jó volt hol nem.
Azért megköszönném ha megnéznéd melyik vezeték lehet a ludas!
Elfelejtettem megnézni, de ha jól emlékszem, akkor a doboz jobb oldalán lévő csatlakozóból az egyik.
Ha lehúzod biztosan meglátod melyik vezeték az. Kicsit kormos lesz.
azért holnap megnézem.
Naplózva
tibi65
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


E-mail
« Új hozzászólás #6029 Dátum: 2014.07.01 kedd, 22:09:31 »

Elfelejtettem megnézni, de ha jól emlékszem, akkor a doboz jobb oldalán lévő csatlakozóból az egyik.
Ha lehúzod biztosan meglátod melyik vezeték az. Kicsit kormos lesz.
azért holnap megnézem.

Oké köszi egyébként most jó gondolom rövidesen megint elójön a hiba!
Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #6030 Dátum: 2014.07.02 szerda, 07:42:06 »

Oké köszi egyébként most jó gondolom rövidesen megint elójön a hiba!

Küldtem neked emilre olvasnivalót  integet2
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Natesz
Vendég
« Új hozzászólás #6031 Dátum: 2014.07.02 szerda, 17:19:38 »

Oké köszi egyébként most jó gondolom rövidesen megint elójön a hiba!
Zöld színű vezeték jobboldalon, a második csatiban
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #6032 Dátum: 2014.07.06 vasárnap, 12:38:28 »

Hello

Mivel még mindig nem jó a belső világitás,vagyis túl jó,mert mindig világit,még csukott ajtóknál is....  Roll Eyes azon gondolkodtam,hogy lehetne kiszűrni melyik ajtó kapcsoló rossz? A bal első gondolom jó,mert ha világitást ráteszem,akkor a bimm-bamm csak akkor szól,ha kinyitom az ajtót... Tehát ez jó. Gondolom én...
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
szabi_zoli82
Vendég
« Új hozzászólás #6033 Dátum: 2014.07.06 vasárnap, 12:51:08 »

Hello

Mivel még mindig nem jó a belső világitás,vagyis túl jó,mert mindig világit,még csukott ajtóknál is....  Roll Eyes azon gondolkodtam,hogy lehetne kiszűrni melyik ajtó kapcsoló rossz? A bal első gondolom jó,mert ha világitást ráteszem,akkor a bimm-bamm csak akkor szól,ha kinyitom az ajtót... Tehát ez jó. Gondolom én...


A központi időzítő modul tesztjével ki tudod próbálni:
 
-minden kikapcsolva
-nyomjuk be a hátsó szélvédö fűtéskapcsolóját
-tartsuk lenyomva ,és közben adjuk rá a gyújtást
-fűtéskapcsolót elengedhetjük
-ha megnyitjuk bármelyik ajtót akkor megszólal a "harang"
-elvileg az ablaktörlő is bekapcsol + a belső időzített világitás (nekem nem)
-kilépés a tesztüzemből: gyújtás kikapcs.

Ez egy 2002-es beírás, de nekem működik, én korábban próbáltam ki. 
Naplózva
smiki
Vendég
« Új hozzászólás #6034 Dátum: 2014.07.06 vasárnap, 15:58:24 »

Sziasztok van valakinek ötlete hogy lehet kitöketlenkedni az immót ?? mk2 diesel 1999 évjárat giha  , ugyanis gyújtáson csak villog mint a veszett fene az autó meg nem indul  eplus2  köszi az ötleteket (mester kulcs na az nincs )
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.06 vasárnap, 21:20:07 írta smiki » Naplózva
Kincso70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 561



« Új hozzászólás #6035 Dátum: 2014.07.06 vasárnap, 22:13:23 »

Sziasztok van valakinek ötlete hogy lehet kitöketlenkedni az immót ?? mk2 diesel 1999 évjárat giha  , ugyanis gyújtáson csak villog mint a veszett fene az autó meg nem indul  eplus2  köszi az ötleteket (mester kulcs na az nincs )
Próbáld a másik kulcsot vagy igazítsd meg az immo gyűrűt a gyújtáskapcsolónál!
Naplózva

Ford Sierra kombi 2.3 D 1985 DPN-954
Ford Mondeo Kombi 1.8 GLX 1995 HMY-760
Ford Escort 1.6i 1986 EOL-491
Ford Galaxy 1.9 TDI Si 1999 ILF-165
Ford Mondeo Kombi 1.6 CLX 1994 IOS-480
Ford Mondeo Kombi 1.8TD Ghia 1997 JAK-629
smiki
Vendég
« Új hozzászólás #6036 Dátum: 2014.07.07 hétfő, 19:50:06 »

Próbáld a másik kulcsot vagy igazítsd meg az immo gyűrűt a gyújtáskapcsolónál!

holnap megpróbálom  köszönöm Cheesy
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #6037 Dátum: 2014.07.08 kedd, 16:35:31 »



A központi időzítő modul tesztjével ki tudod próbálni:
 
-minden kikapcsolva
-nyomjuk be a hátsó szélvédö fűtéskapcsolóját
-tartsuk lenyomva ,és közben adjuk rá a gyújtást
-fűtéskapcsolót elengedhetjük
-ha megnyitjuk bármelyik ajtót akkor megszólal a "harang"
-elvileg az ablaktörlő is bekapcsol + a belső időzített világitás (nekem nem)
-kilépés a tesztüzemből: gyújtás kikapcs.

Ez egy 2002-es beírás, de nekem működik, én korábban próbáltam ki. 

Kipróbáltam. Jó módszer,de sajna szerintem mivel rossz valamelyik ajtókapcsoló,igy nekem folyamatosan bimm-bammolt...  falbav
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
szabi_zoli82
Vendég
« Új hozzászólás #6038 Dátum: 2014.07.10 csütörtök, 17:29:41 »

Kipróbáltam. Jó módszer,de sajna szerintem mivel rossz valamelyik ajtókapcsoló,igy nekem folyamatosan bimm-bammolt...  falbav


Manuálisan ki kell 'támasztani' az ajtókapcsolókat, ha csak kopott akkor jó lesz kitámasztással. Utána lehet próbálni. Ha másképpen nem működik, ki kell bontani a kapcsolókat és a csatlakozóit lehúzva próbálni.
Naplózva
nigabi79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 165



E-mail
« Új hozzászólás #6039 Dátum: 2014.07.12 szombat, 17:40:26 »

Sziasztok.Olyan dologban szeretném a segítségeteket kérni,hogy hol lehet beszerezni az 1.8td kombim generátorába szénkefét?Meg még azt kérdezném,hogy mi lehet a probléma akkor,hogy hiába tekerem a kapcsolót bármely állásba lábhoz,müszerfal akkor is csak az ablakra fújja a levegőt?Köszi
Naplózva

Ford mondeo mk2 1998 kombi
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6040 Dátum: 2014.07.12 szombat, 18:07:20 »

Sziasztok.Olyan dologban szeretném a segítségeteket kérni,hogy hol lehet beszerezni az 1.8td kombim generátorába szénkefét?Meg még azt kérdezném,hogy mi lehet a probléma akkor,hogy hiába tekerem a kapcsolót bármely állásba lábhoz,müszerfal akkor is csak az ablakra fújja a levegőt?Köszi

Az elsőt passzolom valaki hozzáértőbbnek, a másodikra viszont a wiki-n találsz egy repair howto-t.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
ebihal
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


E-mail
« Új hozzászólás #6041 Dátum: 2014.07.17 csütörtök, 13:23:10 »

Sziasztok!Megoldható hogy ha szélvédőre teszem a levegőirányt ne kapcsolja be automatikusan a klímát?

Sehol egy elektromos guru? Wink
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.22 kedd, 11:01:08 írta ebihal » Naplózva
nigabi79
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 165



E-mail
« Új hozzászólás #6042 Dátum: 2014.07.22 kedd, 13:12:03 »

Sziasztok.Olyat kérdeznék,hogy az mk1és mk2-es fütésszabályzó panelja ugyanaz-e,manuális klímás?Köszi
Naplózva

Ford mondeo mk2 1998 kombi
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6043 Dátum: 2014.07.22 kedd, 17:17:07 »

Sziasztok.Olyat kérdeznék,hogy az mk1és mk2-es fütésszabályzó panelja ugyanaz-e,manuális klímás?Köszi
Nem.
Ha jól emlékszem, a 3 közül valamelyik tekerentyűnek a csatija is különbözik.
De úgy tudom, van az ápgrédről cikk a Wiki-n.
Naplózva
hercsi
Vendég
« Új hozzászólás #6044 Dátum: 2014.07.26 szombat, 15:42:04 »

Sziasztok!
Érdeklődnék esetleg találkozott e valaki ilyen hibával?
Az autóm karosszériásnál volt,azóta az autót nem lehet le állítani,nem működik a kilométeróra,nem működik a klíma a ventilátor és az automataváltó össze-vissza vált ráadásul negyedik sebességet egyáltalán nem ad hanem üresbe dobja.
Volt két szerelőnél is de csak tipp van megjavítani nem tudták,szerintük vagy motorvezérlő komputer vagy motor téri kábelköteg.Ha beviszem Ford márka szervizbe ott megtudják mondani a pontos hibát.
Köszönöm előre is a segítségeteket.   
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #6045 Dátum: 2014.07.26 szombat, 19:12:33 »

Sziasztok!
Érdeklődnék esetleg találkozott e valaki ilyen hibával?
Az autóm karosszériásnál volt,azóta az autót nem lehet le állítani,nem működik a kilométeróra,nem működik a klíma a ventilátor és az automataváltó össze-vissza vált ráadásul negyedik sebességet egyáltalán nem ad hanem üresbe dobja.
Volt két szerelőnél is de csak tipp van megjavítani nem tudták,szerintük vagy motorvezérlő komputer vagy motor téri kábelköteg.Ha beviszem Ford márka szervizbe ott megtudják mondani a pontos hibát.
Köszönöm előre is a segítségeteket.   

Esetleg hegesztett valamit a kocsin a kasznis?
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6046 Dátum: 2014.07.26 szombat, 19:29:59 »

Esetleg hegesztett valamit a kocsin a kasznis?

Nincs gyógyszerész a családodban?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
hercsi
Vendég
« Új hozzászólás #6047 Dátum: 2014.07.27 vasárnap, 17:11:49 »

Esetleg hegesztett valamit a kocsin a kasznis?
Igen a hátsósárvédőívet
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #6048 Dátum: 2014.07.27 vasárnap, 17:28:17 »

Igen a hátsósárvédőívet
akkor valszeg ott lesz a hiba
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
hercsi
Vendég
« Új hozzászólás #6049 Dátum: 2014.07.27 vasárnap, 19:31:57 »

akkor valszeg ott lesz a hiba
esetleg nem tudsz valaki hozzáértőt aki megnézné én Érd i vagyok.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 [121] 122 123 124 125 126 127 128 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.