Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 14:54:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 161 162 163 164 165 166 167 [168] 169 170   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fék, ABS, ESP  (Megtekintve 2719173 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #8350 Dátum: 2020.08.10 hétfő, 20:53:06 »

Köszönöm! Öntöttem bele azóta nem láttam hogy villanna. De azóta újabb 2 újabb hiba lett. Tele van már néha a tököm a 2002-es verzióval. Behúzom a kéziféket és úgy marad nem enged vissza. Az utastérbe a kézifék kar lemegy de manuálisan a féknyergen kell kézzel visszaállítani/húzni és akkor minden jó amíg újra be nem húzom. Mind a két oldalt. Leszedtem a kereket és a kézifék kötelet ki akasztottam a féknyeregből. A féknyergen kézzel/csavarhúzóval tökéletesen visszajön ahogy kell. Maga a kézifék kötelet meghúzom fogóval elég könnyen tudom húzni de nem megy vissza teljesen (ezt nem tudom hogy így kell működni neki. De ha beakasztom vissza akkor úgy marad. Valakinek ötlet? Vagy vegyek egy 10 kg kalapácsot?Smiley Ja és még erre jött ma rá hogy a szélvédőt le akartam mosni spriccelővel de nem megy. Ablakmosó van benne de semmi még hangja sincs hogy a pumpa menne. Ezt hol találom?
http://mondeo.hu/index.php?topic=16595.0

http://mondeo.hu/index.php?topic=17223.0
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.10 hétfő, 20:54:55 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8351 Dátum: 2020.08.11 kedd, 07:48:38 »

Köszönöm! Öntöttem bele azóta nem láttam hogy villanna. De azóta újabb 2 újabb hiba lett. Tele van már néha a tököm a 2002-es verzióval. Behúzom a kéziféket és úgy marad nem enged vissza. Az utastérbe a kézifék kar lemegy de manuálisan a féknyergen kell kézzel visszaállítani/húzni és akkor minden jó amíg újra be nem húzom. Mind a két oldalt. Leszedtem a kereket és a kézifék kötelet ki akasztottam a féknyeregből. A féknyergen kézzel/csavarhúzóval tökéletesen visszajön ahogy kell. Maga a kézifék kötelet meghúzom fogóval elég könnyen tudom húzni de nem megy vissza teljesen (ezt nem tudom hogy így kell működni neki. De ha beakasztom vissza akkor úgy marad. Valakinek ötlet? Vagy vegyek egy 10 kg kalapácsot?Smiley Ja és még erre jött ma rá hogy a szélvédőt le akartam mosni spriccelővel de nem megy. Ablakmosó van benne de semmi még hangja sincs hogy a pumpa menne. Ezt hol találom?

Lecsavarozod a féknyerget, feltámasztod úgy, hogy a tengely felfelé álljon, és a tengely tövébe beletöltesz fékfolyadékot. Hagyd úgy egy éjszakára. Ez általában segít egy időre.

A tutti megoldás viszont csak az, ha veszel FL utáni féknyergeket. Azt onnan ismered fel, hogy nem sima a "villája", hanem bordás, és nincs már benne az a fura, ötszögletű csavar.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Runo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



« Új hozzászólás #8352 Dátum: 2020.08.11 kedd, 19:02:03 »

Na, azt a peremet reszeld meg egy helyen (mind a két oldalon! Cheesy), hogy ne legyen útban, és utána egy tolómérővel (magyarul subler) meg tudod mérni, mennyi az annyi.

2 mm a max. kopás, ami megengedett.

AndyA

P.s.: Mi a szakmád?

Ó én ilyeneknek nem állok neki! Nem értek én ehhez!  Cool
Villanyszerelő. De ne gyere nekem azzal, hogy "csak látod mi a különbség a másfeles, és a kétésfeles vezeték között!"  smile
Látom! De a féktárcsa nem vezeték!  nyes
Naplózva

Mk3 - 1.8 - 110 LE - Benzin - Sedan - Trend
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8353 Dátum: 2020.08.12 szerda, 07:10:55 »

Ó én ilyeneknek nem állok neki! Nem értek én ehhez!  Cool
Villanyszerelő. De ne gyere nekem azzal, hogy "csak látod mi a különbség a másfeles, és a kétésfeles vezeték között!"  smile
Látom! De a féktárcsa nem vezeték!  nyes

Én meg szoftveres vagyok tanult szakmám szerint. Szerinted...? :-)

Neked legalább szerszámaid vannak, én meg max. a szerelési útmutatót tudom letölteni hozzá.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #8354 Dátum: 2020.08.12 szerda, 08:56:43 »

Én meg szoftveres vagyok tanult szakmám szerint. Szerinted...? :-)

Neked legalább szerszámaid vannak, én meg max. a szerelési útmutatót tudom letölteni hozzá.

AndyA

Ne szerénykedj! Fúród is van, amivel tökéletes fúrt sport féktárcsákat tudsz gyártani a sufniban.  eplus2
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8355 Dátum: 2020.08.12 szerda, 09:30:29 »

Ne szerénykedj! Fúród is van, amivel tökéletes fúrt sport féktárcsákat tudsz gyártani a sufniban.  eplus2

A fúrót elsősorban nem arra használom.  eplus2 taps taps taps taps taps

Lacika71 tudna mesélni... ;-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #8356 Dátum: 2020.08.12 szerda, 11:47:41 »

A fúrót elsősorban nem arra használom.  eplus2 taps taps taps taps taps

Lacika71 tudna mesélni... ;-)

AndyA
Lacika fúrt(mart) klímahűtője? nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #8357 Dátum: 2020.08.12 szerda, 11:49:52 »

A fúrót elsősorban nem arra használom.  eplus2 taps taps taps taps taps

Lacika71 tudna mesélni... ;-)

AndyA

A fúró is jó mindenre is. nyes
Naplózva
Runo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



« Új hozzászólás #8358 Dátum: 2020.08.14 péntek, 08:32:25 »

Én meg szoftveres vagyok tanult szakmám szerint. Szerinted...? :-)

Neked legalább szerszámaid vannak, én meg max. a szerelési útmutatót tudom letölteni hozzá.

AndyA

Miből gondolod, hogy vannak szerszámaim? Tongue
Egyébként az már nagy előny, ha nincs is szerszámod, de legalább érdekel, engem konkrétan nem is érdekelnek az autó "dolgai".
Persze olyan téren érdekel, hogy igyekszem jó állapotban tartani, megelőzni a problémákat, és ha véletlen elő is jön valami, azt azonnal megcsináltatni!
Naplózva

Mk3 - 1.8 - 110 LE - Benzin - Sedan - Trend
nzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 201


E-mail
« Új hozzászólás #8359 Dátum: 2020.08.14 péntek, 08:54:34 »

Lecsavarozod a féknyerget, feltámasztod úgy, hogy a tengely felfelé álljon, és a tengely tövébe beletöltesz fékfolyadékot. Hagyd úgy egy éjszakára. Ez általában segít egy időre.

A tutti megoldás viszont csak az, ha veszel FL utáni féknyergeket. Azt onnan ismered fel, hogy nem sima a "villája", hanem bordás, és nincs már benne az a fura, ötszögletű csavar.

AndyA

Köszönöm a segítséget! A szélvédő mosó az kuka lett. Hiába szétszedtem kitakarítottam de semmi. Így 3800 ft-ért vettem egy újat a cromaxban. Most tökéletesen megy. A féknyeregre raktam fékfolyadékot és úgy állt másfél napig de sajnos csak a bal oldalinak segített a jobb az úgy maradt. Egyenlőre nem használom a kézit amíg nem nézek fl utánit. Köszönöm!
Naplózva

2008 Ford Mondeo mk4 ba7 sedan 107kw 2.0 145 le
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8360 Dátum: 2020.08.14 péntek, 09:21:29 »

Miből gondolod, hogy vannak szerszámaim? Tongue
Egyébként az már nagy előny, ha nincs is szerszámod, de legalább érdekel, engem konkrétan nem is érdekelnek az autó "dolgai".
Persze olyan téren érdekel, hogy igyekszem jó állapotban tartani, megelőzni a problémákat, és ha véletlen elő is jön valami, azt azonnal megcsináltatni!

Elméleti villanyszerelő...?  eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #8361 Dátum: 2020.08.14 péntek, 09:25:21 »

Köszönöm a segítséget! A szélvédő mosó az kuka lett. Hiába szétszedtem kitakarítottam de semmi. Így 3800 ft-ért vettem egy újat a cromaxban. Most tökéletesen megy. A féknyeregre raktam fékfolyadékot és úgy állt másfél napig de sajnos csak a bal oldalinak segített a jobb az úgy maradt. Egyenlőre nem használom a kézit amíg nem nézek fl utánit. Köszönöm!

Nem kívülről kell locsolgatni, hanem szét kell szedni és kitakarítani...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Runo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



« Új hozzászólás #8362 Dátum: 2020.08.14 péntek, 10:23:06 »

Elméleti villanyszerelő...?  eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA

A melóhely adja!
Itthon nem dolgozom, hülye azért nem vagyok!  Grin
Naplózva

Mk3 - 1.8 - 110 LE - Benzin - Sedan - Trend
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8363 Dátum: 2020.08.14 péntek, 11:03:01 »

A melóhely adja!
Itthon nem dolgozom, hülye azért nem vagyok!  Grin

Még egy villanykörte cseréjéhez is szerelőt hívsz, mi?  eplus2 taps taps taps taps taps

Após tanította egyszer móresre a melósokat, amikor iskolaigazgató volt. Mondta a melós, hogy nem megy fel a létrára, mert szédül, és orvosi papírja is van róla, hogy nem dolgozhat magasan. Erre após felmászott, odatartotta az izzót a foglalatba, és mondta a két embernek, hogy na, akkor forgassák a létrát. Azok meg csúnyán káromkodtak, elmondták mindennek, de utána nem volt többé kérdés, hogy kinek kell a kiégett villanykörtét kicserélni... Cheesy

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Runo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



« Új hozzászólás #8364 Dátum: 2020.08.14 péntek, 12:15:04 »

Még egy villanykörte cseréjéhez is szerelőt hívsz, mi?  eplus2 taps taps taps taps taps

Após tanította egyszer móresre a melósokat, amikor iskolaigazgató volt. Mondta a melós, hogy nem megy fel a létrára, mert szédül, és orvosi papírja is van róla, hogy nem dolgozhat magasan. Erre após felmászott, odatartotta az izzót a foglalatba, és mondta a két embernek, hogy na, akkor forgassák a létrát. Azok meg csúnyán káromkodtak, elmondták mindennek, de utána nem volt többé kérdés, hogy kinek kell a kiégett villanykörtét kicserélni... Cheesy

AndyA

Szerelőt? No annyira azért nem! Itt az asszony, majd kicseréli!  eplus2

Lefotóztam a féktárcsám peremét, de nem tudom ide beszúrni! Tongue
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.14 péntek, 12:16:41 írta Runo » Naplózva

Mk3 - 1.8 - 110 LE - Benzin - Sedan - Trend
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #8365 Dátum: 2020.08.15 szombat, 18:44:24 »

Szerelőt? No annyira azért nem! Itt az asszony, majd kicseréli!  eplus2

Lefotóztam a féktárcsám peremét, de nem tudom ide beszúrni! Tongue

Feltöltöd egy tárhelyre (drive, kepkuldes.hu, kepkezelo.com stb), az ott kapott linket bemásolod ide és kész.
Naplózva
Runo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164



« Új hozzászólás #8366 Dátum: 2020.08.15 szombat, 20:17:29 »

Feltöltöd egy tárhelyre (drive, kepkuldes.hu, kepkezelo.com stb), az ott kapott linket bemásolod ide és kész.

Azt próbáltam, de nem szerette az oldal.. mondjuk egy másik nevű oldalra töltöttem... Hátha ezen jó lesz...
Jó lett! Már csak azt felejtettem el, hogy ez a cserés vagy a nem cserés, de ha jól emlékszem, akkor ezt akarom lecserélni, a másikat nem fotóztam le!  taps

« Utoljára szerkesztve: 2020.08.15 szombat, 20:19:25 írta Runo » Naplózva

Mk3 - 1.8 - 110 LE - Benzin - Sedan - Trend
nzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 201


E-mail
« Új hozzászólás #8367 Dátum: 2020.09.02 szerda, 13:42:13 »

Sziasztok!

Nyíregyházáról indultam Zamárdiba 3 napja. Valahol az autópályán kaptam egy nagyobb döccenőt. Menet közben ha éppen egy kicsit is fékezni kellett már éreztem a fékpedálon hogy remeg mint mikor az abs kapcsol. Így a legközelebbi pihenőnél fékezésnél már egyértelmű volt valami nem oké a fékkel remeg nagyon valamikor 2x is rá kellett nyomnom hogy fogjon a fék meg is álltam. Mindig a kocsiba van egy wifis elm327-es obd2 hibakódba be is rakta a c1233 bal első kerékszenzort. Mondom király. Így hogy ne remegjen a pedál kiszedtem az abs biztosítékot és műszerfalon ki is világított az abs jel meg a kézifék is. Így ezt leszámítva a fék tette a dolgát. Odaértünk egészségben. Leszedtem a kereket és az abs jeladót lehúztam így kaptam egy másik hibakódot C1155 kerékszenzor bemenő áramköri hiba. Kiszedtem a jeladót egy csavar fogja és belenéztem a lukba de ezt nem tudom hogy valami gyűrűnek (fogaskerék jellegűnek) kéne látni de csak sima felületet látok. Érzékelőt meg tisztítottam csatlakozót is kontaktal befújtam minden vissza a helyére. Minden hibát töröltem! Ugyan az a fékpedál remeg. Elsőre nem írja a C1233-at csak később mikor már világít az abs a müszerfalon. Valakinek ötlet? Jeladó a ludas? A csapágynak nincs semmi hangja. 
Naplózva

2008 Ford Mondeo mk4 ba7 sedan 107kw 2.0 145 le
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #8368 Dátum: 2020.09.02 szerda, 14:23:43 »

Azt próbáltam, de nem szerette az oldal.. mondjuk egy másik nevű oldalra töltöttem... Hátha ezen jó lesz...
Jó lett! Már csak azt felejtettem el, hogy ez a cserés vagy a nem cserés, de ha jól emlékszem, akkor ezt akarom lecserélni, a másikat nem fotóztam le!  taps

[img width=553 height=600]http://kepkezelo.com/images/4lvweaegzk6jlh9ffy49.[/



ember legyen a talpán aki ezt a képről megmondja.
Van az annyira fontos ha bizonytalan vagy akkor megme
éresd egy szakemberrel. Amugy sem árt ha rá néz a betétekre is.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #8369 Dátum: 2020.09.02 szerda, 14:30:36 »

Sziasztok!

Nyíregyházáról indultam Zamárdiba 3 napja. Valahol az autópályán kaptam egy nagyobb döccenőt. Menet közben ha éppen egy kicsit is fékezni kellett már éreztem a fékpedálon hogy remeg mint mikor az abs kapcsol. Így a legközelebbi pihenőnél fékezésnél már egyértelmű volt valami nem oké a fékkel remeg nagyon valamikor 2x is rá kellett nyomnom hogy fogjon a fék meg is álltam. Mindig a kocsiba van egy wifis elm327-es obd2 hibakódba be is rakta a c1233 bal első kerékszenzort. Mondom király. Így hogy ne remegjen a pedál kiszedtem az abs biztosítékot és műszerfalon ki is világított az abs jel meg a kézifék is. Így ezt leszámítva a fék tette a dolgát. Odaértünk egészségben. Leszedtem a kereket és az abs jeladót lehúztam így kaptam egy másik hibakódot C1155 kerékszenzor bemenő áramköri hiba. Kiszedtem a jeladót egy csavar fogja és belenéztem a lukba de ezt nem tudom hogy valami gyűrűnek (fogaskerék jellegűnek) kéne látni de csak sima felületet látok. Érzékelőt meg tisztítottam csatlakozót is kontaktal befújtam minden vissza a helyére. Minden hibát töröltem! Ugyan az a fékpedál remeg. Elsőre nem írja a C1233-at csak később mikor már világít az abs a müszerfalon. Valakinek ötlet? Jeladó a ludas? A csapágynak nincs semmi hangja. 
tönkre mehetett a csapagyon az abs szenzor jelado felulete. Szerintem azt erzekeli hogy az a kerék áll. Ezert mukodik az abs. Lehet hogy a forscan a jeladot is tudja élő diaggal ellenorizni. Kell keresni ilyen opciot az abs modulban.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
nzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 201


E-mail
« Új hozzászólás #8370 Dátum: 2020.09.03 csütörtök, 09:46:57 »

tönkre mehetett a csapagyon az abs szenzor jelado felulete. Szerintem azt erzekeli hogy az a kerék áll. Ezert mukodik az abs. Lehet hogy a forscan a jeladot is tudja élő diaggal ellenorizni. Kell keresni ilyen opciot az abs modulban.

Köszönöm! Megnézem.
Naplózva

2008 Ford Mondeo mk4 ba7 sedan 107kw 2.0 145 le
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #8371 Dátum: 2020.09.03 csütörtök, 14:51:26 »

Köszönöm! Megnézem.
Ha hibás,tudod, hogy csapágycsere!
Közben megnéztem,a forsan az abs modulban mind a 4 jeladót tudja forgás érzékelőkén diagolni.Talán menet közben érdemes...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
nzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 201


E-mail
« Új hozzászólás #8372 Dátum: 2020.09.03 csütörtök, 16:38:18 »

Ha hibás,tudod, hogy csapágycsere!
Közben megnéztem,a forsan az abs modulban mind a 4 jeladót tudja forgás érzékelőkén diagolni.Talán menet közben érdemes...

Igen bejelöltem mind a 4 érzékelőt. 20-30 km/ó haladva már a bal első jeladó vagy elveszti a jelet vagy kevesebb km/ó-át ír a többitől. Így kerékcsapágy csere marad. Érdekes viszont hangja nincs. A csapágyba van benne az abs gyűrű vagy külön van? Ezt már autószerelő cseréli úgyis.
Naplózva

2008 Ford Mondeo mk4 ba7 sedan 107kw 2.0 145 le
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8373 Dátum: 2020.09.03 csütörtök, 17:13:11 »

Igen bejelöltem mind a 4 érzékelőt. 20-30 km/ó haladva már a bal első jeladó vagy elveszti a jelet vagy kevesebb km/ó-át ír a többitől. Így kerékcsapágy csere marad. Érdekes viszont hangja nincs. A csapágyba van benne az abs gyűrű vagy külön van? Ezt már autószerelő cseréli úgyis.

Az biztos. Ennek ne állj neki otthon, nem triviális művelet. Smiley

Érdemes megnézni a kerékagyban a tőcsavarokat, és cserélni, ha valamelyik nem százas, mert ilyenkor lehet, máskor nem nagyon egyszerű.

A csapágy egyik oldala mágneses, ha odatartasz valami vasat, ki tudod próbálni. Beépítéskor az a fele kell az ABS szenzor felé legyen.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #8374 Dátum: 2020.09.03 csütörtök, 17:46:51 »

Igen bejelöltem mind a 4 érzékelőt. 20-30 km/ó haladva már a bal első jeladó vagy elveszti a jelet vagy kevesebb km/ó-át ír a többitől. Így kerékcsapágy csere marad. Érdekes viszont hangja nincs. A csapágyba van benne az abs gyűrű vagy külön van? Ezt már autószerelő cseréli úgyis.
a csapágyon van rajta.Simán tönkre megy annélkül, hogy a csapágy rossz lenne.Nem jellemző, de a te eseted is ezt mutathatja.
« Utoljára szerkesztve: 2020.09.03 csütörtök, 17:49:25 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #8375 Dátum: 2020.09.03 csütörtök, 17:49:05 »

Igen bejelöltem mind a 4 érzékelőt. 20-30 km/ó haladva már a bal első jeladó vagy elveszti a jelet vagy kevesebb km/ó-át ír a többitől. Így kerékcsapágy csere marad. Érdekes viszont hangja nincs. A csapágyba van benne az abs gyűrű vagy külön van? Ezt már autószerelő cseréli úgyis.
érdemes lenne az abs senzort is megcserélni előtte balról jobbra.Ha átmegy a hiba,az abs érzékelő xar,ha nem,akkor a csapágy.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
nzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 201


E-mail
« Új hozzászólás #8376 Dátum: 2020.09.04 péntek, 11:02:12 »

érdemes lenne az abs senzort is megcserélni előtte balról jobbra.Ha átmegy a hiba,az abs érzékelő xar,ha nem,akkor a csapágy.

A Fater ismerősei azt mondták a faternak, hogy a csapágyon az abs gyűrű nem megy tönkre. Így tegnapelőtt rendeltem a cromaxból. Tegnap reggelre jött meg az abs szenzor a cromaxba 4800ft volt. Kicseréltem tegnap már 9 óra körül és ugyan az a probléma. Akkor az enyém is jó és marad a csapágy. Az a legrosszabb az egészben, hogy a cromaxban nem veszik vissza a jeladót hiába próbálkoztam 4800ft ugrott. Azt mondták csak akkor veszik vissza ha hibás és cserélik. Kicsit szemetek mert nagyon sok cuccot vettem már ott. Ja és eddig nem is vittem vissza semmit hozzájuk.
Naplózva

2008 Ford Mondeo mk4 ba7 sedan 107kw 2.0 145 le
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8377 Dátum: 2020.09.04 péntek, 11:39:01 »

A Fater ismerősei azt mondták a faternak, hogy a csapágyon az abs gyűrű nem megy tönkre. Így tegnapelőtt rendeltem a cromaxból. Tegnap reggelre jött meg az abs szenzor a cromaxba 4800ft volt. Kicseréltem tegnap már 9 óra körül és ugyan az a probléma. Akkor az enyém is jó és marad a csapágy. Az a legrosszabb az egészben, hogy a cromaxban nem veszik vissza a jeladót hiába próbálkoztam 4800ft ugrott. Azt mondták csak akkor veszik vissza ha hibás és cserélik. Kicsit szemetek mert nagyon sok cuccot vettem már ott. Ja és eddig nem is vittem vissza semmit hozzájuk.

A próbálkozás az mindig drága, mert áll a zászló, hogy nem sikerül általa kiküszöbölni a hibát. Most jól bele is futottál ebbe. Előbb ki kell találni, mi a baja, és utána megjavítani. Ez volt a tanulópénz.

Ha hallgatsz az itt kapott tanácsra, és a jobb-bal érzékelőt felcseréled, akkor kicsit többet szerelsz, de kevesebb pénzedbe került volna, hogy ugyanezt kitaláld. Ha a hiba a cserével átmegy a másik oldalra, akkor rossz az érzékelő. Ha a hiba a másik oldali érzékelővel is ugyanott marad, akkor az rossz, amit érzékelnie kell - vagyis a csapágyban ment el valami, amikor kapta azt a nagy pofont a kátyún.

Nem űrtechnika ez, de azért a józan eszet kell hozzá használni. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
nzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 201


E-mail
« Új hozzászólás #8378 Dátum: 2020.09.04 péntek, 11:55:41 »

A próbálkozás az mindig drága, mert áll a zászló, hogy nem sikerül általa kiküszöbölni a hibát. Most jól bele is futottál ebbe. Előbb ki kell találni, mi a baja, és utána megjavítani. Ez volt a tanulópénz.

Ha hallgatsz az itt kapott tanácsra, és a jobb-bal érzékelőt felcseréled, akkor kicsit többet szerelsz, de kevesebb pénzedbe került volna, hogy ugyanezt kitaláld. Ha a hiba a cserével átmegy a másik oldalra, akkor rossz az érzékelő. Ha a hiba a másik oldali érzékelővel is ugyanott marad, akkor az rossz, amit érzékelnie kell - vagyis a csapágyban ment el valami, amikor kapta azt a nagy pofont a kátyún.

Nem űrtechnika ez, de azért a józan eszet kell hozzá használni. Smiley

AndyA

Igen így jártam! A tandíjat befizettem. Legközelebb már okosabb leszek.
Naplózva

2008 Ford Mondeo mk4 ba7 sedan 107kw 2.0 145 le
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8379 Dátum: 2020.09.04 péntek, 15:47:21 »

A Fater ismerősei azt mondták a faternak, hogy a csapágyon az abs gyűrű nem megy tönkre. Így tegnapelőtt rendeltem a cromaxból. Tegnap reggelre jött meg az abs szenzor a cromaxba 4800ft volt. Kicseréltem tegnap már 9 óra körül és ugyan az a probléma. Akkor az enyém is jó és marad a csapágy. Az a legrosszabb az egészben, hogy a cromaxban nem veszik vissza a jeladót hiába próbálkoztam 4800ft ugrott. Azt mondták csak akkor veszik vissza ha hibás és cserélik. Kicsit szemetek mert nagyon sok cuccot vettem már ott. Ja és eddig nem is vittem vissza semmit hozzájuk.
beszerelt alkatrész sehol se vesznek vissza
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Gyuri74
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 256



« Új hozzászólás #8380 Dátum: 2021.01.11 hétfő, 16:05:59 »

Üdv!

Van-e a fl előtti kézifékkar önbeálló részének javítási megoldása, anélkül fl utáni karra kicserélem?!
Köszi!
Naplózva

Chrysler Town&Country 3.8i V6 aut. '08
Ford Mondeo MK3 2.0i Ghia '01
Volvo S80 2.4i aut. '00
Ex: Ford Mondeo MK4 2.3i Automata Titanium kombi '10
Ex: Ford Scorpio 2.9 24V SW Cosworth Ghia '95
Ex: Ford Scorpio 2.0 16V SW aut. '95
Ex: Ford Scorpio 2.0 8V SW '95
Ex: Ford Sierra 2.0 8V EFI '85
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8381 Dátum: 2021.01.11 hétfő, 19:57:51 »

Üdv!

Van-e a fl előtti kézifékkar önbeálló részének javítási megoldása, anélkül fl utáni karra kicserélem?!
Köszi!

Tehetsz bele másik önbeállósat is, de az is el fog romlani.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
villammagnes
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91



E-mail
« Új hozzászólás #8382 Dátum: 2021.01.12 kedd, 11:57:32 »

Sziasztok.
Mk3 fl elottieknél a hátsó fék/kézifék traktus javitasara van valami megoldás, vagy csak a fl es nyereg-kezifekkotel csere a megoldás? 2db A.Z Mászter féknyereg kedvességgep 50pezo plusz a kotel.... Ugy h kisnido mulva ez is kuka.... Valami olcsobb megoldás van? Shocked
 wow1
Koszonom elore is!
Naplózva

Mk III TDDI KOMBI
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #8383 Dátum: 2021.01.12 kedd, 13:03:06 »

Sziasztok.
Mk3 fl elottieknél a hátsó fék/kézifék traktus javitasara van valami megoldás, vagy csak a fl es nyereg-kezifekkotel csere a megoldás? 2db A.Z Mászter féknyereg kedvességgep 50pezo plusz a kotel.... Ugy h kisnido mulva ez is kuka.... Valami olcsobb megoldás van? Shocked
 wow1
Koszonom elore is!
http://mondeo.hu/index.php?topic=17223.0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
bandita39
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #8384 Dátum: 2021.01.15 péntek, 22:34:40 »

Sziasztok ,Fékpofákat cseréltem hátul  egyik oldal tökéletesen sikerült. Másiknál sajna rosz irányba tekertem dugattyút , észrevettem és helyes irányba tekerve sikerült helyreraknom. De levegős lett a rendszer.Szerintetek lett valami baja a dugatyunak ettől ?Iletve csak azon az oldalon kell levegőztetni ? Köszönöm a Segitséget.
Naplózva
alphatango
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


E-mail
« Új hozzászólás #8385 Dátum: 2021.03.06 szombat, 14:32:19 »

Szép Napot !

Szeretnék információt kérni, aki futott már bele ilyenbe, vagy tudja, mi a megoldás.
Történt, hogy a kombi mondeo jobb hátsó gumi fékcsöve eldurrant. Néhány kétségbeesett pedálpumpa után meg is állt az autó, maga alatt termetes fékolaj tócsával.
Sikerült megtalálni a hibát, kicserélni a csövet, de....
A meghibásodáskor leürült a tartály, tuti, hogy fenntről is kapott levegőt.
A négy kereket pumpálásos, csavarnyitogatásos módszerrel igyekeztem légteleníteni, de nem áll össze.
A legfurcsább, hogy felpumpálás és nyomvatartás utáni csavarnyitásnál alig jön valami olaj.
Tudom, hogy az ABS-es autók macerásabbak, de reméltem, hogy azért sikerülhet így is. De nem.
Akinek van hasonló esetre ( tehát nem csak a keréknél levegősödött ) megoldása, infója a légtelenítésre, azt hálásan megköszönöm.
Naplózva

Mondeo 2.0 TDCI kombi 2005/12 facelift
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #8386 Dátum: 2021.03.06 szombat, 15:07:26 »

Szép Napot !

Szeretnék információt kérni, aki futott már bele ilyenbe, vagy tudja, mi a megoldás.
Történt, hogy a kombi mondeo jobb hátsó gumi fékcsöve eldurrant. Néhány kétségbeesett pedálpumpa után meg is állt az autó, maga alatt termetes fékolaj tócsával.
Sikerült megtalálni a hibát, kicserélni a csövet, de....
A meghibásodáskor leürült a tartály, tuti, hogy fenntről is kapott levegőt.
A négy kereket pumpálásos, csavarnyitogatásos módszerrel igyekeztem légteleníteni, de nem áll össze.
A legfurcsább, hogy felpumpálás és nyomvatartás utáni csavarnyitásnál alig jön valami olaj.
Tudom, hogy az ABS-es autók macerásabbak, de reméltem, hogy azért sikerülhet így is. De nem.
Akinek van hasonló esetre ( tehát nem csak a keréknél levegősödött ) megoldása, infója a légtelenítésre, azt hálásan megköszönöm.

Megfelelő sorrendbe kell légteleniteni (jobb hátsó-bal hátsó-jobb első-bal első és kuplung) ha van ABS akkor ABS kocka légtelenitése szoftveresen
jónak kell lennie
« Utoljára szerkesztve: 2021.03.06 szombat, 15:14:53 írta rstwingo » Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8387 Dátum: 2021.03.07 vasárnap, 11:37:59 »

Megfelelő sorrendbe kell légteleniteni (jobb hátsó-bal hátsó-jobb első-bal első és kuplung) ha van ABS akkor ABS kocka légtelenitése szoftveresen
jónak kell lennie

Én pont fordítva tudtam. Legelsőnek pedig a kuplungnál, mert az van a legközelebb, utána a többit távolság szerint.

Ennek amúgy mi a jelentősége, miben jelent mást a sorrend?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #8388 Dátum: 2021.03.07 vasárnap, 12:28:22 »

Én pont fordítva tudtam. Legelsőnek pedig a kuplungnál, mert az van a legközelebb, utána a többit távolság szerint.

Ennek amúgy mi a jelentősége, miben jelent mást a sorrend?

AndyA

Nekem igy mondta nem egy autószerelő , mivel a leghosszabb csőből visszafele tud levegősödni.
Én mindig igy csináltam soha nem volt még problémám belőle egy autónál se amit igy csináltam , de attól lehet nem igaz Wink
« Utoljára szerkesztve: 2021.03.07 vasárnap, 14:02:31 írta Scratch » Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8389 Dátum: 2021.03.08 hétfő, 17:24:43 »

Nekem igy mondta nem egy autószerelő , mivel a leghosszabb csőből visszafele tud levegősödni.
Én mindig igy csináltam soha nem volt még problémám belőle egy autónál se amit igy csináltam , de attól lehet nem igaz Wink

Nekem a Ford szervizben pont fordítva csinálták, nem is egyszer. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
VargaLaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #8390 Dátum: 2021.03.13 szombat, 20:11:52 »

Sziasztok! 

ST220 fék gondom lenne, gyakorlatilag adagolhatatlan a fékerőm. Szervódob gyanús, hogy elromlott, de honnan tudnám egyrészt megállapítani, hogy nem működik rendesen, illetve honnan tudnék még újonnan hozzájutni? Bontottra nem vágynék. Van esetleg másik autótípus/márka amié passzolhat bele?

Laci
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8391 Dátum: 2021.03.15 hétfő, 09:01:41 »

Sziasztok! 

ST220 fék gondom lenne, gyakorlatilag adagolhatatlan a fékerőm. Szervódob gyanús, hogy elromlott, de honnan tudnám egyrészt megállapítani, hogy nem működik rendesen, illetve honnan tudnék még újonnan hozzájutni? Bontottra nem vágynék. Van esetleg másik autótípus/márka amié passzolhat bele?

Laci

Szerintem Ford márkakereskedésben megkérdezed, majdnem biztos, hogy lesz újonnan. Más kérdés, hogy vigyél magaddal erős szívgyógyszereket, mielőtt az árát is megkérdezed, és lehetőleg ülj, jó erősen kapaszkodva a szék karfájába. :-)

AndyA

P.s.: 250 ezer Ft a listaára.
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
VargaLaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #8392 Dátum: 2021.03.20 szombat, 16:58:41 »

Már lassan ott tartok, hogy nem is lenne baj az ára, ha lenne. új tárcsák, (ate) elöl-hátul, új betétek, Focus nyergek fent, új olaj...cserélt devander (bontott) minden hibátlannak látszik, mégis lent fog, és alig adagolható a fék. ha erősen rálépek leböki az orrát, de nekem olyan soknak tűnik a pedál út...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #8393 Dátum: 2021.03.20 szombat, 17:43:08 »

Már lassan ott tartok, hogy nem is lenne baj az ára, ha lenne. új tárcsák, (ate) elöl-hátul, új betétek, Focus nyergek fent, új olaj...cserélt devander (bontott) minden hibátlannak látszik, mégis lent fog, és alig adagolható a fék. ha erősen rálépek leböki az orrát, de nekem olyan soknak tűnik a pedál út...
gondolom már légtelenítettétek a féket...és a kuplungot is... A főfékhengert még érdemes lenne megnézni,esetleg másikat tenni vagy ha létezik javító készlet,akkor felújítani. Ha a szervódob nem működne iszonyatosan kemény lenne a pedál lenyomása. Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8394 Dátum: 2021.03.20 szombat, 18:02:23 »

gondolom már légtelenítettétek a féket...és a kuplungot is... A főfékhengert még érdemes lenne megnézni,esetleg másikat tenni vagy ha létezik javító készlet,akkor felújítani. Ha a szervódob nem működne iszonyatosan kemény lenne a pedál lenyomása. Roll Eyes

+1 az alapos újra légtelenítésre. Nem csak a nyergeknél, hanem az ABS/ESP, ehhez ugye kell program. Illetve nekem akkor is volt ilyen mélyre bemenő pedál, amikor az egyik hátsó nyereg belső része volt szétesve, ami a kézi féket/ utánállítást intézte.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8395 Dátum: 2021.03.21 vasárnap, 12:56:25 »

Már lassan ott tartok, hogy nem is lenne baj az ára, ha lenne. új tárcsák, (ate) elöl-hátul, új betétek, Focus nyergek fent, új olaj...cserélt devander (bontott) minden hibátlannak látszik, mégis lent fog, és alig adagolható a fék. ha erősen rálépek leböki az orrát, de nekem olyan soknak tűnik a pedál út...
milyen focus nyereg?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8396 Dátum: 2021.03.21 vasárnap, 13:08:03 »

milyen focus nyereg?

ST225

Pont neked magyarázzuk...? :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8397 Dátum: 2021.03.21 vasárnap, 19:20:07 »

ST225

Pont neked magyarázzuk...? :-)

AndyA
sejtem, de várjuk meg
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
VargaLaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #8398 Dátum: 2021.03.21 vasárnap, 19:36:02 »

Sziasztok! Smiley hátsó nyergek újak.  Ez a légtelenítés frusztrál engem, de minden alkalommal szerelő cserélte nyergeket, tárcsákat, betéteket, olajat stb. de igen, olyan mintha levegős lenne, nyomod nyomod fog, de valahogy az az út amíg a kiinduló helyzet és a fogás közt van, picit soknak tűnik, emiatt az adagolás (lassan gurulva finoman fékezel) gyakorlatilag nem is érződik. csak úgy lelassul. 
A programos levegőtlenítéssel egyszer megpróbálkoztunk, de kerregett csak nem igazán jött ki folyadék sem, sanszos, hogy ott valamit nem jól csináltunk pedig írta a gép mit mikor...hagyományos pumpálós légtelenítéssel csináltuk végül.

Naplózva
VargaLaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #8399 Dátum: 2021.03.21 vasárnap, 19:39:07 »

Sokat megérne nekem ha valaki rendbe rakná, vagy van egy eladó autóm, mert nagyon nem szeretem így vezetni  rinya
Naplózva
Oldalak: 1 ... 161 162 163 164 165 166 167 [168] 169 170   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.