Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 18:36:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 ... 170   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fék, ABS, ESP  (Megtekintve 2742660 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2650 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 09:59:48 »

Mi nem jön ki? A betét a féknyeregből?

AndyA
Mint ahogy írtam is, a nyeregnek a csúszkája a tartó konzolból.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2651 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 10:39:50 »

Én szimplán kicserélném a csúszkát és a konzolt.

szabad megtudnom hol és mennyiért vettél csúszkákat?
nekem mindkét oldalon az első fékeknél az alsó kicsit nehezebben mozog és gondoltam kicserélem a gumikat vagy komplett csúszkákat de ahogy nézegettem, kb. 5eft alatt nem tudok venni 2 csúszkát gumikkal, és hát ha már cserélném akkor 4 kellene
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2652 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 12:23:43 »

szabad megtudnom hol és mennyiért vettél csúszkákat?
nekem mindkét oldalon az első fékeknél az alsó kicsit nehezebben mozog és gondoltam kicserélem a gumikat vagy komplett csúszkákat de ahogy nézegettem, kb. 5eft alatt nem tudok venni 2 csúszkát gumikkal, és hát ha már cserélném akkor 4 kellene

Mondeóhoz nem tudom hol kell venni, OFF-omon volt ilyen (mondjuk az egyáltalán nem akart megmozdulni), és ahhoz volt unixban olyan szett, amiben volt csúszka. Sajnos az is 5k/nyereg volt.
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2653 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 12:30:59 »

Mondeóhoz nem tudom hol kell venni, OFF-omon volt ilyen (mondjuk az egyáltalán nem akart megmozdulni), és ahhoz volt unixban olyan szett, amiben volt csúszka. Sajnos az is 5k/nyereg volt.

cromaxban találtam csúszkákat, nagyautónál meg felújító szettet amiben nincs csúszka de van rávaló gumi...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2654 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 12:38:03 »

cromaxban találtam csúszkákat, nagyautónál meg felújító szettet amiben nincs csúszka de van rávaló gumi...

Most olvastam át mégegyszer ami írtál, és szerintem nem kell csúszkákat venned.
Az alsókon van egy gumihüvely, ami ha elfárad, akkor nehezen mozog tőle a csúszka. Szerintem elég azt meg a porvédőket kicserélni, kimosni a régi zsírt, és valami gumikompatibilis zsírral megkenni.
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2655 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 13:39:33 »

Most olvastam át mégegyszer ami írtál, és szerintem nem kell csúszkákat venned.
Az alsókon van egy gumihüvely, ami ha elfárad, akkor nehezen mozog tőle a csúszka. Szerintem elég azt meg a porvédőket kicserélni, kimosni a régi zsírt, és valami gumikompatibilis zsírral megkenni.
a porvédőknek egyenlőre semmi bajuk
a felújító készlet ha jól emlékszem 2000ft körül van és abban is csak 2db gumihüvely van (kép alapján).
kiszedtem, igaz nem mostan hanem csak jól áttörölgettem, bezsíroztam de sajna az alsók mindkét oldalt továbbra is nehezen mozognak. vagy legalábbis nehezebben mint a felsők.
a felsőket kézzel simán ki tudtam húzni, az alsókat csak úgy tudtam mozgatni, h satuba fogtam a konzolt és fogóval rogatva ki be mozgattam a csúszkát. kézzel nem igazán tudtam mozgatni még tisztítás/zsírozás után sem. nem értem miért. arra tippelek, h megduzzadt a gumi és szorul.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2656 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 15:15:44 »

a porvédőknek egyenlőre semmi bajuk
a felújító készlet ha jól emlékszem 2000ft körül van és abban is csak 2db gumihüvely van (kép alapján).
kiszedtem, igaz nem mostan hanem csak jól áttörölgettem, bezsíroztam de sajna az alsók mindkét oldalt továbbra is nehezen mozognak. vagy legalábbis nehezebben mint a felsők.
a felsőket kézzel simán ki tudtam húzni, az alsókat csak úgy tudtam mozgatni, h satuba fogtam a konzolt és fogóval rogatva ki be mozgattam a csúszkát. kézzel nem igazán tudtam mozgatni még tisztítás/zsírozás után sem. nem értem miért. arra tippelek, h megduzzadt a gumi és szorul.

Ugyanarra tippelünk. A porvédőt csak elővigyázatosságból mondtam, hátha a zsír ami bene van gumievő.
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2657 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 16:26:09 »

a porvédőknek egyenlőre semmi bajuk
a felújító készlet ha jól emlékszem 2000ft körül van és abban is csak 2db gumihüvely van (kép alapján).
kiszedtem, igaz nem mostan hanem csak jól áttörölgettem, bezsíroztam de sajna az alsók mindkét oldalt továbbra is nehezen mozognak. vagy legalábbis nehezebben mint a felsők.
a felsőket kézzel simán ki tudtam húzni, az alsókat csak úgy tudtam mozgatni, h satuba fogtam a konzolt és fogóval rogatva ki be mozgattam a csúszkát. kézzel nem igazán tudtam mozgatni még tisztítás/zsírozás után sem. nem értem miért. arra tippelek, h megduzzadt a gumi és szorul.

Valamelyiknek nem nehezebben kell mozogni?
A srác, aki felújította a hátsó féknyergeket, azt mondta, hogy felújított mindent, szemre tényleg így volt és amúgy is, de valamelyik csúszka nehezebben jár, mint a másik, de ez nem gond, mert ennek így kell lenni.
De nem emlékszem, melyikre mondta, pedig mikor a kezemben voltak a nyergek, valóban nehezebben járt valamelyik csúszka mind a 2 nyergen.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2658 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 16:29:00 »

Valamelyiknek nem nehezebben kell mozogni?
A srác, aki felújította a hátsó féknyergeket, azt mondta, hogy felújított mindent, szemre tényleg így volt és amúgy is, de valamelyik csúszka nehezebben jár, mint a másik, de ez nem gond, mert ennek így kell lenni.
De nem emlékszem, melyikre mondta, pedig mikor a kezemben voltak a nyergek, valóban nehezebben járt valamelyik csúszka mind a 2 nyergen.

Az alsónak valóban egy kicsit máshogy kell mozogni, mint a felsőnek a gumihüvely miatt, de kézzel azt is simán kéne tudni mozgatni.
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2659 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 17:46:57 »

Az alsónak valóban egy kicsit máshogy kell mozogni, mint a felsőnek a gumihüvely miatt, de kézzel azt is simán kéne tudni mozgatni.

kézzel max lehet 1mm tudtam mozdítani ha jól emlékszem de azt is elég nehezen
tudom, hogy ezek fékezéskor 1-2mm mozognak de nekem az gyanús, h ennyire nehezebb a felsőkhöz képest.
de lehet is, h így kell ennek lenni
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2660 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 18:32:16 »

kézzel max lehet 1mm tudtam mozdítani ha jól emlékszem de azt is elég nehezen
tudom, hogy ezek fékezéskor 1-2mm mozognak de nekem az gyanús, h ennyire nehezebb a felsőkhöz képest.
de lehet is, h így kell ennek lenni

Nem így kell lennie, kézzel annak is simán kéne mozognia.
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #2661 Dátum: 2012.10.29 hétfő, 18:56:01 »

Nem így kell lennie, kézzel annak is simán kéne mozognia.

Ez így volt nekem is. Kézzel mindkettőt lehetett mozgatni, az egyik kicsit nehezebben ment, de ment kézzel is.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2662 Dátum: 2012.10.30 kedd, 17:16:33 »

valaki meg tudná nekem mondani, h neki mindkét csúszkája (felső,alső) egyforma vagy ilyen mint a csatolt képen?


a cromax oldalán találtam
http://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=673&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=6&kereso_marka=Ford&kereso_modell=6&kereso_marka=Ford

a kép alapján csak az egyik csúszkára megy gumihüvely, nekem mindkettőn van...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2663 Dátum: 2012.10.30 kedd, 17:26:57 »

valaki meg tudná nekem mondani, h neki mindkét csúszkája (felső,alső) egyforma vagy ilyen mint a csatolt képen?


a cromax oldalán találtam
http://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=673&option=com_virtuemart&Itemid=26&kereso_modell=6&kereso_marka=Ford&kereso_modell=6&kereso_marka=Ford

a kép alapján csak az egyik csúszkára megy gumihüvely, nekem mindkettőn van...

Nekem csak az alsón van  Huh?
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2664 Dátum: 2012.10.30 kedd, 18:00:36 »

Nekem csak az alsón van  Huh?

a tied fészliftes?
lehet van külömbség ebben is fl előtti és utáni?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2665 Dátum: 2012.10.30 kedd, 18:09:03 »

a tied fészliftes?
lehet van külömbség ebben is fl előtti és utáni?

A benzines faceliftes, a dízel utáni, de az első fékrendszer ugyanaz.
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2666 Dátum: 2012.10.30 kedd, 21:15:27 »

A benzines faceliftes, a dízel utáni, de az első fékrendszer ugyanaz.
akkor lehet, h én mindkéd oldalt csak az alsót úztam ki mivel csak azok jártak nehezen?
miért is voltam én meggyőződve, h kihúztam mindet és alul felűl egyformák voltak??? falbav
akkor igazából elég vennem 1 javító készletet kb 2000ft-ért amiben van 2 gumi hüvely.
gondolom nem mindegy milyen zsírral kenyem be. ötlet?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2667 Dátum: 2012.10.30 kedd, 21:19:56 »

akkor lehet, h én mindkéd oldalt csak az alsót úztam ki mivel csak azok jártak nehezen?
miért is voltam én meggyőződve, h kihúztam mindet és alul felűl egyformák voltak??? falbav
akkor igazából elég vennem 1 javító készletet kb 2000ft-ért amiben van 2 gumi hüvely.
gondolom nem mindegy milyen zsírral kenyem be. ötlet?

Egy készletben csak egy van. Én ilyet használok: http://www.ebay.co.uk/itm/18g-HQ-Red-Rubber-Grease-Brake-Caliper-Fluid-Handy-MINI-TIN-/271012503247?pt=UK_Hand_Tools_Equipment&hash=item3f199a9ecf ez elvileg teljesen gumibarát.
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2668 Dátum: 2012.10.31 szerda, 08:39:07 »

igayad van
kicsit benéztem a 2 gumit 1 készletben
 falbav

ezek közül valamelyik nem lenne jó?
http://bolthely.hu/szilikongumi/lista/4da397543c489_Szilikon_zsir
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.31 szerda, 08:50:11 írta mondejoooooo » Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2669 Dátum: 2012.10.31 szerda, 10:29:26 »

igayad van
kicsit benéztem a 2 gumit 1 készletben
 falbav

ezek közül valamelyik nem lenne jó?
http://bolthely.hu/szilikongumi/lista/4da397543c489_Szilikon_zsir

Ezt sajnos nem tudom, én pont azért választottam a castrol cuccot, mert az pont erre való, és nem kellett aggódnom, hogy jó legyen a forrás/cseppenéspontja, hogy a vasat ne egye meg, hogy megfelelő legyen a kenőképessége. De ha írsz a cégnek, aminek a shop-ját belinkelted, egy e-mailt, szerintem tudnak válaszolni, hogy melyik alkalmas erre a felhasználásra.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2670 Dátum: 2012.10.31 szerda, 12:50:35 »

ez elvileg teljesen gumibarát.
Na, én meg bekentem sima zsírral mindet....    Megeszi a gumit?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #2671 Dátum: 2012.10.31 szerda, 12:56:39 »

Na, én meg bekentem sima zsírral mindet....    Megeszi a gumit?
Van rá esély, hogy nem szereti a gumi amit rákentél, ilyen helyekre, mivel fékről van szó és hő is keletkezik, én a rézpasztát használom, vagy a szilikon zsír is nagyon alkalmas olyan helyekre ahol gumival érintkezik a kenőanyag.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2672 Dátum: 2012.10.31 szerda, 17:10:57 »

Van rá esély, hogy nem szereti a gumi amit rákentél, ilyen helyekre, mivel fékről van szó és hő is keletkezik, én a rézpasztát használom, vagy a szilikon zsír is nagyon alkalmas olyan helyekre ahol gumival érintkezik a kenőanyag.

 eljen
Naplózva
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #2673 Dátum: 2012.11.02 péntek, 17:02:06 »

Na megtörtént a fékcsere. Az asszony nem hagyott nyugton, így mégiscsak szerelőhöz kellett vinnem az ótót. Két óra körül elvittem, most öt óra van és a járgány már itt van velünk. A régi fék nagyon gatya volt ez már most legalább olyan jól teljesít mint a régi. A tárcsák a szerelő szerint könnyen lejöttek, két kalapácsütés után le is pattantak. Szóval most királyság van.  taps integet2
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #2674 Dátum: 2012.11.02 péntek, 17:41:31 »

Na, én meg bekentem sima zsírral mindet....    Megeszi a gumit?
Tisztelt Fórumtárs!
A fékszerkezeteknél az úgynevezett úszócsapokat, teflon tartalmú szilikon zsirral(szilifat termékek között van ilyen, én is ezt használom) lehet kezelni. Ennek a zsirnak, jó a hőtűrő képessége, megfelelő a tapadása, és nem kárositja a gumi alkatrészeket, és nem utólsó soban nem folyik meg. wave
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2675 Dátum: 2012.11.03 szombat, 08:03:19 »

Tisztelt Fórumtárs!
A fékszerkezeteknél az úgynevezett úszócsapokat, teflon tartalmú szilikon zsirral(szilifat termékek között van ilyen, én is ezt használom) lehet kezelni. Ennek a zsirnak, jó a hőtűrő képessége, megfelelő a tapadása, és nem kárositja a gumi alkatrészeket, és nem utólsó soban nem folyik meg. wave
Tisztelettel László! worship
Kössz!  Hát, nemtom, h lesz e rá időm. max tavasszal kerékcserénél.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2676 Dátum: 2012.11.03 szombat, 08:06:47 »

Na megtörtént a fékcsere. Az asszony nem hagyott nyugton, így mégiscsak szerelőhöz kellett vinnem az ótót. Két óra körül elvittem, most öt óra van és a járgány már itt van velünk. A régi fék nagyon gatya volt ez már most legalább olyan jól teljesít mint a régi. A tárcsák a szerelő szerint könnyen lejöttek, két kalapácsütés után le is pattantak. Szóval most királyság van.  taps integet2
Így hogy fogod megtudni, h milyen az mikor nem jön le a tárcsa, vagy rosszul kapatod vissza valamelyik csavart és elmegy a menet, ami ráadásul sűrű. Mindez ünnepnapon vagy hétvégén, a kocsival meg menni kellene a családdal együtt.  hehe  nyes
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
joxer
Vendég
« Új hozzászólás #2677 Dátum: 2012.11.03 szombat, 09:19:12 »

Így hogy fogod megtudni, h milyen az mikor nem jön le a tárcsa, vagy rosszul kapatod vissza valamelyik csavart és elmegy a menet, ami ráadásul sűrű. Mindez ünnepnapon vagy hétvégén, a kocsival meg menni kellene a családdal együtt.  hehe  nyes
Majd legközelebb kipróbálom...  eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #2678 Dátum: 2012.11.04 vasárnap, 09:54:36 »

Sziasztok.
GEM modult kellene cserélnem egy 2006-os Fusionon. A bolti drága, viszont használtat lehet találni a neten. A kódban vannak eltérések. Meg tudja valaki szak érteni, hogy jó lesz e?
Átraktam az elektromosba. Bocsi.
http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg713503#msg713503
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.04 vasárnap, 10:22:38 írta nagytomi » Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2679 Dátum: 2012.11.05 hétfő, 23:09:20 »

erről valakinek valami véleménye?
Norauto-nál
FÉKFOLYADÉK CSERE GÉPI, DOT 5.1 FOLYADÉKKAL 4190ft

fékfolyadék csere előtt állok és mivel se garázsom se emelőm gondoltam...
a srác annyit mondott, h géppel leszívják és ha jól emlékszem Textar 5.1-es fékfolyadékkal töltik fel.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #2680 Dátum: 2012.11.06 kedd, 08:46:45 »

erről valakinek valami véleménye?
Norauto-nál
FÉKFOLYADÉK CSERE GÉPI, DOT 5.1 FOLYADÉKKAL 4190ft

fékfolyadék csere előtt állok és mivel se garázsom se emelőm gondoltam...
a srác annyit mondott, h géppel leszívják és ha jól emlékszem Textar 5.1-es fékfolyadékkal töltik fel.
Tisztelt Fórumtárs!
A gépi fékfolyadék csere, igen preciz zárt rendszerü eljárás. Valóban a régi folyadélok leszivják és betőltik helyette a friss folyadékot. A DOT 5.1 fékfolyadék nagy terhelhetőségű verseny fékfolyadék. Semmilyen kért nem fog csinálni. Csak az esetleges utántöltéssel lessz gondod, mert akkor vennei kell egy flakonnal tartalékba. Ezért a pénzért nem drága, de beszéld meg velük, hogy te az egész műtétnél jelen akarsz lenni. Másik dolog szóljál nekik a kuplung légtelenitésről és folyadékcseréről megne feledkezzenek róla. wave
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2681 Dátum: 2012.11.06 kedd, 10:04:36 »

Tisztelt Fórumtárs!
A gépi fékfolyadék csere, igen preciz zárt rendszerü eljárás. Valóban a régi folyadélok leszivják és betőltik helyette a friss folyadékot. A DOT 5.1 fékfolyadék nagy terhelhetőségű verseny fékfolyadék. Semmilyen kért nem fog csinálni. Csak az esetleges utántöltéssel lessz gondod, mert akkor vennei kell egy flakonnal tartalékba. Ezért a pénzért nem drága, de beszéld meg velük, hogy te az egész műtétnél jelen akarsz lenni. Másik dolog szóljál nekik a kuplung légtelenitésről és folyadékcseréről megne feledkezzenek róla. wave
Tisztelettel László! worship
Hali,

náluk nincs semmi gond azzal ha valaki ott szeretne lenni szerelés közben, és ott is szoktam lenni  vigyor3
A kuplungban hogyan kell cserélni? Elég ha nyomkodjuk a kuplung pedált és azzal kipumpáljuk belőle? Ha géppel csinálják az nem szívja ki onnan is?
üdv.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #2682 Dátum: 2012.11.06 kedd, 18:03:24 »

Hali,

náluk nincs semmi gond azzal ha valaki ott szeretne lenni szerelés közben, és ott is szoktam lenni  vigyor3
A kuplungban hogyan kell cserélni? Elég ha nyomkodjuk a kuplung pedált és azzal kipumpáljuk belőle? Ha géppel csinálják az nem szívja ki onnan is?
üdv.
Nem tudom milyen rendszerü a gépük. Két fajta létezik vacuumos, vagy túlnyomásos. Az utóbbinál ki kell nyitni a fék légtelenitő és a kuplung légtelenitő csavarokat és megvárni, még a rendszerből kitolja a használt régi folydékot.. Természetesen, külön külön minden fék munkahengernél, és a kuplungnál is. Én speciel erre az esetre gondoltam. wave
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2683 Dátum: 2012.11.07 szerda, 11:34:09 »

Nem tudom milyen rendszerü a gépük. Két fajta létezik vacuumos, vagy túlnyomásos. Az utóbbinál ki kell nyitni a fék légtelenitő és a kuplung légtelenitő csavarokat és megvárni, még a rendszerből kitolja a használt régi folydékot.. Természetesen, külön külön minden fék munkahengernél, és a kuplungnál is. Én speciel erre az esetre gondoltam. wave
Tisztelettel László! worship
a kuplung légtelenítő csavar merre található?
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #2684 Dátum: 2012.11.07 szerda, 11:52:35 »

a kuplung légtelenítő csavar merre található?
Tisztelt Fórumtárs!
Mindkét váltó 5 és 6 sebességes esetén, a sebváltó tetején található, a kuplung légtelenitő csavar. Egy kis záró gumisapka van rajta, valamivel kisebb mint a fék munkahengeren. Maga a légtelenitő csavar is kisebb. A levegő szűrő mellet lenézve a váltóra, már látható wave
Tisztelettel László worship
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.07 szerda, 16:50:00 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2685 Dátum: 2012.11.07 szerda, 12:01:29 »

Tisztelt Fórumtárs!
Mindkét váltó 5 és 6 sebességes esetén, a sebváltó tetején található, a kuplung légtelenitő csavar. Egy kis záró gumisapka van rajta, valamivel kisebb mint a fék munkahengeren. Maga a légtelenitő csavar is kisebb. A levegő szűrő mellet lenézve a váltóra, már látható wave
Tisztelettel László worship

Átkereszteltek?  Wink wave
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.07 szerda, 16:56:10 írta AndyA » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #2686 Dátum: 2012.11.07 szerda, 13:26:12 »

Tisztelt Fórumtárs!
Mindkét váltó 5 és 6 sebességes esetén, a sebváltó tetején található, a kuplung légtelenitő csavar. Egy kis záró gumisapka van rajta, valamivel kisebb mint a fék munkahengeren. Maga a légtelenitő csavar is kisebb. A levegő szűrő mellet lenézve a váltóra, már látható wave
Tisztelettel Lásazló worship
köszönöm
majd megfigyelem foglalkoznak e ezzel és ha nem megkérdezem nem kellene e...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #2687 Dátum: 2012.11.07 szerda, 16:51:52 »

Átkereszteltek?  Wink wave
Igen jó szemed van. wow1 Sajtó hiba volt. Korigáltam! nyes
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #2688 Dátum: 2012.11.07 szerda, 18:41:21 »

Igen jó szemed van. wow1 Sajtó hiba volt. Korigáltam! nyes
Tisztelettel László! worship
integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #2689 Dátum: 2012.11.08 csütörtök, 00:43:01 »

Sziasztok,

hátsó féktárcsa és fékbetét cserét eszközöltem nemrég, és elkövettem azt az okosságot, hogy a próbakör alatt kézifékkel lassítottam párszor. Ezt azért csináltam, mert a tárcsa felülete kicsit rozsdás volt (régebbi tárcsám, amit leszedtem egyéb okok miatt, de egyébként nincs baja kb 20ezer km van benne), és gondoltam ezzel meggyorsítom az összekopást. vigyor3 Namost a fékhatással érzetre (majd beméretem fékpadon is) semmi baj nincs, viszont erősebb fékezéseknél nyikorog. Ez attól lehet hogy még nem kopott össze, vagy esetleg a kézifékes akcióm során sikerült "üvegesre" fékeznem a betétet? Ha az utóbbi a valószínű, akkor lehet ezt orvosolni? Olyat olvastam, hogy a betéteket kivéve csiszolópapírral finoman le kell róla szedni azt megégett réteget.
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #2690 Dátum: 2012.11.08 csütörtök, 06:19:08 »

Sziasztok,

hátsó féktárcsa és fékbetét cserét eszközöltem nemrég, és elkövettem azt az okosságot, hogy a próbakör alatt kézifékkel lassítottam párszor. Ezt azért csináltam, mert a tárcsa felülete kicsit rozsdás volt (régebbi tárcsám, amit leszedtem egyéb okok miatt, de egyébként nincs baja kb 20ezer km van benne), és gondoltam ezzel meggyorsítom az összekopást. vigyor3 Namost a fékhatással érzetre (majd beméretem fékpadon is) semmi baj nincs, viszont erősebb fékezéseknél nyikorog. Ez attól lehet hogy még nem kopott össze, vagy esetleg a kézifékes akcióm során sikerült "üvegesre" fékeznem a betétet? Ha az utóbbi a valószínű, akkor lehet ezt orvosolni? Olyat olvastam, hogy a betéteket kivéve csiszolópapírral finoman le kell róla szedni azt megégett réteget.
Tisztelt Fórumtárs!
Kizártnak tartom, hogy üvegesre koptattad volna a tárcsát. Ahoz km-en át kellett vona befékezve közlekedni. Szerintem egy rövi idő múlva megszünik a jelenség, ha teljesen össze kopott a rendszer.
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3359



« Új hozzászólás #2691 Dátum: 2012.11.08 csütörtök, 22:23:07 »

Tisztelt Fórumtárs!
Kizártnak tartom, hogy üvegesre koptattad volna a tárcsát. Ahoz km-en át kellett vona befékezve közlekedni. Szerintem egy rövi idő múlva megszünik a jelenség, ha teljesen össze kopott a rendszer.
Tisztelettel László! worship

Nem a tárcsára, hanem a betét felületére gondoltam. Mindenesetre várok még kicsit vele, hátha tényleg összekopik rendesen. Ehhez általában mennyi km szokott kelleni? 500-1000?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2692 Dátum: 2012.11.09 péntek, 07:42:46 »

Nem a tárcsára, hanem a betét felületére gondoltam. Mindenesetre várok még kicsit vele, hátha tényleg összekopik rendesen. Ehhez általában mennyi km szokott kelleni? 500-1000?

Az attól függ, mennyit fékezel közben. Smiley

Városban szerintem pár száz km elég, míg országúti használatban több.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
pacsirta
Vendég
« Új hozzászólás #2693 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 08:36:16 »

sziasztok nekem egy 2005 ős kombim van .problémám az hogy az ESP és az ABS lámpám hol kigyulad hol elalszik a müszerfal világitásomnál de most napok óta folyamatosan világit kérdésem hogyan és mi okozza a hiba jelenséget és házilag tudom e szerelni a javitását elvégezni worship
aegitségeteket előre i kőszi!!!!
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2694 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 09:10:48 »

sziasztok nekem egy 2005 ős kombim van .problémám az hogy az ESP és az ABS lámpám hol kigyulad hol elalszik a müszerfal világitásomnál de most napok óta folyamatosan világit kérdésem hogyan és mi okozza a hiba jelenséget és házilag tudom e szerelni a javitását elvégezni worship
aegitségeteket előre i kőszi!!!!

Kéne hibakódot olvasni, és az megmondja, hogy hol a hiba. Lehet, hogy az egyik szenzor, lehet, hogy valami kontakt-hiba, lehet valami egyéb.
Naplózva
dzsozy
Vendég
« Új hozzászólás #2695 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 17:08:55 »

Sziasztok. Hátsó fékbetétet cseréltem és azóta "lötyög" a kézifékkar! 4-5 kattanás után sem fog teljesen tökéletesen. Rá lehet valahol állítani?
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #2696 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 18:07:47 »

Sziasztok. Hátsó fékbetétet cseréltem és azóta "lötyög" a kézifékkar! 4-5 kattanás után sem fog teljesen tökéletesen. Rá lehet valahol állítani?
igy cserélted a hátsót vagy csak kicserélted és kész?

http://mondeo.hu/wiki/index.php/Fékbetét_csere_(MKIII_első-hátsó)
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
dzsozy
Vendég
« Új hozzászólás #2697 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 19:08:48 »

igy cserélted a hátsót vagy csak kicserélted és kész?

http://mondeo.hu/wiki/index.php/Fékbetét_csere_(MKIII_első-hátsó)
Igen így! Visszatekertem a dugattyút,új betét be,összerak. Mégis xar a kézifék!
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #2698 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 19:22:46 »

Igen így! Visszatekertem a dugattyút,új betét be,összerak. Mégis xar a kézifék!

Olyan, hogy egy darabig nagyon könnyen megy, és csak utána érződik úgy, hogy húzol is valamit? Facelift előtt a kézifékkar elvileg automatikusan feszíti a kézifékkötelet, és nem kell beállítani. Ha ez elromlik, az okozhat ilyen hibát. Ki lehet cserélni facelift utánira, amin manuálisan kell meghúzni a kötelet.
Naplózva
dzsozy
Vendég
« Új hozzászólás #2699 Dátum: 2012.11.26 hétfő, 19:27:40 »

Olyan, hogy egy darabig nagyon könnyen megy, és csak utána érződik úgy, hogy húzol is valamit? Facelift előtt a kézifékkar elvileg automatikusan feszíti a kézifékkötelet, és nem kell beállítani. Ha ez elromlik, az okozhat ilyen hibát. Ki lehet cserélni facelift utánira, amin manuálisan kell meghúzni a kötelet.
Kb 5centit minden ellenállás nélkül lötyög,utána jön az első kattanás,innentől húzok is valamit.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 ... 170   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.064 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.