Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.07 vasárnap, 00:40:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 154 155 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 167 168 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10588885 alkalommal)
0 Felhasználó és 35 vendég van a témában
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8000 Dátum: 2011.11.23 szerda, 10:07:38 »

persze, hogyne. Ha így lenne, sorra hullanának a generátorok szénné égett tekercseléssel, fesz szabályzóval. De nem teszik.
A dízeleken a PCM vezérli a töltést, a benzineseken meg nem, ezért nem csereszabatos a fizikailag két teljesen azonos generátor.

Nem hát... mostanában alig páran cserélték/javították a generátort. Alig 5-10. Szóval de.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26997


E-mail
« Új hozzászólás #8001 Dátum: 2011.11.23 szerda, 10:11:03 »

Nem hát... mostanában alig páran cserélték/javították a generátort. Alig 5-10. Szóval de.

Egy szenkefe kopas miatti cseret azert ne szamits ide...  beka3

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Flyby
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új hozzászólás #8002 Dátum: 2011.11.23 szerda, 11:45:35 »

Jelenleg így állunk kiegészítőfűtés izzítógyertya igény ügyében:

László fórumtárs már megtalálta az eredetit AET 11721080 az agitrade kft nél. 3500ft/db de ha többen rendelünk akkor kapunk 30% kedvezményt ha jól emlékszem.
Szerintem indítsunk megint egy közös beszerzést. Vagy legalább egy igény felmérést.

Soho001  - 3 db.
Ervin       - 3 db
V.Tamás  - 3 db
László      -3 db

Szerintem még nagyon sokan vannak, akik kűzdenek a lassan vagy nem felmelegedő motorral, gyertya hiba miatt, most kellene ránézni és rendelni!
Én is jelentkezem, 3 db. kellene. De 10-20 emberig nem biztos hogy várni kellene, mert vége lesz addigra a télnek...

És tudtok ajánlani valakit, ill. vállalja valaki innen, aki beszerelné nekem? Budapest, azon belül Újpest és környéke lenne a legjobb.
Most vettem egy fórumtárstól, jó lenne mihamarabb használni, kis gyerekekkel utazok gyakran, fontos lenne mihamarabb a gyors meleg.

köszi!
Naplózva

MK4 Mondeo 2.2 TDCi Titanium X automata kombi 2013
Ex: Mondeo MK3 és MK2
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8003 Dátum: 2011.11.23 szerda, 12:48:10 »

Én is jelentkezem, 3 db. kellene. De 10-20 emberig nem biztos hogy várni kellene, mert vége lesz addigra a télnek...

És tudtok ajánlani valakit, ill. vállalja valaki innen, aki beszerelné nekem? Budapest, azon belül Újpest és környéke lenne a legjobb.
Most vettem egy fórumtárstól, jó lenne mihamarabb használni, kis gyerekekkel utazok gyakran, fontos lenne mihamarabb a gyors meleg.

köszi!

A lehetőség nyitva előtted is. Hívd fel őket, hogy 4-5 embertől is járjon a 30% kedvezmény és ha el tudod intézni, akkor le is vezényelheted a közös beszerzést. Így akkor a te szervezőképességeden fog csak múlni, hogy mikorra lesz meg., És mi nagyon köszönni fogjuk a segítségedet. A gyerkőcöt meg addig jól öltöztesd be, én és azt teszem mindkettővel (ezt amúgy is így kell, mert ha esetleg lerobban a kocsi kell a meleg ruha).  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8004 Dátum: 2011.11.23 szerda, 13:01:25 »

(ezt amúgy is így kell, mert ha esetleg lerobban a kocsi kell a meleg ruha).  wave

 Huh?
Má mé robbanna le, hogy álmodnál hetekig a GZ-vel...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Flyby
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új hozzászólás #8005 Dátum: 2011.11.23 szerda, 13:14:00 »

A lehetőség nyitva előtted is. Hívd fel őket, hogy 4-5 embertől is járjon a 30% kedvezmény és ha el tudod intézni, akkor le is vezényelheted a közös beszerzést. Így akkor a te szervezőképességeden fog csak múlni, hogy mikorra lesz meg., És mi nagyon köszönni fogjuk a segítségedet. A gyerkőcöt meg addig jól öltöztesd be, én és azt teszem mindkettővel (ezt amúgy is így kell, mert ha esetleg lerobban a kocsi kell a meleg ruha).  wave
Nos, nekem nem kell akkor, 3100 Ft-ot nekem nem ér, ha ki tudja meddig kell rá várni. Köszönöm a lehetőséget, elnézést a zavarásért...
Naplózva

MK4 Mondeo 2.2 TDCi Titanium X automata kombi 2013
Ex: Mondeo MK3 és MK2
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8006 Dátum: 2011.11.23 szerda, 13:34:44 »

Nos, nekem nem kell akkor, 3100 Ft-ot nekem nem ér, ha ki tudja meddig kell rá várni. Köszönöm a lehetőséget, elnézést a zavarásért...

Te félre érthettél valamit, de az is lehet, hogy csak én nem értelek téged.

Nekem úgy tűnik, mintha megsértődtél volna, javíts ki ha nem így van.

Én teljesen jó szándékkal, nyitok feléd, és megoldást/lehetőséget kínálok egy korábbi/gyorsabb beszerzésre.
Meg egy kicsit úgy jön le, ha neked kellene szervezni, akkor már nem éri meg, de nem csak te vagy! (másnak is spórolsz) Másért is teszel, és te is tudod, hogy ez jó érzés.
Mellesleg ahogy korábban írtam, most raktáron sincsen nekik 3500FT-ért sem. Beszerezni, meg egyenlőre úgy tűnik hogy csak tőlük, lehet (Ők az importőrök). Ha találsz más forrást, aki erdetit árul légyszi' oszd meg majd velünk az infót! (Én a cromaxal beszéltem, csak szett-ben adják negyvenvalahányezerért / külön izzítót nem)


Ha mégis segítenél kérlek jelezd! Köszönöm  worship wave integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Göndör
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #8007 Dátum: 2011.11.23 szerda, 16:15:40 »

Sziasztok!

Olyan segítséget kérnék, hogy tudtok-e olyan szakembert aki mondjuk beszerelne nekem a hátsó ülések elé szivargyújtó aljzatot.PErsze rendesen megcsinálva, és rendesen ki is fizetve.Ill. nekem egy telefontartó, vagy aljzat van beszerelve a mondiba, de úgy néztem a tápot azt a műszerfal előtti kézifék melletti szivargyújtótól vették el. Van valaki aki le tudja szedni azt a telefonbeépítést???NEkem arra nincs szükszégem, viszont a szivargyújtóra igen.
SZóval ha van ilyen mágus, szívesen venném ha tudatnátok velem.Köszönöm.
Üdv
Naplózva

Ford Mondeo Turnier  2.2 TDCI Titanium X 155Le 6,2l/100km
Black
Vendég
« Új hozzászólás #8008 Dátum: 2011.11.23 szerda, 16:33:11 »

Sziasztok!

Olyan segítséget kérnék, hogy tudtok-e olyan szakembert aki mondjuk beszerelne nekem a hátsó ülések elé szivargyújtó aljzatot.PErsze rendesen megcsinálva, és rendesen ki is fizetve.Ill. nekem egy telefontartó, vagy aljzat van beszerelve a mondiba, de úgy néztem a tápot azt a műszerfal előtti kézifék melletti szivargyújtótól vették el. Van valaki aki le tudja szedni azt a telefonbeépítést???NEkem arra nincs szükszégem, viszont a szivargyújtóra igen.
SZóval ha van ilyen mágus, szívesen venném ha tudatnátok velem.Köszönöm.
Üdv
Merre laksz? Én ugyan nem vagyok "szakember" de ettől még meg tudom csinálni, ha gondolod.
Naplózva
cibere11
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #8009 Dátum: 2011.11.23 szerda, 16:45:17 »

Üdv!Azt szeretném kérdezni, hogy MK3 elsőszélvédő fütésnek van-e reléje és ha van azt hol találom, ugyanis nekem is csak a bal oldali része füt.Biztosítékok jók. köszönöm.
Naplózva

2003/05 2.0 TDCI 130 Le Ghia Limusin M6 160.000 km
Laccus.27
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



E-mail
« Új hozzászólás #8010 Dátum: 2011.11.23 szerda, 17:55:27 »

Üdv!Azt szeretném kérdezni, hogy MK3 elsőszélvédő fütésnek van-e reléje és ha van azt hol találom, ugyanis nekem is csak a bal oldali része füt.Biztosítékok jók. köszönöm.

Üdv! Egy relé vezérli mindkettőt, megtalálod a bizti dobozban. A bizti doboz fedelét levéve fordítsd meg és az ábrák mutatják melyik. Nekem szürke színű és én is ellenőriztem, de van kontaktja és ad is ki tápot. Vezeték szakadást keress, én is annak állok neki. Jó lenne ha nem lenne ilyen hideg, nem szeretném levételkor eltörni az ablak előtti műanyagot Angry
Naplózva

MKIII 2.0/130LE TDCi Ghia-X Full Aut. (2004/11.) fűthető+hűthető beige bőr (FMBA)
Laccus.27
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



E-mail
« Új hozzászólás #8011 Dátum: 2011.11.23 szerda, 19:10:23 »

Üdv! Egy relé vezérli mindkettőt, megtalálod a bizti dobozban. A bizti doboz fedelét levéve fordítsd meg és az ábrák mutatják melyik. Nekem szürke színű és én is ellenőriztem, de van kontaktja és ad is ki tápot. Vezeték szakadást keress, én is annak állok neki. Jó lenne ha nem lenne ilyen hideg, nem szeretném levételkor eltörni az ablak előtti műanyagot Angry

Diagnoszika elvégezve! Egyből a szélvédő oldalánál lévő csatinál kezdtem, ahogy írtátok sajnos a legrosszabbal szembesültem rinya Tiszta a csati, mint a szűz lány puncija és több mint 14V volt benne. A szélvédőre menő kábel stabilnak tűnt... Legalább a pollen szűrőnél a dzsuvát kiporszívóztam és egy töltést mértem Undecided A fűtést kipróbálni nem tudtam, mert a garázsban nem volt ráfagyva semmi, de a köv alkalommal kiderül hogy érintkezési hiba volt vagy tényleg sz@r a szélvédőm falbav
Még csak kavics felverődés sincs rajta sehol, így is elment volna valahol???
Naplózva

MKIII 2.0/130LE TDCi Ghia-X Full Aut. (2004/11.) fűthető+hűthető beige bőr (FMBA)
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #8012 Dátum: 2011.11.23 szerda, 19:20:04 »

Diagnoszika elvégezve! Egyből a szélvédő oldalánál lévő csatinál kezdtem, ahogy írtátok sajnos a legrosszabbal szembesültem rinya Tiszta a csati, mint a szűz lány puncija és több mint 14V volt benne. A szélvédőre menő kábel stabilnak tűnt... Legalább a pollen szűrőnél a dzsuvát kiporszívóztam és egy töltést mértem Undecided A fűtést kipróbálni nem tudtam, mert a garázsban nem volt ráfagyva semmi, de a köv alkalommal kiderül hogy érintkezési hiba volt vagy tényleg sz@r a szélvédőm falbav
Még csak kavics felverődés sincs rajta sehol, így is elment volna valahol???

Szia!

Csak egy infó.
Én a nyáron cseréltettem szélvédőt és az első beépítésre előkészített szélvédőnél a két üveg közé, a fűtőszálakhoz bevezető lapos érintkezők közül (oldalanként 2-2 van) az egyik ki volt csúszva az üvegek közül, gyártási hibás volt - remélhetőleg nálad nem ez van, mert azzal nem sokat lehet kezdeni.
Ezt olyannak lehet elképzelni, mint a régi laposelemen az a réz érintkező, aminek az egyik vége az üveg közé megy, a másik végére meg a kábeleér van forrasztva, ami aztán megy a csati felé. Talán, ha a vízterelő ki van emelve oldalt aszélvédő mellett, akkor látható is ez. Ez csak utólsó eshetőség, ha a csatiban ott a villany és mégsem fűt.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.23 szerda, 19:21:50 írta V.Tamás » Naplózva
Laccus.27
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155



E-mail
« Új hozzászólás #8013 Dátum: 2011.11.23 szerda, 19:39:46 »

Szia!

Csak egy infó.
Én a nyáron cseréltettem szélvédőt és az első beépítésre előkészített szélvédőnél a két üveg közé, a fűtőszálakhoz bevezető lapos érintkezők közül (oldalanként 2-2 van) az egyik ki volt csúszva az üvegek közül, gyártási hibás volt - remélhetőleg nálad nem ez van, mert azzal nem sokat lehet kezdeni.
Ezt olyannak lehet elképzelni, mint a régi laposelemen az a réz érintkező, aminek az egyik vége az üveg közé megy, a másik végére meg a kábeleér van forrasztva, ami aztán megy a csati felé. Talán, ha a vízterelő ki van emelve oldalt aszélvédő mellett, akkor látható is ez. Ez csak utólsó eshetőség, ha a csatiban ott a villany és mégsem fűt.

Próbáltam tükörrel benézni a "felső" kábel hogysmintjét kutatva, de annyira pici a hely és annyira útban van a géptető, hogy semmit sem láttam. Ha nem fog fűteni, akkor utolsó próbaként hozok a melóhelyemről egy kamerás endoszkópot és azzal fogok benézni. Tavaly még fűtött, bár később kezdett mint a bal oldal. Úgy olvastam ez normális. Köszi a hsz-t, építő jellegű wave
Naplózva

MKIII 2.0/130LE TDCi Ghia-X Full Aut. (2004/11.) fűthető+hűthető beige bőr (FMBA)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8014 Dátum: 2011.11.23 szerda, 19:58:48 »

GEM-et csak simán kicserélem, nem kell tanítgatni semmit sem??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #8015 Dátum: 2011.11.23 szerda, 20:10:52 »

GEM-et csak simán kicserélem, nem kell tanítgatni semmit sem??
etis szerint kell.Bunyek nem taníttatott rajta semmit,és ment neki amire kellett....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8016 Dátum: 2011.11.23 szerda, 20:23:16 »

etis szerint kell.Bunyek nem taníttatott rajta semmit,és ment neki amire kellett....
na majd kiderül hnap nyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #8017 Dátum: 2011.11.23 szerda, 20:57:23 »

Na már megen mit csináltam én?
Naplózva
Flyby
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új hozzászólás #8018 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 10:47:56 »

Te félre érthettél valamit, de az is lehet, hogy csak én nem értelek téged.

Nekem úgy tűnik, mintha megsértődtél volna, javíts ki ha nem így van.

Én teljesen jó szándékkal, nyitok feléd, és megoldást/lehetőséget kínálok egy korábbi/gyorsabb beszerzésre.
Meg egy kicsit úgy jön le, ha neked kellene szervezni, akkor már nem éri meg, de nem csak te vagy! (másnak is spórolsz) Másért is teszel, és te is tudod, hogy ez jó érzés.
Mellesleg ahogy korábban írtam, most raktáron sincsen nekik 3500FT-ért sem. Beszerezni, meg egyenlőre úgy tűnik hogy csak tőlük, lehet (Ők az importőrök). Ha találsz más forrást, aki erdetit árul légyszi' oszd meg majd velünk az infót! (Én a cromaxal beszéltem, csak szett-ben adják negyvenvalahányezerért / külön izzítót nem)


Ha mégis segítenél kérlek jelezd! Köszönöm  worship wave integet2
Nem sértődöttség, csak matematika. A gyertyák árán 3100 Ft-ot lehet a 30%-kal spórolni, és ahogy a jelentkezések állnak, a 15-20 vevő szerintem megsaccolhatatlan mikorra lesz meg.
Kérdés magamnak: megér nekem az 3100 Ft-ot, hogy esetleg tél végére jön össze ennyi vevő? Nos NEM. Nekem télen kell ez a funkció, nem tavasszal vagy nyáron.

Az meg hogy az én plusz 3 db-os rendelésem segít másokon is, lehet, de mivel szerintem sokára lesz meg a megfelelő szám, kissé költőivé teszi a kérdést. Én pedig nem tudom lebonyolítani ezt, nem is vállalkoznék ilyenre, tudom hogy macerás és sok ennél számomra fontosabb dolgomra is alig tudok időt szorítani a munka meg család mellett...

Kb. ennyi a lényege, a gyerek felöltöztetése tanácsot nem tudtam hová tenni, ne az legyen már a megoldás egy 2-3 órás út előtt, hogy nagykabátban kelljen beülniük, majd 1/2 óra múlva beleizzadjanak, félre kelljen állni levetkőztetni őket, stb. tehát fűtött autóba szeretnénk beülni, ahhoz meg jó lenne ha nem 1/2 órát kellene járatni, csak pár percet, ezért fontos számunkra ez a dolog, nem luxus hanem határozottan fontos dolog (lenne).

Az egészet feltételes módba teszi amúgy az, hogy még be kellene szereltetni a fűtést (fűtőtest, csövek, relék, csati megvannak), továbbra is örülnék ha valaki tudna ajánlani hozzáértőt, természetesen nem ingyen kérem, karácsony előtt talán jól jönne valakinek egy ilyen meló bevétele... pls súgjatok, ki tudna ezzel foglalkozni mihamarabb.
Naplózva

MK4 Mondeo 2.2 TDCi Titanium X automata kombi 2013
Ex: Mondeo MK3 és MK2
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #8019 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 12:15:51 »

Meg tudja valaki mondani, hogy ez a csatlakozó mire szolgál, és hova kellene csatlakoznia? Ránézésre sérült is.
Az ablakmosó tartály mellett/mögött lógott a 3. képen piros nyilakkal jelölt vezetéken.
Csatlakozó 1
Csatlakozó 2
Csatlakozó 3
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8020 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 13:32:17 »

Nem sértődöttség, csak matematika. A gyertyák árán 3100 Ft-ot lehet a 30%-kal spórolni, és ahogy a jelentkezések állnak, a 15-20 vevő szerintem megsaccolhatatlan mikorra lesz meg.
Kérdés magamnak: megér nekem az 3100 Ft-ot, hogy esetleg tél végére jön össze ennyi vevő? Nos NEM. Nekem télen kell ez a funkció, nem tavasszal vagy nyáron.

Az meg hogy az én plusz 3 db-os rendelésem segít másokon is, lehet, de mivel szerintem sokára lesz meg a megfelelő szám, kissé költőivé teszi a kérdést. Én pedig nem tudom lebonyolítani ezt, nem is vállalkoznék ilyenre, tudom hogy macerás és sok ennél számomra fontosabb dolgomra is alig tudok időt szorítani a munka meg család mellett...

Kb. ennyi a lényege, a gyerek felöltöztetése tanácsot nem tudtam hová tenni, ne az legyen már a megoldás egy 2-3 órás út előtt, hogy nagykabátban kelljen beülniük, majd 1/2 óra múlva beleizzadjanak, félre kelljen állni levetkőztetni őket, stb. tehát fűtött autóba szeretnénk beülni, ahhoz meg jó lenne ha nem 1/2 órát kellene járatni, csak pár percet, ezért fontos számunkra ez a dolog, nem luxus hanem határozottan fontos dolog (lenne).

Az egészet feltételes módba teszi amúgy az, hogy még be kellene szereltetni a fűtést (fűtőtest, csövek, relék, csati megvannak), továbbra is örülnék ha valaki tudna ajánlani hozzáértőt, természetesen nem ingyen kérem, karácsony előtt talán jól jönne valakinek egy ilyen meló bevétele... pls súgjatok, ki tudna ezzel foglalkozni mihamarabb.

Ezek szerint én értettelek félre, sorry worship .

Nálam is van 2 gyerkőc (2,5 és 6,5 évesek) nálunk is kell a meleg az autóban, ez rövidtávon nem valósul meg, stb mindegy.
Régebben csináltam én is, hogy előre bemelegítettem az autónkat, hogy ne hidegbe kelljen beülniük, ez is érthető.
Amit írtam, hogy melegruha mindenképp legyen, mert esetleg egy lerobbanás (vagy bármi) miatti hideg helyzetben szükséges, és azt is értem, hogy nem jó félóra múlva megállni vetkőztetni őket..... (na ezt átbeszéltük).


Van fejlemény kiegfütés izzítógyertya ügyben: http://mondeo.hu/index.php?topic=7265.0
szerintem jelentkezz!  wave

« Utoljára szerkesztve: 2011.11.24 csütörtök, 14:50:14 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8021 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 13:41:03 »

Nyitottam egy új topicot a kiegfűtéshez tartózó izzítógyertyák közös beszerzésére, ott folytassuk!

http://mondeo.hu/index.php?topic=7265.0
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
pava12345
Vendég
« Új hozzászólás #8022 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 16:58:11 »

sziasztok!! segitségeteket kérném!! a központi záram becsuk 3 ajtot de a negyediket nem !! ez most hogy van mindegyiknek külön biztositéka van???
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #8023 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 19:03:58 »

sziasztok!! segitségeteket kérném!! a központi záram becsuk 3 ajtot de a negyediket nem !! ez most hogy van mindegyiknek külön biztositéka van???
Malyik nem megy???
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
malcolm
Vendég
« Új hozzászólás #8024 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 19:19:35 »

Sziasztok,

azt hiszem másik fórumban olvastam, de nem találom sehol, ezért a segítségeteket kérem. A digit klímában található hibakódok a 1345 és a 1245 az egyik tárolt hiba, a másik élő hiba. Arról olvastam, hogy hogy lehet ezeket törölni, de ha nem törölhető és élő hiba van, e valakinek ötlete hogy lehet javítani. Ez egy 2000-s TDDI motoros mondeo. Amúgy a hibajelenség: a motor rendesen felmelegszik, de az utastérben még sincs fűtés.Valamikor gondol egyet az autó és másfél óra múlva elkezd fűteni.

Köszi a segítséget!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #8025 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 19:24:45 »

Sziasztok,

azt hiszem másik fórumban olvastam, de nem találom sehol, ezért a segítségeteket kérem. A digit klímában található hibakódok a 1345 és a 1245 az egyik tárolt hiba, a másik élő hiba. Arról olvastam, hogy hogy lehet ezeket törölni, de ha nem törölhető és élő hiba van, e valakinek ötlete hogy lehet javítani. Ez egy 2000-s TDDI motoros mondeo. Amúgy a hibajelenség: a motor rendesen felmelegszik, de az utastérben még sincs fűtés.Valamikor gondol egyet az autó és másfél óra múlva elkezd fűteni.

Köszi a segítséget!
http://mondeo.hu/index.php?topic=5056.msg540230#msg540230
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #8026 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 20:02:23 »

kiegészitő fűtés izzitó......
Kb az autótulajok 70%-nak nemis működik és észre sem veszi/vette eddig sem...sőt annyira fontos dolog hogy "X" éve úgyhallottam még csak nemis raknak ilyet a mondeókba.... szomoru1
 nemtudom
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8027 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 20:06:04 »

kiegészitő fűtés izzitó......
Kb az autótulajok 70%-nak nemis működik és észre sem veszi/vette eddig sem...sőt annyira fontos dolog hogy "X" éve úgyhallottam még csak nemis raknak ilyet a mondeókba.... szomoru1
 nemtudom

De nem azért, mert rossz, hanem hogy spóroljanak. Á lá takarók, burkolatok.
Én garázsból indulok, nekem hótt mind1 (az enyémben van).
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #8028 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 20:09:07 »

kiegészitő fűtés izzitó......
Kb az autótulajok 70%-nak nemis működik és észre sem veszi/vette eddig sem...sőt annyira fontos dolog hogy "X" éve úgyhallottam még csak nemis raknak ilyet a mondeókba.... szomoru1
 nemtudom
Az 500 Watton nincs mit szépíteni...spóroltak azért nincs már.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #8029 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 20:15:04 »

De nem azért, mert rossz, hanem hogy spóroljanak. Á lá takarók, burkolatok.
Én garázsból indulok, nekem hótt mind1 (az enyémben van).
Én is reggel,aztán ahol dolgoztam ma 5 órát állt egyhelyben.És mikor indulok 2 km után már jön a meleg.Na ez a jó.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8030 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 20:27:59 »

Én is reggel,aztán ahol dolgoztam ma 5 órát állt egyhelyben.És mikor indulok 2 km után már jön a meleg.Na ez a jó.

Persze, hogy jó... szó se róla. Aki hidegről indul, szerelje be, ez nem kérdés.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #8031 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 20:42:24 »

Persze, hogy jó... szó se róla. Aki hidegről indul, szerelje be, ez nem kérdés.
eljen eljen eljen
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #8032 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 20:51:10 »

Az 500 Watton nincs mit szépíteni...spóroltak azért nincs már.

Az lehet...de min lehet spórolni ugye?  hát azon ami nem is annyira fontos.....
mindig azon csodálozom hogy a sok lespóroláson túl mi az a rengeteg plusssz/módositás amit betettek a fészliftekre... nemtudom
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.24 csütörtök, 20:54:03 írta Bunyek » Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8033 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 21:12:50 »

Az lehet...de min lehet spórolni ugye?  hát azon ami nem is annyira fontos.....

Meg olyat is lehet, ami eddig járt, most extra. Pl oldalsó csík...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
kormi21011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 278



E-mail
« Új hozzászólás #8034 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 21:57:15 »

Megnyomod a km óra nullázó gombját, és tartod (amíg nem szólok). Ráadod a gyújtást, egészen az indítózásig. Vársz egy kicsit, majd pittyen is (talán), és el is engedheted.
Ha nyomkodod, mindenféle hasznos dolgot ír ki, hibatároló, meg ilyenek. Addig nyomkodod, amíg el nem érsz a bat részig (15-20 nyomkodás).
Ekkor szépen kiírja az aksi feszültségét. Érdekes lehet még nézni a motor hőmérsékletét, hideg motornál 40 fokot ír ki.
Így be is indíthatod a motort, és menet közben is nézheted.
Kilépés: kiveszed a kulcsot.
   

Ezt a 2.0 benzin is tudja 2002-ből??Ha igen akkor pontosan hogy kell csinyázni???
Naplózva

Mondeo Ghia '02 2.0 16V Benzin
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8035 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 22:02:43 »

   

Ezt a 2.0 benzin is tudja 2002-ből??Ha igen akkor pontosan hogy kell csinyázni???

Tudja. Így kell csinálni, ahogy írtam.
Megszámoltam. A motorhőmérséklet 17 gombnyomásra van, az aksi fesz 19.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #8036 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 22:11:36 »

Meg olyat is lehet, ami eddig járt, most extra. Pl oldalsó csík...
Ez csak félig jó példa mert a IV-esnél már egyáltalán nincs is. Kikopott a divatból, padig valamit védene a rányitásoktól. Így csak a  jó távol parkolás maradt. 
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8037 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 22:12:42 »

Ez csak félig jó példa mert a IV-esnél már egyáltalán nincs is. Kikopott a divatból, padig valamit védene a rányitásoktól. Így csak a  jó távol parkolás maradt.  

Van ilyen krómos csík. Esetleg abból ragassz egy kicsit...  vigyor3

Vagy, vegyél a fűtéscsőre való szivaccsövet. Vágd el hosszában, ragaszd rá  vigyor3
Kicsit gagyi, de véd.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #8038 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 22:16:23 »

kiegészitő fűtés izzitó......
Kb az autótulajok 70%-nak nemis működik és észre sem veszi/vette eddig sem...sőt annyira fontos dolog hogy "X" éve úgyhallottam még csak nemis raknak ilyet a mondeókba.... szomoru1
 nemtudom
Most már megint raknak az összes TDCi mondeoba motortól és kiviteltől függetlenül. Csak rájöttek nagy nehezen hogy egy dizelnél ezen kár volt spórolni. Azért nem mindegy, hogy 8-10km után van meleg vagy be lehet ülni rögtön akár ingben is.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #8039 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 22:18:19 »

Van ilyen krómos csík. Esetleg abból ragassz egy kicsit...  vigyor3

Vagy, vegyél a fűtéscsőre való szivaccsövet. Vágd el hosszában, ragaszd rá  vigyor3
Kicsit gagyi, de véd.
Majd a  lány lovak hosszú bőrös örömét , azt.  Angry
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #8040 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 22:23:59 »

Ez csak félig jó példa mert a IV-esnél már egyáltalán nincs is. Kikopott a divatból, padig valamit védene a rányitásoktól. Így csak a  jó távol parkolás maradt. 
Ami engem meglepett a IV-nél,hogy a motorháztetőt kikell támasztani és a hosszkorlát a tetőn extra.!!!!!
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #8041 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 22:45:12 »

Ami engem meglepett a IV-nél,hogy a motorháztetőt kikell támasztani és a hosszkorlát a tetőn extra.!!!!!
Nézd ráhibáztál a talán 3-4 meglévő hiányosságára a III-assal szemben: a kitámasztós motorháztetőre, ehhez jön még hogy szerintem az oldalsó visszapillantó kisebb de meg lehet szokni, nőgyógyász kéz kell a vezető olddali ajtón az ablakemelők működtetéséhez és hogy 180-nál le van korlátozva a tempomat és kb ennyi.
Amúgy meg a IV-es egy nagyobb kényelmesebb, a III-as tapasztalataiból sokat hasznosított autó. Én szeretem a III-ast is de a IV-es kényelmesebb összerakottabb.
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #8042 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 22:50:04 »

Nézd ráhibáztál a talán 3-4 meglévő hiányosságára a III-assal szemben: a kitámasztós motorháztetőre, ehhez jön még hogy szerintem az oldalsó visszapillantó kisebb de meg lehet szokni, nőgyógyász kéz kell a vezető olddali ajtón az ablakemelők működtetéséhez és hogy 180-nál le van korlátozva a tempomat és kb ennyi.
Amúgy meg a IV-es egy nagyobb kényelmesebb, a III-as tapasztalataiból sokat hasznosított autó. Én szeretem a III-ast is de a IV-es kényelmesebb összerakottabb.
Tudod múltkor ezt beszéltük már mikor megvetted a kocsit de annyira beleszerettem a mondiba/remélem egyszer lesz majd nekem is másik ez a jövő/de ezek nem osztanak attól még kell nekem.Nehéz lesz majd a váltás.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #8043 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 22:58:15 »

Tudod múltkor ezt beszéltük már mikor megvetted a kocsit de annyira beleszerettem a mondiba/remélem egyszer lesz majd nekem is másik ez a jövő/de ezek nem osztanak attól még kell nekem.Nehéz lesz majd a váltás.
Őszintén szólva, én nagyon szoktam örülni amikor az asszonytól néha vissza tudom kunyizni a III-ast. A III-ast megszoktam, kedvelem , kimegy a világból, kényelmes, lehet bele pakolni.Ja és hogy a topic témánál maradjunk a hangvezérlése ugyanaz a III-asnak mint a IV-esnek  : A nőihang is ugyanaz. :vigyor3
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #8044 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 23:04:40 »

Őszintén szólva, én nagyon szoktam örülni amikor az asszonytól néha vissza tudom kunyizni a III-ast. A III-ast megszoktam, kedvelem , kimegy a világból, kényelmes, lehet bele pakolni.Ja és hogy a topic témánál maradjunk a hangvezérlése ugyanaz a III-asnak mint a IV-esnek  : A nőihang is ugyanaz. :vigyor3
eljen
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
kormi21011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 278



E-mail
« Új hozzászólás #8045 Dátum: 2011.11.24 csütörtök, 23:47:33 »

Tudja. Így kell csinálni, ahogy írtam.
Megszámoltam. A motorhőmérséklet 17 gombnyomásra van, az aksi fesz 19.
   

Én nyomtam a gombot de azon kívűl hogy lenulláztam a napi számlálót nem történt semi!  rinya nyomtam vagy 10 mp-ig aztán ráadtam a gyújtást és láss csodát!!!nullázódott a napiszámlálóm.Ezen kívűl semmi. rinya
Naplózva

Mondeo Ghia '02 2.0 16V Benzin
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8046 Dátum: 2011.11.25 péntek, 00:35:00 »

   

Én nyomtam a gombot de azon kívűl hogy lenulláztam a napi számlálót nem történt semi!  rinya nyomtam vagy 10 mp-ig aztán ráadtam a gyújtást és láss csodát!!!nullázódott a napiszámlálóm.Ezen kívűl semmi. rinya

Nyomtad a gombot, majd bedugtad a kulcsot, és ráadtad a gyújtást?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #8047 Dátum: 2011.11.25 péntek, 09:19:59 »


Nyomtad a gombot, majd bedugtad a kulcsot, és ráadtad a gyújtást?

Miközben tovább nyomtad a gombot.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
malcolm
Vendég
« Új hozzászólás #8048 Dátum: 2011.11.25 péntek, 11:05:45 »

Sziasztok

A segítségeteket kérném
Következő a gondom töröltem a segítségetek alapján a digitklímámba a hibakódokat és új diagnosztikát kértem le és minden esetben a "1342"-es hibakódot hozta hibának.
a kérdés az hogy esetleg tudtok e valami alternatív megoldást a javításra vagy mindenképpen az alkatrész csere az egyetlen megoldás illetve az hogy honnan kezdjem majd megbontani a műszerfalat hogy minél egyszerűbben hozzá férhessek a dologhoz.

Köszi a segítséget előre is
Naplózva
kormi21011
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 278



E-mail
« Új hozzászólás #8049 Dátum: 2011.11.25 péntek, 11:12:16 »

Miközben tovább nyomtad a gombot.
 

Ja!!!!!meddig kell nyomni mielőtt ráadom a gyújtás?
Naplózva

Mondeo Ghia '02 2.0 16V Benzin
Oldalak: 1 ... 154 155 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 167 168 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.139 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.