Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.29 szombat, 12:13:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10540990 alkalommal)
NPeter és 69 vendég van a témában
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #1700 Dátum: 2010.06.11 péntek, 12:02:23 »

Sziasztok

Olyat csinált már valaki, hogy a ködlámpát működését alakította ki úgy, hogy kanyarkövető legyen? vagy megoldható-e egyáltalán egy ilyen megoldás? Azt hiszem mercedes-nél láttam, hogy gyárilag olyan a kanyarvilágítás, hogy a ködlámpával világít.

Ötlet?

Naplózva
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #1701 Dátum: 2010.06.11 péntek, 12:19:22 »

Sziasztok

Olyat csinált már valaki, hogy a ködlámpát működését alakította ki úgy, hogy kanyarkövető legyen? vagy megoldható-e egyáltalán egy ilyen megoldás? Azt hiszem mercedes-nél láttam, hogy gyárilag olyan a kanyarvilágítás, hogy a ködlámpával világít.

Ötlet?

Index és a ködlámpa összekötése úgy, hogy külön-külön tudja kapcsolni rádásul időzítve.
Én inkább veszek egy mercit  hehe
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1702 Dátum: 2010.06.11 péntek, 12:30:24 »

Sziasztok

Olyat csinált már valaki, hogy a ködlámpát működését alakította ki úgy, hogy kanyarkövető legyen? vagy megoldható-e egyáltalán egy ilyen megoldás? Azt hiszem mercedes-nél láttam, hogy gyárilag olyan a kanyarvilágítás, hogy a ködlámpával világít.

Ötlet?



A hella csinál(t) ilyen szettet mondeo mk3 facelift előttihez. A kanyarkövetős autóknál a lámpatestbe épített külön izzó viilágit, nem a ködlámpa. A ködlámpa nem is oda világít ahová kellene...

(csak megjegyezném, hogy xenonnál a ford még most is külön izzóval produkálja a kanyarvuilágítást, míg a bömbi, stb az otikát forgatja. Mk4 mondeóban van olyan, hogy adapatív fényszóró, na ott is a lencse forog, de az nem keszon...  levele)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #1703 Dátum: 2010.06.11 péntek, 15:10:28 »

Sziasztok

Olyat csinált már valaki, hogy a ködlámpát működését alakította ki úgy, hogy kanyarkövető legyen? vagy megoldható-e egyáltalán egy ilyen megoldás? Azt hiszem mercedes-nél láttam, hogy gyárilag olyan a kanyarvilágítás, hogy a ködlámpával világít.

Ötlet?


Én nemcsináltam,de nemcsak a mercinél van,Fiat Bravo/új/  és Skodánál is láttam.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Zsozsesz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #1704 Dátum: 2010.06.11 péntek, 22:45:47 »

Sziasztok!

Ma a központizár megszivatott. Nem tudtam kinyitni csak a bal egyet. A többi reteszelésen maradt, így belülröl sem volt nyitható falbav . Kicsit mókás volt, hogy mindenki a vezető ajtón keresztül szállt be  rinya Tudna valaki segíteni, hogy mi a franc sz@rt be? Valószínü, hogy köze lehetett a melegnek is, mert egész nap a napon állt. Az autó...
Érdekes, hogy  a csomi ajtó az nyilt. Please help!  THX
Naplózva

Ford Mondeo MKIII 2.0 Ghia 145 LE Turnier 2001.10.
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1705 Dátum: 2010.06.12 szombat, 00:03:07 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A csomagtér zár mikrokapcsolója újra nem működik. 1 hónappal ezelőtt leszedtem a belső burkolatot, sajnos nem tudtam rálelni, azaz kiszedni a kapcsolót mert nem találtam meg, csak a kábeleket maszíroztam meg egy kicsit és idáig megint működött rendesen a kapcsoló. Hogyan lehet kiszerelni ezt a csöpp kis mikrokapcsolót? Rá szeretnék mérni, hogy a kapcsoló romlott-e el, vagy csak a kábelezés bizonytalan?

Köszönettel:
Tibor
MKIII Facelift Sedan tulajdonos

Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #1706 Dátum: 2010.06.12 szombat, 09:54:53 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A csomagtér zár mikrokapcsolója újra nem működik. 1 hónappal ezelőtt leszedtem a belső burkolatot, sajnos nem tudtam rálelni, azaz kiszedni a kapcsolót mert nem találtam meg, csak a kábeleket maszíroztam meg egy kicsit és idáig megint működött rendesen a kapcsoló. Hogyan lehet kiszerelni ezt a csöpp kis mikrokapcsolót? Rá szeretnék mérni, hogy a kapcsoló romlott-e el, vagy csak a kábelezés bizonytalan?

Köszönettel:
Tibor
MKIII Facelift Sedan tulajdonos


Igaz szedánod van,de ezt ott is tudod alkalmazni! Wink
http://mondeo.hu/index.php?page=120
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #1707 Dátum: 2010.06.12 szombat, 11:28:05 »

Index és a ködlámpa összekötése úgy, hogy külön-külön tudja kapcsolni rádásul időzítve.
Én inkább veszek egy mercit  hehe

Nem az index-el van összekötésben, hanem a kormány-kanyarrendszerrel, mert indexelni nem kell ahhoz, hogy működésbe lépjen. Mondi helyett meg merci nem kéne! Smiley
Naplózva
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #1708 Dátum: 2010.06.12 szombat, 11:30:23 »

A hella csinál(t) ilyen szettet mondeo mk3 facelift előttihez. A kanyarkövetős autóknál a lámpatestbe épített külön izzó viilágit, nem a ködlámpa. A ködlámpa nem is oda világít ahová kellene...

(csak megjegyezném, hogy xenonnál a ford még most is külön izzóval produkálja a kanyarvuilágítást, míg a bömbi, stb az otikát forgatja. Mk4 mondeóban van olyan, hogy adapatív fényszóró, na ott is a lencse forog, de az nem keszon...  levele)

A ködlámpás megoldás, nem kanyarkövetős rendszer, hanem plusz teret világít meg. Az adaptív rendszereknél is van egy plusz izzó, ami ezt szolgálja, de merciéknél ezt a ködlámpával oldották meg. Ja és van xenon adaptív mk4-nél, 5 napig mentem most egy olyannal!
Naplózva
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 785


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1709 Dátum: 2010.06.12 szombat, 12:45:16 »

Igaz szedánod van,de ezt ott is tudod alkalmazni! Wink
http://mondeo.hu/index.php?page=120

Köszi! Máris tanulmányozom a leírást. worship
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1710 Dátum: 2010.06.12 szombat, 17:08:51 »

szerintem nem műxik az 1ik ajtóba a hangszóró de nem tudom, hogy kellene a burkolatát levenni én vagyok a béna, vagy mi?
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1711 Dátum: 2010.06.12 szombat, 17:23:41 »

szerintem nem műxik az 1ik ajtóba a hangszóró de nem tudom, hogy kellene a burkolatát levenni én vagyok a béna, vagy mi?
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

juj....szedd le az ajtókárpitot komplett és úgy egyszerübb lessz hozzáférni.
körbe fogják csavarok ,a nyitókilincsnél egy csavar, és a behúzórész alatt kettő... eljen
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #1712 Dátum: 2010.06.12 szombat, 17:30:02 »

juj....szedd le az ajtókárpitot komplett és úgy egyszerübb lessz hozzáférni.
körbe fogják csavarok ,a nyitókilincsnél egy csavar, és a behúzórész alatt kettő... eljen
jó köszi, akkor szerencsét próbálok úgy is
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #1713 Dátum: 2010.06.12 szombat, 20:13:23 »

Hali,

tudna nekem valaki abban segíteni, hogy az alábbi képeken bejelöli merre keressem a csomagtartóban a szivargyujtó előkészítést?

csomagtartó telibe:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

bal oldal:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

jobb oldal:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

karika, X vagy bármi más jelölést megköszönnék.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #1714 Dátum: 2010.06.12 szombat, 23:12:30 »

Hali,

tudna nekem valaki abban segíteni, hogy az alábbi képeken bejelöli merre keressem a csomagtartóban a szivargyujtó előkészítést?

csomagtartó telibe:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

bal oldal:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

jobb oldal:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

karika, X vagy bármi más jelölést megköszönnék.
szerintem a jobb oldali kárpit alatt lakozik,mint a kombinénál!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #1715 Dátum: 2010.06.12 szombat, 23:42:12 »

Nem az index-el van összekötésben, hanem a kormány-kanyarrendszerrel, mert indexelni nem kell ahhoz, hogy működésbe lépjen. Mondi helyett meg merci nem kéne! Smiley
Igazad van,Kanyarodás közben is láttam index nélkül.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1716 Dátum: 2010.06.13 vasárnap, 00:10:23 »

esőérzékelős ablaktörlő érzékenység állításhoz:
On vehicles built up to 10/2004, the sensitivity of the rain sensor is not adjustable. Permanent changes to the windshield, e.g. due to stone impact, are detected by the system but do not influence the function of the sensor.

On vehicles built from 10/2004, the sensitivity of the rain sensor is adjustable via the rotary switch on the wiper control, which is identical to the rotary switch for intermittent mode on vehicles without automatic windshield wipers.

Switch setting 1: High sensitivity
-
The wipers wipe even if only a small amount of water has been measured on the windshield.
Switch setting 6: Low sensitivity
-
The wipers only wipe if a large amount of water has been measured on the windshield.

azaz 6 fokozatban szabályozható az érzékenység 2004/10 hó után gyártottakon.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Zsozsesz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #1717 Dátum: 2010.06.13 vasárnap, 22:13:39 »

Sziasztok!

Ma a központizár megszivatott. Nem tudtam kinyitni csak a bal egyet. A többi reteszelésen maradt, így belülröl sem volt nyitható falbav . Kicsit mókás volt, hogy mindenki a vezető ajtón keresztül szállt be  rinya Tudna valaki segíteni, hogy mi a franc sz@rt be? Valószínü, hogy köze lehetett a melegnek is, mert egész nap a napon állt. Az autó...
Érdekes, hogy  a csomi ajtó az nyilt. Please help!  THX

Meg tudná valaki mondani, hogy az autómban lévő Gem modulnak mi a finiskodja? Valószínü az a baja.Legalábbis a Ford talin megnézte a Cromaxos srác. Az új árra azt mondta, hogy olyan 60-70-80 ezer. Hát ennyi pénzem nincs most gun Viszont találtam bontottat, de a Siemens számnak  a vége nem stimmel 1S7T-15K600-LD ezt találtam. Az enyémnek a vége LA. Nem tudom mi külünbség (a betükön kívül nyes) Valaki tudna segíteni nekem? Előre is köszönet.
Naplózva

Ford Mondeo MKIII 2.0 Ghia 145 LE Turnier 2001.10.
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1718 Dátum: 2010.06.13 vasárnap, 23:57:27 »

Meg tudná valaki mondani, hogy az autómban lévő Gem modulnak mi a finiskodja? Valószínü az a baja.Legalábbis a Ford talin megnézte a Cromaxos srác. Az új árra azt mondta, hogy olyan 60-70-80 ezer. Hát ennyi pénzem nincs most gun Viszont találtam bontottat, de a Siemens számnak  a vége nem stimmel 1S7T-15K600-LD ezt találtam. Az enyémnek a vége LA. Nem tudom mi külünbség (a betükön kívül nyes) Valaki tudna segíteni nekem? Előre is köszönet.

nekem van egy fölös ha gondolod olcsóért megboltolhatjuk...
semmi különbség nincs, max felszereltségben,amugy a vége pont azt takarja....
holnap megnézem enyém milyen, ha érdekel...
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1719 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 10:03:15 »

Meg tudná valaki mondani, hogy az autómban lévő Gem modulnak mi a finiskodja? Valószínü az a baja.Legalábbis a Ford talin megnézte a Cromaxos srác. Az új árra azt mondta, hogy olyan 60-70-80 ezer. Hát ennyi pénzem nincs most gun Viszont találtam bontottat, de a Siemens számnak  a vége nem stimmel 1S7T-15K600-LD ezt találtam. Az enyémnek a vége LA. Nem tudom mi külünbség (a betükön kívül nyes) Valaki tudna segíteni nekem? Előre is köszönet.
Arra kell figyelned, hogy ne legyen alacsonyabb tudású, mint ami most  van. Pl. riasztó és komfortfunkciók (esőérzékelő, automata lámpa, stb) szempontból problémás lehet. Az LD várhatóan magasabb, mint az LA, de nincs ilyen általános szabály.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
rizsa83
Vendég
« Új hozzászólás #1720 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 16:58:17 »

szisztok! Mostanában igencsak kell a klímahasználat-mármint a hőmérsékletet figyelembevéve,pedig szinte alig-alig
szoktam,mégpedig azért mert iszonyatosan fogja az autót,lényegesen visszaesik a menetteljesítménye,azt tudom hogy ugye a motor hajtja a klímakompresszort,s ezért veszít a motor az erejéből,nade ijen mértékbe,szinte alig gyorsúl,ez normális???előtte volt egy 2003-as 1.6-os b. focusom azt is fogta mint állat,megvettem a mondit-ezt fogd ro...hgymeg,ez disel,nyomaték...és ugyan úgy visszafogja egyszerűen 1200-1500 ról szinte vánszorog ez természetes,vagy normális,ismerősnek van egy dci renaultja ő aztmondja észre se vesz semmit szerintem ez kamu,vagy a csigazabálók nagyot alkottak?? rinya
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #1721 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 19:07:10 »

szisztok! Mostanában igencsak kell a klímahasználat-mármint a hőmérsékletet figyelembevéve,pedig szinte alig-alig
szoktam,mégpedig azért mert iszonyatosan fogja az autót,lényegesen visszaesik a menetteljesítménye,azt tudom hogy ugye a motor hajtja a klímakompresszort,s ezért veszít a motor az erejéből,nade ijen mértékbe,szinte alig gyorsúl,ez normális???előtte volt egy 2003-as 1.6-os b. focusom azt is fogta mint állat,megvettem a mondit-ezt fogd ro...hgymeg,ez disel,nyomaték...és ugyan úgy visszafogja egyszerűen 1200-1500 ról szinte vánszorog ez természetes,vagy normális,ismerősnek van egy dci renaultja ő aztmondja észre se vesz semmit szerintem ez kamu,vagy a csigazabálók nagyot alkottak?? rinya
talán szorulhat a klímakompresszor kuplungcsapágya..... Roll Eyes
lekell dobni a szíjat ,és ellenőrizni a csapágyat.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsozsesz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #1722 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 20:22:14 »

nekem van egy fölös ha gondolod olcsóért megboltolhatjuk...
semmi különbség nincs, max felszereltségben,amugy a vége pont azt takarja....
holnap megnézem enyém milyen, ha érdekel...

Kösz a segítséget. Ma beszéltem egy fordos emberrel aki le akar beszélni a használtról. Szerinte egy "sok" éves használt elektronika hozhatja ugyanazokat a bajokat kis idő elteltével, és kezdődnek a szopások újból. Igaza lehet...... Hát nem tudom. Ami Neked van az mikori?
Naplózva

Ford Mondeo MKIII 2.0 Ghia 145 LE Turnier 2001.10.
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1723 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 21:42:35 »

Kösz a segítséget. Ma beszéltem egy fordos emberrel aki le akar beszélni a használtról. Szerinte egy "sok" éves használt elektronika hozhatja ugyanazokat a bajokat kis idő elteltével, és kezdődnek a ***ások újból. Igaza lehet...... Hát nem tudom. Ami Neked van az mikori?

ez egy baromság szerintem, nekem is egy ujabb van benne és használt autóból.
Ma szereltem a kocsit garázsban de elfelejtettem megnézni,holnap max...
A tiedet miért kell cserélni amugy mi baja?
Naplózva
Zsozsesz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #1724 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 21:56:56 »

ez egy baromság szerintem, nekem is egy ujabb van benne és használt autóból.
Ma szereltem a kocsit garázsban de elfelejtettem megnézni,holnap max...
A tiedet miért kell cserélni amugy mi baja?

A központi zárat nem vezérli. Kettős záráson maradt. Csak a vezető ajtó nyilik. A többi még belülről sem. Egy személyes lett a verda...
Naplózva

Ford Mondeo MKIII 2.0 Ghia 145 LE Turnier 2001.10.
Zsozsesz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #1725 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 22:33:39 »

Azt elfelejtettem, hogy ezt a modult ki tudom otthon is cserélni, nem kell hozzá felprogizni valamit? Fog indulni? ijedt meg minden?
Naplózva

Ford Mondeo MKIII 2.0 Ghia 145 LE Turnier 2001.10.
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #1726 Dátum: 2010.06.14 hétfő, 23:12:50 »

Kösz a segítséget. Ma beszéltem egy fordos emberrel aki le akar beszélni a használtról. Szerinte egy "sok" éves használt elektronika hozhatja ugyanazokat a bajokat kis idő elteltével, és kezdődnek a ***ások újból. Igaza lehet...... Hát nem tudom. Ami Neked van az mikori?
Én most vettem egy 131LE TDCI 2002-es és ha bekapcsolom a klímát nem érzem,hogy megfogja,ugyan úgy megy.Egy picit nagyobb gázzal indulok vele,de ugyan olyan a gyorsulása és a menése.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1727 Dátum: 2010.06.15 kedd, 00:11:29 »

Én most vettem egy 131LE TDCI 2002-es és ha bekapcsolom a klímát nem érzem,hogy megfogja,ugyan úgy megy.Egy picit nagyobb gázzal indulok vele,de ugyan olyan a gyorsulása és a menése.
nekem a 90le-s tddi-t sem fogja vissza
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1728 Dátum: 2010.06.15 kedd, 08:29:45 »

A központi zárat nem vezérli. Kettős záráson maradt. Csak a vezető ajtó nyilik. A többi még belülről sem. Egy személyes lett a verda...

hát nemtudom abból mit vezérel a GEM, max a riasztót szerintem...delehet tévedek.
bal első ajtó vezérli a többit aszem.
Naplózva
polgab
Vendég
« Új hozzászólás #1729 Dátum: 2010.06.15 kedd, 11:16:31 »

Sziasztok,

lama kérdésem lenne, helyzetjelzőt kellene cserélnem xenonos lámpatestben, legalábbis remélem, hogy csak kiégtek, mert ha helyzetjelzőt bekapcsolom semmi nem ég elől. Le tudná irni nekem valaki, hogy mi a menete, mire kell vigyázni, hogy ne rontsak el semmit, e miatt nem mennék szervizbe. Illetve milyen helyzetjelzőt ajánlotok, nézetem highpower LED-est (2eFt/db), jó az? vagy már nagyon vakitó xenon mellett?

Köszi,
Gábor
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1730 Dátum: 2010.06.15 kedd, 13:04:28 »

Sziasztok,

lama kérdésem lenne, helyzetjelzőt kellene cserélnem xenonos lámpatestben, legalábbis remélem, hogy csak kiégtek, mert ha helyzetjelzőt bekapcsolom semmi nem ég elől. Le tudná irni nekem valaki, hogy mi a menete, mire kell vigyázni, hogy ne rontsak el semmit, e miatt nem mennék szervizbe. Illetve milyen helyzetjelzőt ajánlotok, nézetem highpower LED-est (2eFt/db), jó az? vagy már nagyon vakitó xenon mellett?

Köszi,
Gábor
A helyzetjelző cseréjéhez ki kell venni a lámpatestet vagy extra kis kezű emberrel kell csináltatni. Smiley
A lámpatestet 2 stift tartja a helyén.
Ki kell venni a hűtőmaszkot, majd a lámpánként 2 stiftet felfelé kihúzni. Ezt után a lámpatestek kivehetők, onnét már adja magát a csere. Üveglábas izzó van benne gyárilag ha jól emlékszem.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1731 Dátum: 2010.06.15 kedd, 13:06:46 »

Sziasztok,

lama kérdésem lenne, helyzetjelzőt kellene cserélnem xenonos lámpatestben, legalábbis remélem, hogy csak kiégtek, mert ha helyzetjelzőt bekapcsolom semmi nem ég elől. Le tudná irni nekem valaki, hogy mi a menete, mire kell vigyázni, hogy ne rontsak el semmit, e miatt nem mennék szervizbe. Illetve milyen helyzetjelzőt ajánlotok, nézetem highpower LED-est (2eFt/db), jó az? vagy már nagyon vakitó xenon mellett?

Köszi,
Gábor
kibontod a lámpákat, 2 dugót leveszed róla, kihúzod a foglalatot, teszel bele izzót, és összerakod. led-nél figyelj oda a prioritásra.
am a motortéri biztitáblában van a helyzetjelző biztije, azt nézd meg. egy 15A-es.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
polgab
Vendég
« Új hozzászólás #1732 Dátum: 2010.06.15 kedd, 13:42:57 »

kibontod a lámpákat, 2 dugót leveszed róla, kihúzod a foglalatot, teszel bele izzót, és összerakod. led-nél figyelj oda a prioritásra.
am a motortéri biztitáblában van a helyzetjelző biztije, azt nézd meg. egy 15A-es.

Kösz a válaszokat, nem tűnik veszélyesnek Smiley

G.
Naplózva
Zsozsesz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #1733 Dátum: 2010.06.15 kedd, 17:22:34 »

hát nemtudom abból mit vezérel a GEM, max a riasztót szerintem...delehet tévedek.
bal első ajtó vezérli a többit aszem.

Én is bizonytalan  vagyok. Ford service lett a vége. Holnap többet tudok.
Naplózva

Ford Mondeo MKIII 2.0 Ghia 145 LE Turnier 2001.10.
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #1734 Dátum: 2010.06.15 kedd, 20:05:06 »

esőérzékelős ablaktörlő érzékenység állításhoz:
On vehicles built up to 10/2004, the sensitivity of the rain sensor is not adjustable. .....
azaz 6 fokozatban szabályozható az érzékenység 2004/10 hó után gyártottakon.
Ez igy biztosan nem igaz. Az enyém 2004/10 előtti (júniusi talán) és működik benne az érzékenység szabályozás.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #1735 Dátum: 2010.06.15 kedd, 20:09:26 »

Ez igy biztosan nem igaz. Az enyém 2004/10 előtti (júniusi talán) és működik benne az érzékenység szabályozás.

Akkor ez autófüggő!
Az enyém 2004.08.25-i gyártás, esőérzékelős, és nem lehet az érzékenységet állítani.
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #1736 Dátum: 2010.06.15 kedd, 20:54:58 »

Meg tudná valaki mondani, hogy az autómban lévő Gem modulnak mi a finiskodja? Valószínü az a baja.Legalábbis a Ford talin megnézte a Cromaxos srác. Az új árra azt mondta, hogy olyan 60-70-80 ezer. Hát ennyi pénzem nincs most gun Viszont találtam bontottat, de a Siemens számnak  a vége nem stimmel 1S7T-15K600-LD ezt találtam. Az enyémnek a vége LA. Nem tudom mi külünbség (a betükön kívül nyes) Valaki tudna segíteni nekem? Előre is köszönet.

"LB"-s az enyém...ha kell szólj..
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1737 Dátum: 2010.06.15 kedd, 20:57:46 »

Sziasztok. wave help

A következő jelenségre szeretnék tanácsokat kérni. 2001-es 2.0TDDI 115LE. Változó geometriás turbó

Ha járó motornál lehúzom a turbó tetejéről a vékony vákuumcsövet és befogom az ujjammal akkor nem folyamatos szívást hanem szaggatott pulzálást érzek./Állítólag ez nem jó/.
Ez normális jelenség?
Nagyon megköszönném ha valaki kipróbálná a sajátján és megírná nekem.  banplz
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.15 kedd, 21:59:48 írta soho001 » Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #1738 Dátum: 2010.06.15 kedd, 21:27:53 »

Akkor ez autófüggő!
Az enyém 2004.08.25-i gyártás, esőérzékelős, és nem lehet az érzékenységet állítani.
Azért mert nincs szabályozó gyűrű a karon vagy próbáltad gyűrűs kapcsolóval és úgy nem megy?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Zsozsesz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #1739 Dátum: 2010.06.15 kedd, 21:45:48 »

"LB"-s az enyém...ha kell szólj..

Kösz, szólok majd.
Naplózva

Ford Mondeo MKIII 2.0 Ghia 145 LE Turnier 2001.10.
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #1740 Dátum: 2010.06.15 kedd, 21:47:57 »

Azért mert nincs szabályozó gyűrű a karon vagy próbáltad gyűrűs kapcsolóval és úgy nem megy?

Nincs gyűrű...
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #1741 Dátum: 2010.06.16 szerda, 20:06:10 »

Nincs gyűrű...
Hát akkor csak gyűrűs kart kell bele venni. 3-4e a bontott. Nagyon megéri.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Tomi20
Vendég
« Új hozzászólás #1742 Dátum: 2010.06.17 csütörtök, 11:13:42 »

Sziasztok,

reménykedem benne, hogy tudtok segíteni az alábbi problémában.
Tegnap jelentkezett mégpedig a külső höméréséklet visszajelző hülyült meg.

Külső behatás nélkül egyszer csak felvillant a piros hó piktogram és -40 fok -t mutatott.
Következő indításkor már mind a kettő világított (Piros ,Narancssárga) és a kijelzőn -,-- ez látható.

Mi lehet a gond és hogy tudnám orvosolni, esetleg volt -e már valakinek ilyen gondja?

Előre is köszönöm a segítséget!
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1743 Dátum: 2010.06.17 csütörtök, 11:40:46 »

Sziasztok,

reménykedem benne, hogy tudtok segíteni az alábbi problémában.
Tegnap jelentkezett mégpedig a külső höméréséklet visszajelző hülyült meg.

Külső behatás nélkül egyszer csak felvillant a piros hó piktogram és -40 fok -t mutatott.
Következő indításkor már mind a kettő világított (Piros ,Narancssárga) és a kijelzőn -,-- ez látható.

Mi lehet a gond és hogy tudnám orvosolni, esetleg volt -e már valakinek ilyen gondja?

Előre is köszönöm a segítséget!
nézz be az első lökös alá, valahol ott van a külső hőmérséklet jeladó. Szakadt/koszos kábelezés lehet.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Tomi20
Vendég
« Új hozzászólás #1744 Dátum: 2010.06.17 csütörtök, 12:21:50 »

nézz be az első lökös alá, valahol ott van a külső hőmérséklet jeladó. Szakadt/koszos kábelezés lehet.

Megnéztem és meg is találtam. Az egyik vezeték leszakadt róla, remélem az lesz a baj.

Köszönöm!!! worship
Naplózva
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #1745 Dátum: 2010.06.18 péntek, 10:29:48 »

Sziasztok!
Nagyon nem értek hozzá ezért kérném valami nagy guru segítségét!
Szeretnék egy szivargyújtó átalakítót venni 12V-ról 220V-ra?
Használ valaki olyat ami neki bevált?
Hosszú távon okozhat valami gondot, ha megy róla menet közben laptop, pl (generátor, bizti elfüstölés, mit tudom én)?
Köszi előre is  worship , T.
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1746 Dátum: 2010.06.18 péntek, 11:08:05 »

Sziasztok!
Nagyon nem értek hozzá ezért kérném valami nagy guru segítségét!
Szeretnék egy szivargyújtó átalakítót venni 12V-ról 220V-ra?
Használ valaki olyat ami neki bevált?
Hosszú távon okozhat valami gondot, ha megy róla menet közben laptop, pl (generátor, bizti elfüstölés, mit tudom én)?
Köszi előre is  worship , T.

Nekem Belkin van, a nagyobb teljesítményű, azt hiszem 130W-os. Azért ezt választottam, mert élettartam garis, nekem ez mindig első helyen van. Smiley
Tökéletesen teszi a dolgát, nekem laptop, kamera, töltők szoktak rajta lógni. Van akku fesz kijelzője is, külön biztije, hűtése, és pont befér a könyöklőbe. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #1747 Dátum: 2010.06.18 péntek, 12:02:36 »

Nekem Belkin van, a nagyobb teljesítményű, azt hiszem 130W-os. Azért ezt választottam, mert élettartam garis, nekem ez mindig első helyen van. Smiley
Tökéletesen teszi a dolgát, nekem laptop, kamera, töltők szoktak rajta lógni. Van akku fesz kijelzője is, külön biztije, hűtése, és pont befér a könyöklőbe. Smiley
Köszi a választ!  Wink
Már csak egy kérdés: egy jó aksit álló helyzetben mennyi idő alatt meríthet le egy laptop egy ilyen inverteren keresztül? Csak úgy saccperkábé?
Köszi, T.
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1748 Dátum: 2010.06.18 péntek, 12:20:28 »

Köszi a választ!  Wink
Már csak egy kérdés: egy jó aksit álló helyzetben mennyi idő alatt meríthet le egy laptop egy ilyen inverteren keresztül? Csak úgy saccperkábé?
Köszi, T.

pl. mk4-et nem tudná lemeríteni  vigyor3

(15 perc után lekapcsol minden fogyasztót a paripa...  hehe)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #1749 Dátum: 2010.06.18 péntek, 12:28:01 »

pl. mk4-et nem tudná lemeríteni  vigyor3

(15 perc után lekapcsol minden fogyasztót a paripa...  hehe)


Mk3 is lekapcsolja.
De lekapcsolja a szivargyújtón üzemelő cuccokat is?
Ha jól emlékszem az én autóm nem kapcsolja le pl. a gps-t, ami ugye a szivargyújtóról kapja az áramot.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.