Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 23:14:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10128585 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3250 Dátum: 2010.12.06 hétfő, 23:03:04 »

Meg egy kerdes, klimavezerles. A 2002-es csinalja azt is, hogy a klima a beallitott homerseklet szerint elkezd futeni, de csak akkor kapcsol ki, amikor mar nagyon meleg van, majd akkor elkezd hideget nyomni, hogy kocog az ember foga. Azutan megint forrosag, megint hideg, 5-10 perces ciklusokban. Valamit kicsit segit, ha a befuvast szelvedo paratlanitasra allitom, azaz csak felul fujatom, ill. hideg-melegnel a 22 fokhoz kepest felveszem mondjuk 22,5-23-ra meg utobb vissza 22-re. De azert ez megsem az igazi... Szerviztortenete szerint 60 ezernel mar jatszott ilyet, de akkor sem sikerult megcsinalni a bajat.

Otletek?

AndyA
a jobb térdednél, a kicsi rács mögött van a hőfokérzékelő, tuti telement porral, és ezért nem érzékeli rendesen a hőfokot, ki kéne takarítani
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3251 Dátum: 2010.12.06 hétfő, 23:04:26 »

a jobb térdednél, a kicsi rács mögött van a hőfokérzékelő, tuti telement porral, és ezért nem érzékeli rendesen a hőfokot, ki kéne takarítani
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/mk3_muszerfalvilagitas_hu.pdf
ebben le van írva, hogy hogy tudsz hozzáférni a szenzorhoz
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #3252 Dátum: 2010.12.07 kedd, 08:47:08 »

Csak a regi. Azota vettem eszre, hogy beprogramoztam az automata zarast indulas utan. Nem tudom, hogy elotte is volt-e ilyen baja, akkoriban nem tunt fel, ertheto modon.

AndyA

Szia!

Gondolom próbáltad, hogy kiveszed az automatikus zárási funkciót és akkor mi van vele.
Szerintem az autó kora miatt a vezető oldali zárad kezd önállósodni. Sajnos ez jelentkezik idővel és a hideg idők hozzák elő. Nem tapasztalsz olyat, hogy kinyitod és esetleg visszazár, vagy, hogy menet közben nyitja-zárja a zárakat?
Hogy ezzel mit lehetne kezdeni? Ez már sokszor volt téma a fórumon.
A legbisztosabb megoldás a vezető oldali zárcsere, de az olyan ~30 ezres tétel.
Eltolhatod a zárcserét, időlegesen érhetsz el javulást a zár működésében ha valamilyen kenőanyaghoz juttatod a zárat. Van aki WD40-re esküszik én fegyverolajat használtam. Tavaly minden rendben is volt egész télen, de idén már ismét önállósodnak a zárjaim. Még egyszer nekem is be kell fújnom hamarosan. Nem szeretnék zárat venni.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3253 Dátum: 2010.12.07 kedd, 09:25:54 »

Szia!

Gondolom próbáltad, hogy kiveszed az automatikus zárási funkciót és akkor mi van vele.
Szerintem az autó kora miatt a vezető oldali zárad kezd önállósodni. Sajnos ez jelentkezik idővel és a hideg idők hozzák elő. Nem tapasztalsz olyat, hogy kinyitod és esetleg visszazár, vagy, hogy menet közben nyitja-zárja a zárakat?
Hogy ezzel mit lehetne kezdeni? Ez már sokszor volt téma a fórumon.
A legbisztosabb megoldás a vezető oldali zárcsere, de az olyan ~30 ezres tétel.
Eltolhatod a zárcserét, időlegesen érhetsz el javulást a zár működésében ha valamilyen kenőanyaghoz juttatod a zárat. Van aki WD40-re esküszik én fegyverolajat használtam. Tavaly minden rendben is volt egész télen, de idén már ismét önállósodnak a zárjaim. Még egyszer nekem is be kell fújnom hamarosan. Nem szeretnék zárat venni.

Meg nem probaltam, de majd megnezem. Semmi mas baja nincs amuigy a zarnak, csak az, hogy ha bezartam (vagy o sajat magat), akkor a jobb elso ajto kilincse nem mukodik. Minden mas kifogastalanul mukodik.

Azt nem tudom viszont, hogyan epul fel a kozponti zar a Mondeoban, miert mondtatok mar tobben is, hogy a vezeto oldali zar hulyul, ha egyszer a masik oldalon nem nyilik az ajto?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #3254 Dátum: 2010.12.07 kedd, 10:13:33 »

Azt nem tudom viszont, hogyan epul fel a kozponti zar a Mondeoban, miert mondtatok mar tobben is, hogy a vezeto oldali zar hulyul, ha egyszer a masik oldalon nem nyilik az ajto?

AndyA

Akkor neked még nincsenek olyan gondjaid, amire a "hülyül" kifejezést lehet használni.
A bal/1 a "főnök" és képes arra, hogy gondol egyet és menetközben bezárja, vagy kinyitja az ajtózárakat, vagy pl kiállsz a garázsból és míg becsukod a garázsajtót visszazárja magát, vagy az egész autót. Vagy belülről reteszelsz és nem hajtja végre a többi ajtó, vagy épp ellenkezőleg a reteszelt ajtókat szeretnéd oldani, de csak a bal/1, amit nyitsz az oldódik, a többi meg nem. Szóval minden lehet.
Nekem már voltak ilyenek. Most nálam is a jobb/1 nél van némi gond. Nyitó parancsra nem, vagy csak félig nyílik a reteszelőgomb. Többszöri parancsra még kinyit rendesen. Ide is kellene juttasak kenőanyagot.
Naplózva
Adrián
Vendég
« Új hozzászólás #3255 Dátum: 2010.12.07 kedd, 11:11:54 »

Haló

Igy télen most a csomagtartó elektronikája szart be..  Hogy lehet, hogy csak kulcsal tudom nyitni mármint ki tudom nyitni a távirányítóval de csam a csomagtartó gombjával sem pedig ami az utastérben van csomagtartónyitóval nem tudom kinyitni! Hol lehet a hiba? Mit köne cserélni! Hihetetlen ez az autó.... váááá falbav
Naplózva
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #3256 Dátum: 2010.12.07 kedd, 11:28:34 »

Tisztelt Fórumtársak!

Sok közös gondunk van, mivel itt mindenki Mondeos  vigyor3 . Nem akarok ötletelni, de vannak itt olyan ügyes hozzáértő, beszerzési forrásokat jól ismerő Club tagok akik, jó áron tudnának, nyilván nagyobb mennyiségben központi zárat beszerezni.... Én már rendelném is!!! Az ajtózárakkal nem lehet szórakozni!!!!
Bent ül a család és, ha hirtelen nem tudnak kimenekülni a kocsiból baj esetén.....nem folytatnám. A kenegetések ideje lejárt.

Köszönöm.

Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #3257 Dátum: 2010.12.07 kedd, 11:49:25 »

allitolag faceliftes zar mas szerkezetu (tartosabb) es kis modositassal be lehet szerelni.
Ezt egy masik forumon olvastam majd' egy eve, meg tudja valaki erositeni?

Arakat mond valaki?
Naplózva
gaaboy
Vendég
« Új hozzászólás #3258 Dátum: 2010.12.07 kedd, 13:33:31 »

Sziasztok!

Lehetséges utolag ulésfutést beszerelni???
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #3259 Dátum: 2010.12.07 kedd, 14:39:44 »

Sziasztok!

Lehetséges utolag ulésfutést beszerelni???

Lehetsége, sőt jelentkezőket várunk közös anyagbeszerzéshez. Nézz körbe itt:
http://mondeo.hu/index.php?topic=4615.msg526806#msg526806
Naplózva
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #3260 Dátum: 2010.12.07 kedd, 14:56:13 »

Tudja valaki, hogy a biztosíték táblába való 60A-os biztosítékot hol lehet venni?
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #3261 Dátum: 2010.12.07 kedd, 16:55:34 »

Meg nem probaltam, de majd megnezem. Semmi mas baja nincs amuigy a zarnak, csak az, hogy ha bezartam (vagy o sajat magat), akkor a jobb elso ajto kilincse nem mukodik. Minden mas kifogastalanul mukodik.

Azt nem tudom viszont, hogyan epul fel a kozponti zar a Mondeoban, miert mondtatok mar tobben is, hogy a vezeto oldali zar hulyul, ha egyszer a masik oldalon nem nyilik az ajto?

AndyA
Általában a vezető oldali a vezérlő.Ha a másikkal van baj az külön állóbaj.Apám autójában a jobb hátsó nem m indig megy de a többi akkkor is jó.A mondeóban ha a vezető megáll a hátsó ajtó is megáll.Érdekes tudom,de ez van.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Adrián
Vendég
« Új hozzászólás #3262 Dátum: 2010.12.07 kedd, 17:10:33 »

Haló

Igy télen most a csomagtartó elektronikája ***t be..  Hogy lehet, hogy csak kulcsal tudom nyitni mármint ki tudom nyitni a távirányítóval de csam a csomagtartó gombjával sem pedig ami az utastérben van csomagtartónyitóval nem tudom kinyitni! Hol lehet a hiba? Mit köne cserélni! Hihetetlen ez az autó.... váááá
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3263 Dátum: 2010.12.07 kedd, 17:17:30 »

Tudja valaki, hogy a biztosíték táblába való 60A-os biztosítékot hol lehet venni?
pl: http://www.cromax.hu/index.php?keres_res=1&katid=43508561&termek_al_id=11047
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #3264 Dátum: 2010.12.07 kedd, 18:51:28 »

Uff!! Egy biztosíték ennyi?  wow1 Keresek bontot biztosítékot, azthiszem megteszi az is . Az legalább már bizonyított  smile

Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #3265 Dátum: 2010.12.07 kedd, 19:00:56 »

Haló

Igy télen most a csomagtartó elektronikája ***t be..  Hogy lehet, hogy csak kulcsal tudom nyitni mármint ki tudom nyitni a távirányítóval de csam a csomagtartó gombjával sem pedig ami az utastérben van csomagtartónyitóval nem tudom kinyitni! Hol lehet a hiba? Mit köne cserélni! Hihetetlen ez az autó.... váááá
http://mondeo.hu/index.php?page=120 vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tamstth
Vendég
« Új hozzászólás #3266 Dátum: 2010.12.07 kedd, 20:09:05 »

Sziasztok.

Valaki nem tud eladó tempomatot 2.5 V6-ba? Beszerelési útmutatóm már van:D
Naplózva
Vadász
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #3267 Dátum: 2010.12.07 kedd, 22:06:14 »

Na a zár "hülyülésről" annyit, hogy tavaly télen nyitni akartam a kulcson lévő gombbal, nem reagált semmire, majd kinyitottam kulccsal, kiálltam az utcára és becsuktam a kaput. Mire visszamentem bezárt mindent és alapjáraton ketyegett.  gun Mérgemben átmentem kocsmába és szóltam anyámnak, hogy hozza a pótkulcsot 200km-ről. Utána már csak visszaálltam az udvarra... Ja, és azóta nem műkszik a távirányító +10fok alatt. pias
Naplózva

2.0 TDCi 130 LE GHIA (2002)=egy ékszer
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #3268 Dátum: 2010.12.07 kedd, 22:20:46 »

Na a zár "hülyülésről" annyit, hogy tavaly télen nyitni akartam a kulcson lévő gombbal, nem reagált semmire, majd kinyitottam kulccsal, kiálltam az utcára és becsuktam a kaput. Mire visszamentem bezárt mindent és alapjáraton ketyegett.  gun Mérgemben átmentem kocsmába és szóltam anyámnak, hogy hozza a pótkulcsot 200km-ről. Utána már csak visszaálltam az udvarra... Ja, és azóta nem műkszik a távirányító +10fok alatt. pias

ugyanigy voltam -10-ben.....én hazasétáltam,kávé,kaja...azt visszamentem a pótkulcsal....az se érdekelt volna ha ellopják olyan ideges voltam...
zárcsere és azóta jó...
Naplózva
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #3269 Dátum: 2010.12.08 szerda, 07:26:42 »

Örök tanulság: soha ne csukd be a járó motorú autód ajtaját, vagy tekerd le az ablakot.
Van rosszabb is!
Kocsi a garázsban, házkulcs a kocsiban, garázskulcs a házban.  wow1 te meg állsz a ház előtt.

Na a zár "hülyülésről" annyit, hogy tavaly télen nyitni akartam a kulcson lévő gombbal, nem reagált semmire, majd kinyitottam kulccsal, kiálltam az utcára és becsuktam a kaput. Mire visszamentem bezárt mindent és alapjáraton ketyegett.  gun Mérgemben átmentem kocsmába és szóltam anyámnak, hogy hozza a pótkulcsot 200km-ről. Utána már csak visszaálltam az udvarra... Ja, és azóta nem műkszik a távirányító +10fok alatt. pias
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
Tike
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 196



« Új hozzászólás #3270 Dátum: 2010.12.08 szerda, 14:42:50 »

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy hátsó ablak fűtésem ami egyik napról a másikra feladta a szolgálatot. Egy szál eddig se ment benne, de most meg se nyekken. Elszakadt volna? Fóliázott az ablak és sérülésmentesnek látszik alatta. Nem tudom hány biztosíték van, de a tükörfűtés jó. Lehet elektromos szálszakadás, vagy kuka az üveg?
Naplózva

2013.10 hó, Mondeo MK IV 2.0 TDCi 163 Le, Titanium Luxury
2011.12 hó, Mondeo MK IV 2.0 TDCi 140 Le, Titanium
2001.11 hó, Mondeo MK III 2.0 TDDi 115Le, Ghia, kombi
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #3271 Dátum: 2010.12.08 szerda, 14:58:59 »

Ellenőrizni tudod az ablakon lévő csatinál a feszültséget. Ha nincs meg, akkor kontakt, vagy biztosíték, egér rágás esetleg.
Ne gondolj a legrosszabbra...

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy hátsó ablak fűtésem ami egyik napról a másikra feladta a szolgálatot. Egy szál eddig se ment benne, de most meg se nyekken. Elszakadt volna? Fóliázott az ablak és sérülésmentesnek látszik alatta. Nem tudom hány biztosíték van, de a tükörfűtés jó. Lehet elektromos szálszakadás, vagy kuka az üveg?
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #3272 Dátum: 2010.12.08 szerda, 17:02:00 »

Sziasztok!
Sajnos ma megint észre vettem, hogy dadog a mondim.1.8 benzines.A másik amit észre vettem a dadogás mellett,hogy a belső világítás is vibrál a dadogásnak megfelelően! Vagyis hullámzik a fénye! Van valakinek valami ötlete?? wow1
Naplózva
Zsiri
Vendég
« Új hozzászólás #3273 Dátum: 2010.12.08 szerda, 17:02:52 »

Sziasztok!

Többeteknek volt már gondja a gyári távirányítós kulccsal. Most nekem is beállt.  szomoru1 A távirányító teljesen megadta magát, hiába próbáltam pedig kettő elemmel is, kipucoltam, elemnél legalább is, de tovább már nem szedtem szét. Próbáltam a tanítás funkcióval is, semmi... szomoru1
Ráadás, hogy a kulcsom is teljesen elkopott, a kulcsmásoló csak nézett rám, hogy mit is akarok erről lemásolni, amikor semmi mintája nincs. De mázlimra elsőre sikerült gyártani hozzá egy jót.
A tanácsotokat abban kérem, hogy a bicskakulcs, amit szerintem bagóért adnak 2 db távirányítósat 7500 pénz,( http://www.bicskakulcs.hu/arak/index.php ) mit kell tennem, hogy használni tudjam. Elég csak feltanítani? A chip a gyáriban hol van, amit át kell szerelnem?
Valami részletes leírást kérek tőletek!  worship
Előre is köszíííí!  integet2
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3274 Dátum: 2010.12.08 szerda, 17:06:21 »

Sziasztok!

Többeteknek volt már gondja a gyári távirányítós kulccsal. Most nekem is beállt.  szomoru1 A távirányító teljesen megadta magát, hiába próbáltam pedig kettő elemmel is, kipucoltam, elemnél legalább is, de tovább már nem szedtem szét. Próbáltam a tanítás funkcióval is, semmi... szomoru1
Ráadás, hogy a kulcsom is teljesen elkopott, a kulcsmásoló csak nézett rám, hogy mit is akarok erről lemásolni, amikor semmi mintája nincs. De mázlimra elsőre sikerült gyártani hozzá egy jót.
A tanácsotokat abban kérem, hogy a bicskakulcs, amit szerintem bagóért adnak 2 db távirányítósat 7500 pénz,( http://www.bicskakulcs.hu/arak/index.php ) mit kell tennem, hogy használni tudjam. Elég csak feltanítani? A chip a gyáriban hol van, amit át kell szerelnem?
Valami részletes leírást kérek tőletek!  worship
Előre is köszíííí!  integet2
szerintem ezek gagyi vackok, én ilyenre tuti nem kültenék + úgy néz ki, mint a vw-é. inkább beszélj Relhisttel kicsit többe kerül nála, de az rendes ford bicskakulcs
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #3275 Dátum: 2010.12.08 szerda, 18:49:38 »

majd leírhatnád, hogy h11-ben milyen, mert nekem is kéne majd valami a xenon mellé, mert ez így nagyon sárgás a xenonhoz képest.
esetleg képet tudnál majd csinálni, mikor egyik oldalon a sima, másik az nb és fellőve a xenon (asszem neked is xenon van)

Hi,

Csináltam képeket az új Osram NB+ H11 izzókról( a bal ködlámpában van a NB, a jobb oldalon Philips, gyári Xenon lámpámban GE4200K cső, helyzetjelzőben pedig Osram 2825 HBC) A képeken nem annyira látszik de a NB valamivel fehérebb mint a Philips, de fehérségben óriási eltérés azért nincs.


Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3276 Dátum: 2010.12.08 szerda, 18:58:04 »

Hi,

Csináltam képeket az új Osram NB+ H11 izzókról( a bal ködlámpában van a NB, a jobb oldalon Philips, gyári Xenon lámpámban GE4200K cső, helyzetjelzőben pedig Osram 2825 HBC) A képeken nem annyira látszik de a NB valamivel fehérebb mint a Philips, de fehérségben óriási eltérés azért nincs.
http://kephost.hu/image-3473_4CFFC38D.jpg
http://kephost.hu/image-B9F1_4CFFC38D.jpg
http://kephost.hu/image-7E91_4CFFC38D.jpg
worship
nekem most hella van a ködlámpában, ez nagyon sárgás a xenonhoz képest. majd egyszer talán veszek bele xenont vagy xenon hatásút
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #3277 Dátum: 2010.12.08 szerda, 19:18:43 »

Sziasztok!

A tanácsotokat abban kérem, hogy a bicskakulcs, amit szerintem bagóért adnak 2 db távirányítósat 7500 pénz,( http://www.bicskakulcs.hu/arak/index.php ) mit kell tennem, hogy használni tudjam. Elég csak feltanítani? A chip a gyáriban hol van, amit át kell szerelnem?
Valami részletes leírást kérek tőletek!  worship
Előre is köszíííí!  integet2

Ez leginkább sehogy nem fog működni!
Én is ilyet akartam, de aztán kicsivel többért vettem Relhist kollégától gyárit! (Ahogy HZsolt92-is írta)

Ez tuti működik, a másik csak úgy fog, ha beépíted a vezérlőjét, valamint  beleteszed az eddigi immo chipet, vagy veszel újat (chipet) és azt rátanítod.
Amúgy Én többször beszéltem a bicskakulcs.hu-s emberrel, velem korrekt volt, ugyanezeket elmondta.

Szóval csatlakozom HZsolt92-höz, és azt mondom vegyél gyárit Relhist-től!
AZ A TUTI!!   worship Wink
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #3278 Dátum: 2010.12.08 szerda, 19:35:07 »

Ez leginkább sehogy nem fog működni!
Én is ilyet akartam, de aztán kicsivel többért vettem Relhist kollégától gyárit! (Ahogy HZsolt92-is írta)

Ez tuti működik, a másik csak úgy fog, ha beépíted a vezérlőjét, valamint  beleteszed az eddigi immo chipet, vagy veszel újat (chipet) és azt rátanítod.
Amúgy Én többször beszéltem a bicskakulcs.hu-s emberrel, velem korrekt volt, ugyanezeket elmondta.

Szóval csatlakozom HZsolt92-höz, és azt mondom vegyél gyárit Relhist-től!
AZ A TUTI!!   worship Wink
Nekem most van folyamatba!Csak attol félek,hogy nem tudom betanitani!Ezért jóvolna valami kis bátoritás és leirás hogyan is müködik egy teljesen uj kulcs betanitása (gyultás/távitányitó).Nekem is ajánlották a bicskakulcs.hu-t de Relhist-be jobban bizom,egyépként ez lenne a karácsonyi ajándékom(meg egy zippo) integet2 integet2
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #3279 Dátum: 2010.12.08 szerda, 19:49:19 »

Nekem most van folyamatba!Csak attol félek,hogy nem tudom betanitani!Ezért jóvolna valami kis bátoritás és leirás hogyan is müködik egy teljesen uj kulcs betanitása (gyultás/távitányitó).Nekem is ajánlották a bicskakulcs.hu-t de Relhist-be jobban bizom,egyépként ez lenne a karácsonyi ajándékom(meg egy zippo) integet2 integet2

A kocsi kezelési útmutatója lépésről lépésre leírja, nem kell hozzá atomfizikusnak lenni!
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #3280 Dátum: 2010.12.08 szerda, 19:50:22 »

A kocsi kezelési útmutatója lépésről lépésre leírja, nem kell hozzá atomfizikusnak lenni!
És a távirányitó is müködni fog?
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #3281 Dátum: 2010.12.08 szerda, 19:52:56 »

És a távirányitó is müködni fog?

Persze!
Kétféle programozást kell csinálni, az egyik a távirányítás (az az egyszerűbb) a másik a gyújtás, az a nehezebb, meg kell egy megfelelő immo chip!
De ha Relhisttől lesz, akkor Ő ezekre szokott figyelni, és szólni fog, ha kell variálni!

Bízz benne, meg magadban! Én is meg tudtam csinálni a gyújtást, a távirányítást Nekem megcsinálta Relhist, mert Én voltam a kísérleti alany!
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #3282 Dátum: 2010.12.08 szerda, 19:55:25 »

Persze!
Kétféle programozást kell csinálni, az egyik a távirányítás (az az egyszerűbb) a másik a gyújtás, az a nehezebb, meg kell egy megfelelő immo chip!
De ha Relhisttől lesz, akkor Ő ezekre szokott figyelni, és szólni fog, ha kell variálni!

Bízz benne, meg magadban! Én is meg tudtam csinálni a gyújtást, a távirányítást Nekem megcsinálta Relhist, mert Én voltam a kísérleti alany!
Még egy kérdés:a régivel is müködik minda két funkció ha a bicskát betanitottam?
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #3283 Dátum: 2010.12.08 szerda, 19:58:51 »

Sziasztok!

Többeteknek volt már gondja a gyári távirányítós kulccsal. Most nekem is beállt.  szomoru1 A távirányító teljesen megadta magát, hiába próbáltam pedig kettő elemmel is, kipucoltam, elemnél legalább is, de tovább már nem szedtem szét. Próbáltam a tanítás funkcióval is, semmi... szomoru1
Ráadás, hogy a kulcsom is teljesen elkopott, a kulcsmásoló csak nézett rám, hogy mit is akarok erről lemásolni, amikor semmi mintája nincs. De mázlimra elsőre sikerült gyártani hozzá egy jót.
A tanácsotokat abban kérem, hogy a bicskakulcs, amit szerintem bagóért adnak 2 db távirányítósat 7500 pénz,( http://www.bicskakulcs.hu/arak/index.php ) mit kell tennem, hogy használni tudjam. Elég csak feltanítani? A chip a gyáriban hol van, amit át kell szerelnem?
Valami részletes leírást kérek tőletek!  worship
Előre is köszíííí!  integet2

Felejtsd el,nekem volt....valakinek odaadtam ingyen...ez sz+r
bicskakulcsok is elég ratyik szerintem, vegyél egy gyári bontott kulcsot motocraftól egy uj szárat(ez kb 6500ft) rámásoltatod, hozzátanitod és ennyi.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #3284 Dátum: 2010.12.08 szerda, 21:15:35 »

Még egy kérdés:a régivel is müködik minda két funkció ha a bicskát betanitottam?
4 kulcsot tud kezelni az ecu ha jól emékszem.
Ahhogy takkiati is írta ( worship ) két dolgot kell programozni, az immot és a kp. zár vezérlését. A használatiban mindkét dolog le van írva, itt:
http://mondeo.hu/ftp/pdf/kezelesi/mondeo_3_kezelesi.pdf
78. és 85. oldal.
két indításképes kulcs kell hozzá.

Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3285 Dátum: 2010.12.08 szerda, 21:23:08 »

4 kulcsot tud kezelni az ecu ha jól emékszem.
Ahhogy takkiati is írta ( worship ) két dolgot kell programozni, az immot és a kp. zár vezérlését. A használatiban mindkét dolog le van írva, itt:
http://mondeo.hu/ftp/pdf/kezelesi/mondeo_3_kezelesi.pdf
78. és 85. oldal.
két indításképes kulcs kell hozzá.


mennyiből jön ki a teljes bicskakulcs nálad??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Tike
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 196



« Új hozzászólás #3286 Dátum: 2010.12.08 szerda, 23:59:13 »

Sziasztok!

Többeteknek volt már gondja a gyári távirányítós kulccsal. Most nekem is beállt.  szomoru1 A távirányító teljesen megadta magát, hiába próbáltam pedig kettő elemmel is, kipucoltam, elemnél legalább is, de tovább már nem szedtem szét. Próbáltam a tanítás funkcióval is, semmi... szomoru1
Ráadás, hogy a kulcsom is teljesen elkopott, a kulcsmásoló csak nézett rám, hogy mit is akarok erről lemásolni, amikor semmi mintája nincs. De mázlimra elsőre sikerült gyártani hozzá egy jót.
A tanácsotokat abban kérem, hogy a bicskakulcs, amit szerintem bagóért adnak 2 db távirányítósat 7500 pénz,( http://www.bicskakulcs.hu/arak/index.php ) mit kell tennem, hogy használni tudjam. Elég csak feltanítani? A chip a gyáriban hol van, amit át kell szerelnem?
Valami részletes leírást kérek tőletek!  worship
Előre is köszíííí!  integet2

Szia!

Nekem is volt hasonló problémám, Petiv segített orvosolni. Eleinte én is pucolgattam és segített is, majd egyszer csak se kép se hang. Aztán rendeltünk egy kulcsházat lemezdarabkák + új elem át a régibe és tökéletes az egész. Most rendeltem Petivtöl Fordos bicskakulcsot is. Keresd meg, biztos találtok megoldást.
Naplózva

2013.10 hó, Mondeo MK IV 2.0 TDCi 163 Le, Titanium Luxury
2011.12 hó, Mondeo MK IV 2.0 TDCi 140 Le, Titanium
2001.11 hó, Mondeo MK III 2.0 TDDi 115Le, Ghia, kombi
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #3287 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 11:34:55 »

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy hátsó ablak fűtésem ami egyik napról a másikra feladta a szolgálatot. Egy szál eddig se ment benne, de most meg se nyekken. Elszakadt volna? Fóliázott az ablak és sérülésmentesnek látszik alatta. Nem tudom hány biztosíték van, de a tükörfűtés jó. Lehet elektromos szálszakadás, vagy kuka az üveg?

Nekem csak par szal hagy ki. Mik a tapasztalatok ezzel a javito izemizevel, amivel ki lehet potolni a hianyt?

Es mi van akkor, ha az elso ablak futesebol marad ki egy-ket szal itt-ott?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #3288 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 12:24:35 »

Szia!

Nekem is volt hasonló problémám, Petiv segített orvosolni. Eleinte én is pucolgattam és segített is, majd egyszer csak se kép se hang. Aztán rendeltünk egy kulcsházat lemezdarabkák + új elem át a régibe és tökéletes az egész. Most rendeltem Petivtöl Fordos bicskakulcsot is. Keresd meg, biztos találtok megoldást.
jó lenne, ha megosztanád majd a bicskakulcs távirányító elektronikájára vonatkozó tapasztalatokat.
Kíváncsi vagyok arra is, hogy a kínai verziónál a fejrész két darabja mennyire van összedolgozva, vagy szétszedhető.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #3289 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 12:28:37 »

Nekem csak par szal hagy ki. Mik a tapasztalatok ezzel a javito izemizevel, amivel ki lehet potolni a hianyt?

Es mi van akkor, ha az elso ablak futesebol marad ki egy-ket szal itt-ott?

AndyA

Szia!

Hátsót még nem javítottam. Az elsőt meg nem lehet javítani, mert két üvegréteg között van - csak cserélni lehet. Sajnos nekem elsőről szomorú tapasztalatom van. Először csak 1-2 szál nem működöt, de most már egyre több adja meg magát. Valószínű ahogy egy-kettő megszakad a többi több áramot vehet fel és ez meggyorsítja a tönkremenetelét. A cserét nekem is be kellene tervezzem  rinya
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3290 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 12:28:49 »

jó lenne, ha megosztanád majd a bicskakulcs távirányító elektronikájára vonatkozó tapasztalatokat.
Kíváncsi vagyok arra is, hogy a kínai verziónál a fejrész két darabja mennyire van összedolgozva, vagy szétszedhető.
én meg arra, hogy mennyiből jön ki most egy ilyen szett. jaguáros kulcsban is tudsz segíteni??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
sityu8
Vendég
« Új hozzászólás #3291 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 12:41:19 »

Sziasztok!
Ha valaki tudna segiteni.Aksi csere volt és az autó elfelejtette az automatikus ablak fel funkciot.Hogyan tudnám neki ujra megtanitani.2 lityis DURA-TECH
motor van benne.
Elöre is köszi.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3292 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 12:44:17 »

Sziasztok!
Ha valaki tudna segiteni.Aksi csere volt és az autó elfelejtette az automatikus ablak fel funkciot.Hogyan tudnám neki ujra megtanitani.2 lityis DURA-TECH
motor van benne.
Elöre is köszi.
Ablakok automatikus felhúzása (MK3) Az elektromos ablakok képesek egy gombnyomásra felhúzni az ablakot. Csak be kell programozzuk ezt minden ajtónál.

Gyújtás ON állapotba. Az ablakot húzzuk fel, majd nyomjuk meg megint a fel gombot és tartsuk még kb. 3 másodpercig. (Amikor másodjára nyomjuk meg a felfele gombot akkor halljuk és érezzük hogy az üveg jobban felfele fog zárni.) Ha megvolt, akkor ezt ismételjük meg a többi ablakkal is. Ha az összes ablak fel van programozva, a távirányítóval tudjuk működtetni az ablakokat is. Első nyomásra bezár a kp-i zár, második nyomásra bezár a kettős zár (retesz), ilyenkor nyomva tartjuk, akkor felhúzza az ablakokat is. Nyitáskor első nyomásra kinyit a zár, (a retesz is), második nyomásra, nyomva tartva nyílnak az ablakok
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
sityu8
Vendég
« Új hozzászólás #3293 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 12:55:57 »

Ablakok automatikus felhúzása (MK3) Az elektromos ablakok képesek egy gombnyomásra felhúzni az ablakot. Csak be kell programozzuk ezt minden ajtónál.

Gyújtás ON állapotba. Az ablakot húzzuk fel, majd nyomjuk meg megint a fel gombot és tartsuk még kb. 3 másodpercig. (Amikor másodjára nyomjuk meg a felfele gombot akkor halljuk és érezzük hogy az üveg jobban felfele fog zárni.) Ha megvolt, akkor ezt ismételjük meg a többi ablakkal is. Ha az összes ablak fel van programozva, a távirányítóval tudjuk működtetni az ablakokat is. Első nyomásra bezár a kp-i zár, második nyomásra bezár a kettős zár (retesz), ilyenkor nyomva tartjuk, akkor felhúzza az ablakokat is. Nyitáskor első nyomásra kinyit a zár, (a retesz is), második nyomásra, nyomva tartva nyílnak az ablakok

Köszi még a ma megcsinálom de ezt minden aksi levételnél el kell játszani?
Naplózva
Tike
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 196



« Új hozzászólás #3294 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 12:59:39 »

én meg arra, hogy mennyiből jön ki most egy ilyen szett. jaguáros kulcsban is tudsz segíteni??

Szia!

Petivnek van egy ilyen hirdetése a fórumon ezzel kapcsolatba. Azt hiszem olyan 12 körül van a bicskakulcs, amit bereszelni és az autóra kell csak programoztatni. Én rendeltem egyet, már alig várom.
Naplózva

2013.10 hó, Mondeo MK IV 2.0 TDCi 163 Le, Titanium Luxury
2011.12 hó, Mondeo MK IV 2.0 TDCi 140 Le, Titanium
2001.11 hó, Mondeo MK III 2.0 TDDi 115Le, Ghia, kombi
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #3295 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 13:05:13 »

Köszi még a ma megcsinálom de ezt minden aksi levételnél el kell játszani?

Igen
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3296 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 13:08:09 »

Szia!

Petivnek van egy ilyen hirdetése a fórumon ezzel kapcsolatba. Azt hiszem olyan 12 körül van a bicskakulcs, amit bereszelni és az autóra kell csak programoztatni. Én rendeltem egyet, már alig várom.
nekem igazából a jaguárosra fájna a fogam, petvi-nek küldtem már pü-t, de több mint 1 hete nem volt fórumon szomoru1
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #3297 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 16:43:55 »

nekem igazából a jaguárosra fájna a fogam, petvi-nek küldtem már pü-t, de több mint 1 hete nem volt fórumon szomoru1

Milyen az a Jaguáros?

Üdv
Csaba
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3298 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 16:50:49 »

Milyen az a Jaguáros?

Üdv
Csaba
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #3299 Dátum: 2010.12.09 csütörtök, 16:54:47 »

4 kulcsot tud kezelni az ecu ha jól emékszem.
Ahhogy takkiati is írta ( worship ) két dolgot kell programozni, az immot és a kp. zár vezérlését. A használatiban mindkét dolog le van írva, itt:
http://mondeo.hu/ftp/pdf/kezelesi/mondeo_3_kezelesi.pdf
78. és 85. oldal.
két indításképes kulcs kell hozzá.


Ma haza jöttem elolvastam a kezelésit,tök egyszerünek tünik!(Én meg ettöl voltam be sz@rva)
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
Oldalak: 1 ... 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.