Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 11:37:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 205 206 207 208 209 210 211 [212] 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3274893 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #10550 Dátum: 2023.06.29 csütörtök, 15:49:39 »

Sziasztok,
gyári navigáció nem lát műholdat és észrevettem, hogy a tetőn, az antenna tartó burkolaton van egy repedés. A két dolog gondolom összefügg. Elkezdtem keresni ilyet, de nem találok. Annyit sikerült megtudni, hogy a GPS antenna nincs abban a fekete gubóban a tetőn. Az csak az AM/FM antenna. Tehát elvileg méretben azonos más antenna tartó is jó lenne, ha jól tudom.
Azt szeretném kérdezni, hogy járt-e valaki így és mi lett a megoldás?
Nem jól tudod. Abban van a GPS antenna és beázott. Konstrukciós hiba. Már nem is gyártanak ilyet. Helyette a műszerfal alá kell beszerelni egy Fakra csatlakozós GPS antennát.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
momcrew
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144


E-mail
« Új hozzászólás #10551 Dátum: 2023.06.29 csütörtök, 19:47:19 »

Nem jól tudod. Abban van a GPS antenna és beázott. Konstrukciós hiba. Már nem is gyártanak ilyet. Helyette a műszerfal alá kell beszerelni egy Fakra csatlakozós GPS antennát.

Jajj de jó, eltudok indulni. Mit lehet tenni a helyére? Még nem szedtem szét. Láttad szétszedve? Több vezeték megy az antennához? A GPS antenna 5 Voltos aktív?
Naplózva

MK4, 2007, HUBA, 2.5t
MK3, 2004, CHBA, 1.8 Ghia
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #10552 Dátum: 2023.06.29 csütörtök, 20:11:10 »

Jajj de jó, eltudok indulni. Mit lehet tenni a helyére? Még nem szedtem szét. Láttad szétszedve? Több vezeték megy az antennához? A GPS antenna 5 Voltos aktív?
Csak egy vezetékes. Egy Fakra csatlakozóval kapcsolódik a fejegységhez. A Youtube-on keress videót, hogy a te autódban lévő navit hogyan kell kiszerelni (Blaupunkt NX gondolom)
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
momcrew
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144


E-mail
« Új hozzászólás #10553 Dátum: 2023.06.30 péntek, 09:18:10 »

Csak egy vezetékes. Egy Fakra csatlakozóval kapcsolódik a fejegységhez. A Youtube-on keress videót, hogy a te autódban lévő navit hogyan kell kiszerelni (Blaupunkt NX gondolom)

Igen, Blaupunkt NX, még a DVD-s. Egy vezeték megy fel a tetőre, azon megy az 5 Volt a GPS-nek és azon megy az RF antenna is? Ezt a GPS-es dolgot megoldom egy plusz Fakrás csatis antennával. Nekem a tetőn lévő gubó cseréje lenne a lényeg, mielőtt teljesen elporladna és bajt okoz.
Naplózva

MK4, 2007, HUBA, 2.5t
MK3, 2004, CHBA, 1.8 Ghia
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #10554 Dátum: 2023.06.30 péntek, 10:12:28 »

Igen, Blaupunkt NX, még a DVD-s. Egy vezeték megy fel a tetőre, azon megy az 5 Volt a GPS-nek és azon megy az RF antenna is? Ezt a GPS-es dolgot megoldom egy plusz Fakrás csatis antennával. Nekem a tetőn lévő gubó cseréje lenne a lényeg, mielőtt teljesen elporladna és bajt okoz.
Vegyél helyette GPS nélküli antennát, csak ott problémád lesz a kábel csatlakozása miatt.
Én bontósnál találtam anno egész szép állapotút sima antennát talpppal, kábellel együt, azt kicseréltem. GPS-nek meg fakra csatis univerzális, és kész vagy.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
momcrew
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144


E-mail
« Új hozzászólás #10555 Dátum: 2023.07.01 szombat, 15:32:54 »

Vegyél helyette GPS nélküli antennát, csak ott problémád lesz a kábel csatlakozása miatt.
Én bontósnál találtam anno egész szép állapotút sima antennát talpppal, kábellel együt, azt kicseréltem. GPS-nek meg fakra csatis univerzális, és kész vagy.

Megnéztem, mert nem tudtam elképzelni. 3 vezeték megy belül egy belső antenna talphoz. Ez a talp a tetőn lévő 2 furaton keresztül 2 érintkező segítségével csatlakozik a tetőn kívüli gumóhoz. A külső gumón lévő vastag csatlakozó a rádió antennáé. A kis réztüske pedig a GPSé. Youtube-on van egy videó, ahol az utastérben kicsavarják az antenna talp rögzítő torx csavart és megdrótkefézik, majd visszacsavarva újra működik a GPS. Semmi köze a GPS-hez vagy a rádióhoz annak a torx csavarnak. Magyarázat: A kis réztüske viszonylag tiszta, ellenben a fogadó aljzata, ami a külső gumóban van meglazult. Én ezt a kis réztüskét egy kicsit oldalra hajlítottam, hogy összeszerelésnél, amikor csatlakozik feszüljön. Tehát a videóban kicsavarta a csavart, meglazult a csatlakozás (megdrótkefézte a csavart), majd amikor összerakta, meghúzva a torx-ot újból érintkezett. Röviden megmozgatta a csatlakozást. Most nekem is minden működik.

Jövő heti teendő, a külső gumó öregedésének megállítása, lassítása. Terv, szórógittel, smirglizéssel a repedések eltüntetése, majd festék spry-vel lefújás.

Gondoltam, hogy cápa antennával betakarom és kész, de szerintem nem nézne ki jól, elöl nem.

Köszönöm a segítségeket.
Naplózva

MK4, 2007, HUBA, 2.5t
MK3, 2004, CHBA, 1.8 Ghia
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #10556 Dátum: 2023.07.02 vasárnap, 19:10:18 »

Megnéztem, mert nem tudtam elképzelni. 3 vezeték megy belül egy belső antenna talphoz. Ez a talp a tetőn lévő 2 furaton keresztül 2 érintkező segítségével csatlakozik a tetőn kívüli gumóhoz. A külső gumón lévő vastag csatlakozó a rádió antennáé. A kis réztüske pedig a GPSé. Youtube-on van egy videó, ahol az utastérben kicsavarják az antenna talp rögzítő torx csavart és megdrótkefézik, majd visszacsavarva újra működik a GPS. Semmi köze a GPS-hez vagy a rádióhoz annak a torx csavarnak. Magyarázat: A kis réztüske viszonylag tiszta, ellenben a fogadó aljzata, ami a külső gumóban van meglazult. Én ezt a kis réztüskét egy kicsit oldalra hajlítottam, hogy összeszerelésnél, amikor csatlakozik feszüljön. Tehát a videóban kicsavarta a csavart, meglazult a csatlakozás (megdrótkefézte a csavart), majd amikor összerakta, meghúzva a torx-ot újból érintkezett. Röviden megmozgatta a csatlakozást. Most nekem is minden működik.

Jövő heti teendő, a külső gumó öregedésének megállítása, lassítása. Terv, szórógittel, smirglizéssel a repedések eltüntetése, majd festék spry-vel lefújás.

Gondoltam, hogy cápa antennával betakarom és kész, de szerintem nem nézne ki jól, elöl nem.

Köszönöm a segítségeket.
Pár ilyen antenna talpat szétszedtem. Az aljában van a GPS antenna panel egy kis mélyedésben. A burkolat repedésein befolyó víz megáll benne és szétmarja a panelt. Eleinte esőzés után nem működik pár napig, aztán kiszáradva megjavul, majd újra. A végén teljesen tönkremegy.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
bari012
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


E-mail
« Új hozzászólás #10557 Dátum: 2023.07.03 hétfő, 16:09:48 »

Megnéztem, mert nem tudtam elképzelni. 3 vezeték megy belül egy belső antenna talphoz. Ez a talp a tetőn lévő 2 furaton keresztül 2 érintkező segítségével csatlakozik a tetőn kívüli gumóhoz. A külső gumón lévő vastag csatlakozó a rádió antennáé. A kis réztüske pedig a GPSé. Youtube-on van egy videó, ahol az utastérben kicsavarják az antenna talp rögzítő torx csavart és megdrótkefézik, majd visszacsavarva újra működik a GPS. Semmi köze a GPS-hez vagy a rádióhoz annak a torx csavarnak. Magyarázat: A kis réztüske viszonylag tiszta, ellenben a fogadó aljzata, ami a külső gumóban van meglazult. Én ezt a kis réztüskét egy kicsit oldalra hajlítottam, hogy összeszerelésnél, amikor csatlakozik feszüljön. Tehát a videóban kicsavarta a csavart, meglazult a csatlakozás (megdrótkefézte a csavart), majd amikor összerakta, meghúzva a torx-ot újból érintkezett. Röviden megmozgatta a csatlakozást. Most nekem is minden működik.

Jövő heti teendő, a külső gumó öregedésének megállítása, lassítása. Terv, szórógittel, smirglizéssel a repedések eltüntetése, majd festék spry-vel lefújás.

Gondoltam, hogy cápa antennával betakarom és kész, de szerintem nem nézne ki jól, elöl nem.

Köszönöm a segítségeket.
Szia!
Nem érdemes szerintem ezt megcsinálnod, az antenna meneténél is befolyik a víz, az egész teljesen el van öregedve. Pár ezer Ft-ért vegyél egy antenna talpat, antenna szárat, és egy toldóra is szükséged lesz, aminek az A oszlopon van a csatlakozója.
Itt fogod tudni rákötni a fakrás gps-t is, ha szükséged van rá.
Naplózva

2008 Mondeo Titanium-X (BA7) 2.5T (HUBA) 162 kW - Modified: 300 HP, 540 Nm


Past: 2006 Mondeo GHIA (B5Y) 2.2 TDCI (QJBB) 114 kW - Remapped: 183 HP, 454 Nm
momcrew
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144


E-mail
« Új hozzászólás #10558 Dátum: 2023.07.07 péntek, 12:29:39 »

Szia!
Nem érdemes szerintem ezt megcsinálnod, az antenna meneténél is befolyik a víz, az egész teljesen el van öregedve. Pár ezer Ft-ért vegyél egy antenna talpat, antenna szárat, és egy toldóra is szükséged lesz, aminek az A oszlopon van a csatlakozója.
Itt fogod tudni rákötni a fakrás gps-t is, ha szükséged van rá.

Igen, ez lesz a "B" terv. Úgy voltam vele, hogy szórógittem, meg lakkom van, csak egy fekete spry kell. Csak hogy a főpróba alatt kiderült, hogy ezek bedöglöttek és ha ezeket venni kell, akkor már nem ér annyit ez a mutatvány. Így hirtelen felindulásból rendeltem egy cápa antennát, ami majd teljesen, vízmentesen lefedi.
Naplózva

MK4, 2007, HUBA, 2.5t
MK3, 2004, CHBA, 1.8 Ghia
Foley
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



E-mail
« Új hozzászólás #10559 Dátum: 2023.07.28 péntek, 13:51:58 »

Sziasztok,

Valaki meg tudná esetleg mondani, hogy a TPMS újrakalibrálást/tanítást a Forscan-ben hol érem el, hol tudok belépni ebbe a módba?
Manuálisan próbáltam, de nem tudok belépni a learning módba. (gyújtás le-fel, fék nyomás, stb..ez nekem nem műxik)

Meg lett cserélve az első-hátsó kerék és anyázik rá.

Köszi

Naplózva

2009 2.2TDCI 175LE MKII Galaxy Individual Remapped-198LE 485Nm
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #10560 Dátum: 2023.08.12 szombat, 23:34:25 »

Üdv, tudnátok ajánlani Aliexpressről USB-s OBD csatlakozót, amivel megy a Forscan? Az igaz, hogy a benzineshez és a dieselhez másik típus kell? Jófogáson árulnak, és ott írták.
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10561 Dátum: 2023.08.13 vasárnap, 05:50:31 »

Üdv, tudnátok ajánlani Aliexpressről USB-s OBD csatlakozót, amivel megy a Forscan? Az igaz, hogy a benzineshez és a dieselhez másik típus kell? Jófogáson árulnak, és ott írták.
nem.
vedd a forscan ajánlását,az tuti.Csak keress olcsóbban.

https://www.aliexpress.com/item/4000995546207.html
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Foley
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



E-mail
« Új hozzászólás #10562 Dátum: 2023.08.15 kedd, 16:23:06 »

Esetleg valakinek van ötlete ezzel a hibajelenséggel kapcsolatban?

Mostanában egyre gyakrabban csinálja ezt. Ja, és nem csak az óracsoport hal le, hanem a klíma kijelzője is, szóval valami közös gond lehet...
Amúgy a beírásom óta annyi történt, hogy kiszedtem az óracsoportot és amit csak tudtam átforrasztottam rajta. Mikroszkóp alatt volt is pár hidegforrasztás már a csatinál.
Ugyan ezt tettem a BCM-el is. Mondjuk ez nem volt egyszerű, mert préselt átvezetők vannak a két panel között, de megoldottam.  Wink (mos tmár nem préselt)
Egy darabig nem produkált hibát, de pl. tegnap meg ma is megint kezdte...

A hibajelenség még egyszer: általában a gyújtás ráadásának a pillanatában a teljes óracsoport és a klíma kijelzője mintha nem kapna tápot. Amikor beindítom a kocsit kb. 2-3 másodperc múlva feléled minden.
Meg mintha hűvösebb időben nem csinálná...

köszi előre is




Pár hét és pár ezer kilóméter eltelte után mostmár biztonsággal állíthatom, hogy a probléma megoldódott.
A hibát az óracsoport panel teljes átforrasztása oldotta meg.
Első körben a processzoron kívül mindent átforrasztottam, ment pár napig gond nélkül aztán megint elkezdte a hülyeséget.
Második körben pedig magát a processzort forrasztottam át. Ez oldotta meg a hibát.
Szóval megint csak -mint az esetek többségében a kocsiknál- kontakt probléma volt. Jelen esetben a régi, elöregedett, úgynevezett hidegforrasztás volt a hiba kiváltó oka.

Ha van olyan /magánszemély/ akinél van ilyen hibára utaló jel, annak szívesen segítek. Persze nem ingyen. Bonyolultságtól függően 1 vagy 2 sör.  Wink
Naplózva

2009 2.2TDCI 175LE MKII Galaxy Individual Remapped-198LE 485Nm
szabib
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


E-mail
« Új hozzászólás #10563 Dátum: 2023.08.22 kedd, 09:58:19 »

Sziasztok!
DPF párásítóban cseréltem az izzítógyertyát, mert zárlatos volt, gyári Fordot tettem bele. Elindítottam (diaggal) a regenerálást, viszont 20%-nál lekapcsolt hiba miatt. Leoldott a biztosíték ami a gyertyához tartozik. Kicseréltem, a jelenség ugyanaz, leold a biztosíték. A gyertyát direktben megtáplálva 4-5 A áram folyik, tehát a gyertya hibátlan. Járt már valaki így? Megoldási javaslat valakinek?
//Galaxy 2.2 tdci 2011
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10564 Dátum: 2023.08.22 kedd, 16:49:53 »

Sziasztok!
DPF párásítóban cseréltem az izzítógyertyát, mert zárlatos volt, gyári Fordot tettem bele. Elindítottam (diaggal) a regenerálást, viszont 20%-nál lekapcsolt hiba miatt. Leoldott a biztosíték ami a gyertyához tartozik. Kicseréltem, a jelenség ugyanaz, leold a biztosíték. A gyertyát direktben megtáplálva 4-5 A áram folyik, tehát a gyertya hibátlan. Járt már valaki így? Megoldási javaslat valakinek?
//Galaxy 2.2 tdci 2011
lehet, hogy szilárd test relé kapcsolja és zárlatban van....smaxnál jobb kerék felett van kb a torony környékén.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
bari012
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


E-mail
« Új hozzászólás #10565 Dátum: 2023.08.27 vasárnap, 23:53:15 »

Sziasztok!
Blaupunkt NX fejegység a klímapanellal együtt milyen módon, honnan kapja a gyújtás jelét? Teljesen random úgy érzékel, mintha nem lenne gyújtáson, majd mintha mi sem történt volna.
Foley kollegával egyeztettem már, azonban mielőtt a forrasztós sztoriba kezdenék, a kábelezést ellenőrizném. A gond az, hogy a kocsiban van egy Webasto állófűtés is, emiatt egy kissé módosítva vannak a kábelek is. Ezt egyébként ki is dobnám belőle, teljesen indokolatlan.
Köszi worship
Naplózva

2008 Mondeo Titanium-X (BA7) 2.5T (HUBA) 162 kW - Modified: 300 HP, 540 Nm


Past: 2006 Mondeo GHIA (B5Y) 2.2 TDCI (QJBB) 114 kW - Remapped: 183 HP, 454 Nm
capefear75
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


E-mail
« Új hozzászólás #10566 Dátum: 2023.08.30 szerda, 16:01:49 »

Sziasztok,

2011-s, FL Mondeo bal első elektromos ablaka nem meg fel automatikusan, hiába tanítom.
Leengedve pár mp után kattan a vezérlő, felfelé viszont nem.
Javítható házilag? A kapcsolóknál lehet a hiba vagy a modulban?

Köszönöm.
Naplózva
bari012
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


E-mail
« Új hozzászólás #10567 Dátum: 2023.09.02 szombat, 19:28:59 »

Sziasztok!
Blaupunkt NX fejegység a klímapanellal együtt milyen módon, honnan kapja a gyújtás jelét? Teljesen random úgy érzékel, mintha nem lenne gyújtáson, majd mintha mi sem történt volna.
Foley kollegával egyeztettem már, azonban mielőtt a forrasztós sztoriba kezdenék, a kábelezést ellenőrizném. A gond az, hogy a kocsiban van egy Webasto állófűtés is, emiatt egy kissé módosítva vannak a kábelek is. Ezt egyébként ki is dobnám belőle, teljesen indokolatlan.
Köszi worship
7s7t18k931bj Cikkszámú fejegységet kiválthatom a 8s7t18k931be cikkszámúval?
Naplózva

2008 Mondeo Titanium-X (BA7) 2.5T (HUBA) 162 kW - Modified: 300 HP, 540 Nm


Past: 2006 Mondeo GHIA (B5Y) 2.2 TDCI (QJBB) 114 kW - Remapped: 183 HP, 454 Nm
baranyiszabolcs
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új hozzászólás #10568 Dátum: 2023.09.03 vasárnap, 20:31:38 »

Sziasztok!

Blaupunkt FX fejegységem másodjára megy tönkre. Elsőnek megcsináltattam, több évig bírta, most ismét teljesen elsötétült. Ki van kötve, nem meríti le aksimat. Tudnátok segíteni abban, hogy bármilyen más rádiós egységet be lehet szerelni/szereltetni, ami passzol a régi egység méretével vagy vállalkozást mondani, aki tud segíteni ebben? Helyileg csongrád vagy Békes v.megye. Köszönöm előre is a segítésget.
Naplózva
Bonca
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


E-mail
« Új hozzászólás #10569 Dátum: 2023.09.04 hétfő, 13:17:26 »

Android fejegység szóba jöhet?

Bonca
Naplózva

2.0 TDCi 140 LE QXBA 2010.11.
WF0GXXGBBGAA13463
szabib
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


E-mail
« Új hozzászólás #10570 Dátum: 2023.09.06 szerda, 08:35:12 »

lehet, hogy szilárd test relé kapcsolja és zárlatban van....smaxnál jobb kerék felett van kb a torony környékén.

Sziasztok!

Leírom mi lett a megoldás, tanulság képpen.
Nagy szívás, de végig kell menni tüzetesen a kábelkötegen és szemrevételezni minden egyes pontjának az állapotát.
Lényeg, hogy valaki már bolygatta a kábelköteget, és hanyag módon nem rögzítette a kötési pontokon kötegelővel vagy bolhával a köteget, melynek az lett az eredménye, hogy egy teljesen beláthatatlan helyen a turbócső fém szakasza kiégette a szigetelést, majd 1-1 kábeléren is leégette a szigetelést ami persze a mozgás közben letestelt a turbócsonkon keresztül. Kb. 3 órás mutatvány volt kifűzni a kábelt a helyéről, javtani majd korrektül visszafűzni mindent a helyére és rögzíteni. Tehát ha hiba van és láttok arra utaló jelet, hogy a kábeleket már bolygatta valaki kezdjetek el gyanakodni, hogy dörzsölődés vagy rosszabb esetben vezeték kiégés, letestelés lesz a hiba oka.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10571 Dátum: 2023.09.07 csütörtök, 17:25:47 »

Sziasztok!

Leírom mi lett a megoldás, tanulság képpen.
Nagy szívás, de végig kell menni tüzetesen a kábelkötegen és szemrevételezni minden egyes pontjának az állapotát.
Lényeg, hogy valaki már bolygatta a kábelköteget, és hanyag módon nem rögzítette a kötési pontokon kötegelővel vagy bolhával a köteget, melynek az lett az eredménye, hogy egy teljesen beláthatatlan helyen a turbócső fém szakasza kiégette a szigetelést, majd 1-1 kábeléren is leégette a szigetelést ami persze a mozgás közben letestelt a turbócsonkon keresztül. Kb. 3 órás mutatvány volt kifűzni a kábelt a helyéről, javtani majd korrektül visszafűzni mindent a helyére és rögzíteni. Tehát ha hiba van és láttok arra utaló jelet, hogy a kábeleket már bolygatta valaki kezdjetek el gyanakodni, hogy dörzsölődés vagy rosszabb esetben vezeték kiégés, letestelés lesz a hiba oka.
eljen wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Rolcso1203
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


E-mail
« Új hozzászólás #10572 Dátum: 2023.09.27 szerda, 19:31:00 »

Sziasztok! Még eléggé új vagyok itt! Smiley Adott egy 2010-es mondeo. És szeretnék Bluetooth kihangosítást, na már most leszedtem a kesztyűtartót és megtaláltam az egységet, viszont nem volt bekábelozva és nincs neki csatlakozója se. Tudtok valami megoldást esetleg? vagy hagyjam az egészet :\
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10573 Dátum: 2023.09.27 szerda, 20:16:01 »

Sziasztok! Még eléggé új vagyok itt! Smiley Adott egy 2010-es mondeo. És szeretnék Bluetooth kihangosítást, na már most leszedtem a kesztyűtartót és megtaláltam az egységet, viszont nem volt bekábelozva és nincs neki csatlakozója se. Tudtok valami megoldást esetleg? vagy hagyjam az egészet :\
nem éri meg.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=mk4+mondeo+bluetooth+modul+set&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=mk4+mondeo+bt+modul+set&_osacat=0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #10574 Dátum: 2023.09.27 szerda, 21:14:32 »

Sziasztok! Még eléggé új vagyok itt! Smiley Adott egy 2010-es mondeo. És szeretnék Bluetooth kihangosítást, na már most leszedtem a kesztyűtartót és megtaláltam az egységet, viszont nem volt bekábelozva és nincs neki csatlakozója se. Tudtok valami megoldást esetleg? vagy hagyjam az egészet :\
Ott van a modul, de nincs ott a kábel? És minek nincs csatlakozója, a modulnak?  wow1
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
ordogj
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



E-mail
« Új hozzászólás #10575 Dátum: 2023.09.28 csütörtök, 08:05:10 »

Sziasztok, 2008-as mondeohoz van olyan beállítás,programozás, hogy a külső tükröket távadóval automatikusan nyitja-csukja? válaszokat előre is köszi
Naplózva

MK4, 2008, Trend kombi, 2.0 benzin.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10576 Dátum: 2023.09.28 csütörtök, 17:30:41 »

Sziasztok, 2008-as mondeohoz van olyan beállítás,programozás, hogy a külső tükröket távadóval automatikusan nyitja-csukja? válaszokat előre is köszi
ha motorosak,szerintem igen.de lehet valaki konkrétan is tudja a tutit.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #10577 Dátum: 2023.10.03 kedd, 08:01:56 »

Sziasztok, 2008-as mondeohoz van olyan beállítás,programozás, hogy a külső tükröket távadóval automatikusan nyitja-csukja? válaszokat előre is köszi
Szia!
Ajtómodul szoftver kérdése a dolog. Ha gyárilag volt a tiedben, vidd el Predihez (itt Power_Ford a neve), meg tudja oldani neked.
Az is működik, ha bontóból vadászol hozzá egy olyan modult, amivel működik.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
ordogj
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



E-mail
« Új hozzászólás #10578 Dátum: 2023.10.23 hétfő, 19:20:40 »

Sziasztok, még egykérdés: beépítettem egy androidos fejegységet ami működik bluetooth-al, a Ford Audio pedig állandóan kapcsolódna a telefonomhoz de
nincs rá szükségem, hogyan tudom kiiktatni a Ford Audio-t, hogy ne keresse állandóan a telefonomat? Előre is köszi a válaszokat.
Naplózva

MK4, 2008, Trend kombi, 2.0 benzin.
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


E-mail
« Új hozzászólás #10579 Dátum: 2023.10.24 kedd, 06:46:26 »

Sziasztok, még egykérdés: beépítettem egy androidos fejegységet ami működik bluetooth-al, a Ford Audio pedig állandóan kapcsolódna a telefonomhoz de
nincs rá szükségem, hogyan tudom kiiktatni a Ford Audio-t, hogy ne keresse állandóan a telefonomat? Előre is köszi a válaszokat.
Huzd ki  a BT modulbol a  csatlakozot Wink, vagy Forscan-al kikapcsolod a BCM-ben.
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
ordogj
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84



E-mail
« Új hozzászólás #10580 Dátum: 2023.10.24 kedd, 07:37:34 »

Huzd ki  a BT modulbol a  csatlakozot Wink, vagy Forscan-al kikapcsolod a BCM-ben.
Köszi a választ, a BT modult merre taláom? Üdv
Naplózva

MK4, 2008, Trend kombi, 2.0 benzin.
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


E-mail
« Új hozzászólás #10581 Dátum: 2023.10.24 kedd, 14:28:29 »

Köszi a választ, a BT modult merre taláom? Üdv
https://www.youtube.com/watch?v=2gJt3ZUxqy8
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
fitti2
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


E-mail
« Új hozzászólás #10582 Dátum: 2023.10.28 szombat, 13:02:49 »

Sziasztok!
2009-es Mondi bal első ajtóvezeték lábkiosztást tud valaki?A bal oldalon el ment minden elöl-hátul,emelő,zár stb.A bizti jó?Huh?
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


E-mail
« Új hozzászólás #10583 Dátum: 2023.10.28 szombat, 16:15:17 »

Sziasztok!
2009-es Mondi bal első ajtóvezeték lábkiosztást tud valaki?A bal oldalon el ment minden elöl-hátul,emelő,zár stb.A bizti jó?Huh?
Ha a biztositekok jok (bar eleg sok kerdojelet raktal a mondta vegere, ha nem vagy benne biztos akkor azt kene eloszor ellenorizni), akkor nezd meg az oszlopon az atvezeto csatlakozot, mozgasd meg , tekergesd, huzd le, fujd be wd40-el....egy probat meger. Nezd at nincs e levalva, elszakadva egy vezetek.
https://www.talkford.com/threads/drivers-side-electrics.293881/    .....masodik hozzaszolasnal talalsz modul labkiosztast is. Az emberkenek szinten kabelszakadas okozta a hasonlo problemat.
« Utoljára szerkesztve: 2023.10.28 szombat, 16:26:31 írta toby_as » Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
fitti2
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


E-mail
« Új hozzászólás #10584 Dátum: 2023.10.28 szombat, 18:21:15 »

Ha a biztositekok jok (bar eleg sok kerdojelet raktal a mondta vegere, ha nem vagy benne biztos akkor azt kene eloszor ellenorizni), akkor nezd meg az oszlopon az atvezeto csatlakozot, mozgasd meg , tekergesd, huzd le, fujd be wd40-el....egy probat meger. Nezd at nincs e levalva, elszakadva egy vezetek.
https://www.talkford.com/threads/drivers-side-electrics.293881/    .....masodik hozzaszolasnal talalsz modul labkiosztast is. Az emberkenek szinten kabelszakadas okozta a hasonlo problemat.
Köszönöm! A biztosíték jó,oda is megy az áram,az ajtócsatlakozót befujkáltam stb. sajnos nem megy,szerelő lesz a vége.Még említették lehet a BCM az anyósülés lábnál esetleg...
Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


E-mail
« Új hozzászólás #10585 Dátum: 2023.10.28 szombat, 18:39:54 »

Köszönöm! A biztosíték jó,oda is megy az áram,az ajtócsatlakozót befujkáltam stb. sajnos nem megy,szerelő lesz a vége.Még említették lehet a BCM az anyósülés lábnál esetleg...
Ott is megnezheted , kihuzod a csatlakozokat nincs e valamelyikben korrozio.
Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
kevike576
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #10586 Dátum: 2023.11.20 hétfő, 17:30:13 »

Sziasztok,

Ford Mondeo MK4 (2009-es) tulaj vagyok.
Céges autó miatt az udvarban állt, és olyan szinten lemerült az aksi, hogy a központi zár nem nyit , nem tudok bejutni az autóba.
Ilyen típusú a vezető oldali zár. Valakinek van tapasztalata, hogy lehet kinyitni az ajtót ?

https://drive.google.com/file/d/1SE229IseDyJ8L90AoXKRpEN_kygNMgEL/view?usp=drive_link
https://drive.google.com/file/d/1lNgkfUutOCqtNMKeyPUtSiMSfdDUd7G-/view?usp=drive_link
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.20 hétfő, 17:36:00 írta kevike576 » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10587 Dátum: 2023.11.20 hétfő, 17:51:06 »

Sziasztok,

Ford Mondeo MK4 (2009-es) tulaj vagyok.
Céges autó miatt az udvarban állt, és olyan szinten lemerült az aksi, hogy a központi zár nem nyit , nem tudok bejutni az autóba.
Ilyen típusú a vezető oldali zár. Valakinek van tapasztalata, hogy lehet kinyitni az ajtót ?

https://drive.google.com/file/d/1SE229IseDyJ8L90AoXKRpEN_kygNMgEL/view?usp=drive_link
https://drive.google.com/file/d/1lNgkfUutOCqtNMKeyPUtSiMSfdDUd7G-/view?usp=drive_link

nincs megosztva a link.

A kulccsal sem tudsz bejutni? Mechanikusan nyílnia kell.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kevike576
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #10588 Dátum: 2023.11.20 hétfő, 17:56:30 »

nincs megosztva a link.

A kulccsal sem tudsz bejutni? Mechanikusan nyílnia kell.

Na most megosztottam a linkeket. Látszik, hogy sehova nem tudom bedugni a kulcsot, ez egy kulcslyuk nélküli lemez.
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.20 hétfő, 18:04:49 írta kevike576 » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #10589 Dátum: 2023.11.20 hétfő, 18:44:13 »

Na most megosztottam a linkeket. Látszik, hogy sehova nem tudom bedugni a kulcsot, ez egy kulcslyuk nélküli lemez.


Ezt hívják ledugózásnak. Vagy fel volt törve, vagy elővigyázatosságból, a zár fölé, elé került egy lemez.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
kevike576
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #10590 Dátum: 2023.11.20 hétfő, 19:25:47 »

Ezt hívják ledugózásnak. Vagy fel volt törve, vagy elővigyázatosságból, a zár fölé, elé került egy lemez.

Na de mi a megoldás, hogy lehet ezt eltávolítani ? Mielőtt elkezdem feszengetni, és felesleges kárt okozok, megkérdem Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10591 Dátum: 2023.11.20 hétfő, 20:27:13 »

Na de mi a megoldás, hogy lehet ezt eltávolítani ? Mielőtt elkezdem feszengetni, és felesleges kárt okozok, megkérdem Smiley
anyós oldali?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kevike576
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #10592 Dátum: 2023.11.20 hétfő, 22:59:46 »

anyós oldali?

Ott semmi sincs, még ez a sík lap se
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #10593 Dátum: 2023.11.21 kedd, 07:27:55 »

Ott semmi sincs, még ez a sík lap se
Szia!
Be kell jutnod a motortérbe. Alulról szerintem burkolat eltávolítással megoldható, és onnan akksit töltöd, vagy cseréled.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
kevike576
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #10594 Dátum: 2023.11.22 szerda, 13:13:28 »

Szia!
Be kell jutnod a motortérbe. Alulról szerintem burkolat eltávolítással megoldható, és onnan akksit töltöd, vagy cseréled.

Esetleg az első logó alatt lehet találni motorháztető nyitáshoz kulcslukat ?
Egyik ismerős azt állítja merészen, hogy minden fordnál van ilyen !
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.22 szerda, 13:21:17 írta kevike576 » Naplózva
toby_as
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


E-mail
« Új hozzászólás #10595 Dátum: 2023.11.22 szerda, 14:57:32 »

Esetleg az első logó alatt lehet találni motorháztető nyitáshoz kulcslukat ?
Egyik ismerős azt állítja merészen, hogy minden fordnál van ilyen !
Nme kene annyira meresznek lenni.... nyes

Amugy a  Xrobe kollega mar elmondta a megoldast....fel lehet nyulni a + szallal alulrol az aksiig kis ugyeskedessel...a testet meg valahol rakotod ..... egy masik aksirol.... es mar ki is tudod nyitni taviranyitoval.
« Utoljára szerkesztve: 2023.11.22 szerda, 15:02:43 írta toby_as » Naplózva

Mondeo MK5  1.5 TDCI-120LE, XUCA, Hatchback, 2016

Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140(163), UFBA,  Hatchback, 2012-ex.
Focus MK3 2.0 TDCI -140->163, UFDB, 2012-ex.
Mondeo MK4  2.0 TDCI - 140, QXBA,  Hatchback , 2007-ex.
Mondeo MK3  1.8i - 125, Trend, Hatchback , 2002-ex.
Mondeo MKI Ghia, 1.8i-1994-ex.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #10596 Dátum: 2023.11.22 szerda, 16:20:34 »

Esetleg az első logó alatt lehet találni motorháztető nyitáshoz kulcslukat ?
Egyik ismerős azt állítja merészen, hogy minden fordnál van ilyen !
csak mk3 mondinál ....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #10597 Dátum: 2023.11.22 szerda, 18:08:55 »

Anno gondolkodtam én is, hogy ledugózom az MK4-et. Van egy halvány emlékem, hogy a kulcslyuk körüli műanyag burkolat oldalirányba letolható, lepattintható, de teánál erősebb mérget nem vennék rá.
Az volt a tervem, hogy csak egy műanyag lappal eltakarom a kulcslyukat és ha mégis kell, akkor ezt a burkolatot levéve, a takaró lapot könnyen el tudom távolítani.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #10598 Dátum: 2023.11.22 szerda, 19:07:54 »

Anno gondolkodtam én is, hogy ledugózom az MK4-et. Van egy halvány emlékem, hogy a kulcslyuk körüli műanyag burkolat oldalirányba letolható, lepattintható, de teánál erősebb mérget nem vennék rá.
Az volt a tervem, hogy csak egy műanyag lappal eltakarom a kulcslyukat és ha mégis kell, akkor ezt a burkolatot levéve, a takaró lapot könnyen el tudom távolítani.
Cr2032-es elemet szoktak pöttyözve felragasztani megtévesztésként.  Wink
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #10599 Dátum: 2023.11.22 szerda, 21:41:45 »

Cr2032-es elemet szoktak pöttyözve felragasztani megtévesztésként.  Wink
Szerintem is csak ki kellene onnan piszkálni azt a dugót.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Oldalak: 1 ... 205 206 207 208 209 210 211 [212] 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.