Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.28 péntek, 02:30:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 [1267] 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20562574 alkalommal)
0 Felhasználó és 37 vendég van a témában
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #63300 Dátum: 2015.06.05 péntek, 10:00:19 »

Najah, ázott kecskenyálat is tehetünk a DI-be, azzal is simán elmegy Cheesy

Smiley
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #63301 Dátum: 2015.06.05 péntek, 14:15:06 »

Az automata feszítő vagy mi az kB mennyibe kerül?  Használtat érdemes venni??  Néha berezonal a szij Sad ilyen csúnya berrego hangja van Sad fő tengely ekszij tarcsaval szeretnem egyben cserélni .
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
etekefiloz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347


E-mail
« Új hozzászólás #63302 Dátum: 2015.06.05 péntek, 18:53:49 »

Az automata feszítő vagy mi az kB mennyibe kerül?  Használtat érdemes venni??  Néha berezonal a szij Sad ilyen csúnya berrego hangja van Sad fő tengely ekszij tarcsaval szeretnem egyben cserélni .

Először a generátor szabadonfutót nézd meg. 
Naplózva

2006 MK3 kombi 2.2 TDCI QJBB Egr szoftveresen OFF,  Chip sok ló!
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #63303 Dátum: 2015.06.05 péntek, 20:03:27 »

Najah, ázott kecskenyálat is tehetünk a DI-be, azzal is simán elmegy Cheesy
Wzeg, holnap veszek pár kecskét, hely van, fűnyírás megoldva, már csak az ázott nyálat kell begyűjteni... eplus2
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #63304 Dátum: 2015.06.05 péntek, 20:31:13 »

Először a generátor szabadonfutót nézd meg.  

3000 km van benne kB lehet annyi se

Alapjaraton néha ilyen berrego, kopogo hang van. És látszik hogy beremeg a szij ( dobálja magat)  az feszítő lesz nem?? KB mennyi? 
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.05 péntek, 21:21:15 írta adrian007 » Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
szergej1985
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


« Új hozzászólás #63305 Dátum: 2015.06.06 szombat, 00:07:55 »

ha mindenképp szíjfeszítő szerkezetet akarsz cserélni ajánlom a rolling.hu-t klubb kedvezmény 20% így:

- generátor oldali: INA 534 0169 10 bruttó 29.500 HUF
- szervó oldali: INA 534 0161 10 bruttó 22.400 HUF
- ha csak görgőket+ főtengely szíjtárcsát cseréled akkor mindkét oldalra kijön (szabadonfutó nélkül): kb bruttó: 43.000 HUF-ból

ha kell valami privátban írj nyugodtan.

3000 km van benne kB lehet annyi se

Alapjaraton néha ilyen berrego, kopogo hang van. És látszik hogy beremeg a szij ( dobálja magat)  az feszítő lesz nem?? KB mennyi? 
Naplózva

Ford Mondeo MKIII TDCi 2.0 130Le MMT6 2003.03 5 ajtós
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #63306 Dátum: 2015.06.06 szombat, 08:14:46 »

Én sem s.art irtam csak van a rendes kuton a sima meg a másik a dragabb ( nem tudom mi a neve)  de szerintem te igen Smiley ki probaltam volna én is amúgy a 2 t olajat,  csak mondom amit mondott a szerelő nem mertem :/  
Jo lett volna elmenni a Ford találkozóra es ott ilyen tanácsokat kérni Sad meg látni par szép járművet Smiley  remélem ma megszüniik az a b.zi csörges a kocsi alol Sad bocsi ha valamit elirok de épp probalom levakarni a rengeteg bogarat a gépről Sad

Nyilván a kutas el akarja adni a drágább olajat, mert az a dolga. Egyszer engem is rábeszéltek a hiperszuper nitro+ benzinre még anno, hogy az mekkora überkirályf@sza benya és mennyivel kevesebbet fog enni belőle a gépezet. Hát a tapasztalat az volt, hogy semmivel nem ment jobban, de legalább többet evett belőle. Én személy szerint használok olajat (jelenleg a Husquarna csorog bele. Tankolásonként 1 dl) és nem vettem észre, hogy rosszabb lenne a járgány. Sőt megkérdeztem a kifejezetten porlasztókkal, adagolókkal és egyéb dieseles cuccokkal foglalkozó embert is erről é ő is azt mondta, hogy igaz, hogy nem nagyon hallott még ilyenről, de ártani nem ártok vele. Úgyhogy én inkább maradok ennél a verziónál, minthogy 30-40-50 ft-al drágább gázolajat tankoljak az autómba. Nem kicsit költséghatékonyabb. Sőt, garancia sincs arra, hogy attól a drága gázolajtól tovább bírja az autód.
Naplózva
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #63307 Dátum: 2015.06.06 szombat, 08:28:27 »

Nyilván a kutas el akarja adni a drágább olajat, mert az a dolga. Egyszer engem is rábeszéltek a hiperszuper nitro+ benzinre még anno, hogy az mekkora überkirályf@sza benya és mennyivel kevesebbet fog enni belőle a gépezet. Hát a tapasztalat az volt, hogy semmivel nem ment jobban, de legalább többet evett belőle. Én személy szerint használok olajat (jelenleg a Husquarna csorog bele. Tankolásonként 1 dl) és nem vettem észre, hogy rosszabb lenne a járgány. Sőt megkérdeztem a kifejezetten porlasztókkal, adagolókkal és egyéb dieseles cuccokkal foglalkozó embert is erről é ő is azt mondta, hogy igaz, hogy nem nagyon hallott még ilyenről, de ártani nem ártok vele. Úgyhogy én inkább maradok ennél a verziónál, minthogy 30-40-50 ft-al drágább gázolajat tankoljak az autómba. Nem kicsit költséghatékonyabb. Sőt, garancia sincs arra, hogy attól a drága gázolajtól tovább bírja az autód.

Nekem az ismerősöm dolgozik ott ugy hogy nem fog at vágni,  sorozni járunk ,Balaton együtt . Stb... Én nem azt mondtam hogy tovább fogja bírni az auto meg hogy popec is tőle minden.  Hanem hogy 200 km többet mentem el ezzel a cuccal és nem kopog tőle a verda olyan  hangosan.  De mindenkinek más jön be ... Nem egyforma mindenki.... De egyszer kiprobalom majd én is akkor az olajat... 1l 3000 Ft korul van màr néztem. 
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
SOAD
Vendég
« Új hozzászólás #63308 Dátum: 2015.06.06 szombat, 09:31:17 »

Sziasztok,

Nálam is érezhető a rángatás 1500-2000rpm körüli gázadásnál. A fórumon olvasottak alapján gyújtás trafót, kábeleket, gyertyákat kell cserélnem.
Tud valaki ajánlani márkákat amivel biztos megszűnt a hibajelenség? Esetleg konkrét helyet is ahol olcsón hozzájutok. Valakinek esetleg van eladó "szett"?

Köszi előre is
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #63309 Dátum: 2015.06.06 szombat, 14:01:46 »

Nekem az ismerősöm dolgozik ott ugy hogy nem fog at vágni,  sorozni járunk ,Balaton együtt . Stb... Én nem azt mondtam hogy tovább fogja bírni az auto meg hogy popec is tőle minden.  Hanem hogy 200 km többet mentem el ezzel a cuccal és nem kopog tőle a verda olyan  hangosan.  De mindenkinek más jön be ... Nem egyforma mindenki.... De egyszer kiprobalom majd én is akkor az olajat... 1l 3000 Ft korul van màr néztem. 

Tankoltam próbaképp OMV prémium gázolajat is (nem rátankolósan, hanem majd üres tanknál), de nem voltam tőle hasra esve (max. az árától). Nem éreztem semmi különbséget, úgyhogy onnantól kezdve jó nekem az ósanos GO is. Azzal is mentem már el 1100 km-t. Használattól függően 5-5.5 l/100 km a fogyasztása a gépezetnek. Volt, amikor 5,8 volt, de akkor 70%-ban városi használat és rövid távok voltak. Amikor 80%-ban autópálya 130 km/ó ill. lakott területen kívüli főutas közlekedés volt, akkor evett már 4,8-at is. Sokan ezt nem hiszik el, de ez az ő bajuk. Természetesen ezek az értékek számolással jöttek ki.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #63310 Dátum: 2015.06.06 szombat, 14:03:58 »

Sziasztok,

Nálam is érezhető a rángatás 1500-2000rpm körüli gázadásnál. A fórumon olvasottak alapján gyújtás trafót, kábeleket, gyertyákat kell cserélnem.
Tud valaki ajánlani márkákat amivel biztos megszűnt a hibajelenség? Esetleg konkrét helyet is ahol olcsón hozzájutok. Valakinek esetleg van eladó "szett"?

Köszi előre is

Gyertyából Motorcraft vagy NGK (mindkettő "gyári"), de a trafó kábel komboból is ajánlott a gyári. Mielőtt bárminek is nekiállnál cserélgetni, méresd ki a kábeleket, ellenőriztesd a gyertyákat és a trafót. Szerintem.
Naplózva
TheNewDavid
Vendég
« Új hozzászólás #63311 Dátum: 2015.06.06 szombat, 18:58:44 »

Hello

Mk3 anyosoldali kilincset eröteljesebben sikerült rántani és gondolom vmi szétugrott, és most nem megy vissza a kilincs a helyére, nem is nyitja az ajtot, valaki tapasztalt márbilyet, hogy lehetne hozzáférni?
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #63312 Dátum: 2015.06.06 szombat, 19:19:04 »

Sziasztok,

a véleményetekre, tanácsaitokra lennék kíváncsi.
Ma délután történt, haladtam a fő útvonalon amikor jobbról egy parkolórol piros Polo-val nekem jöttek.
A nő elfelejtett balra nézni és telibetalálta a jobb hátsó kerekem.
Nem tűnik nagy sérülésnek de a kormány most jobbra elfordult kb 15 fokkal. Az autó egyenesen megy, nem húz egyik oldalra sem de a kormány mint a képen látni nem középen áll. Az ütközés előtt még középen állt.
Szerintetek ez mitől lehet?
Tud valaki olyan szervít ajánlani nekem észak Bp vagy északra Bp-től ahol leadhatom az autóm és úgymond azonnal foglalkoznának vele? Astra biztosító kellene, h fizesse a javítást. Azért lenne sürgős mert 2 hét múlva Görögbe mennénk és így nem indulnék el sehova.
köszi





Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63313 Dátum: 2015.06.06 szombat, 20:02:28 »

Sziasztok,

a véleményetekre, tanácsaitokra lennék kíváncsi.
Ma délután történt, haladtam a fő útvonalon amikor jobbról egy parkolórol piros Polo-val nekem jöttek.
A nő elfelejtett balra nézni és telibetalálta a jobb hátsó kerekem.
Nem tűnik nagy sérülésnek de a kormány most jobbra elfordult kb 15 fokkal. Az autó egyenesen megy, nem húz egyik oldalra sem de a kormány mint a képen látni nem középen áll. Az ütközés előtt még középen állt.
Szerintetek ez mitől lehet?
Tud valaki olyan szervít ajánlani nekem észak Bp vagy északra Bp-től ahol leadhatom az autóm és úgymond azonnal foglalkoznának vele? Astra biztosító kellene, h fizesse a javítást. Azért lenne sürgős mert 2 hét múlva Görögbe mennénk és így nem indulnék el sehova.
köszi






Ez pár lengőkar csere biztos lesz, meg még ha nincs szerencséd a bölcső is arrébb ment.
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #63314 Dátum: 2015.06.06 szombat, 20:07:14 »

Ez pár lengőkar csere biztos lesz, meg még ha nincs szerencséd a bölcső is arrébb ment.

megemeltem, megrángattam, alánéztem és semmi de semmit nem láttam elgörbülve.
hátulról ha nézem a jobb oldali kerekek párhuzamosnak tűnnek

közben még annyit tettem, h a kerék előtt megnéztem mennyi hely van bal és jobb oldalt.
a sérült keréknél 4 ujjam fért a kerék és a kerékív közé, bal oldalt ugyanott csak 3  falbav falbav falbav
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.06 szombat, 20:32:42 írta mondejoooooo » Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
paszty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Mr.


E-mail
« Új hozzászólás #63315 Dátum: 2015.06.06 szombat, 20:49:15 »

Hello

Mk3 anyosoldali kilincset eröteljesebben sikerült rántani és gondolom vmi szétugrott, és most nem megy vissza a kilincs a helyére, nem is nyitja az ajtot, valaki tapasztalt márbilyet, hogy lehetne hozzáférni?

Valószínűleg kiugrott mögüle az a kis fülecske, amit mozgatsz a kilinccsel, amikor kinyitod az ajtót.
Le kell szedni az ajtó burkolatát, a szigetelést, mögé nézel és adja magát.
Itt egy link, ez segít eljutni odáig, hogy megleshesd.

https://www.youtube.com/watch?v=SEF2RGogkaA

Jó szerelgetést!
Naplózva

2001. Duratec HE 1.8L SFI 110PS Kombi  300.000 km
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63316 Dátum: 2015.06.06 szombat, 20:55:43 »

megemeltem, megrángattam, alánéztem és semmi de semmit nem láttam elgörbülve.
hátulról ha nézem a jobb oldali kerekek párhuzamosnak tűnnek

közben még annyit tettem, h a kerék előtt megnéztem mennyi hely van bal és jobb oldalt.
a sérült keréknél 4 ujjam fért a kerék és a kerékív közé, bal oldalt ugyanott csak 3  falbav falbav falbav
Akkor ott bizony valami elment.
Nekem jópár éve egy robogós csúszott neki a jobb hátsómnak egy körforgalomban, ott mondjuk szemmel láthatóan beljebb ment a kerék alsó fele. A komplett jobb hátsó futóművet gólyalábastól és a hátsó bölcsőt is cserélték.
Naplózva
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #63317 Dátum: 2015.06.07 vasárnap, 09:51:29 »

megemeltem, megrángattam, alánéztem és semmi de semmit nem láttam elgörbülve.
hátulról ha nézem a jobb oldali kerekek párhuzamosnak tűnnek

közben még annyit tettem, h a kerék előtt megnéztem mennyi hely van bal és jobb oldalt.
a sérült keréknél 4 ujjam fért a kerék és a kerékív közé, bal oldalt ugyanott csak 3  falbav falbav falbav


Hátsó keresztlengőkar picit biztos elgörbült.A felnin lévő nyomból ítélve a csonkállvány is talán.
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #63318 Dátum: 2015.06.07 vasárnap, 09:57:16 »

Akkor ott bizony valami elment.
Nekem jópár éve egy robogós csúszott neki a jobb hátsómnak egy körforgalomban, ott mondjuk szemmel láthatóan beljebb ment a kerék alsó fele. A komplett jobb hátsó futóművet gólyalábastól és a hátsó bölcsőt is cserélték.

GSR-el (Tibor) már megbeszéltem egyesmást. Holnap valszeg nála kezdek...
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63319 Dátum: 2015.06.07 vasárnap, 10:01:03 »

GSR-el (Tibor) már megbeszéltem egyesmást. Holnap valszeg nála kezdek...

eljen
Naplózva
Hektor
Vendég
« Új hozzászólás #63320 Dátum: 2015.06.07 vasárnap, 19:44:05 »

Sziasztok,

a véleményetekre, tanácsaitokra lennék kíváncsi.
Ma délután történt, haladtam a fő útvonalon amikor jobbról egy parkolórol piros Polo-val nekem jöttek.
A nő elfelejtett balra nézni és telibetalálta a jobb hátsó kerekem.
Nem tűnik nagy sérülésnek de a kormány most jobbra elfordult kb 15 fokkal. Az autó egyenesen megy, nem húz egyik oldalra sem de a kormány mint a képen látni nem középen áll. Az ütközés előtt még középen állt.
Szerintetek ez mitől lehet?
Tud valaki olyan szervít ajánlani nekem észak Bp vagy északra Bp-től ahol leadhatom az autóm és úgymond azonnal foglalkoznának vele? Astra biztosító kellene, h fizesse a javítást. Azért lenne sürgős mert 2 hét múlva Görögbe mennénk és így nem indulnék el sehova.
köszi







Én is úgy vettem az automat tavaly ősszel, hogy a kormány így állt. Azóta is így van.akkor ez a probléma miből is adódik?
Naplózva
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #63321 Dátum: 2015.06.07 vasárnap, 21:46:51 »

Én is úgy vettem az automat tavaly ősszel, hogy a kormány így állt. Azóta is így van.akkor ez a probléma miből is adódik?


Futóművest látogasd meg!Nem nálad jött elő,így több dolog is lehet ami okozza.Nekem annó az első bölcső kapott egyet és ugyanígy volt,Andrásnak meg a jobb hátsó kerék sérülése miatt "ellenkormányoz" az autó.
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #63322 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 07:06:34 »

Sziasztok!

Csütörtökön Adonyba indulván 12h körül bekapcsoltam a klímát, mert már durván kezdett melegetni az idö és gondoltam mielött megfölök megelözés képpen lehütöm egy kicsit az utasteret.
Nagyon gyengén hütött, de inkább erösen langyosított.
Így hagytam, aztán elindultam.
Idönként ki-be kapcsoltam hátha... Az M6-ra ráfordulva egy pillanatra mintha gumiszagot éreztem volna, aztán pár mp-re rá felvillant egy pillanatra a töltésjelzö lámpa. Elöször azt hittem, hogy csak valami hule játékok játszik velem a szemem vagy az agyam, de amikor pár percre ra felvillant a töltésjelzö + ABS lámpa akkor már kezdett izzadni a tenyerem.
Még elment pár Km utána véglegesedett a töltésjelzö szép piros jelzése.

Félreálltam benéztem a motortérbe és láttam a szakadt szíjjat.

Mivel már csak kb 10 kilométer volt hátra adonyig, ezért elgurultam odaáig. Itt elintéztem a dolgomat és szoltam a páromnak hogy induljon el értem és elvontatjuk. Közben kértem egy akksi töltöt, akksi ki és elkezdtük tölteni a cuccot. közben belenéztem a motortérbe megforgattam a szíjtárcsát és persze oda-vissza forgott.
Gondolom szétment a gumi csillapítás és ez okozta gumszagot is.
A klíma gyenge teljesítménye nem tudom, hogy ennek tudható-e be

1,5óra után megérkezett a segítség. Akksi be, bebikáz és elindultam lábon Bp felé, mert zivatar risztás kapott a telefonom és nem akartam megkockáztatni a töltés nélküli autón lámpát, ablaktörlö üzemeltetni csiga tempóban, mert akkor 15 percet se bírtam volna menni vele és az út közepén lerohadtam volna a jelzett szakadó esöben.
40 perc mulva értem a szerelöhöz ahol letámasztottam a gépet és megdícsértem a Mondit, hogy kibírta az utat.

Most alkatrészeket keresek (feszítö, görgök szijtárcsa, szíj)
Mintha valahol olvastam volna a hosszbordás szíj rendszerben valamiféle tuningolást asgem csapágyak a vezetö görgök helyett vagy valami ilyesmi.
Utángyártott tárcsából milyet érdemes venni?

köszi
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Hektor
Vendég
« Új hozzászólás #63323 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 07:33:34 »


Futóművest látogasd meg!Nem nálad jött elő,így több dolog is lehet ami okozza.Nekem annó az első bölcső kapott egyet és ugyanígy volt,Andrásnak meg a jobb hátsó kerék sérülése miatt "ellenkormányoz" az autó.

Köszönöm!
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #63324 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 08:05:30 »

Sziasztok!

Csütörtökön Adonyba indulván 12h körül bekapcsoltam a klímát, mert már durván kezdett melegetni az idö és gondoltam mielött megfölök megelözés képpen lehütöm egy kicsit az utasteret.
Nagyon gyengén hütött, de inkább erösen langyosított.
Így hagytam, aztán elindultam.
Idönként ki-be kapcsoltam hátha... Az M6-ra ráfordulva egy pillanatra mintha gumiszagot éreztem volna, aztán pár mp-re rá felvillant egy pillanatra a töltésjelzö lámpa. Elöször azt hittem, hogy csak valami hule játékok játszik velem a szemem vagy az agyam, de amikor pár percre ra felvillant a töltésjelzö + ABS lámpa akkor már kezdett izzadni a tenyerem.
Még elment pár Km utána véglegesedett a töltésjelzö szép piros jelzése.

Félreálltam benéztem a motortérbe és láttam a szakadt szíjjat.

Mivel már csak kb 10 kilométer volt hátra adonyig, ezért elgurultam odaáig. Itt elintéztem a dolgomat és szoltam a páromnak hogy induljon el értem és elvontatjuk. Közben kértem egy akksi töltöt, akksi ki és elkezdtük tölteni a cuccot. közben belenéztem a motortérbe megforgattam a szíjtárcsát és persze oda-vissza forgott.
Gondolom szétment a gumi csillapítás és ez okozta gumszagot is.
A klíma gyenge teljesítménye nem tudom, hogy ennek tudható-e be

1,5óra után megérkezett a segítség. Akksi be, bebikáz és elindultam lábon Bp felé, mert zivatar risztás kapott a telefonom és nem akartam megkockáztatni a töltés nélküli autón lámpát, ablaktörlö üzemeltetni csiga tempóban, mert akkor 15 percet se bírtam volna menni vele és az út közepén lerohadtam volna a jelzett szakadó esöben.
40 perc mulva értem a szerelöhöz ahol letámasztottam a gépet és megdícsértem a Mondit, hogy kibírta az utat.

Most alkatrészeket keresek (feszítö, görgök szijtárcsa, szíj)
Mintha valahol olvastam volna a hosszbordás szíj rendszerben valamiféle tuningolást asgem csapágyak a vezetö görgök helyett vagy valami ilyesmi.
Utángyártott tárcsából milyet érdemes venni?

köszi

Generátor oldalon AndyA kísérletezik a görgőket csapágyakkal kiváltani.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #63325 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 08:48:33 »

Generátor oldalon AndyA kísérletezik a görgőket csapágyakkal kiváltani.

Köszi, akkor azt olvasgattam. Utángyártott szíjtárcsára van ötlet?
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #63326 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 08:52:08 »

Köszi, akkor azt olvasgattam. Utángyártott szíjtárcsára van ötlet?

A 2.2-esen cseréltük, Febit raktunk fel. Hosszú távú tapasztalat még nincs vele (jó 10ezret ment kb eddig).
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #63327 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 08:55:19 »

Köszi, akkor azt olvasgattam. Utángyártott szíjtárcsára van ötlet?
Febi teljesen jó volt nekem. Tobbibol skf-et vettem.  Egyszerre cserélj mindent amit a szíj hajt+szabadonfutó. Így sokáig fogja bírni.   Én 80.000et mentem így és hibátlan volt mikor eladtam.

 alkatreszek.hu  

  szabadonfutót megmondják itt.

Csapagyazasnak  akkor van értelme ha olcsóbb mint a görgő.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.08 hétfő, 08:58:07 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #63328 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 09:14:21 »

Febi teljesen jó volt nekem. Tobbibol skf-et vettem.  Egyszerre cserélj mindent amit a szíj hajt+szabadonfutó. Így sokáig fogja bírni.   Én 80.000et mentem így és hibátlan volt mikor eladtam.

 alkatreszek.hu  

  szabadonfutót megmondják itt.

Csapagyazasnak  akkor van értelme ha olcsóbb mint a görgő.

Igen, a maradék nálunk is SKF lett.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #63329 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 09:56:49 »

Köszi, akkor azt olvasgattam. Utángyártott szíjtárcsára van ötlet?

Ha jól emlékszem, Ervin azt mondta, hogy a Dayco a gyári beszállító. A febi/gates nálunk nem bírta sokáig.
Naplózva
paszty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Mr.


E-mail
« Új hozzászólás #63330 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 12:09:27 »

Sziasztok!

Mi van akkor, ha a "rugós feszítő generátorhoz" furcsa kerregő, csattogó hangokat hallat.
Azon kívül, hogy csere érett, okozhat-e valami gondot, problémát, ha így használom az autót,
ameddig ki nem lesz javítva?

Köszi

Sziasztok!

Ha cserélem a rugós feszítőt, akkor kell, ajánlott még ezen kivül valami mást is cseréltetni rajta, amikor meg van bontva azon a részen a kocsi?
Naplózva

2001. Duratec HE 1.8L SFI 110PS Kombi  300.000 km
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #63331 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 12:43:55 »

Sziasztok!

Ha cserélem a rugós feszítőt, akkor kell, ajánlott még ezen kivül valami mást is cseréltetni rajta, amikor meg van bontva azon a részen a kocsi?
nem. csak amit a szíj hajt  vigyor3
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #63332 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 12:47:23 »

Köszi, akkor azt olvasgattam. Utángyártott szíjtárcsára van ötlet?

Nekem Bárdis van benn és még eddig nem volt vele gondom. Már benne van kb. 25-30e km óta.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #63333 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 13:28:33 »

Generátor oldalon AndyA kísérletezik a görgőket csapágyakkal kiváltani.

GSR fogja valamikor a héten szemrevételezni őket az első 3-4 ezer km futás után, hogy hogyan bírják.

Majd megírom (vagy megírja).

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #63334 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 13:29:40 »

Köszi, akkor azt olvasgattam. Utángyártott szíjtárcsára van ötlet?

Febi, Bárdi saját márkás. Elég sokára megy tönkre, hogy ne legyen érdemes x2 áron megvenni valamit, ami utána ki tudja, mennyivel húzza tovább.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #63335 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 13:34:04 »

Sziasztok!

Ha cserélem a rugós feszítőt, akkor kell, ajánlott még ezen kivül valami mást is cseréltetni rajta, amikor meg van bontva azon a részen a kocsi?

Most vettem angol eBay-en 24 fontért vadi új utángyártott feszítőt. Ide ingyen kipostázzák, hétvégén meg haza tudom vinni a repcsivel.

Szólj, ha érdekel.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
paszty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Mr.


E-mail
« Új hozzászólás #63336 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 13:52:13 »

Most vettem angol eBay-en 24 fontért vadi új utángyártott feszítőt. Ide ingyen kipostázzák, hétvégén meg haza tudom vinni a repcsivel.

Szólj, ha érdekel.

AndyA

Ok!
Köszönöm szépen!
Szólok,ha ugy alakul.
Naplózva

2001. Duratec HE 1.8L SFI 110PS Kombi  300.000 km
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #63337 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 15:20:29 »

Most vettem angol eBay-en 24 fontért vadi új utángyártott feszítőt. Ide ingyen kipostázzák, hétvégén meg haza tudom vinni a repcsivel.

Szólj, ha érdekel.

AndyA


Benzineshez?  Wink Mert neki az kell.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #63338 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 16:48:39 »

Udv
1. Meghalt a kesztyutarto zaram hogy tudom kinyitni roncsolas nelkul??
2. a szervoszivattyunal ahol a cso csatlakozik felul folyik az olaj mi a megoldas a folyas megszuntetesere,csere vagy....Huh?
koszonom
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.08 hétfő, 17:05:25 írta balko » Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
paszty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Mr.


E-mail
« Új hozzászólás #63339 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 17:45:45 »



Benzineshez?  Wink Mert neki az kell.

Benzineshez bizony!!! worship
Naplózva

2001. Duratec HE 1.8L SFI 110PS Kombi  300.000 km
etekefiloz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347


E-mail
« Új hozzászólás #63340 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 19:31:54 »

Udv
1. Meghalt a kesztyutarto zaram hogy tudom kinyitni roncsolas nelkul??
2. a szervoszivattyunal ahol a cso csatlakozik felul folyik az olaj mi a megoldas a folyas megszuntetesere,csere vagy....Huh?
koszonom

A letört fülnél oldalra be tudsz nyúlni egy kis kampós dróttal. Ha ügye  vagy ki tudos nyitni. Vegyél olcsón angol bontott kesztyűtartót. Egy fület kell átragasztani a hátsó részen+ akkor már érdemes szétszedni a zárat is és a most eltört részt ragasztóval feltölteni. Nekem teljesen bevált ez a módszer. Minden működik Cheesy
Naplózva

2006 MK3 kombi 2.2 TDCI QJBB Egr szoftveresen OFF,  Chip sok ló!
alpy79
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 87


« Új hozzászólás #63341 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 21:49:43 »

Sziasztok!

Néhány napja ha forgatom a kormányt iszonyú hang jön a motortérből. Gondolom valami szervó probléma lehet. Tavasszal is csinálta de akkor csak hidegben, ha bemelegedett a motor már nem volt hangja. Mehetek temetni az autót, vagy kibírna még egy ausztriai kiruccanást?
Köszi előre is!
Naplózva

2018/11 2.0 TDCi Turnier ECO Trend
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #63342 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 21:57:03 »

Udv
1. Meghalt a kesztyutarto zaram hogy tudom kinyitni roncsolas nelkul??
2. a szervoszivattyunal ahol a cso csatlakozik felul folyik az olaj mi a megoldas a folyas megszuntetesere,csere vagy....Huh?
koszonom

1. angol csere
2. ha a hollandi,akkor csere ilyenre: https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80230000-kormany-mechanika-hidraulika/80230070-szervocso-es-alkatreszei/1994-kormany-csatlakozo-ford-transit-1985-hollandi-szivattyura
ha a cső, nekem az volt a lúdas. Nyakban a hollandinál megrepedt. vagy cseréled egy bontott balkormányos szervócsőre, v elviszed olyan hidraulikás helyre,ahol megjavítják és újrakúpozzák,peremezik a csövet. Mind2 megoldás 5-10.000ft közöttt mozog.
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #63343 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 23:57:37 »



Benzineshez?  Wink Mert neki az kell.

Ahhoz is volt, nagyjából hasonló áron. A lényeg, hogy Londonba ingyen posta van, innen meg hazaviszem hétvégén gond nélkül.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #63344 Dátum: 2015.06.08 hétfő, 23:58:54 »

Sziasztok!

Néhány napja ha forgatom a kormányt iszonyú hang jön a motortérből. Gondolom valami szervó probléma lehet. Tavasszal is csinálta de akkor csak hidegben, ha bemelegedett a motor már nem volt hangja. Mehetek temetni az autót, vagy kibírna még egy ausztriai kiruccanást?
Köszi előre is!

Kormányyal nem jó játszani. Ha megáll, akkor mint a szög, és arra megy tovább az autó, amerre éppen a kerék áll...

Szóval nem jó ötlet nagy túrára indulni vele.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
guliver83329
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


E-mail
« Új hozzászólás #63345 Dátum: 2015.06.09 kedd, 00:17:58 »



  Nekem is van egy ilyen észrevételem most, ha fordítom a kormányt, mintha valami ropogna.
A leségcsillapítóm az tudom, hogy rossz az a napokban cserélve lesz, de lehet más baja van?
Toronycsapágy csinál ilyen hangot?
Naplózva

MK3 2.0 Duratec - 2001 Ghia
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2567



WWW
« Új hozzászólás #63346 Dátum: 2015.06.09 kedd, 08:45:02 »

Febi, Bárdi saját márkás. Elég sokára megy tönkre, hogy ne legyen érdemes x2 áron megvenni valamit, ami utána ki tudja, mennyivel húzza tovább.

AndyA

Ok, akkor a Febit választom, ahogy mások is javasolták.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Butcher88
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453


06305827718


E-mail
« Új hozzászólás #63347 Dátum: 2015.06.09 kedd, 10:38:34 »


  Nekem is van egy ilyen észrevételem most, ha fordítom a kormányt, mintha valami ropogna.
A leségcsillapítóm az tudom, hogy rossz az a napokban cserélve lesz, de lehet más baja van?
Toronycsapágy csinál ilyen hangot?

Én is hasonló gonddal küzdök.
A napokban remélem kiderül,mi is a ludas nálam.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia,2.0/16V Duratec HE,2003,5 a.
alpy79
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 87


« Új hozzászólás #63348 Dátum: 2015.06.09 kedd, 11:07:27 »

Kormányyal nem jó játszani. Ha megáll, akkor mint a szög, és arra megy tovább az autó, amerre éppen a kerék áll...

Szóval nem jó ötlet nagy túrára indulni vele.

AndyA

Hát szivárog a szervófolyadék, hamarabb is megnézhettem volna. falbav falbav
Naplózva

2018/11 2.0 TDCi Turnier ECO Trend
guliver83329
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


E-mail
« Új hozzászólás #63349 Dátum: 2015.06.09 kedd, 13:37:05 »

Én is hasonló gonddal küzdök.
A napokban remélem kiderül,mi is a ludas nálam.

Én jövő héten viszem szerdán és akkor tudok többet írni róla, hogy mi is a gond vele.
Ha valaki hamarabb tud valamit kérem jelezze.
Naplózva

MK3 2.0 Duratec - 2001 Ghia
Oldalak: 1 ... 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 [1267] 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.